-7-iri-jc-i Verkoudheid Met een enkel woord Agenda MAANDAG 30 NOVEMBER 1959 Gefopt en gestolen (Van onze t.v.-medewerker) „Zet 'm op!" is de wat erg populair aandoende naam, welke Duys aan zijn draaitafelconferentie heeft gegeven. Wat erg populair zijn de plaatjes, welke hij laat bespreken en doen ook de mensen uit de platen- en muziekuitge verswereld, die aan de ronde schijf hebben plaats genomen. Als nu het klimaat, dat rond die tafel heerst, klaar en helder zou zijn, kunnen de liefhebbers er vrede mee hebben, maar hierin schuilt ons grootste en principiële bezwaar tegen deze manifes tatie. In elk forum plegen de deelne mers met naam en toenaam te worden aangekondigd en voorgesteld, waarbij de toenaam dan staat voor de functie, waaraan zij hun keuze hebben te dan ken. Hier zijn het meneren, die insiders zijn weliswaar, maar ook duidelijk be langhebbenden. Wij voelen ons met deze démarche bij de neus genomen; er wordt geen zuivere koffie geschonken. Wij voelen ons gefopt. Het zijn natuur lijk uitermate ordentelijke lieden, maar als zij een plaatje aanprijzen, willen we graag weten of zij dat doen, omdat ze het mooi en goed vinden of dat ze er commercieel belang bij hebben. En uit het enthousiast instemmend geknik te concluderen, dan van de één, dan van de ander, is de schijn van objectiviteit een fictie. Nadat ons dit van het hart is, mogen we constateren, dat voorbe reiding en uitvoering speciaal voor de jongere generatie ons bijzonder aan lokkelijk lijken. Er wordt dapper en intensief geschoten op het niveau der „tieners" en aangezien een groot deel van het auditorium qua ontwikkeling en smaak daar niet ver boven uit zal ko men, zal het wel een programma met een flinke kijkdichtheid zijn. Wat moet voorzitter Röell overigens van zo'n uit zending denken, vragen we ons af. Die is immers zo erg tegen reclame in de televisie. Zijn medewerkers laten hem op dit punt aardig in de kou staan, dunkt ons. Als positieve punten die nen we te noteren het aardige idee om de 17-jarige plaatjes- (geen praatjes-) maker Wim Bitter een stukje Ameri kaanse ellende te laten afkraken. Jam mer, dat zijn eigen prestatie beneden het eigen niveau bleef, dat we ons uit een vorig optreden met plezier herin neren. Verder was het wel pikant om een publikatie van professor Waterink uit het jaar 1939 onder het stof vandaan te halen* Het vlammend gereformeerd protest tegen de jazz lijkt door de tijd goeddeels achterhaald, wat blijken kan uit de frequentie, waarmee de NCRV aandacht aan dat muzikale fenomeen besteedt. Toen kwam Johnny Kraay- kamp met zijn show. Het niveau ver schilde weinig van hetgeen we voordien zagen en het zal er dus ook wel inge gaan zijn als koek. Jammer dat Kraay- kamp, die we als vakman een zeer goed hart toedragen, zich letterlijk „in zijn hemdje" heeft laten zetten. Dat is toch niet nodig om succes te hebben. We willen alvorens het hoogtepunt van deze show lovend te vermelden, nog even onze hulde toezwaaien aan hen, die uit het Noorden kwamen, met name de Deens aorobaten. Dat was vakwerk van klasse, wat die presteerden. Het Zweed se meisje, met veel tamtam binnenge haald. viel ons bitter tegen. In dit blad heeft een foto van haar gestaan met een kort doch vernietigend onderschrift, dat 'luidde; carrière boven liefde..." Is het niet droef, dat dit aanminnig schepseltje haar man hoog in zijn va derland werkelijk in de kou laat zitten om succes en geld te oogsten, dat haar alleen maar arm maakt? Ze leeft zuinig, want furore is een tijdelijk verschijnsel, zo oordeelt ze verstandig, en dan heeft ze een appeltje voor de dorst. Het is echter alleen de materiële dorst, die op deze wijze gelest wordt. Zijn de toejui chingen der „tieners" dit offer waard? We vinden haar bovendien niet half zo boeiend als Caterine V alen te en Vera Lynn, die we kort geleden uit den vreemde te gast hadden. We hadden het hoogtepunt nog m petto gehouden. Hier is het. Een rijpere vrouw, één uit duizenden, die misschien helemaal geen Nel heette dan alleen volgens afspraak, werd door Kraaykamp