Overtuigende zege van Bep Ipenburg in strijd om nationale turntitel Lof voor mevr. Dieben-Konings HOOFDKLASSE STAAT WEER OP ZEER LOSSE SCHROEVEN MAANDAG 14 DECEMBER 1959 Tafeitenniscompetitie Sparta 2 te sterk voor Scylla Het enige lichtpunt dat we zaterdag aan Leidse züde in de wedstrijd Sparta 2Scylla konden ontdekken, was het sterke spel waarmee Van Zoelen weer achter de tafel verscheen. Voor de rest bleef het donker, want voor de zoveel ste maal moesten we aanschouwen, dat het Scylla-team niet opgewassen bleek tegen de Sparta-reserves Daardoor laat de eerste overwinning nog steeds op zich wachten, en het wordt nu echt hoog tijd. dat de zaken serieuzer aan gepakt worden, willen de Leide- naren hun plaats in de hoogste klasse behouden. De Sparta-reserves zijn ook nu weer héél lastige tegenstanders gebleken. Het speltype, vooral van hun eerste man Claesens, bleek voor Van der Voort en Van der Laken, te moeilijk om met suc ces te bestrijden. Van der Laken had tegen Massini tèch wel goede kansen op de volle winst, maar liet deze door onbesuisd spel weer glippen. Op soort gelijke wijze, verloor hij van d'Haenes. Alleen Van Zoelen kwam deze avond tweemaal tot winst en moest 'het alleen tegen Claesens na drie goed gespeelde games afleggen. Samen met Van der Voort, bracht hij het Leidse winst-totaal op drie. zodat de Amsterdammers met 73 aan het langste eind trokken. SCYLLA 2—TREFFERS (B) De Scylla-reserves blijken voor de meeste teams in hun afdeling veel te sterk. Ook ditmaal werd een afgetekende overwinning behaald op het bezoekende Treffers, uit Bovenkarspel. Zelfs het feit, dat Karamoy door omstandigheden ge dwongen was alle drie zijn partijen ach ter elkaar te spelen, kon hieraan niets veranderen. Hij wist ze zelfs zonder één game te verliezen in winst om te zebten. Ook Verkerk bereikte de maximumscore van drie overwinningen en sterk aan vallend liet hij zich geen game afnemen. Tegen Kanbder, wisten de Noord-Hollan ders de eer te redden. Buisman bleef hem met tweemaal 1221 de baas. Ten slotte kon de gelegenheidscombinatie VerkerkKanbier er in het dubbelspel rustig op los slaan zonder dat de bezoe kers bij machte waren de score een wat prettiger aanzien te geven (91). Ereklasse gespitst op Sparta-WIBO De komende zaterdag zal de belang stelling in de hoogste klasse van de vaderlandse tafeitenniscompetitie zijn gericht op de strijd tussen Sparta en Wibo, waarbij zal worden uitgemaakt wie de beste kansen heeft op de landstitel. Want de uitslagen van afgelopen zater dag leverden geen verrassingen op; zowel Wibo als Sparta won. Sparta deed dit zeer duidelijk tegen PSV. De lichtstede- lingen verloren met 100. Wibo deed het tegen Punch, dat Kim Yong Choi als invaller voor Duim had. wat rustiger. Hier werd het 73. Nedlloyd bleef op de derde plaats door een gemakkelijke 82 zege op Maasstad. Wie zal degrade ren wordt een onderlinge strijd tussen Po vac, Wibo 2 en Scylla. Ook nu weer kon geen van deze teams tot winst komen. Povac verloor met 73 van Smash. Scylla met dezelfde cijfers van Sparta 2 en ook Wibo 2 kreeg een 73 nederlaag op zijn rekening bijgeschreven. Dat gebeurde tegen Batswingers. Dcoos gaat in hoofdklasse B rustig voort op de weg van overwinningen. Tegen OTTC behaalden Bakker c.s. een 82 zege. De sprong naar de eerste plaats zal voor de Leidenaars wel te groot blijken te zijn, omdat Elan niet van plan lijkt te zijn nog verder punten te verspelen. Tegen Wibo 3 werd een 73 zege geboekt. Belcrum won met 82 van Togido en Atoom liet Maasbree met 73 achter zich. TreffersBatswingers 2 werd uitgesteld. Volleybalcompetitie P.W.