Vicus Or. en Algemene haalden punten binnen DAMES I GROTE KAPSHOW REDT EEN KIND! VLEES Het kappershuis J. Rijnbende tandarts-assistente W. J. KUITERS. 'IBrillenhuis moderne bril Jet Houfpaleis", Herenstraat 20 a'i buffetjuffrouw schippersknecht MAANDAG 14 DECEMBER 1959 Rondom de korf Dc eerste competitiedag, waatop een aantal terreinen afgekeurd moest worden. Toch kon in Zuid- Holland nog tweederde deel van het vastgesteld programma worden afgewerkt. Vicus Oriëntis overwon Regen boog in een vrij matige wedstrijd, waaraan het zware terrein ook debet was. In het veld waren onze stadgenoten wel sterker doch voor de korf vlotte het niet zo goed als anders. Toch hadden de witzwarten het eer ste succes, toen Sjardin na 11 minuten spelen zuiver inschoot (01). Een kwar tier later kon Scheepsbouwer voor Re genboog gelijk maken (11), doch mej. M. Brieër zorgde ervoor dat V.O. toch met een kleine voorsprong (12) thee ging drinken. Na de hervatting had ook K. Sommeling voor de witzwarten suc ces (13), waarna het weer spannend werd toen Dost voor de thuisclub scoor de (23). Deze stand bleef geruime tijd gehandhaafd. De laatste 10 minuten kwam er tekening in de strijd. Mej. N. Mooten nam het vierde Leidse doelpunt voor haar rekening (2-4), doch de thuis club liep door Franken weer tot 34 in. Sjardin en K. Sommeling stelden vervol gens de Leidse zege veilig door elk een doelpunt aan de score toe te voegen (3—6). FORSE WEDSTRIJD De Algemene behield haar kampioens kansen door een 32 zege op Zwervers. Het was een forse wedstrijd, waarin dui delijk bleek dat er voor beide ploegen veel op het spel stond. Het spelpeil bleef, zoals zo dikwijls in dergelijke ontmoe tingen, beneden de verwachtingen. De beste man van het veld was ongetwij feld scheidsrechter Lelieveld uit Den Haag, die deze moeilijke wedstrijd prima heeft geleid. Het begin was voor De Algemene niet slecht, want uit de eerste de beste aan val opende A. v. Duijl de score (10). Daarbij bleef het voorlopig. Een goede kans om deze voorsprong te vergroten bleef onbenut doordat een straf worp ge mist werd. In het veld was Zwervers ze ker niet de mindere, doch de Dordtena- ren schoten slecht. Na 25 minuten werd het 20 door een zuiver schot van me vrouw v. Puffelen, doch 2 minuten la ter scoorde Zwervers na een mooie door braak van Mackaay tegen (21). Weer 4 minuten hierna was het door een af standsschot van P. Kruit al 31. Voor de pauze miste ook Zwervers een straf- worp en het meest belangwekkende van het eerste kwartier na de hervatting was wel, dat beide ploegen elk nog een straf- worp naast schoten. Aanvallend was het spel in de derde opstelling zowel bij De Algemene als bij Zwervers erg pover tjes en dat bleef zo gedurende de gehele tweede helft. Het enige doelpunt in deze periode ontstond dan ook uit een straf- worp, die mej. Rombout voor Zwervers benutte (32). Met een doorloopbal scoorde dezelfde speelster nogmaals, doch dit doelpunt werd wegens lopen te recht geannuleerd. Ook de vierde aan de gasten toegewezen strafworp bleef onbenut en zo won De Algemene deze belangrijke ontmoeting met 3—2. OSCRZuiderkwartier was eveneens een harde wedstrijd. Lange tijd hebben onze stadgenoten goede winstkansen ge had, doch het Rotterdamse damessextet besliste de strijd ten gunste van de thuisclub. Het eerste doelpunt in deze ontmoe ting was voor de thuisclub (10). doch daarna werden onze stadgenoten ster ker. Devilee zorgde voor de gelijkmaker en in de tweede opstelling had Schip per tweemaal succes (13). Vlak voor rust verkleinde OSCR zijn achterstand tot 2—3, doch na de hervatting scoorde Zirkzee weer voor de Leidenaars (24). Daarna werd de thuisclub