WÊ m mm m Zoeken naar vier op Noordzee vermiste vissersboten gestaakt Alom rustige markten Alj ecliin-verdediging I i i Uil i i 1 M I i i i i i i i 3 SS m m i 3 kamerhoekflats Dagbladreclame is niet te vervangen! DE JONG'S MACHINEFABRIEK H.v. DRAAIERS MACHINEBANKWERKERS C0NST&UCTIEWERKER5 LASSERS MONTEURS LEERLINGEN typistes stenotypistes nederlands stenotypistes nederlands en moderne talen ENERGIEK MAN 2 GEMEUB. ZIT- SL. KAMERS WORDT U ALCOCHIN SPECIAAL BERICHT VAN INZET ZATERDAG 12 DECEMBER 1959 Opnieuw is Fréjus in staat van alarm (Van onze Par ij se correspondent) Opnieuw verkeert Fréjus in staat van alarm. In het Zuidfranse stadje hebben gisteren weer de sirenes geloeid om de beproefde bevolking te waarschuwen dat een evacuatie eventueel spoedig zou moeten worden verwacht. Gelijktijdig zijn in Fréjus echter de eerste geprefa briceerde woningen gearriveerd die de slachtoffers van de overstromingsramp als voorlopig onderdak zullen kunnen dienen. De bedreiging betreft dit keer overi gens niet alleen Fréjus. In zeven acht departementen van Zuidoost-Frankrijk 6taan de wegen blank, zijn dorpen van de buitenwereld geïsoleerd en zoeken honderden families hals over kop elders een veilig onderkomen. Eergisteren is het water al op komen zetten, voortge jaagd door stormen die soms een snel heid van 110 km. per uur bereikten. Er zijn regens gevallen met een capaciteit van 20 mm., waardoor de doorweekte grond op vele plaatsen in beweging is gekomen. De rivieren de Rhóne, de Tarn en de Herault zün buiten hun oevers getreden en hebben de lage delen van vele dor pen en steden onder water gezet. In de bergen zijn de dorpen met dikke lagen sneeuw bedekt die voor de naaste toe komst nog meer onheilen beloven. De vooruitzichten zijn voor Zuidoost-Frank rijk dan ook bijzonder somber temeer daar de meteorologische diensten voor de volgende dagen nog meer zware re gens voorspellen. Volgens inlichtingen uit goede bron zijn bij de ramp van Fréjus en omge ving 297 mensen om het leven gekomen; 31 lichamen konden niet geïdentificeerd worden; 89 mensen worden nog vermist. Het totaal aantal slachtoffers zou dus 386 bedragen. De woningen van een groot aantal mensen zijn geheel of ge deeltelijk verwoest. Alle getroffenen zijn Nederlandse muntschat in Noorwegen gevonden In een oude kerkfundering te Töns- berg, aan de Oslofjord, zijn 34 Neder landse gouden munten gevonden die meer dan 500 jaar oud zijn. De schat werd gevonden door twee arbeiders, die een greppel groeven tussen de resten van de fundering der kerk, die een eeuw geleden is afgebroken. De vondst, die de rijkste is die ooit in Noorwegen is gedaan, bestaat uit gouden munten van het Hertogdom Gelre die tijdens de regering van Arnold van Egmond (1423—1473) zijn geslagen. Voorts zijn er drie munten uit Utrecht en één uit Holland. Op de Gelderse en Hollandse munten staat aan de ene kant een afbeelding van Johannes de Doper en aan de andere vier wapen schilden. Op de drie Utrechtse munten staan de beeldenaar van een bisschop en een wapen. De munten zullen bij de collectie van het Universiteitsmuseum van Oslo wor den gevoegd. Wereldkampioen pijproker „Opa" Klijzing overleden Vanmorgen is in het Stadsziekenhuis te Purmerend overleden de heer N. Klij