EENHEID Voor Prisma horloges Met een enkel woord WITTE KRUIS Agenda ZATERDAG 21 NOVEMBER 1959 HET Brits-Duitse overleg in Londen, dat donderdag eindigde met een persconferentie van dr. Adenauer, schijnt niet helemaal zonder resultaat te zijn gebleven, al viel het anderzijds op, dat er na afloop geen gezamenlijke communiqué werd gepubliceerd. In elk geval moet de sfeer wat verbeterd zijn en dat is al heel wat, juist nu er om streeks half december een topconfe rentie van de Westelijke bondgenoten onderling op het programma staat. Een van de oorzaken van een zekere spanning tussen Londen en Bonn zou de botsing zijn, die Adenauer vroeger tot tweemaal toe met de Britten heeft gehad: als burgemeester van Keulen na de eerste wereldoorlog, toen hij weigerde het bevel van de Britse bezet ting uit te voeren, dat alle mannelijke personen hun hoed moesten afnemen voor Britse officieren in uniform (hij werd toen prompt ontslagen!) en een soortgelijk incident na de tweede we reldoorlog, toen de huidige Bondskan selier, destijds wéér burgemeester van Keulen, ervoor bedankte mee te wer ken aan een Britse instructie om de bomen uit het stadsbos om te kappen voor brandhout. AANGENOMEN dat deze betrekke lijke kleinigheden nog altijd een zekere invloed oefenen, dan mag worden aangenomen, dat de ontvangst die aan dr. Adenauer ten deel is geval len dat oude zeer ongetwijfeld verzacht heeft. Toen hij vertrok van Victoria Station zong een grote menigte hem zelfs het bekende Engelse lied toe: ,,For he is a jolly good fellow", al wist een verslaggever van een Londens blad daarover te berichten, dat er juist een grote geroep mensen bijeen was op weg naar een conferentie van Morele Her bewapening en dat dit lied dus niet de Bondskanselier zou gegolden hebben... Maar komaan, in elk geval zijn er har telijke woorden gesproken aan het di ner en voorts had Adenauer een uitvoe rig gesprek me tsir Winston Churchill, waaraan ook oud-premier Sir Anthony Eden deelnam. Al zijn dan niet alle eindjes precies aan elkaar geknoopt, dergelijke persoonlijke ontmoetingen hebben vaak een magische ontwape nende" invloed, waaraan ook een on gemakkelijke man als de Westduitse regeringsleider zich natuurlijk niet heeft kunnen onttrekken. ALS er één ding zeker is, dan is het wel dit: dat de samenwerking van Engeland met het vasteland een noodzakelijkheid van de eerste orde is. Zeker, de Britten hebben hun zeer nauwe contacten met het Gemene best en zij hebben nu ook, als tegen wicht tegen de economische concen tratie van de Zes-van-de-Euromarkt (Frankrijk, West-Dultsland, Italië en de Beneluxstaten) een groep van Zeven in het leven geroepen de „kleine vrij handelszone", waarover thans in Stock holm beslist is maar er kan van een werkelijk sterk Europa eerst sprake zijn, als er op brede schaal zo wel politieke als economische samen werking bestaat. Anti-Duitse uitlatingen in enkele Britse bladen dragen daar natuurlijk niets toe bij, zij wekken al leen maar ergernis in Bonn, waarbij het overigens de vraag is, of men er wel veel waarde aan kan hechten, om dat het kranten betreft, die politiek weinig te betekenen hebben. VAN wezenlijk belang voor de Euro pese eenheid en daarmee voor de gehele Westelijke harmonie zijn bezoeken, zoals de Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd vo rige week aan Parijs en nu dus Bonds kanselier Adenauer aan Londen hebben gebracht. In elk geval scheppen zij de mogelijkheid van ernstig onderling con tact, vooral nu de reis van Kroesjtsjef naar de Franse hoofdstad in het ver schiet begint te komen en later, in het voorjaar, de befaamde topconferentie tussen Oost en West. Juist met het oog hierop is vooroverleg van enorme be tekenis. In Londen bijv. leeft wel dege lijk een zekere vrees voor een al te nauwe band tussen Fransen en West duitsers, met het gevaar van de vor ming van een zeer grote continentale macht buiten de Britten om. Deze tra ditionele beduchtheid in Groot-Brittan- nie heeft bijv. in Bonn als tegenhanger dat de Britten op kosten van West- Duitsland met de Russen zouden wil len pacteren. Eeuwenoude politieke factoren komen dus nog geregeld om de hoek kijken en zij kunnen pas na jarenlange pogingen om tot beter on derling begrip te geraken, uit de weg geruimd worden. ZOALS gezegd: het bezoek van Ade nauer heeft waarschijnlijk niet zo zeer een concreet resultaat opge leverd als wel bijgedragen tot het we derzijds vertrouwen. Toch kunnen er wel enige punten van belang worden aangewezen, waarop Britten en Duit sers elkaar