WYBERT VAN HOUTEN DE BESTE REEP DIE U VOOR 20 CENT KRIJGEN KUNT Ds. H. Heule slaat eerste paal voor geref. kerk in Leiden Z.W. Minister Marijnen installeerde commissie zeevisserij Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 10 december 1959 Tweede blad no. 29921 Ook hervormde diensten in kerkgebouw Het zal nog ongeveer een jaar duren de eerste paal is gistermiddag geslagen en in de zich sterk uitbreidende nieuwe stadswijk Leiden Zuid-West (omge ving 5 Meilaan) zal de eerste kerk geopend worden. Hoewel deze omgeving op kerkelyk terrein geen „achtergebleven gebied" is: de rooms-katholieken hebben er een houten noodkerk, terwijl de hervormden 's zondags kerken in de christe lijke school aan de Boshuizerkade en de gereformeerden 's zondags godsdienst oefeningen houden in de openbare school aan de Telderskade, is dat de eerste kerk, welke hier aan de Montgomerystraat gebouwd wordt. Het is een gerefor meerde kerk, waarin echter ook hervormde kerkdiensten gehouden zullen worden. Dit laatste is echter maar een noodoplossing; ook de hervormden hebben in deze omgeving plannen voor kerkbouw. SOCIËTEIT VAN CATENA HALF JANUARI OPEN Zoals wij reeds in het kort hebben ge meld, heeft de Stichting Horusfonds het pand Rapenburg 127 aangekocht waarin de Studentenvereniging Catena haar so ciëteit zal vestigen. De naam Horusfonds is te danken aan café ,De Valk", waar Catena werd opgericht. Horus was in het oude Egypte de naam van de zonnegod, die in de gedaante van een valk werd vereerd. Ook de sociëteit zal „Horus" he ten. Hoewel Catena sedert voorjaar 1955 was gehuisvest in café ,In de oude Ma- renpoort", Lange Mare 36, werd door het groeiende aantal leden (thans 200) het ruimtegebrek steeds nijpender. Het pand Rapenburg 127, gelegen aan de zijde van de Academie, schuin tegen over de Universiteitsbibliotheek, is goed t onderhouden en in zeer goede staat, j In de benedenverdieping bevinden zich twee vertrekken en suite, oppervlak te- samen 60 m2, die tot conversatiezaal zijn bestemd. In het achterhuis en de bovenverdiepingen van het voorhuis be vinden zich verder een ruime keuken en een negental kamers, die voorlopig, ten einde de exploitatierekening sluitend te maken, aan studenten zullen worden verhuurd. Bij het pand behoren twee tuinen, waarvan een van 9 bjj 9 meter; over de gehele breedte en diepte van het voorhuis is een ruime zolder. De opening van de sociëteit „Horus" zal half januari plaats vinden. Onder de velen, die deze voor het ge reformeerde kerkelijk leven in Leiden zo belangrijke plechtigheid bijwoonden, waren o.m. wethouder A. J. Jongeleen, tal van gereformeerde predikanten, ds. H. Bouter namens de Centrale Kerke- raad der Leidse Hervormde Gemeente, ir. D. Y. Lem, directeur van Gem. Wer ken, de vrijwel voltallige Commissie van Beheer der Geref. Kerken, leden van de Bouwcommissie en tal van wijkbewoners. Nadat ds. H. Heule, de gereformeerde predikant, die in deze wijk zijn arbeid heeft, de paal had geslagen, verzamelden de genodigden zich in de gereformeerde school aan de Obrechtstraat, waar de voorzitter van de Commissie van Be heer, S. M. Stolp, hen allen welkom heette en erop wees, dat met het slaan van deze heipaal ook een mijlpaal werd bereikt. Aan een tijd van plannen maken en besprekingen voeren is thans een einde gekomen. Men is begonnen... Spreker gaf vervolgens een beknopt overzicht van de voorgeschiedenis van deze bouw en zette uiteen, dat de ge reformeerden voor de oorlog de beschik king hadden over drie kerken, t.w. de kerk aan de Hooigracht, de Oude Vest en de Herengracht. Terwijl de Hooi- grachtkerk is afgebroken, is de kerk aan de Herengracht verkocht aan de Geref. Kerk (vrijgemaakt). Thans heeft men slechts de beschikking over de Zuider- kerk aan de Lammenschansweg en aan de Oude Ve£t, zodat het aantal van drie tot twee kerkgebouwen is ingekrompen, met een gelegenheid tot het houden van godsdienstoefeningen in de Hervormde Maranathakerk aan de Lage