-t;:rvoor Breng volgend maal toiletgerei mee en dan regelrecht de gevangenis in! «Sr* Lifters wapenden zich tegen automobilistenboksbeugel Volgend jaar kan men per trein Leiden sneller naar zuiden GRATIS KWAVVA van Vijftigduizend gulden voor restauratie „De Heesterboom" VELPO^i Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 10 november 1959 Tweede blad no. 29895 Klasse aPa gratïs j borduurt®*™" Officier tot belhamels: „Ik ben blij, dat beide verdachten zijn verschenen, zodat ik hen per soonlijk kan aanzeggen, dat zij een volgend maal hun toiletgerei mee moeten brengen omdat zij dan regelrecht de gevangenis ingaan", aldus sprak de officier van Justitie, mr. H. J. F. Zandhuis gisteren tijdens de kantongerechtszitting in zijn zeer scherp gesteld requisitoir in de zaak tegen de beide 19-jarige Katwijkse jongens, die zich aan een erger lijke baldadigheid hadden schuldig gemaakt. Op 30 september hadden zij in de Hoofdstraat te Katwijk een aantal vlaggehouders met vlag en al van de muur gerukt en waren met een aantal vrienden met een en ander aan het „voetballen" gegaan. „Het ging om een wedstrijd wie de sterk ste was". Beiden stonden bij de politie zeer ongunstig bekend en één van hen had reeds een veroordeling inzake de overtreding van de wapenwet achter de rug. Na zijn niet mis te verstane waarschuwing, eiste de officier tegen ieder der verdachten ditmaal nog f 20,boete subs 4 dagen. De kantonrechter vonniste conform met de toevoeging dat het inderdaad bij het eerstvolgende procesverbaal ,,raak" zou zijn. Ook de beide Haagse re clame teken aars resp. 18 en 23 jaar oud, zijn te nauwer- nood aan hechtenis ontkomen. Toen bei den in september op de Rijksweg onder Voorschoten stonden te liften, maakten zij op de politie een dermate ongun stige indruk, dat zij werden aangehou den. In hun rugzakken vond de politie een luchtdrukpistool en een boksbeugel, waarna proces-verbaal wegens overtre ding van de wapenwet volgde. De jong ste voerde het woord en deed een nogal vreemd aandoend verhaal. Zij wilden nl. zo „primitief" mogelijk al liftende door het land reizen en hadden de wapens bij zich om zich onderweg tegen auto mobilisten, die een lift gaven te kunnen verdedigen, indien deze eventueel „las tig" zouden worden. „U draait een en ander om" aldus de kantonrechter. „Wij horen wel, dat een lifter een automobilist overvalt, maar nooit andersom". Ongeloofwaardig Zij zagen er zo ongunstig uit, omdat zij een baard van een paar dagen had den en bij de boeren in het hooi hadden geslapen. Voor hun aanhouding hadden zij enige dagen door Gelderland gezwor ven, de kappers aldaar waren net „sla gers" en waren dus niet in aanmerking gekomen voor de klandizie, aldus de woordvoerder. Een en ander klonk nogal ongeloofwaardig, vooral omdat even la ter de verklaring volgde, dat het pistool was meegenomen op de trektocht, daar het thuis door de ouders niet gevonden mocht worden, omdat deze het niet zou den goedkeuren. De officier noemde het een zeer ernstig geval en hechtte weinig geloof aan de verklaringen. Een hechtenisstraf zou hier zeker de overweging waard zyn, doch ditmaal zou hy zijn eis nog beperken tot een boete van f. 35 subs. 7 dagen voor beide verdachten met inbeslagname van de wapens. In de toekomst konden de ver dachten rekenen op een onvoorwaarde lijke hechtenisstraf. De kantonrechter vonniste met f. 15 subs. 3 dagen alsmede in beslagname en onderstreepte de waarschuwing van de officier nog eens nadrukkelijk. „Uw verweer hier ter zitting is mis selijk, omdat U nu een ander de