dichter genaderd zijn. Zo is van gedachten gewisseld over de in stelling van een gebied in Europa, waarin Oost en West tot beperking der bewapening zouden komen. De Britten hebben nog eens onderstreept, dat er geen sprake is van een „militaire los making" (disengagement). Beide par tijen houden vast aan het Westerse vredesplan van 14 mei j.l., dat voor ziet in de instelling van een dergelijke zone nadat er een regering voor geheel Duitsland tot stand zou zijn ge komen. Hetgeen voor Bonn ongetwij feld een geruststelling genoemd kan worden. Verder zou Engeland inge stemd hebben met Adenauers opvat ting, dat de ontwapeningskwestie als eerste punt op de agenda van een top conferentie moet staan, inplaats van het Berlijnse vraagstuk. WAT nu dit laatste punt aangaat, er zijn andere bronnen, die doen geloven, dat de Britten het pro- bleem-Berlijn nog altijd zien als een onderwerp, waarover met de Russen betrekkelijk gemakkelijk overeenstem ming kan worden bereikt en dat dus zo spoedig mogelijk aangesneden en geregeld moet worden. Waartegen over dan Adenauer zou vasthouden aan zijn standpunt, dat Berlijn als het ware ingekapseld moet worden in een groter verband, al zou hü de mogelijk heid van een tussentijdse regeling over Berlijn niet bij voorbaat uitsluiten. Hier raakt men weer eens de praktische politiek: een toekomstige topconferen tie tussen Oost en West is een kwestie van „tawarren", van onderhandelen, waarbij een bepaald vraagstuk op ze ker ogenblik in het geheel der proble men anders kan komen te liggen dan voordien berekend was. Hetgeen overi gens niets behoeft af te doen aan een zekere principiële instelling ten aan zien van een kwestie, welke als toets steen voor de ware bedoelingen van l-.ei Kremlin van het grootste belang blijft. IN de tegenwoordige wereldpolitieke verhoudingen is het eigenlijk een anachronisme, dat er in Europa nog onderlinge tegenstellingen bestaan van een soort, dat allang uitgestorven had behoren te zijn. Men kent het oude schrikbeeld bij de Britten, dat één mo gendheid het vastela: 1 zal gaan be heersen. De nieuwste vorm daarvan is, dat Lonc;:i zich ertegen verzet, dat een geheel blok, onder Frans-Duitse leiding, de leiding van het continent ter hand neemt. Hoe begrijpelijk dit moge zijn, in groter verband en gendheden al* Weekblad TV in het offensief Omroepverenigingen beschuldigd van uitholling van reclameverbod Request aan staatssecretaris mr. Scholten Het weekblad T.V. is met ingang van deze week niet alleen meer be stemd voor de televisiekijkers. Het heeft zich nu ook geworpen op de radioprogramma's. De omvang van het blad nam met acht pagina's, speciaal gewijd aan de radio, toe. En zijn po tentiële lezerskring werd uitgebreid tot alle luisteraars. Daarmede heeft het weekblad op een nieuw front de strijd aangebonden met de omroepverenigingen, die tot nu toe steeds angstvallig gewaakt hebben over hun radioprogramma's. Hoewel het zich als zodanig niet eta leert, is het weekblad T.V. nu een di recte concurrent van de bestaande om roepbladen geworden. En als zodanig maakt het ernstig bezwaar tegen de reclame, die in de radio gemaakt wordt voor omroepbladen. Het heeft zelfs een request gestuurd aan staats secretaris mr. Scholten. Het zegt daar in, dat het heel billijk zou zijn als de omroepverenigingen zouden pogen om hun toehoorders tot het lidmaatschap te brengen uit redenen van godsdienstige of politieke overtuiging of om andere motieven van principiële aard. Maar een dergelijk geluid wordt volgens de hoofdredacteur van T.V., Pieter de Ruwe, nimmer of nauwelijks gehoord. De omroepverenigingen pogen leden te winnen door het aanprijzen van de kwa liteit van al of niet door henzelf uitge geven omroepbladen. Aan dergelijke uitzendingen, waarin aan het lidmaat schap van de omroepverenigingen vrij wel steeds geheel voorbij wordt ge gaan, wordt uren zendtijd besteed. Op deze manier wordt dus reclame ge maakt voor zakelijke belangen, waar onder ook de exploitatie van omroep- gidsen (waarin andere ondernemingen en groeperingen grote belangen hebben) behoort. T.V. vindt dit geen eerlijke concurrentie. En het acht zich zo be lemmerd in het streven naar centrali sering in de omroep. Maar bovendien acht T.V. het in strijd met de bepalingen van de wet beperking cadeaustelsel, dat voor iedere abonnee een cadeau wordt ge geven. En voor de zoveelstel abonnee worden nog grotere geschenken beschik baar gesteld, waardoor dan weer in strijd wordt gehandeld met de loterij- wet. De winnaars kunnen immers geen