sterker en zakte de Leidse tegenstand. In korte tijd was de stand gelijk (44). Wel kwam Zuiderkwartier nog eenmaal terug en nam door mevr. De Wagenaar opnieuw de leiding (4—5), doch het Rotterdamse offensief hield aan. Het werd eerst ge lijk (55) en in de slotfase werden onze stadgenoten toch nog verslagen (7—5). VERDIENSTELIJKE DRAW Crescendo doet het tegen de sterkere teams in haar afdeling belangrijk beter dan tegen de zwakkere twaalftallen. Thans bereikten de groenwitten tegen koploper ALO weer een verdienstelijk gelijk spel 2). Wel waren de gas ten over het algemeen veel beter, doch zij konden dit niet in de score tot uit drukking brengen. Vooral voor de rust domineerde ALO sterk en de 20 ach terstand, die Crescendo in deze periode opliep, gaf dan ook maar een mager beeld van het Haagse overwicht. Na de hervatting herstelden onze stadgenoten zich. T. Ouwerkerk zorgde voor het eer ste tecenpunt en H. Hogenboom slaagde er 10 minuten voor het einde in gelijk te maken (22). Daarna kreeg ALO bete re kansen op de zege dan Crescendo, doch de stand onderging geen wijziging meer. De Danaiden verloor ook de return match van DKC. Het was een verdiende doch wel wat geflatteerde zege. Vooral voor de rust liep het goed bij de Delfte naren. Wel zorgde F. Pasman voor een 1—0 voorsprong voor onze stadgenoten, doch daarna lukte alles wonderwel bij de gasten en met de rust was de stand dan ook reeds 15. Het pleit voor het goede moreel van onze stadgenoten, dat zy het er niet bij lieten zitten. F. Pas man, aanvallend een uitstekend speler doch verdedigend minder goed, bracht met 2 fraaie doelpunten de stand op 3-5 en toen even later mej. W. Ginsel even eens inschoot (45) was er weer van alles mogelijk. DKC kwam echter weer in de meerderheid en liep weer tot 47 uit. Korfbaluitslagen Zuid-Holland 1Regenboog Vicus Oriëntis 3—6; Het Zuiden—HKV 4—11. Zuid-Holland 2A: De Algemene— Zwervers 32. Zuid-Holland 2 B: OSCR—Zuiderkw. 7—5; Hou Stand—Velox 8—4; ODO— Rozenburg 43; Ready—Gymnasiasten 3—3. Zuid-Holland 3 B: De Danaiden— DKC 4—7; Achilles—Phoenix 44; PamsEureka 13CrescendoALO 22; Ahoy—Raven 35. Reserve le-klasse: Die Haghe 2Het Zuiden 3 2—2; HKV 2—Vic. Oriëntis 2 16—2. Res. 3e-kl.: KNS 2—Wion 2 (Wion n.o); Achilles 3—Sperwers 3 6—5; Vicus Oriëntis 3—Hou Stand 2 3—5; OSCR 2 —Phoenix 3 34. Res. 3 B: De Algemene 3Rozenburg 3 9—7; HSV 2—Trekvogels 2 5—9; HKV 4—Actief 2 3—5. Leidse Korfbalbond le-kL: Crescendo 2—KNS 3 3—2; Vic. Oriëntis 5—De Danaiden 2 2—3; Fluks 4 Noorderkwartier (scheidsr. n.o.). 2e-kl.: VitesseCrescendo 3 30. Junioren 1: PhoenixDe Danaiden 3—0; Fluks—Ons Eibernest 7—1. Junioren 2: Fluks BCrescendo A 3—3. Adsp. 2 A: Fluks cFluks b 02. Competitiestanden Zuid-Holland 1 Zuid-Holland 2 A HKV 11—19 De Algem. 11—18 Die Haghe 11—19 Zwervers 10—17 O. Eibernest 10—15 Fluks 10—13 Vic. Oriëntis 11—14 HSV 11—11 't Zuiden 11—10 Actief 9— 9 Deetos 10— 9 Olympiaan 8— 7 Spangen 10— 6 Swift 9— 6 Quick 11— 3 KNS 9— 3 Regenboog 11— 1 Sperwers 9— 2 Zuid-Holland 2 B Zuid-Holland 3 B Rozenburg 12—19 ALO 13—18 Ready 11—18 Eureka 13—18 Hou Stand 12—16 Achilles 13—17 Merwede 12—15 DKC 13—17 ODO 12—11 Raven 13—14 OSCR 11— 9 Phoenix 13—13 Gymnasiast. 13— 9 Crescendo 12—12 Zuiderkw. 