Aspirin V.R.O.N. koopt Duits lichtschip Agenda Met een enkel woord DINSDAG 10 NOVEMBER 1959 CATERINA VALENTE ZINGT VOOR DE VARA Caterina Valente. de populaire Duitse Eangeres, bekend van radio en grammo foon en ook door haar optreden in vele films, zal op zaterdagmiddag 21 novem ber optreden voor de VARA. Met bege leiding door het orkest van Eddy De- latte, dat haar op haar tournee door Frankrijk, België en Nederland verge zelt, zal zij een aantal liedjes zingen. Het programma zal 's avonds worden herhaald. Amelita Galli-Curci 18 november 70 jaar Op 18 november wordt Amelita Galli- Curoi zeventig jaar; een vrouw, die tot de allerberoemdste coloratuursopranen in de wereld heeft behoord. Zij is Ita liaanse van geboorte, debuteerde in 1910 te Milaan en maakte naam in Europa en in Noord- en Zuid-Amerika. In de Verenigde Staten is zij heel veel opge treden in de Metropolitan Opera te New York. Tezamen met Caruso behoorde zij. in de periode 19181928, tot de ster ren van wie de meeste grammofoonpla ten werden verkocht. Aan deze eens zo vermaarde zangeres, die nu met haar echtgenoot haar levensavond door brengt op een farm in Californië, zal het Gesproken Portret gewijd zijn, dat de VARA uitzendt op de dag van haar verjaardag, woensdag 18 november in het middaguur. Hans Kerkhoff schreef de tekst, die uitgesproken zal worden door Joop Koopman. Op dit Portret volgt een uitzending van grammofoon- muziek, waarin men Amelita Galli- Curci zal kunnen horen. Grote vlucht Deense t.v. De Deense televisie heeft een der mate grote vlucht genomen, dat zelfs de optimisten daar verbaasd over zijn. Op 2 oktober 1951 begon d^ Deense televi sie met haar uitzendingen in een land van ongeveer 4 miljoen inwoners. Op 1 dec. 1957 waren er 100.000 toestel len. Nog geen jaar later, op 1 november 1958, lag het totaal boven de 320.000 Ergerlijk geval van dierenmishandeling (Speciale berichtgeving) Enkele landarbeiders ontdekten gis teren te Zwijndrecht enige pinken, die verward waren geraakt in een verwaar loosde omheining van een weiland. De dieren bleken met kettingen aan een balk gebonden te zijn en werden bo vendien bijeengehouden door een zware paal van drie meter lengte en tien cen timeter dikte, die op haar beurt weer was verzwaard met een juk. Dit erger lijke geval van dierenmishandeling werd doorgegeven aan de politie. Een veearts constateerde, dat de dieren reeds lange tijd zo moeten hebben gelopen omdat de ketting in de hals van een der pin ken was gegroeid. Bij het andere dier was de ketting ten koste van ernstig letsel losgeraakt. Bovendien liepen in het land twee jonge stieren rond die op dezelfde wijze aan elkaar waren geklon ken. Hoewel zij er niet zo ernstig aan toe waren als de pinken, was hun toe stand ook verre van rooskleurig. Op ad vies van de veearts zijn de dieren naar het Dordrechts abbatoir gebracht, waar de pink met de ingegroeide ketting ope ratief is geholpen en de andere dieren in behandeling zijn genomen. Tegen de eigenaar is proces-verbaal opgemaakt. Verduisteringen door beheerder postagentschap (Speciale berichtgeving) Zaterdag heeft de postale recherche te Utrecht procesverbaal opgemaakt tegen de kruidenier-beheerder van het postagentschap aan de Julianalaan te Zeist. Deze wordt ervan verdacht "in de loop der jaren ongeveer f. 5.000 aan PTT-gelden te hebben verduisterd. Di rect werd de administratie van dit agentschap, die zich in de kruideniers zaak bevond, in beslag genomen en gis teren konden de buurtbewoners uiter aard niet meer voor postzaken in de winkel terecht. Een kennis van de krui denier heeft het kastekort van f. 5.000 inmiddels aangezuiverd. De verdachte was sedert 1945 beheer der van dit postagentschap. Het vorig jaar werd hy definitief eigenaar van de kruidenierszaak annex postagent schap. De recherche vermoedt dat van dat moment af de knoeierijen zijn be gonnen. Privé-uitgaven werden uit de PTT- kas betaald. Steeds wist de man deze tekorten weer aan te zuiveren, totdat de knoeierijen hem boven het hoofd groei den. De zaak kwam aan het rollen door een girostorting van een Zeistenaar, die spoorloos verdween en die ook niet op de PTT-staten stond