5 'jonge' VOOR 20 CENT KRUGT U BIJ VAN HOUTEN DE BESTE REEP Ka Vee Wee Magistrale voorstelling van „J. B." Hans Tiemeyer gaf unieke creatie de dubbele klare ALMANAK 1960 TOONT FRIS LSC-GEZICHT IN RAMPJAAR Eigen rechter spelen wordt door rechter niet gewaardeerd VEBO-PRIJZEN WERDEN IN SLEUTELSTAD UITGEREIKT Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 8 december 1959 Tweede blad no. 29919 De vierde abonnementsvoorstelling bracht de Toneelgroep „Theater" gister avond in de Leidse Schouwburg met Archibald Macleish" drama „J. B." in de opvallend goede vertaling van dr. V. N. van Vriesland. Archibald Macleish, in de Verenigde Staten een auteur van groot aanzien, werd 7 mei 1892 geboren te Glencoe (111. U.S.A.). In de eerste wereldoorlog diende hü als kapitein by het Amerikaanse leger en onderscheidde zich in 1917/18 zodanig op het slagveld in Noord-Frankrijk, dat hem het Legioen van Eer werd toege kend. Als dichter en prozaschrijver verwierf hij in 1932 de Pulitzer- en in 1953 de Bollingenprijs. Van zjjn hand verschenen in 1924 „The happy marriage" en „The pot of earth", beide in dichtvorm. Van zjjn latere werk noemen wij o.a. „Passie" in 1935 in „The fall of the City" en „Air raid", twee radiohoorspelen in verzen in 1938. In 1951 volgde „Freedom is the right to choose". Het gisteravond opge voerde gedramatiseerde boek Job uit het Oude Testament voltooide hjj in 1957. De dichter vat zijn gevoelens ten aan zien van de figuur Job samen met de dichtregels: Nooit kunnen wij weten. Wij zijn, En wat wjj zy'n kan lijden, Maarwat lijdt heeft lief, En liefde Zal haar lijden weer beleven. Het zijn is voor hem het belangrijkste. Alle geluk, een liefdevolle vrouw, kinde ren. materiële welvaart, zijn waarden buiten onszelf, vormen geen bezit en kunnen ons ontvallen. J. B. ontvalt alles, rampen beroven hem van zijn kin deren, zijn vrouw, opstandig door haar smart, verlaat hem en zijn materieel be zit gaat verloren. In opperste vertwijfeling smeekt hij God: „Laat mij weten waarom Gij U tegen men keert". Gods bevel luidt zijn lot te aanvaarden. Hij hervindt zichzelf en aanvaardt. Zijn vrouw keert tot hem terug. Zij heeft geleerd, dat opstandigheid en ver zet haar smart niet hebben vermin derd Als J. B. haar vraagt waarom zij te rugkeerde, antwoordt zij, dat zij hem lief heeft. Twee geestelijk rijkere men sen beginnen een nieuw leven. Op het „waarom" is geen ander antwoord te geven Archibald Macleish verplaatst de han deling naar de huidige tijd en het dra ma speelt zich af in een oud, vervallen circus, haveloos door het eindeloos trek ken over de ganse wereld. Twee verlo pen acteurs, thans circusventers, zullen na afloop van de voorstelling het spel „Job" opvoeren. De een draagt het Gods masker, de andere dat van de duivel. In de nok van het circus voeren zij een ver bitterde strijd om Jobs ziel met het bo venomschreven resultaat. De Toneelgroep „Theater" heeft onder de bezielende leiding van regisseur Rob de Vries een voorstelling van J. B. ge geven, die de grootste bewondering af dwingt en heeft daarmede de dichter de eer bewezen, welke hem toekomt Nimmer zagen wij van Hans Tiemeyer een creatie zó doorleefd; eenvoudig en ongekunsteld in zijn voorspoed, worste lend met zichzelf in zijn rampspoed, ter aarde gedrukt door smart, maar onge broken in zijn Godsvertrouwen. Hij kon zich geen betere partner wensen dan Caro