PANTE Het avondje is gekomen! Agenda Met een enkel woord DONDERDAG 8 DECEMBER 1959 Twee kleine Oskars (Van onze t-v.-medewerker) De VARA heeft pech gehad met haar glansnummer .Anders dan anderen". Van welke aard de tegenslag was, is on bekend gebleven, want dit programma wordt waterdicht voorbereid. Er is tot- nutoe nimmer een lekje in te bekenen geweest. Maar de show moest verder gaan, dus ging men aan het rempla ceren. De uitzending opende met „Men sen. dingen, nu...!", waarin dr. De Jong sprak over de Portugees Delgado. Hij schetste in schrille kleuren de situatie in het land en van het volk (dat ten slotte onze bondgenood is) op een wijze, die er niet om loog. Een stukje uitnemende voorlichting, omdat het elke opzettelijke emotie ver meed en daardoor medegevoel opwekte. In het journaal, dat aan de uitzending voorafging, had onze gast duidelijk de trossen van zijn welsprekenheid losge gooid, nadat deze aanvankelijk aan sterke banden was gelegd. Theo van Haren Noman, één onzer bekwaamste cineasten, heeft de laatste bus willen halen, die vertrok van de Amsterdamse Jodenbuurt. Om ver keerstechnische redenen wordt er thans veel gesloopt, maar 5 minuten voor 12 heeft Noman datgene, wat er nog over was van die schilderachtige buurt op de film vastgelegd en dat gebruikt als ach tergrond, als décor, van een aangrijpend verhaal, dat Meyer Sluyser in zijn boek „Gisteren komt nooit weerom" heeft verteld. Het ging over een jood. die vluchtte voor zichzelf, zoals Henri Knap het knap en gevoelig formuleerde in zijn korte inleiding. Dat verhaal was eigenlijk zo sterk en boeiend, dat men haast vergat oog te hebben voor de superieure cinematografische prestatie. Om deze recht te doen wedervaren, hebben we één van de twee Oskars uit onze titel daaraan in gedachte toege kend. Vermelding verdient nog, dat No man geput had uit oude filmarchieven, maar daar zo voortreffelijk naar had toegewerkt en daarbij zijn eigen mate riaal zo geraffineerd had aangepast, dat het bepaald niet gemakkelijk was oud van nieuw te scheiden. „Intermezzo" bood de jonge en oude jazzliefhebbers een buitenkansje, nl. 'n primeur, te weten het eerste openbare optreden van het door de jaren be faamd geworden „Dutch Swing College" in nieuwe bezetting. De vertrouwde lei der van voorheen Peter Schilpexoort was op het oude maar gerestaureerde nest teruggekomen. De restauratie bestaat uit een reor ganisatie. Het is een ritme-groep gewor den en bovendien is de stap van het amateurisme naar het professionele vlak met ingang van 1 december gezet. Os kar Klein, da tweede dus. kwam eergis teren uit Zwitserland aan en heeft voor de eerste maal Schilperoort de hand ge drukt. Hij is nl. aangezocht en geënga geerd op aanbeveling van de andere leden, die hem in het Alpenland hadden beluisterd. Onderwijs moet zich intensief met de tv gaan bezig houden Pater E. Pelosi. voorzitter van de commissie televisie-onderwijs, heeft gis teren in Utrecht als zijn mening gege ven, dat vroeg of laat de schooltelevisie ook in ons land haar intrede zal doen, hetzij door de zendverenigingen, hetzij van de kant der scholen zelf. De pater achtte het daarom noodza kelijk, dat men zich tijdig met deze zaak intensief gaat bezighouden. „Als onderwijsmensen moeten wij actief en positief waakzaam zijn ten aanzien van ai wat mogelijkerwijs voor het onderwijs van pas zou kunnen ko men". Hij voegde er aan toe, dat het niet onmogelijk is. dat de commissie televisie-onderwijs een schooltelevisie studiedag zal gaan organiseren. Hij toonde zich een voortreffelijk trompebtist, maar het was te