toegezongen. Ze had ongetwijfeld de dag van haar leven en die gunden we haar van harte. Een vriendelijke char me van een ontwapenende natuurlijk heid spreidde ze ten toon. Ze heeft daarmee niet alleen vele harten gesto len maar de hele show. Daarbij zonk welhaast de rest van de vertoning m het niet. „Free and easy" Sterren bluesdrama voor de televisie Vrijdagavond om half negen biedt de AVRO de televisiekijkers de gele genheid kennis te maken met o.a. Martha Flowers. Irene Williams, Ir ving Barnes en Moses La Marr, allen sterren in Harold Arlens bluesdrama „Free and Easy", dat maandag a*s. in het Amsterdamse Theater Carré zijn wereldpremière zal beleven. De producer van de musical is de 31- jarige Stanley Chae, die onder meer verantwoordelijk is geweest voor de Amerikaanses produktie van de „Drei- groschenoper". De muziek staat onder leiding van de arrangeur - directeur Quincy Jones, wiens naam in de wereld van de jazz een bekende klank heeft. Martha Flowers zullen velen zich on getwijfeld herinneren van haar vertol king van de rol van Bess in Gershwins volksopera „Porgy and Bess. Irene Williams, die in ,Free and easy' de rol van Delia speelt, heeft een aan geboren gevoel voor deze rol als „Mis sissippi lady". Zij heeft dit geërfd van haar vader, de grote jazz-muslcus Cla rence Williams, die temidden van an dere beroemdheden als Louis Arm strong en King Oliver de „great river" van New Orleans opvoer onder de tonen van Dixieland-muziek. Haar moeder was de „Dixieland nightingale" Eva Taylor. Irene Williams maakte haar de buut in de rol van Bess tijdens de in ternationale tournee van „Porgy and Bess". Kort geleden speelde zij haar eerste filmrol in ..Island woman". Quincy Jones is de dirigent en arran geur van „Free and easy". Reeds op twintigjarige leeftijd had hij zich een Menzies zal spreken over Indonesië Volgens een officiële verklaring in Djakarta zijn Indonesische deskundigen van plan „diepgaande discussies" te houden met de Australische premier Menzies, die morgen in Djakjarta komt als „vertegenwoordiger van een vriend schappelijk gezind nabuurland". De ver klaring is uitgegeven door premier Djoeanda. In Djakarta wordt verwacht dat Men zies met zijn Indonesische gastheren zal spreken over de Indonesische eisen ten aanzien van Ned. Nieuw-Guinea, ge meenschappelijke veiligheidsproblemen en culturele samenwerking aldus Reuter. Advertentie van neus. keel of borst, snuift en wrijft U weg met belangrijke reputatie in de wereld van de jazz verworven. Hij lee>rde zichzelf elk instrument bespelen en heeft ar rangementen geschreven voor Count Basie. Dizzy Gillespie, Lionel Hampton, Sarah Vaughan en vele andere groten. Op achttienjarige leeftijd speelde Quincy Jones met de beroemde vibra- fonist Lionel Hampton op president Eisenhowers „Inauguration Ball". Daar na vloog hij naar Europa om Hampton te vergezellen op diens tournee door de Oude Wereld. Zijn laatste bezoek aan Europa bracht hij in 1956 met Dizzy Gillespie. ,59 Oprichting .Nederlands Ballet Verbond" Op een gisteren in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden vergadering heb ben ongeveer 60 leraren en leraressen in klassiek ballet het „Nederlands Ballet Verbond" opgericht. De doelstellingen van dit verbond 2ün- het uitbreiden van de vakkennis tot internationaal niveau het geven van deskundige voorlichting, het bescher men van het kind tegen ondeskundig balletonderwijs en het openen van de mogelijkheid voor de leden een certifi caat te behalen, dat tenminste gelijk waardig zal zijn aan de internationaal erkende elementaire examens in klas siek balie tD.it certificaat zal de houder het recht geven zich „door het Neder lands Ballet verbond erkend paedagoog klassiek ballet" te noemen. Het uitbreiden van de vakkennis wil men bereiken door onderling contact, het houden van cursussen, het bestu deren van vaklitteratuur en het kennis nemen van landelijke en buitenlandse balletexamens. t Het voorlopig bestuur van het ver bond bestaat uit; Maud Kool (Haarlem) voorzitster. Steffa Wine (Amsterdam) secretaresse, Peter Leoneff (Den Haag) penningmeester, Eeke Thomee (Delft) en Dorothy Vasseur (Drunen, N.