van Eyck als Sarah, Jobs vrouw. Hoe natuurlijk was haar angst voor het verstoren van haar al te groot geluk, hoe sober, maar diep ontroerend haar smart onder de slagen van het noodlot waartegen zij in verzet komt en haar man veiiaat. Als zij terug keert, bouwen zij en Hans Tiemeyer in een sobere, maar met bezieling gespeelde slotscène een monument van waarach tige toneelspeelkunst.! Jacques Snoek en Hans Culeman als het verlopen artiestenpaar, vertolkten hun opdracht met grote overtuiging. De Verre Stem van Robert de Vries via de elektronische geluidsinstallatie, had een fraaie sonore klank zonder een spoor van theatraal effect. Advertentie STOFZUIGERS vanaf f 115.- bjj aankoop nieuwe geven wij f 25. voor Uw oude. FA. DUSOSWA - LEIDEN Alle andere rollen, waaronder Aaf Bouber als mevrouw Botticelli, Gerard Hartkamp als de psychiater, Henk Schaet als de dogmatische predikant en Piet van der Meulen als de historicus, werden met grote toewijding gespeeld. Hulde aan de regisseur, die van dit bij zondere stuk een zo volkomen gave voor stelling wist te geven. Prof. Kuenen overhandigde na een korte toespraak, waarin hij Caro van Eyck gelukwenste met de toekenning van de Theo Mann-Bouwmeester-ring, haar een fraaie bloemenhulde. Het pu bliek, dat als één man was opgestaan, onderhield een enthousiast applaus, dat minutenlang duurde. B. H. de Hollandse 'jonge' uitnemendheid Het vreemdelingengerecht In een slechts matig bezochte bijeen komst van de Vereniging voor Interna tionale Rechtsorde, heeft gisteravond mr. A. P. J. van Bruggen gesproken over enkele aspecten van het vreemde lingenrecht. Vooral na de tweede we reldoorlog heeft het nationale en inter nationale vreemdelingenrecht veel op gang gemaakt als onderdeel van de rechten van de mens. Op internationaal niveau zijn vijf punten vastgesteld, die als minimum gelden voor de behande ling van vreemdelingen. Het Nederland se vreemdelingenrecht voldoet ruim schoots aan deze eisen. Ook zei mr. Van Bruggen dat over de uitlevering van vreemdelingen volkenrechtelijk nog geen overeenkomst bestaat; staatsrechtelijk echter wel. Voorts werd aandacht be steed aan het economisch vreemdelin genrecht, bij voorbeeld bij het vestigen van bedrijven, waarvoor nog geen vaste richtlijnen zijn vastgesteld. Na de pauze volgde een gedachtenwis- seling. Gisteren viel de uitspraak van de Haagse rechtbank in een kort ge ding tussen onze stadgenote „Miss Benelux", mej. Janny Visser en een organisatrice van modeshows. Miss Benelux had echter gisteren weinig tijd om zich hierover druk te maken, want ze had iets belangrijkers te doen: zij trad in het huwelijk met de Amsterdamse reclame-ontwerper Arie van Veen. Het jonge paar op de binnenplaats van het Amster damse stadhuis. Brand in Minerva kon op de valreep nop; waardig worden gesymboliseerd Zeer goede uitgaven De titulatuur-lijst in de Almanak van het L.S.C. pleegt telkenjare weer enkele bijzondere hoogwaardigheids bekleders een zeer persoonlijke titel toe te kennen. Tussen doorluchtige en hoogwaardige heren, excellenties en grote strenge en geleerde etiketten prijkt dan plotseling een „paapje", of een Sehr Geërhter Herr als Navo-ge- neraal ,of een Freiherr als burgemees ter van Velsen, of de verwijzing by een minister van defensie naar „inge nieur". De Almanak voor 1960, welke gister avond officieel werd uitgereikt, opent onder de Universitaire