Advertentie. enkele invloed op de kans doen uitoe fenen. Tenslotte wijst het weekblad de mi nister erop. dat in de grote AVRO- wervingsactie voor de radio nadruk kelijke zinspelingen worden gemaakt op de produkten, die in het omroepblad met name genoemd worden. Fabrikan ten wijzen zelfs in advertenties op deze uitzendingen. Door deze „indirecte re clame", die meestal meer oplevert dan directe annoncering, wordt het reclame-verbod volkomen uitgehold. T.V. verzoekt de staatssecretaris een onderzoek in te stellen om de omroep verenigingen, die zich schuldig maken aan bovengenoemde overtredingen, zulks in de toekomst onmogelijk te maken. Advertentie. MATTH. BRINKS (mr. HORLOGEMAKER) HAARLEMMER STR. 126 - LEIDEN Telefoon 21074 Leidse zanger Henk Fuchs voor AVRO-microvoon Met begeleiding van de pianist Peter Kellenbach zingt op maandag a.s. van 12.43 tot 13.00 uur de Leidse zanger Henk Fuchs in AVRO's rubriek voor debuteerende artiesten „Start". Henk Fuchs, die vanaf de oprichting lid is van AVRO's jeugdomroep „Minjon", ver raadt in zijn programma zijn afkomst niet. Hij zingt onder meer de liedjes „Janosja" (tekst: Marijke van Dalen; muziek Ruud Bos) en „Silhouet" (tekst: Jan Visser; muziek: Wim Jansen), die op het in september te Bergen gehouden „Minjon Song Festival 1959" respectie velijk de eerste en derde prijs verwier ven. Henk Fuchs, die op 2 juni 1935 te Lei den werd geboren, studeert op het ogen blik economie te Rotterdam. Behalve lid van „Minjon", in welks programma's hij van de ruim honderdjarige Leidse ama teurtoneelvereniging „Litteris Sacrum", die vorige maand het Nederlandse ama teurtoneel vertgenwoordigde te Ostende. Inwoners van Rijnsaterwoude dodelijk verongelukt Gistermiddag omstreeks 5 uur is de ruim 30-jarige wegenbouwer A. F. Kooü uit Rijnsaterwoude in Uithoorn met zijn motorrijwiel tegen een stilstaande vrachtauto gereden waardoor de man op slag werd gedood. Zijn broer A. Kooy wonende te Leimuiden, die bij hem op de duo meereed werd zwaar gewond. Hü brak o.m. een been en liep een hersen schudding op. Beide broers kwamen van hun werk en waren op weg naar huis. In het half duister heeft de ongehuwde A. F. Koqü de stilstaande vrachtauto niet opge merkt waardoor hij met onverminderde snelheid er tegenop reed. De ravage was groot. BINNENLAND De situatie van de Groningse kust vaarder „Koningin Juliana" (399 ton), die in de toegang naar de Waterfordrivier (Ierland) in een zware storm aan de grond liep is niet langer kritiek. De ge hele bemanning ls weer aan boord en het schip maakt geen water. Er is een goede kans. dat de Britse sleepboten, de kust vaarder bij hoog water kunnen vlot trek ken Ir. P. F. S. Otten, president van de raad van bestuur der NV Philips en vice- president mr. A. J. Guépin zijn benoemd tot Commandeur in de Spaanse orde van Burgerlijke Verdienste. Voorts werden de heren H. Nannlnga en mr. P. H. van der Heyden van de Philips landengroepen be noemd tot ridder in de orde van Clsneros. De Vereen!ging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels heeft een adres gericht aan de minister van Ver keer en Waterstaat waarin o.a. wordt ver zocht en verlaging van de drukwerktarie- voor boeken, brochures en tijdschrif ten in welwillende overweging te nemen. Zij meent dat het van eminent cultureel belang moet worden geacht deze artikelen die ter voorlichting van het publiek die nen. op zo goedkoop mogelijke wijze te kunnen verspreiden Gistermiddag is in een woning in de St.-Ellsabethstraat te Vught ontdekt, dat de daar wonende 39-jarige arbeider A. Weeda door gasvergiftiging om het leven ls gekomen. Zijn echtgenote werd in be wusteloze toestand gevonden en is in zeer ernstige toestand naar het Groot-Zleken- gasthuis te 's-Hertogenbosch overgebracht. Als oorzaak wordt aangenomen, dat de hoofdkraan bij de gasmeter die zich op de slaapkamer bevindt, niet goed was afge sloten. Hr Ms jager ..Amsterdam". &ians op uitreis naar Ned Nieuw-Guinea heeft de_ zer dagen een bezoek gebracht aan de Westaustralische havenplaats Fremantle. Het bezoek ging met diverse feestelijkhe den gepaard. en Rood-China, is dergelijk gedoe niet anders dan benepen politiek, waarvan zo spoedig mogelijk afgestapt moet worden. De kloof tussen Engeland en het continent geografisch iets waar geen zinnig mens meer over praat, omdat men in een uur in Londen zit! moet met de grootste spoed ge dempt worden. En dan niet slechts uit hoofde van gedwongen samenwerking op korte termün (omdat Kroesjtsjef naar Parijs komtmaar princi pieel. Men mag