Nelson Rockefeller maakte indruk op Newyorkse industriële leiders STADSNIEUWS 22, Rowenta. Ka Vee Wee „WHO ELSE BUT NELSE!" Hij schijnt inderdaad ambitie te hebben voor presidentschap SetterSets 7/li(fy Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 27 november 1959 Vierde blad no. 29910 Zijn vermogen helpt liet zoeken naar medewerkers bij goede nog dat (Van onze Amerikaanse correspondent) (IV) Nelson Rockefeller kan terug, maar alles duidt erop, hij een zeer ernstige poging gaat ondernemen om president van de Verenigde Staten te worden. In Chicago en New York heeft hij redevoeringen van grote allure ge houden en binnenkort gaat hij Californië, de staat van zijn rivaal Nixon, bezoeken. Amerika, opgeschrikt door de televisie-schandalen, vraagt zich in deze periode meer dan tevoren af: wat is er écht in een t.v.-pro- gramma, wat is de waarheid in reclameleuzen en thans óók: wat is er persoonlijk en authentiek in het optreden van een politieke kan didaat. Het is bekend, dat Rocke feller wordt bijgestaan door een zeer uitgebreide en capabele staf van medewerkers en zij die naden ken over de positie van Rockefel- fel zien wel in, dat een man met zoveel geld ook een man van gro ter veelzijdigheid, groter geeste lijke diepte, ja groter humor kan lijken dan een man, die niet zulk een schare van medewerkers kan betalen. Rockefeller wordt door het vaststel len van dit feit niet gediskwalificeerd als iemand die eventueel geen goed pre sident zou kunnen zijn, maar hij en in het Democratische kamp de rijke Kennedy hebben door hun geld een zekere voorsprong. Alleen een man voor wie een grote staf aan het werk is, kan het in een drukke verkiezingscampagne presteren om verscheidene keren per week scherpzinnige, originele, diep door dachte en geestig geformuleerde uit spraken te doen omtrent problemen van uiteenlopende aard. Het publiek - ook al beseft het, dat niet alles door de kandi daat zelf is opgesteld moet toch ge troffen worden door zijn veelzijdigheid en, indien hij inderdaad herhaaldelijk iets origineels weet te zeggen, zal zulk een kandidaat ook meer naar voren ko men in de publiciteit van kranten en televisie, ook al trachten deze zo objec tief mogelijk te blijven en plaats en zendtijd zo eerlijk mogelijk tussen de concurrentent te verdelen. Geen opschepperij Rockefellers rede voor de Economische Club te New York heeft stellig indruk gemaakt. Vele belangrijke industriëlen behoren tot deze groep en ruim duizend leden hebben met grote belangstelling Rockefellers betoog gevolgd. Met be scheiden voldoening wees de spreker op de economisch-financiële sanering, die hij in een jaar tijd als gouverneur van de staat New York tot stand heeft ge bracht. En zijn gehoor wist, dat die in leiding geen opschepperij was. Maar voor Rockefeller was dit eerste deel van zijn rede natuurlijk een prachtige basis om met meer gezag over te gaan tot een beschouwing van de koers, die Amerika in zijn geheel zijns inziens in de toe komst zal moeten volgen. Nog niet zo lang geleden heeft Kroesj- tsjef aan ditzelfde gezelschap verkon digd, dat de Sovjet-Unie in 1970 Ame rika economisch voorby zal streven. Rockefeller echter gelooft niets van die bewering en voorspelde, dat indien zijn advies gevolgd zou worden het gemiddelde gezinsinkomen in Amerika in 1970 met 75% verhoogd zou kunnen zijn. Thans is dat 6500 dollar per jaar, in 1970 zou het 11.400 dollar kunnen worden. Zulk een vooruitzicht zou natuurlijk ieder verheugen, maar Rockefellers ad vies, dat men niet steeds door moest gaan met een verkorting van de werk week, zal in arbeiderskringen een min der goed onthaal vinden. Steun van de vakbeweging zal Rockfeller echter tóch niet veel verwachten. Waardevolle hulp Wil Rockefeller kandidaat worden, dan moet hij eerst de overhand zien te behalen op zijn partijgenoot Nixon. Het heeft de aandacht getrokken, dat Rocke feller onlangs E. J. Hughes in dienst heeft genomen om hem bij te staan bij het opstellen van zijn redevoeringen. In 1952 heeft Hughes president Eisenhower in een dergelijk functie bijgestaan. De zer dagen heeft deze Hughes echter een boek gepubliceerd dat de waarschuwen- Godsdienstvrijheid DUIDELIJKE UITSPRAAK VAN CONCILIE GEVRAAGD Na een bijeenkomst van vertegenwoor digers van niet-r.