-tlames hielden OVC op 2-2 Prof.-Wijk (dames) heeft zaterdag avond in Den Haag OVC een verrassend gelijkspel afgedwongen. Een prestatie! In de eerste set leek het er overigens niet op dat OVC met één puntje genoe gen zou moeten nemen. Het nam vlot een 104-voorsprong. Maar toen raakte in het bijzonder de verdediging bij Prof.-Wijk ingeschoten op de smashes en plaatsballen van OVC- De Haagse dames moesten waarlijk hun totale volleybal-bagage uitpakken om de set te bemachtigen. Dat gebeur de op het nippertje met 16—14. Geïn spireerd ging Prof.-Wijk verder. Wat niemand ook maar in de verste verte had verwacht. OVC werd met 1511 en 158 voor een 21-setachterstand ge plaatst. Fanatiek zette OVC de vierde set in om tenminste het gelijke spel te bewerkstelligen. Het lukte want PW bleek uitgespeeld; 157. DES lootte tegen CSKMO (Moskou) De Nederlandse volleybal-kampioens- ploeg DES (Voorburg) heeft als eerste tegenstander in het toernooi om de Europese beker voor clubs, dat in 1960 voor de eerste maal wordt gehouden, het Russische CSKMO uit Moskou. Dit was het resultaat van de loting voor de eerste ronde, die zaterdagmorgen in Pa rijs is gehouden. De Russen komen eerst naar Nederland, daarna volgt de •re turn wedstrijd in Moskou. De eerste ronde moet worden gespeeld tussen 31 januari en 28 februari. ZORGEN De voorzitter van DES. de heer Spruyt zei dat het een moeilijke kwestie was. „De eerste wedstrijd wordt in Neder land gespeeld en wanneer deze voldoen de toeschouwers trekt, dan bestaat de mogelijkheid dat de reis naar Moskou die een uitgaaf van ongeveer 5 6000 gulden zal vergen, bekostigd kan wor den uit de ontvangen recettes. Maar men kan het moeilijk daarvan af laten hangen", aldus de heer Spruyt. „De spelers van DES zijn over het algemeen studenten, die studeren op kosten van de ouders, zodat zij zelf de reis niet kunnen betalen, of zij moeten een rijke oom hebben. Het is een moeilijke zaak, die deze week door de spelers en leiders van DES nader onder de loep zal wor den genomen. De voetbalinterland tussen Frank rijk en Oostendijk, die zondag te Parijs om de Europese beker voor landen teams werd gespeeld is geëindigd in 'n 52 overwinning voor de Fransen. Bij de rust was de stand 31 voor Frank rijk. Schitterende inzet van gouden jubileum Brunhilde (Van onze turnmedewerker) Neen, het was niet alleen de nationale turnkampioene Bep Ipen burg ook al stond zij dan na een klinkende overwinning dolgeluk kig met een medaille van HKH Prinses Beatrix op de hoogste trap van het „schavotje" in de Stadsgehoorzaal die van wedstrijdleider De Jong aan het einde van een schitterende turndag alle lof ontving. Meer nog was het Brunhildes energieke presidente, mevr. Marie Dieben- Konings, die voor de wijze, waarop zij haar vereniging van de oprich ting af gedurende een halve eeuw met inzet van al haar krachten heeft voortgestuwd, aan een dertiental meisjes, die na een harde strijd, de onbetwiste toplaag vormen van de meer dan 114.000 meisjesgym nasten, die het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond rijk is, als voorbeeld werd gesteld van ware sportiviteit, wilskracht en opofferingsgezind heid. Dit was niet slechts een charmante vriendelijkheid van de grijze wedstrijdleider aan het adres van mevr. Dieben-Konings, maar deze