hopen, dat het con tact, dat Adenauer deze week in Lon den met Macmillan en Sellwyn Lloyd had. tot die toenadering heeft bijgedra gen cn zo mogelijk in de naaste toe komst herhaald zal worden. Als Eisen hower even naar Londen, Bonn en Pa rijs overwipt, waarom zouden de Euro pese staatslieden dan niet vaker bij Pp botoék gaan? Bij controlewerkzaamheden aan een luchtkoellngmstallatie op de in aanbouw zijnde Essorafflnaderij te Rotterdam is gistermiddag een Amerikaanse hoofdinge nieur uit Michigan. Ohio, door nog onop gehelderde oorzaak van een hoogte van drie meter op een betonnen vloer gevallen. HIJ kreeg een schedelbasisfractuur en werd overgebracht raar het Havenzieken huis te Rotterdam. De Amerikaan verbleef sedert enkele dagen in Nederland. De 35-jarige mevrouw C. M. H. Colyn werd op slag gedood, toen zij gisteravond omstreeks half zes plotseling met haar rijwiel aan de hand de Kanaalstraat te Utrecht overstak. Zij lette daarbij niet op een uit een zijstraat komende auto. De auto reed haar rijwiel aan waardoor zij kwam te vallen en haar hoofd onder de wielen raakte. Ze was op slag dood. Dezer dagen zijn de statuten ver schenen van de NV Nederlands Antilliaans Televisiebedrijf, waarvan de oprichters zijn de rechtspersoon de Ned. Antillen en de NV Ned. Antilliaanse Televisie en de elektronische maatschappij Natec". Het doel van de nieuwe naamloze vennoot schap is „het in eigendom hebben, instal leren en exploiteren in de Nederlandse Antillen van televisie-zendstations". Het kapitaal der vennootschap bedraagt 750.000 Antilliaanse guldens. BUITENLAND Binnenkort ls de oprichting te ver wachten van een visserijmaatschappij in Ghana, waarin twee Noorse rederijen zul len deelnemen. Er zal m hoofdzaak gevist worden op haring, die, naar bij onderzoe kingen ls gebleken voor de Ghanese kust in grote aantallen voorkomt. Direct na het eindigen van de Noorse wlnter-ha- ringvisserjj zal een Noors vissersvaartuig naar Ghana vertrekken. Het geschikte sei zoen voor de haringvangst duurt daar van april tot september. Geleerden van de Universiteit van Californië zijn er in geslaagd het virus van trachoom. een ziekte waardoor blind heid wordt veroorzaakt, te isoleren. Moge. lijk zal men nu een goed bestrijdingsmid del kunnen vinden, aldus werd ln de me dedeling gezegd. De IJslandse kabinetsformateur Thors leider van de onafha.nkelijkheldspartlj, heeft gisteren het IJslandse parlement meegedeeld een kabinet gevormd te heb ben, dat de donderdag afgetreden sociaal democratische regering kan opvolgen. In een nieuwe vestiging op de noor delijke oever van het Karlbameer het re servoir voor het grote hydro-elektrische project van Rhodesië. zijn 37 mensen aan een geheimzinnige ziekte overleden. Een onderzoek wordt ingesteld naar de mo gelijkheid van vergiftiging. De 31-Jarige Amerikaanse lucht machtkapitein Joseph Kittlnger heeft een parachutesprong van 23 km hoogte ge maakt. HIJ was met een ballon naar deze hoogte gebracht en maakte een VT(1e val van 3600 meter alvorens zijn parachute te openen. Tijdens deze vrije val die drie mi nuten duurde, moest hij luchtkussens en temperaturen tot 76 graden onder nul overwinnen. Deze sprong boven Nleuw- Mexlco was een onderdeel van een serie proeven om vast te stellen welke de nood. zakelijke uitrusting is om toekomstige ruimtevaarders naar de aarde te doen te rugkeren. De kaplteip. hadi een rulmtepak aam met DE -eChte PIJNSTILLER Hebt ii griep die zo echt In uw botten is gaan zitten.Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders, cachets Kruidenier verkocht pocket-books ONTSLAG RECHTSVERVOLGING GEEIST In hoger beroep heeft gisteren voor het Gerechtshof te Arnhem terecht geistaan een kruidenier te Deventer, verdacht van overtreding van de ves tigingbeschikking boekverkopersbe- dryf 1958. In strijd met deze beschik king heeft de verdachte pocket-books in zijn kruideniersbedrüf verkocht. De politierechter te Zutphen had de kruidenier ontslagen van rechtsver volging. De procureur-generaal bij het Gerechtshof, mr. A. W. Holstejjn, eiste bevestiging van dit vonnis. De procureur-generaal zeide in zijn requisitoir, dat het in deze zaak gaat om veel meer dan om de verkoop van pocket-boekjes. De desbetreffende be schikking treft ook wetenschappelijke ins te 11 in gen1 ief d adighe id s veren igingen e.a., indien zij eens bedrijfsmatig boe ken zouden willen verkopen. De be schikking is een ernstige beknotting van de vrijheid, aan iedere staatsburger ge geven. door middel van de drukpers zijn gedachten of gevoelens te verspreiden en dus in strijd met artikel 7 van de grondwet, aldus de procureur-gene raal. Dit artikel sluit voorts aan bij wat staat omschreven in het handvest van de VN, over de rechten van de mens. De «raadsman van de kruidenier, mr. A. Zeegers, kon zich volkomen vereni gen met deze zienswijze. Pleiter conclu deerde aan de hand van jurisprudentie, dat de beschikking ongrondwettig moet worden genoemd. Uitspraak over 14 dagen. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchteamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen - gem. „Ecclesia"". 8 uur nam. Den Burcht: „Het Nieuwe Toneel" speelt „Een baby van 1000 weken". 8 uur nam. Evang. Luth. Kerk: Avondgebed. 7.15— 7.45 uur nam. Leldsche Volkshuis: Feestavond Werk gemeenschap „De Ratel". 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sa crum: Opvoering van „Pas op voör pad destoelen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Feestavond PC en L. 8 uur nam. ZONDAG Ons Centrum (Hooigracht 84): Hum. Verbond. Spreker dr. D. H. Prins over ..Vele levensbeschouwingen, één waar- beid" 10.30 uur nam. MAANDAG Den Burcht (grote zaal): Kindermid dag Chr. Bedxljfsbond voor de Metaalnij verheid. 4.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Chr. Bedrljfs bond voor de Metaalnijverheid en Elek trotechnische Industrie. Film „Eroïca". 8 uur nam. De Doelen: Jaarvergadering Leidse Ama. teur Fotografen. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Leidse Assurantie- club. Spr. P C. v. d. Most van Spijk over „Het risico van houtaantasting", met film. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.: Ned. Comedle „Geleerde Dames". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting 2 en a uur nam. Stadszaal (grote zaal)Mij voor Toon kunst: Kamerork. La Societa Corelli. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jeugdconcert Mij. voor Toonkunst „La Societa Corelli" 2.30 uur nam Stadszaal (foyer)Vrouwengroep P. v. d. A. Spr. mevr. A. C. Ploeg—Ploeg. 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuis: „De Speelgroep" speelt: „De voetbalpool". 8 uur nam. Warmond. „De Stad Rome": Jaar vergadering Warmondee IJsclub. 8 u. nam. Wassenaar. Kasteel Oud-Wassenaar Lezing over „Landelijke bouwkunst in Zuid-Holland" door de heer S. J. Bouma voor Historische Vereniging „Oud-Wasse naar". 8 uur nam. Wassenaar. Dorpscentrum: Toneel en muziek voor Alg. Bond v. Ouden van Dagen. 8 uur nam. DINSDAG Baptisten Kerk: Spr. dr. J. J. Kiwiet over: „Gemeente, doop en avondmaal". 7.30 uur nam. Café Anlba: Leden verg. Leidse Tulnlera- en Bloemistenver. „DEV". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. Carl A. Schmltz over „In de da len van het Flnlsterregebergte op Nleuw- Guinea". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.: Ned. Comedle „Geleerde Dames". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Festival- concert Ned Madrigaalkoor. 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuls: „De Speelgroep" speelt: „De voetbalpool". 8 uur nam. WOENSDAG Middelweg 38: Moedercursus Groene Kruis. 7.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O.-cursus. Spr. dr. P. H. Pott „Het Boed dhisme en zijn kunst". 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuls: St-Nicolaas ont vangt schooljeugd. 2.45 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering Chr. Gymnastlekver. „Jahn". 7.30 uur nam. DONDERDAG: Casino-theaterK. en O.-film: „The quiet man". 8 uur nam. Hotel Centraal: Vereniging tot IJsbe- strijdlng: Jaarvergadering. 4 uur nam. Pieterskerk: Thanksgiving Day. 11 uur voorm. Stadszaal (foyer)Filmavond Alg. Ned. Bedrijfsbond voor Metaalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Uitvoering Chr. Gymnastlekver. „Jahn". 7 30 uur nam. VRIJDAG Den Burcht (grote zaal): „Ons Grunne- gerlaand". Delf tee club speelt „Berendje Nikenuf. 8 uur maan. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 14.00 Amateurprogr. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Pianoduo. 15.15 Franse les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 In6tr. octet. 16.50 Sportact. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Popul. liedjes. 18.45 Vra- genbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Me- mojandum. 19.30 Gram. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20AO Quiz. 21.10 Pol. praatle. 21.20 Ge var. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong - oud - eeuwig. 23.5524.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 14 10 V. d. Jeugd. 