vermeld. Bij het door de postale recherche ingestelde onderzoek bekende de verdachte de-ge pleegde verduisteringen. Een goed bierjaar Mede dank zij de fraaie en langdurige zomer is 1959 een goed bierjaar, zo heeft de voorzitter van het produktschap voor bier, mr. H. J. M. Loeff, in de gisteren gehouden.vergadering meegedeeld. In het eerste halfjaar bedroeg de binnenlandse omzet 1.155.6 hl. tegenover 1.026.331 hl in het eerste halfjaar 1958, hetgeen een stijging met 12.6 procent betekent. In de periode Januari tot en met september 1959 was de omzet 116,2% van die in de overeenkomstige periode van 1958. De bierexport in de periode januari tot en met september 1959 was 677,180 hl tegen 587.607 in de overeen komstige periode van 1958, een stijging van 15,2%. De import bedroeg in de maanden januari tot en met augustus 1959 28.498 hl tegen 23.066 hl in de overeen komstige periode van 1958, een stijging met 23.5 procent. Het bierverbrulk per hoofd der bevolking in Nederland be draagt op het ogenblik circa 22 liter per jaar. Auto te water: een dode Vanmorgen tegen vier uur is in Eind hoven een auto met twee inzittenden in het Eindhovens kanaal gereden. Een van de inzittenden, de Helmondse wethouder. H. van Ekert. wist zich te bevrijden en naar de wal te zwemmen. Zijn broer, de 40-jarige Frans van Ekert, die de wagen bestuurde, kwam om het leven. Om streeks 6 uur is de wagen uit het water getakeld. De Vrije Radio Omroep Nederland in oprichting heeft voor f. 65.000 het 400 brt. metende Duitse lichtschip „Bor- kum-Riff", bouwjaar 1912, aangekocht. Daarop zal de zendinstallatie worden gebouwd, waarmede men buiten de ter ritoriale wateren reclame-uitzendingen naar Nederland wil gaan geven. Het schip, dat zich in goede staat bevindt, krijgt de naam „VRON" en zal onder Panamese vlag in de vaart komen. Een jaar geleden was het als reserve licht schip te Emden opgelegd en anderhalve maand geleden aan een rederij aldaar verkocht. De „Borkum-Riff", een stoom schip, is 56 meter lang, acht meter breed en heeft een diepgang van 4.30 meter, zo heeft een woordvoerder van de VRON meegedeeld. Vandaag gaat het schip in dok om opgekalefaterd te worden. Tegelijkertijd zullen de vijf kilowatt kortegolf-, de FM-zender en twee hulpzenders met bij behorende apparatuur worden inge bouwd. Verwacht wordt, dat met de werkzaamheden ongeveer vier weken ge moeid zullen zyn en getracht zal wor den het schip nog voor sinterklaas op zee te krijgen. Het lichtschip is onder meer uitgerust met twee generatoren, van elk 141 ampère en een generator voor het licht van 52 ampère, alle met bijbehorende dieselaggregaten. De woordvoerder van de VRON deelde mede, dat het schip een herbouwwaarde heeft van 2.5 miljoen gulden. Mocht de minister van Verkeer en Waterstaat, goedgunstig op de aanvraag van de VRON om een zendvergunning voor vanuit Huizen (N.-H.) te verzorgen reclameuitzendingen beschikken, dan kan het schip door de VRON zonder verlies worden verkocht. Advertentie Rijwielen (lebetal.) f22.50 restant in termijnen. Fa. DUSOSWA - Leiden Ned. Ver. voor Oncologie Het bestuur van de zaterdag j.l. tij dens de 10de algemene kankerdag te Deventer opgerichte „Nederlandse Ver eniging voor Oncologie" (leer der kwaadaardige gezwellen) is als volgt sa mengesteld: prof. dr. O. Mühlbock (voorzitter van de staf raad Anth. v. Leeuwenhoekhuis) voorzitter; dr. L. Mijnsma (directeur Centrale kankerre gistratie) secretaris-penningmeester; dr. K. Breur (directeur Radio Therapeu tisch Instituut te Rotterdam)dr. P. Emmelot (biochemicus Ant. v. Leeu wenhoekhuis) dr. J. H. Pannenkoek (directeur van het Sint Geertruidenzie- kenhuis te Deventer) en prof. dr. Th. G. van Rijssel (directeur Pathologisch Laboratorium te Leiden) leden. De vereniging, die tot doel heeft de kennis en de beoefening van de oncolo gie te bevorderen, zal voortaan de z.g. kankerdagen organiseren en ook het jaarboek voor kankeronderzoek en kan kerbestrijding uitgeven. Wethouderskwestie in De Lier opgelost Wethouder J. A. van der Lely (CH) heeft een herbenoeming tot wethouder van De Lier aanvaard. Daarmee is een bijna twee maanden oude kwestie tot oplossing gebracht. Er bestond