Geen ijsbaan meer op Schuttersveld Zuster Catlirien door personeel en bestuur Diaconessenliuis gehuldigd FLITSEN Ook voor u meneer C. L. M. VAN CLEEF Onevenwichtig drama ah debuut Sinterklaas: geknipt om te Voor een verzorgde coiffure J.P.VAN DER BLOM Leidse huiseigenaren willen een huurverhoging voor alle huizen A. OBER VEERTIG JAAR BIJ NED. ROTOGRAVURE MIJ. Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 1 december 1959 Tweede blad no. 29913 vaak zo weinig af van deze kwestie", beweerde een van de bestuursleden. Hij lanceerde derhalve het voorstel om pa pier en pen te pakken en briefjes te schrijven aan belangrijke mensen, die hij aan, dat van de ijsbaan, bij open stelling steeds een zeer intensief ge- brui k werd gemaakt. Zo werden het vo rig Jaar circa 1500 kaarten per dag ver kocht. Bovendien maakten ook honder den leden gebruik van de baan. De penningmeester, mr. S. C- H. Coe- bergh, kon deze avond in zijn financieel overzicht gewag maken van een klein batig saldo. Momenteel is er ruim f. 2700 in kas. Nadat hem decharge was verteend, werden mevr. De O root en de heer Van Hooff opnieuw tot leden van de kas commissie benoemd. P. J. VAN HOEKEN VAN •s GRAVENPOLDER BENOEMD TOT ERE-LID Toen het punt bestuursverkiezing aan de orde kwam. deelde de voorzitter mede, dat de heer P. J. van Hoeken van 's Gravenpolder de wens te kennen ge geven had om voor een herbenoeming niet meer in aanmerking te komen. Drukke werkzaamheden liggen hieraan ten grondslag. De heer De Koster herinnerde er aan, dat de heer Van Hoeken van 's Gravenpolder ruim 25 jaar deel uit maakte van het bestuur en dat diens organisatorische kwaliteiten zeer groot waren. Op grond van zijn verdiensten werd hy benoemd tot ere-lid van de Leidsche IJsclub. Terwijl in de vacature van de heer Van Hoeken van 's Gravenpolder op een later tijdstip zal worden voorzien, werd de heer J. PI anjer tot bestuurslid herkozen. Na de rondvraag sloot de heer De Koster deze in zeker opzicht ..histo rische" vergadering met 'n kort woord, waarna het bestuur nogmaals bijeen bleef om de nieuwe ontstane situatie onder ogen te zien. Advertentie moet het niet moeilijk zijn uit onze enorme collectie een „BLIJVEND" geschenk voor Uw echtgenote te vinden. BOTERMARKT 25 - TEL. 22669 Chr. prot. toneelgroep Podium „Als wy straks getuigen zullen zijn van een voorstelling van de Toneelgroep „Podium", hebben wij in ieder geval te doen met een dapper stel mensen dat een moedig initiatief durfde te nemen, 't Is immers buitengewoon dapper om een in de protestants-christelijke wereld onontgonnen gebied in cultuur te bren gen. Want eerlijk is eerlijk wat de dramatische kunst betreft, is er onder ons maar wat geklungeld. De Podiumpioniers verdienen dan ook ons diepste respect". Aldus luidt de enthousiaste aanhef van een begeleidend woord van de hand van ds. G. N. Lammens, gereformeerd predikant te Rotterdam -Kralingen in het programma van „Het gaat om je leven!" door Helmut Harun. maandag avond in de Schouwburg opgevoerd door de Toneelgroep „Podium". Dat men in protestants-christelijke kringen van de grote culturele waarde van het toneel doordrongen is, kan men slechts toejuichen en daarom kunnen wij tot zover de mening van ds. Lam mens volkomen onderschrijven. Maar zijn verder volgende grote waardering voor de keuze van het stuk. kunnen wy niet delen. In ,,'t Gaat om je leven!" demon streert de nog jeugdige Duitse auteur duidelijk zijn gebrek aan ervaring. Zijn dialoog is stroef en hij vervalt vaak in herhalingen. Het moderne, realistische gegeven vermengt en verwerkt hij met melodramatische effecten, die niet aan vaardbaar zijn en de regisseur en spe lers voor schier onoplosbare problemen stellen. Een zestal ontspoorde jongelui heeft een onderkomen gevonden in de puin hopen van een gebombardeerde stad- ZU gaan op