14.45 Lichte muz. 15.05 Van. de wieg tot het graf. le zing. 15.20 Gevar. muz. 15.45 De Mam moet-wet Oals, lezing. 16.00 Kamerork. en sol. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Piano spel. 18 30 Muzlekklosk. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19 30 Passepartout, le zing. 19 35 Klankb. over vluchtelingen in Marokko. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Wie is het? 21.40 De Z69. hoorsp. 22.10 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Soc.comim. 22.55 Lichte muz. 23.25 Dansmuz. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20 20 Toneeljubi leum. 20.35 Lichte muz. 21.35 Film. 22.00 Epiloog. VOOR ZONDAG 22 NOVEMBER Hilversum I, 402 in. NCRV: 8.00 Nws. en weerber 8.15 Gram. IKOR: 8.30 Goede morgen. 9.00 Ned. Herv. kerkd. IKOR: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 1130 Gram. 11.35 Pianotrio. 12.15 Actuele geloofsproblemen. lezing. 12 30 Lichte muz. 12.55 Act 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, praatje. 13.10 De Wadders. hoorsp. 13.30 Lichte muz. 14.00 V. d. kind. 14.30 Planorecital. 15 00 Voordr. 15.10 Gram. 15.30 Muz. lezing. 16.00 Sport. 16.30 De profeet van de na bijheid Gods. lezing. Covent van Kerken: 17.00 Geref. kerkd. NCRV: 18.30 Gewijde muz. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Sa menzang. 19.30 Doe aan mij een teken ten goede, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 De Katholiek en zijn gemeenschap, lezing. 20.15 Gevar. progr. 20.45 U bent toch ook van de partij?, praatje. 20.55 Gram. 21.25 Pierre te in het zwart hoorsp. 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22 40 Avondgebed. 22.55 Religieuze muz. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws, 8.18 Gev. progr. 9.45 Geestelijk leven, lezing. VPRO: 10.00 Geef het door, praatje. 10.05 V. d. Jeugd. IKOR: 10.30 Kerkd. 11.30 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Ber. uit de kerken. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12 35 Llch. te muz. 13 00 Nws. en S.O.S.-ber. 13.07 De toestand i.d. wereld lezing. 13.17 Me dedelingen of gram. 13.20 Gevar. muz. v. d. strijdkrachten. 14.00 Boekbespr. 14.20 Het Radio Philharm.ork. (In de pauze: plm. 14.50-15.05 Filmpraatje)15.50 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Ge sprekken met luisteraars. 17.15 Nederl. s'.ids V*45 lezing. VARA: 17 30 Het huis met de gekroonde karnton, hoorsp. 17.50 Nws.. sportultsl. en sport Journ. 18.30 Lich te muz. 18.55 JournaHstenforum. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws.. 20 05 Lichte muz. 20.45 Voordr. 21.15 Gevar. progr 21.45 Wandelingen met Clio. 22 00 Lichte muz. 22.15 Journ. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Sportuitsl23.15 New-York calling. 23.20 Nwe gram. 23.55—24.00 Nws. RADIO BLOEMENDAAL 9.30 u. vm. Ds. Toornvliet te Bloemen- daal. 11 uur ds G. van Duinen te Wasse naar: 3.30 uur nam. ds. J. Jonker te Am sterdam-Zuid. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO. KRO. VARA en VPRO: 15.00— 16.30 Eurovlse: Rep. Int. zwemwedstr. ln Schiedam. AVRO: 20.00 De toestand l.d. wereld lezing. 20.10 Documentaire film. 20.20 Uitz. over kunst. 20.45 Requiem voor een zwaargewicht) t.v.-spel. 21.45 Pauze. AVRO. KRO VARA en VPRO: 22.00 Sport, act. 22.3023.00 Eurovisie: Sportrep. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12 20 Verz progT. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14 00 Nws. 14.10 Discussie. 14 40 Lezing. 14.55 Intermezzo. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Ork.conc. (Om 16.05 Le zing). 17.15 The Brains Trust. 18.00 V. d. kind. 18.50 Money Matters. 18 55 Weerber 19.00 Nws. en Journ. 19.45 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20 45 Godsd progr. 21.25 Liefdadlgh. oproep. 21.30 Hoorso 22 00 Nws 22 15 Lezing 22.45 Gr 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 on 247 m. 12.00 Gevar. progr. 12.30 Kerkd. 13.00 Verz. progr. 14.15 Gev. progr. 14.45 Gevar. progr. 15.15 Ge v progr. 15 45 Fllmprogr. 16.30 Gevar. nvuz. 17.30 Hoorsp. 18 00 Gram en lnterv. 19.00 Pcrpul. liedjes. 19.30 Gevar. progr. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. 20 35 Verz.progr. 21.30 Samen zang. 22.00 Gevar. progr. 23.00 Top-lled- ies. 23 30 Nws. 23.40 Gevar. muz. 0.30 Pop. muz. 0.50 Avondgebeden. 0 551 00 Nws Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. - 12 00 Ork.conc. 13 00 Nws. 13.10 Ork.conc. 14 30 Volksmuz. 16.45 Ork.conc. 18.15 ld. 19.00 Nws. 20.00 Jeanne d'Arc au Bücher. opera-oratorium. 21.45 Nws. 22 15 Kamer muz. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. Gerecht 10: Prof. dr. A. J. Rasker. spreekt over ..Europa tussen Oost en West". 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. van Huisvrouwen. Lezing en film over katoen. 2.30 uur nam. Gulden Vlies: Opening Leidse Llcht- week. 7 uur nam. SchouwburgVPRO-ensemble Benny Vreden met oabaretfantasie ,.Pampu6". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Auberge Frangalse (Kloksteeg 19): Ten toonstelling Pieter Giltay en Rein Dool (tot 12 december). Lakenhal: Haagse Kunstkring. Werkd.: 104 uur; zondags: 14 uur nam. (tot 7 december). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon: „Kat op een heet zinken dak" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: ..Met de kapitein aan tafel". 18 laar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur. Zater dag: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Luxor: „Tarzan en zijn vijanden". 14 jaar Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7, en 9.15 uur. Lldo: .Onstuimige driften". 18 jr. Werk dagen: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het pantermeisje". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9 15 uur. Donderdag cyclus: „Cavalerla Rustloana". 18 Jaar. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend de Centraal- Apotheek, Breestraat 74. tel. 20552; bo vendien zijn geopend tot zaterdagmiddag 6 uur Douza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven-Apotheek, Haven 18 tel. 20085. De Oegstgeester-Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274 ls 's zondags geopend van 1213 uur en 's avonds na 18 uur. ZONDAGDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zaterdag middag 14 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Pleter- se. Postel. Jansen. Langezaal en Verhoef. Te Oegstgeest dokter Reterlnk, tel. 20394. BIJ geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. FrankrUk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 15.45 Die Czardasfilrstln, operette. 17.30 Gram. 17.45 Ork.conc. 19.40 Lichte muz. 20.10 Hedendaagse musici. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m. 12.15 Amus.muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.16 V. d sold. 14.00 Opera- en bel cantooonc. 15.30 Gram. 15.45 Sportrep. 17.00 Sport en nws. 17.05 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17.52 Gram. 18.00 Idem. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. en sport. 19.30 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.00 Lichte muz. 21.15 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 484 m. 12.20 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. 17.00 Nws. 17.45 Ork.conc. 19.30 Nws. 20.00 Fllmmuz. 21.45 Nieuwe gram. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 23 NOVEMBER Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gr. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gr. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Rondom het woord theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.30 Quiz-progr. 12.00 Blokfluit en klavecimbel. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tulnbmeded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13 00 Nws. 13 15 Lichte muz. 13.45 Gram 14.05 Schoolrad a 14.35 Gevar. progr.. 15.50 Gram. 16.00 BU- beloverdenking. 16.30 Kamermuz. 17 00 V. d. kleuters. 17.15 V d. Jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen Overzee. De confe rentie in de Zuld-Paclfic IV d. mr, dr. H. Roethof. NCRV: 18 00 Orgelspel. 18.30 Gr. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Oo de man af. praatje. 19 15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 RadiokTant. 19.50 Gevar. muz. 20.15 Toespraak. 20.20 Tweestrijd, hoorsp. 21 30 Orgelconc. 22 00 Parlementair comm. 22.15 Gram 22.30 Nws. 22 40 Gr. 22.45 Avond overdenking. 23 00 Muz. curiosa. 23.30 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8 00 Nws. 8.15 Lichte muz. 9.00 Gvm. 9.10 De groenteman. 9.15. Gram. 9 40 Morgenw. 10.00 Gram 11.00 Kamermuz. 11.45 Voor dracht. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en. tulnb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.43 Debuterende artiesten. 13.00 Nws. 13.15 Mede. of gram. 13.20 Promenade ork. en solist. 13 55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.30 Gram. 15.00 Alexander Moissi. praatje. 15.15 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Gr. 17.50 Mil comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunst bezit, lezing. 19.00 Mexico muz. praatje. 19 20 tal. tot muz. berrip. 