-k. kerken te Genève is een verklaring uitgegeven waarin het van belang wordt genoemd, dat het te houden oecumenisch concilie van de R.-K. Kerk „zich duidelijk uitspreekt over de kwestie van de godstdienstvrij- heid". De bijeenkomst op het hoofdbureau van de Wereldraad van Kerken was ge zamenlijk belegd door tien kerken, die meer dan 150 miljoen christenen verte genwoordigen. Zij werd door de alge mene secretaris van de Wereldraad, dr. W. Visser 't Hooft, bijgewoond. de titel „Het overwinbare Amerika" draagt en dat kritisch is ten aanzien van het regeringsbeleid sedert 1952. Met name de buitenlandse politiek van Dul les komt er slecht af in dit boek. Hu ghes is van mening, dat Amerika teveel grote woorden heeft gebruikt, te weinig humor heeft getoond en de realiteit niet onder ogen heeft willen zien. Ongetwijfeld zal deze medewerker Rockefeller onderwerpen aan de hand doen waarover hij met Nixon (en met Eisenhower) van mening kan verschil len (Rockefellers voorstel om door te gaan met kernexplosies onder de grond, is reeds één van die onderwerpen). Hughes is niet de enige, die onlangs door Rockefeller is gerekruteerd. Specia listen voor onderwijs, atoom-energie, economie en politiek zijn thans druk in de weer om voor Nelson materiaal bij een te brengen en conclusies voor te bereiden. Zelfs een populaire verkie- zingskreet heeft men reeds gevonden: „Who else but Nelse!" (Wie anders dan Nelson Rockefeller?). Kortom, het ziet er naar uit, dat alleen zware politieke tegenslagen Rockefeller er nog toe zou den kunnen bewegen om zich voor het einde van dit jaar uit de race terug te trekken. Wordt weer fit van lijf en leden, bevrijd van Uw rheumatiek. Door een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. Kruschen's aansporende werking op Uw bloedzuiverende organen geeft deze weer jeugdige kracht. Uw bloed gaat weer sneller stromen; pijnverwekkende onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten en zo verdwijnt de oorzaak van die slopende pijn. U moet niet wach ten - U moet vandaag met Kruschen beginnen en zo Uw reumatische pijnen uitbannen - radicaal Algemene ledenvergadering Vereniging tot Usbestrijding Gisteren werd in Hotel „Central" de jaarlijkse algemene ledenvergadering ge houden van de Vereniging tot Usbestrij ding. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de heer N. Parlevliet jr. het overlijden van de heer J. J. F. van dei- Meer sr., in wie de Vereniging een goed bestuurslid en trouw medewerker heeft verloren. Voorts bracht de secretaris-penning meester de heer T. C. Sonnenberg ver slag uit over het boekjaar 1958-1959, het derde achtereenvolgende jaar waarin van een zachte winter gesproken kon worden en de vereniging niet voor ijs- breken in actie behoefde te komen. Te genover geringe uitgaven stegen de ont vangsten met f 777,93 en werd het boek jaar afgesloten met een saldo van f3215,06, welk bedrag echter nog maar gering is te noemen tegenover de hoge kosten van het ijsbreken waarvoor de vereniging zal komen te staan indien zij tot actie zal moeten overgaan. De aan wezige leden werden dan ook opgewekt al het mogelijke te doen om nieuwe le den aan te werven. Door liquidatie van het bedrijf van Advertentie Advertentie WAT U OOK GEEFT... HOREN ER BIJ 1 nylons v.a. 2.75 ABLERETTEN De werkelijk ideale electrische NAAIMACHINE voor de MODERNE WONING Gewicht slechts 7 kg. Ook in zig-zag leverbaar. C. F. MEERPOEL