Kon. Zilver voor L. C. M. Kaak Groot vakantiecentrum komt bij Noordwijkerhout beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine 4 „Haar laatste wil" op het feest van de Leidse Professorenwijk Een goede openbare verlichting is noodzaak voor veilig verkeer WOENSDAG 11 NOVEMBER 1959 De heer L. C. M. Kaak, chef van de technische afdeling van De Leidse Courant, heeft gisteren het feit herdacht, waarop hy, voor veertig jaar, by dit dagblad bedrijf in dienst trad. By deze gelegenheid werd de heer Kaak onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Des middags werd de jubilaris, vergezeld van echtgenote en dochters, ontvan gen in de commissarissenkamer, waar president-commissaris, commissarissen, directeur, hoofdredacteur en het voltallig personeel aanwezig waren. Eerste spreker was de president-commissaris, de heer M. P. v. d. Weyden, die zün waardering uitsprak voor de arbeid van de heer Kaak, die op 23-jarige leeftijd in dienst kwam als smoutzetter. Na verloop van tyd werd hy voorman en in 1958 ten slotte chef van de technische afdeling. Het jubileum van de heer Kaak is het eerste in een reeks van zes, die binnen één jaar by de Leidse Courant worden gevierd en dat deed de directeur, de heer J. F. J. M. Koens, zeggen: „De heer Kaak is niet de eerste de beste; wel de eerste en ook de beste van het perso neel". Hy gaf vervolgens een beschrij ving van het karakter van de jubilaris. Als bewys van waardering overhan digde de heer Koens een geschenk onder couvert. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot kwam de heer Kaak ge lukwensen en maakte melding van het feit, dat het H.M. de Koningin behaagd heeft om zijn verdiensten en als grote waardering en erkentelijkheid voor diens verantwoordelijk werk, te onder scheiden met de zilveren medaille be horende bij de Orde van Oranje Nassau. De heer H. de Graaf, sprekend na mens de technische afdeling, dankte voor alles wat de heer Kaak voor het personeel heeft gedaan, vooral het op leiden van nieuwe grafici. Hij overhan digde enkele byzettafeltjes. De heer L. C. J. Roozen, hoofdredac teur, wenste de heer Kaak geluk met het Koninklijk zilver dat het hart dekt en siert, dat eronder klopt. Het is het hart van een goed mens, gelijkmatig van aard en humeur. Hij dankte de ju bilaris voor diens medewerking en hulp vaardigheid. Namens het administratief personeel bood de heer L. v. d. Meer, namens re dactie en administrate een langspeel plaat aan. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 10 november. C.V. Centr. Aalsm. Veiling G.A. Snijbloemen: Ger- bera per stuk 25—76; Bouvardia 2062; Euphorbia 2090; Chrysanthen gr. bl. 18- 52; idem kl. bl. 1537; Freesia per bos 190510; Cyclamen 00185; Ornithoga- lum 5595; Anjers: rood per stuk 25 59; roze 1534; wit 1021; Orchid Beau ty 3053; Rozen: Better Times 1428; Rosalandia 1432; Edith Helen 2049; Parel van Aalsmeer 12—26; Geh. Duisberg 2041; Pechtold 1024; Verschuren 10- 25; Towny Gold 12—30; Mad. Ofman 10— 17; Baccarat 4072; Montezuma 2549; Nymph 3050; Sweetheart 1223. POTPLANTEN: Grote pot; Kleine pot: Adianthum 5060, Anthurium 300— 600 100—150. Asplenium 80—125 3040. Aphelandra 200250 100110, Azalea 300 —600 200300, Begonia semp. 6080 30- 45, idem winterbl. 