zing. „Opa Klijzing" kreeg in 1952 grote bekendheid, toen hij als eerste Neder lander de titel wereldkampioen pijp roken verwierf na een tweekamp met een Amerikaan. De heer Klijzing bereik te de leeftijd van 84 jaar. RUIM 9 MILJOEN VOOR KERKBOUW Gisteren is de opbrengst van de her vormde kerkbouw-actie de negen miljoen gulden gepasseerd. Ver. van Katholieke ziekenhuizen Naar tariefsverhogingen? De Vereniging van Katholieke Zieken huizen heeft gisteren in Utrecht haar jaarvergadering gehouden. De voorzit ter, de heer Jos Maenen, hield een toe spraak, waarin hij verklaarde, dat ten aanzien van de salarisverhoging voor het ziekenhuispersoneel zoveel mogelijk aanpassing zal worden gezocht bjj de loonontwikkeling in de overheidssector. De heer Maenen meent, dat uit de loonsverhogingen onherroepelijk tariefs verhogingen zullen voortvloeien. Sprekende over de wenselijkheid van een ondernemingsraad of een dergelijke instelling voor de ziekenhuizen, zei de heer Maenen, dat de overtuiging rijpt, dat een orgaan van overleg in de zie kenhuizen een belangrijke taak kan vervullen, al zou het alleen reeds hier om zijn, dat ieder die in het ziekenhuis werkzaam is zich inderdaad lid gaat voel van die gemeenschap en de over tuiging heeft, dat hij aan een gemeen schappelijke opdracht deelneemt. Een punt van voortdurend beraad noemde de heer Maenen de relatie tussen ziekenhuizen en ziekenfondsen, met name de wenselijkheid van meer overleg en het afsluiten van contracten met de ziekenfondsen. Volgens hem speelt in deze gelegenheid het stand punt dat ten opzichte van de prijsbe- heersing moet worden ingenomen, een belangrijke rol. Over het onderwerp „Ziekenhuizen en Ziekenfondsen" werd een inleiding ge houden door de heer J. Lupgens. Het 6.987 ton metende Britse schip „Shunwing", dat 3 december uit Liver pool is vertrokken, wordt nog steeds ver mist. Het schip werd 4 december in Bremerhaven (West-Duitsland) verwacht In Bremen zijn woensdag vier nood seinen van de „Shunwing" opgevangen, maar er kon geen radiocontact tot stand gebracht worden. De „Shunwing" heeft naar verluidt een bemanning van Euro pese officieren en Chinezen. Van een RAF-basis in Schotland is gisteren een verkenningsvliegtuig opge stegen om het zoeken naar drie Deense vissersboten, die reeds enkele dagen bij de Noordschotse kust vermist worden, voort te zetten. Een vliegtuig van de Deense luchtmacht moest het zoeken staken en naar Denemarken terugkeren. De boten zijn alle ongeveer 50 ton. Een ervan, de Lynvig, is door een Deens ma rinevaartuig by de Far Oer waargeno men, zo heeft later een woordvoerder van het Britse ministerie van Lucht vaart medegedeeld. Van een tweede der vermiste vissersboten zijn bij de Noord schotse kust reddingboten gevonden. Er werd ook gezocht naar een vierde Deense vissersboot, een treiler, die zon dag het laatst is gezien. Gisteravond is het speuren met vliegtuigen naar deze vissersboten gestaakt. Bij Bastia (Corsica) is de treiler „An- nonciation" uit Nice gisteren gezonken. Een lid van de bemanning alarmeerde, een mijl door de kokende zee gezwom men te hebben, de reddingboot van Bastia, die de schipper en nog twee le den van de bemanning, vastgeklampt aan een rubberboot, redde. Wellicht permanente legering