I Kamer is verdeeld over tweede Hoogovenbedrijf het beste beeld van de wereld Economisch wel verantwoord? Q\ag$è> 1 'Agenda fl VRIJDAG 6 NOVEMBER 1959 STER KE AVOND! De avond van gisteren betekende naar ons gevoel een hoogtepunt in hetgeen wtf in dit seizoen totnutoe zagen. Zulke avonden, waarvoor de K.R.O., een woord van hulde toekomt, moesten er méér zijn! Allereerst een interessante reportage van de Italiaanse televisie over de dage lijkse werkzaamheden van Paus Johan nes de 23ste. Wel is er een groot verschil tussen het „isolement" van vroegere Pausen en de houding ten opzichte van de „massa", welke de nieuwe Paus aan neemt. Dat hij zich zo welwillend leende tot een kijkje, dat inmiddels zeer uitvoe rig was, in zyn leven, van 's morgens vroeg tot '8 avonds laat, geeft blijk van een nieuwe, prijzenswaardige instelling. Het was niet alleen leerzaam kennis te nemen van alle drukke werkzaam heden, waarmee de Paus zich in tensief bezig houdt, doch daarnaast bepaald ontroerend te zien, hoe hij zich met gebed aan het heil der mensheid wijdt. Met die mensheid voelt hij zich vereend, wederkerig draagt die rooms- katholieke mensheid hem hoge achting, nog meer wellicht grote liefde toe. Kijkjes in en rond het Vaticaan, in 's Pausen werkkamer en zelfsslaap kamer hebben velen met dit leven ver trouwd gemaakt. Een unieke reportage vond hiermee voor het eerst haar beslag en zal ongetwijfeld door menigeen met belangstelling zijn gevolgd. Een telerecording van het reeds op 10 juli 1957 vertoonde spel „De openbare Krankzinnigenwet in zaak Meulenbelt juist toegepast Oerdeel Kamercommissies Wanneer de commissies nagaan, of hier sprake is geweest van onjuiste toe passing van de krankzinnigenwet, dat kunnen zU tot geen andere conclusie komen dan dat dit niet het geval is ge weest. Van een onrechtmatige vrijheids beroving was geen sprake", zo zeggen de vaste commissies voor justitie en voor Volksgezondheid in hun verslag over het door hun met de ministers van Justitie en van Sociale Zaken en Volksgezond heid gevoerde mondelinge overleg betref fende de inbewaringstelling van de heer en mevrouw Meulenbelt in een psychia trische inrichting. „Naar onze overtuiging kon dr. van Erp Taalman Kip in redelijkheid tot de conclusie komen dat hier sprake was van krankzinnigheid en dat spoed ver eist was." De commissies hebben een aantal stuk ken over de zaak Meulenbelt bestudeerd en mondeling overleg gevoerd. Bij dit overleg waren de ministers vergezeld van mr. J. C. Tenkink, secretaris-gene raal van het Departement van Justitie, mr. E. J. Hoogenraad, directeur-afde lingschef bij dit departement, prof. dr. P. Muntendam directeur-generaal van de Volksgezondheid en de heer P. J. Pie- benga, arts, hoofdinspecteur van de geestelijke volksgezondheid. Einden boven Delfzijl (Van onze correspondent te Bonn) Volgens de Rhein-Ems Zeitung be helst het Nederlands-Duitse vereffe ningsverdrag, dat binnenkort onderte kend zal worden, een bepaling die in de grond van de zaak neerkomt op discri minatie van de Groninger haven Delf zijl- De bepaling komt er op neer dat Delfzijl in de toekomst zal moeten af zien van de mogelijke invoer van erts ten gunste van Emden. Nu zou deze invoer totdusver te baga telliseren zijn, nog temeer daar Emden bepaald een zeer belangrijke ertshaven is, speciaal voor het industriegebied van het noorden van het Roergebied en voor dat rond Osnabrück. Maar op de ont wikkeling van Delfzijl wordt, door een dergelijke voor Nederland negatieve be paling, bij voorbaat althans een rem ge zet. Noch van Nederlandse noch van Duit se zijde te Bonn wenst men dit bericht te bevestigen, maar naar wij vernemen is het bericht over Delfzijl al reeds bij voorbaat uitgeschakelde ertshaven per tinent juist. Hier zou sprake