roof uit. worden door een politieman gevolgd, die door een hunner wordt neergeslagen en meegenomen. HU is slechts bewusteloos, wordt gebonden en in een aangrenzende ruimte opge borgen. Weer bijgekomen, hoort hij de eindeloze besprekingen, welke gevoerd worden om hem „uit de weg te ruimen". Men zal loten. Het lot treft Paul. de jongeman die het minst in deze mor bide omgeving thuis hoort; hij ont vluchtte het onderlijk huis wegens het wangedrag van zijn vader. HU wordt met de politieman alleen gelaten. In een veel te lange „scène-i-deux" blijkt zijn onvermogen om de fatale daad te volvoeren. HU laat hem vrij op zyn erewoord, dat hU de troep tUd zal geven om een goed heenkomen te zoeken. Door een misverstand wordt hy in het laatste bedrijf door dezelfde politie man gewond en sterft in zUn armen. De erootste last van dit onevenwich tige drama rustte op de schouders van de reeisseur en drie hoofdfiguren, die ondanks de kennelijk grote toewijding er helaas niet in slaagden er een aan vaardbare vertolking van te geven Dat het „Podium" er echter ernstig naar streeft, bewees ook het sfeervolle decor van Henk Hester. BH. men zou kennen". De adressen zijn al tijd wel te vinden", zo betoogde hij. Hoe meer protesten, hoe beter en zoveel te meer kans hebben wy, dat de onbil lijkheid van deze maatregel tot die per sonen zal doordringen". Tijdens de rondvraag kwamen enkele leden met het voorstel, dat het bestuur van de Leidse Bond of wellicht zelfs de gehele bond zich achter een lid zou scharen, wanneer deze verschil van mening had met de gemeente over het onbewoonbaar verklaren van een be paalde woning. Het bestuur achtte dat niet op zijn weg liggen, temeer daar men zich over het algemeen maar al te BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Annalize Maria, dr van A. A. M. van Erck en J. J. Mulder, Klaas, zn van G. Kuijt en K. van Duijn, Andreas Theodorus Antonlus, zn van G. Meijers en H. C. Pleters, Karin Marjolein, dr van J. Breu- ker en S. M. Laterveer, Ronald Ellas Fre- derlk, zn van E. T. Vermond en M. H. de Graaf, Petrus Jacobus, zn van P. J. van der Mark en D J. van der Laaken. GETROUWD J. A. Spierings en A. H. van Zeist, A. P. Jonk en A. D van Houten, A. Vlnkesteljn en J. J. Boot, D. N. Bekker en G. M. Over- devest. A. G. Lagendijk en J. Blansjaar, B. Burggraaff en J. Prins. OVERLEDEN M. J. Giesbert, 3 maanden, dochter, E. J. Deumer. 38 Jaar, echtgenote van G. C. Burgerhout. Jonkheer R. M. van Rijcke- vorsel, 24 jaar, man; G. Kooi), 65 Jaar, weduwe van D. A. Groenleer, De lieer C. Slafleu (links) biedt gelukwensen aan. het feit. dat hy in veertig jaar nooit één keer te laat op zyn werk is geko men. De heer Stafleu sprak de hoop uit, dat de heer Ober. die thans 54 jaar is, nog vele jaren in goede gezondheid aan het bedrijf zal meewerken. Hy over handigde een geschenk onder couvert. Mevrouw Ober kreeg bloemen. Mr. S. C. H. Coebergh, eveneens direc teur, overhandigde de jubilaris vervol gens namens het bestuur van het de partement Leiden van de Ned Maat schappij voor Ny verheid en Handel het vererend getuigschrift en de daarby behorende penning. Achtereenvolgens voerden nog het woord de heer W. Streefland, die een speech op rijm hield namens de jubileum-commissie, de heer W. Philippo voorman van het maga zijn, de heer T. Jasper, namens het per soneel van het magazijn en de heer C. Stokkermans, namens de collega's druk ker. Als blyken van waardering ontving de jubilaris een elektrisch scheerappa- raat en een enveloppe met inhoud. De heer Ober dankte hartelijk voor de vriendelijke belangstelling die de direc tie en de bedrijfsgenoten getoond had den. Leden Leidsche IJsclub thans aangewezen op banen in Leiderdorp en Oegstgeest Maken vele Leidenaars in verband met het grote tekort aan zwem- gelegenheid 's zomers reeds een veelvuldig gebruik