titulatuur met de president curator. Dat is een fout, maar die fout kon niet meer tijdig hersteld worden. Juister ware immers geweest deze afdeling te openen met alle grote, gestrenge geleerdheid en eminente waardigheid bij elkaar voor de Leidse brandweercommandant. He laas: de Almanak was gedrukt toen deze zich met zijn en andere mannen deze alsnog te componeren titel ver wierf door de zetel van het hart van LSC, althans voor een goed deel, te behouden. Toch hebben Almanakredactie en uit gever nog kans gezien, in deze enkele dagen „de" brand de plaats te geven welke haar toekomt: de Almanak 1960 opent met een foto van een beeld van de godin Minerva, waardoor het portret van Koningin Juliana (eindelijk weer eens bedoeld als openingsportret, terwijl de foto van de rector-magnificus ver wezen is naar de plaats waar hij thuis hoort, de Universiteit» dus toch weer niet de Almanak inleidt. Een bijzondere bijlage van een zeer oude prent van Sociëteit Minerva is, evenals de ingeplakte foto van het Mi- nervabeeld, aan de Almanak toegevoegd. Dat moest, noodgedwongen, alles zijn wat in deze uitgave aan de rampzalige brand, het belangrijkste feit in een lange reeks jaren van LSC-historie, herinnert. Misschien is het wel goed zo, want anders had dit „Jaarboek van het LSC" een geheel ander karakter ge kregen en zouden wij de Almanak zo als deze thans voor ons ligt hebben moeten missen. Dat zou een verlies zijn geweest. Wat nu de wereld inging als gezicht van het LSC na de ramp getuigt van een zo frisse, fantasierijke energieke geest, dat alleen daaruit reeds de zekerheid geput kan worden dat het Corps ook deze zware slag te boven komt. Daarvoor immers is een jeugdig enthousiasme broodnodig. En het verlies kan wellicht over een jaar in een beter perspectief worden gezien j tegen een duidelijke achtergrond van wat in de komende jaren als winst uit de bus zal blijken te komen. Een Almanak heeft altijd het bezwaar, dat er heel veel wetenswaardigs in staat, dat samengebundeld zonder meer een heel dik, droog en vervelend pak papier oplevert. Het is de kunst, deze droge kost te larderen met humor en fantasie, met leven en pit. De redactie van de Almanak 1960 heeft dit op voortreffelijke wijze gedaan. Voor- I al de illustraties en de invoeging van kleurenpagina's hebben een groot aan- deel in het smakelijk maken van een op zichzelf onverteerbaar brok onmisbare feiten en verslagen. Plaatjes (en vooral gekleurde plaatjes) kijken is nu eenmaal niet alleen voor kleuters een attractie. De omvang van het mengelwerk (in zeker opzicht een barometer voor be- Begrafenis J. Pieneman Gistermiddag vond op de begraaf plaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer J. Pieneman, die de vorige week op 75-jarige leeftijd is overleden. De heer Pieneman was een bekende en ac tieve figuur in het politieke en vereni gingsleven van Leiden. Zo was hij o.m. algemeen adjunct van de AH. Centrale Leiden, tweede secretaris van de A. R. kiesvereniging wijk 4, bestuurslid van de Chr. Oranje Vereniging en bestuurslid van de Vereniging van Dragers van het Mobilisatiekruis. In de aula voerde als eerste spreker het woord dr. P .H. Pott, die namens de afdeling Leiden van de Ned. Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobi lisatiekruis enige woorden sprak. Vervolgens werd het woord gevoerd door mr. dr. N. G. Geelkerken, voorzit ter der Centrale A. R. Kiesvereniging te Leiden. Met dankbaarheid gedenken wij, aldus spreker, de arbeid, welke hij met liefde en grote trouw gedurende een reeks van jaren voor onze vereniging heeft verricht. Namens de Chr. Oranje Vereniging sprak de heer L. Questroo een kort in memoriam uit. Vervolgens herinnerde mr. D. J. Gor ter, voorzitter van de Raad van Arbeid, aan het dienstverband van de heer Pie neman bij de Raad van Arbeid. Als laatste spreker trad naar voren dr. F. H. von Meyenfeldt, die sprak naar aanlei ding van een gedeelte uit Lucas 12. Hier na werd het stoffelijk overschot in het familiegraf bijgezet. Wevershuisje uit 1669 werd modem bedrijf In de gisteren geopende moderne be drijfsruimte van de firma G. Jongeleen en Zonen aan de St.-Jacobsgracht (car- rosseriebouw en motor trucks) herinne ren twee ingemetselde gevelstenen aan de tijd. dat aan deze stille gracht in het hartje van Leiden, enikele wevershuisjes stonden. Een van deze huisjes, daterend uit 1669, bezat geen historische waairde en heeft thans plaats moeten maken voor de uitbreiding van bovengenoemd be drijf. Aanvankelijk stond het huisje onder bescherming van Monumenten zorg. doch tijdens de laatste wereld oorlog is het in zulk een verwaarloosde toestand komen te verkeren, dat afbraak gerechtvaardigd was. Behalve de beide gevelstenen wordt in het nieuwe pand nog een aardige her innering bewaard uit de tijd, dat de huisvrouwen tijdens de wekelijkse was dag op een kruiwagen in tonnen heet water haalden bij de firma Le Poole op de Garemnarfct. Leids Kantongerecht Fikse straf fen voor misbruikers van weg Het komt nog al eens voor, dat als een automobilist zich kwaad maakt op een medeweggebruiker, hij probeert de ander te snijden". Als de ander dan ook nog doorrijdt en zich niet laat dwingen, ontstaan de meest gevaarlijke situaties, waarbij de rechter altijd het laatste woord heeft. Dit ,.voor-eigen-rechter-spelen" wordt door de magistraten ten zeerste gelaakt en de straffen, die volgen zijn door gaans bepaald niet mild. Dat ondervond ook een 40-jarige Haagse grossier, die met zijn auto op Rijksweg 4 onder Oegstgeest de vracht auto van een expediteur uit Oegstgeest had .gesneden" en er voor had afgeremd om de expediteur eens een verkeerslesje te geven. De expediteur negeerde de auto en duwde met zijn zware vrachtauto tot tweemaal toe de auto een flink eind over de weg voort met het gevolg, dat er nogal wat schade ontstond. De grossier werd tevens ten laste gelegd, dat hij op de autobaan was gekeerd (een verboden handeling) om zijn ,,snijd"-voomemen ten uitvoer te kunnen brengen. Hij ontkende echter dat hij had ge sneden en vlak voor de ander sterk had afgeremd. Wel was hij voor de vracht auto gaan rijden en had geleidelijk af geremd, om de ander tot stoppen te dwingen, omdat hij eens wilde spreken over een gemaakte fout. Hij keerde niet op de autobaan, doch kwam terug via de af- en oprit van een tunnel. De officier van Justitie zei op scherpe wijze, dat verdachte voor eigen rechter wilde spelen en zich daardoor een zeer slecht automobilist had getoond. Hij eiste naast een boete van f 150 subs, één maand, de onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden en nog eens f 45 boete subs. 10 dagen voor het keren op de weg. De plv. kantonrechter, mr. W. de Ko ning, achtte het keren op de weg niet bewezen en sprak verdacht hiervan