schuld wilde geven, terwijl U destijds tegen de politie heeft verklaard, dat U de volle dige schuld droeg", aldus de officier van Justitie tegen een 22-jarige vertegen- Advertentie. Dat moet gij beslist doen! Er zijn soms van die situaties in het leven, dat de mens in wanhoop uit roept „Wat moet ik doen?" Zo begon gisteravond in de Marekerk ds. G. van Duinen, uit Wassenaar, zijn preek tij dens de dienst, die door de Contact commissie voor Evangelisatiewerk werd gehouden. Wie moet er op die vraag antwoord geven, zo vroeg ds. Van Duinen. De mens? Is er echter iemand, die in leven en sterven genoeg heeft aan het woord van de mens? Ds. Van Duinen meende van niet. God zal zeggen „Dat moet gij beslist doen!" Is er iemand, die zijn eigen verant woordelijkheid kan dragen, zijn eigen verdriet, zijn schuld of zijn geluk? Het leven is zwaar. Alle mensen zijn bezig een rotsblok te torsen, een rotsblok van schuld, smart, geluk of verantwoorde lijkheid. De een wentelt het rotsblok naar links, de ander naar rechts. Tus sen al deze wentelende mensen treedt nu God en zegt: „Wentel Uw weg op den Heere en vertrouw op Hem en Hij zal het maken" (Ps. 37 5). Dit is een uitnodiging, zo sprak ds. Van Duinen. Als de mens Hem ver trouwt en de uitnodging aanneemt, dan zal Hij de weg maken. Hij maakt van een beest een kind. „Wentel Uw weg op den Heere en ver trouw op Hem en Hij zal het maken". Dan zal men in de Hemel zijn, zo be sloot ds. Van Duinen zijn preek. Aan de dienst werd verder medewer king verleend door de zangbrigade van het Leger des Heils. woordiger uit Voorburg. Deze haalde met een snelheid van 100 km. per uur in een bocht nabij een brug op de Hoge Rijndijk een voor hem rijdende auto in, verloor de macht over het stuur van zijn auto en schoot dwars over de weg een sloot in. Gelukkig was er weinig verkeer op de weg en bleven de gevolgen beperkt tot een nat pak en een ernstig beschadigde auto. De vertegenwoordiger verklaarde, dat hij door de voor hem rijdende auto bij het passeren was ge hinderd, hetgeen absoluut onwaar bleek te zijn, vandaar zijn destijds afgelegde verklaring. De officier vond de snelheid gezien de situatie krankzinnig hoog en zijn ma noeuvres dermate levensgevaarlijk, dat hy tot de hoge eis van f. 80 boete subs. 20 dagen, alsmede de voorwaardelijke in trekking van het rijbewijs voor de tijd Verbetering van IS.S.-dienstregeling ruim acht miljoen voor kerkbouw De inzameling van de hervormde actie voor kerkbouw heeft thans 'het bedrag van ruim acht miljoen gulden over schreden, zodat reeds 50% van de voor ogen gestelde opbrengst bereikt is. van een jaar met een proeftijd van een jaar kwam, hierbij rekening houdende met het beroep van de verdachte, die met een onvoorwaardelijke intrekking ernstig gedupeerd zou zijn. De vertegen woordiger vroeg uiterste clementie, om dat hij al was gestraft met een zeer hoge schaderekening. De kantonrechter vonniste met f. 60.- boete subs. 10 da gen en de voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor drie maanden. Proeftijd een jaar. Niet bekommerd De wijze waarop een 22-jarige mon teur uit Oegstgeest zich had gedragen, kon bij de magistraten eveneens weinig waardering vinden. Deze moest op een avond in september op het Pieterskerk hof met zijn auto uitwijken voor enige stilstaande wielrijders, haalde te veel uit en raakte daarbij een tegemoetrij- dende bromfietsberijdster zodanig, dat deze ernstig ten val kwam. Hoewel een naast hem zittende vriend nog had ge zegd, dat zijn auto iemand had geraakt, was hij doorgereden en moest