Morsweg, in de school aan de Timorstraat en aan de Telderskade. De heer Stolp deelde mede, dat de kerkbouwplannen in Noord in 'n vergevorderd stadium verkeren en dat er althans zonder grenscorrecties Huisvrouwen vergaderden Voor de ledenvergadering van de af deling Leiden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, die gistermiddag in een der benedenzalen van „Het Gulden Vlies" werd gehouden, bestond grote belangstelling. De agenda was kort en er werden geen belangrijke zaken aan de orde gesteld. Mevrouw C. Hageman- Verhagen de presidente, heette aan het begin van de middag allen hartelijk wel kom en maakte van de gelegenheid ge bruik enkele mededelingen van huis houdelijke aard te doen. Ingekomen stukken waren er niet, terwijl ook de bespreking van de voorstellen voor de algemene vergadering niet veel tijd vergde. Nad&t er enkele studie-onder werpen waren opgegeven, volgde de rondvraag. De vice-presidente, mevrouw H. A. van Herwaarden—Wildeboer, hield na de pauze een praatje bij een plaatje. Zij sprak nJ. over Joego-Slavië, een land, dat rijk is aan contrasten. Mevrouw Van Herwaarden heeft de schoonheid van Tito's rijk op de gevoelige plaat vastgelegd en wat men er op het witte doek van zag was in velerlei opzicht in drukwekkend. SCAPINO-BALLET DANST VOOR SCHOOLJEUGD Onder auspiciën van de commissie esthetische vorming van de schooljeugd zal het Scapino-ballet 14 en 15 decem ber voor de leerlingen van openbare en bijzondere scholen voor l.o., v.g.l.o en b.l.o. in de Schouwburg enkele voorstel lingen geven. O.a. geeft het ballet een opvoering van „De Bremer Stadsmuzi kanten" en „Prikkebeen en Ursula". Een zwaar karwei. Ds. H. Heule moet bij het slaan van de eerste paal even uitrusten. (Foto L.D./Holvast) geen plaats voor kerkbouw in het Morskwartier is. Na deze uiteenzetting dankte spreker de bouwcommissie voor al het voorbereidende werk. Ds. De Boer, die namens de algemene kerkeraad der Geref. Kerk verwachtte, dat straks velen via dit kerkgebouw dichter bij God zouden worden gebracht. Belangrijker is echter nog, dat velen worden geleid tot een gebouw, dat niet met handen is gemaakt, doch eeuwig in de hemelen. Ds. Bouter, die namens de centrale kerkeraad der Hervormde Gemeente een woord van gelukwens sprak, zeide. dat ook de hervormden zich verblijden in deze kerkbouw, omdat op de achter grond een gezamenlijk „tehuis" oprijst. Spreker verwachtte, dat de thans be staande goede verhoudingen niet zouden bevriezen en men in de toekomst prettig zou kunnen samenwerken. Aan het einde van deze samenkomst droeg ds. Heule de bouw in het gebed aan God op. Wijnhandel RODE en WITTE LANDWIJN per fles f 1.90. BEAUJOLAIS (appellation controlée) per fles f 3. Bij 12 flessen de dertiende gratis. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: José Cornelia, dr v. C. J. Raaphorst en E. Renzenbrink; Jan. zn v. W. Schoneveld en L van der Meij; Cornelia Johanna Ma. ria dr v. J. L Heemskerk en J. C. Looije- ste'ln; Andries Ronald, zn v. I. Vermeer en C. J. Hensimg; Alfred.. 2n v. A. Bent-um en G H. Heynekamp; Gerarda Cornelia Wil- helmina dr v. J. Imthorn en G. Visser; Eric Llnd, zn v. W. Luiten en E. Rasmus sen OVERLEDEN J. Bon, 51 jr, man; C. Sap, 52 jr, echtg. v. L. de Jager; D. Treur, 77 Jr, maai. De kerstpotten van het Leger des Heils STAAN ZATERDAG WEER IN LEIDEN Zaterdag zullen de kerstpotten van het Leger des Heils weer in onze stad verschijnen. Aan de Strijdkreet, het or gaan van het Leger des Heils ontlenen wij een stukje geschiedenis, dat tevens verhaalt van de populairiteit van de kerstpot. ,Het begon vijfenzestig jaar geleden in San Francisco. De Verenigde Staten hadden zwaar te lijden onder een he vige economische depressie. In San Francisco, de grote havenstad aan de westkust, zag het er zwart uit. De scheepvaart was praktisch tot stilstand gekomen en duizenden zeelieden en ha venarbeiders waren werkeloos. Het behoorde tot de taak van kapitein Joseph McFee zelf zeeman