merken, dat hij nog geen 24 uur tijd had gehad om zich in het klimaat van het groepje in te leven. De trompet was bepaald nog niet harmonisch in het ensemble opge nomen, maar het zal een kwestie van niet meer dan enige weken zijn omdat te verhelpen. Ir. Schilperoort zal zich niet meer wijden aan de vervaardiging van „Friendships" hij werkte een paar jaar bij Fokker maar zal nu zorg dragen voor het kweken van een vriendschapsband in zijn band en daar buiten met een ongetelde schare lief hebbers van zijn muziek. Bestond er daarvoor een Oskar, hij zou hem mis schien binnen korte tijd veroveren. Ingelast was ook tenslotte nog een re portage van een turndemonsbratie in Amersfoort die bijzonder vlot verliep, dank zij een goede organisatie en de voortreffelijke training van de deelne mers. Een prachtige propaganda voor lenigheid buiten de piste. Kassem uit ziekenhuis Generaal Kassem, de Iraakse premier, is vandaag ontslagen uit het ziekenhuis, waar hij is verpleegd sedert hij op 7 ok tober bij een aanslag door drie kogels werd getroffen en gewond. De generaal heeft woensdag de pers in het zieken huis van Bagdad ontvangen en ver klaard dat hij geheel genezen is. De Iraakse pers heeft aangekondigd dat het herstel in het gehele land gevierd zal worden. De generaal verklaarde o.a. tegenover de pers, dat een strook van vijf kilo meter land bij Abadan, die Irak in 1937 onder druk aan Perzië moest afstaan, weer bij Irak zal komen. Hij hoopte, dat het geschil in vriendschappelijk overleg met Perzië zal kunnen worden geregeld. Advertentie 14 cent In doosjes van 10 en 20 stuks. FURORE In smaakvolle geschenkverpakking: 50 stuks in blik Pater Pelosi vertelde dat gisteren in de Domstad tijdens de eerste van een reeks bijeenkomsen. georganiseerd door de Algemene Bond van Scholen voor v.h.m.o. en het bestuur van de centrale vemieuwings-commissie van de Bond van Neutraal Bijzondere Scholen, waar op door middel van telerecordings enige schooltelevisie-uitzendingen worden ge geven. Pater Pelosi acht het van groot be lang dat het onderwijs bij de realise ring van de schooltelevisie van meet af aan een eigen verantwoordelijkheid te dragen krijgt, niet alleen als adviseur, maar ook in die zin, dat de onderwijs wereld zelf uitmaakt, wat pedagogisch en didactisch bezien wenselijk is voor de scholen. Op de vraag, wat nu het typische is, wat de schooltelevisie zou kunnen bren gen, heeft de commissie televisie-ónder wijs, volgens hem, nog geen volledig duidelijk antwoord kunnen geven. Men denkt in dit verband aan het actuele aspeot dat het medium televisie kan hebben, hetgeen bij de film niet het geval Is. Verband kijkgeld en de commerciéle tv Vele leden van de Tweede Kamer vin den volgens het voorlopig verslag van op het wetsontwerp tot verhoging van het televisiekijkgeld de indie ning van dit wetsontwerp voortijdig ge schied. Zij baseerden deze mening op de ge dachte, dat de toekomstige kosten van de televisie niet los te zien zijn van de opneming van reclame in de televisie. Zij erkenden, dat de mogelijkheid be staat, dat de opbrengst van de reclame- televisie ten goede komt aan particu lieren en dat onafhankelijk daarvan het kijkgeld verhoogd wordt. Een andere mogelijkhied is even wel, dat geen reclame zal kunnen worden gemaakt zonder tussenkomst van de NTS of van een organisa tie, waarin de NTS grote invloed heeft. De grote winst, die van reclametelevisie Vervolg van pag. 1 Riviera geruïneerd Aardverschuivingen, overstromingen en overslaande golven gevolgen van drie dagen lang stormen en stortbuien hebben de mooie Franse