Laatste nieuws Liefhebberij met opdracht beloond MOLEN IN VOORSCHOTEN IN KRATTEN NAAR AMERIKA Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 10 november 1959 Derde blad no. 29895 De heer A. J. Lindeman, Nieuw Voordorpstraat 25 in Voorschoten is opperman. In zijn vrije tijd blijkt hij echter een hartstochtelijk knutselaar te zijn, die. na jaren van liefhebberij in modelbouw, nu aan een Ameri kaanse opdracht werkt en die bijna voltooid heeft. Al jaren bouwit hij modellen van oud- Hollandse molens, die hij meestal zo'n meter, één meter vijfentwintig hoog maakte. Aan grotere had hij zich nog niet gewaagd. Maarbegin augustus van dit jaar kreeg deze knutselaar een opdracht van een Amerikaanse heer, die met vakantie in Holland aan het Haagsche Schouw een model-molen van de heer Lindeman had zien staan. Zo'n molen, maar dan natuurlijk liefst wat groten, zou de heer Robert P. Morning- star graag in zijn tuin hebben staan in Milford, Pike County, Pennsylvania. Daarom stelde de heer Morningstar zich met de heer Lindeman in verbin ding, die graag die eervolle opdracht aanvaardde. BIJNA GEREED Hoewel wat later dan gedacht was, nadert de molen nu zijn voltooiing. In het bepaald niet grote achtertuintje van de heer Lindeman is een molen verrezen, die van de grond tot de kap m. hoog is en die, met zijn wieken een hoogte van 8.50 m. bereikt. De door snede is aan de voet 2.5 m. en als de teilen over de roeden gespannen zijn heeft deze molen een windvang van 12 m2. We hebben deze fraaie Hollandse mo len gezien en onze bewondering uitge sproken voor dit stuk werk. De wieken draaiden lustig en dat kon gelukkig net, want ze hadden maar enkele deci meters speling van de dakgoot en een knaap van een duivenhok, dat achter in de tuin staat. De heer Lindeman was zo eerlijk ons te vertellen ,dat hij bij het maken van deze molen wel wat hulp had gehad. Hij had de zware houten binten machi naal laten zagen en het rietdekkers- werk was verricht door de heer De Bru3rn uit Stompwijk. Nu was een fami lielid nog bezig met het waterrad, dat nog aangebracht moet worden in de romp, want dat wordt geheel van ijzer gemaakt. De heer Morningstar wil de molen namelijk aansluiten op een vij vertje op zijn landgoed en hem dus niet alleen als sieraad en herinnering aan zijn verblijf in Holland opstellen. IN KRATTEN NAAR AMERIKA Binnenkort wordt de molen zover imogelijk uit elkaar genomen en in 1 kratten verpakt naar Amerika verzon den. Het lijkt ons toe, dat het nog een heel karwei zal zijn de grote en zware MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 november. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Per 100 kg.: An dijvie 2029, snijbonen 111136. boeren kool 2428, rode kool 2527, groene kool 21—30, prei 3136, spinazie 4398, stoof- sla 21 .spruiten A 7990, B 6083, was- peen 23—32, witlof 90—144. Per 100 stuks Bloemkool A 3258 .knolselderie 3235, komkommers B 18 ,sla A 6.9020. Per 100 bos: bospeen 2529, selderie 5.606.10. LEIDEN, 10 november. Varkensmarkt. Aangevoerd 161 vette varkens. Notering per kg.: lev. gew.: zware varkens 1.74 tot 1-78. lichte varkens 1.77 tot 1.81, slagers varkens 1.82 tot 1.84, zeugen 1.53 tot 1.58. Handel a.anvankelijk vlug, afloop minder. AALSMEER, 9 november. C.V. Aalsm. Veiling G.A. Clematis per stuk 3595; Gerbera 2071; Bouvardia 2061; Calla 3575; Chrysanthen gr. bl. 2057; idem kl. bl. 1529; Cyclamen per bos 90195; «eesla 180—480; Ornithogalum 70—155; Euphorbia per