100120 2030. idem eges 200280 5070, Bladbegonia 100-130 2035, Bougainvillea 300500 100150, Cactussen en Vetplanten 100150 1226, Colleus 6065 1220, Croton 6080, Cyclamen 300500 100170, Diefenbachia 250350 80120, Euphorbia 200250 20- 30, Ficus 200300 Gemengde planten 7080, Hedera 4070, Kalancnoe 150 —200 6080. Marantha 4050, Nepheo- lepis 250400 3040, Primula Obconica 100150 4065, idem sinensis 4053. Philodendron scandens 4065, Sanse- vieria 200380 100150, St. Paulia 50 —75. Scindapsus groen 6080, Scindap- sus bont 80—100. Tradescantia 60—65 1223, Varen gem. 3540. LISSE, 10 november. Plantgoedvei- llng. Op de Coöp. Bloembollenveiling HBG. waren de noteringen als volgt: TULPEN per hl.: Queen of Nïght f80, Paris 180,Lustige Witwe 200,Cor- dell Huil 85,Krelages Triumph 85, Korneforus 115,Golden Harvest 115, Prins van Oostenrijk 170,Hildegarda 130,Her Grace 120,Pink Glow 185, Ossi Oswalda 140,Murillo 160,Oran je Nassau 185,Peach Blossom 140, Madame Lefeber (zaad) 120,Pink At traction 80,Early Queen 100,Van der Eerden 110,Kleurenpracht 70,Rijn land 100, TULPEN zift 10 per 100: Copland's Fa vourite f2.80, Rijnsoever 4.50, China Pink 4,Scarlet Admiral 3.40, Argo 3.50, Rijn land 4.10, Balmoral 2.35. BIJGOED: Lilium Tigrinum 20/- f 17.90 idem 18/20 15.10, 16/18 12.40, 14/16 9.50. en 12/14 f 5.10. WOERDEN, 11 november. Kaasmarkt Aanvoer 69 partijen. Notering: eerste kwa liteit f 2.54 tot f 2.58, tweede kwaliteit f 2.49 tot f 2.53. extra kwaliteit tot f 2.64. Handel goed. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, speldt de Koninklijke onderscheiding op. De oud-chef en voorganger van de jubilaris, de heer P. Cuppen, dankte voor alle steun en medewer' uiir-, ondervon den in de vele jaren, die hv met de heer Kaak mocht samenwerken. Tot slot sprak de jubilaris een kort dankwoord. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells J., zn van P. J. A. Smit en M. C. Verhaar. Karin A. W„ dr van P. van Dam en W. Brokkaar, Elisa beth M. C., dr van J. J. H. den Hollander en W. Hauer, Adrlana J. D., dr van C. Verloop en N. C. Grootenboer, Johannes J. zn van P. de Groot en A. M. M. van Ame- rom. Ondertrouwd: B. M. Olsthoorn en C. M. Rutte, G. van Iterson en P. Snippe, M. P den Hollander en B. G. Los, T. A. J. M. Wentholt en M. G. Krol. Getrouwd: C. A. B. v. d. Peet en A. J. v. d. Bijl. Overleden: Anna M. G. Bisschop, 92 Jr, Hendrik C. Los, 81 Jr e.v. W. J. M. Ab- benhuis. Petrus J. Luijnenburg ,65 jr e.v. J. C. Oomen. WASSENAAR Vergadering R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek In het R.-K. Verenigingsgebouw heeft gisteravond de R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek-vereniging haar eerste jaarvergadering gehouden. Omdat dr. J. J. M. Veraart plotseling verhinderd was, werd de vergadering geleid door mr. C. P. M. van Beek. Hij herinnerde eraan, dat in het afgelopen jaar de R.-K. Bi bliotheek kon intreden in de reeds be staande federatie, waarin een algemene en een protestants-christelijke vereniging reeds samenwerkten. Wij mogen er wel trots op zijn, aldus mr. van Beek, dat Wassenaar de eerste gemeente in het land is, waar een dergelijke federatieve samenwerking tussen de drie grote be volkingsgroepen op bibliotheekgebied is verwezenlijkt. Spreker bracht in herin nering, dat vooral dr. Veraart een groot yveraar voor de R.-K. Bibliotheek ge weest is. De samenwerking met de beide reeds vele jaren bestaande andere partners is voortreffelijk; van beide kanten is men de nieuwe vereniging tegemoetgekomen. Een groot voordeel voor de nieuwe r.-k. vereniging is, dat meteen meegeprofi teerd kan worden van de boekenvoor- raad van ongeveer 8000 stuks, die al was samengebracht. Naast dit gezamenlijk bezit beschikt elk der drie verenigingen over een eigen boekerij. De financiële positie van de jonge vereniging laat uiteraard nog te wensen over. Het ledental bedraagt thans 204. Het eerste werkjaar werd afgesloten met een vrij groot tekort doordat allerlei eerste uitgaven moesten worden ge daan. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat van de aftredende leden van het voorlopige bestuur werden herkozen dr. Veraart, mr. van Beek, mej. J. C. M. Staats en de secretaris, de heer W. M. A. Lammers, die zich ook zeer veel moeite gegeven heeft voor de propaganda ten behoeve van de R.-K. Bibliotheek. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd de heren A. J. van Bemmelen en A. P. Hoogeveen. Secretaris Lammers bracht nog een jaarverslag uit, waarin de belangrijkste feiten uit het eerste werkjaar van de vereniging de revue passeerden. Ge memoreerd werd ook de opening van de uitleenpost in het Kerkehout; er zijn Voor bakker Zwiggelaar is de spanning geweken Voor de bakkersknecht Gerrit Zwig gelaar uit Klazinaveen is de spanning geweken. Vanmiddag om 12 uur sloot de aanmeldingstermyn voor de pnjswin- naars in de laatste KNVB-toto. Na Zwiggelaar, die zich reeds zondagavond met 14 punten meldde, zyn geen nieuwe meldingen binnengekomen, zodat de eerste prys van f. 146.050.in zijn ge heel naar Klazinaveen gaat. Dertig deelnemers, die 13 punten behaalden, delen de tweede prys van f. 62.600. Eerste Kamer keurt garanties N.O.F. goed De minister van Financiën prof. dr. J. Zylstra heeft in de Eerste Kamer zijn spyt uitgesproken, dat het kapitaal van de Ned. Overzee Financieringsmaat schappij N.V. slechts tot f. 1 miljoen beperkt is gebleven. Verder wilde het bedryfsleven niet gaan.. Spr. gaf toe, dat aan de N.O.F. N.V. risico's verbon den zijn, doch ook zullen zekerheden aanwezig moeten zyn. Het wetsontwerp voor garanties aan de N.O.F. werd na discussie zonder hoofdeiyke stemming aangenomen. De Provinciale Planologische Dienst voor Zuid-Holland heeft een groot plan ontworpen voor de stichting van een vakantiecentrum in de bloembollenstreek. Het vakantiecentrum is geprojecteerd op het grondgebied van Noordwijkerhout en wel in de Ruigenhoek langs de Zilkerduinweg. Daar het plan pas in studie is, kan over de verwezen lijking ervan niets worden gezegd, temeer daar met de uitvoering hoge kosten gemoeid zijn. Het plan voor de stichting van het vakantiecentrum in de Ruigenhoek hangt nauw samen met de verkaveling van het J -ngeveld. Dit laatste gebied heeft jarenid,ng braak gelegen en be stond voornar elijk uit woeste grond. In 1935 hebben leden van de Provinciale Staten in Zuid-Holland een excursie naar de bollenstreek gemaakt, waarbij voor het eerst de aandacht op het braak liggende Langeveld is gevestigd. In 1936 Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel labiet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen I 20 tabl. f. 0.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f. 3.50 is een rapport opgesteld voor bebossing van dit gebied. Na de oorlog is deze kwestie opgera keld waarby diverse studies over het ge bied werden gemaakt. Men kwam tot de ontdekking dat in het Langeveld poten tiële bollengronden lagen, die vooral uitermate geschikt waren voor hyacin tenteelt. Het resultaat van de diverse studies was, dat onder leiding van het Instituut „Stad en Landschap van Zuid- Holland" begonnen werd aan een ruil verkaveling. Van de 250 ha. beschikbare grond heeft ongeveer 160 ha. een bestemming voor de bloembollencultuur gekregen. Verreweg de meeste gronden zijn al in gebruik. De resterende gronden, voor namelijk gelegen langs de rand van het gebied, krijgen een bestemming voor de recreatie. Deze gronden hebben een be planting gekregen, die geleidelijk zal uit groeien tot een bosrijke omzoming van het bollent bied. Hier en daar zijn kam- peerterrer»- 3 in totaal ter grootte van vijftien na. geprojecteerd, waar jeugd groepen him buitencentrum kunnen ves tigen. Het plan voor een vakantiecentrum aan de Ruigenhoek vormt een verleng stuk van de plannen voor het Lange