-B.) leden. Brand in „De tralietjes Vuurzee verwoest een oud pand Echtpaar met baby uit dakgoot gered (Van onze Amsterdamse correspondent) Een felle brand waarvan het vuur in weinige minuten tijds doorvrat van de kelder tot aan de zolderverdieping heeft gistermorgen het voorhuis van het eeuwenoude pand Oude Zijds Achterburgwal 85 in de Amsterdamse binnenstad, dat „De walletjes" wordt genoemd, verwoest. De in hun slaap verraste bewoners wisten het huis op het nippertje te verlaten. Een op de tweede verdieping wonend echtpaar met een kindje zag de trap naar beneden reeds in brand en vluchtte naar het dak waar de man, een kraandrijver, het acht maanden oude kindje in een deken gewikkeld in de armen hield totdat de brandweer arriveerde en het gezin via een ladder in veiligheid bracht. De vrouw was toen enigszins beneveld door de rook en moest voor onderzoek naar het Binnengasthuis worden gebracht. Het huis gelijkt als twee druppels wa ter op dat aan de Oude Zijds Voorburg wal, waar destijds Magere Josje is ver moord. Het was eveneens een kamer verhuurbedrijf, waarbij het zwaartepunt lag op het keldertje. Gistermorgen om kwart over elf zou de huurster van de kelder hier haar in trek nemen. Zij wias er getuige van hoe de werkster een oliekachel aanstak. De kachel, een zg.n. vergasser, begon echter te sputteren en plotseling schoot een vlam omhoog. De geschrokken vrouwen trokken een deken van het bed om het vuur te doven. De deken vatte echter vlam en in tijd van een ogenblik stond het vertrekje in lichterlaaie. Terwijl de vrouwen naar buiten renden en luid keels „brand" schreeuwden, joeg het vuur door het trappenhuis naar de ho ger gelegen verdiepingen. Vijf minuten later sloegen de vlammen uit het dak. Minister over adres der 53 hoogleraren In het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de begroting van Alge mene Zaken is de vraag gesteld, wat de regering meent over het adres van de 53 hoogleraren betreffende het recht van (mede) -overleg van organisaties van administratief, commercieel, tech nisch, leidinggevend en toezichthou dend personeel, welke niet zijn aange sloten by een der erkende vakcentrales. De minister heeft daarop thans ge antwoord dat het adres van de 53 hoog leraren en de daarop gevolgde reacties nog onderwerp van beraad zijn zodat het de minister thans nog niet moge lijk is, daarover een afgerond oordeel te kennen te geven. Voor zover het de PBO betreft, is intussen reeds voldoen de gebleken zegt de minister dat or ganisaties van personeel als hier be doeld, ook wanneer zij niet zijn aange sloten bij een der naar het oordeel der Kroon algemeen erkende centrale or ganisaties van werknemers, geenszins van deelneming in de besturen der be- drijfslichamen worden uitgesloten, wan neer zij aan de normaliter te stellen eisen van representativiteit voldoen. Merkwaardigerwijs bleef de boven het keldertje gelegen verdieping grotendeels intact. De vrouw die hier woonde kon het huis rog via de voordeur verlaten, terwijl de brand zich naar „eenhoog" voortzette, waar haar dochter met een samenwonende koopman door een gang naar het achterhuis vluchtte. In het door een binnenplaatsje van de brand ge scheiden achterhuis zochten de bewoners een tiental een uitweg naar het platte dak, dat de mogelijkheid bood over te stappen in een huis in de Barn- desteeg. De brandweer zond in totaal zeven auto's naar het smalle grachtje, waar honderden buurtbewoners, velen nog in nachtkleding met een inderhaast aan geschoten ochtendjas, de redding van het echtpaar en 't kindje gadesloegen. Met vüf stralen had men het vuur snel onder de knie, een ijver, die door de buurtbewoonsters met vele koppen koffie werd beloond. Van de inboedel uit het keldertje en de eerste en tweede verdieping is vrij wel niets gespaard gebleven. Een sofa met een grote geschroeide pop en een gebïakerde spiraalmatras was het enige, dat de brandwacht uit het keldertje wist te redden. Later