stuk 2585; Anjers: rood "er stuk 25—59; roze 15—34; wit 10—13; rchid Beauty 2542; Rozen: Better Ti mes 1227; Rosalandia 2035; Parel van Aalsmeer 1227; Geh. Duisberg 2540; Verschuren 10—21; Edith Helen 2041; Towny Gold 12—30; Mad Offmann 20—43 Pechtold 10—22; Baccarat 45—82; Monte zuma 2544; Nymph 30—51. ROTTERDAM, 10 november. Vee markt. Aantal in totaal 3435; weektotaal 5490; vette koeien en ossen 450; gebruiks- vee 1143; vette kalveren 400; graskalveren 380; nuchtere kalveren 472; varkens 3; lopers 38; biggen 68; paarden 61; veulens 8; ezels 368; bokken of geiten 44. .Prijs in cents per kg: vette koeien le kW. 305—325; 2e kw. 275—305; 3e kw. 265 7-275; vette kalveren 280—310; 260—290; 220—260; slachtpaarden 200 180 160. Prijs in guldens per stuk graskalveren Je kw. 425 2e kw. 375 3e kw. 275; nuch tere kalveren 65 55 45; exportvarkens lo pers 100 85 75; biggen 58 48 40; schapen 83 75 55; lammeren 98 80 60; kalflcoeien 1275 1050 900; melkkoeien 1275 1050 900; vare koeien 875 775 675; vaarzen 925 775 i 625; pinken 580 500 400. De molen past maar net in de tuin van de heer Lindeman. (Foto L.D./Holvast) •romp uit de achtertuin aan de Nieuw- Voordorpstraat te krijgen, maar de heer Lindeman verzekerde ons, dat het kon. Hij had er rekening mee gehouden. An ders had hij, om een nog fraaiere vorm te krijgen, de romp aan de voet nog iets wijder gemaakt. De heer Lindeman heeft zijn vrije tijd goed besteed. Misschien zullen buren of familieleden van de Amerikaanse heer Morningstar het idee voor navolging vatbaar vinden? We wensen het de nij vere knutselaar in Voorschoten van harte toe. STADSNIEUWS Mutaties bij UVS Naar wij vernemen heeft de heer B. Vonk, commissielid van de sectie be taald voetbal van de vereniging UVS, zijn functie neergelegd. Reeds eerder drie weken geleden had de voorzitter van deze sectie, tevens lid van het be stuur (commissaris), de heer P. J. Grin, zijn functies ter beschikking gesteld. Voorts heeft de heer J. Boekhoud de algemene ledenvergadering, die maan dag 16 november a.s. bijeenkomt, laten weten, dat hij een bestuurslidmaatschap niet meer ambieert. Hij is gisteravond afgetreden. NEERLANDIA GAAT DUITSE CONCERTREIS MAKEN Vrijdagmorgen aanstaande vertrekt het Accordeon-orkest „Neerlandia" voor een korte concertreis naar Duitsland, waar het in enkele plaatsen een con cert zal geven. Het eerste concert wordt zaterdagavond in Frankfurt am Main gegeven. Gastsolist is dan de Leidse pianist Henk Briër. Neerlandia timmert nog meer aan de weg. Donderdag namelijk is het orkest via Hilversum I te beluisteren in de uitzending „Actueel Accordeonallerlei" (van 18.3018.50). Uitgevoerd worden „Deutsche Volksweisen" van Rudolf Würtlmer en twee delen uit de suite „Groszstadtbilder", van Hans Rauch. Aan de uitzending gaat een kort inter view met de dirigent vooraf. ZAKENJUBILEUM VV. J. ZIRKZEE Maandag is het 25 jaar geleden, dat de heer W. J. Zirkzee in de Professoren- wijk (van 't Hoffstraat 7) een textiel handel en woninginrichting opende. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt er die dag van 2.30 tot 5 uur een receptie in het bedrijfspand gehouden. Onze stadgenote, mej. M. H. Goedman, leerkracht aan de Dr. Van Voorthuyzenschool, is aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam geslaagd voor het kandidaatsexamen pedagogiek. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hendrikus Jacobus, zn van G. J. F. Montanus en J. C. M. Janssen; Jacoba Johanna, dr van C. van Delft en D. van Duijn, Liedewy, dr van C. J. M. Heetvelt en E. M. Winkelmolen; Brigitta Marianne dr van H. J. Bethe en H. G. Eijgendaal; Adriana, dr van A. van der Bol en C. de Ridder; Wilhelmina Frederika Karolina, dr. van F. G. Hali en M. H. van der Bie zen; Jacobus, zn van J. Bodijn en J. Ser iier; Theodorus Cyprianus Maria, zn van T. J. van Rooden 'en J. M. Straathof; Er na Geertruida, dr van D. van Beelen en J. H. E. Duijndam; Nicolaas, zn van A. Dlsseveld en M. Verwoerd; Nicolaas. zn v. N. de Bes en H. S. de Gunst; Dik, zn van J. Bulk en A. van Beelen; Alfred, zn van A. Robbers en W. Meijers; Pietje, dr van J. Blonk en W. Messemaker. GETROUWD OVERLEDEN D. de Gelder, 77 Jaar, man. LEIDERDORP BIJEENKOMST „DAGUERRE JR.' De fotoclub „Daguerre jr." hield gis teren in het Dorpshuis haar wekelijkse clubavond. De heer Jongkind hield een causerie over reproduktietechniek. Deze techniek wordt verdeeld in in drie hoofdgroepen nl.: hoogdruk, diep druk en vlakdruk. Op dit laatste ging de heer Jongkind wat dieper in. Hij vertelde hoe men te werk moet gaan om van een schilderij een kleurenrepro- duktie te maken. GEREF. JEUGDCENTRALE In Irene werd gisteren weer een in structie-avond van de Geref. Jeugdcen- trale gehouden. De heer A. A. Leenhouts sprak over „Het probleem Israël". De voorzitter der Jeugdcentrale, de heer A. Verbeek, herdacht, na de opening, allereerst het overlijden van de heer Chr. Verra. De heer Leenhouts baseerde zijn inleiding op een brochure van prof. Gunning, die een 3-delig snoer ziet n.l. God, Israël en het Heilige Land. De heer Leenhouts sprak van een eeuwenoud recept, die God verlaat, gaat het land uit. Tenslotte heeft het joodse volk eeuwenlang over de gehele wereld ver strooid moeten leven. Nu trekken de joden van alle zijden naar het oude land terug, evenwel zonder geloof. De heer Leenhouts zei, dat Israël is en blijft Gods eerstgeborene, die de taak heeft Gods lof te verkondigen. Tenslotte zei de heer Leenhouts, dat het probleem Israël het probleem is van de oecumene. De burgemeester zal niet morgen avond, maar donderdag van 6 tot 8 uur nam. spreekuur houden. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren: Rosalia J. M., dr van A. J. van Leeuwen en M. M. van der Poel. Anna Cl., dr van M. J. Kortekaas en J. C. Slin gerland; Gerard C., zn van D. Koudijs en van Coeverden. Getrouwd: W. N. van Dorp, 25 jr en E. C. Heemskerk, 25 jr. WASSENAAR Commissaris J. J. Maandag 40 jaar bij de politie Op maandag 16 november a.s. zal in Wassenaar het feit worden herdacht, dat de heer J. J. Maandag, commissa ris van politie, 40 jaar geleden zijn po- litie-loopbaan begon. Er zal die dag des morgens een samenkomst zijn met het personeel en 's middags, na een receptie voor genodigden, in Raadhuis De Paauw een receptie van 4 tot 5 uur voor alle belangstellenden. De heer Maandag werd in november 1919 als inspecteur van politie in Rot terdam aangesteld. Hij bleef in de Maasstad gedurende twintig jaren en was werkzaam op verschillende afdelin gen van het hoofdbureau, o.m. bij de centrale recherche. In de oorlogsjaren was de heer Maan dag werkzaam als commissaris bij de Centrale Opsporingsdienst in Den Haag. Bij de bevrijding in 1945 werd hij aan gezocht, voorlopig in Wassenaar de lei ding van het gemeentelijk politiekorps op zich te nemen. Dit werk beviel de heer Maandag en in oktober 1946 werd hij bij Kon. Besluit definitief tot com missaris benoemd. Behalve