later wor den achterhaald. De dame was gelukkig niet ernstig ge wond, doch dit nam niet weg, aldus de officier in zijn requisitoir, dat de onver schilligheid die de monteur hier had ge toond - door zich niet te bekommeren om zijn slachtoffer - hem zeer ernstig moest worden aangerekend. Om hem in de gelegenheid te stellen ernstig na te denken over dit feit, eiste de officier dan ook naast een boete van f. 25 subs. 5 dagen, de onvoorwaardelijke intrek king van het rijbewijs voor de tijd van 6 maanden. De monteur vroeg om uiterste cle mentie, daar hy bij een intrekking van zijn rijbewijs in de toekomst brodeloos zou staan. De kantonrechter wilde reke ning houden met een en ander, doch waarschuwde hem nogmaals ernstig. Het vonnis werd f. 25 boete subs. 5 dagen en een voorwaardelijke intrekking van het rybewys voor de tyd van 6 maanden. Proeftijd een jaar. 1 Kwatta Manoeuvre 20 ets reep voor ÏO Kwatta-soldaatjes bij Uw winkelier 't is weer Volgend jaar kunnen treinreizi gers vanuit Leiden sneller in Bra bant of Limburg komen. Dit is de consequentie van het besluit van de directie van de Nederlandse Spoorwegen om aan de klachten van de lange-afstandsreizigers te gemoet te komen, die vonden, dat deze reizen door de vele stop plaatsen vaak te lang duurden. Derhalve heeft men met ingang van de zomerdienstregeling 1960 een aantal verbeteringen in de dienstregeling van het inter-pro- vinciale vervoer aangebracht. „Op ieder uur van ieder station min stens één verbinding naar elk ander station". Dit devies van de Nederlandse Spoor wegen is reeds sedert jaren werkelijk heid. Door deze ritmische cadans in 't patroon van de dienstregeling bereik ten de Spoorwegen een hoge graad van van efficiency. Maar aan deze stan daardisatie kleeft een nadeel: op be trekkelijk weinig baanvakken kennen de NS twee treindiensten naast elkaar, een sneltreindienst voor langere af standen en een stopdiensttrein voor kortere afstanden. Op de overige lijnen moest men noodzakelijkerwijze steeds een volledige stopdienst handhaven. Maar de reizigers over lange afstanden klagen dan vaak gemotiveerd over die vele stopplaatsen. Deze gegronde klach ten hebben ertoe geleid dat de Spoor wegen met ingang van de zomerdienst 1960 een aantal versnellingen in het in- ter-provinciale reizigersvervoer willen doorvoeren. Het was een hele puzzel om deze snellere verbindingen in te pas sen in het systeem van de gestandaardi seerde aansluitingen. Ook voor tiet reizigersvervoer van en naar Leiden hebben de dan te nemen maatregelen consequenties. In de rich ting Rotterdam verschijnt dan om het uur een trein welke uit drie delen be staat. Een deel de Beneluxdienst is bestemd voor Brussel een ander deel wordt bijtijds afgesplitst om naar Vlis- singen door te gaan, terwijl het derde deel zich als een sneltrein naar Eind hoven en Limburg spoedt. Een half uur na deze terin komt in Leiden een twee delige trein aan, waarvan het ene deel bestemming Venlo heeft en het andere Vlissingen. Hierdoor heeft men dus om het half uur een verbinding zowel met Brabant en Limburg als met Zeeland En in bepaalde gevallen kan dat van Den Haag naar Eindhoven een tijdwinst van 32 minuten opleveren. Tot Venlo zelfs 35 minuten. Ook op het z.g. middennet worden ds. m. van wijk overleden Te Rotterdam is overleden ds. M. van Wijk, emeritus-predikant van de Geref. Kerken. Ds. van Wijk aanvaardde 6 juni 1926 het predikambt te Oostburg. In 1930 vertrok hij naar Bolnes en 7 september 1932 deed hij intrede bij de j kerk van Delfshaven, die hij gediend heeft tot 1 