werd hieraan het stoffelijk overschot van de huispoes toe gevoegd. Tussen de warwinkel van slangen, ver brand beddegoed en glasscherven op het grachtje stond een in het blauw ge kleed vrouwtje, dat zich jammerend vastklampte aan een politieagent. „Ik heb het gedaan, het is mijn schuld", huilde zij. Zij was de werkster, die volkomen overstuur was. Het verlies van een dergelijk pand in het hart van donker Amsterdam is namelijk groter dan de verzekering dekt. De politie noemde de constructie van de oliekachel van welk merk er elders in het huis nog enkele werden aangetroffen, zeer brand gevaarlijk, waardoor een onoordeelkun dige gebruik grote gevolgen kan hebben. De hoofdbewoonster, tevens kamer verhuurster van het pand, mej. Tine Kraus, verbleef buiten de stad. Haar woning op de eerste verdieping in het achterhuis bleef gespaard. Inwoner Nieuwerbrug stond terecht wegens belediging Tegen een chauffeur uit Nieuwerbrug, gemeente Waarder werd door de officier van Justitie bij de Haagse Politierech ter een boete geëst van f25.— of 5 da gen wegens belediging. Verdachte had op oudejaarsavond een serveuse grove onhebbelijkheden toege- De circa 15.000 betogers droegen grote haar vader er echter van in kennis ge steld werd, wilde deze het er niet bij laten zitten, met het gevolg dat de chauffeur zich nu voor de rechter moest verantwoorden voor zijn gedrag. Ver dachte werd conform de eis veroordeeld. Boze Alphenaar gooide ruit in; f 25.boete Voor de Haagse Politierechter moest een inwoner van Alphen aan den Rijn verschijnen. Verdachte had namelijk op 25 december 1958 de klepjes van een automatiek zo hard dicht geklapt, dat er in één van de ruitjes een barst sprong. De eigenaar was toen kwaad naar buiten gekomen en had verdachte een draai om zijn oren gegeven. De laatste maakte zich hierover echter nog al driftig en verbrijzelde een ruit van de woning van de eigenaar van de auto matiek. De officier van Justitie eiste een boete van f25.of 5 dagen. Verdachte zelf was het hier helemaal niet mee eens, omdat de eigenaar van de automatiek naar zijn zeggen begonnen is. De uit spraak was conform de eis. Prof. Verrijn Stuart ere-voorzitter Ver. Staathuishoudkunde Zaterdag heeft prof. dr. G. M. Verren Stuart zyn functie van secretaris-pen ningmeester van de Vereniging voor de Staatshuishoudkunde neergelegd. Dit geschiedde in de te Utrecht (in Espla nade) gehouden jaarvergadering van de vereniging, die door ongeveer 350 leden werd bijgewoond. Voor de duur van zijn leven werd het afgetreden bestuurslid benoemd tot erevoorzitter van de ver eniging, waarvan hij gedurende 30 jaren secretaris-penningmeester is geweest. In die functie volgde hij in 1930 zijn vader op, eveneens hoogleraar in de economie, die zelf op een nog langere staat van dienst als secretaris der ver eniging kan wijzen. Niet minder dan 41 jaren heeft Verrijn Stuart sr. (van 1889 tot 1930) de belangen van de vereniging behartigd. Op deze activiteiten van vader en zoon in de Vereniging voor de Staathuis houdkunde, de thans ruim over de 1300 leden telt, werd bijzonder de nadruk gelegd. Een stormachtig en langdurig applaus volgde op de bekendmaking van de benoeming tot erevoorziter. Als nieu we secretaris-penningmeester werd bij acclamatie gekozen dr. G. A. Kessler, onderdirecteur van de Ned. Bank. Als voorzitter van de vereniging heeft dr. G. A. Kohnstamm de scheidende functionaris, die wegens zijn benoeming tot voorzitter van de SER het secretaris- penningmeesterschap moest neerleggen, de dank van alle leden overbracht. In een bewogen betoog zeide prof. Verrijn Stuart als erevoorzitter nog lang van zijn grote belangstelling en liefde voor de vereniging te kunnen getuigen. DUBBELE GARANTIE BINNENLAND In de bovenfoyer van de Rotterdamse Schouwburg is zaterdagmiddag namens het bestuur van de Rotterdamse Kunst stichting de „Penning van de Rotte" uit gereikt aan de directeur van de Dienst van Stadsontwikkeling en Wederopbouw, ir. C. van Traa, die kort geleden 60 Jaar geworden is. Deze penning van de Rotte" gemaakt