korpschef van politie is de heer Maandag in Wassenaar comman dant van de brandweer, hoofd van de Zelfbescherming der BB en directeur van de in deze gemeente gevestigde po- litie-opleidingsschool. Koningin bezoekt R.P.I. in Eindhoven Toegejuicht door honderden belang stellenden, arriveerde vanmorgen H.M. de Koningin per auto bü de Rijkspsy- chiatrische inrichting (RPI) aan de Boschdyk te Eindhoven. De vorstin dankte voor het haar ge brachte spontane huldebetoon. Bij de ingang van het hoofdgebouw, werd Hare Majesteit begroet door mr. dr. Ch. J. M. A. v. Rooy, minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, mr. dr. C. N. M. Kortmann, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant ir. H. B. J. Witte, burgemeester van Eindhoven en dr. L. Ph. Schreinemachers, genees heer-directeur der RPI. Hartelijk dankte de vorstin voor de haar aange boden bloemen. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar de kantine, waar dr. Schreine machers een uiteenzetting gaf over het werk in de inrichting, waar op het ogenblik ongeveer 900 mannen en vrou wen worden verpleegd; rijkspatiënten, justitiepatiënten en gemeentepatiënten. Begeleid door de geneesheer-direc teur bracht de Koningin daarna een be zoek aan een drietal paviljoens. Ten slotte begaf het gezelschap zich naar de foyer van het gebouw, waar de Konin gin een tentoonstelling van door patiën ten vervaardigde voorwerpen als uitin gen van de actieve ontspanningsthera pie, bezichtigde. Om half een begaf de Koningin zich naar de rij-instructieschool in de Con stant Rebecque-kazerne aan de Oir- schotsedijk. H.M.G. bevestigt vonnis tegen sergeant Meerholtz Het Hoog Militair Gerechtshof heeft vanmorgen het vonnis bevestigd dat de Krijgsraad te 's-Hertogenbosch wegens desertie had uitgesproken tegen ser geant-vlieger A. M. Meerholtz van de vliegbasis Woensdrecht: 24 dagen ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest en ontslag uit de militaire dienst zon der ontzetting uit de bevoegdheid bü de gewapende macht te dienen. Meerholtz heeft indertijd op de basis Woensdrecht geweigerd, zonder schrif telijke lastgeving zijn kastje te openen voor een zijner superieuren. Toen hem daarvoor 8 dagen streng arrest werd op gelegd bleef hij een week lang van de basis weg, waarna hy wegens desertie vervolgd werd. Dokter F. C. v. d. Horst De raad voor de zending der Ned. He'rv. Kerk heeft aan de generale sy node van deze kerk voorgesteld dokter F. C. van der Horst te benoemen tot secretaris voor medische aangelegenhe den als opvolger van dr. W. lT Dake, die met pensioen gaat. Dokter Van der Horst heeft zich bereid verklaard deze benoeming te aanvaarden en is reeds op het Zendlingsbureau te Oegstgeest aan het werk getogen. Bekroonde opstellen en tekeningen „dierendag" Voor de vijfde keer heeft de afdeling Wassenaar van de Nederlandse Verent ging tot Bescherming van Dieren ter gelegenheid van Dierendag onder de Wassenaarse schooljeugd een opstel- en tekenwedstrijd georganiseerd. Gister avond is in Huize Den Deyl de uitslag bekendgemaakt en aan de jeugdige prijswinnaars hun beloning in de vorm van een boek uitgereikt. De voorzitter van de afdeling, mr. A. Zwanenburg, sprak in een inleidend woord zijn vreugde uit over de grote be langstelling die de wedstrijd ook dit jaar weer heeft ondervonden; vrywel alle daarvoor in aanmerking komende scho len namen deel. De jury heeft geen ge makkelijke taak gehad. Na veel wikken en wegen