10— 7 Danaiden 13—11 Velox 11— 0 Pams 12— 4 Ahoy 13— 4 Benauwde zege van Leiden op Kieviten Door de felle en sensationele wed strijd tegen Kieviten te winnen heeft Leiden zich in de overgangsklasse A achter leider Hilversum kunnen hand haven (2-1). Mooi hockey kan men in zo'n semi-plaatselijke ontmoeting moei lijk verwachten. Aanvankelijk ging het nog wel, maar na de thee laaide aan beide zijden de strijdlust zo hoog op, dat behoorlijk spel vrijwel onmogelijk bleek. Niet minder dan drie strafbul- ly's en talrijke emotionele momenten kreeg het publiek te verwerken. De temperatuur leek ondanks de kou op die van een hoogoven. Na een kwartier leidde een snelle door braak over rechts tot een fraai doelpunt van Stelma, diagonaal en hard inge schoten. Treffers van Kloppenburg en Krol werden wegens sticks afgekeurd, maar toen beging de Wassenaarse doel man een overtreding en de strafbully werd door Hillebrands benut. (2-0). Na hervatting werd de strijd steeds vinniger. Een aanval over links, een machtig schot van Stelma, met het lichaam gekeerd, weer strafbully. Hille brands posteerde zich voor zijn tweede treffer, maar moest ervaren, dat een veldspeler geen keeper is om tegen de bullyen. Hetzelfde overkwam echter Kie viten, dat door een overtreding van Krol een strafbully kreeg toegewezen. Krol werkte na een zenuwslopend bullyduel de bal uit de cirkel en het bleef 2-0. Even later leek het erop, dat de Was senaarse midvoor met een harde slag op het verlaten doel de achterstand ging verkleinen, maar Moens op volle kracht sprintend kreeg de bal op de lijn nog te pakken, zij het ten koste van een vernield en ontzet doel. De scheids rechter oordeelde echter anders. Volgens hem was de bal de lijn gepasseerd (2-1). De spanning werd steeds groter, maar het einde van deze harde, maar faire stryd kwam onveranderd. Competitie CKB Van de zaterdag vastgestelde (twee) wedstrijden werd in 2A op verzoek van Fiks 2 de wedstrijd Velocitas in Leider dorp uitgesteld VES 2—VEO 2 vormde in IA dus het gehele competitie-menu. VES 2 heeft niet de minste moeite ge had om middels deze wedstrijd alleen aan de kop van IA te komen. Er was totaal geen spanning want hekkesluiter VEO 2 verloor met 121. MICRO-TOERNOOI In de Leidse Veilingaai werd zaïerüag een grooim ïcro-korxuaitoernooi genuu- den voor senioren, i^en en anaer geor ganiseerd door net district Zuia-xiouand Noord van de CKB. Br werd entnuu- siast gespeeld in o Klassen, waar eik een groep in actie kwam. In de vierde klasse kwam Warmond 2 als winnaar naar voren en in de 3e klas se was dat Be Fair uit Waddmxveen. Warmond boekte ook met het eerste twaalftal succes in de tweede klasse, maar hier was de strijd bijzonder span nend. Ook Ijsvogels o (Den Haag) en Tempo (Alphen) behaalden vier punten De Warmonders hadden echter de beste doelcijfers en werden dus eerste. De uitslagen in de eerste-klasse wa ren: TOP 1—Pernix 3 1—1; Tonego— Ijsvogels 2 1—0; TonegoPemix 3 1—1; Ijsvogels 2—TOP I 2—1; TOP 1—Tone go 12; Pernix 3Ijsvogels 2 20. Met vijf punten werd Tonego dus eerste voor Pernix 3 met vier punten. LJsvogels 2 eiste de derde plaats op met 2 punten voor TOP met 1 punt. In de hoofdklasse boekte een zeer on volledig eerste team van Pernix geen succes. Alleen van een lager Pernix- team werd gewonnen en de als eerste en tweede teams aangeduide Pernix-acht- tallen eindigden als derde en vierde. VEO en Ijsvogels streden in de voor laatste ronde tegen elkaar en door een 12-zege werd Ijsvogels eerste voor VEO. De uitslagen in d> hoofdklasse waren: VEOPernix 20; IjsvogelsPernix 2 40; IjsvogelsPernix 20; Pernix 2 VEO 12; VEOLJsvogels 12; Pernix 1Pernix 2 31. Alphia gaf vlugge voorsprong prijs (Van onze correspondent) Opnieuw heeft Alphia de kans op volle winst in handen gehad en.... opnieuw laten glippen. Bij Wilhelmus hadden de Heul-bewoners reeds na twintig minuten met 02 de leiding, maar niet gerecht vaardigde zelfverzekerdheid van de Al- phenaren gaf de Voorburgers de kans de balans tenslotte naar de andere kant te doen doorslaan (32). Alphia nam onmiddellijk het heft in handen. Reeds in de zesde minuut