eigenschappen zijn het, die aanstonds mede beslissende factoren zullen zijn voor de samenstelling van de turnstersploeg, die ons land volgend jaar op de Olympische Spelen te Rome zal vertegenwoordigen. Daar om had De Jong dan ook nauwelijks een beter voorbeeld aan de Olympische kandidaten kunnen stellen! Spannend begin De wijze waarop Bep Ipenburg thans de overwinning heeft behaald is zo overtuigend geweest, dat het resultaat na twee van de vijf onderdelen reeds vaste vormen ging aannemen. De voor sprong van 0.65 punt, waarmede zij in de finale startte op haar grootste rivale, Ria van Velsen uit Bodegraven, kromp bij het eerste nummer, ringenzwaaien, even in tot 0.55, maar daarna was er geen houden meer aan. Ria van Velsen haalde bij dit nummer 9.65 punt met een oefening van zeer hoog gehalte: o.a. een perfecte stut, een achteropzet uit halve draai en een salto, waarbij zij na het loslaten der ringen zeker nog een meter boven het hoogste zwaaipunt uitkwam. Bep Ipenburg be antwoordde deze zeldzaam fraaie oefe ning met een eveneens prachtig stukje werk, maar de omhoog gestoken jury- borden toonden voor haar een gemid delde van „slechts" 9.55. Dubbele salto Toch was er bij het ringenzwaaien nog een meisje, waarvoor de meer dan 900 toeschouwers even extra rechtop gingen zitten en waarvoor de film camera's extra gingen snorren, ook al was het dan een turnster, die op de elfde plaats, met een achterstand van 4.30 punt, dus praktisch kansloos, de strijd was aangevangen. Dit was de veelbesproken Riek Leibrand. Tegen het einde van haar voortreffelijke oefe ning zou haar nog niet geëvenaarde „huzarenstuk", de dubbele salto, vol gen. Ademloos volgde men haar laatste zwaai en inderdaad, ineengevouwen als een bal, zag men haar tweemaal om haar breedte-as draaien, doch bij haar landing kwam ze zittende terecht, het geen haar op een flinke aftrek kwam Lisse benut kansen bij Wassenaar (1—5) (Van onze correspondent) Invaller-doelman Konijnenburg van Wassenaar heeft gisteren een onplezie rige middag gehad. Niet minder dan vijfmaal werd hij door een fris spélend Lisse gedwongen de moeilijke gang Tiaar het net te maken. Daar zijn col lega Baak aan de andere kant slechts eenmaal het leder langs zich zag vlie gen, kwamen de oranjezwarte gasten dus met een verrassende 15 zege uit de bus. De Lissenaren betrokken herhaalde lijk de snelle vleugelspelers Boon en Vink in het spel, die de Wassenaarse achterhoede telkens weer voor schier onoplosbare problemen stelden. Reeds na een kwartier spelen had deze spel methode succes. Een ragfijn passje van Van der Zwet naar rechtsbuiten Boon werd met een keihard schot bekroond (01). Vijf minuten later presenteerde Boon midvoor Van Kesteren een fraaie kans en de voorsprong was verdubbeld (02). Wassenaar drong Lisse daarna even in de verdediging, maar Uiten- bogaard en de zijnen sprongen zo non chalant met hun kansen om. dat Baak er niet eens zo druk aan te pas be hoefde te komen. Uit een snelle uitval kon Van Kesteren zelfs voor de rust nog 03 maken. Wassenaar trok na de thee wat for ser van leer, maar de Lissese defensie, met doelman Baak aan het hoofd, kon meester van het terrein blijven. Een kwartier na rust liep de Wassenaarse spil een voorzet van linksbuiten Vink in eigen doel. Hoewel Lissq xich daar- Ria van Velsendie in de strijd om de nationale turntitel in de Stadsgehoorzaal beslag legde op de tweede plaats, tijdens een achter waartse spreidsprong. te