zijn van een Nederlandse concessie in ruil voor de Duitse toestemming in een grens correctie in de Dollard, waardoor van Nederlandse zijde een deel van de Dol lard zou moeten worden ingedijkt, het geen de verzanding van de haven van Delfzijl zou kunnen voorkomen. Tijdens het omstreeks 13 en 14 okto ber in de provincie Groningen plaatsge vonden Duits-Nederlandse overleg, waar bij onderhandeld werd tussen Neder landse en Duitse verkeers- en water staatdeskundigen, is deze kwestie nader onder de loep genomen. Tevoren zou - speciaal van Neder-Saksische zijde ge pleit zijn voor een Nederlandse conces sie ten gunste van Emden, waar men blijkbaar zeer ongerust is zowel over de waterstaatkundige beschermingsmaat regelen voor Delfzijl als voor de econo mische ontwikkeling van deze Gronin ger haven ook al zegt men in officiële kringen dat beide havens elkaar niet kunnen „bijten" Belastingfraude Zwarte lonen weggewerkt Wegens het doen van valse aangiften voor de inkomstenbelasting over de ja ren 1954, 1955 en 1956 heeft de officier van Justitie by de Haarlemse rechtbank tegen een 49-jarige aannemer van met selwerken een gevangenisstraf geëist van 3 maanden en een boete van f. 10.000 subs. 6 maanden hechtenis. Ge durende de genoemde jaren zou de aan nemer f. 23.000 inkomen niet hebben op gegeven en daardoor f. 10.000 te weinig aan belasting hebben betaald. Verdachte deelde mee zwarte lonen niet te hebben verantwoord en uitgaven te hebben gefingeerd om kassaldi weg te werken. Een hoofdcontroleur van de be lastingen merkte als getuige op dat ver dachte mogelijk niet opzettelijk posten heeft gecreëerd. Verdachtes belasting consulent die de aangifte-biljetten heeft ingevuld verklaarde de zwarte lonen te hebben weggeboekt. Uitspraak op 19 no vember. aanklager" van Fritz Hochwalder heeft ons daarna bijzonder geboeid. Deze beklemmende episoden uit het leven van de beruchte aanklager van het schrikbewind tijdens de Franse revolutie Fouquier-Tinvolle, waarin deze zichzelf onbewust ter dood veroordeelt, geven aanleiding tot een hoog opgevoerde dra matische spanning, waaraan de kijker niet ontkomt. De gebeurtenissen spelen zich op 20 augustus 1794 en vinden een climax, wanneer Fouquier voor het Tribunaal zijn aanklacht tegen de hem onbekende verdachte houdt en onmiddellijk daarna tot de ontstellende ontdekking komt, dat hij hiermee zijn eigen einde voor de qulllotine bezegeld heeft. Het is Theresia, de echtgenote van de eveneens beruchte Tallien, die door een geraffineerde opzet deze gang van zaken bewerkstelligd heeft. Met bewondering hebben wij het sterke spel, in het bijzonder dat van Richard Koepelprijs-1958 voor mej. M. Scheltema Overeenkomstig het advies van de jury voor de Koepelprijs-1958 der gemeente Amsterdam, hebben B. en W. besloten deze prijs, groot f. 500, toe te kennen aan mej. M. Scheltema voor haar in op dracht geschreven toneelstuk voor jonge kinderen: „Variaties op een ezel". De Koepelprijs werd ingesteld als ge volg van een schenking aan de gemeen te door de vereniging Sociëteit „De Koe pel" na haar liquidatie. De prijs is be stemd voor auteurs op het gebied van het toneel voor jonge kinderen. Advertentie Flink als Fouquier. gevolgd. De regie van Wim Bary en de décors van Fokke Duetz, droegen in hoge mate bij tot het doorslaande succes van deze herhaling, die intussen voor talloze nieuwe kijkers een première betekend heeft. Men mag wensen, dat méér vertonin gen van dergelijk hoog niveau het dikwijls zo middelmatige peil der televisie-uitzendingen zullen afwisse len. Alleen zó zal men zich de achting van het t.v.