vrij. Hij hoopte, dat een en ander een les voor verdachte was geweest en zou daarom nog niet overgaan tot de ontzegging van de rijbevoegdheid, doch volstaan met een boete van f75 subs 15 dagen. Een expediteur uit Oegstgeest stond terecht .omdat hij met zijn vrachtauto de auto van de grossier had geduwd. Hij gaf toe, dat hij gewoon door was blijven rijden, terwijl de ander afremde en dat het geheel leek op een kat-en-muis- spelletje. „Het was inderdaad zo'n spelletje, waarbij U met uw vrachtauto als de kat optrad en uw macht toonde",, aldus de officier, mr. H. J. F. Zandhuis. Omdat hier van grove opzet sprake was. eiste hij f200 boete subs 40 dagen, alsmede de onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maan den. „Hij preste mij ertoe, ik ben geen wegmisbruiker", verdedigde de expedi teur zich nog, waarna hij uiterste cle mentie vroeg, omdat hij in zijn beroep zijn rijbewijs niet kon missen. De kan- itonreohter vond dat voortduwen Advertentie paalde talenten in de huidige studenten generatie) is gering, niet meer dan 36 pagina's, maar de kwaliteit is over het algemeen uitstekend. De Studenten Cineasten (die het nog niet helemaal blijken te kunnen ver kroppen dat een „burger" de gelukkig weer traditioneel waardige foto van het Collegium maakte) hebben gezorgd voor enkele uitmuntende fotografische illu straties, waarvan die van de ontluisterde kroon in de conversatiezaal wat schrij nend aandoet voor wie deze zaal in zijn huidige toestand heeft gezien: slechts die kronen hebben hun waardigheid thans behouden. Buitengewoon verheugend is, dat in de adreslijst weer aan de VVSL de plaats is toegekend, welke haar toekomt: voor op. Waaruit, en dat achten wij natuur lijk persoonlijk zeer verheugend, blijkt dat onze recensie over de vorige Alma nak naarstig door de samenstellers van de huidige is gelezen en dat zelfs advie zen van „burgers" ter harte worden ge nomen. Alles te zamen genomen een zeer goede Almanak, een plaats in de lange rij meer dan waardig. De uitgave werd, als ge woonlijk, verzorgd door Stenfert Kroese, de dertienhonderd exemplaren werden gedrukt door de drukkerij Groen. De typografische verzorging is boven kritiek verheven. Minder fraai achten wij de opmaak van de pagina's met de brede witte rand boven en smalle rand bene den. Vooral in foto-pagina's doet dit slordig aan, wat bepaald niet de opzet moet zijn geweest. Voorts hindert nog steeds dat er geen doorlopende pagina nummering is ingevoerd: consequentie van het gezamenlijk gebruik van het algemeen gedeelte in verschillende al manakken. eens ergerlijk, doch wilde rekening hou den met het beroep van verdachte en veranderde het in een voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van een jaar en reduceerde de geldboete tot f 100 subs 20 dagen Een 23-jarige bloembollenkweker uit Sassenheim reed met zijn auto in de Geversstraat en wilde de tram passeren zonder acht te slaan op de tram, die van de andere kant naderde. Hij schrok plotseling hevig, gooide het stuur om, reed tegen de tram op en werd door een andere tram nog eens opgenomen en weer teruggeduwd. Getuigen onder wie zijn eigen vader verklaarden, dat hij roekeloos had gehandeld en de ge volgen ernstig hadden kunnen zijn. „Ik schrok ook, toen ik deze zaak voor me kreeg", aldus de officier. ,.,Er had den doden kunnen vallen". Hij eiste een boete van f 20 subs. 5 dagen voor het