„La Societa Corelli": eervolle plaats onder Italiaanse ensembles Silvano Zuccarini bewogen en expressief in Boccherini EEN WELKOM ST.-NICOLMS GESCHENK.... FOTO-GESCHENK Foto Ciné JAN WOLFSLAG OH, KOM ER EENS KIJKEN BERT SCHRIER Voor een verzorgde coiffure J. P. VAN DER BLOM Navrante gevallen van ernstige drankzucht voor kantonrechter Wacht niet met dempen van de Langegraeht Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 24 november 1959 Vierde blad no. 29907 Eerste Toonkunstconcert «La Societa Corelli", in 1951 te Rome opgericht en thans met vele succesvolle tournee's in Europa en Amerika achter de rug, was gister avond de gast van „Toonkunst". Zij is een van de vele beroemde kamerorkest-ensembles, waarmee de wereld van thans verrast wordt en waarom men het muzikale Italië benijden mag! Wïj kenden dit nog niet: wèl o.a. de indertijd door Toonkunst even eens in onze stad geïntroduceerde befaamde „I musici di Roma" en „I virtuosi di Roma". Ieder dezer ensembles heeft een eigen stijl, een eigen karakter, een eigen klankkleur: de één schittert door méér glans, de ander door méér brille, een derde, zoals deze „Societa Corelli" door het streven naar een sober-sterke stylistisch verantwoorde voordracht. Dertien leden omvat het: zeven solisten, twee altisten, twee cellisten, een contrabassist en een klavecinist. Gelukkig, zoals het in deze oude muziek hoort, zonder dirigent. Helaas, zéér helaas moest men dit maal met een vleugel genoegen nemen er was geen klavecimbel beschikbaar hetgeen wel betreurenswaardige af breuk deed aan de historische authen ticiteit van enkele der uitgevoerde com posities. Alle. ensembles hebben één ding ge meen: het doen herleven van de oude Italiaanse barokmuziek, waarvoor te genwoordig de publieke belangstelling zo enorm gestegen is. Deze kwam ook op de programma's der twee Toon kunstconcerten voor van gistermiddag (voor de jeugd, die voor een totaal be zette zaal zorgde, tot zelfs op het po dium toe en 's avonds voor de ouderen, met werken van Corelli en Marcello eerst, Vivaldi en Boccherini daarna, 's Middags gaf Henk Brièr een bondige toelichting. Deze „Societè, Corelli", wier leden al evenzeer ware „Italiaanse musische am- bassedeurs" zijn, met iemand als de in ternationaal vermaarde Silvano Zucca rini. tot 1953 verbonden aan het „Quar tette di Roma", als eerste cellist en als solist, munt vanzelfsprekend uit door eenheid van musiceren, van opvatting en saamhorigheid der expressie. Zij vormt een voortreffelijke binding van technisch geperfectioneerde musici, wier klankcultuur wellicht niet een zodanige hoge graad bereikt mag hebben als van „I musici di Roma", doch wier oprecht en zonder effectbejag musiceren volle aandacht trekt. Vooral 's avonds, toen zij zich geïnspireerd en bezield lieten gelden, kon men er volop van genieten. Men mag nu eenmaal niet van Italianen verwachten, dat zij reeds midden op de dag het hoogste kunnen geven. Dan laat de beruchte routine zich wel eens gelden... De opvallend heldere klank der vio listen van de stuwkrachtige prima rius Aldo Redditi speciaal verenigt zich in juiste contrastwerking met de donkere der alten, celli en de eminent gehanteerde contrabas. Tezamen met de klank der vleugel vormde deze echter 's middags een te zwaar en overheer send fundament in Corelli's Concerto Grosso in D kl. t. op. 6 no. 1.. Van deze Corelli (16531713) hoorde men 's avonds nog diens beroemd Concerto in g kl. t. met zijn prachtige, lyrische middendelen. Dit in 1714 te Amsterdam verschenen concert staat bekend onder de naam .Fatto per la Notto di Natale', voor de Kersnacht gemaakt dus. Daar aan herinnert duidelijk de ontroerende en edele Pastorale. Van Benedetto Marcello (16861739) hoorde men 's middags diens „Intro- duzione, Aria e Presto", met een hevig markante inzet. Opmerkelijk te constateren welk een grote invloed deze componist op Bach heeft uitgeoefend (concert