Nederlandse troepen in Duitsland Een woordvoerder van het Duitse ministerie van Defensie in Bonn heeft gisteren de verwachting uitgesproken, dat begin volgend jaar een Neder landse met geleide projectielen bewar pende eenheid in Duitsland zal worden gelegerd. De woordvoerder verklaarde, dat onderhandelingen met de Neder landse regering gaande zijn over de permanente legering van Nederlandse eenheden in Duitsland. Hij wilde niets zeggen over de sterkte van deze eenheden. De woordvoerder zei, dat het de eerste Nederlandse NAVO- strijdkrachten zijn, die permanent in Duitsland zullen worden gestationeerd. Volgens de woordvoerder zijn de on derhandelingen reeds geruime tijd aan de gang. Dit bericht werd bevestigd door het Nederlandse ministerie van Defensie. Staatssecretaris Calmeyer heeft dezer dagen in de Tweede Kamer ook de ver wachting uitgesproken, dat deze onder handelingen tot bevredigende resultaten zullen leiden. Nog niet is te zeggen, wanneer dit plan kan worden verwerke lijkt. Waarschijnlijk zal dit niet gebeu ren voor eind 1961, aldus de woordvoer der van het Nederlandse ministerie. Moskou wil samenwerken bij onderzoek van de ruimte De Sovjet-Unie heeft vrijdag interna tionale samenwerking voorgesteld bij het onderzoek van de ruimte. De Russische plaatsvervangende mi nister van Buitenlandse Zaken Koeznet- sof zei in de politieke commissie van de V.N., dat de kennis van de Russische specialisten „eigendom der mensheid moet worden. Hij drong aan op aanvaar ding van een resolutie tot instelling van een V.N.-commissie voor de ruimte en op het beleggen van een internationale wetenschappelijke con ferentie in 1960 of 1961. Hij liet door schemeren dat de Sovjet-Unie verwacht dat communistisch-China op die confe rentie vertegenwoordigd zal zijn. Koeznetsof zei dat hij tegen een Bel gisch amendement op de resolutie zou stemmen, dat deelneming aan de confe rentie wil beperken tot „belanghebben de leden van de V.N. en haar speciale bureaus". Het zou onrechtvaardig zijn, aldus de Russische afgevaardigde niet-leden te be roven van de mogelijkheid deel te nemen aan de gemeenschappelijke bestudering van de ruimte. Viering Statuutdag 1959 De viering van het eerste lustrum van de Statüutdag op 15 december a.s. is in Amsterdam geconcentreerd in het Kon. Instituut voor de Tropen. Het hoogte punt is een feestelijke bijeenkomst in de avonduren in de grote aula. Dr. J. van Baal, waarnemend voorzit ter van de Kon. Vereniging „Oost en West", zal het woord voeren, nadat ge nodigden welkom zullen zijn geheten door achtereenvolgens een Surinamer, een Antilliaan en een Nederlands meis je. Het programma bestaat voorts uit vertoning van enkele films over de An tillen. declamatie door Otto Sterman, terwijl muzikale medewerking wordt verleend door Antilliaanse en Surinaam se muziekgezelschappen. Aan deze avond gaat een gezamenlijke maaltijd van de leden van het erecomité en een aantal genodigden vooraf, waar van het menu bestaat uit een Antil- liaans voorgerecht (pastechi een soort flensje) een Surinaams hoofdgerecht (pastei) en een Nederlands nagerecht (kaas). Deze maaltijd zal ook als lunch worden aangeboden aan een gezelschap kweekschoolleerlingen, afkomstig van tien kweekscholen uit Noord-Holland, Ziekenfondsverzekering