werd het opstel van Guus An Korff, leerlinge van de openbare school in de Van Zuylen van Nijeveltstraat met de hoogste prijs bekroond. Verder ontvingen de volgende jongens en meis jes een prijs: Wendela Gevers Deynoot, Ireen Quack, Janneke Roozeboom, Ti- tia Langbroek, Mary Schouten, Wim Mazzola, Annemiek Houdijk, Pauline Westgeest, Brenda Grevers, Evertjan Jansen Schoonhoven, Carola Burger hout, J. Walraven en twee leerlingen )e eerste kilometer van de Mont- Blanctunnel aan de Italiaanse zijde is geboord. Boven een door kijkje door het gereed gekomen baanvak, onder een opname van een enorme boormachine, die zich een weg baant door de rotswand. Minister De Pous: Niet beducht voor nieuwe overspanning (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer heeft minister De Pous vanmiddag verklaard, dat hij van oordeel is, dat in 1960 in de econo mie als geheel geen overspanning zal optreden. Hij erkende de sterke groei van de binnenlandse bestedingen. In 1958 bedroeg de toeneming van de con sumptie 1 procent en in 1959 ruim 4 procent, waarna -voor 1960 een toene ming wordt verwacht van bijna 6 pro cent. De minister was het daarom niet eens met de heer Nederhorst (PvdA), dat een te strakke politiek wordt ge voerd ten opzichte van de consumptie in vergelijking tot de investeringen. De particuliere investeringen liepen in 1958 met 10 procent terug. Verwacht wordt, dat zij in 1960 zullen stijgen met 14 procent of elfhonderd miljoen gulden. De aanwas van de bestedingen is tot- nutoe ongeveer gelijk aan de toeneming van het nationale inkomen, maar de ontwikkeling wyst erop, dat thans de bestedingen sneller stijgen dan het in komen, en het proces zich in 1960 nog zal versterken. De verwachting is dat de bestedingen volgend jaar vier mil jard zullen bedragen en de produktie drie miljard, waardoor het saldo van de betalingsbalans zal verkleinen tot ongeveer zeshonderdmiljoen gulden De verwachting voor 1960 lijkt, vol gens minister De Pous, op het eerste gezicht dan ook weinig aanleiding te geven tot beduchtheid voor een over spanning van onze economie in de naaste toekomst. Maar de minister beklemde met nadruk, dat een voorzich tig beleid geboden blyft. Conferentie van ministers van Onderwijs Donderdag zal de minister van O. K. en W„ mr. J. M. L. Th. Cals, de con ferentie van ministers van Onderwüs van België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Luxemburg en Ne derland openen. De Nederlandse mi nister is de initiatiefnemer tot deze incidentele en strikt besloten confe rentie, die gehouden wordt in het Vredespaleis. Donderdagavond biedt prof. dr. J. E. de Quay in de eregalerij van het Rijks museum te Amsterdam de deelnemers aan de conferentie een diner aan. Vrijdagavond, na de sluiting van de conferentie, zullen de deelnemers op uitnodiging van de Nederlandse minis ters van Onderwijs in het museum Prinsenhof te Delft een concert bijwonen dat gegeven wordt door het Nederlands strijkkwartet. Charles van Doren kreeg een filmrol aangeboden De 20th Century Fox heeft de televisie quiz „winnaar" Charles van Doren een betrekking aangeboden. Producer Mervyn Leroy zeide, dat Van Doren is aangezocht voor een rol van officier van Justitie in „Wake me when it's over". „Het is tijd, dat iemand hem nu eens een baan geeft met een salaris waarvan hy kan leven. Ik geloof, dat Van Doren nu wel genoeg is gestraft". ,3ovendien geloof ik, dat hy een goed acteur is, te oordelen naar zijn