voor twee violen). Benjamin Britten was op beide programma's de enige „moderne" com ponist met diens jeugdwerk „Simple Symphonie" (van 1934). Deze is geheel gebaseerd op het materiaal, dat dit „wonderkind" al tussen zijn negende en twaalfde jaar schreef. Merkwaardig, hoe Britten, ondanks het aanleunen op anderen, toch een specifiek eigen en onnavolgbaar idioom ontwikkelde. Zijn ongecompliceerde schrijftrant bezit bij zondere charme. Hoogtepunten waren hier het tot in de subtielste passages met ongeëvenaarde precisie uitgevoerde „Playful pizzicato" en de genuanceerde „Sentimental Sarabande", 's Avonds leek echter de interpretatie oneindig bezielder dan 's middags. Het „Play ful pizzicato' kreeg tegen alle regelen in een apart applausje, zo getroffen was men door deze „apartheid". Corelli's jongere tijdgenoot Vivaldi (16771743), de grote ontdekker van de specifieke kleur van ieder instrument, was 's avonds aan het woord met zijn Eerste Sympone in D gr. t. en het Con certo in A gr. t. Met deze Vivaldi leek het ensemble uiterst verwant, getuige de boeiende voordracht en in het Con certo de veerkrachtige, elastische rit miek. Tenslotte roemen wij de solist Sil vano Zuccarini, van enige „ster-allures" niet vrij, maar een „groot" cellist en een „groot" artiest. Hij speelde het aristocratische, op zichzelf overigens niet zo héél belangrijke Concert in D gr. t. van Boccherini. Zijn warme, glanzende en hoogst persoonlijke toon, werd ondersteund door een sterk subjectieve, expressieve, bewogen voordracht. Weliswaar liep alles aanvankelijk niet vlekkeloos van stapel, doch al spoedig herstelde hij zich volkomen en bevestigde zijn grote reputatie. Verwon derlijk de moeiteloze aanpak en" luch tige soepelheid, waarmee Zuccarini zijn virtuoze partij tot in de hoogste regis ters behandelde en haar het vereiste élan meegaf. Hij oogstte dan ook na deze warmlevende interpretatie een ovationeel applaus. Dit moet ongetwij feld ook voor zijn eminente accompag- nateurs bestemd geweest zijn. Na Britten werd het auditorium nog verrast met een verrukkelijk licht ge- La Societa Corelli tijdens het concert, dat het gisteravond in de Stadsgehoorzaal gaf voor de leden der Maatschappij voor Toonkunst. (Foto L.D./Holvast) houden „Badinerie" van Corelli. Daar uit sprak ook de „muzikanteske" supe rioriteit van het ensemble, dat zich bij voortduring naar de intenties van Redetti en Zuccarini richtte, boekde len. Het onderling contact, zowel als dat met de toehoorders was hier vol ledig gevonden. De geestdrift, die na deze toegift losbarstte, bewees, dat ook deze groep in de rij van gerenommeerde Italiaanse ensembles een waardevolle plaats mag innemen. H. (Advertentie* Chr. Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid bijeen D grote zaal van ,,Den Burcht" was gisteravond vrijwel geheel gevuld met Leidenaars, die de Chr. Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektro technische Industrie een warm hart toedragen. Geen wonder eigenlijk, want er zou een uitstekende film over het leven van Beethoven vertoond worden. De heer C. Jaarsma, lid van het Cen traal Bureau te Utrecht, hield eerst een korte toespraak, waarin hij o.m. wees op de huidige materiële positie van de arbeiders in ons land. Een po sitie, die wel bijzonder gunstig afsteekt bij die in de meeste andere landen. Wat de arbeidstijd betreft herinnerde spreker er aan .dat men vroeger van 5 tot 8 uur werkte, nu van 8 tot 5 uur. Hij schonk voorts aandacht aan de ver houding tussen de werkgevers- en werknemersorganisaties in de metaal nijverheid en zei, dat al hetgeen in de afgelopen jaren bereikt is mede te danken is aan de arbeid van de Chr. Metaalbedrijfsbond. De christelijke werknemers moeten z.i. pleiten voor een herziening van de structuur van de onderneming. Na de vertoning van een interes sante voorfilm, over de natuurreserva ten in Zuid-Afrika, werd „Eroica" ge draaid. Men kwam diep onder de in druk van het tragische verhaal, dat het leven van de grote componist Beet hoven tot onderwerp heeft. 