veld. Het centrum is geprojecteerd op de hoek Zilkerduinweg-Ruigenhoekerweg ten zuiden van de buurtschap De Zilk. De gronden hier behoren tot het gebied van de Amsterdamse Waterleiding, waar van de directie onder bepaalde voor waarden bereid is met de stichting van een vakantiecentrum akkoord te gaan. Tweede lustrum damescomité herdacht Vrolijkheid op de dansvloer De dag van gisteren was voor een groot aantal bewoners van de Profes- sorenwyk byzonder feestelijk. Immers aan de vooravond van 11 november, de j dag, waarop het tien jaar geleden is, dat het actieve damescomité werd op gericht, vond in het St.-Antonius Clubhuis de jaarlykse toneeluitvoering plaats, na afloop waarvan er tot laat in de nacht gelegenheid was om zich op de gladde vloer te begeven. De to neelgroep van de buurt- en speeltuin vereniging had haar keuze laten val len op „Haar laatste wil", een door J. W. v. d. Heiden jr. en Henk Bakker plannen in vergevorderde staat van voorbereiding voor een tweede uitleen- post by Deyleroord. Na het huishoudelijk gedeelte hield de heer P. A. Hoogeveen, lid van de boekencommissie der vereniging een voordracht over „enkele aspecten van de moderne poëzie". Instructie-avond voor B.B. blokhoofden In de theoriezaal van het politie bureau werd gisteren voor blokhoofden en hun plaatsvervangers en andere functionarissen van de B.B. een inte ressante instructie-avond gehouden over de vraag, op welke wijze de mo derne inzichten in reclame en public relations van dienst kunnen zijn bij het werven van vrywilligers voor de BB- organisatie. De heer W. K. D. van der Meulen, directeur van het reclame adviesbureau Nijgh en van Ditmar N.V. hield hierover een zeer interessante en leerzame inleiding en illustreerde zijn betoog met op de band opgenomen ge sprekken over het nut van de B.B. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd door velen gebruik gemaakt. De avond werd o.m. bijgewoond door de burgemeester, commissaris J. J. Maandag en het kringhoofd, de heer K. D. Gerth van Wyk. Het wykhoofd van de B.B. in Wassenaar-noord, de heer S. van den Bent, sprak een slotwoord. geschreven blyspel. Het bleek een goede keuze geweest te zyn! De voorzitter van „De Professoren- wijk", de heer J. P. A. de Vrind, sprak aan het begin van de avond woorden van welkom, in het bijzonder gericht tot de ere-voorzitter, D. v. d. Kwaak en echtgenote. Enkele ere-leden en oud bestuursleden gaven eveneens blijk van hun belangstelling, terwijl er verder nog een afvaardiging was van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen. Van zelfsprekend wydde de voorzitter in zyn openingstoespraak enige aandacht aan het tweede lustrum van het damesco mité. Hy bracht de dames hulde en dank voor het vele belangrijke en nut tige werk in het belang van de vereni ging en de wijkbewoners verricht en stelde haar ten voorbeeld aan degenen die hun lidmaatschap te passief opvat ten. Daarna begon de opvoering van het toneelstuk. Waar het hier een aantal enthousiaste amateurs betreft, moet men wel v/at mild in zijn oordeel zijn. Veel kritiek zou er trouwens niet te uiten zijn. Er is met veel vaart gespeeld, althans in de laatste twee bedrijven en de regie was by de heer F. H. M. Kok in vertrouwde en goede handen. Ook de rollen waren o.i. niet slecht verdeeld. Alles draait in dit blijspel om een tes tament. Namelijk het testament van een oude dame .waarvan de inhoud eerst be kend gemaakt wordt nadat vier dagen achtereen de familieleden gezamenlijk in de villa van de overleden vrouw ver toefd hebben. De ruzies zijn echter niet van de lucht en wanneer dan eindelijk de notaris een en ander bekend maakt blijkt, dat de jongeman en het