werd midvoor Daan Uithol onreglementair te gen de vlakte gewerkt. De strafschop werd door Koenekoop feilloos benut. (01). Wilhelmus drong daarna wel diep in de Alphia defensie door, maar kwam voorlopig nog niet tot daden. Dat ging aan de andere kant beter, waar Van Laar een fout in de Voorburgse defensie afstrafte. (02). Daarna ging men er om onbegrijpelijke redenen in de Alphense defensie wat gemakkelijker over denken. Toen spil Thomasse verzuimde de bal snel weg te werken, was de rechtsbinnen er snel bij (12). Ook na de hervatting bleef Wil helmus in het offensief, met het mid denveld als operatiebasis. Spoedig depo neerde linksbuiten Kasbergen de gelijk maker achter Rietveld. Alphia herstelde zich na dit doelpunt, maar de Wilhelmus' defensie had er nu scherp het oog in. Zes minuten voor het einde viel de beslissing. De Voorburgse midvoor was Thomasse en ook Rietveld te glad af (3—2). De pogingen van Al phia alsnog tot een gelijk spel te komen misten de overtuiging. BADMINTON Badmintonkampioenschap Te Eindhoven zijn zondag de wedstrij den om de nationale kampioenschap pen badminton gespeeld. De uitslagen van de finales luiden: vanaf de halve finales in de a-klasse waren: Gemengd dubbelspel: mej. F. Quist en A. P. Meyer versl. mevr. E. Robbe en R. C. H. de Wit 17-15 15-5. Dames dubbelspel: mej. M. van Swelm en mej. J. Kemps versl. mevr. E. Robbe en mevr. M. Gaus 15-12 17-15 15-4. Heren dubbelspel: H. Kok en K. van der Burg versl. L. Fortunati en P. Seth Paul 9-15 15-9 17-16. Heren enkelspel: P. Seth Paul versl. J van der Sluys 15-10 11-15 15-12. Dames enkelspel: mevr. E. Robbe ver sloeg mej. M. van Swelm 3-11 11-4. Het eerste damesteam van Leiden ver beterde door een krappe, doch knappe I zege op Kieviten 2 zijn positie. Door het ontbreken van mej. Goekoop, die met een knieblessure sukkelt, was de achter hoede danig verzwakt, doch de Wasse naarse dames konden er geen gebruik van maken. Na een vrij gelijkopgaande strijd scoorde mej. Staverman enkele minuten voor het einde het enige doel punt in deze ontmoeting. Ook heren 2 bleef op het goede pad. Ditmaal werd Leonidas met 2-0 versla gen. Leiden 2 bevindt zich nog steeds in de kopgroep. Hockey-uitslaqen Heren, le klasse: Laren Amsterdam 01: BMHC Be Fair afg.: TOGO HHYC 1—0: SCHC Delftse Studs afg. Overgangsklasse A: Amsterdam 2 La-ren 2 1—0; Victoria Hilversum afg. Amersfoort TOGO 2 afg.; Leiden Kieviten 21. 2e klasse C: HGC 3 HDM 4 7—1; Tempo '34 Groen Geel 2, 12; HHYC 4 Ring Pass 2, 4—0; Leiden 2 Leo nidas 20. 2e klasse D: Te Werve SV '35, 3—1; Zuidwijck Zandvoort 2, 31; HHYC 5 TOGO 3, afg.; Leiden 3 BMHC 5 1—2. le klasse, dames: Laren RBC 1—1; Be Fair—BDMC 0—1: TOGO Alli ance 44; Kieviten Gooi 41. 2e klasse B: VCL HBS 2—3; BDHC 3 Groen Geel 2 afg.; Alliance 2 Strawberries afg.; Leiden Kieviten 2 1—0. WIELRENNEN Derksen won Grote Prijs van Antwerpen Van der Lans brak record Onze landgenoot Jan Derksen heeft zaterdagavond de Grote Prijs van Ant werpen voor sprinters gewonnen. On danks een nederlaag in zijn serie tegen de Fransman Gaignard bereikte Derk sen via een overwinning op de Duit ser Potzernheim in de herkansing de kwartfinales. Daarin zegevierde hij over oud-wereldkampioen Rousseau Frank rijk), waarbij hij de laatste 200 meter aflegde in 11.75 seconden. Door in de halve finales de Zwitser Von Bueren te verslaan plaatste de Ne derlander zich in de eindstrijd, evenals de Belg Debakker, die Suter (Zwitser land) elimineerde. In de strijd om de eerste plaats liet Derksen tenslotte zijn Belgische tegenstander een lengte achter zich. Bij de stayers ging de overwinning naar de wereldkampioen Timoner (Spanje). Tijdens de eindstrijd