's Middags was er een filmvoorstel ling voor de kinderen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht mej. C. J. Lindeman (Oegstgeest) en de heer A. Buiter .(Zeist). een Uit de grote reeks fotoartikelen, die stellig in aanmerking komen om als welkom St.-Nicolaas-ge- schenk te kunnen dienen, geven wij U gaarne enkele voorbeelden: Fotoboeken van f 1.25 tot f 16.90 Boeken, speciaal voor kleuren-foto- grafievan f2.65 t/in f 16.90 Flitslampjes per doosje f 1.25 of f 2.50 Lenskwastjes f 1.95f 4.50 Diadozen van f 1.95f 13.50 Statieven van f 15.00f 42.50 Foto-albums van f 2.95tot f 10.90 Belichtingsmeters van f 35.00 tot f 85.00 Flitsers van f 9.90 tot f36.55 Filters in diverse kleuren vanaf f 5.70 Voorzetlenzen voor zéér dichtbij opnamen van f 5.70 tot f 10.00 Balhoofden vanaf f 4.50 Pro j ectiescherm en van f 30.00 tot f 175.00 Elektronenflitsers van f 149.00 tot f 295.00 Diakijkers van f2.90 tot f 56.00 Projectorenvanaf f99. Ontwikkelschalen in diverse maten Vergrotingsborden vanaf f 13.50 Glanspersen vanaf f 20.00 Filmviewers f 89.00 Kinokoppen vanaf f 12.50 Projectie-tafels vanaf f 42.50 Filmcamera's vanaf f 125.00 Opname-materiaal in zwart-wit en kleuren. Dit is slechts een kleine greep uit de 1001 artikelen, die wij u kunnen tonen. Breestraat 123 Telefoon 21851 Haarl.straat 102 Telefoon 32778 LEIDSE AMATEURFATOGRAVEN- VERENIGING De Leidse Amaleurfatografenvereni- ging hield gisteravond in ,,De Doelen" haar jaarvergadering onder leiding van voorzitter J. G. Gompelman, die evenals tweede secretaris G. L. v. d. Berg werd herkozen. Het belangrijkste moment van de avond was voor een tiental leden on getwijfeld de bekendmaking van de uitslag van de wedstrijd om de H. J. Holswilder-plaquette. Aan deze wed strijd mogen alleen beginners en ge vorderden meedoen. De jury, gevormd door leden van de Delftse Fotoclub, heeft de plaquette voor de tweede ach tereenvolgende keer toegewezen aan de heer J. Raar voor diens ingezonden kinderportret. Dr. P. J. van Mullean besprak na de pauze de tien ingezonden foto's. Lichtweek 1959 begint vrijdag Als de burgemeester vrijdagavond a.s. om kwart voor zeven op een knopje zal drukken, zullen van de to ren van het Stadhuis drie vuurpijlen de lucht in schieten, waarmee de Lichtweek 1959 zal zyn begonnen. Het teken voor de winkeliers en voor de gemeente om hun vrolijke feestver lichting aan te steken. Waar die verlichting zoal uit bestaat, kon men deze week al zien op verschil lende plaatsen, waar men de stand van schijnwerpers en floodlight beproefde. Zo stond gisteravond de Stadhuistoren in fel licht en was de brandweer op al lerlei plaatsen druk met de ladder bezig om lampen te bevestigen. Behalve de Stadhuistoren worden verlicht de Lode- wijkstoren, de molen „De Valk" de west kant van de Hooglandse Kerk, de gevels van de Oude Rijn tegenover het Stad huis en de contouren van de Visbrug en de Koornbeursbrug. Verder het Steen- schuur, waar men de walkanten in vol licht zal zetten, evenals de bomen van het Van der Werfpark. Voorts zal hier een groot lichtstuk staan, dat hoogst waarschijnlijk een Sinterklaasfiguur zal voorstellen .In het Steenschuur zullen drie fonteinen aan de luister bijdragen. Nadat de burgemeester de plechtigheid verricht heeft, zal het Jeugdorkest „De Burcht" op het Stadhuisplein een kort concert geven, waarna een mars door de stad volgt. Er zullen bovendien twee Muziekver enigingen door de stad marcheren op deze avond, n.l. „Kunst en Genoegen" en „Trouw en Durf". De winkels zullen deze vrijdagavond nog niet open zijn. Dit is pas toegestaan op zaterdagavond. Men verwacht echter, dat er niet veel winkeliers zyn, die hun winkels zaterdagavond tot half tien openstellen, doch vanaf maandag zal het 's avonds een koortsachtige drukte zijn in de feestelijk