Middel- landse-Zeekust veranderd in een strook land met stukgeslagen vaartuigen, ka potte auto's, ontwortelde bomen en tele graafpalen, beschadigde huizen en ver sperde wegen. Zestien dorpen in het departement Var zijn van de buitenwereld afgesne den. De schade wordt geschat op mil joenen guldens. De regen die woensdag- te verwachten is, kan worden besteed voor andere culturele doeleinden, maar ook voor televisie. In Duitsland betalen de bedrijven D.M. 30.000 per minuut. Verhoudingsgewijs komt dit neer op een bedrag van f. 6000 per minuut voor Nederland. Wanneer besloten zou wor den de opbrengst van de reclame aan de televisie ten goede te doen komen, zou deze, uitgaande van een tijd van 5 minuten per avond, de televisie in 1960 plm. 10 miljoen gulden per jaar ople veren. In dat geval zou een verhoging van het kijkgeld overbodig zijn. Zoals ook enkele andere leden naar voren brachten, zouden de kosten van de NTS zelfs dalen, omdat de berekeningen ge maakt zijn naar een maximum-zendca- paciteit en de tijd, besteed aan reclame, niet door de NTS bekostigd wordt. Deze leden achtten een globale schets van de financiële gevolgen, die het opnemen van reclame in de televisie zou hebben, zeer wenselyk. Vele andere leden acht ten het vanzelfsprekend, dat eventuele reclametelevisie zich zelf dient te bekos tigen. Over de wenselijkheid van re clame in de televisie wilden zij zich thans niet uitspreken. Zij wensten zich hun oordeel voor te behouden totdat de betreffende nota is verschenen. Daarom waren zy van mening, dat het uitstel len van de behandeling van het wets ontwerp niet wenselyk is. Advertentie waar warmte helpt, helpt PHILIPS Infraphil beter denk daaraan ook bij rheumatiek en verkoudheid Prijzen: 29,75 en 37.50 ochtend ophield, is later weer begon nen. Een villa te Gap d'Antibes is voor het grootste deel weggespoeld. Te Yeres moesten ruim honderd mensen per hef- schroefvliegtuig worden ontruimd. In Italië valt de regen nog steeds bij stromen neer. In tien dagen tijds heeft het slechte weer daar reeds veer tig doden geëist: 27 verdronken in over stroomde Midden- en Zuiditaliaanse streken en 13 doden in de lawine in het noorden. Zevenduizend mensen zijn dakloos. Het noodweer boven Spanje heeft in het afgelopen etmaal elf doden en talrijke gewonden geëist. In Madrid kwamen twee personen om het leven doordat een gevel naar beneden kwam. Bij Valencia werd een zigeunerfamilie bedolven onder een schoorsteen van een fabriek, die op haar woonwagen terecht kwam. Het slechte weer houdt nog steeds aan. Verscheidene steden, zoals Bilbao en La Coruna, zijn een tijdlang van de buitenwereld afgesloten geweest. De Ebro is sterk gezwollen. De „Friedi" aan de ketting De 197 ton metende Nederlandse kustvaarder „Friedi", die onlangs door de bemanning is verlaten, omdat er geen geld zonden voor het levenson- schip te betalen en de eigenaren zelfs geen geld zenden voor het levenson derhoud van de opvarenden, is gister avond in de Iere haven Londonderry aan de ketting gelegd. Nadat het schip de vorige maand de haven was binnengesleept met averij aan de motor, werden er reparaties aan verricht voor een bedrag van 300 pond sterling. Het schip kreeg echter geen zeewaardigheidsverklaring, omdat er eerst nog andere reparaties verricht moesten worden. De kosten hiervan worden geschat op 3000 tot 5000 pond sterling .Verleden week werden vier van de vijf opvarenden met de Nederlandse oorlogsbodem „Drenthe" naar Den Hel der gebracht. Gisteren heeft kapitein Paul Lamain, die alleen was achterge bleven, gevraagd om een terugreis naar Nederland. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Kok8school (Doelenkazerne)Sint Nlco- laasfeest. Cabaret o.l.v. Han Bakker. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. BINNENLAND Het regeringsschip „Waterman" met ongeveer 650 repatrlerenden uit Indone sië, op weg naar Rotterdam, heeft door de zeer slechte weersomstandigheden in de wateren van Zuid-Europa, vertraging on dervonden en wordt nu eerst in de nacht van donderdag op vrijdag te Rotterdam verwacht. De ontscheping der passagiers zal vrijdagmorgen om 9 uur aan de Lloyd- kade te Rotterdam een aanvang nemen. Voor de monding van de Merwehaven zijn gisteravond twee schepen met elkaar ln botsing gekomen, te weten de Neder landse kustvaarder „Haskerland" en het binnenschip „Avontuur". Het laatste schip heeft vrij ernstige schade aan bakboord opgelopen. Het vijfjarig zoontje van landbouwer W. Rumf te Nolde (gemeente Zuidwolde) ls gistermorgen op de weg Zuldwolde- Balkbrug door een auto gegrepen en ge dood. Het jongetje zat bij zijn vader op de bromfiets. Toen de vader even stopte klom het kind er af en stak plotseling de weg over. Voor de zevende achtereenvolgende maal zijn er gisteren te Nijmegen Jaar lijkse wedstryden voor slagers gehouden. Winnaar werd de heer A. B. Vink uit Driebergen, oud-leraar aan de vakschool voor slagersgezellen. Hij verkreeg met deze prestatie de gouden slagerrlng. Deze ring werd hem gisteren uitgereikt door de heer A. Tummers, directeur van de maatschap pij „De Nederlander" te Nymegen. In het ondergrondse bedryf van de myn „Willem Sophia" te Kerkrade ls gis termorgen de 63-Jarige houwer A. T. Of- fermann bij werkzaamheden ln een pyier. door vallend gesteente getroffen en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinderen. In het museum Fodor te Amsterdam zal van 15 december tot en met 25 Jan. een tentoonstelling worden gehouden over het leven en werk van Ferdinand Domela Nleuwenhuls, de Indertijd grote socialis tische figuur. Volgens ten departemente van Maat schappelijk Werk bekende gegevens ls er ln het uitvoerend algemeen maatschap pelijk werk op korte termijn behoefte aan een 300 tot 350-tal maatschappelijke wer kers (sters) meer dan daar thans reeds werkzaam ls. In Kopenhagen zyn gisteren enkele vertegenwoordigers van Nederlandse Ka mers van Koophandel aangekomen om daar besprekingen te voeren met vertegen woordigers van de provinciale Kamer van Koophandel ln Kopenhagen. De bespre kingen zullen gaan over problemen die verband houden met een eventueel sa mengaan van „de zes" en „de zeven" ln Europa. De Nederlanders zyn tot het ge sprek uitgenodigd door de Denen. Het aantal Inkomende en uitgaande passagiers op het vliegveld Rotterdam be droeg ln de maand november 3518, het- geen een aanzieniyke stijging betekent ;n aanzien van de overeenkomstige maand ln 1958, toen 1530 passagiersbewe gingen werden geteld. BUITENLAND De gouverneur van Oost-Paklstan, Zakar Oessaln. heeft bekendgemaakt dat er ln zyn gebied een tweede hoofdstad van Pakistan zal worden gebouwd. Deze stad zal te Tejgaon, zeven km van Dacca, verrijzen. De bouwkosten worden op 35 miljoen roeples (ongeveer 30 miljoen gul den) geschat. De bijeenkomst van de NAVO-minis- ters, die op 15 december te Parys begint, zal worden gehouden ln het nieuwe hoofd kwartier van de Noordatlantische organi satie aan de rand van het Bols de Bou logne. Het gebouw dat zes verdiepingen telt, heeft 4.5 miljard Franken (ongeveer 0 i 40 miljoen gulden) gekost. Twee Zweedse chirurgen schryven in een medisch tydschrift, dat een Zweed van 28 Jaar een vreemd