-publlek kunnen verwerven enhaar weten te behouden. H. (Van onze parlementaire redacteur) Bij de behandeling van de begroting van Economische Zaken in de Tweede Kamer heeft de heer Janssen fKVPt gisteren verklaard, dat hij het op prijs zou stetllen als de regering te zijner tijd met voortvarendheid de plannen voor de vestiging van een tweede Hoogoven- bedrijf op Rozenburg, aan de mond van de Rotterdamse Waterweg, zal willen steunen. Het gaat om een project, dat zo groot is. dat men onvermijdelijk een beroep op de schatkist zal doen. Daar bij zal de werkgelegenheid volgens de heer Janssen dan beslissend moeten zijn. Is een tweede Hoogovenbedrijf econo misch wel verantwoord, vroeg de heer A. R. Vermeer (PvdA), zoland de Hoogovens in IJmuiden hun topproduk- tie nog niet hebben bereikt? Zal de vestiging van een Hoogovenbedrijf op Rozenburg niet leiden tot een voort gaande bevolking van de Randstad Hol land? Compenseert dat niet alle maat regelen tot bevordering van industrie vestiging elders? Beperking Hij vroeg ernstige overweging van de gedachte de industrievestiging in het westen te beperken. In het gebied van Londen en Parijs heeft men ook reeds vergunning nodig voor de vestiging van een industrie.. Is het niet gewenst het westen van Nederland te reserveren voor industrieën, die beslist daar in het westen gevestigd moeten zijn? De regering heeft verklaard, dat deel neming van de overheid in het kapitaal van een tweede Hoogovenbedrijf onver enigbaar is met een meerderheidspositie van een buitenlands concern (Krupp) met betrekking tot de financiering en/of de leiding van de geprojecteerde onder neming. Acht de regering een minder heidspositie van buitenlands kapitaal dan wel aanvaardbaar?, vroeg de heer Nederhorst (PvdA). Advertentie Zinrijk? Het wilde de heer Van Leeuwen (VVD) voorkomen, dat allereerst moet worden bezien of het zinrijk is, dat in het hui dige tijdsgewricht wordt begonnen met de verwerkelijking van een tweede Hoogovenbedrijf in verband met de vraag of de Hoogovens in IJmuiden reeds aan de meest gewenste capaciteit toe zijn. Men zou eerst een overzicht moeten hebben over de mogelijkheden en de plannen tot verdere uitbreiding van de staalindustrie in IJmuiden. De investeringskosten voor uitbreiding zul len aanmerkelijk lager zijn dan die voor een nieuw bedrijf. Het laatste woord over het tweede Hoogovenbedrijf is nog lang niet ge sproken. Dinsdag zal minister de Pous er het een en ander over zeggen. Mevrouw Schultz-Wesseling repatrieert „De bovenste beste" Met het m.s. „Bintang" van de Stoomvaartm\j „Nederland" arriveert 19 november te Amsterdam de 72- jarige mevrouw M. G. Schultz-Wesse ling, die in Soerabaja een der meest vooraanstaande figuren in het maat schappelijk werk is geweest. Voor haar sociale activiteiten ontving zij het kruis van verdienst, van het „Neder- landsche Roode Kruis" en later de be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw Schultz voerde in de jaren na de tweede wereldoorlog het beheer over het Rode Kruis te Soerabaja (haar echtgenoot is tijdens de Japanse bezet ting overleden). Door de overdracht van de soevereiniteit was zij gedwongen deze functie neer te leggen. Zij wijdde toen haar aandacht aan ouden van dagen en aan de grote groep armlastigen en steun trekken den, van wie er in de afgelopen jaren duizenden zijn gerepatrieerd. Zij organiseerde voor deze mensen o.m. de inzamelingen van winterkleding, schoeisel e.d. In die tijd verwierf zij de bijnaam: „de bovenste beste". Bijmenging inlandse tarwe Het bestuur van het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft gisteren met 23 tegen vier stem men besloten, tot een wijziging van de vergoedingsregeling voor inlandse tarwe, die boven de verplichte bijmenging van 40 per week in ongebuild tarwemeel en Zeeuwse bloem wordt verwerkt. Op 3 september heeft het produktschapsbe- stuur met het oog op de te verwachten grote tarwe-oogst in ons land