verlichte winkelstraten. naar de prachtige collectie geschenken die wij voor U samenstelden. OVERHEMDEN - DASSEN - WOLLEN PULLOVERS VESTEN - HANDSCHOENEN - SJAALS - KAMER JASSEN en PYJAMA'S en al deze „goede gaven" worden natuurlijk echt „gezellig" verpakt. Komt U U zult zeker slagen. Leiden Katwijk f Breestraat 152154 Voorstraat 4 Advertentie naar STEENSTRAAT 57 - TEL. 21721 Advertentie. Leids Kantongerecht Opperman voelde zich beledigd en sneed toen automobilist Als staat de celdeur voor verdachten, die het wel zeer bont hebben gemaakt met een bepaalde overtreding, wel eens op een kier, bij de vonniswijzigingen worden met de aangevoerde verzachtende omstan digheden meestal wel rekening gehouden en blijft naast een hoge geld boete, alsmede een ernstig vermaan, de hechtenisstraf veelal beperkt tot een voorwaardelijke met een proeftijd. Zo ook verging het gisteren een 40-jarige inwoner van Wassenaar, die te Voorschoten in zwaar beschonken toestand op de rijweg vlak voor een auto langs liep. De chauffeur redde hem het leven door een uitwijkmanoeuvre, doch reed daarbij tegen een paal. waardoor zijn auto f 134.schade kreeg. Ver dachte had al een aantal veroordelingen inzake dronkenschap achter de rug en had ditmaal tegen de verbalisant gezegd: „Je schrijft me maar weer op dan zullen we wel weer zien". Leidse begroting (vervolg) Woningsituatie is niet opbeurend SITUATIE IS NIET OPBEUREND De heer Winsemius (P.v.dA.) geeft het College in zijn Memorie van Ant woord volkomen gelijk als het schrijft, dat aan arbeiderswoningen en goed kope middenstandswoningen nog grote behoefte bestaat. Gelet op de regionale verdeling van de woningnood, is voor Leiden de situatie nog niet opbeurend. Sprekers fractie is niet tevreden over de aard van de woningen. Wij hebben meer woningwetwoningen nodig! Is het het College al bekend hoe de toe wijzing voor I960 uitvalt? Hoe denkt het College het structuurplan uit te voeren, zonder dat er een grnswijzi- ging plaats vindt? Voorts wenst spre ker te weten of op de post openbare werken bezuinigingen zijn aangebracht. Wenst men een structuurplan te ver wezenlijken, dan moet men openbare werken uit durven voeren! Is de be zetting van deze dienst wel voldoende? Het nieuwe wegenschma moet ook als plan zo spoedig mogelijk worden ge redigeerd. Heeft men hier voldoende mensen voor? B.v. ook bij de plant soenendienst? Met het plan van de heer Van Iterson inzake de bebouwing Leidse Hout is spreker het niét eens. De Leidse Hout is met het brengen van zeer veel offers tot stand gekomen. LAAT MEN TOCH BEGINNEN! De heer De Kier (Prot. Chr.) vraagt wanneer de koelwaterafvoerleiding van de S.L.F. gereed is. Waarom wachten met de demping van de Lan gegraeht tot de veemarkt verplaatst is? Men moet toch ergens beginnen? Liever een onvolledig profijt, dan hele maal geen profijt. De heer Lambermont (K.V.P.) vraagt wanneer de rustieke brug bij de Kraaierstraat vernieuwd wordt. 3IOTIE SLAG IN DE LUCHT De heer Van Dijk (K.V.P.), die en kele persoonlijke opmerkingen maakt, is ongerust over het groot aantal wo ningzoekenden (ruim 4000) en vraagt of het niet mogelijk is, dat de direc teur van het huisvestingsbureau of het College de raad eens een mondeling inzicht geeft van de woningbehoefte. Tenslotte spreekt hij zijn teleurstelling ,uit over de procedure, welke indertijd is gevolgd bij de behandeling van het voorstel van het huurtoeslagenfonds voor grote gezinnen en vraagt hij om de suggestie van de heer Van Iterson inzake de Leidse Hout eens serieus te bezien. De motie van de heer Zunder- man acht hij een slag in de lucht. Laat het College naar een meer effectieve methode zoeken. Tenslotte distantieert hy zich van de politieke opmerkingen van zijn frac tie-voorzitter. Zijn er in het verleden bij de woningbouw, toen P.v.d.A. en K.V.P. in de regering zaten, fouten ge maakt. dan zyn beide partijen daar voor verantwoordelijk. De