juli 1956, toen zijn gezond- j heidstoestand hem dwong met vervroegd i emeritaat te gaan. verbeteringen doorgevoerd. Elk uur ver trekt volgend jaar zomer een sneltrein van Amsterdam naar Maastricht, die voor deze afstand twintig minuten min der nodig heeft. De reizigers, die van uit Leiden over Utrecht naar het zuiden willen, kunnen hiervan mede profiteren. Mede door een kortere wachttijd in Utrecht kunnen zij 28 minuten sneller in 's-Hertogenbosch, 32 minuten sneller in Eindhoven, 35 minuten in Venlo en 37 minuten eerder in Maastricht zijn. Daar er op de lijn Uitgeest-Alkmaar om het uur een sneldienst zal gaan rij den, kunnen reizigers, die van deze dienst gebruik maken, zeven minuten sneller in Alkmaar komen. Voorstellen aan Leidse raad Rijk, provincie en eigenaar dragen ook bij Zoals bekend verkeert de houtzaagmolen „De Heesterboom" aan de Haagweg reeds vele jaren in een vervallen toestand, waardoor het in 1951 reeds nood zakelijk bleek de wieken te verwijderen. De molen, welke in 1804 is gebouwd, is een zeer fraaie achtkantige molen met stelling en rietbedekking en bijzonder gunstig in het landschap gelegen aan de Haagweg en het Galgewater, in de nabijheid van de spoorweg Leiden's-Graven- hage. Bovendien is de molen een fraai exemplaar van de weinige houtzaagmolens, welke in ons land nog aanwezig zijn. B. en w. zijn dan ook van oordeel, dat een restauratie van deze molen ter hand moet worden genomen en stellen de I raad voor hiertoe een bedrag van f.< 50.000 beschikbaar te stellen. LEIDSE AMATEURFOTOGRAFEN Eerste ronde in competitie kleurendia's Onder grote i belangstelling hield de Leidse Amateuxfotografenvereniging gis teravond de eerste ronde in de compe titie kleurendia's. Deze competitie is de eerste in haar soort in het bestaan van de verenging. Het aantal ingezonden dia's overtrof de verwachtingen. Bij de daarop vol gende projectie werden eerst de dia's van de beginners vertoond, becijferd en gecommentarieerd. Het bleek, hoe ifioei- lijk het is een juist gebruik van de kleurenfilm te maken. Veel beginners menen, dat er zoveel mogelijk kleur in een dia moet voorkomn; zij, die de kleuren spaarzaam hadden gebruikt verwierven de hoogste cijfers. Na de pauze volgde de vertoning van de dia's der gevorderden. Het kwali teitsverschil met die van de beginners was opmerkelijk. Hier geen streven naar zoveel mogelijk kleur. Vooral de heren Overeijnder, Gompelman, Van den Berg en De Haas konden beziens waardige resultaten presenteren. GOUDEN DOCTORAAT Donderdag is het vijftig jaar geleden, dat mr. W. van der Chijs, geboren en wonende te Delft, aan de Leidse Uni versiteit promoveerde tot doctor in de re ch tswetensch ap. LUm en plak alles met van Ceta-Bever De in 1804 gebouwde en van zijn wieken beroofde achtkantige houtzaagmolen „De Heesterboom" aan de Haagweg, waartoe thans een voorstel tot restauratie bij de raad is ingediend. (Foto L.D./Holvast) Rijkssubsidie wordt eerst in 1964 uitgekeerd De molen is geen eigendom der ge meente, doch van de Vennootschap on der de firma D. D. Noordman, alhier. In verband hiermede hebben B. en W. met de vennootschap overleg gepleegd, waarmede een geruime tijd gemoeid is geweest. Verder hebben zij overleg ge pleegd met de desbetreffende instanties van het Rijk en van de provincie. De kosten van restauratie, welke aanvan kelijk op f. 40.000 werden begroot, wor den thans geraamd op f50.000. De ven nootschap zal in de kosten een bedrag van f. 4000 bijdragen, te voldoen in tien jaarlijkse termijnen van f400 en heeft het college gemachtigd tot