staan, maar desondanks boekte ze nog 8.90. Paardspringen bracht met een prima overslag aan Bep Ipenburg 9.80, waar tegenover Ria van Velsen met haar bücksprong 9.55 stelde. De voorsprong was hiermede voor Bep verhoogd tot 0.8 punt. Bij de evenwichtsbalk, het meest ris kante toestel, kan echter van alles ge beuren, doch ook hier triomfeerde Bep Ipenburg met een gewaagde, doch fors en zeker uitgevoerde oefening, eindi gend met een overslag op één arm, maar zij moest hier de meerdere er kennen in de jeugdkampioene Dolly van der Meulen, die des morgens reeds een volledige wedstrijd had geturnd en als invalster voor de afwezige Rini de Wolf. in dit élitegezelschap op de balk 9.60 in de wacht sleepte. Ook hier zat het Riek Leibrand niet mee! Met een in hoog tempo uitge voerde oefening, beginnende met een opzet tot handstand, voorts een radslag en besloten met een gestrekte salto voorwaarts, bracht zy het enthousiaste publiek tot daverende toejuichingen, doch helaas, "veelbetekenend liep een der juryleden met de chronometer naar de wedstrijdleiding: het enorme hoge tempo was er misschien de oorzaak van dat haar fenomenale oefening 10 seconden tekort duurde, hetgeen haar ook nu weer een flinke aftrek bezorgde. Niettemin 8.55! Intussen woedde er een felle strijd In de lagere regionen. Rie Meyburg, in de halve finale geëindigd op de derde plaats, had het veld moeten ruimen voor haar clubgenote Nel Wambach, die daar zesde was en nu dank zü con stant werk met cüfers, allen boven de 9, ook reeds Nel Fritz en Llneke Ma- jolee was gepasseerd. Duel: Ipenburg-Leibrand De opmars van Bep Ipenburg zette zich ook voort bij de vrije oefeningen (9.55), doch ook hier werd ze alleen overtroefd door Riek Leibrand, die haar hoge salto voorwaarts uit over slag beloond zag met 9.80. De pittige Dolly van der Meulen, wie de zware ochtendwedstrijd helemaal niet meer in de benen bleek te zitten, vestigde hoe langer hoe meer de aandacht op zich en evenaarde zelfs bij dit onderdeel de geroutineerde Nel Wambach met 9.5 p. Bü het laatste nummer, brug met ongelijke leggers, was het pleit al ge heel beslecht. Bep Ipenburg ging on bereikbaar aan kop met 85.55 p., ge volgd door Ria van Velsen met 84.10, Nel Wambach met 83.25 en Ria Mey burg met 82.6 p. Spanning bleek er alleen nog maar te bestaan t.a.v. de vraag hoewel niet van invloed op het eindresultaat, in hoeverre de nieuwe kampioene Riek Leibrand op dit toestel zou weten te weerstaan. Bep was hierbü het eerste aan de beurt en alles ging van een leien dakjekip aan de lage legger, direct gevolgd door kip aan de hoge legger, de zolendraai, de dislok, de per fecte afsprong: 9.65! Riek Leibrand stond nu wel voor een. schier hopeloze taak, maar niets te verspelen hebbende, zette zy nog eenmaal alles op alles en toen zü na een zeer gewaagde, maar volkomen safe uitgevoerde oefening muurvast in handstand hoog op de hoogste legger stond en aan de spreid- afsprong niets meer kon misgaan, had zü niet alleen de grootste büval van het geestdriftige publiek, maar ook de hoogste cüfers, n.l. 9.80 te incasseren! Einduitslag De einduitslag luidde: 1. Bep Ipen burg (Bato, Haarlem) 95.20 p.; 2. Ria van Velsen (Hercules. Bodegraven) 93.60 p.; 3. Nel Wambach (Kralingen, Rotterdam) 92.30 p.; 4. Ria Meyburg (Kralingen, Rotterdam) 91.95 p.5. Nel Fritz (VTV, Vlissingen) 90.95 p.; 6. Lineke Majolée (Doves, Hello) 90.25 p.; 7. Dini Valkenburg (Sparta, Drieber gen) 90.15 p.; 