meisje, die zich beide voorbeeldig gedroegen, de gehele erfenis krijgen. Namen noemen wij liever niet, maar gezegd moet worden dat er enkele bijzonder dankbare rollen bij waren. Wat is er hartelijk gelachen om de komische figuren, die in dit stuk voorkomen! De aanwezigen toonden zich dan ook dankbaar voor het gebodene en de voorzitter bood alle spelers en speel sters na afloop een aardige attentie aan. Tussen de bedrijven door brachten de gebroeders De Vries enkele populaire liedjes te gehore. Grote vrolijkheid heer ste er na het middernachtelijk uur op de dansvloer, welke bijna te klein van op pervlakte was om de feestgangers byeen te houden. Een geslaagd slot van een geslaagde avond! Op 24 november zal de aanbe steding plaats hebben van de bouw van een achtklassige permanente school in de Vlietwijk in Voorscho ten. Daarmee zal het begin gemaakt worden van de verwerkelijking van een lang gekoesterde wens en van een noodzakelijk werk. Het heeft heel lang geduurd voordat de lagere Vlietschool, die vier jaar geleden werd gesticht, onderdak vond in een noodgebouw. Eerst was deze Vlietschool in de openbare Park school ondergebracht, daarna in de openbare ulo en toen nog enige tijd in enkele lokalen in Voorschoten. De houten noodschoot aan de Oranjeboomstraat, hoe fraai ook opgezet, is alweer te klein en de heer Uittenbogaard heeft de hal als leslokaal moeten inrichten. Het ge meentebestuur is, na aanhoudende pogingen, voor zijn vasthoudend heid beloond, en nu mag de perma nente school gebouwd worden. Het nieuwe gebouw is ontworpen door het architectenbureau van ir. Schut te in Leiden. Ma a l (1 rift-OegS Igees t is levensgevaarlijk (Speciale berichtgeving) Volgens de In 1938 door de minister van Waterstaat vastgestelde regeling zou thans in Nederland meer dan 2000 km. Ryksweg verlicht moeten zyn, maar in werkeiykheid heeft slechts een kwart van deze afstand elektrische verlichting. Aldus de heer A. G. M. Boost, directeur Wegen en Verkeer van de ANWB op de vandaag te Utrecht gehouden leergang over weg- en straatverlichting. Spreker wees erop, dat naarmate het wegverkeer en dus ook het verkeer by avond en nacht toeneemt, de betekenis van een goede weg- en straatverlichting voor de verkeersveiligheid toeneemt. Gedurende een derde deel van het jaar wikkelt zich het intensieve spitsverkeer in ochtend en avond af bij volstrekte duisternis of in de haast nog gevaarlyker schemertoestand tussen dag en nacht. Lantaarns eerder aan De minister van Verkeer en Water staat heeft het tijdstip waarop voertui gen verlichting moeten voeren 's avonds een kwartier vervroegd en 's ochtends een kwartier verlaat. Spreker hoopte, dat ook ten aanzien van de openbare ver lichting deze gedragslyn zal worden ge volgd en dat men natriumverlichting nog vroeger zal ontsteken .opdat inder daad een kwartier na zonsondergang over het volle lichtrendement wordt be schikt (op vele Rijkswegen wordt de na triumverlichting nog „ouderwets" een half uur na zonsondergang ontstoken). Een aantal „vergeten" wegen en weggedeelten dient, volgens de heer Boost, voor de verkeersveiligheid zeker nog van verlichting te worden voor zien. Hy noemde Ryksweg 13 (Den HaagRotterdam) en Rijksweg 1 (de Gooiweg, waarvoor op de begroting '60 gelden zyn uitgetrokken), alsmede een miserabel gedeelte van Rijksweg 4 (MaaldriftOegstgeest), dat zelfs by daglicht levensgevaarlyk is. Ir. H. F. A. Roodenburg, voorzitter van de commissie voor openbare verlichting van de Ned. Stichting voor verlichtings- kunde, sloot zich vervolgens ten aanzien van Rijksweg 13 direct by de heer Boost aan. Bij voldoening over de openstelling van de nieuwe driebaanswegen tussen Den