van de zweminrich ting te Leiderdorp, de leden van de Leidsche IJsclub en dit zijn er vele honderden zullen in het vervolg ook naar Leiderdorp moeten gaan om daar van deze prachtige sport te genieten. Bovendien kunnen zij ook gebruik maken van de baan van de „IJsclub Oegstgeest". Een en ander vloeit voort uit het feit, dat de Leidsche IJsclub dit jaar voor het eerst niet meer de beschikking heeft over de baan op het Schutters veld en haar in Leiden ook geen ander terrein kon worden toegewezen. Voor het bestuur, dat geen poging onbenut heeft gelaten om hierin te voorzien, en voor de vele schaatssport liefhebbers is dit ongetwijfeld een grote teleurstelling. Met de opheffing van deze ijsbaan is er weer een ernstige leemte op het gebied van de sport en recreatie ontstaan. „Het bericht, dat wy op 1 juli van het gemeentebestuur ontvingen en waarin sprake was, dat het terrein van de ijs baan opgespoten zou worden, is by het bestuur ingeslagen als een bom. Het betekende voor ons een belangryk- en teleurstellend moment in ons vereni gingsleven. Ruim vijftig jaar hebben onze leden van de ijsbaan kunnen pro fiteren en dit is nu alles voorby", al dus de voorzitter van de Leidsche IJs club, de heer H. J. de Koster, toen hU gisteravond tijdens de in café-restau rant ,In den Vergulden Turk' gehouden jaarvergadering van dit besluit medede ling deed. Gelukkig, aldus ©preker, maakt een zeer tegemoetkomende houding van on ze zusterverenigingen te Leiderdorp en Oegstgeest het mogelijk, dat onze leden van deze banen gebruik kunnen maken. TerwUl wU deze noodoplossing met beide handen hebben aangegrepen, blijft het bestuur actief en zal het alle mogelijkheden onderzoeken om in de toekomst toch weer de beschik king over een baan in Leiden te heb ben, aldus de heer De Koster. Aan het begin van deze vergadering, welke mede werd bijgewoond door de ere-leden, de heren J. W. Henny en J. Visser, herdacht de voorzitter het over- lyden van het ere-lid, de heer H. H. Tieleman die in het leven der Leidsche IJsclub een zeer belangryke rol heeft gespeeld en zich met grote toewyding gaf aan de behartiging van de clubbe langen. De secretaris, mr. M. P. J. van Hoeken, schonk in zijn jaarverslag eveneens aandacht aan de grote slag. welke de Leidsche IJsclub met het opheffen van de baan treft. Met enkele cyfers toonde Homo Faber: een probleem des tijcis Mail viel van balkon Gistermiddag is de 35-jarige heer H C. Geijsen van vier meter hoogte van zyn balkon aan de achterkant van het huis Boerhaavelaan 26a gevallen en met zijn hoofd op het trottoir terecht geko men. Het slachtoffer leunde te veel voor over en gleed waarsohijnlijk uit op de houten vlonder. In ernstige toestand is hU in het Academisch ziekenhuis opgenomen. JONKER FOTO TOE STEL ZEGT (en om foto-artikelen te geven!) vindt de toepassing van deze gedachte reeds succesvol plaatjs. Spreker gaf voorts een beeld van de grote contrasten in India zoals dit in het nieuwe en oude Delhi sprekend naar voren komt. Het land met zijn 380 mil joen inwoners, 14 hoofdtalen, is zeer ge compliceerd. Het is trots op zyn natio nale cultuur, maar de godsdienstige be levingen zijn tot traditionele bindingen geworden. Het handhaven van de cul turele bovenbouw ziet dr Landheer van groot belang voor India Spreker had de conclusie getrokken, dat Europa nog veel van dit Oosters land. van de impo sante cultuur en het vitale volk'kan le ren. Boetes voor botsing en spijbelen Het was voor een 60-jarige chauffeur uit Den Haag een byzonder onaange naam moment, toen hij in de nacht van 8 oktober door de politie uit zUn bed werd gebeld, omdat hU ervan werd be schuldigd 's-avonds met zUn truck en oplegger geladen met een kalkmolen, op de Rijksweg no. 4 (Den HaagAmster dam) een ernstige aanrijding te hebben veroorzaakt en desondanks toch was