8. Alie Zondervan (Quick, Huizum) 89.70 p.; 9. Nel Sallé (DOS. Amsterdam) 89.40 p.; 10. Riek Leibrand (KDO, Amsterdam) 89.30 p.; 11. Thea Hendriks (PSV. Eindhoven) 87.85 p.; 12. Dolly van der Meulen (Hercules, Amsterdam) 46.45 p.; 13. Nel van Zet ten (Pro Patria, Zoetermeer) 43.65 p. De zes eerstgenoemden vormen de ploeg, die volgende week zondag in Ostende tegen de Belgische turnsters zal uitkomen. De jeugdkampioene, Dolly van der Meulen, is als reserve aan deze ploeg toegevoegd. De jeugdwedstrijd Des morgens vond de finale der jeugdturnsters plaats. Uiteraard ging hier de bijzondere belangstelling uit naar de Leidse turnster Fransje van Deursen, van de jubilerende vereniging Kampioene Bep Ipenburg in actie op het paard. Brunhilde. Hoewel zij haar gewone, constante vorm niet bereikte, wist zij het in dit zware veld van 24 turnsters tot een zeer eervolle elfde plaats te brengen. Bijzondere prestaties leverde zü vooral bü de vrije oefeningen (vierde plaats ex aequo met 3 anderen) en brug ongelijk (vierde plaats). Haar oefeningen waren overigens van hoog gehalte, doch de uitvoering ervan was bij enkele onderdelen iets te weife lend. Niettemin een zeer goede en veel belovende prestatie! In deze groep luidde de uitslag: 1. Dolly v. d. Meulen (Hercules, Amster dam) 45.85 p.; 2. Alie van Bekkum (De Halter, Alkmaar) 44.95 p.; 3. Nel van Zetten (Pro Patria, Zoetermeer) 44.15 p.; 4. H. Scholten (Here. Hebe, En schede) 43.95 p.; 5. C. Valken (Kra lingen, Rotterdam) 43.9 p.; 6. A. van Soolingen (OSS, Zandvoort) 43.65 p. Korfballers kunnen het niet eens worden Zaterdag is te Utrecht een bui tengewone algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond gehouden, waarin wederom uitvoerig werd gespro ken over de al of niet invoering van een hoofdklasse met daar onder twee overgangsklassen. Maar de ook ditmaal zeer druk bezochte bijeenkomst heeft het vraagstuk niet dichter bij een op lossing kunnen brengen. Zoals bekend werd de instelling van een hoofdklasse tydens een op 5 septem ber j.l. gehouden algemene vergadering aangenomen met 102-100 stemmen. Het hoofdbestuur besloot evenwel, gezien het geringe verschil, nog eens met de eerste klassers te gaan praten om te trachten de bezwaren, die in het bijzonder bij de Zuid-Hollandse verenigingen bestonden, weg te nemen. Deze bespreking vond op 17 oktober j.l. te Utrecht plaats, maar sorteerde al evenmin effect. Op grond van de bevoegdheid, die artikel 65 van het reglement van het hoofdbestuur geeft, besloot het tot een proef met een hoofdklasse voor de tijd van twee jaar. Toen daarna bleek, dat een aantal ver enigingen niet aan deze competitie zou deelnemen, besloot het hoofdbestuur tot het büeenroepen van een buitengewone algemene vergadering, die dan zaterdag te Utrecht is gehouden. Voordelen De voorzitter, ir. H. Duns, noemde drie grote voordelen, die de instelling van een hoofdklasse met zich brengt. „We verliezen het jaarlüks terugke rende gejammer over de weinig bevredi ging schenkende kampioenscompetitie, het spelpeil zal erdoor opgevoerd worden en er komt meer contact tussen het wes ten en de provincie". De voorzitter van de Haagse Korfbal - bond, mr. Uithof, kon het niet met de voorzf'er eens zijn. Hü zag in de hoofd klasse nog geen winstpunt. Eerder ver wachtte ihj spelverruwing dan spelver- betering. Spr. noemde ook de financiële conse quenties onaanvaardbaar. „Weliswaar na in de verdediging terugtrok en Was senaar dus