Haag en Rotterdam, uitte spreker teleurstelling over het feit, dat deze be langrijke weg nog niet van passende ver lichting werd voorzien. Daardoor voldoet deze weg niet aan de hoogste eisen voor verkeersveiligheid. Als voorwaarde wordt onder meer ge steld dat diverse sanitaire voorzieningen zullen worden aangebracht. Voor het vakantiecentrum is een op pervlakte van dertig ha. beschikbaar. In het plan is gedacht aan de bouw van bungalows, een kampeerplaats voor ten ten en een staanplaats voor kampeer wagens. Voorts zouden hier kampwin kels, toiletgelegenheden enz. gebouwd kunnen worden en zou een speelterrein kunnen worden aangelegd. In het wes telijke duingebied vinden de vakantie gangers voldoende gelegenheid voor re creatie. Op het betreffende terrein zyn zes honderd bungalows gedacht. Voorts kun nen hier minstens een paar honderd tenten een plaats krijgen. Met het oog op de drinkwaterwinning in het duingebied zou het vakantiecen trum een riolering en een zuiverings installatie moeten krygen. Deze inStal- latie is geprojecteerd op het braaklig gende terrein onmiddellyk ten zuiden van de Ruigenhoekerweg. De gemeente Noordwijkerhout dient zich thans over het plan uit te spreken. Gaat zy met het plan akkoord, dan zal vermoedelyk een stichting worden opge richt om de realisering van het plan ter hand te nemen. Vermoedelyk zal worden getracht voor de bouw van de bunga lows grote bedryven te interesseren, daar de stichting van dit centrum een aan- zienlyk bedrag vergt. De Zilkerduinweg, waarlangs het va kantiecentrum is ontworpen, maakt deel uit van de provinciale weg nummer 1. Deze zal in de toekomst worden ver nieuwd en verlegd worden in westelyke richting. De weg krijgt een aantrekke lijke bebossing. Voorts zullen langs de nieuwe weg pick-nickplaatsen worden aangelegd. Natrium voor snelweg Dr. M. Rutgers van der Loeff, hoofd ingenieur van het Gemeentelyk Elek- triciteitsbedryf te Amsterdam en chef van de dienst openbare verlichting, behandelde de keuze van lampsoort en lantaarn. Voor een autosnelweg ging zyn voor keur uit naar uitsluitend natriumver lichting, die binnen de bebouwde kom kan worden voortgezet (zoals byv. in Utrecht gebeurt op het singelcircuit) om doorgaand verkeer een duidelijke leiding te geven. In winkel- en woonstraten zag de heer Rutgers de natriumlamp liever niet. Daar zal men kwik-, fluorescentie- of gloei lamp gebruiken naar gelang men de na druk wil leggen op betere economie, resp. op een sfeerryke verlichting. BEURSOVERZICHT Internationals vest AMSTERDAM, 11 november De internationale waarden vertoonden by de opening een vaste tot zeer vaste tendentie, waarby de handel echter niet in overeenstemming was met de behaal de koerswinsten. Wall Street sloot iets lager, maar de Nederlandse fondsen waren er gevraagd. Dit resulteerde tot hogere koersen voor deze papieren in Amsterdam. Verder hadden de West- duitse beurzen belangstelling voor Uni lever en Aku. De affaire in Unilever was kalm. Met spanning wordt het interim dividend. dat vandaag zal worden be kend gemaakt, tegemoet gezien. Daar naast verwacht de beurs een voor aan deelhouders gunstige mededeling van de directie. Unilever boekte op een prys van 714 circa 14 punten winst, vergele ken met de vorige slotprys. Philips was op 686 ruim 5 punten hoger. Aku mon teerde circa 4 punten. Kon. Olie was op rond f. 155 goed pryshoudend. KLM werd, ingevolge Wall Street, hoger ge adviseerd. In de Scheepvaartsector waren de koersen iets lager. Van de leidende cultures kregen Deli's een hogere adviesprijs. De Staatsfondsen ondergingen weinig verandering. Later moesten Unilever en Philips een paar punten van de behaalde koerswinst