19.45 V. d. 1eugd. 20 00 Nws. 20.05 Gevar. progr, 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Jour. naai. 22.50 Knipperlicht progr. voor de weggebruikers. 23.20 Gram. 23 5524.00 Nws. GR AMMOFO OXPT. A TFNPR O GR AMM A DRAADOMROEP (Over de vierde l(jn van 1820 uur) 1. Alexander Borodin: 1. Symphonie nr 2 in b kl. t.: Allegro Scherzo - Andante - Finale. Allegro. Philharmonics Orkest o.l.v. Nicolal Malko. 2. Steppen schetsen. Phllharmoni6ch Orkest van Beril,)n o.l.v. Ferenc Frlcsay. II: Peter Tsladkowsky: 1. Concert voor plano en orkest nr 1 In b kl. t. op. 23. AllegTO non troopo e molto moestoso - Al legro con splrito Andantino semnllce. Prestissimo - Allegro con fuoco. Shura Cherkassky, plano Phil harmonisch Orkest van Berliln o.l.v. Leopold Ludwlg. 2. Svmphonle nr. 6 ln b kl. t. op. 74 (Pat.hétlque). Adagio. Allegro non troppo - Allegro con grazla - Allegro molto vi vace - Finale. Adagio lamentoso. Phllhaj- monlsch Orkest van Leningrad o.l.v. Jew- genij Mrawlnsky. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBS Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork conc. 13 55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. muz. 14 40 Schoolradio. 16.00 Hoorso. 17.30 Ork - conc. 18.00 V. d .kind. 18.55 Weerber. 19 00 Nws. 19 15 In the South-East. 20.00 Gev muz. en koorzang. 21 00 Gevar. prorr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp 23.45 Parlem. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0060.36 Gram. Enroland. BBC Light Programme. 150ft en 247 m. 12.00 Voordr. 12 15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en millt. muz. 13.00 Ge«-ar. muz. 13.30 Nws. en gevar muz. 14.00 Gevar. oro<T. (Om 14.30 nw« 14 45 V d. kind 15 00 V. d. vrouw (Om 15.30 Nws 16 00 Gevar. muz. (Om 16 30 Nws.). 16 45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mts. Dale's dagboek. 17.45 Gram. 18 30 Nws. en "-evar. progr. 19.29 Nws. 19 45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20 25 Sport. 2020 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. ptogr. 21 30 Nws. en rep. bokswedstr. 22.00 Gram 22 30 Nws. en eevar. proer. 23.30 Nws. 23 40 Ge var. progr. (Om 0.30 nws 0 55-1 00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. - 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. 13 15 Orkcono. 16.05 Dausmuz. 17 00 Nws. 17.45 Gevar. muz 19 00 Nws. 19.30 Ork.conc. 21.45 Nws. 2? 10 Ta^-nnuz. 24.00 Nws. 0.10 Gev. muz. 1.00 weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork conc. 1425 Gram. 14.30 Hoorsp. 16 00 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.16 Gr. 20 00 Ork.conc. 22.10 Gram. 23 10 Kamer muz. 23 35 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Muz. uit Wenen. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12 42 Muz. uit Wenen (verv.) 13.00 Nws. 13.15 Gev. muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koer sen. 16.02 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.45 Franse les. 18.00 Kamermuz. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19 30 Gevar. muz. 20.00 Ork.concert. 21.00 Kunstkaleldoscoop. 21.15 Ork.conc. 21.45 Amus.muz. 22.00 Nws. 22.15 Kamer muz. 22.45 Planorecital. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m. 12.02 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.20 Ork.conc. 14 50 Harp- recltal. 15.00 Operettemuz. 15.30 Gram. 16.05 Gevar. muz 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.20 Hedendaagse liederen. 17.45 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Floris l'lncompa- rable, opera. 21.00 Gevar. muz. 22.10 Jazz muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt Mlinchen Zürlch Geneve Locarno Wenen tnnsbruck Belgrado Athene Rome AJaccio Madrid Lissabon onbewolkt onbewolkt onbawolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. geh. bew. mist zw. bew. geh. bew. half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. geh. bew. motregen mist mist onbewolkt geh. bew. onbewolkt zw bew. regen licht bew. licht bew. regen licht bew. TJ 0 i ■g a br 0 6cS zo 4 13 3 0 zzo 5 11 4 0 w.stil 13 0 zo 6 12 8 0 zo 1 13 1 0 zo 4 14 3 0 zo 3 15 4 0 ozo 2 16 2 0 zzo 5 10 7 0 z 6 0 -1 0.1 z 6 7 6 0.3 w.stil 2 1 7 zo 6 9 7 0 w.stil 11 8 0.1 zzo 2 15 9 0 z 4 15 6 0 ono 3 13 2 0 o 4 16 4 0 o 3 17 13 0 w.stil 13 -2 0 n 7 18 9 0 ozo 4 11 3 0 w.stil 11 0 0 zzw 1 6 -2 0.1 w.stil 2 -2 0 nw 1 2 -6 0 w.stil 10 -3 0 ozo 8 7 6 0 w.stil 14 -4 0 O 1 11 4 0 wnw 2 11 0 no 4 20 8 0 ono 3 18 7 0 w.stil 16 8 2 wnw 5 17 11 3

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2