steeds in de aanval was, liep Lisse bij een snelle tegenactie door Boon naar 05 uit. Eerst drie minuten voor het einde kon Uitenbogaard de eer voor Wassenaar redden. Voor zover dat tenminste nog mogelijk was wordt er een reiskostenfonds gevormd, maar uit dat fonds mag ten dienste van een vereniging eerst geput worden als de club zelf een aanzienlijk bedrag heeft uitgegeven. En dat hebben wy niet, want wij mogen geen entree heffen". Meer expansie Nog enkele vóór- en tegenstanders van het plan Van Dyk kwamen aan het woord, waarby het aantal tegenstanders kennelyk groter was dan het aantal voorstanders. Dr. G. H. Frederik deed een ernstig beroep op de vergadering, om een positieve bijdrage te leveren, die de korfbalsport meer expansief kan ma ken. „Te lang zijn we gezapig doorge sukkeld en we zijn lang niet dynamisch genoeg geweest. De korfbalgemeenschap is te statisch en de hoofdklasse kan onze sport op een hoger plan en daar door weer in de volle belangstelling brengen". De heer C. van Dyk, de ontwerper van het plan, stelde dat men zich moet los maken van het verenigingsbelang en de zaak moet bezien uit oogpunt van het algemeen belang. De heer Duns verklaarde tenslotte, dat de discussies het hoofdbestuur weinig wüzer hadden gemaakt. Hij wees er nog eens duidelük op, dat het besluit van het hoofdbestuur om tot invoering van een hoofdklasse over te gaan, nog steeds van kracht is. „Maar", zo zei hü, „een opiniepeiling lijkt het hoofdbestuur ge wenst". De daarna gehouden stemming had tot gevolg dat het plan Van Dük 118 stem men voor kreeg en 125 tegen, wederom dus een klein verschil, ditmaal echter ten nadele van het plan. De heer Duns zei, dat het hoofdbestuur zich na deze opiniepeiling opnieuw over de zaak zal beraden en daarvan te zyner tyd zal doen blüken. Weer verloor VVSB door schotloosheid (Van onze correspondent) Van krachtsverschil in het veld was er nauwelüks sprake, maar opnieuw heeft VVSB het hoofd moeten buigen. Ditmaal bü Ripperda in Haarlem (2—0). Opnieuw wreekte zich de schotloosheid van het Bavo-aanvals- quintet. Fraaie kansen werden op on- begrüpelüke wüze om zeep geholpen. Var. der Klauw en v. d. Weüde had den zelfs aan een leeg doel niet ge noeg. De thuisclub begon met een stevig offensief, dat in de twintigste minuut met een doelpunt bekroond werd, al kan Alphen beduidend sterker dan GSV (Van onze correspondent) In alle opzichten is het snéllere Al phen gisteren GSV de baas gebleven. Geen moment is de Alphense zege in gevaar geweest. Bovendien toonde doelman Van Krevelen zich uiterst be trouwbaar. Zelfs een strafschop kon hem niet verontrusten, want met een bliksemsnelle reactie maakte hij ook deze Goudse kans onschadelijk. Alphen ging meteen in het offensief, wat reeds na acht minuten tot een doel punt leidde door midvoor Hagen. Dit stimuleerde tot nog grotere krachts inspanning. Aanval op aanval rolde op het doel der gasten af, maar met kunst en vliegwerk bleef men daar de zaak meester. Ook de groenwitten probeer den het daarna eens. Zonder succes overigens. En in twee minuten werden toen hun laatste illusies de bodem in geslagen. Eerst schoot Van Elzen uit een scrimmage voor het Goudse doel in en twee minuten later kopte Wim Boon een voorzet van Dusschoten langs de Goudse doelman (30). GSV probeerde het na de rust met hard spel. hetgeen na verloop van tijd de stryd een grimmig karakter gaf. Bovendien moest het spel herhaalde- lyk onderbroken worden