record nastreeft. Hij wil vyftlg maal aan zyn maag geope reerd worden. By de 32-ste operatie, dl Jaar, werden er 39 theelepeltjes en twee potloden ln zyn maag gevonden. Ook van "points, naalden en tan- hij niet vies. Naar aanleiding van ongenoegen over het optreden van een nieuwbenoem de schoolinspecteur dreigt het plaatsje Rönninge op het Deense eiland Funen vrijwel zonder onderwijzers en gemeente raad te zitten. Zes van de tien onderwy- zers van de school ter plaatse namen na melijk reeds ontslag en zes van de zeven gemeenteraadsleden legden daarop hun mandaat neer omdat zy geen verantwoor delijkheid voor de gang van zaken wen sten te aanvaarden. Van de zes plaatsver vangers die toen ln de raad zitting kregen bedankten er ook vier voor de eer Negen arbeiders die in de Alpen ten noorden van Turijn werkten aan de bouw van een elektrische centrale, zijn woens dag omgekomen bij de aardverschuiving waarbij het onderkomen waarin zij sliepen, werd bedolven. Eén arbeider wordt nog vermist. Vijf liepen verwondingen op. Aan- vankeiyk vreesde men, dat er dertien do den waren. De reddingspogingen ln het moellyk te bereiken gebied werden be lemmerd door zware sneeuwval. Als men de Deense maatschappy „Dansk Destruction" geloven kan, ls het vraagstuk van de verontreiniging van het zeewater door olleprodukten opgelost. De firma heeft patent aangevraagd op een middel dat stookolie en andere ollepro dukten. die aan de oppervlakte van de zee drijven, naar de diepte doet verdwij nen. Het gaat hier om een poeder, dat een mengsel ls van zand en koolstof. Het wordt met behulp van samengeperste lucht -op een olievlek gespoten ,die dan verandert ln een substantie die ïykt op nat zand. Binnen korte tyd verdwynt deze substantie. Op een kerkhof ln het westelijke deel van Frankfort zyn ln de nacht van dins dag op woensdag 145 graven geschonden. Een week geleden waren reeds 130 graven op het naby Frankfort gelegen kerkhof van Offenbach gedeeltelijk vernield. De politie probeert met speurhonden de da- Volgens het blad Paris-Jour heeft president De Gaulle opdracht gegeven, de eerste Franse atoombom tot ontploffing te brengen, voordat premier Kroesjtsjef ln maart een bezoek aan Frankrük brengt. Militaire deskundigen zouden nebben la ten weten, dat de proef vóór 1 maart en waarschyniyk zelfs begin februari kan worden genomen. Dr. Manuel Sertorlo, een vooraan staand lid van de oppositie en advocaat te Lissabon, heeft gisteren politiek asiel lu de legatie van Uruguay gevraagd, zo wordt uit zijn naaste omgeving vernomen. De re denen van zijn verzoek zijn niet bekend. Dr. Sertorlo heeft meermalen personen verdedigd die van ondermijnende politieke activiteit waren beschuldigd. Robert Pesquet die betrokken is by de zaak-Mltterrand en die zaterdag ge arresteerd werd ln verband met de bom ontploffing in de nationale vergadering ln 1958, ls dinsdag ln het gevangenishospi taal opgennomen. Hy ïydt aan de gevol gen van de hongerstaking die hy dit weekeinde was begonnen. Volgens de Times onderstrepen de door Lloyd's Shipping Register gepubli ceerde gegevens over de groei van de we reld-koopvaardijvloot met byna zeven miljoen ton in het lopende laar een feit, waarvan de reders zich reeds al te lang bewust zyn. n.l. dat de wereld-koopvaar - dyvloot aanmerkeiyk sneller groeit dan het ladingaanbod. Het moet volgens de Times worden betwyfeld of de wereldhan del ooit weer ln zodanige mate zal toe nemen. dat de groei gerechtvaardigd ls, zoals de koopvaardyvloot die ln de afge lopen drie Jaar te zien heeft gegeven. VOOR HEDENAVOND NCRV: 18.00 Lichte muz. 18.15 Sport- rubriek. 