door Han Richters, draagt tot zinspreuk .Forma et Vigor", schoonheid en kracht. De uitreiking geschiedde door de architect H. M. Kraayvanger. Zaterdag is in het Wilhelminagast- huis overleden de 21-Jarige loswerkman E. Sentis, die vrijdagochtend vroeg met ernstige verwondingen op het trottoir in de Kinkerstraat te Amsterdam werd ge vonden. Men neemt aan dat de jongeman al slaapwandelend uit het raam van de derde verdieping van zijn woonhuis was gevallen. Zaterdagmorgen overleed in het zie kenhuis aan de Zuidwal te Den Haag een 11-Jarig meisje uit de Van Zeggelenlaan aan complicaties die waren ingetreden na dat zij was opgenomen, in het zieken huis wegens verwondingen als gevolg van een val van de trap. Het meisje wilde haar vier-jarig broertje de portiektrap afdragen en kwam te vallen. Het jongetje kwam er goed af Tien personeelsleden van een grote Rotterdamse brandstoffenhandel, die zijn opslagplaatsen op verschillende punten in de stad heeft, zijn gearresteerd, zij worden ervan verdacht gedurende de laatste twee jaar grote hoeveelheden kolen te hebben gestolen. Het gestolene werd naar ver scheidene afnemers, vaak particulieren, vervoerd. De tien aangehoudenen zijn reeds voor de officier van Justitie geleid. Zo ook twee helers. Niet minder dan 35 helers kregen een proces-verbaal. BUITENLAND De president van Peru, Manuel Pra- do, heeft zijn Chileense ambtgenoot Jorge Alessandri voorgesteld ln de Chileense hoofdstad Santiago of in de hoofdstad Peru. Lima. een conferentie te houden van Zuidamerlkaanse regeringsleiders, ten einde na te gaan of het mogelijk is een einde te maken aan de bewapeningswed loop, die thans in Zuid-Amerika aan de gang ls. Een 5.000-tal Panamezen heeft zater dag nabij de zone van het Panamakanaal tegen de V.S. gedemonstreerd. Toen pogin gen om deze zone binnen te dringen, door Panamese en Amerikaanse militairen wa ren verijdeld, gooiden de betogers in de stad Panama enige ruiten in. Ook ver brandden zij poppen die Uncle Sam" en William Potter, de Amerikaanse gouver neur van de Kanaalzone moesten voor stellen. Premier Kroesjtsjef heeft president Tito ter gelegenheid van het 14-jarig be staan van de Federale Volksrepubliek Joe- go-Slavië een boodschap gezonden, waar in hij zegt ervan overtuigd te zijn, dat ,,de traditionele vriendschap tussen de volke ren van de Sovjet-Unie en Joego-Slavië zal worden versterkt in het belang van de strijd voor de vrede en het socialisme". De Russische leider deed „het Joegoslavische broedervolk" zijn „oprechte groeten en beste wensen" toekomen. De Amerikaanse regering heeft het buitenland in het fiscale Jaar, dat op 30 juni 1959 eindigde, economische hulp ver strekt ter waarde van ruim 4/2 miljard dollar, zo heeft het Amerikaanse ministe rie van Handel, gisteren bekendgemaakt. Het ministerie zei dat dit bedrag 6 per cent lager is dan het bedrag dat in het daaraan voorafgaande jaar voor hulp aan het buitenland is uitgegeven. Een honderdtal Hongaren heeft zon dag voor het bureau van de Sovjetrussi- sche delegatie bij de Ver. Naties in New York gedemonstreerd. De betogers droegen borden met zich mee waarop stond „Mos kou schoot op Bang-Jensen" (de vroegere Deense functionaris bij de Ver. Naties die de vorige week doodgeschoten in een park in New York is aangetroffen. Volgens de politie heeft hij zelfmoord gepleegd). Het Russische straalvliegtuig, de Toe- 114, heeft met goed gevolg een serie proef vluchten gemaakt, zo meldt Radio-Mos kou. Het toestel, een tweedekker, zal 170 passagiers kunnen vervoeren. Radio-Mos kou noemde het het grootste passagiers vliegtuig van de wereld. Het Franse militaire hoofdkwartier ln Algiers heeft bekend gemaakt dat 47 opstandelingen in een gevecht met Franse veiligheidstroepen in het Algerljns-Tune- sische grensgebied zijn gesneuveld; vijftien rebellen werden gevangen genomen. De strijd begon vrijdag J.I., toen twee groepen opstandelingen, elk ter sterkte van onge veer vijftig man, die Algerije vanuit Tu nesië waren binnengedrongen, op Franse militairen 6tultten. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelrecital. 18.35 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Radio Philh. ork. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Twee edellieden van Verona, hoorsp. 21.55 Gram. 22.00 Pari. comm. 22.15 Vocaal-ens. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Symf.-ork. 23.45 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20Lichte muz. 18.60 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Parlementair overz. 19.15 Regerings- uitz.: De Ver. Naties in de afgelopen we ken, door mr. C. W. A. Schürmann, Ne derlands permanent vertegenwoordiger bij de Ver. Naties. 19.30 Cabaret. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Cabaret. 21.55 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Concertgebouw Ork. 23.5524.00 Nws. De Sjah van Perzle heeft zijn 21- jarige verloofde Fara Diba Juwelen ge schonken, waaronder oorringen, een hals snoer, een armband en een broche. De juwelen zijn in Europa gemaakt. Opstandelingen hebben aan de grens van de door hen beheerste Oostbirmaanse provincie Sjan een trein doen ontsporen en vervolgens geplunderd. Zes passagiers verloren het leven De rebellen hadden een helse machine op de spoorbaan geplaatst. Deze kwam onder de locomotief tot ont ploffing, hetgeen de trein tot stilstand bracht. Hierop vielen de opstandelingen aan en na een fel gevecht van twee uur met 't zich krachtig werende militaire es corte van de trein wisten zij de overhand te behalen. Het Italiaanse kabinet heeft zich za terdag met algemene stemmen uitgespro ken voor een wetsontwerp tegen monopo lies. De bedoeling van het wetsontwerp is de vrije ondernemers in Italië te bescher men. In het eerste artikel worden trusts en afspraken tussen industriële en com merciële groeperingen verboden indien de vrije concurrentie in het binnenlandse handelsverkeer erdoor wordt verhinderd, verstoord of beperkt. Een fabriek van elektrische appara ten te Tampa in de Amerikaanse staat Florida heeft vrijdag bekend gemaakt een apparaat te hebben gemaakt waarmee elektriciteit uit geluid kan worden opge wekt. Dit apparaat zou bijv. de generator in een auto kunnen vervangen, aldus de directeur van de fabriek. De Belgische minister van Staat Al- bert Devèze, oud-voorzitter van de liberale partij, is op 79-jarige leeftijd te Brussel overleden. Devèze die in 1912 voor het eerst in het parlement werd gekozen, is minister van Binnenlandse Zaken, Lands verdediging en Economische Zaken ge weest. Kardinaal Godfrey, r.-k. aartsbis schop van Westminster, heeft er bij de Britse regering op aangedrongen toezicht te houden op ontspanning teneinde de golf van misdaden tegen te houden. „Als de geest van de mensen gevoed wordt met verhalen over moorden en schietpartijen, met toneelspelen over huwelijksontrouw, onwettige kinderen, oneerlijkheid e.d., dan zal men gaan denken, en vooral de Jeugd van vandaag, dat een dergelijk gedrag vrij normaal is", aldus de kardinaal in 'n her derlijk schrijven dat zondag in de r.-k. kerken ln Londen ls voorgelezen. Tippelwoede in Engeland (Van onze Londense correspondent) Een nieuwe rage maakt zich op het ogenblik van Engeland meester. Wij bedoelen niet de „spring-woede"waar bij hooggeplaatste en bekende perso nen voor een bekend persfotograaf een luchtspong uitvoeren om met de voe ten van de grond te worden afgebeeld zoals de Hertog en de Hertogin van Windsor, die zelfs hun schoenen uit trokken, de kanselier van de schatkist, Heathcoat Amory, en Hugh Gaitskell de leider van de oppositie, maar de „marcheerhartstocht"die tientallen heeft te pakken gekregen. Nadat enkele groepjes militairen on langs waren begonnen gedurende het weekeinde recordmarsen te houden tus sen Birmingham en de Marmeren Poort (Londen: hoek Oxfordstreet - Hyde Park) een afstand van bijna 180 kilometer, zijn er allerlei particulie ren, die er ook de smaak van te pak ken hebben gekregen. Er is natuurlijk de onvermijdelijke jongeman b|j, die onberispelijk in zwart jacquet - ge streepte pantalon, maar juist passende bolhoed en