doorgereden, zonder zich ergens om te bekommeren. Verdachte was ter plaatse, zonder enige noodzaak, plotseling links van de rijbaan gaan rUden. juist op het moment, dat een auto hem wilde inha len en reeds opzU van hem reed. De gevolgen waren zeer ernstig, want de auto werd opgenomen en in de heg gesmakt, terwyl de bestuurder eruit werd geslingerd. Wonder boven wonder bleek de bestuurder er nog betrekkelyk goed van af te zyn gekomen, hoewel van zUn auto slechts een wrak overbleef. Getuigen noteerden het nummer van de truck en een auto mobilist deed nog pogingen om ver dachte direct te achterhalen. Verdachte voerde aan, dat hU absoluut niets van de aanrUding had bemerkt en daarom niet had gestopt HU kon zich ook niet indenken, dat hij onverwacht links was gaan rijden. Wel had hU daar ergens geparkeerd gestaan, doch hU was nor maal weggereden op de rechter weghelft. Er waren geen bewyzen, dat verdachte opzettelijk was doorgereden. De officier, mr. E. v. d. Schans, noemde de overtre ding zeer ernstig, vooral omdat de ge volgen fataal hadden kunnen zyn voor de automobilist. Hij eiste dan ook f. 120 boete subs. 30 dagen hechtenis. Ver dachte vroeg uiterste clementie en het vonnis luidde f. 100 boete subs. 20 dagen. Een 35-jarige loswerkman uit Katwijk stond terecht omdat hU twee van zUn kinderen ongeoorloofd de school had laten verzuimen. Verdachte had zich reeds eerder hieraan schuldig gemaakt en was reeds tweemaal veroordeeld. „U wordt inderdaad een hardnekkig geval" merkte de officier op. ZUn vrouw was destUds ziek en daarom bleven de kin deren thuis, aldus verdachte. „Tegen de politie verklaarde U. dat zy spybelden en U van niets wist. Uw verklaring is dus wel zeer vreemd", aldus de plv. kanton rechter. Gezien de ernst van het geval en de recidive, eiste de officier twee boeten van f. 25 subs. 5 dagen. Het von nis luidde tweemaal f. 20 subs. 4 dagen en ging met een ernstige waarschuwing vergezeld. Advertentie naar STEENSTRAAT 57 - TEL. 21721 Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heer A. Ober, thans werkzaam in het magazijn als drukker in dienst van de N.V. Ned. Rotogravure Maatschappij is getreden. Gistermorgen werd hy, met echtge note en zoon, in de kantine van het bedrijf ontvangen, waar wethouder J. C. van Schaik hem als eerste toesprak. Spreker herinnerde aan het feit. dat de heer Ober op 14-jarige leeftijd in dienst van de Rotogravure trad en ge durende veertig jaar er bewys van heeft afgelegd, dat hij een eens begon nen werk ook wil voortzetten. Het lang durig dienstverband bewyst ook. dat er tussen de directie en de jubilaris een goede verhouding is gegroeid. Spreker vroeg zich af of de jeugd van deze tyd zich op den duur zo volhardend zal to nen als het met de velen van een vo rige generatie het geval was. Hierna deed de heer Van Schaik, zoals wy gis teren reeds meldden, mededeling van 't feit, dat het H. M. de Koningin had be haagd de heer Ober de bronzen ere-me- daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. De directeur, de heer J. C. Stafleu memoreerde, dat de heer Ober de derde drukker was, die destyds in het nog kleine bedrijf van de Rotogravure in dienst trad. IJver, plichtsbetrachting en stiptheid waren kenmerken van deze employé. Zyn stiptheid bleek om. uit ..Zolang de Homo Faber <de fabrice rende mens) een voortdurende ontvluch ting van het Kruis kent, baatzuchtig is, zyn we nog ver van een „théologie du travail" af Doch waarom kan een tech nisch produkt God niet welgevallig zijn. Waarom zou het de mens als Homo Faber niet vergund zijn om voorwerpen tot ontferming te fabrioeren?" aldus prof. dr. G. J. Hoenderdaal tijdens het buitengewoon college, dat hy gistermid dag in de gewelfkamer van de Academie hield ter gelegenheid van het dertiende lustrum van het theologisch dispuut „FFF-Nemo-SSS". .,De mens