voor hjj heilsofficier werd iets voor deze men sen te doen. Zijn bevelvoerend officier (wijlen commissioner William Mclntyre) had hem een klein bedrag gegeven om een soepkeuken en een eenvoudig loge ment te openen. „Maar u moet zelf maar zorgen, dat u geld krijgt om de zaak draaiende te houden". En dus liep McFee de halve stad af om bijdragen te verzamelenzonder veel succes, want het geld was schaars. Maar op een trieste, regenachtige dag, vlak voor Kerstmis, passeerde hij een winkel. In de etalage stond een drie poot, waaraan een grote, zwarte pot hing. Dit bracht hem op een idee. Met zyn laatste geld kocht hij driepoot plus pot en plaatste het geval bij de oprit van de veerbooten naar Oakland en Ala meda, het drukste punt van de hele stad. Aan de top van de driepoot hing hij een bord: „Keep the pot boiling" houdt de pot aan de kook! „Helpt hon gerige zeelui", riep McFee de voorbij gangers toe. Al spoedig vielen de eerste munten in de pot, de eerste kerstpot van het Leger des Heils. Sindsdien zijn deze kerstpotten over de gehele wereld uitgegroeid tot een sym bool en in vele landen begint de „kerst tijd pas echt als in de straten de kerst potten zyn verschenen". Geboren uit de nood der tijden, zijn zij nog altijd een herinnering aan de nood, die blijkbaar tot de blijvende be woners dezer aarde behoort, hoezeer zijn uiterlijk ook moge veranderen". 22.000ste abonnee woont in Sassenheim Mevrouw Van Houwelingen, wo nende in de Frank van Borselen- straat no. 13 te Sassenheim, keek wel enigszins verwonderd toen zij gisteren bezoek kreeg van de chef van onze abonnementenafdeling, de heer J. Verwer. En haar verbazing werd nóg groter toen deze haar een taart van reusachtige afmetingen aanbood. Zij bleek deze attentie te danken te hebben aan het feit, dat zij als de 22.000ste abonnee van ons Blad werd ingeschreven. Precies 2 jaar geleden werd aan onze toenmalige directeur, de heer J. W. Henny ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij wijze van feestgeschenk het inschrijvingsbe- wijs van de 20.000ste abonnee over handigd. Onnodig te zeggen dat de trakta tie in grote dank werd aanvaard. Prijsvraag voor een kindertoneelstuk UITGESCHREVEN DOOR CENTRALE VAN ONDERWIJZERS TONEEL VERENIGINGEN De laatste jaren wordt, zowel op pro fessioneel als amateuristisch terrein steeds meer werk gemaakt van het geven van toneelvoorstellingen voor de jeugd. Van beide zijden raakt men er thans steeds meer van doordrongen, dat dit een zaak is die met evenveel ernst aan gepakt behoort te worden als voorstel lingen voor volwassenen. (De „toneelvoor stellingen" voor de jeugd, die hoofdza kelijk bestonden uit enig gooi- en smijt werk door figuren, die in de jeugd van een vorige generatie populariteit geno ten, worden gelukkig hoe langer hoe zeldzamer. Een handicap voor de goedwillenden is echter het gebrek aan goede kinderstuk ken. Waar de beroepsgezelschappen nog een beroep kunnen doen op gereno- meerde auteurs, ligt dit voor de ama teurgezelschappen moeilijker. Een poging om hier enige verbetering in te brengen is enige jaren geleden ondernomen door de Stichting Centrale van Onderwijzers Toneelverenigingen (COT) om in samenwerking met een be kend uitgever een fonds voor kinder stukken te creëren. In dit fonds (Maestro-Junior) zijn reeds een twin tigtal stukken ondergebracht, die aan een gesteld minimum van artistieke eisen voldeden. Echter is ook op dit terrein de keuze zeer beperkt. Om te trachten in deze nood enige leniging te brengen, heeft de COT gemeend hiervoor een prijsvraag te spelen voor volwassenen, te moeten uitschrijven. Dit werd mede mogelijk ge maakt door financiële steun van het Prins Bernhardfonds, de Nederlandse Onderwijzers Vereniging en de Vereni ging voor Volks Onderwijs. Het is de bedoeling, dat de deelnemers aan deze prijsvraag aanvankelijk alleen een eerste bedrijf, met een synopsis (korte schets) van het gehele stuk, in sturen. Hieruit doet de jury een keuze en nodigt