voor bejaarden (Van onze Haagse redactie) De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft aan de S.E.R. ad vies gevraagd inzake een ontwerp tot wijziging van de wet Ziekenfondsverze kering voor bejaarden. Deze adviesaanvrage heeft de S.E.R. in zijn gister gehouden vergadering in handen gesteld van de commissie invali diteitsverzekering en weduwen- en we zenverzekering, die destijds het pre-ad- vies over de ouderdomsvoorziening heeft uitgebracht. Verder heeft de Staatssecre taris van Sociale Zaken en Volksgezond heid aan de S.E.R. advies verzocht over enkele vragen, welke rijzen bij invoering van werktijdverkorting ten aanzien van de dagelijkse arbeidstijd voor jeugdigen en ten aanzien van de geldende normen voor het verlenen van overwerkvergun- ningen. Deze brief is voor het uitbrengen van een pre-advies in handen gesteld van de commissie arbeidswetgeving. Prins Bernhard gelastte militaire alarmoefening De komst van Prins Bernhard in zijn functie van inspecteur-generaal van de Koninklijke Landmacht, gisteren te vier uur in de Oranje-Kazerne te Schaarsbergen, bij Arnhem, betekende het begin voor een grote legeroefening, waarvoor de plannen tot dusverre met geheimzinnigheid waren omgeven. Prins Bernhard gelastte bij zijn aan komst in de kazerne een alarmoefening voor de elfde gevechtsgroep, een oefe ning, die enige uren later met de mas sale uittocht naar de Veluwe van om streeks 2500 tot 3000 manschappen, on derofficieren en officieren met volledige uitrusting in volle gang was. „Het is allemaal erg vlot verlopen", zei Prins Bernhard uren later voor zijn commandotent ergens in het Leuve- nemse bos. Hij had de krijgsoefening even in de steek gelaten om de pers van zijn bevindingen over dit alarm te ver tellen. „Het was mijn initiatief', aldus de Prins. „Om kwart voor een zijn wij van nacht van huis gegaan en om vier uur heb ik zelf de Officier van Piket in de Oranjekazerne in Sohaarsbergen ge wekt. Toen ik hem de alarmmelding gaf, zei hij laconiek, ..O", maar hij sprong onmiddellijk uit zijn bed en sloeg aan het werk. We gaven hem een telefoon en de hele alarminstallatie kwam vlot tot stand". „Ik heb", zo vertelde de Prins. „Goed kunnen zien hoe de jongens vlug en vaardig uit hun bed sprongen en aan hun taak begonnen. De stemming is uitstekend en ik ben zeer tevreden. Het doel van de oefening is, te zien hoe de efficiency en de timing zijn bij een alarm. Eigenlijk hoop je dan, dat er veel fouten worden gemaakt, want daar kun je dan van leren. Maar het viel en valt allemaal erg mee met de fouten". Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) De slachtveemarkt is bij de aanvang van deze week iets vlugger en enkele centen per kg. duurder ingezet. Dit ten gevolge van even krappere aanvoeren, met name te Rotterdam en Amsterdam. Deze tendens bleef zich echter in het verloop van de week niet handhaven. De vleesgroothandel was tamelijk rustig en zulks was op de specifieke grossiers- markten als Leiden, Zwolle en Leeuwar den ook op het handelsverloop duidelijk merkbaar. De Leidse markt zette wel iswaar behoorlijk goed in, doch uitein delijk bleek het aanbod van 400 stuks toch boven de vraag uit te lopen en zakten de prijzen dan ook wat in. De felle kou