verschil van mening over uitnodigingen bij de opening van een openbare school. On danks de adviezen van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, tijdens een besloten verga dering op 13 oktober, kon men destijds niet tot een aanvaardbare oplossing ko men. Na een verklaring van de burge meester, de heer F. Nieborg, werd de heer Van der Lely gisteravond bij stem ming opnieuw tot wethouder benoemd. Hij aanvaardde deze benoeming. Een voorstel tot benoeming van een derde wethouder werd hierna door de CHU ingetrokken. Onvrijwillige varkensslachters.. Een eigenaardig avontuur beleefde 's nachts de heer M. Vossen uit Weert, toen hij op de rijksweg Roermond- Weert onder de gemeente Horn met zijn auto plotseling verzeild raakte in een grote kudde wilde varkens. Terwijl de heer Vossen het kasteel te Horn pas seerde, zag hij zyn auto omringd door een grijze massa beesten. Het bleken ongeveer 50 wilde zwijnen te zijn, die uit het kasteelpark dicht opeengedrongen de rijksweg overstaken en in de richting Beegden verdwenen. Voor de varkens was het een minder prettige ontmoeting: de heer Vossen heeft met zijn wagen drie van de dieren doodgereden. Ook een achter hem rij dende Hagenaar heeft enige varkens onder de wielen gekregen, zodat er to taal vijf gedood werden. De beide wa gens werden licht beschadigd. Vermoe delijk zijn de dieren uit de Duitse bos sen langs de grens opgejaagd by de ope ning van de jacht. Bonn wil Spanje in NAVO halen (Van onze correspondent in Bonn) Aan de vooravond van het officiële staatsbezoek van de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken Castiella aan de Westduitse Bondsrepubliek heeft men in Bonn bekendgemaakt, dat West- Duitsland voor de toetreding van Spanje tot het Noordatlantische Verbond is. Daarmede werd voor het eerst open- iyk te kennen gegeven, dat de regering- Adenauer ondanks de bezwaren der op positie en van bepaalde CDU-kringen tegen het regime-Franco, Spanje accep tabel acht voor het lidmaatschap van de NAVO. Bonn acht het evenwel niet Juist als jongste NAVO-lid zelf met een voorstel te komen, temeer daar de Spaanse dictator Franco hoog in het zadel is geklommen, dankzy de geweld dadige medewerking van Duitse nazi's en Italiaanse fascisten. De Spaanse minister Castiella zal vandaag en morgen besprekingen voe ren over politieke en economische kwes ties, ondermeer met de ministers Von Brentano en Erhard. Daarbij zal, zo neemt men aan, een eventueel NAVO- lidmaatschap van Madrid ter tafel ko men. Castiella gaat1 te Bonn door voor een voorstander van Spaanse aanslui ting by de Europese integratie. Het is echter wel te verwachten, dat van de zijde van de Westduitse oppositie fel te gen de Bonner sympathieën voor Spanje zal worden geageerd. Tot zover onze correspondent. De openbare aanklager by de Krijgs- raad te Madrid heeft gisteren tien jaar gevangenisstraf geëist tegen een 31- jarige Spaanse diplomaat, die zou heb ben deelgenomen aan de voorbereiding van „een dag van vreedzaam protest". Ook werden zware straffen geëist tegen andere beklaagden, die eveneens lid waren van een,r.-k. oppositiegroep, ge naamd „Front tot bevrijding van het volk". En weer andere beklaagden had den vorig jaar enige nummers van het verboden socialistische blad „Libertad" uitgegeven. De diplomaat zei, dat hy niet tegen het huidige bewind gekant was, maar geïnspireerd was door „chris- teiyke idealen". Enkele beschuldigden beklaagden zich erover, dat zij door de politie waren mishandeld. De uitspraak wordt dezer dagen verwacht. Opdracht tot bouw ruimtevaartuig 200 miljoen voor Öyna Soar De Amerikaanse luchtmacht heeft de Boeing en Martin vliegtuigfabrieken opdracht gegeven een bemand ruimte vaartuig te bouwen, de „Dyna Soar". De „Dyna Soar" een satelliet met vleugels geiyk een vliegtuig zal wor den gelanceerd met een intercontinen taal projectiel van het type Titan. Het is de bedoeling de satelliet eem baan om de aarde te laten beschrijven en, met behulp van de vleugels, een „normale" landing op het aardoppervlak te laten uitvoeren. Zoals bekend werkt het Amerikaanse Bureau voor Ruimtevaart, een niet-mi- litaire instelling, aan het project „Mer cury". De Mercury, eveneens een be mande satelliet, zal wellicht omstreeks 1961 met behulp van een Atlas inter continentaal projectiel worden gelan ceerd. De Mercury heeft geen vleugels en daalt aan een parachute. Voor het project „Dyna Soar" is dit jaar een bedrag van 200 miljoen gul den uitgetrokken. Engels voorstel om Franse kernproef te verhinderen De Britse delegatie naar de Algemene Vergadering van de V.N. heeft gister avond de laatste hand gelegd aan een ontwerp-resolutie, die ten doel heeft te verzekeren, dat Frankrijk zal instem men met een eventuele afspraak om de proeven met kernwapens overal voor goed te staken. Men verwachtte, dat de minister van Staat by het „Foreign Of fice" (Buitenlandse Zaken), Ormsby- Gore het voorstel vandaag in de politie ke commissie zou indienen. In deze ontwerp-resolutie zou Frank rijk tevens worden verzocht, „volledig rekening te houden" met hetgeen er ln het debat over het Franse plan om in de Sahara een atoombom tot ontplof fing te brengen, is gezegd. Ook zou Frankrijk worden gevraagd, over deze proef gegevens te verstrekken aan de Afrikaanse landen, die van hun be zorgdheid over de mogelijke gevolgen blijk hebben gegeven. In de politieke commissie is al een ontwerp-resolutie van de Afrikaans- Aziatische landen aan de orde gesteld, waarin „ernstige bezorgdheid" over het Franse plan wordt uitgesproken en op Frankrijk een beroep wordt gedaan, het project op te geven. De Britse delegatie zou echter van oordeel zyn, dat Frank ryk eerder genegen zou zijn op grond van het Britse voorstel van de kernproef af te zien, omdat daarin de kwestie in algemeen verband wordt behandeld. Geruchten als zou Frankryk worden uitgenodigd, deel te nemen aan het Amerikaans-Russisch-Britse overleg te Genève om tot staking v an alle kern proeven te komen, zijn van Britse zyde tegengesproken. Sombere monetaire toestand in Indonesië De voorzitter van de Nationale Ad viesraad heeft verklaard, dat het eco nomische beeld dat Indonesië nu biedt, twee maanden na de afkondiging van de monetaire hervormingen, nog „som ber" is. Roesland Abdoelgani, die in Solo op een bijeenkomst sprak, zei dat het be grotingstekort dit jaar 12 miljard roe- piah zal bedragen. Het totale tekort in de afgelopen drie jaar was 32 miljard roepiah. Het tekort volgend jaar zal eveneens „uitermate groot" zyn, aldus Abdoelgani. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 401 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. praat- Je. 18.30 Limburgs halfuur. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Kamermuz. 21.05 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 21.25 Piano duo. 21.55 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 22.15 Gram. 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 De armen zult gy altijd by U hebben, praatjes. 22.50 Kamer muz. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.40 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok, propaganda- actle. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Zang en plano. 22.25 Gram. 22.30 Nws. en beursber. te New York. 22.40 Gram. 23.00 Maatschappy tot nut van het algemeen, klankb. 23.10 Jazzmuz. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRA^IMA'S NTS: 20.00-p20.20 Journ. en weeroverz. 20.20 Kookpraatje .20.25 Film. 20.50 Progr. over Canada. 21.1023.00 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 11 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 Dekblad eerste soort, hoorsp. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Canadese volksliederen. 12.50 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, praat je. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.40 Kamermuz. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Inter- scholair jeugd toernooi. 17.40 Beursl 17.45 Spectrum v. h Chr. organisatie- en Spectrum v. ïigingsleven. )RV: 18.00 L» 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: Electronica in onze moderne samenleving, d. ir. Th. P. Tromp. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de manaf, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Omr. oikest en solist: 21.10 Canadees commer- sportultsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Platennieuws. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d .vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw, 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V.h. platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoon stellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Radioportret. 14.00 Jeugdconc. 14.50 Gram 15.00 V. d. Jeugd. 17.00 Koorzang. 17.15 Van Nelle nestellen 1 Advertentie. Hotel Central: Tentoonstelling kantoor machines Hees. 1012.30, 25 en 7.30 9 uur. Schouwburg. Ensemble Lotte Goslar met „For Humans Only" 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuis: Feestavond „De Professorenwyk". 8 uur nam. Witte Rozenstraat: Opening bejaarden centrum 3 uur nam. Wassenaar: Deylerhuis. Eerste clubavond Meisjesclub Hervormde wijkge- meente. 8 uur nam. jtheek. 7.30 u. nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van bezinning. 12.501.20 uur nam Hotel Central: Tentoonstelling kantoor- machines Hees. 1012.30, 25 en 7.30— 9 uur. Huize over 't Hoff (Gerecht 10: Spiri- tlsch Genootschap (besloten seance) 8 uur nam. In den Vergulden Turk: R.-K. Midden standsbond. Dhr. Lemkes over verkoopge sprekken. 8 uur nam. Middelweg 38: Moedercursus Groene Kruis. 7.30 uur nam. DONDERDAG Rehoboth: Ver. voor Exp. Radio-onder zoek in Nederland. 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuis: Feestavond Ont- spannings- en Ontwikkelingsver. N.Z.H. Opvoering van „Betje regeert". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Stadsgehoorzaal: Het Residentie Orkest. Solist Louis Stotijn (fagot). 8 uur nam, Van Nelle bestellen Advertentie Nelle bestellen Advertentie Rehoboth: Najaarszendingsweek. Spr.ds. F. Slump. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: „Leidse Kunstkring voor Allen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jeugdvoorstellingen M- brigadiers. 1.30 en 4 uur nam. Wassenaar: Kasteel Oud-Was- senaar. Oud-gezant D. v. d. Meulen in Saoedi-Arabie over „De Arabische wereld in crisisnood". 8 uur nam. Advertentie griep ho°ttp«jn hoort in huis BINNENLAND - Te Deventer is in de ouderdom van 79 Jaar overleden mr. F. W. R. Wlttewaal. oud-burgemeester van deze stad. Het Nederlands Huisartsen Genoot schap zal zaterdag 21 november ln „Es- ilanade" te Utrecht zijn vierde congres louden. Van de Holland-Amerika Lyn ver nemen wij, dat passagiers en bemanning van het ss „Maasdam dat op het ogen blik een toeristenreis in de Middellandse Zee maakt, ter gelegenheid van de zesde verjaardag van de voormalige „Siamese tweeling" uit Friesland. Folkje en TJltskJe de Vries, een collecte heeft gehouden, die ongeveer zestig dollar heeft opgebracht. Naar vernomen werd beschikte de twee ling niet over rywlelen en voor genoemd bedrag zullen nu twee fietsjes worden gekocht. Een en ander is georganiseerd naar aanleiding van een bericht in de in Malta gekochte „London Express. - De traditionele herdenking van de gevallenen van de 7-December-dlvisle zal voortaan geschieden te midden van de huidige le divisie „7 December" voor het divlsie-stafkwartier te Schaarsber- ;en naby Arnhem. De plechtigheid zal Jit jaar op maandag 7 december in de voormiddag worden gehouden. BUITENLAND - Bij vakbondsverkiezingen, die zon dag op Cuba zijn gehouden, hebben de aanhangers van premier Fidel Castro 87 procent van de stemmen gekregen en de communisten zeven procent. Aan de stem ming namen ruim een miljoen mensen deel. De bevolking van Noord-Kameroen heeft zich zondag met een ruime meer derheid uitgesproken voor handhaving van het Britse beheer. De minderheid was voorstandster van aansluiting by noord- Nigeria dat in oktober 1960 onafhanke- lijk wordt. - Een giraffe die uit het Trugerpark was ontsnapt, is in Johannesburg uit ze nuwachtigheid over het drukke verkeer op een auto gespronken. waardoor één der inzittenden om het leven kwam. De giraf fe overleefde het avontuur niet. Zes negers die in Zuid-Afrlka tijdens een onweer onder een boom beschutting hadden gezocht, zyn door de bliksem ge dood. De zangeres Maria Callas heeft gis teren in New York meegedeeld dat de langdurige ruzie tussen haar en de direc teur van de Metropolitan Operamaatschap, py is bijgelegd. Een Stockholmse handelaar in zeld zame boeken heeft gisteren op een veiling te Londen een bedrag van ongeveer 4.350 gulden betaald voor een eerste editie van Linnaeus' „Systema naturae" die in 1735 ln Leiden is gedrukt. Franse strydkrachten hebben vorige week 659 Algerijnse opstandelingen ge dood .gewond of gevangen genomen, alaus heeft een Franse militaire woordvoerder gisteravond te Parys meegedeeld. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Wlgny, heeft gisteren met zijn Britse ambtgenoot Lloyd gesproken over Europese economische vraagstukken en NAVO-aangelegenheden. Wigny heeft gezegd „zeer voldaan" te zUn over de aoor Lloyd Ingenomen standpunt aan- faande de wijze waarop de kleine NAVO- anden ingelicht dienen te worden over de westelijke topconferentie van decem ber ln Parijs. Een man die sinds zeven Jaar te Flensburg als zenuwarts was gevestigd, is ontmaskerd als één van de Duitse art sen, die onder het bewind van Hitler be trokken was by het doden van geesteiyk gestoorden. De man, die onder een valse naam leefde, is voortvluchtig. De Sovjet-Unie heeft de VS voorge steld gezamenlijk een ontwerp-resolutie ln te dienen, waarin er by de Algemene Vergadering der VN op wordt aangedron gen, een internationale conferentie over vraagstukken betreffende de kosmische ruimte te beleggen, zo is gisteren in Ame rikaanse kringen van de VN vernomen. De VS zyn al voorstander van het Rus sische denkbeeld om een internationale conferentie bijeen te roepen voor de uit wisseling van gegevens van het ruimte onderzoek. Over de bestaande commissie van de VN voor ruimtevraagstukken be staat onenigheid, doordat de Russen vinden dat het Westen ln de commissie de overhand heeft. West-Duitsland heeft gisteren by Frankrijk geprotesteerd tegen het aan houden van het 2250 ton metende Duitse vrachtschip Bilbao, zo is van regerings- zyde in Bonn medegedeeld. De Bilbao werd vorige week ter hoogte van Cher bourg door de Franse marine aangehou den omdat men vermoedde, dat het wa pens voor de Algerynse opstandelingen aan boord had. De Soedanese radio heeft bekend gemaakt. dat een poging tot opstand in het leger van Soedan is onderdrukt, zo meldt Radio-Cairo. De rebellie was uit gebroken in de infanterieschool van Omdoerman, Aanstichters waren twee kolonels, een luitenant en enige officieren die reeds betrokken zijn geweest by een samenzwering in mei IJ. Zy werden ge holpen door „bepaalde ondermijnende elementen", aldus dit bericht. Een gerechtshof in Celle (West- Duitsland) heeft gisteren in hoger beroep een eis tegen de Volkswagenfabriek, die bij inwilliging een verlies van honderden miljoenen mark voor de fabriek zou heb ben betekend, afgewezen. Twee inschry- vers van Hitlers spaarplan dat „ieder Duits gezin een auto" tot leuze had, stelden dat de Volkswagenfabriek als opvolger aansprakeiyk was voor de eisen van ae (ongeveer 300.000) inschryvers van het spaarplan. Aan de uitspraak is een Juridische stryd van tien jaar voor afgegaan. Deskundigen ln Brussel zyn tot de conclusie gekomen dat een Madonna met kind die werd toegeschreven aan de vljf- tlende-eeuwse Vlaamse schilder Jan van Eyck en die bekend is als de „Ince Hall madonna", niet een echte Van Eyck is. Het werk dat zich in de Nationaal Gal lery van Melbourne bevindt en ln 1922 was aangekocht voor ongeveer 250.000 gulden, is een kopie van een verloren ge- gane Van Eyk en zou vervaardigd zijn door een niet-Vlaamse kunstenaar uit dezelfde periode. Singapore krilgt zijn eigen vlag, wa pen en volkslied. De vlag zal roodwit zijn met op het witte benedendeel een was sende maan en vyf sterren. Het wapen is een schild met eveneens een wassende maan en vyf sterren, vastgehouden door een leeuw en tijger met aan de voet de spreuk: „Majoelah Singapoera" (moge het Singapore wel gaan). Het volkslied zal dezelfde naam dragen. VRIJDAG De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. van Huisvrouwen. Wintersportfilm met show. 2 uur nam. Leiderdorp: DorpshuisFeestavond voor de bejaarden. 