BREESTRAAT 171 terug één der leden liep het ledental tot 69 contribuerende leden. Behalve de contribuerende leden telt de Vereniging 9 gemeenten, die het werk der Vereniging steunen middels het ver lenen van een garantie in het werkfonds welke garantie in een daadwerkelijke subsidie wordt omgezet, indien de geld middelen van het werkfonds ontoerei kend zijn om de hoge kosten van het ijsbreken te dekken. Gezien het grote belang van open vaarwegen werd de secretaris-penningmeester dan ook ver zocht van de vele gemeenten binnen het gebied van Rijnland en omstreken, het werkgebied der vereniging, meer ge meentebesturen te benaderen ter ver krijging van genoemde garantie in het werkfonds. Tenslotte werd het werkfonds voor 1959-1960 ingesteld. Tfjdens de rondvraag kwamen nog en kele interne zaken aan de orde waarna de vergadering werd gesloten. Advertentie VICTORY 36 ct. een lichte sigaar voor 'Lkct. „The quiet man" als film van de maand Als K. en O's „Film van de maand" draaide gisteravond in Casino een met onderscheidingen beladen produkt van regisseur John Ford, met John Wayne, Victor Mc Laglen, Maureen O.Hara en Barry Fitzgerald in de hoofdrollen. De prijzen op de Biennale 1952 en de aan duiding „beste film van het jaar" heb ben ons intussen wel wat verbaasd. Want met alle respect voor de levendige tekening van een bepaalde sfeer kwam dit werk in voortreffelijke technicolor doorgaans niet boven de kwalificatie „boertig" en „koddig" uit. Het element van gooien en smijten was bijzonder royaal vertegenwoordigd. Klappen, die een os zouden vellen maar door vech tersbazen zonder blikken of blozen wer den geïncasseerd, het „temmen" van een jonge vrouw op een manier, die niet veel van mishandeling verschilde, een pas toor, die meer van vissen op zalm houdt dan van zielzorg, een dominee die een jonge echtgenoot ertoe aanzet nu ein delijk eens met zijn zwager af te reke nen - dit alles was als „leut" wel te waarderen, maar maakt een film nog niet tot een produkt-van-allure. Die ruwe of op zijn minst grove bestandci - len werden nu goedgepraat met de dood doener „Ierse folklore", maar hoe inte ressant die moge zijn, het werd in „The quiet man" toch wel een hevig specu leren op platvloerse instincten en op vertoon van fysieke kracht. Hoe dit zij, de regisseur heeft er uitgehaald wat er als „kasstuk" inzat, de spelers waren voor hun rollen tenvolle berekend en de kleuren gaven een uitstekende indruk van het mooie landschap. In het voor programma trok een geestig filmpje „Het domme gansje" de aandacht. Huis-aan-huiscollecte Humanitas De afdeling Leiden van de Ned. Ver. voor Maatschappelijk Werk „Humanitas" houdt in de komende week haar huis- aan-huiscollecte. De Leidse afdeling, welke o.a. werkzaam is op het terrein van de kinderbescherming en bejaarden zorg (ondangs zijn twee bejaarden- sociëteiten geopend), werkt voorts met andere organisaties samen in de Inter kerkelijke Stichting voor Gezinsverzor ging. Verder schenkt zij ruime aandacht in de sector van de sociale hulpverle ning. Het bestuur van de plaatselijke afdeling verwacht, dat velen in de a.s. Sint-Nicolaasweek zullen zorgen voor een Sinterklaasverrassing, ditmaal in de vorm van een flinke gift. Behalve finan ciële steun, wordt ook daadwerkelijke hulp verwacht. Zij, die zich enkele uren vrij kunnen maken voor de komende inzameling, kunnen dit melden bij de heer J. van der Waals, Buys Ballot- straat 13. verslaat griep en verkoudheid BINNEN UUR. Dr. ir. P. C. Lindenbergh wederom naar Israël Dr. ir. P. C. Lindenbergh, directeur van de Leidsche Duinwater Maat schappij, is door de voedsel- en land bouworganisatie van de Verenigde Na ties naar Israël uitgezonden om de re gering aldaar te adviseren omtrent de vraagstukken verbonden aan de aan vulling van het grondwater. Dr. ir. Lindenbergh heeft in de maan den