voor vrije trap pen en waarschuwingen. De Goudse gasten verkregen met hun optreden geen doelpunt. Integendeel, het succes kwam weer aan de andere kant, waar Jan Zaad eerst tegen de staander knalde, maar later toch de roos trof (40). De reeds genoemde strafschop kwam ,toen Jan Mees de bal binnen de beruchte lijnen met de hand speel de, maar ook deze Goudse kans leverde niets op. Het bleef bij 40. Het Nederlandse worstelteam heeft de laatste wedstrijd tegen een Zweedse selectieploeg die in Oskarshamn werd gehouden succesvol afgesloten. De Ne derlanders zegevierden met 52. men het effectvolle schot van de links buiten, dat langs doelman Peeters zeilde moeilijk meer dan een gelukstreffer noe men. Maar de Noordwykerhoutse gasten stonden voor de taak deze achterstand weg te werken. Men deed erg zijn best. herhaaldelijk stonden de roodwitten in het Haarlemse doelgebied, maar het schot bleef zoek. Nog moeilyker werd het voor de gas ten, toen Ripperda kort na de hervat ting de stand op 20 gebracht had. Van der Weüde wist met een opgelegde kans geen raad. Zyn collega's ook niet. Meer en meer verstreek de tijd en het werd steeds duidelijker, dat de lichtge wicht Bavo-voorhoede geen kans zag de stug verdedigende Ripperda-defensie ge heel te passeren. Het bleef dus 20. Voetbal in Engeland Manchester United won opnieuw Matt Busby's tactiek heeft Man chester United opnieuw punten opgeleverd. Ook tegen Notting ham Forest speelden de Mancu nians zonder de internationals Bobby Charlton, Warren Bradley, Wilf McGuinness en Harry Gregg (transferwaarde 100.000 pond ster ling of ruim 1 miljoen gulden. een voortreffelijke wedstrijd. De ploeg van manager Matt Busby behaalde dan ook een alleszins verdiende 5—1 zege. Midvoor Dennis Viollet legde de basis voor deze overwinning door een hat trick. Voor de grootste verrassing van deze koude zaterdag zorgde echter niet Man chester United, doch Leicester City. een pfcxgT die direct betrokken is bij de strijd om de laagste plaats. In een uit wedstrijd versloeg Leicester met 3—0 Wolverhampton Wanderers, de ploeg die is doorgedrongen tot de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker. Voor het eerst sinds 50 wedstrijden kwamen de Wolves zelfs niet tot een enkel doelpunt. De top-teams van de eerste divisie hebben ditmaal niet bijzonder veel suc ces gehad. De vijf hoogst-geklasseerde teams vergaarden tezamen slechts drie punten. Leider Preston North Eind kwam tegen Sheffield Wednesday niet verder dan een geliikspel (22). Aangezien ook runner-up Tottenham Hotspur in de strijd tegen Fulham tot een puntenver deling kwam is de stand aan het hoofd van de ranglijst nauwelijks veranderd. Preston heeft met 29 punten uit 21 wed strijden de leiding voor Tottenham Hot spur, dat 28 punten vergaarde. De der de plaats delen West Ham United. Ful ham en Burnley met alle 27 Dunten. Lu- ton Town, dat tegen Newcastle United met 4—3 verloor, bezet met 21 punten uit 21 wedstrijden nog steeds de laatste plaats. De uitslagen in de eerste divisie lui den: ArsenalBurnley 24: Blackbrun RoversWest Ham United 6—2: Black poolChelsea 31: Bolton Wanderers Birmingham City 41; EvertonWest Bromwich Albion 22; FulhamTot tenham Hotspur 11: Luton Town Newcastle United 34: Manchester City —Leeds United 33; Nottingham Forest Manchester United 15; Sheffield WednesdayPreston North End 22; Wolverhampton WanderersLeicester City 0—3.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 14