18.30 Mlllt. muz. en comm. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje, 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. praatje. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Vocaal ens. 22.30 Nws. 22.40 Zaal- sportultsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconcert 23.30 Gram. 23.5524.00 Nws. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Sportpraatje. 18.25 Gesproken brief. 18.30 De Peperno tenkoning, zangspel. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar. porgr. 20.00 Nws. 20.05 Omr.- ork. en sol. 21.15 De Koningin en de Ket terse, hoorsp. 22.15 Lichte muz. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Journ. 22.55 Spor" ~gj|g 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Documentair progr. 20.50 Zijt Welle kome, t.v.-spel VOOR VRIJDAG 4 DECEMBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant .8.35 Gram 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.15 In 't zilver. 12.00 Sopr. en plano. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Promenade ork. en tenor. 13.50 Gram. 14.05 Gram. 14.25 Ka- merork. 15.05 Gram. 15.10 Boekbespr. 15.30 Cello en piano. 16.00 Wenken v. d. tuin. 16.15 Vocaal-kwartet. 16.45 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Koperork. 17.35 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Koorzang. 18.20 Gevar. progr. 18.50 Regeringsultz.: Actueel onder werp. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radio krant. 19.50 Gram. 20.00 Avondrust, hoor spel. 20.35 Gram. 20.40 Kunstrubriek. 21.00 Ad Majorem del Gloriam, de Bijbel ln het tijdbeeld van de kunst. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Muz. lezing. 23.20 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Lichte muz. en rep. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. 9.10 Schoolradio. VPRO: 10.00 Nederlandse vrouwen l.h. bultenl., praatje. 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Viool en plano. 11.45 Gram. AVRO: 12 00 Lichte muz. 12.20 Regeringsultz.: Landb.rubr. De agrarisch-sociale voorlichting. II. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 13.15 Beursber. 14.00 Sinterklaasliedjes. 14.10 Voordr. 14.30 Kinderkoor. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muz. lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Gram. 17.55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Or- Advertentle JOH. H. BOELEE LEIDEN LEIDERDORP Morsweg 176 Tel. 21405 M. P. Splinterlaan 7 Tel. 26901 OLIEHANDEL A. BRANDT LEIDEN Maresingel 64 - Tel. 23684 P. M. P E R Q U I N OEGSTGEEST Hoje Moriweg 71 - Tel. 21584-21391 ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm., bybelstudle 11 uur, ds. B. Slond van Den Haag. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekyn" speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 u. nam. MAANDAG WOENSDAG Academisch Ziekenhuis: Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Middelweg 38: Moedercursus Groene Middelweg 38: Mo Kruis. 7.30 ^ïur nam. TENTOONSTELLINGEN Auberge Fran^alse (Kloksteeg 19): Ten toonstelling Pleter Glltay eD Rein Dool (tot 12 december) Lakenhal: Haagse Kunstkring. Werfcd.. 104 uur; zondags: 14 uur nam (tot 7 december) Ryksmu8eum Geologie en Mineralogie 9. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 2 -4 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit is Japan". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur. (tot 28 fe bruari) DE BIOSCOPEN „De blauwe engel' Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. dag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo „Slavinnen van Carthago". 