het doen van de nodige stappen ter verkrijging van de gebruikelijke subsidies in de res tauratiekosten. Deze stappen hebben een gunstig resultaat opgeleverd. De Staatssecretaris van het Ministerie van O., K. en W. heeft zich bereid ver klaard ten behoeve van de onderhavige restauratie een rijkssubsidie te verlenen van 50% van de kosten tot een maxi mum van f. 25.000, terwijl de staten der provincie Zuid-Holland een subsidie hebben verleend van 15% in de ge raamde kosten, tot een maximum van f. 7.500. Met het oog op het grote aan tal molens, dat de eerstvolgende jaren zal worden gerestaureerd en de daaruit voortvloeiende financiële verplichtingen zal, naar de Staatssecretaris B. en W. heeft medegedeeld, het rijkssubsidie eerst in 1964 kunnen worden uitbetaald. Bij wijze van hoge uitzondering ware hier, volgens B. en W., de figuur te accepteren, dat de gemeente een par ticulier eigendom restaureert. De con sequentie daarvan komt in het te ver strekken krediet tot uiting. De onderhoudskosten komen geduren de een termijn van tien jaren ten laste van de vennootschap op basis van 50% van de werkelijke kosten tot een maxi mum van f. 4.Ó00 in totaal, overeenko mende met een bijdrage van gemiddeld f.400 per jaar. Het overige deel der kosten komt voor rekening der ge meente. Deze en eventueel andere uit gaven zullen te zijner tijd bij de ge meentebegroting worden geregeld. Om trent de enkele detailpunten betreffen de verzekering en onderhoud van de molen is nog overleg gaande met Ged. Staten der provincie. Het onderhavige voorstel wordt dan ook gedaan in het vertrouwen, dat terzake overeenstem ming tussen alle partijen wordt verkre gen .De kosten van het in bedrijf stel len van de molen en het malen komen voor rekening der gemeente. Omtrent een regeling voor de instandhouding van de molen na verloop van een ter mijn van tien jaren na de restauratie, zal tijdig vóór het aflopen van de ter mijn opnieuw met de vennootschap in overleg worden getreden, aangezien de regeling met betrekking tot de verzeke ring het onderhoud en het malen slechts gedurende die termijn zal gel den. B. en W. stellen de raad voor in deze geest een besluit te nemen. uitbreiding r.-k. school woonwagenkamp B. en W. wensen medewerking te ver lenen aan het verzoek van het Stich tingsbestuur Woonwagenwerk Leiden tot het uitbreiden van de school voor woonwagenkamp-kinderen met een klas se voor zeer jeugdige kinderen. Uit het onderzoek van de aanvrage en de nader door het bestuur verstrekte inlichtingen is gebleken, dat het voor geschreven minimum aantal van 20 kinderen wordt bereikt. De Staatssecre taris van O., K. en W. heeft de ver eiste toestemming voor de vorming van de klasse gegeven. Gelet hierop en op het belang, dat met de vorming der klasse is gediend, kan de aanvrage, die aan de wettelijke voorschriften voldoet, naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. De financiële consequentie^ zullen later worden geregeld. garagebedrijf aan vijf meilaan Rijnlands Automobielbedrijf n.v. ,al- I hier, heeft het college verzocht van de gemeente te mogen kopen een perceel j bouwterrein, gelegen aan de Vijf Mei- laan. tussen de Rooseveltstraat en de Hoflaan. Het terrein zal worden be- I stemd voor de bouw van een garagebe drijf met bovenwoningen. Met adres- I santé is overeenstemming bereikt om trent de verkoopprijs van f.35 per m2. gymnastieklokaal in zuidwest Bij zijn om preadvies in handen van B. en W. gesteld schrijven, d.d. 14 sep- j tember 1959, verzoekt het bestuur van I de Stichting Roomsch-Katholieke Scho- j len te Leiden medewerking voor de I houw van een gymnastieklokaal bij de j r.