passeren van de tram en f 60 subs. 10 dagen voor de roekeloze manoeuvre. De kantonrechter vonniste met f 15 subs. 3 dagen voor de eerste overtreding, doch vond f 60 te weinig in het tweede geval en maakte er dus f75 subs. 15 dagen van. BEJAARDEN GAAN NAAR HAAGSE VERLICHTING ZIEN „De Stichting De Daad" uit Den Haag (Ned. Reisvereniging) gaat op dinsdag avond 22 december met ongeveer 500 be jaarden uit Rotterdam, Leiden. Delft, Voorburg en Den Haag een rondrit ma ken door de feestelijk verlichte Residen tie. De Leidse deelnemers vertrekken van het Stadhuisplein om kwart over vijf. Ds. C. v. d. WEELE BEROEPEN Ds. C. van der Weele, chr. geref. pre dikant alhier, heeft een beroep ontvan- en van de Chr. Geref. Kerk te Ermelo-, gen van Putten. Ondanks seizoeninvloeden Werkgelegenheid in Leiden blijft goed De barometer van de arbeidsmarkt in Leiden en directe omgeving blijft op „zeer gunstig' staan. Natuurlijk is de in het Gewestelijk Ar beidsbureau geregistreerde arbeids reserve in de maand november iets toegenomen, maar dat kan men als een volkomen normaal verschijnsel zien. De seizoeninvloeden gaan immers belangrijke rollen vervullen en zullen dat ongetwijfeld tot eind januari blij ven doen. De toeneming is zelfs min der dan men in deze tijd van het jaar had mogen verwachten. Daarom Is het minder tragisch dan het lijkt, wanneer wij moeten zeggen, dat het aanbod van bouwvakarbeiders „meer dan verdubbeld" is. Zoiets kan snel gebeuren bij de lagere getallen, waar men thans rekening mee moet houden. Vooral het aantal werkloze stu kadoors en schilders is relatief sterk ge stegen, in beide gevallen 22. Wat de af werking van verschillende bouwobjecten betreft is de werkgelegenheid voor deze groepen werknemers nu eenmaal altijd in dit jaargetijde belangrijk minder gun stig. De activiteiten in de andere bedrijfs takken daarentegen zijn nog groot, zo dat hier volop werk geboden wordt. In verschillende bedrijfstakken zijn er nog aanzienlijke tekorten aan arbeidskrach ten. Vooral de textielindustrie wordt in de produktie geremd door een tekort aan werknemers en nog meer wat betreft de werkneemsters. Ook de metaalindustrie kan best nog wat mensen gebruiken. Het aanbod van ongeschoolde krach ten afkomstig uit seizoenbedrijven neemt echter iets toe Doordat dergelijke krach ten veelal heel gemakkelijk ergens an ders zijn te plaatsen is het aantal inge schreven ongeschoolden per eind no vember in vergelijking met voorafgaande j maanden niet noemenswaard toege nomen. De vraag naar vrouwelijk personeel Ijlhft groot. Vooral in de wollengaren- Toespraken en films In de Stadsgehoorzaal vond gister avond de Vebo-prijsuitreiking plaats. Hoewel de belangstelling hiervoor niet overweldigend was liet de stemming weinig te wensen over. Niet alleen uit Leiden maar ook uit de omliggende ge meenten waren verschillende personen, die de Vebo een warm hart toedragen, bij elkaar gekomen. Noemen wij slechts de namen van de Leidse wethouder mr. J. Drijber, de Rijksveeteeltconsulent, ir. Verhoeven, de nieuwe voorzitter van de Vebo, ir. P. Buck en de directeur van de Markt- en Havendienst te Leiden, de heer M. Weima. Na de uitreiking van de prijzen werden enkele filmpjes vertoond. De heer Weima opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom. Hij merkte daarbij o.m. op, dat de Vebo over twee jaar het zilveren jubileum hoopt te vieren en