optreden voor de televisie". Zoals bekend verloor Van Doren zün betrekkingen aan de Columbia Univer siteit en by een televisiemaatschappij, toen hij bekende dat het vraag- en ant woordspel doorgestoken kaart was ge weest. van de hoogste klasse der openbare uloschool: Ruud Veldman en Elly Jon- geneel. De mooiste tekeningen maakten; E. Schuitemaker, Christine v. d. Holst, Theresia Boelen, Paul Rouppe van der Voort, Ineke Plat, Alberta Tipker, Gerda van Leeuwen en Tonny Waayer. Prijzen voor groepswerk werden aan de volgende scholen toegekend: de Nuts- school, Pius X-school,. Salvatorschool, St. Annaschool en R.-K. Huishoud school. Soekarno: „Strijden om Nieuw Guinea" President Soekarno van Indonesië heeft zyn volk opgeroepen te strüden voor Ned. Nieuw-Guinea „met de strijd lust van een tüger". Een menigte van een half miljoen mensen en het diplo matieke korps in Indonesië hoorden vandaag tezamen met de gedelegeerden op de elfde conferentie van het Colom- boplan in Djocjakarta een redevoering van ongeveer een uur aan, waarin (le president het Indonesische volk opriep „bezeten te worden van nationalisme" teneinde de „onvoltooide revolutie" af te sluiten. Indonesië moet „een vlammen de geest, vastberadenheid en actie „be werkstelligen om West-Irian te verkrij gen en een oprechte en bloeiende sa menleving en een socialistische staat in Indonesië te scheppen. De toespraak vormde het hoogtepunt van de „dag der helden", de herden king van de gevallenen in de Indonesi sche onafhankelijkheidsstrijd - nu 14 jaar geleden. Soekarno verklaarde, dat Indonesië streeft naar de vorming van een eenheidsstaat, die reikt van Suma tra tot de oostgrens van Ned. Nieuw- Guinea. Voordat de president verklaard had dat de Indonesische buitenlandse poli tiek door geen omstandigheid veranderd zal worden, richtte de minister van Bui tenlandse Zaken Soebandrio zich tot het volk over Ned. Nieuw-Guinea. Indonesië zal niet samenwerken met de Nederlanders voordat „West-Irian is teruggegeven, zei hij. „De Nederlanders hebben 350 jaar getracht het Indonesi sche volk te benadelen en ondernemen nog steeds pogingen om dit voort te zetten", aldus Soebandrio. BEURSOVERZICHT Verdeelde markt Amsterdam, 10 november By" kalme handel was de tendentie vandaag voor de internationale waar den verdeeld. Philips ontmoette behoor lijke belangstelling en steeg, op specu latieve aankopen, van 676 tot 680%, te gen gisteren als slotprys 674%. Even eens op speculatieve aankopen steeg Unilever van 697 tot 700% tegen giste ren als slotprys 696%. Morgenmiddag wordt 't interimdividend van 't margari nefonds bekend gemaakt. Vandaag gin gen er geruchten over 'n aandelenemissie met claimrecht door het concern. Aku steeg van 382 tot 383%: de slotkoers van gisteren was 385%. Kon. Olie schommelde rond de f. 154.40 tegen de vorige dag f. 157.10. De aandelen noteer den in New York een halve dollar lager en bleven in Amsterdam beneden pari teit New York. De handel werd be- invloed door de teleurstellende slotkoer- sen uit Wall Street. Men had in Am sterdam op een vast slot in New York gerekend, nu de staalstaking aldaar (voorlopig) tot het verleden behoort. De Amerikanen dachten hier anders over; vandaar de teleurstellende slotkoersen. De Westduitse beurzen waren iets beter. Scheepvaarten en Cultures lagen ver laten met geringe koersafwijkingen. Staatsfondsen beter en vast voor de Staffellening. Voor Studebakers bedroeg de adviesprijs 26% dollar tegen