heer Zitman (V.V.D.) zegt, dat hem meer dan tien gevallen zijn over gelegd van gezinnen in de omgeving van de Langebrug, die overlast van rioolwater hebben. INGRIJPEN VAN COLLEGE IS PLICHT Namens zyn fractiegenoot, de heer Duyverman, die deze middag niet tij dig aanwezig kon zijn, wyst de heer Zitman erop, dat de Commissie voor de Markt- en Havendienst geweigerd heeft de begroting verder te behande len omdat de posten worden geraamd door Gemeentewerken, zonder overleg met de directeur. Hierdoor wordt ver antwoordelijkheid ontnomen aan de directeur, de commissie en de raad. Ingrijpen, zo concludeert de heer Duy verman, van het College is dus plicht! Als er zich dan in eerste instan tie geen sprekers meer aanmelden voor de paragraaf „Openbare Wer ken", schorst de voorzitter de behan deling teneinde wethouder Jongeleen gelegenheid te geven zich op zijn ant woord voor te bereiden. Dit volgde In de avondzitting. MAATSCHAPPELIJKE ZORG EN VOLKSGEZONDHEID Opnieuw werd hierna de behande- oling van het hoofdstuk „Maatschap pelijke zorg en volksgezondheid" aan de orde gesteld. In tweede instantie krijgen nu de wethouders Jongeleen en Menken gelegenheid om van antwoord te dienen. Wethouder Jongeleen kon met een kort woord volstaan en zei t.a.v. een eventuele restauratie van het St.-Elisabethshof, waarvan nog steeds geen rapport van Rijksmonu mentenzorg binnen is, te willen wach ten totdat men weet, waar men met het wegenschema aan toe is. Wethouder Menken gaf, daarom door de heer Hagens verzocht, toe, dat inderdaad een minder juiste voorstel ling van zaken is gegeven inzake de verminderde subsidie voor de Gem. Werkplaats, al is dan ook niet met cij fers gegoocheld. Het accent is te zwaar aan deze begroting gekoppeld. Bij hoge uitzondering acht hij provi sorische kruislokalen acceptabel. Een plan voor de stichting van een consul tatiebureau in de omgeving van de Bernhardkade is bij het College inge diend. Vermoedelijk kan dit plan vol gend jaar worden gerealiseerd! De aanstelling van een maatschap pelijk werkster en de instelling van een sociaal voorzieningsfonds voor het ge- meentepersoneel komen in de tweede helft van december voor op de agenda, welke met de vakbondsbestuurders besproken zal worden. Hierna werd de vergadering tot 's avonds geschorst. „Sint-burgemeesters" krijgen het druk De burgemeesteren van acht Sint-gemeenten, die, zoals wij reeds eerder meldden, morgen bij de intocht van Sint-Nicolaas de gast van het Leidse gemeente bestuur zullen zijn, komen om elf uur in „De Lakenhal" aan, waar zij door het gemeentebestuur ont vangen worden. Na de kennisma king en bezichtiging van „De La kenhal", vertrekt men om half- één naar het stadhuis, waar ge luncht wordt en men zich op maakt voor de ontvangst van de Goedheiligman. Het college van burgemeesters brengt na de plech tige ontvangst een bezoek aan de Lodewijkskerk. In de pastorie wordt thee geserveerd. Om vier uur vertrekt men naar de sociëteit Minerva. De officier, mr. H. J. F. Zandhuis noemde verdachte een onverbeterlijke recidivist en eiste een week onvoor waardelijke hechtenisstraf met de toe zegging. dat verdachte de volgende keer naar Norg zou worden verwezen. Verdachte deelde mede, dat hij bin nenkort zou worden opgenomen in een inrichting voor drankzuchtigen en vroeg derhalve uiterste clementie. Hét zou niet meer gebeuren. Mede hierdoor en omdat, aldus de kantonrechter mr. W. de Koning, verdachte geen recidivist was inzake verkeersongevallen, waarvan in deze zaak sprake was, liet hij heit dit maal bij f40 boete subs. 8 dagen. Een 28-jarige wolbewerker uit Lei den kreeg in tegenstelling tot de vo rige verdachte het volle pond toege wezen en werd conform de eis, veroor deeld tot 7 dagen onvoorwaardelijke hechtenis. Verdachte had al 8 veroor delingen inzake openbare dronken schap, die verkeersonveiligheid tot gevolg hadden .achter de rug, waar onder twee met