7.30 uur nam. Rehoboth: „Het Mobilisatiekruis". Spr. dr. J. H. C. Kern over: „De strijd van de Egyptische koningen tegen de Aziaten", 8 uur nam SchouwburgCultureel Interacade miaal contact. Opv. van „Die Frage en das Schicksal" en optreden van Slavisch- ensemble Kazbek. 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuis: Feestavond Chr. Jeugdver. U.K.S. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Ned. Skiver. en Lis- sone-Llndeman .Lezing en films Jan Boon. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Wintersport-voor lich tingsavond. Ned. Skiver. en Lissone-Lln- deman .8 uur nam. ZATERDAG Ant. Clubhuis: Mondacc.-orkestvereni ging „Crescendo". 8 uur nam. Christengemeente „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk. Bljbelstu ll—U te Den die 1011 uur voorm., prediking 1112 uur voorm. Voorganger B. Slond Haag. Kloksteeg 19: Opening tentoonstelling Pleter Giltay en Rein Dool. 4 uur nam. Schouwburg: Litteris Sacrum. Opv. van „Pas op voor paddestoelen". 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's getuigen. 5.30 uur nam. Lido-theater: Inst. voor Arbeidersont wikkeling. „Het meisje Rose Marie". 10.30 uur voorm. MAANDAG Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Spr. Ru Sevenhuijsen over de muzikale op voeding van onze Jeugd. 8 uur nam. Middelweg 38: K. en O.-cursus eenvou dige gezinsverpleging o.l.v. zuster Burg hoorn. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Causerie C. Ouwehand over „Boeiend Japan". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaien (Lange Vrouwkerksteeg 2)Werk van Kees Buurman en Bert Jonk Werkd. 25 en 79 uur; 's zon dags 26 uur (tot 14 november) Lakenhal. Tentoonstelling Jozel Cantre itot 9 november) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werf park 1. Ten toonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 -12 en 2 4 Zon- en feestdagen 2 -4 uur DE BIOSCOPEN Casino „Een vrouw van slechte repu tatie" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur. Zaterdag: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „De hel van Noord-Afrlka". 14 jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor „Alle schijnwerpers aan". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Zolang er mensen zyn". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De laatste torpedo". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „That Midnight kiss". Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Rijks- delen Overzee. Jeugduitzending. De brie venbus gaat open. Corresp. club oJ.v. Re- glna Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. Daarna: Act. 18.30 Prom. ork. 19.00 V. d. kind. 19.10 Gelijkenis van katholicisme en socialisme, toespr. 19.25 Vara-Varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Dans- muz. 20.35 De Visser in het net, hoorsp. 22.00 Jazzmuz. 22.20 Keuren en kiezen, pol. praatje. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mensen en nevelvlek, lezing. 23.15 Muz. praatje. 23.55—24.00 Nws. Van Nelle bestellen l Advertentie GRAMMOFOON PLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (uver de vierde lijn van 18-20 uur) Magic circles (Ross), Orkest Stanley Blaca - lant que je vivrai seul iTiomkin) Trio Ralsner - Carnet de bal (Jaubertj, Orkest Stanley Black - Circus Renz (Pe ter), Fred Koozenaaal Melody of love sugeimainiOrkest Stanley Biack - Par- lez-moi d'amour - Sous les ponts de Pa ris - La Seine - Moulin Rouge. Trio Rais- ner - Estreiiita del Sur (Rueda). Orkest Stanley mack - NUlts de Cine Dans ia vie laut pas s'en laire - Avoir un copain - Quand un vicomte - lout bleu, tout bleu j'al aeux amours - Voulez-vous a ia caiine a sucre - Tout va tries bien. Ma dame la Marquisa, Robert Valentino - Memory (Ciofie). Orkest Stanley Biack - Oh Marie (di Ceglie), Gerhard Gregor - The galloping comedians (Kabalevsky Fred Roozenaaal - Gavlotta (Weersma), Orkest Stanley Black - Que sera sera (Li vingstone). Gerhard Gregor - Siclllano (Dexter). Orkest Stanley Black Nota per nota (Pallesi). Nilla Pizzi - Anema e core (a'Esposito), Orkest Plppo Barzizza - Vo- lare iModugno), Dean Martin - Maschere veneziane (Trovajoli), Orkest Armando Trovajoli Non tl scord&r dl me (Curtis) The Dl Mara Sisters - Tlpltipltipso (Gietzj