maart t/m mei van dit jaar reeds eenzelfde opdracht vervuld. De duur van de huidige uitzending is gesteld op tien dagen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het doet. ex. Ned. recht mej. A. M. J. Gorter te Den Haag. deelt weer rijksdaalders uit! Stophoest, 'ten 'tI Schrijf deze zin over op een briefkaart en vul de ontbrekende woorden in. Plak er dan 2 Stophoest-agenten bij (U vindt ze op elke rol Stophoest van 17 cent) en zend de briefkaart vóór donderdagmor gen 3 dec. aan Red Band - Roosendaal. De eerste 200 goede inzendingen wor den beloond met elk 2 rijksdaalders. Prijstoekenning onder contróle van Nota ris Mr. Jos van Gastel, Roosendaal. Dit is de laatste kans, zend Uw oplossing direct in. HOEST, NEEM STOPHOEST AMSTERDAMSE KORPSKADETTEN KOMEN NAAR LEIDEN Morgenavond zullen in de korpszaal van het Leger des Heils de korpskadet- ten van het oudste Nederlandse korps, het z.g.. Moederkorps, worden ontvan gen. Deze brigade wordt vergezeld door de majoors S. Walraven en J. Veenendaal en staat onder leiding van mevrouw H. LahuisGriffioen. De brigade en de officieren verlenen ook zondag aan de bijeenkomsten mede werking met zang, muziek en declamatie. Advertentie KAARSENACTIE VOOR KERSTFEEST IN ZONNEGLOREN Ten bate van het Prot. Christelijk Sanatorium „Zonnegloren" te Soest is een kaarsenactie op touw gezet voor het te vieren kerstfeest. Aan ieder, die wil meewerken worden een of meer prach tige kaarsen tegen de normale winkel prijs geleverd. Een fabrikant vea-leende medewerking en zo is het mogelijk, dat de gewone winst naar Zonnegloren vloeit. Het contactadres voor Leiden in deze actie is mevrouw A. Bink, De Laat de Kanterstraat 13. MR. H. WOUTERS ID MAATSCHAPPIJ NEDERLANDSE LETTEREN Mr. H. Wouters, archivaris en biblio thecaris van de gemeente Maastricht, is .wegens zijn belangwekkende publika- ties op historisch gebied" benoemd tot lid van de Maatschappij der Nederland se Letteren alhier. OUDE MAN WERD AANGEREDEN Op de Zijlsingel werd gistermiddag een 76-jarige voetganger aangereden door een fietser. De oude man stak zon der op te letten de rijbaan over. Met een zware hersenschudding is hij in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. De dames A. Heemskerk en A. Driessen zijn te Den Haag geslaagd voor het examen costumière. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Margaretha, dr. van M. Geerlof en F. P. Grinwts; Cornells Wilhelmus, zn. van W. Pouw en J. M. van den Burg; Matthilde Geertruida, dr. van I. Zirkzee en G. M. Vos; Elandia Theresia, dr. van G. Schoor en J. M. Bruin; Rudolf Willebrordus Hu- bertus Joseph, zn. van H. F. J. Mentink en M. A. B. J. Overdijk; René, zn. van C. de Graaf en C. van Denderen. getrouwd W. P. Bottenberg en e. J. Selles; C. P. van Vucht en H .M. de Heiden; J. Lem- stra en M. C. van Hensbergen; P. Bogaards en g. e. Koppers; J. H. IJzerman en W. J. Rijnsburger; H. van Vliet en P. H. Zon neveld; A. Otterspeer en C. van 't Zelfde; P. Azier en J. H. M. Vermond; J. Ligt- hart Schenk en A. Vroegop; P. W. de Mooij en A. M. Bleeker; H. J. Weenink en P. G. J. Ravensbergen; C. A. van dei- Linden en M. E. Leget; G. J. Boter en W. i M. F. de Die; J. J. Gijzenij en P. H. Neu- teboom; w. Bronmeiler en M. H. van Qm de befaamde kunstveiling van I de foto) het kapitale bedrag van overleden Sotheby in Londen heeft een schil- ongeveer anderhalf miljoen gulden w. vink. 12 jr., zoon. I derij van Paul Cézanne rechts op) opgebracht. Tijdens dezelfde vei- ling ivisselde een Gauguin voor ruim een-en-een-kwart miljoen gul den van eigenaar. Tweezijdig gelijktijdig roosteren en op 5 standen regelbaar! Rowenta volautomatisch broodrooster f 83.