-k. school voor gewoon lager onderwij.' I in het, zuidwestelijk stadsdeel. I Blijkens de aanvrage zal de gymnas- I tiekzaal bestemd zijn voor de in aan- j bouw zijnde en nog te bouwen scholen I voor gewoon Lager onderwijs in het zuidwestelijk stadsdeel. Gelet hierop I zullen naar de mening van het college de normale, aan het geven van lager onderwijs te stellen, eisen bij inwilli- ging van de aanvrage, die aan de wet- j telijke voorschriften voldoet, niet wor den overschreden. De financiële conse quenties zullen later worden geregeld, j Zoals bekend, is in het zuidwestelijk stadsdeel nog geen ruimte voor het gymnastiekonderwijs terwijl het bouw volume. dat voor de stichting van gym nastieklokalen wordt beschikbaar ge- i steld. uitermate beperkt is. In verband hiermede zijn B. en W. voornemens met het bestuur overleg te plegen, teneinde t.z.t, een zo ruim en doelmatig mogelijk gebruik van het lokaal te verzekeren. verlenging sluitingsuur tijdens lichtweek Van 28 november tot en met 4 decem- ber zal in Leiden wederom een zgn. Lichtweek worden gehouden. De Leidse Middenstands Centrale heeft B. en W. verzocht te bevorderen, dat gedurende deze periode het sluitingsuur voor de winkels wordt gesteld op 21.30 uur en vrijstelling wordt verleend van de ver- plichte halvedagshtiting. De desbetref- I fende organisaties van werknemers gaan met dit voorstel akkoord. Naar de mening van B. en W. bestaat tegen het verlenen van de gevraagde ontheffingen geen bezwaar, met dien verstande, dat het B. en W. gewenst voorkomt, dat voor de markt- en straat handel het sluitingstijdstip eveneens wordt gesteld op 21.30 uur. Onder de vele voorstellen, welke tij dens de raadszitting van a.s. maandag middag bij de behandeling van de on- derwijsparagraaf aan de orde komen, is een voorstel om een aanvullend krediet van f. 4400 er is reeds f. 12.200 be schikbaar gesteld te verlenen voor het treffen van voorzieningen aan het schoolgebouw Boommarkt, waarin thans een R.K.-jongensschool van VGLO is gevestigd. Voorts wensen B. en W. aan het bestuur van de Stichting Rooms- Katholieke Scholen te Leiden medewer king te verlenen voor het aanschaffen van tafels en stoelen en van klasse- bureau's met stoelen en podia voor de school voor gewoon lager onderwijs aan de Lusthoflaan 2, en voor het verbete ren van de elektrische installatie in deze school. Verder komt in deze zitting aan aan de orde een vaststelling van de vergoeding in de kosten voor de belo ning van vakonderwijs bij het bijzonder b.l.o. over 1956 en het verlenen van voorschotten op de exploitatievergoeding van bijzondere kleuterscholen over het jaar 1959. Met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum, zal op hun ver zoek, eervol ontslag worden verleend aan: mej. W. M. Mourik, uit haar be trekking van onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager on derwijs aan de Lorentzkade en aan de heer G. J. Beumer uit zijn betrekking van hoofd van de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Storm Buysingstraat. Ir. H. J. Kuiper wenst het college als nog met ingang van 1 november 1959, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19591960 te benoemen tot tijdelyk leraar in de wis kunde aan het Rembrandtlyceum. restauratie wevershuisje De Vereniging „Oud-Leiden", die eige naresse is van het pand Oranjegracht no. 83, is voornemens, als onderdeel van een algehele restauratie van het pand, het dak te verbeteren. De kosten daar van worden