van de laatste dagen heeft de laatste landkoeien doen ruimen, doch dit neemt niet weg, dat men op de markten van de komende week, afgaan de op een ruimere vraag voor de kerst- Onze schaakrubriek Toen Aljechin in 1921 tijdens het toernooi te Boedapest zijn later be roemd geworden Aljechin-verdediging introduceerde (in rijn partij tegen A. Steiner) wekte dit grote belangstelling. Toch was de zet Pg8f6 (na 1. e2—e4) al uit oude schaak geschriften bekend. In de „Bilguer" van 1873 staat, dat een sterk speler tegen een beginneling zon der bezwaar n-a 1. e2e4 de zet Pg8f6 kan spelen, om verder na 2. e4e5 weer met het paard naar g8 terug te gaan en dan toch wel later in het voordeel zal komen! Deze eigenaardige redenering raakt echter toch het grondprincipe van de „Aljechin-verdediging". Het uitge lokte. opspelen van de centrumpion ver schaft zwart de mogelijkheid deze voor post aan te vallen. Dat een speler als Aljechin deze „bizarre" (volgens de toen heersende opvattingen) paardzet speel de, was voldoende cm de zaak serieus te nemen. Ondanks talloze pogingen de zet te weerleggen is de correctheid, tot op de huidige dag, volkomen bewezen. Maar, wil men de Aljechin-verdiediging toepassen, dan dient men ook wel op de hoogte te zijn van vele varianten, om niet reeds in een zeer vroeg stadium van de partij overspeeld te worden. Dit geldt zowel voor wit als voor zwart. In de nu volgende partij, past zwart de Aljechin-verdediging toe, maar, ter wijl hij een weinig gespeelde variant kiest, wordt hij verrast door een waar schijnlijk nieuwe vondst en wordt daar na vrijwel ..weggeveegd". Wit Santos (Angola). Zwart: Urban (Texas). Correspondentie toernooi van „Chess". 1. e2e4. Pg8—f6; 2. e4—e5, Pf6—d5; 3. c2c4, Pd5b6; 4. d2—d4, d7—d6; 5. e5xd6, Dd8xd6 (volgens Euwe riskant en niet aan te bevelen); 6. Lele3 (ook riskant, maar wel aan te bevelen is hier 6. c5De6t 7. Le2. Pd5; 8. Pc3) Dd6b4t?7. Le3—d2ü (veel beter dan Dd2), Db4d6 (natuurlijk niet Dxb2 wegens Lc3 met dame winst) Pglf3. c7—c5; 9. Pblc3! (Indien wit tot dxc5 of d4d5 was gedwongen zou zwart er niet slecht voorstaan, maar nu wordt zwart tactisch aangepakt) 9. c5xd4; 10. Pc3b5, Dd6—e6f; 11. Lfl- e2, Pb8a6 (er dreigde Pc7t met dame winst); 12. 00, Lc8d7 (Op 12 Pxc4; 13. Da4, Dxe2; 14. Pd6tt. Kd8; 15. De8t. Kc7; 16. Pb5t, Kb6 (Kb8 dan Lf4) 17. Dd8t, Kxb5; 18. Pxd4t en wint). Stelling na 12Ld7. 13. c4c5, Pb6d5 (op Pxc5 volgt Pc7); 14. Pb5xd4, De6f6 <c5c6 moet voorkomen blijven); 15. Ld2g5, Df6 g6; 16. Le2d3, f7f5. (Zwart is van de 9e zet af aan het tegenspartelen, van enige „verdediging' is zelfs geen sprake. Nu maakt de witspeler er nog een aller aardigst einde aan); 17. Ld3xf5!, Ld7 x f5 (op Dh5 of Df7 wint Lxd7* waarop Kxd7 niet kan wegens Pe5t); 18. Pf3e5! Dg6xg5; 19. Ddla4t en zwart gaf op. Op Kd8 volgt Pf7t. LADDERWEDSTRIJD XXXIII t s m pm p» m m H 11 m Ü8 m MM 1 mm mi 11 WA. w 8 n Wm ■mm Wit: Kc6, Pf6, pionnen d4 en e6. Zwart: Kd8, Pb5, pion b3. Wit aan zet remise. XXXIV B - 1 i Êm SS 28? Km 25 SS mm a w wm \m ÉS WmZ. H Wk 8 abcde f g h Wit: Kf5, Da7. Zwart: Kh5, pion f7. Wit geeft mat in twee zetten. Oplossingen aan W. H. van der Nat, Acacialaan 25, Leiderdorp. RECHTZAKEN Museum-inbraken voor de rechter Op 10 september j.I. verdween