van de stayers maakte de Belg De Paepe, die op overtuigende wijze zyn serie had ge wonnen, een zware val. Met een gebro ken sleutelbeen is hij in een ziekenhuis opgenomen. In het byprogramma trok de Ne derlander Van der Lans de aandacht. Zijn poging om het record over vier kilometer, dat met 5 min. 11.8 sec. op naam van Peter Post stond, te verbe teren, slaagde glansrijk. Van der Lans legde de afstand namelijk af in 5 min. 5 seconden. Jan van Dijk (Lisse) won cydecross Jan van Dyk uit Lisse heeft zondag te Achtmaal een cyclecross voor ama teurs en onafhankelijken gewonnen. De uitslag luidt: 1. Jan van Dijk (Lisse) over 30 km 55 min. 30 sec.; 2. Charles Looyen (Brasschaat, België); 3. Piet Rentmees ter (Ierseke); 4. Jan Willemse (Nuth); 5. Adri van Aart (Achtmaal). Swift De uitslag van de tweede rit voor de cycle-crosscompetitie luidt: A-B-klasse (15 ronden): 1. A. Hille- brand tijd 43 min. 50 sec.; 2. A. Kloos terman; 3. R. v. Zeist; 4. W. de Jong; 5- A. Prangers. C-klasse (15 ronden)1. W. Wijnands. tyd 47 min. 47 sec-; 2. A. Wolswijk; 3. C. Kloosterman. D-klasse (10 ronden): 1. B. Kerkvliet, tyd 32 min. 20 sec.; 2. F. Leemans; 3. P. de Jong. Schaakcompetitie KNSB Philidor veegt Spangen van bord Een voorlopige voorsprong van 81, dat was het resultaat waarmee een herboren Philidor I de leiding in groep 2C van de KNSB van Spangen II overnam. Zelfs een negende punt ligt in het verschiet, aangezien Barkema hoogstwaarschijnlijk gewonnen staat in een toreneindspel. Hiermede hebben de Leidenaren een waardige revanche genomen voor de 73 nederlaag, die vorig jaar in Rotterdam tegen hetzelf de tiental geleden werd. Deze overwin ning mag bovendien volstrekt niet geflatteerd worden genoemd, daar alle winstpunten volledig verdiend zijn. Twee partyen waren reeds vooruitge speel d; resultaat: 10 voor Philidor en een afgebroken partij, dde later zonder meer door Spangen gewonnen gegeven werd. Mulder wisselde met zwart in een damepioenoipening twee zetten om en werd toen in een bijzonder kwalijke Situatie gemanoeuvreerd. Een vloedgolf van witte stukken dreigde de zwarte koningsstelling te overspoelen. Mulder hield eohter deze keer het hoofd koel; pareerde diverse dreigingen, ging tot een tegenaanval over en won plotseling ge forceerd. Ketting kreeg de Beverwijker variant van de Siciliaan voorgeschoteld, een variant waar hij niet al te beste ervaringen mee had opgedaan. Thans wist hij openingsvoordeel te verwerven, dat allengs aangroeide. De partij -kab belde rustig voort' (mr. E. Straat-, tot dat beide spelers in tijdnood kwamen te verkeren. Met bevende hand en trillende vingers speelden zij telkens de eerste de beste zet, die in hun brein opdoemde. De toeschouwers hielden hun hart vast. Bij de vijftigste zet werd de partij afge broken in een glad gewonnen stelling voor Ketting, die op het la-atste ogenblik een stuk oadeau gekregen had. Door deze voorsprong moreel gesterkt, trokken de overige acht Philidor-spelers krachtig van leer. Reeds na een half uur stond Piket gewonnen. Zijn tegenstan der was in een val van het Slavisch dame-gambiet gelopen; zijn konings stelling werd opgeblazen, Piket won twee pionnen en gaf zijn opponent geen schijn van kans meer. Ook De Graaff was snel klaar; in het Torre-systeem had hij met zwart positioneel voordeel behaald, maar verloor door een ondoor dachte koningszet een pion, waarvoor hij overigens na enkele afwikkelingen vol doende compensatie verwierf. De Rot terdammer gaf ten onrechte de pion terug, raakte zijn hoofd kwijt en was van bijna al zijn pionnen beroofd: 40. De eerste .kiemen van een overwin ningsroes vverden waarneembaar: bijna alle overige stellingen