een stijf opgerolde paraplu van de partij is. En er is ook een zekere mevr. Barbara Moore, een 56-jarige uit Rusland afkomstige En gelse vrouwelijke arts, die nu al twee weekeinden achtereen het parcours heeft gedaan. Zij deed dit gisteren een uur sneller dan vorige week bleef slechts één minuut boven het gisteren door drie militairen ge vestigde nieuwe record van 26 uur 25 minuten. Tot overmaat van ramp verstuikte zij een beenspier toen ze nog eenderde van de weg had te lopen. Maar zij hield het door twee zakdoe ken om de zere plek te leggen, vol. Tijdens de tocht leeft zij op honing, fruit en groentesap. Vorige keer torste ze haar lievelingsschildpad mee, maar die moest zondag op het huis passen... MAANDAG Harmonie: Ledenverg. Leidse Bona van Huls- en Grondeigenaren. 8 uur nam. Hotel Central: Ledenverg. Chr. Hlst. Jongerengroep. Spr. G. v .d. Vliet over: Jeugd ln de chr. politiek. 8 uur nam. Levendaal 1: Cle Huishoudelijke Voor lichting. Bereiding van St.-Nlcolaasge- rechten. 7.30 uur nam. SchouwburgToneelgroep „Podium" ,,'t Gaat om Je leven". 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal: Feestavond t.b.v. Ma- rokko-actie „Redt een kind". 8 uur nam. Voorschoten. Café OlsthoornJaar vergadering IJsvereniging Voorschoten. 8 uur nam. Wassenaar. Dorpscentrummevr. v. d. Bosch over: „Als de kerkklok luidt" op hervormde wijkavond. 8 uur nam. DINSDAG Rijksmuseum van Oudheden: Lezing prof. dr. H. G. Beyen. „Een acte uit het tweede bedrijf der Pompeiaanse wand schilderkunst". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Den Burcht: Ontspanningsavond Alg. Bond van Ouden van Dagen. 7 uur nam. Levendaal 1: Cle Huishoudelijke Voor lichting. Bereiding van St.-Nlcolaasge- rechten. 7.30 uur nam. Middelweg 38: Moedercursus Groene Kruis. 7.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O.-cursus. Spr. dr. P. H. Pott over: „Het Buddhisme en zijn kunst". 8 uur nam. DONDERDAG In den Vergulden Turk: Buitengew. aandeelhoudersverg. N.V. Leldsche Wol spinnerij. 11 uur voorm. Koksschool (Doelenkazerne)Sint Nlco- laasfeest. Cabaret o.l.v. Han Bakker. 8 uur nam. Levendaal 1: Cie Huishoudelijke Voor lichting. Verpakken van St.-Nlcolaasge- schenken. 2.30 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. VRIJDAG ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm., bijbelstudie 11 uur, ds. B. Slond van Den Haag. TENTOONSTELLINGEN Auberge Frangalse (Kloksteeg 19): Ten toonstelling Pieter Glltay en Rein Dool. (tot 12 december) Lakenhal: Haagse Kunstkring. Werkd.: 104 uur; zondags: 14 uur nam (tot 7 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur VOOR DINSDAG 1 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Grum. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V .d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Gram. 11.00 V .d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. (12.3012.33 Land- en tulnb.meded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennleuws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 V. d. kind. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.De Zilvervloot. Een 1 met 1 een Spaans accent. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Klimaat- wisselingen op aarde ln verband met de ijstijden, door prof. dr. G. L. Smit Sl- blnga. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memo- Janaum. 19.30 Gram. 20.30 Dialoques des Carmelites, opera. 21.25 Kamermuz. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 De armen zult gij altijd bij U hebben, praatje. 22.50 Dialo ques des carmelites. opera (verv.) 23.40 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek- bespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regeringsultz.: Landb.- rubr.: 1. Het landb.kundig weeroverz. 2. De agrarisch-sociale voorlichting. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamer muz. 14.40 Schoolradio. 15.00 V .d. vrouw. 15.30 Bariton en plano. 16.00 Van mens tot mens. lezing. 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, praatje. 