uit het Aartsbisschoppelijk Museum te Utrecht een houten relief, voorstellende „Maria van een annunciatie". Enige dagen later werd dit beeldje bij een antiquair te Arnhem aangeboden voor de som van f 60,Deze wist dat het gestolen was en verzocht de aanbieder, een 24-jarige los arbeider uit Arnhem om een half uurtje later terug te komen. Toen de man opnieuw verscheen, was de politie reeds gewaarschuwd, die de man aan hield. Bij het onderzoek van zijn zaak bleek, dat de man al eerder een soortgelijke diefstal had begaan. Uit het gemeente lijk museum te Arnhem had hü indertijd een schilderijtje weggenomen ter waarde van f 10.000 en dit in Utrecht voor f 90,- verkocht. Voor de rechtbank te Utrecht waar hij wegens eerstvermelde diefstal moest te rechtstaan, gaf hij het feit zonder meer toe. Hij was in september werkloos ge weest en had het beeldje bij een bezoek aan het Aartsbisschoppelijk Museum meegenomen met de bedoeling er geld voor te maken. Dat het een waarde had van f2000,was hem niet bekend. Op grond van het voorlichtingsrapport dat verdachte schetste als een agressief en a-sociaal mens, meende de officier van Justitie, mr. W. Kolkert dat het uit brengen van een psychiatrisch rapport over verdachte nodig was. Hij verzocht daarom de rechtbank de zaak terug te verwijzen naar de R.C. Verdachte's raadsman, mr. Van Ra- venswaay, voerde aan, dat zijn cliënt niets voor een dergelijk onderzoek voelt. Hij bepleitte een gedeeltelijk voorwaar delijke straf met toezicht van de reclas sering. Uitspraak 22 december. Hond gedood: f 250.- boete Hij voelde zich „heer en meester" De politierechter te Arnhem mr. C. S. de Jong heeft gisteren een groot grondbezitter te Angerlo een boete van f250.of 30 dagen hechtenis op gelegd wegens het doodschieten van de hond van een arbeider nabij zijn woning aan de Beverlosewetering. Het was niet de eerste keer, dat deze land goedeigenaar schoot op honden, die op zijn grond liepen. De officier van Justitie, mr. J. van IJsendoorn, zeide in zijn requisitoir, in het gemeentehuis van Angerlo gehou den, dat hij wilde aannemen, dat ver dachte misschien niet opzettelijk de hond heeft willen doden, doch dat hij zeker heeft geschoten tengevolge van een hevige geïrriteerdheid, met het voorzienbare gevolg de hond dodelijk te treffen. De verdachte is al eens eerder veroordeeld wegens het doden van een hond en met deze recidive wilde de offi cier bij het bepalen van de eis rekening houden. Hij eiste f 250.boete of 30 da gen hechtenis. De verdachte, zichzelf verdedigend, zag in het geval een complot tegen zich van de gehele buurt. Hij wilde nader ingaan op een voorlichtingsrapport waarin van hem minder gunstige din gen staan, doch de politierechter zeide, dat de officier het rapport niet in de eis had verdisconteerd De politierechter zeide geen reke ning te zullen houden met het rapport doch wel met vroegere feiten, waaruit z.i. blijkt, dat verdachte zich „op over dreven wijze als jager, heer en mees ter" voelt op zijn perceel. Mr. De Jong achtte hem schuldig en veroordeelde hem conform de eis. dagen, op flinke aanvoeren van de stal len zal kunnen rekenen. Te meer daar de slagers en grossiers in de kerstweek zelve weinig tijd voor inkoop en slach ting overblijft. De