- Andere modellen reeds vanaf f 23.50 Leidse Reddings Brigade zag instructiefilms De propagandacommissie der Leidse Reddings Brigade heeft in „De Kleine Burcht" een filmavond belegd, welke verzorgd werd door de filmtechnische dienst van de -Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen (KNBRD) De in Brigadekringen bekende heer Joh. M. Schmidt uit Haarlem, die in de loop der jaren vele films heeft vervaar digd ,werd door de voorzitter der com missie, de heer J. Verhoogt jr., hartelijk verwelkomd. De heer Schmidt gaf een korte uit eenzetting van de noodzaak van het kunnen zwemmen en zwemmend redden. Regelmatig het land doorreizend met de films, komt hij met vele verenigingen en instanties in aanraking De propaganda onder jong en oud, onder gemeente besturen en instellingen mag niet ver flauwen. Het aantal waterongevallen met nog steeds vele slachtoffers, beves tigen dit standpunt. Met toelichting werden de volgende films vertoond: het technisch werk der Brigades, theoretisch en praktisch, waaronder demonstraties, sommige met medewerking van politie en brandweer; dan demonstraties met de (auto) duik - cabine onder water, waarvoor overal veel belangstelling bestaat; het winter werk der Brigades ujsbeveiliging) Voorts het werk der kunstbrigades ir het badseizoen met prachtige natuur opnamen en duidelijke opnamen van diverse reddingen uit zee en tenslotte het gebruik van de zgn Bondsvletten in waterrijke gebieden, die na enige jaren van proefnemingen reddingsboten zijn geworden met bijzondere mogelijkheden. De heer Schmidt werd door de voor zitter voor de interessante films en de toelichting hartelijk dank gebracht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 november Veemarkt Aangevoerd 58 melkkoeien, 300 vette koeien, 82 vare koeien, 35 pinken, 10 gras kalveren, 31 vette kalveren, 28 nuchtere kalveren, 85 vette schapen, 1767 vette lammeren, 33 varkens, zeugen, 279 schram men, 575 biggen. 1 paard. 8 geiten, totaal 3292. Notering: melkkoeien 8001150, vette koelen, schoon gewicht 2.703.20, vare koeien 475875, pinken 325550, graskal veren 175325, vette kalveren levend ge wicht 22.90, nuchtere kalveren levend gewicht per kg. 1.35—1.65, nuchtere kal veren levend gewicht per stuk 3565, vette schapen 70100, vette lammeren 70100, drachtige zeugen 275325, schrammen 70 95, biggen 404550. Handel voor melkkoeien lui, duur, vette koeien zeer traag, vare koeien rustig, pinken en gras kalveren kalm, vette kalveren vlot, nuch tere kalveren teruglopend, vette schapen en vette lammeren willig, zeugen, schram men en biggen traag. LEIDEN, 27 november Kaasmarkt: Aangevoerd 19 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra tot 2.53, Goudse eerste kwaliteit 2.41 2.48, Goudse tweede kwaliteit 2.352.40, Leidse tot 2.35. Handel was flauw. AALSMEER. 26 nov. C. V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A.: Snijbloemen Gerbera 2585. Bouvardia 1551. Eu phorbia 3080, Calla 40100, Chrysanten gr.bl. 2544. idem kl.bl. 1230 pér stuk. A.maryllis 3570 per kelk of knop. Free- settia 75105 per bos. Anjers: rood 53. roze 35, wit 33, Orchid Beauty 52 per stuk. Rozen: Better Times 37, Rosalandia 42, Edlth Helen 56, Parel van Aalsmeer 39, Geh. Duisberg 53, Pechtold 30, Verschuren 32, Towny Gold 59, Mad. Offmann Bac carat 86, Montezuma 69, Nymph 34 per stuk. POTPLANTEN, grote pot, kleine pot: Adianthum 5065, Anthurium 300 600, 100150; Aphelandra 150210, 80 120; Aralia 90100, 2025; Asplenium 80 100, 3038; Azalea 300—400, 180—220; Begonia semp. 6075. 4050; idem win- terbl. 150220, 2030; Idem Eges Favo rite 150220, 5070; Bladbegonia 80—100 2030; Bougainvlllea 200320, 100130; i Cactussen en vetplanten 80100, 1230; Coleus 5060, 1215; Croton 150200 50—70; Cyclamen 300—500. 100—175; Die- fenbachia, 250300, 80110; Epyphillum 200230, 100150; Euphorbia Ï80220. 