af staan, terwyl ook Aku een s»unt daalde. Deli-Atjeh werd op last van het beurs- bestuur niet genoteerd in verband met een mededeling, dat de maatschappy onderhandelingen voert om een Neder landse maatschappy over te nemen. De directie van Deli-Atjeh verklaart, dat deze mededeling niet van haar afkom stig is. Gisteren noteerden de aandelen 63 Voor Studebaker-Packard was de advieskoers 26 5/826 3/4 dollar (26 3/8 dollar), Inland Natural Gas 6 7/87 dollar (6 13/16 dollar). WISSELKOERSEN Amsterdam, 11 november Londen 10.58—10.58%; New .York 3,771^__3.771\; Montreal 3.98%3.98%; Parys 76.90—77.00; Brussel 7.55—7.55%; Frankfort 90.47 90.52Stockholm 72.86%72.91%; Zürich 87-05%—87.10%; Milaan 60.79%—60.84%; Kopenhagen 54.72—54.77; Oslo 52.87—52.92; Wenen 14-57%14.58%; Lissabon 13.19%— 13.20%, Beurs van Amsterdam Woensdag 11 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 100% 100 A Ned '59 4% 100% 10ÖA Ned '59 4% 98 A 98% Ned '53 3% 94% 94ft Grootboek obi. 3% 78 Ned '47 3% (3) 92A 92A Ned '51 3% 95% 95% >Jed '53 (3%) 94% 94 Ned '56 3% 94GB 94 Ned. '48 3% 87% 87% Ned '54 3% 89% 87% Ned '55 I 3% 89% 89A Ned '55 II 3% 91% 91 y4 Ned '37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 96AGB 89% Investeringscert 3 9618GB 96% Ned. 62-64 3 98% 97% Indië '37 A 3 92% Grootboek '46 3 89%GB Ned WB 6% 10914 GB 109 y4 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind B 42% 41% Nat Handelsbank 157 155Y4 Ned Handelmy 227% 228 Amst. Rubber 109% 109% H.VA147!^ 146 Senembah 612 A.K.U383 %GB 385% Berkel's Patent (v.) 264 272GB Calvé Delft cert 698 704 Deli My .en (Ver.) 170.50GB 171.40 Kon Pap v Gelder 246% 248GB Hoogovens cert 690GB 705GB Mtiller en Co NH 340GB 350GB Ned Kabelfabr 400%GB 399 Philips 680 684% Philips pref 240GB 240% Unilever 700% 710 Wilton Feyenoord 200GB 200 Biliton 2de r 339 335 Dordtse Olie gew. 700 694 Kon Olie (f20.—) 157 156.50 Idem (50 A f 20.—) 154.80 154.10 HoU Amer Ujn 159% 159 Java China Paket 144% KLM 121.10 124 Kon Ned Stmv My 165% 164% Kon Paket My 132% 132% Stoomvaart My Ned 162 161% Nievelt Goudr eert 137%GB 136GB v OmmereD eert 238 248GL Kon Rott Lloyd 142% 140 Ned Scheepv Unie 138% 137% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam '47 (3%) 3 94% 94 idem 48 (3%) 94 R'dam '52-1 (4%) 97% 97% Idem *37 I-HI (3%) 94 94% Z.-Holland *56 (4*497A 97% Bank N. G '58 (5%) 104% 104% id N WH '52 (4%) 96fi 97 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 95 95% Premieleningen A'dam '63 3 97 A'dam '51 2% 92/, 83 A'dam '56 I 2Mi 80M, 81 A'dam '56 II 214 90V4 9oy. Eindhoven '54 2% 82 83 Enschede '54 2%80% Den Haag '52 I 2% 88% Idem II 2% 87% 37% R'dam '52 I 2% 90 90% Idem n 2% 8811 88% Idem '57 2% 98% 98% Utrecht '52 2% 91% 92% Z.-Holl 1957 2% 96 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 214 214.50 Amst Bank 318 319% HBO eert 253% 255 Rott Bank 277 280% Twentsche Bank 249% 249% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 399 399 Borsumij 67% 68 K. N Ed.met. A-AA 94% Idem pref. wd. 95% Electrolasmy34 5 346 Kon Ned Urofsm 161% 161 Hol) Constructie 444 446 Ing bur v Bouwnllv 280 282 lnternatlo 141 142% Int. Kunststof!. Ind. 62 63 Leidse Wolspinnerij 371 372 Rott Droogdok My 600 Sikken's Lakfabr. 648 655 Ver Touwfabrleken 296% 295 Walvisvaart 121% 120% Wernink's Betonm 156% 168% Van Wyk Textiel 100% Zaalberg 136 136 Spoorwegen L)eh Spoorweg MU 7% Amerlk loodsen Canadian Pacific R 26% Intern Ntckei 98A Anaconda 63% Bethlehem SteeJ 55% Cities Service 48% General Motors 53% Kennecott 96 Steel 74% Shell Oil 72y4 Union Pacific 31% Un States Steel 98% 25H 98% 63% 54% 49U 53 H 95% 74 72 31 97

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9