ten hoogste zeven auteurs van hiervoor geschikt geachteinzendingen uit, het gehele stuk uit te werken. Zij worden gehonoreerd met f. 500. Voor hen die hiervoor belangstelling hebben, zijn deskundigen ter beschikking om hen met raad t.a.v. de dramatische eisen ter zijde te staan. Uit deze zeven wordt door de jury een lste en 2de prijswinnaar aangewezen, die hiervoor resp. f. 1000 en f. 500 ont vangen. De eerste prijs van f. 1000 wordt be schikbaar gesteld door het Prins Bern- hard Fonds. De jury zal bestaan uit: mevr. Tony Prent-v. d. Horst, letter kundige; de heer Guus Verstraete, dra maturg en Arend Hauer, acteur; mevr. C. Boeken-Berens en Jan Chr. Bartels man, namens de organiserende Stichting waarvan het secretariaat is gevestigd Franchimontlaan 25. De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, heeft heden op het departement de door hem ingestelde commissie ontwikkeling zeevisserij geïnstal leerd. De veranderingen, welke zich geduren de de laatste jaren voltrekken bij de aanvoer en de afzet van de produkten van de zeevisserij, hebben voor het be drijfsleven problemen opgeroepen, die om een oplossing vragen, aldus de be windsman in zijn installatietoespraak. De commissie heeft tot taak zich te bezinnen op middelen, die tot de meest gewenste ontwikkeling van het visserij bedrijf kunnen bijdragen. Bij het bestu deren van de situatie in de visserij be geeft de commissie zich niet op braak liggend terrein. In het verleden is reeds veel studie verricht, waarop de commis sie kan voortbouwen. De minister noemde in dit verband het werk van de commisesie sanering zee visserij, de studies van het Produktschap voor Vis en Visprodukten omtrent de mogelijke gevolgen van de instelling van de EJE.G. voor de visserij en de afzet van visserijprodukten. En omtrent de exploi tatiemogelijkheden van vangstfabrieks- schepen. Ook de onderzoekingen van de afdeling visserij van het landbouw-eco- nomische instituut naar de rentabiliteit van de visserijbedrijven bieden de com missie het nodige basismateriaal. De minister laat de commissie geheel vrij zelf te bepalen hoe zij haar werk zaamheden zal aanvatten en welke pro blemen in haar studie zullen worden be trokken. Hij verwacht, dat de commissie aan de resultaten van de reeds verrich te studies nuttige en onontbeerlijke ken nis zal kunnen ontlenen. PROBLEMEN De voorzitter van de commissie, prof. A. I. Diepenhorst uit Groningen, noemde in zyn antwoord enkele problemen, die de aandacht vragen. In de eerste plaats vraagt de technische ontwikkeling een i zo grote investering in schip en uitrus-1 ting, dat ze de draagkracht van het in de visserij overheersende familiebedrijf te boven gaat. Toch blijkt er een vrij omvangrijke investeringsbereidheid te bestaan, die opvallend is in een tijd, waarin de grote structuurgevoeligheid van het visserijbedrijf zo duidelijk tot de verbeelding spreekt. De vraag ryst of deze investeringsacti viteit een voorbijzien of juist een be paalde wijze van onder ogen zien van de verwachten structuurveranderingen be tekent. Het overleg voor de visserijzones zal van doorslaggevend belang zijn voor de toekomstige vorm van onze visserij. On derzocht kan worden of omschakeling naar de verre visserij nodig zal zyn. Stabilisatie van de aanvoer kan leiden naar een vervlakking van de prijsvor ming. Bij de bewerkingsindustrie kan worden onderzocht in hoeverre kwali teitsverbetering vooral voor de bin nenlandse markt geen aanbeveling verdient. Naast de exportmogelijkheden in E.E.G.