gisteren 28Yx dollar. Inland Natural Gas advies 6% dollar (7ft dollar). In de locale sector reageerden aande len Fokker niet op de order voor vier „Friendships" die de maatschappij zal ontvangen uit Nieuw-Zeeland. WISSELKOERSEN Amsterdam, 10 november. Londen 10.58%—10.59; New York 3.77%—3.77%; Montreal 3.98%—3.99%; Parys 76.95— 77.05; Brussel 7.55V8—7.55%: Frankfort 90.51-90.56; Stockholm 72.88%72.93%; Zürich 87.11—87.16; Milaan 60.82%— 60.87%; Kopenhagen 54.74%—54.79%; Oslo 52.90-52.95; Wenen 14.59%-14.60%; Lissabon 13.19y4—13.20%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 10 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Ned '58 4% Ned '59 4% Ned '53 3% Grootboek obi. 3% Ned '47 3% (3) Ned '51 3% Ned '53 (3%) Ned '56 3% Ned '48 3% Ned '59 4% Ned '54 3% Ned '55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned 62-64 3 Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Ned W.B 6% Vorige koers 100ft 100ft 94H 78% 92GL 95% 94GB 93%GB 87% 98% 89% 89% 91 %B 89% 92% 89%GB 109ft Slotkoers v. heden 100% 100% 94% 78 92 ft 95% 94% 94GB 87% 91% 89% 96ftGB 96HGB 98% 92% 109 %GB ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B Nat Handelsbank Ned Handelmü Amst. Rubber H.V_A Senembab A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert Deli My .en (Ver.) Kon Pap v Gelder Hoogovens cert Müller en Co N.B Ned Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Olie (f20.-) idem (50 f.20.—) Holl Amer lyn Java China Paket KLM Kon Ned Stmv Mij Kon Paket Mü Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr eert v Ommeren eert. Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam 47 (3%) 3.. 94% idem 48 '3%) 93% R'dam '52-1 (4%) 97% idem '37 I-III (3%) 94 Z.-Hoiiand '56 UYt) 96% 42% 42% 155GB 157 226% 227%. 109% 109% 147% 147% 610GB 612 385% 383 %GB 271 264 695GB 698 171 170.50GB 249% 246 687GB 690GB 330 %GB 340GB 400 %GB 400 %GB 674% 680 237% 240GB 696% 700% 200% 200GB 339% 339 700% 700 158 157 157.15 154.80 159 159% 145% 144% 122.50 121.10 165% 165% 133% 132% 162% 162 137% 137 %GB 247 238 143% 142% 139 138% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 104% 104% id. N.WJB. '52 (4%) 97 96H Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95 95 Premieleningen 97 A'dam '51 2% 83 82% A'dam '56 I 2% 80% 80 y2 A'dam *56 II 2% 90% 90% Eindhoven '54 2% 82 82 Enschede '54 2% 80% 80% Den Haag '52 I 2% 88% Idem II 2% 88% 87% R'dam '52 I 2% 91 90 Idem n 2% 88% 98% 98% Utrecht *52 2% 92% 9i y4 Z.-HoU 1957 2% 96 96 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco Amst. Bank H.B U eert Rott. Bank Twentsche Bank 213 319 250 279% 248 214 318 253% 277 y4 249 94% 94 97A Industrie Ondernemingen Albert Heyn Borsumij K. N Ed.met. A-AA Idem pref. wd Electrolasmij Kon Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v Bouwnyv lnternatio Int. Kunststof! Ind. Leidse Wolspinnerij Rott Droogdok Mil Sikken's Lakfabr Ver Touwfabneken Walvisvaart Wernink's Betonm Van Wyk Textiel Zaalberg Spoorwegen Dell Spoorweg M;1 7% 7% Amerik fondsen Canadian Pacific ft. 26% Intern Nickel 99% 98ft Anaconda 64% 63% Bethlehem Steel 57} 8 55 Cities Service 49% 48% General Motors 55% 53% Kennecott 96', 96% Steel 75% 74% Shell Oil 72 72V4 Union Pacific 30 ft 31 y8 Un. States Steel 100% 98% 398 399 66 67% 97% 94% 97% 95% 350 345 160% 161% 446 444 278 280 140 141 64% 62 370 371 601 600 650 648 296% 122% 121% 160 156% 100% 135 136

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7