17.30 V .d. jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Niet naar bed voor de witte bedjes, rep. 19.00 V .d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.45 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok, propaganda-actle. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Stereofonl- sche uitz.Utrechter Te Deum. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Gram. 23.10 Voordr. 23.25 Gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Int. agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 We- tensch. progr. 20.35 Film. 21.00 Speelfilm. 22.25 Sluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Gram. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork.conc. en sol. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Buitenl. overz. 22.45 Gevar .muz. 23.45 Pari .overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.) 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 nws.) 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Orgelspel, verz.- progr. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en ge var. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar .progr. 21.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en onbekend. 23.15 Gram. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 nws.) 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Volksmuz. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Kamer muz. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 20.15 Lichte muz. 21.15 Gram. 23.15 Ork.conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.10 Kamer muz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.20 Ork.conc. 20.00 Kamermuz. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.34 Tuinb.kron. 12.40 Pianorecital (verv.) 13.00 Nws. 13.15 In- str. ens. 14.00 Schoolradio. 15.45 Vlaamse lnstr. muz. 16.02 Duitse les. 16.17 Gram. 16.30 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.10 Plano recital. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. jeugd. 18.20 V .d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.50 Praatje. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Italia- prljs 1959. 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gram. 12.15 Pianospel. 12 30 Tennls-Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.45 Ork.conc. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur. (tot 28 fe bruari) DE BIOSCOPEN Luxor Werkdagen; 2.30, dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Slavinnen van Carthago". 18 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Opmars naar de galg". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Een kogel gemerkt X". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Trapeze". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur. Zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „De stille Amerikaan" 18 jaar. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Bij geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ad a "Sm •o c «S d ls 1 a a tic e C Amsterdam licht bew. zo 4 ii 4 0 Den Helder geh. bew. z 4 10 5 0.3 Ypenburg onbewolkt zo 3 11 3 0 Vlissingen onbewolkt zzo 4 10 5 0.1 Eelde half bew. ozo 1 10 2 0 De Bilt licht bew. zo 4 11 4 0 Twente onbewolkt zo 2 12 4 0 Eindhoven zw. bew. ozo 1 12 5 0 Z.-Limbur- geh bew. ozo 5 12 5 0 Helsinki mist w.stll 4 2 1 Stockholm geh. bew. zzo 2 6 3 0.1 Oslo geh. bew. ozo 2 4 4 4 Kopenhagen zwaar bew zo 12 7 5 0 Aberdeen zw. bew. zzw 6 9 3 2 Londen onbewolkt ozo 2 10 1 3 Brussel licht bew. w.stil 11 4 0 Luxemburg regen O 4 9 3 5 Par|js regen 0 1 12 4 1 Bordeaux geh. bew. zo 2 12 2 1 Grenoble geh. bew. ono 6 10 6 0 Nice regen 0 10 9 8 14 Berlijn half bew. 0 3 9 1 0 Frankfort zw. bew. 0 2 9 3 0 München mist w.stil 8 -1 0 Zürlch mist nnw 2 3 1 0.1 Genève mist n. 1 6 5 16 Locarno regen no 1 7 5 21 Wenen zw. bew. ozo 8 8 5 0 Innsbruck half bew. w 2 13 1 0 Belgrado zw. bew. w 2 11 7 0 Athene zw. bew. w.stll 6 0 Rome re-en zzo 7 15 13 AJacclo licht bew. ono 5 17 6 0 Madrid zw. bew. zw 5 20 4 1 Lissabon. zw. bew. wzw 7 - 10 6

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2