vertoonden een voor Philidor bijzonder rooskleurig beeld. Barkema stond goed, Schuss kreeg aanvalskansen, Etmans had na een obscuur gambiet een al even obscuur stukoffer voorgezet gekregen, en had niet al te veel moeite een en ander te weerleggen. Berg stond posi tioneel uitstekend tegen de „roem ruchte'' Abrahams en Geyer stond een gezonde pion voor. Alleen Preenen stond dubieus. Schuss won het eerste, geholpen door een blun der van zijn tegenstander, overigens in een gunstige stelling voor Schuss, wel te verstaan. Het zesde punt kwam van Etmans, die de dame van zijn tegen stander consumeerde. Stemming van Philidor: „dit wordt waarachtig nog een grote overwinning!" Opmerking van de tientalleider van Spangen: „Als wij ver liezen, doen wij het in grootse stijl!" SPORTSPLINTERS De „Challenge van Leeuwen", een wisselprijs verbonden aan een scherm- wedstrijd voor équipes op drie wapens, Is voor een jaar in het bezit van de Vrije Wapen Broeders uit Den Haag. gekomen. In het algemeen eindklasse ment eindigde de VWB op de eerste plaats met 16 matchpunten vóór Parade et Riposte uit Den Haag (14 match- punten). De Russische turners hebben zon dag te Krefeld de landen turnwedstrijd tegen Duitsland met 556.45 tegen 562.000 punten gewonnen. De Olympische kam pioen Boris Chaklin eindigde in het individueel klassement op de eerste plaats met 114.40 punten. Voor de voorronden van het Olym pisch voetbaltoernooi werden de volgen de wedstrijden gespeeld: Japan Zuid Korea 0—2: Marokko Malta 2—1; Irak Turkije 2—3; Egypte Nigeria 6^2; Ethiopië Oeganda 11. Nationale wedstrijden te Leeuwarden In het overdekte zwembad te Leeu warden zijn zaterdagavond nationale zwemwedstrijden gehouden. De belang rijkste uitslagen waren: Dames: 100 meter rugslag: 1. Ria van Velzen (ZIAN) 1 min. 12 sec.; 2. Rini Dobber (HDZ) 1 min. 14.2 sec. 100 meter vrije slag: 1. Sita Posthu mus (LZC) 1 min. 4.7 sec.; 2. Adria Lasterie (Naarden) 1 min. 6.1 sec. 100 meter vlinderslag: 1. Marianne Heemskerk (Naarden) 1 min. 12.2 sec.; 2. Tineke Lagerberg (Naarden) 1 min. 13 sec. 200 meter schoolslag: 1. Ada den Haan (PSV) 2 min. 57.6 sec.; 2. Gretta Kok (HDZ) 2 min. 58.7 sec. Heren: 100 meter vrije slag: 1. Charles Ritton (DJK) 59.4 sec.; 2. Bert Sitters (IJ) 59.7 sec. 100 meter rugslag: 1. Jaap de Jong (LZO) 1 min. 6.1 sec.; 2. Jaap Jiskoot (Merwee) 1 min. 7.4 sec. 200 meter vlinderslag: 1. Bert Sitters (IJ) 2 min. 38.2 sec.; 2. Iwan Smaling (RZC) 2 min. 41.8 sec. 200 meter schoolslag: 1. Ab Kroonen- burg <IJ) 2 min. 42.7 sec.; 2. Wieger Mensonides (ZIAN) 2 min. 46.6 sec. Zaalhandbal Singerling redde HVL van nederlaag Verloren leek ook de tweede zaal- handbalwedstryd voor HVL tegen naamgenoot RKHVL (Leidschendam) toen de stand met nog 7 minuten spe len 11-9 was in het voordeel van de Leidschendammers. Ramou Singerling werd op dat moment door coach Sie- val binnen de lijnen gezonden voor de geblesseerde Lucas. Meteen bewees hij zijn aanwezigheid in het veld met een felle schuiver die èn de RKHVL-de- fensie cn de Leidschendamse 3e doel man het nakijken gaf, 11-10. Kagie c.s. veerden op! Tuyt mocht dan de score voor RKHVL tot 12-10 op voeren met een tam zijdelings schot dat Anne Hoekstra in het HVL-doel verras te, maar HVL was in de eindsprint niet meer te stoppen. Kagie lanceerde bij een uitval Duursma en tegen diens enorme kogel kon het gebaar van de RKHVL-doelman alleen plichtmatig zijn, 12-11. Singerling diende zich kort daarop weer aan op een fraaie pass van de nuttig spelende Cor Bronk, 12-12. Bijna was de Leidse scherpschutter nog matchwinnaar geworden. Bonte kon hem bij een afgeslagen aanval van de Leidschendammers met een verre