-verband vraagt tenslotte het bin nenlands verbruik de aandacht, waarbij vooral de visvoorziening buiten de rand stad Holland van grote betekenis is. De commissie zal zich het beste met de centrale problemen kunnen bezig houden en het ingaan op details hier aan in sterke mate ondergeschikt ma ken. Als secretaris van de commissie ont wikkeling zeevisserij treedt op ir. P. Boo gaard Gzn., hoofd van de afdeling vaar tuigen van het Ministerie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid te Rot terdam. Bij guur weer kunt U verkoudheid voorkomen met Franse expeditie op Nieuw-Guinea in een kritieke toestand De Franse expeditie, die een onbekende bergketen in het midden van Nederlands Nieuw-Guinea verkent, zou zich in een ..kritieke toestand" bevinden, zo is gis teren door het hoofdkwartier van de expeditie in Parijs meegedeeld. Men had sinds 25 november niets meer van de expeditie gehoord. Dinsdag heeft de expeditie een telegram verzon den waarin zij zegt, dat zij in zeer ellen dige omstandigheden verder gaat. Het is onmogelijk om op het ogenblik een ter rein te vinden voor het neerlaten van voorraden door vliegtuigen en wij kun nen onze voedselvoorraden nog slechts vier dagen vervoeren, omdat de dragers uitgeput zyn door dysenterie en omdat wij vele moeilijkheden op onze weg moesten overwinnen, aldus het telegram. Uit Parijs wordt gemeld, dat de voed selvoorraden van de expeditie uitgeput raken. Men zou in het binnenland contact hebben gekregen met „onbeken de stammen" Hongaarse resolutie in V.N. aangenomen De Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties heeft gisteren een reso lutie aangenomen waarin er andermaal bij de Sovjet-Unie en Hongarije op wordt aangedrongen zich neer te leggen bij eerder over de Hongaarse kwestie aangenomen resoluties. In de resolutie, die door 24 landen werd ingediend, wordt uiting gegeven aan teleurstelling over het feit dat de twee landen eerdere aanbevelingen van de Algemene Verga- dring naast zich hebben neergelegd. Deze aanbevelingen behelzen onder meer een verzoek om terugtrekking van de Russische strijdkrachten uit Honga rije en om inachtneming van de men senrechten in dat land. De uitslag van de stemming was: 53 voor, tien tegen en zeventien onthou dingen. Twee leden waren afwezig. In de resolutie wordt de Nieuwzeelan- der Munro, die de Verenigde Naties rap port uitgebracht over de toestand in Hongarije, verzocht te blijven pogen de resoluties te doen uitvoeren. Nederland behoorde tot de voorstemmers. Tegen stemden: Albanië, Burgarije, Honga- Franse schoolkwestie in het kabinet opgelost Tijdens een kabinetszitting van de Franse ministers onder voorzitterschap van president De Gaulle, is een oplos sing van de schoolkwestie gevonden. De minister van Voorlichting, Roger Frey, verklaarde na afloop dat De Gaulle de verschillende standpunten van de ministers had aangehoord. Daarna had hij een „synthese" van hun argu menten opgesteld, waarmee het kabinet akkoord ging. Men is het. op de verga dering eens geworden over de grote lij nen van een ontwerp-wet. De definitieve lezing zal in de komende dagen door het kabinet worden uitgewerkt. Daarna zal de wet aan het parlement worden voor gelegd. Frey sprak het vertrouwen uit dat de wet er door zou komen. Hy zei dat het een compromismaatregel was die het land geruime tijd tien tot vijftien jaar van dienst zou kunnen zijn. De minister van Voorlichting wilde niet die per op de details van het compromis ingaan, omdat premier Debré de details eerst wil voorleggen aan de vertegen woordigers van de meerderheid van het parlement. Acht maanden voor diefstal uit museum (Van onze Haagse redactie) De rechtbank te Den Haag veroor deelde vanochtend een 29-jarige Oosten rijkse beeldhouwer wegens diefstal tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De officier van Justitie had een gevangenisstraf van 10 maan den met aftrek geëist. De beeldhouwer is, zoals hij bekend heeft, de dader van een geruchtmakende diefstal op 11 ok tober van dit jaar in het Haagse Ge meentemuseum. waar hy drie delen van een antiek toiletgarnituur ter waarde van f. 15.000,meenam. rije, Oekraine, Polen, Roemenië, de Sov jet-Unie, Tsjecho-Slowakye, Wit-Rus- land en Joego-Slavië. Advertentie Rijwielen d. en h. v.a. f 149,50 Rudge, Joco, Simplex, Globe, compleet. Fa. DUSOSWA - Leiden PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld ..Enzymatische en