heeft als Homo Faber zyn verantwoordelijkheid behouden. Het is hem gegeven in de gezindheid van Christus te arbeiden, te fabriceren opdat God hem genadig zal zijn". Prof. Hoenderdaal constateerde, dat in de huidige wereld het streven naar een zinvol bestaan identiek schUnt te moeten zijn met het streven naar een plaats in 't arbeidsbestel. Men richt de kinderen af op het vervullen van een functie. De hoogleraar wees in dit ver band op de geringe belangstelling, die er voor de filosofie bestaat. Het begrip arbeid heeft een verbreding ondergaan; het is meer en meer tech nische arbeid geworden, aldus prof. Hoenderdaal. Hy vroeg zich hierbij af. of het Evangelie in de toekomst en ook nu al door de Homo Faber nog verstaan wordt. Tast de Homo Faber het mens- zyn niet aan en wat moet men daar tegen doen. zo vroeg de hoogleraar. De Homo Faber is een essenttieel aspect van het menszUn geworden. Bewerken is zijn opdracht. Door de zondeval is hU gegrepen door demonen, die hem naar het arbeidsbestel dreven. In de weer ontstane vryheid echter, aldus prof. Hoenderdaal. zal een christelijke arbeids- etiek moeten worden gegeven, evenwel vanuit het Sabbathsgebod; een betere herdenking van wat de Sabbath, de zevende dag als rustdag voor ons bete kent. Na het college recipieerde het bestuur van het dispuut in de receptiezaal. De receptie werd bezocht door enkele hoog leraren, onder wie prof. dr. L. J. van Hoik, prof. dr. K. A. H. Hidding en de rector-magnificus prof. mr. J. E. Jon kers. Voorts brachten 't faculteitsbestuur en vertegenwoordigers van de zusterver enigingen ©n andere disputen hun ge lukwensen over. Europa kan nog veel van India leren De afdeling Leiden-Oegstgeest van VIRO, de Vereniging voor Internatio nale Rechtsorde had gisteravond in sa menwerking met de Kon. Ver. „Oost en West" in het gebouw Rapenburg 8. een bijeenkomst belegd waarop het woord werd gevoerd door dr. B. Landheer, di recteur van de bibliotheek van het Vre despaleis in Den Haag. Na een begroe tingswoord van de voorzitter van de afdeling dr. ir. H. J. M. Hart. sprak dr. Landheer over een reis naar India. Dr. Landheer was naar India gegaan om impressies op te doen. Daarbij stelde hy zich de vraag: wat is het ware beeld van India? Dit beeld is een geheel an der dan dat van een Westers land Het vertoont een hoog cultureel peil en volgt een andere levensbeschouwing. Als voornaamste onderdeel van zUn summiere beschrijving van India wUdde dr. Landheer een beschouwing aan de geestelijke structuur van het volk en herinnerde aan Ghandi. die een nieuwe levensfilosofie bracht, welke afweek zo wel van het communisme als van het Westerse denken. Hy wilde een staat opbouwen op de principes van het Hin doeïsme en het leven zien als een kring loop binnen het kader van de natuur waarbij de mens zich wijdt aan geeste lijke opgaven. Premier Nehroe wijkt in zoverre af van het streven van Ghandi, dat hij In dia een gematigde welvaart voorhoudt, een cultureel socialisme en een ontwik keling van de wetenschappen; niet. zo als Ghandi, een godsdienstig socialisme, dat de mens beter aanspreekt. Men wil het leven niet van boven af. van de Staat, opgedrongen krijsen. In de helft van de ongeveer 600.000 Indiase dorpen Cathrien werd men gewaar uit het folkloristische Zeeuwse gewaad, dat de zuster van de jubilaresse. die voor het feest was overgekomen, droeg. Namens het bestuur van het Diaco- nessenhuis richtte prof. dr. J. N. Bak- huyzen-van den Brink zich tot zuster Cathrien. .Hij zei, dat er heel wat ver anderd is, sinds de jubilaresse haar intrede deed. Het was. destijds kleiner en eenvoudiger en in het licht van de tegenwoordige tijd ook ouderwetser. Prof. Bakhuyzen v. d. Brink noemde zuster Cathrien een uitstekende kracht, voor wier verdiensten men zeer erkentelijk was. Hij overhandigde haar 'het