pass bereiken, maar gelukkig voor RKHVL floot de arbiter op het moment dat Sin gerling zijn aanloop ging nemen voor een sprongschot het einde van de wed strijd. Zo bleef het dus 12-12. Er zit weer een opgaande lijn in het spel van onze stadgenoten. Voor een niet gering deel te danken aan coach Sieval. Doelpunten werden gescoord door Sin gerling <4x), Lucas (3x), Duursma (2x), Bonte (2x) en Bronk (lx). De Gaulle terug President De Gaulle is hedenochtend na een bezoek van vier dagen aan West-Afrika uit Dakar in Parijs terug gekeerd. De Gaulle heeft de zesde bij eenkomst van de uitvoerende raad van de Franse Gemeenschap voorgezeten. In Senegal heeft hij bekendgemaakt, dat binnenkort onderhandelingen tus sen Frankrijk en de Mali (federatie van Senegal en Soedan) zullen worden ge houden over de overdracht van de ge- zamelijke bevoegdheden met het oog op de onafhankelijkheid die deze federatie verkrijgt. Hy gaf voorts te kennen dat deze wij ziging in de betrekkingen volkomen aan vaardbaar is omdat het niet gaat om een verbreking daarvan maar om een evo lutie van de Franse Gemeenschap. Ge lijk met de ondertekening van de over dracht zouden overeenkomsten tot sa menwerking worden gesloten. De Gaulle hield gisteren een glorieuze intocht in Dakar, de hoofdstad van de Mali-federatie. De Franse president werd begroet door een dansende en een juichende menigte, die hem kreten toe riep als „Leve De Gaulle" en „Dank u, De Gaulle". Deze intocht stond in scher pe tegenstelling tot die in 1958, toen be togers generaal De Gaulle welkom heet ten met spandoeken en borden om on afhankelijkheid te eisen. Inmiddels kon Preenen, ondanks hard zwoegen, het niet meer bolwerken. Dit redde Spangen's eer. Hierna volgde een zege van Ge ij er, de remise-koning, die hiermede een belofte inloste, die hij enkele weken geleden gedaan had. In de laatste minuten won Berg; zijn tegen stander had in een hopeloze stelling geruime tijd gemeend te moeten door spelen. maar vond het nu tooh welletjes: 81. De laatste partij werd toen afge broken in een waarschijnlijk gewonnen positie voor Barkema. In deze vorm moet Philidor in staat geacht kunnen worden een zeer ernstige greep naar het kampioenschap te kun nen doen. Leidse Schaakbond Philidor IV heeft de leiding gegrepen in de derdeklasse B van de Leidse Schaakbond. Het klopte Voorschoten III met 8%-1%. Q. J. Kouwenhoven (Voorsohoten III- E W. v. d. Burgh (Philidor IV) 0—1, B. J. E. GrobbenIJ. Hortensiois \6 P. v. d. MareiJ. de Rooy C. J. Anker—B. de Mik 0—1, W. H. van BoekeiG. A. L. Teeuw (res.) 01, T. BavelaarH. Meijers \6V2, N. Noort H. Kooistra 0—1. J. NieropJ. W. Slie- ker 01, P. C. M. v. d. GeerJ. A. v. d. Meyden 0—1, E. van Dijk—E. E. J. Ern-stbrunner 01, totaal: 1168V2. Particuliere secretaresse Prinses Beatrix Per 1 januari 1960 is als opvolgster van mevrouw mr. M. Scholtens-Meurs benoemd tot particulier secretaresse van H.K.H. Prinses Beatrix mej. M. C. C. Wijnen te 's-Gravenhage. Mej. Wijnen zal tevens het secretariaat van H.K.H. Prinses Irene behartigen. Lizzi Ansingh overleden Vanochtend is de Nederlandse schil deres Lizzy Ansingh op 84-jarige leef- tijd in haar woning aan de Prinsen gracht te Amsterdam overleden. Maria Elisabeth Georgina Ansingh, beter bekend als Lizzy Ansingh, werd op 13 maart in Utrecht geboren. Zij stamde uit een kunstenaarsfamilie. Reeds op zeer jeugdige leeftijd begon zij bijbelse voorstellingen en engelen uit het hoofd te tekenen. Sinds haar zesde jaar kwam zij veel op het atelier van haar tante, de portretschilderes Thérèse Schwartze. Toen zij 12 jaar oud was tekende Lizzy 's avonds bij prof. N. v. d. Waay. In 1893 ging zij naar