3040; Ficus 150260, Gemengde planten 6075; Hedera bont 100—150 4050; Kalanchoë 150170, 65—90; Ma- rantha 40—50; Nephrolepls 200320 3040; Primula Obc. 100—130, 40—65; Primula Sinensis 5057; Philodendron 300400, idem Scandens 5060; I Huldiging en film op een feestelijke bijeenkomst van de Metaaibedrijfsbond In de foyer van de Stadsgehoorzaal vond gisteravond een huldiging plaats, waarna een vrolijke film werd vertoond. De afdeling Leiden van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie had er een feestelijke bijeen komst belegd. Gehuldigd werd het vijftienhonderdste lid, de heer A. de Vrind. Deze werd har telijk toegesproken en kreeg een beeldje aangeboden. De voorzitter, de heer A. Verboom, bracht ook hulde aan de aan brenger, de heer P. C. Opdam, die een thermometer in ontvangst mocht nemen. Er was verder nog een geschenk voor de heer K. Bink, die al een halve eeuw lid van de bond is. De districtsbestuurder A. Kuperus uit Den Haag hield hierna een korte pro- pagandatoespraak. Hij wees met nadruk op het grote belang van een sterke or ganisatie vooral in de huidige periode. Ging het vijftig jaar geleden alleen om materiële zaken tegenwoordig wil len wij naast bepaalde looneisen recht doen gelden op meer vrije tijd, aldus spreker, die tenslotte pleitte voor een goede scholing van de leden. Later op de avond werd er een Duitse amusementsfilm gedraaid, waarvan het verhaal zich in het gecompliceerde theatermilieu afspeelt. Deze bijeenkomst heeft er zeker toe bijgedragen, dat de onderlinge vriendschapsbanden verste vigd werden. Advertentie Van Kampenhout Haarlemmerstr. 125127 LEIDEN Neliroe over Nepal De Indiase minister-president, Neh- roe, heeft gisteren meegedeeld, dat de Sovjet-Unie geen bemiddeling heeft aangeboden in het Chinees-Indiase grensgeschil en dat India evenmin heeft verzocht om Russische inmen ging. In antwoord op vragen in de Tweede Kamer zei Nehroe dat de stel ler van de vragen misschien heeft ge dacht aan enkele vage uitlatingen in een rede van de Russische minister president, Kroesjtsjef. Volgens Nehroe was deze rede echter meer bedoeld als een uiting van goede wil dan als een aanbod. Nehroe zei, dat een aanval op Bhoe- tan of Nepal zal worden beschouwd als een aanval op India. Het was voor de eerste maal, dat Nehroe in een der- gelyke verklaring Nepal noemde. Na Nehroe's rede heeft de Kamer de minister-president met een overwel digende meerderheid haar vertrouwen gegeven in een stemming over de be handeling van het Chinees-Indiase ge schil en de politiek van afzijdigheid. Sansevieria 200—300, 100—140; St.-Paulla 5070; Scindapsus groen 6085; idem bont 8095; Tradescantia 5060, 1222; Varens gemengd 4052. KATWIJK AAN DEN RIJN. 26 novem ber Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 7.20—8.60 .idem A 2 5.50—7.20, idem BI 8.40—10.20. idem B2 1.60—4.10, idem Cl 4.204.60. idem C2 3,70—4.20. andij vie 1 40, idem 2 20—28, Groenekool 2 1118, rodekool 1 16—21, rodekool 2 9, LISSE, 26 november Plantgoedveiling: Op de Coöp. Bloembollenveiling H.B.G. werd voor plantgoed het volgende be steed: Tulpen per Hl.: Van der Eerden 120, Red Giant, zaad 85, Olaf, zaad 185, Golden Harvest 120, Hetty Hooss 80, Le- feber's Favourite 170, Bandoeng no, Queen of Night 70, Lustige Witwe, zaad 170, Edith Eddy 125, Allround 150, Prelu dium 150, Wintergold 140. ROELOFARENDSVEEN, 26 november Bloemenveiling: Freesia's 1.05—1.10, Tros- chrysanten: Golden Seal 4362. Brigitte 5268, Thelma 5687. Kauffmann 50 63, Paris 4458. Beauregard 5058, Nic. Maes 70—81, Bacchus 42—61, Oranje Nas sau 32—49, Blcnship 40—47 per bos. Chry santen geplozen: Long Island 7—11, Am. Aanwinst 610. Brigitte 912, Balcombe Derfection 1012. Lovelines 9—17 per st. 'm. Anjers 1523 per stuk. RIJNSBURG. 26 november Bloemen- illng Flora: Tros-chrysantenPrunus .nne 115—125. Gerin 110. Wilcox 70—75. .ittle Americ; 7585, Kauffmann 70 35, Aanwinst 75 -80, Herco 7580, Paris 8085, Golden Sail 8595, Joseph 85 90, Oranje Zon 7075.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13