18 laar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. gelspel. VPRO: 19.30 Geloven ln deze tyd, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Planorecital. 20.35 De wereld vergadert, lezing. 20.45 Godsdienst en wereld, lezing VARA: 21.00 Quiz. 21.45 Klankb. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Muz. lezing. 23.5524.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e l(jn van 1820 uur) I. Albert Lortzing. „Zar und Zlmmer- mann" (3e bedryf). Komische opera in 3 bedryven. Plaats en tyd van handeling: Saardam in Holland omstreeks 1698. Per sonen: Peter I, Tsaar van Rusland, als timmermansgezel onder de naam Peter Mlchailow, Horst Günther, bariton; Peter Iwanow, een Jonge Rus, Alfred Pfelfle, tenor; van Bett. burgemeester van Saar dam, Gustav Neldllnger, bas; Marie, zijn nicht, Elllnor Junker-Glesen, sopraan; De weduwe Brown, Therese Anders, alt; Mar kies van Chateauneuf, Franse gezant, Wal- ther Ludwig, tenor; Lord Syndham, En gelse gezant. Wolfram Zlmmermann, bas; Admiraal Lefort, Russische gezant, Gustav Grefe, bas; Een officier, Karl Spirwes; Een raadsdienaar. Siegfried Flscher-Sant. Tim merlieden, burgers, burgeressen. Dialoog- regie: Karl Ruppel. Koor en Orkest van het Württembergs Staatstheater. Stutt gart. Dirigent: Ferdinand Leitner. II Friedrich von Flotow uit „Martha". 1. Ouverture Symphonie Orkest van Bam berg olv. Ferdinand Leitner. 2. Madchen, brav und treu (koor der landlieden) le bedrijf). Wohlgemut, Junges Blut (koor der maagden id.) Koor en Orkest van het Württembergs Staatstehater, Stuttgart olv. Ferdinand Leitner. 3. Der Markt beginnt! Die Glocke schallt! (Marktscène le be drijf). Gustav Neldllnger, bas. Koor en Orkest van het Württembergs Staats theater, Stuttgart olv. Ferdinand Leitner. 4. Letzte Rose, wie magst du so einsam hier blühen? (Volkslied van Lady Harriet Durham 2e bedryf). Erna Berger, sopraan. Philharmonisch Orkest van Beriyn olv. Arthur Rother. 5. Laszt mlch euch fragen, könnt lhr mlr sagen (Entr'act muziek en Blerlled van Plumkett 3e bedryf). Gustav Neldlinger, bas. Philharmonisch Orkest van Berlijn olv. Arthur Rother. 6. Ach! so fromm, ach! so traut. (Aria van Lyonel 3e bedrijf). Walther Ludwig. tenor. Orkest van Württembergs Staatstheater, Stutt gart olv. Ferdinand Leitner. 7. Mag der Himmel euch vergeben. (Quintet Lady, Nancy, Lyonel. Tristan en Plumkett met koor 3e bedrijf). Lore Wlssmann, sopraan; Hetty Plümacher, mezzo-sopraan; Walther Ludwig, tenor; Gustav Grefe, Gustav Neld llnger, bas. Koor en Orkest van het Würt tembergs Staatstheater, Stuttgart olv. Ferdinand Leitner. III. Otto Nicolal uit „Die lustlgen Wei- ber von Windsor". 1. Ouverture l'Orches- tre de la Suisse Romande olv. Victor Olof. 2. Nein! Das ist wlrklich doch zu keek (Duet Frau Fluth en Frau Relch le be drijf) Maria Stader, sopraan; Margarete Klose, alt. Philharmonisch Orkest van München olv. Ferdinand Leitner. 3. Nun ellt herbel. Witz, het're Laune Verführer! Warum (Ree. en Aria Frau Fluth le be dryf). Maria Stader. sopraan. Philharmo nisch Orkest van München olv. Ferdinand Leitner. 4. Als Bübleln klein (Drinklied, Falstaff met koor 2e bedryf) Kim Borg, bas; Koor van de Beierse Omroep Philhar monisch Orkest van München olv. Ferdi nand Leitner. 6. Horch, die Lerche slngt lm Hain (Romance Fenton 2e bedryf). Walther Ludwig, tenor. Württembergs Staatsorkest, Stuttgart olv. Ferdinand zu (Ree. en Aria Anna 3e bedryf). Anny Schlemm, opraan. Württembergs Staats orkest, Stuttgart, olv. Ferdinand Leitner. Trianon „Opmars naar de galg". 