dat men er goed aan doet zich nu reeds op deze gebeurtenis voor te bereiden. Later op de avond hield ir. Buck een korte propagandisti sche toespraak, waarin hij de taak van de Vebo schetste, nl. het medewerken aan de vooruitgang van de agrarische stand in Rijn- en duinstreek. Het is jammer, dat de belangstelling voor het werk van de Vebo nog veel te klein is, maar aan de andere kant stemt het tot grote voldoening, dat de vele autoritei ten zo dikwijls van hun belangstelling blijk geven. Tijdens de vertoning van de film over het rundvee in onze omgeving zag men ook beelden van de in september te Leiden gehouden Vebo-tentoonstelling. Verder waren er enkele filmpjes van Herman Kleibrink, één over het dieren leven in de Hollandse duinstreek en één over de molen „De Valk" in Leiden. Een meer humoristische film werd even eens gedraaid. Kortom er was heel wat te zien op het kleine witte doek, dat bo ven het grote podium hing. Enkele charmante meisjes, bewust van het feit, dat een avond als deze veel geld kost, deden in de pauze haar uiter ste best om zoveel mogelijk loten aan de man te brengen. De Rijksveeteeltconsulent reikte tij dens deze geanimeerde bijeenkomst de enkeTe maanden geleden behaalde prij zen uit. Ze werden als volgt toegekend: Medaille minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening: Beste koe produktieklasse afd. Blaarkoppen Willie 13 van T. van Ingen, Woerden: medail le minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening: Beste koe produk tieklasse afd. Zwartbonten Hermina 2 v. d. St. Hoeve van Dr. Mr. v. d. Bergh- stichting, Noordwijk; Medaille Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland: Kampioen ram van Bonda's Proefboerderij, Wassenaar; Wisselbeker Coöp. Ver. voor K. I. Vita-NovaDirecte vr. nakomelingen van één stier, afd Blaarkoppen; Stamvader Rikus 5253 RPS H. Angenent, Woubrugge; Wissel beker Coöp. Ver. voor KI Vita-Nova: Di recte vr. nakomelingen van één stier, afdeling Zwartbonten: stamv. Wetsens Teatske's Adema 37986 RPS. Coöp. Ver. voor K I. Vita-Nova, Hazerswoude; Wis selbeker directie „Hollandia": Directe vr. nakomelingen van één stier. Pinken ge boren tussen 31 8 1956 en 1 '9 1957 afd. Blaarkoppen; Stamvader Reinder 6201 S. Mevr. M. J. M. Straathof-Van Blok land, Rijpwetering; Wisselbeker Calvé, Delft: Beste koe Levensproduktieklasse. afdeling Zwartbont. Marie 42 - 317330 K.S. C. P. van Wees, Aalsmeer; Wissel beker fa. Koudijs 's-Hertogenbosch: Kampioen Zeug A. v. d. Eyk, Benthui zen (def.)Wisselbeker Coöp. Aankoop ver. „Nooit Gedacht", Leidschendam: Kampioen Beer Martha Stichting, Al phen a. d. Rijn; Wisselbeker fa. Man- dersloot. Leiden: Kampioen Ooi. N. J. W. Olieman, Leidschendam: Wisselpla quette Internationaal Wol Secretariaat, Amsterdam: drietal ooien, geboren voor 1958, afstammende van één vader G. J. Goedhart, Leiderdorp; Wisselbeker K. van K. en Fabrieken voor Rijnland: 1ste prijs Goudse Kaas, D. Sol, Hazerswoude; Wisselbeker Leidse Kaashandelaren: Beste Leidse Kaas, J. A. v. d. Hulst, Oud-Ade; Rooms tel VEBO-bestuur: Kampioen Geit Tonnie F. 330: P. Cle ment, Nieuw-Vennep; Roomstel VEBO- bestuur: Kampioen Bok Rien; Prov. Bond (afd. Zoeterwoude»Roomstel VEBO-bestuur: Meest zindelijk voorge brachte bok. Toreadoor H. 6; Ver. tot Verbetering van het Geitenras. Nieuw- Vennep; Medaille K. van K.: Kampioen stier afdeling Blaarkoppen. Dianus 