gebruiksveemarkten verliepen zeer kalm. Op de vette kalverenafdeling waren de aanvoeren zeer matig, terwijl er zeer weinig goede kwaliteiten werden aange boden. Veel gaat momenteel voor export direct van de boer naar de slachtterijen en daaronder bevinden zich meestal de betere klassen, waarvoor beste prijzen worden betaald. Voor de binnenlandse markt zijn de prijzen wat te hoog op gelopen. De prima waar bleef onveran derd duur, doch voor de 2de en 3de soorten liepen onze noteringen gemid deld 10 tot 15 cent per kg. terug. De prijzen lagen in hoofdzaak tussen f2.40 en f3.40 per kg. levend gewicht en voor de nuchtere kalveren, waarin een vrij vlotte handel tussen fl.40 en f 1.80 per kg. Fokkers en geschikte soorten voor de mesterij tot ruim f2.per kg. De wolveemarkt geraakte in de loop van deze week tengevolge van een te grote toevoer even van de wijs. De win ter heeft vooral in het noordelijk deel van het land zijn intrede gedaan, waar door men de weidelammeren zoveel mo gelijk ruimt. De prijzen kwamen op en kele guldens per stuk lager dan de week tevoren. De export van schapen en lams vlees bleef echter op het normale peil, doch de Parijse markt was wat zwakker gestemd. De varkensmarkt heeft zich in de af gelopen week vrij goed gehouden. Onze noteringen waren voor de fijne vlees soorten, waarvoor de meeste vraag was, f 1.73f 1.75 middenkwaliteiten fl.68— f 1.72 en de zwaardere soorten rondf 1.65 zeugen f 1.48—f 1.55 per kg. levend ge wicht. Voor het vleesgoed trokken de prijzen uiteindelijk iets aan. Biggen en lopers uiterst kalme handel met even gedrukte prijzen. Vooral de lichtere biggen werden moeilijker ver handeld door het koude weer. De paardenmarkt bleef onveranderd flauw. Alleen de jongere generatie voor de slacht kon zich goed in prijs hand haven. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 12 december Leidse Coöp. Groente, en Fruitveiling: Per 100 kg: an dijvie 1632; boerenkool 1330; rode- kool 1827; gelekool 16; wittekool 16 17; prei 4647; spruiten A 2497; idem B 5088; uien 27; knolselderij 1836; sla A 23.40—24.10; sla B 911.10. AALSMEER. 12 november C V. Cen trale Aalsmeer Velling G.A. Snijbloemen per stuk: Chrysanten kl. bl. 10—27; Chry santen tras kelk of knop 3075; Tulpen 100210; Narcissen 50115; Hyacinthen per stuk 2543; Prunustriloba 35116; Stpnvan 67—150; Legray 37—68. ROELOF ARENDS VEEN, 11 december Bloemenveiling: Anemonen 5558; Nar cissen: Gragford 5057; Early Glory 70 73; Tulpen: White Sail 1.45; Hillegarda 1.50; Chrysanthen: Orchid. Beauty 41 62- Red Rolinda 3870; Kaufman 3752; Am Aanwinst 4458; BeautyBrons 80 71; Long Island 4077; Llttele America 3964; paris 3751 NiC. Maes 4852; 4852; Vibrant 60—66; Brigitte 3751; Schlager 5057; Golden Sail 3852 per bos; Idem gepl. Am. Aanwinst 610; Long Island 612; Yellow Shoesmid 21 27 per stuk; Am. Anjers 2642 p. stuk. Groenten: Glassla 4.505; andijvie 24 45 per 100 kg. HOOFDDORP Graanbeurenoteringen zsomergerst 2226; tarwe 2831; haver 2326; Blauwmaan2aad 132137; kapu cijners 6575; groene erwten 4146; schokkers 4146; kar wijzaad 108114. Alles per kg RIJNSBURG, 11 december Bloemen veiling Flora: TrosohrysanithenLong Is land 8590; Thelma 7580; Paris 70—75; Red Rolinda 7580; Wllcox 65—70; Schlager Yellow 8590; Schlager