onvoorwaardelijke hechtenisstraf. In zijn requisitoir gaf de officier ver dachte de welgemeende raad, zdch 1n verbinding te stellen met een instantie, die hem zou kunnen helpen zijn leven te beteren. Een verhuizing naar een andere plaats, zoals verdachte voorstel de. zou niet baten, omdat daar ook café's zijn. aldus de officier. Hij wilde ditmaal nog overgaan tot de eis van een beschikbaarstelling doch waarschuwde verdachte ernstig voor een volgende maal. Dodelijk ongeval bij Sassenheim Vannacht omstreeks 12 uur is een -jarige Indonesisehe jongeman uit Waalwyk ter hoogte van het Postvia- duct by Sassenheim door een bus over reden en op slag gedood. De jongeman reed met een 17-jarige vriend op de Rijksweg 4a op de brom fiets. Waarschynlyk door onbekendheid met de plaatselijke situatie reden zy op de langs het fietspad gelegen ry- baan. Toen de oudste, die aehterop zat, zyn vriend hierop opmerkzaam maakte, viel hy van de brommer en raakte eronder bekneld. De 17-jarige jongen, eveneens afkomstig uit Waal wyk, heeft nog getraeht de bestuurder van de bus tot stoppen te bewegen door midden op de weg te gaan staan zwaaien. Baldadigheid Een 18-jarige jongen uit Roelof- arendsveen stond terecht wegens zeer vergaande baldadigheid. Hij en met hem een aantal vrienden, waren er sbeeds op uit om een bepaalde inwoner van het dorp het leven zuur te maken. Ditmaal had een zijner vrienden de fiets van deze inwoner meegenomen, met de be doeling het karretje een eind verderop m een tuin te deponeren. Dat ging ver dachte nog niet ver genoeg, zodat hij de fiets overnam en bij een brug in het water gooide. Dat ging de vrienden wél wat te ver en zij visten de fiets weer uit het water op. terwijl verdachte geen hand tot hulp uitstak. Overigens bleek deze jongeman geen onbekende bij de politie të zijn en zou als hij zo door ging. aldus de officier op een lange straflijst kunnen rekenen. Dit keer was zelfs al een hechtenisstraf in overwe ging genomen. Het verweer van ver dachte dat ndethij. doch zijn vriend de fiets had weggehaald en hij hem slecht» had overgenomen, noemde de officier bijzonder misselijk en typerend voor de hele houding van verdachte, die tot ge volg had, dat zelfs zijn vrienden tegen hem getuigden. Conform de eis werd verdachte veroordeeld tot de milde straf van f25 boete subs. 10 dagen. Een 30-jarige opperman verleende op de Lage Rijndijk geen voorrang aan een andere automobilist. Hoewel er geen aanrijding plaats vond. wees de andere automobilist hem toch op zijn fout en reed vervolgens door Dit was blijkbaar niet naar de zin van de opperman, want hij reed de ander achterop en sneed hem zodanig, dat de gevolgen zeer ernstig hadden kun nen zijn. Ter zitting voerde de opperman aan, ciat hij moest uitwijken voor een gepar keerde auto. doch de getuigen ver klaarden. dat hij zonder enige verkeere- r.oodzaak de ander in moeilijkheden wilde brengen. „De man had mij zwaar beledigd", het verdachte zich nog ontvallen, waar mede hij geen beste beurt maakte „Deze verdachte hanteerde een zeer erntig wapen t.w. zijn bestelauto, waar mede hij een ander wilde treffen zodat de gevolgen zeer ernstig hadden kunnen zyn .aldus de officier in een zeer scherp gesteld requisitoir. De opzet werd dui- celyk bewezen en daarom was de eis dan ook een boete van f60 subs. 10 da- °,0?h tevens een onvoorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden. Zichtbaar geschrokken voerde de opperman nog aan, dat de auto niet van hem was, maar van een invalide broer, die hij met de bestelauto moest rondrij den, terwijl hij tevens de boete veel te hoog vond. De kantonrechter maakte er r. 40 boete van subs. 10 dagen, doch handhaafde de onvoorwaardelijke in trekking. zy het dan voor 3 maanden. „Geef me dan maar liever f. 10 meer boete, maar trek mijn rijbewijs niet in" probeerde verdachte nog. Tevergeefs echter.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13