cadeau, dat zuster Cathrien zelf uitgekozen had, namelijk een bybel in de nieuwe verta ling. Prof. dr. Bakhuyzen-van den Brink overhandigt zuster Cathrien het door haar zelf uitgekozen geschenk een bijbel in de nieuwe vertaling. Dr. J. J. de Jong, voormalig geneesheer directeur, roemde in de jubilaresse de gave om de patiënten geestelijk op hun gemak te stellen. .Zuster Cathrien be schikt over een onblusbare levensblyheid aldus dr. De Jong. Hij overhandigde haar een enveloppe met inhoud. Tot slot werden nog woorden van waardering en een gelukwens tot de jubilaresse gericht door dr. F. A. Nolle, geneesheer-directeur. Hierna was er voor iedereen gelegen heid de jubilaresse de hand te drukken. graag met onbewoonbaar-verklaringen wilde verenigen. Men betreurde het al leen. dat deze gemakkelyker afkwamen, wanneer de gemeente de ruimte voor een of ander doel nodig had. Een ander lid vroeg of het bestuur zich eens wilde verdiepen in het juiste getal der woningzoekenden in Leiden. HU vond die 4100, die genoemd waren. Het is voor zuster Cathrien Smallegange vandaag een byzondere dag. Vyfentwin- tig jaar geleden maakte zy voor het eerst de reis van 'het kleine dorpje in Zeeland naar het Diaconessen huis in Leiden om zich daar als leerlingver pleegster in dienst te stellen van de hulpbehoevende mensheid. Vandaag kan zU terugzien op een periode van vrucht bare arbeid, die door tallozen gewaar deerd wordt. De waardering manifes teerde zich vanmorgen in een huldiging in de feestelyk versierde huiskamer van het Diaconessenhuis. Het personeel en bestuur van het ziekenhuis waren 'hier verzameld om het zilveren jubileum in besloten kring te vieren. De Zeeuwse afkomst van zuster Vergadering in „De Harmonie De huiseigenaren uit Leiden en om streken hebben zich gisteravond tijdens de vergadering in de bovenzaal van „De Harmonie" geruime tyd bezig gehouden met de komende huurverhoging. De voorzitter van de Leidse Bond van grond- en huiseigenaren, de heer J. van Iterson. had ernstige bezwaren tegen de huurpolitiek in bet algemeen. De juiste verhoudingen zijn nog steeds zoek. Hy vond het een grove onbillijkheid, dat jonge mensen gedwongen zijn zo'n hoge huur te betalen voor kleine flatjes, ter wijl anderen in grotere woningen zitten voor een beduidend lagere huur. En deze verhoudingen worden door de toe komstige verhoging waarlijk nog niet recht getrokken. Maar hoofdzakelyk richtten de be sprekingen zich tegen één facet van het betreffende regeringsvoorstel n.l. dat vóór 1918 gebouwde woningen waarvan de huurwaarde beneden een bepaald be drag blyft in totaal ca. 200.000 wo ningen buiten de verhoging zouden vallen. Voor Leiden zal die grens onge veer op acht gulden per week komen te liggen. Er werd gesproken van „wille keur en discriminatie". Juist die oude woningen vragen veel onderhoud. En als de verhuurders er niets aan doen, heeft de huurder toch altyd het klaagrecht. Maar wan neer de eigenaren verstoken blyven van de huurverhoging is dat bepaald geen stimulans om verbeteringen aan te brengen. Zo zou het voorstel een ave rechtse uitwerking hebben. Bovendien de werknemers, die in deze huizen wo nen. krygen wel een compensatie. De hulseigenaren, zo werd gesteld, krygen daar niets van, zij mogen alleen een ho gere grondbelasting betalen. „Maar men weet in de hogere kringen Dames- en herenrijwielen f 89.- Fa. DUSOSWA, Leiden toch wel erg hoog. Maar spoedig bleek, dat eigenlijk slechts de helft hiervan tot serieuze kandidaten gehoorden. Voor het overige werden de agenda punten snel afgewerkt. De begroting die de heer A. P. de Rooy op tafel legde een batig saldo van f. 185.50 op een to taal van f. 22.368,50 werd geaccep teerd. De heren Brongers, Abspoel en Alkemade werden benoemd tot kasna- zieners voor dit jaar.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3