6636 S. mevr. J. M. Straathof-Van Blokland, Rijpwetering; Medaille K. van K.: Kam pioen stier afdeling Zwartbonten. Pean- ster Eduard 39460 RPS.; Coöp. Ver. voor K.I. Vita-Nova; Zilveren Theeschep Collectie volbloeden van één eigenaar; afd. Blaarkoppen. S. J. v. d. Stoel, Zoe terwoude; Portefeuille: Collectie vol bloeden van één eigenaar; afdeling Blaarkoppen. Mevr. M. J. M. Straathof- Van Blokland, Rijpwetering; Porte feuille: Collectie volbloeden van één eigenaar; afd. Zwartbonten. W. Vonk, Leimuiden; Fegra-bokaal: Kampioen koe afdeling Blaarkoppen. G. J. Belt, Zoeterwoude; Medaille Producent: L. Eikelenboom, Rijnsaterwoude; W. van Santen, Wassenaar; H. J. Kompier, Lei muiden; C. P. van Wees. Aalsmeer; Zilveren medaille Ned. Rundveestam boek: Coöp. Ver. voor K.I. Vita-Nova, Hazerswoude (2x); Bronzen medaille Ned. Rundveestamboek: A. H. Rotteveel Oude Wetering; Medaille Holl. Mij van Landbouw: T. van Ingen, Woerden en H. J. Kompier, Leimuiden; Ereprijs Bond van Rundveefokver. in de Rijn streek: H. Angenent, Woubrugge. (la prjjs kl. 15A) Afdeling Blaarkoppen A. H. Rotteveel. Oude Wetering (la prijs kl. 15B) Afdeling Blaarkoppen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Freddie, zn v. L. van der Zeeuw en. A. Hansen; Nicolaas. zn v. H. C. W. Bijl en W. van Leeuwen; Josephus Stephanus Ma ria, zn v. S. M. van der Aart en C. C. Seljsener; Cornells Pleter, zn v. A. Hoek en T. van Duijn; Johanna Cornelia, dr v. F. Pracht en L. A. van Duyn; Hendrik, zn v. H .Jansen en J. Allebas; Paul.na Pe- tronella Christina dr v. F M. v. Kesteren en J. C P Verschragen; Inge Monique, dr v. M J Horsman en E E. van Weerlee Hendrikus Leendert, zn v. A. van der Boon en A. Haasnoot: Maria Adrians, dr v. A. Mudde en M, den Haan; Yvonne Kathe Maria, dr v. J. G. van Dillen en C. van Beek; Neeltje, dr v. A. Schaap en J. Aan- dewiel; Rooske, dr v. W. van der Werf en P. C. Bom; Wilhelmlna Johanna, dr v. K. van Duijn en W J Boekee; Jolande Elisabeth, dr v. J. I. Flelemon en C. Flan- derhl)n; Jacob Dirk, zn v. T. Rijlaarsdam en H. N. Hoop; Jan Anthonle zn v. S Nleuwenburg en A, Bonarlus: Anne Ma ria, dr v. P. H. M van Doom en A. Ro vers. GETROUWD: W. Kuiler, 62 Jr, man; A. Wesfcra, 68 Jr. aan; C. M. Grannetla, 80 Jr. wed. v. E. VICTORY' 34"^ een lichte sigaar j voor' 36 „11 Opdracht aan componisten De Staatssecretaris van O.K. en W., mr. IJ. Scholten heeft opdracht ver leend tot het componeren van een werk voor gemengd koor en orkest op een tekst, verband houdende met de bevrij ding van ons land aan Bertus van Lier te Amsterdam. Opdracht voor een sonate of suite voor piano voor de linkerhand is verleend aan Cor de Groot te Den Haag. De compositie van een kort or kest is opgedragen aan Theo Willemze te Amsterdam. De Staatssecretaris heeft een prijs ver leend aan Alexander Voormolen voor diens compositorische verdiensten. Kerkelijk L even- NED. HERV. KERK. Beroepen, te Hoogeveen (vac. dr. J, W. Beerekamp) M. van den Bosch te Nlgte- vecht. Te Rhoon (2de pred.pl.) P Holst te Rotterdam-Charlols Te Vreeswijk W. van Hennekerer te Molenaarsgraat Aangenomen het beroep van de Gene rale Synode als predikant voor buitenge wone werkzaamheden (arbeid t.b.v. de Hervormde meisjes- en Jongelingsvereni gingen op Geref. grondslag) J. Jorlssen te Oudshoorn. Bedankt voor Llnschoten J. C. Schuur-

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3