18 Jr. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: ".15 uur. Rex „Een kogel gemerkt X". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. zon dag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur Casino „Trapeze". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur. Zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „De stille Amerikaan" 18 jaar. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden ls geopend de Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48. tel. 21060. By geen gehoor btf Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 8. O süszer Mond (Maankoor 3e bedrijf). Koor en Symphonie Orkest van de Beier se Omroep olv. Ferdinand Leitner. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 In terviews. 20.55 Documentaire. 21.2022.00 Gevar. progr. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gevar. muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Brievenbeantw. 16.30 Praatje. 17.00 Ork. conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork. conc. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Bui- tenl. overz. 22.45 Pianorecital. 23.15 Vra- genbeantw. 23.45 Pari. overz. 23.55 Weten- schappelyk Nws. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagb. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.). 16.00 Mil. muz. (Om 16.30 nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Da le's dagb. 17.45 Gevar. progr. 18.15 Jazz- muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en discussie .22.15 Gevar. muz. (Om 22.30 Nws.). 23.30 Nws. 23.40 Dansmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Planowerken .13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.05 Kwartet conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.20 Don Giovan ni, opera. 22.05 Nws. 23.35 Cello en plano. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.00 Gevar. muz. 18.30 Gram. 19.16 Kamermuz. 20.00 Lakmé, opera. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Ork. conc. 12.30 Weer ber. 12.34 Marsmuz. 12.55 Koersen. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Koer sen. 16.02 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.15 Po- pul. liedjes. 17.45 Duitse les. 18.00 Plano- werken. 18.10 Voordr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.30 Auto- mobielkron. 19.45 Kron. v. d. bond der Grote Gezinnen. 20.00 Ork. conc. 21.05 Kunstkaleidoscoop21.20 Ork. conc. verv. 21.45 Pianorecital .22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nws. 484 m. 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 15.00 Belgische muz. 16.05 Operafragm. 17.00 Nws. 17.10 Operafragm. (verv.). 18.38 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 20.25 Kamermuz. 22.00 Wereld- nws. 22.10 Discografie .22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) e fifl S oiH 8 3 33 B III I* Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Alaccio Lissabon regen regen geh. bew. geh. bew. regen geh bew. regen geh bew. regen sneeuw regen geh. bew. regen licht bew. regen motregen regen motregen licht bew geh bew. onbewolkt motregen geh bew. motregen geh bew. geh. bew. onbewolkt mist geh. bew. geh. bew. zwaar bew regen onbewolkt motregen wzw 6 52W 5 zzw 8 zzw 8 zzw 5 zzw 6 ono 6 O 7 ZZW 2 zw 2 z 5 z 4 zzw 5 wzw 3 w.stll - n 6 - z 2 zzw 4 zw 1 wzw 2 w.stll ono 1 w 2 nw 1 no 3 ozo 10 o 8 ono 3 w 6 4 4 0.1 5 4 0.2 5 4 0.2 1 -1 0.1 4 0 0 8 3 2 6 6 0 7 2 2 8 4 7 5 0.1 2 2 0.4 8 9 7 1 0 0.2 0.1 3 3 0 3 5 0 1 11 0 2 11 0 -2 13 0 9 16 0 17—0 10 13 15 6 17 8 14

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2