Maurice Larcange - Julia GentileTo ny Dallara - Da „chez nous" (Trovajoli) Orkest Armando Trovajoli Am ami se vuoi (Panzerl) Nilla Pizzi - La Pansé - (Rendine), Maurice Larcange - Return to me (Lombardo). Dean Martin - Angelina (Hart). Eddie Calvert Che la la (Berti- nl) The Di Mara Sisters - Petite fleur (Bechet), The Monty Sunshine Quartet - Endlessly (Otis), Brook Benton - I'll see you ln my dreams (Jones), Bobby Hackett My kind of love (Trent), Patti Page - Burnished brass (May), George Shearing - Living doll (Bart) - Cliff Richard - I've got my love to keep me warm (Berlin), Orkest Les Brown Do you love me like you kiss me (Hoffmann), The McGuire Sisters - Cheek to cheek (Berlin). Bobby Hackett - Margie (Davis), Fats Domino Beautiful love (Young). George Shearing Charley my boy (Kahn), Peggy Lee - Sophisticated swing (Hudson), Orkest) Les Brown - Battle of New Orleans, Lon- nle Donegau - That's a plenty (Pollack), Bobby Hackett. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Toneel en fllmnws. 20.50 Rep. Paardesport. 21.15 Gevar. progr. 21.50 Epiloog. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Bas en plano. 14.40 Gram. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Vespers. 17.45 Progr. voor oudere luisteraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.35 Volksdansen. 20.00 Gram. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Ork. conc. (Om 22.00 Nws.) 23.10 Klankb. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Planotrio. VaD Nelle bestellen Advertentie. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Ork. conc. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.45 Gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. te muz. (Om 0.30 Nws.). 0.551.00 Nws. Nordwestdeutsclier Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ope- rettemuz. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Operafragm. 20.10 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Perséphoné, Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.25 Gram. 13.30 Hoorsp. 14.20 Kamermuz. 15.10 Ge var. muz. 17.00 Ork. conc.: Festival te Bonn. 21.00 Hoorsp. 23.10 Gram. 23.53— 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Lichte muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcantoconc. 16.00 Engelse les. 16.17 Volksliederen. 17.00 Nws. 17.10 Pianospel. 17.50 Boekbespr. 18.00 Kinderkoren. 18.10 Lekenmoraal en -filo sofie. 18.30 Sportoverz. 18.40 Filmmuz. 19.00 Nws. 19.30 Lezing. 19.40 Zang en piano. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Volksdansen en -liederen. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 24.00 V. d. zee lleden. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.01 Planorecital. 14.15 Ork. conc. 15.15 Koorzang. 15.30 Pianorecital. 15.40 Operettemuz. 16.00 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.30 Gram. 18.20 Gram. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Marsmuz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.10 Dansmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. Van Nelle bestellen l Advertentie. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a 8 S te 8 CM DIENST DER APOTHEKEN Geopend Apotheek Herdingh en Blan ken. Hogewoerd 171. tel. 20502. B(J geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Llmburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJacclo Mallorca Madrid Lissabon regen zwaar bew half bew. licht bew. regen regen regen regen regen motregen geh bew. regenbul geh bew. licht bew onbewolkt geh bew regen zwaar bew motregen zwaar bew. zwaar bew half bew. regen zwaar bew. geh bew. zwaar bew half bew. geh. bew naif bew half bew. zwaar oew geh bew licht bew onbewolkt licht bew. zw 4 6 6 16 nw 3 7 7 21 w 2 6 5 20 wnw 6 7 7 13 z 6 6 6 11 zw 8 6 5. .13 z 7 7 5 5 zzw 6 6 5 7 z 8 6 5 5 zzo 3 4 3 1 zzo 4 i 5 1 o 2 8 5 15 z 11 8 6 0 zzw 6 7 -1 0 watil 12 2 8 z 4 6 5 10 z 5 3 1 1 wzw 2 8 7 12 z 3 10 1 1 w.stil 7 -0 0 nw 7 15 7 0 zzo 5 7 0 0 zzw 5 1 3 0.1 z 2 6 -1 0 z 2 4 2 0 w.stil 1 0 O 1 10 -2 0 o zo 2 9 4 17 w.stil 7 -6 0 nno 2 19 o 12 5 1 0 ono 2 15 4 0 w.stil 15 0 0 n 4 4 0 w 6 17 10 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2