niet-enzymatische splitsing van enige aromatische fosfoa- miden" de heer P. A. Greve, geboren te Den Haag en thans wonende te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „Studies on the technique of skin testing in aller gy". de heer W. J. F. van der Bijl. ge boren te Amemuiden en thans wonende te Haarlem. ISKAR ARIBO DIRIGENT KRALINGSE VROUWENKOOR. Als opvolger van de heer Henk Berg hout is tot dirigent van het Kralingse Vrouwenkoor te Rotterdam benoemd onze stadgenoot, de heer Iskar Aribo. Komende boekenweek 26 maart - 2 april De boekenweek 1960 de 25ste wordt gehouden van 26 maart tot 2 april. Het traditionele geschenk is de no velle „De Zalenman". Deze is uit 24 in zendingen gekozen door een jury be staande uit mevr. E. van Lokhorst, prof. dr. B. de Goede. Alfred Kossmann, Jos Panhuysen, P. G. M. Coebergh ,jur. ten Have en Chr. Leeflang. Het is voor de negende maal sinds 1947 dat zulk een prysvraag een boekenweekgeschenk op levert. De novelle is verlucht met illustraties van Peter Vos. Zij verschynt anoniem. Het is ook nu weer aan het publiek om vast te stellen wie de schrijver of schrijfster is. Een prysvraag waarvan de opbrengst ten goede komt aan het on dersteuningsfonds van de Vereniging van Letterkundigen. Voor de jeugd verschijnt een gedich tenbundel: de 12de in de Muzereeks. Het vijfde lustrum van de boekenweek inspi reerde de titel ,De muze viert feest". Gerrit Borgers stelt de bundel samen. Jan Kuiper verzorgt de illustraties en de typografie. ee nieuwe novelle-prijsvraag uitge- Voor de boekenweek 1961 is intussen schreven. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Hoenderlo W. W. Ver hoef. vlc. te Voorburg. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Vriezenveen W. Struijs te Krommenie. Beroepen te Berlikum R. Petersen te Oudemirdum te IJlst H. Kremer. kand .te Eén (Dr.) te Tweede Exloërmond W F. Koelé, kand. te 's-Gra- venhage te Wormer P. S. Veldhuizen, kand. te Sliedrecht. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Rotterdam-Kralingen H. van Leeuwen te Arnhem en M. S. Roos te Al phen a d. Rijn. Beroepen te Leerdam J. C. v. Ravenswaali te Schevingen die bedank te voor Schiedam. STUDENTENCORPS THEOLOGISCHE SCHOOL APELDOORN Prof. Van der Melden en prof. Van der Schuit en ds. Visser erelid. De senaat van het studentencorps aan de theologische school der Chr. Geref. Kerken heeft besloten het ere-lidmaat- schap aan te bieden aan de emeriti- hoogleraren prof. L. H. van der Meiden te 's-Gravenhage en prof. J. J. van der Schuit te Utrecht, in verband met hun verdiensten voor de Chr. Geref. Kerken in het algemeen en voor het studenten corps in het bijzonder, en aan ds. H. Visser emeritus predikant te Sassen heim, de enige nog in leven zynde op- Zier concert van Sempre Cres cendo'' werd eergisteravond door de ..Studenten Grammofoon Indus trie" geheel op de band opgenomen. (Foto L.D./Holvast) richter van het corps. De ere-lidmaat- schappen zullen worden aangeboden in een bijzondere corpsvergadering ter ge legenheid van het elfde lustrum. De lu strumviering zal vrijdag te Apeldoorn plaats vinden. DE KERK VAN MORGEN Op 6 en 7 februari zal te Almelo de jaarlijkse februari-conferentie van de Oecumenische Jeugdraad in Nederland gehouden worden. Het onderwerp is: ,De kerk van morgen". Vijf jongeren uit verschillende kerken zullen ieder één van de volgende stel lingen kort inleiden; 1. Het kan zyn dat morgen de kerk in Nederland niet meer bestaat; 2. De kerk van morgen zal af gestemd zijn op de mondige leek; 3. De kerk van morgen zal geen mammoetge meenten kennen, maar kleine mobiele eenheden in vele gestalten; 4. Wanneer de kerk zich niet voor morgen tot de eenheid laat vernieuwen, verdwijnt zij vandaag nog; 5. Een kerk die naar bin nen is gekeerd sterft, een kerk die open is en zich waagt ontvangt nieuw leven. Dr. J. H. van Beusekom, hervormd predikant te Amsterdam zal de nabe spreking leiden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3