Red 00; F1 brand 8090; Ansjou 7585; Orchid. Beauty 8590; Minstreel 9095; Blauwe Druifjes 4554; Freesla: Golden Yellow 140155; Buttercup 100130; Marijke 140160; Snow Queen 140160 alles pel bos; Am. Anjers; Sim Derby 3541; Sim rood 30—35; Sim wit 27—29; Sim rose 28 30; Elisabeth 2025; Fanfare 32; Ane monen 400550 per 100; Narcissen: Early Glory 80—85; Helios 4860; Tulpen: Su- perba 150170; Krelage 170; White Seal 150170 per bos van 10 stuks. Groenteveiling: Andijvie 1540; uien 2630; prei 3035; rodekool 2331; ge lekool 1620; groenekool 2327; waspeen A 3055; B 4065 per kg; selderij 1618; peterselie 1517 per bos; knolselderij 20 45 per stuk. TER-AAR, 11 december Groentevei ling: Witlof 1 7197; idem 2 5477; idem stek 1749; tomaten A 2051; Idem B 3959; Idem C 2130; Idem CC 20; an dijvie 2637; kroten 20; idem B 8; groe nekool 12; rodekool 2125; savoyekool 9; prei 39; waspeen 26; boerenkool 2326; spruiten 5262; idem B 43:44; aardap pelen 15; uien 2627; idem drielingen 7, alles per kg: knolselderij 2835 per stuk; selderij 9 per bos. Appelen: Goudreinetten 3239; idem B 2627; Bramley Seedling 31. Peren: Brederode 39; Winter Jan 17; Druiven 2.38 alles per kg Van de in aanbouw zijnde FLATWONINGEN aan de M. P. Splinterlaan te LEIDERDORP hebben wij nog J DRIE JI s TE KOOP. 21 Koopprijzen inclusief notaris- en registratiekosten, 2 PARTERRE f20.000.— Ie VERDIEPING f 19.000. 2e VERDIEPING f 18.000.—. 85 hypotheek beschikbaar. IN- EN VERKOOPBUREAU VAN ONROERENDE GOEDEREN Laan van Poot 412 - Den Haag - Tel. 338848 g Als U meer wilt weten over dagblad reclame, geef ons dan even een berichtje of telefoontje (no. 25041). Onze vertegenwoordiger komt U gaarne zonder enige verplichting volledig inlichten. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK, heeft plaats voor Sollicitaties dagelijks aan de fabriek RIJNDIJK 2, van 8.30 tot 17 uur bovendien 's maan dags 17 tot 20 uur. TELEFOON 0 1714—241 Na 18 uur 0 1714—484. Koninklijke Nederlandsche Gist en Spiritusfabriek N.V. Delft In verband met de uitbreiding van enkele afdelingen en ter opvolging van enige medewerksters die de dienst van onze onderneming in het begin van het volgend jaar wegens huwelijk verlaten, zoeken wij Belangstellenden zullen wij gaarne mondeling alle gewenste inlichtingen verstrekken over de aard en honorering van de verschillende beschikbare functies. Zij kunnen zich schriftelijk, maar ook telefonisch richten tot onze afdeling Personeelszaken, Wateringseweg 1 te Delft (telefoon: k 1730—21940, toestel 329). Een onderhoud kan zowel overdag als in de avonduren plaats vinden. 47 jaar, zag zich gaarne ge plaatst in kantine of maga zijn, beschikt over goede refe renties. Brieven bureau van dit blad onder no. 33241. met keuken en eigen toilet, geen echtpaar. Roodborststraat 58, Leiden. Voorkom dat mét vloeibaar voedsel voor uw haat AFSLAG op vrijdag 18 dec. aa. te 19 uur in het Notaris huis te Leiden van de pan den en erven te Leiden, in bod staande: Sumatrastraat 116 op f 10.800 Herengracht 62 op f 13.200 Rijn- en Schiekade 79 op f 9.300 Muscadelsteeg 9 op f 8.100 Da Costastraat 34 op f 12.600 Fokkeplein 1 op f 1.020 Fokkeplein 2 op f 1.600 Notaris M. P. KAPTEIN, Telefoon 20614.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 12