de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, waar zy vier jaar studeerde, o.m. bij de hoog leraren Dake en Allebe. BILJARTEN Coupe Avé voor België De biljartwedstrijd om de Coupe Avé te Lyon is gewonnen door België. In het anker kader 47/1 zegevierde de Belg Wafflard met 10 matchpunten en een algemeen gemiddelde van 17.44. De Spanjaard Ossorio eindigde op de twee de plaats. (8 m.p., gem. 7.44) en onze landgenoot Wynen werd derde (6 m.p., gem. 9.44). Vingerhoedt was in het driebanden- spel een klasse apart. De Belg triom feerde met 10 m.p. en een algemeen ge middelde van 0.964. Onze landgenoot De Ruyter won geen enkele partij. In het landklassement eindigde Nederland op de zesde en laatste plaats. HENGELSPORT De Gulden Voorn hield haar laatste wedstrijd in de Rijn bij Leiderdorp. De vangst was zeer sleoht. Uitslag: 1. C. v. d. Zwan tevens kampioen gewicht en gr. bleij; 2. M. Hoogkamer; 3. F. Velt- huizen; 4. Joh. Azier; 5. G. Harland (tevens kampioen gr. voorn); 6. D. Wassink; 7. M. v. d. Zwan; 8. H. v. Alphen; 9. A. ten Dam. KNG hield een wedstrijd in de Ring vaart te Aalsmeer. De vangst was zeer slecht. Uitslag: 1. K. Offerman 650 gr.; tevens winnaar van 2 wisselprijzen)2. P. Neuteboom 650 gr; 3. J. Wassing 465 gr.; 4. W. Hamerling 375 gr.; 5. D. Hoogstraten 340 gr.; 6. F. Flippo 298 gr. (tevens winnaar van wisselprijs zwaar ste vis); 7. C. W. v. Es; 8. A. Flippo; 9. D. Bavelaar; 10. J. v. d. Reijden. Bij deze berichten wij U, dat wij DINSDAGAVOND 15 DECEMBER a.s. onze zaak openen, 's avonds te 8 uur. Wij brengen die avond een Kaarten GRATIS verkrijgbaar. HOGEWOERD 21 TELEFOON 20560 Geroutineerde gevraagd of MEISJE, die op geleid wil worden. Aanmelden na 7 uur Plantsoen 59. Wegens ziekte van de heer W. J. KUITERS, Zuivelhandelaar, Lindelaan 25, LEIDERDORP, telefoon 20813, kan hij zijn clientèle enkele dagen NIET bezoeken. Hoogachtend, - Voor de competitie om het Zuid- amerikaanse voetbalkampioenschap zijn te Guayaquil in Ecuador twee wedstrij den gespeeld. De resultaten waren: EcuadorArgentinië 11, Uruguay Brazilië 30. In Parijs is de loting verricht van het internationale jeugdtoernooi van de Europese Voetbal Unie, dat van 16 tot en met 24 april 1960 in Oostenrijk wordt gehouden. Nederland is met Griekenland, Portugal en Italië inge deeld in groep A. DE SPECIAALZAAK VOOR EEN Hooigracht 100 Ziekenfondsleveranciei Tot en met 24 december 1959 slypen wij ten bate van „REDT EEN KIND"! Uw timmergereedschap (zagen, bijtels, enz.). Breng het om het behoud van Uw gereed schap, breng het om het behoud van hun leven Bij beschikking van de Arron- dissements-Rechtbank te 's-Gravenhage, d.d. 10 dec. 1959 werd het faillissement van P. J. KLUTS, wonende aan de Rembrandtstraat 4a te Leiden wegens gebrek aan baten opgeheven. Jkvr. mr. T. RÖELL, Rapenburg 36, Leiden, curatrice. GROTE UITGEVERSMAATSCHAPPIJ zoekt haar boekenverkoop betrouwbare AGENTEN VERTEGENWOORDIGERS COLPORTEURS en COLPORTRICES provisie circa 25 Brieven aan S. SPRIETSMA, Brigantijnstraat Rotterdam. le KAPSTER biedt zich aan. Opleiding: Antonio School, Rotterdam. Brieven aan bur. van dit blad onder no. 33355. Gevraagd voor direct een STATIONSRESTAURANT Leiden. Reclameprijzen slechts 3 dagen 4 GEHAKTE BIEFSTUKJES f 1.— 500 gr. hacheevlees, v.a. 1. 500 gr. doorregen lappen, v.a. 1. 500 gram gehakt h.o.h. 0.80 per kg. 1.50 500 gram fijn gekruide rookworst 0.80 per kg. 1.50 Voor de boterham 100 gram pekelvlees 100 gr. boterhamworst samen 0.50 200 gram boterhamworst 0.45 Alléén le kwaliteit B. ERADES 2e GROENESTEEG 36 Telefoon 23519 GEVRAAGD by J. F. v. d. MEER Oude Vest 175 - Leiden

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10