begroot op f. 5000. Het pand behoort tot de wevershuisjes; welke het gaafst zyn bewaard. Het komt niet voor op de voorlopige lijst der Nederlandse Monumenten van Geschiedenis en Kunst, doch is wel opgenomen in de Ge- illustreerde beschrijving van de Neder landse Monumenten van Cetschiedenis en Kunst. Het bestuur van genoemde vereniging heeft het college verzocht te bevorderen, dat in de kosten van restauratie van het dak een bijdrage uit de gemeentekas wordt verleend. De Staatssecretaris van het ministe rie van O. K. en W. heeft in de kosten van restauratie een subsidie toegezegd tot een vast bedrag van f. 2500, terwijl verwacht kan worden, dat de Staten der provincie Zuid-Holland eveneens een subsidie in de kosten verlenen. B. en W. achten derhalve wel aanleiding aanwezig voor het verlenen van een bijdrage uit de gemeentekas. Deze ware te bepalen op 15% van f. 5000 of maximaal f. 750 en uit te betalen, nadat de minister de geldelijke verantwoording heeft goedge keurd. De Gem. Monumentencommissie kan zich met het plan verenigen. Verder komen in deze zitting de vol gende voorstellen in behandeling: aan te kopen, in het belang van de volkshuis vesting, de percelen Lange Agnieten- straat 13 en 15 en Vrouwenkerksteeg 6 en 8 tezamen groot 103 m2, zuks voor de pry's van f. 3.600; de beslissing omtrent: a. het ontwerp partieel uitbreidingsplan „LeidenGroenoord", hetwelk met ingang van 24 augus tus 1959 tot en met 20 september 1959 ter visie heeft gelegen; b. het ontwerp tot herziening van het partiële uitbrei dingsplan „Leiden-Meerburgerpolder", hetwelk met ingang van 25 augustus visie heeft gelegen; c. het ontwerp tot herziening van het Wederopbouwplan „Leiden-Stationsplein en omgeving", hetwelk met ingang van 25 augustus 1959 tot en met 21 september 1959 ter visie heeft gelegen, voor ten hoogste drie maanden te verdagen; te bepalen, dat met toepassing van artikel 212, lid 2, der gemeentewet door B. en W. wordt gere geld de verzekering van de gemeente gelden tegen benadeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of door ande ren; het goedkeuren van de rekening van de Armenraad over het jaar 1958; het aangaan van kasgeldleningen gedurende het jaar 1960; met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage over een te komen, dat het krediet in reke ning-courant ingevolge de overeenkomst met.de Bank gesloten de 19de april 1952, voor" het jaar 1960 wordt vastgesteld op f. 3.500.000; het aangaan van een 4%% geldlening ad. f. 2.843.000. welk bedrag bestemd is voor de financiering van de kosten van investeringen bij de gas- en elektriciteitsbedrijven (f. 2.532.000), aan koop van het gebouwencomplex Garen- markt. Korte Raamsteeg en Levendaal (f. 261,000) en voorzieningen aan de keukeninstallatie van de psychiatrische inrichtingen „Endegeest" c..a. (f. 50.000); de aankoop van een perceel grond aan de Haagweg en het rentegevend beleggen van overtollige kasgelden gedurende het jaar 1960. Chopin-avond van Ida Chokar De Belgische pianiste Ida Chokar zal vrijdag 20 november een Chopin-recital in de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal geven. Het programma voor deze avond om vat o.a. Préludes, Etudes, Scherzo, Wal sen, Polonaises en en Ballade. beenbreuk bij botsing Op het kruispunt Langebrug-Zonne- veldstraat reed gisteren een 20-jarige kelner uit Stompwijk met zijn brom fiets tegen een bestelauto en kwam zo danig te vallen, dat hij zijn linkeron derbeen brak. De bromfietser verleende geen voorrang.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3