reeds tot verhoging van de verplichte bijmenging van inlandse tarwe tot 40 besloten. Linnenverbruik in ons land het laagste Collectieve reclamecampagne is op komst (Van onze Amsterdamse correspondent) Nederland is een van de oudste vlas- landen van West-Europa en een van de belangrijkste producenten van strovlas en vlasvezels. Maar nergens in Europa wordt door de bevolking zo weinig lin nen gebruikt. Op het internationale con gres van vlastelers en -verwerkers, dat op het ogenblik te Amsterdam wordt gehouden, verwonderen de buitenlandse gasten zich hierover. Per hoofd van de bevolking wordt in ons land bijna 15 kilo textiel per jaar verbruikt. Hiervan bestaat slechts 62 gram uit linnen. Uit de cijfers, die de heer W. P. J. van Dissel van de nog jonge vereniging Nederland-linnenland ons verstrekte, blijkt dat in Frankrijk 800 gram linnen per hoofd per jaar wordt verbruikt, in Zweden 600 gram en in België, Italië en Duitsland ieder 250 gram. ,Het is ons gebleken, dat tal van men sen niet eens weten wat linnen is", aldus de heer Van Dissel. „Zij zien produkten die onder de naam graslinnen, klooster linnen of verpleegsterslinnen worden verkocht, voor linnen aan. Maar gras linnen bestaat voor 100% uit katoen. De vraag naar linnen is zo gering, dat bij - voorbeeld linnen beddelakens slechts in enkele speciaal zaken te krijgen zyn". De linnenverwerkende industrie van Nederland heeft bescherming aange-1 vraagd voor de naam „linnen", zoals dit j in het buitenland algemeen bestaat. Het verzoek is afgewezen omdat namen als graslinnen en kloosterlinnen al te zeer zijn ingeburgerd. Om het publiek toch de waarborg te geven dat het linnen koopt, zyn alle linnen produkten, die sinds 1 oktober j.l. in de handel zijn gebracht, voorzien van een etiket met het opschrift „heel lin nen". De komende maanden zal een grootscheepse collectieve reclamecam pagne worden gevoerd, waarin de kwali teiten van dit aloude nationale produkt onder de aandacht van de huisvrouwen wordt gebracht. De linnenfabrikanten zullen in eerste instantie het gebruik van linnen droog doeken propageren: vervolgens dat van tafellinnen en tenslotte dat van bedlin nen. Linnen produkten zyn over het algemeen duurder dan die van andere stoffen. De fabrikanten stellen hier tegenover, dat de duurzaamheid van linnen belangryk groter is. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening ad int., mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, die gistermorgen het congres toesprak, vroeg zich af hoe het komt. dat hoewel er tussen vlas katoen in ruwe staat vrywel geen prijs verschil is, er daarentegen wel een groot verschil in prijs tussen de eindprodukten van linnen en katoen bestaat. In de loop van de dag hebben diverse congressisten dit aangetoond: bij de verwerking van de grondstoffen vraqgt vlas driemaal zoveel handenarbeid als katoen, en dit komt tot uiting in de prUs van het eind- produkt. Advertentie cn ha®dige j?las|c HAMSjAPOTHEEl ;#i:et,iteKkejrs )EDERS I ;riep,^wari •ortsjgneid .POTHEEK :rs). logist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Poeders^flffiki hoofdpijn, kies pijn. hoest, gricm..ïarrhee, influenza, rheumatiek, koortsgneid bij gevatte kou, periodieke pijnen uz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 jmeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. M UI lie A Met een enkel woord BINNENLAND De violist Herman Krebbers zal op 28 november in Lissabon concerten van Mozart en Mendelssohn vertolken met het symfonie-orkest van Lissabon. Hij zai in dit seizoen tevens solistisch concerteren in Duitsland en Italië. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlhk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Australië: s.s. „Ala- mak" 10/11; s.s. t.Strathaird" 11/11: Ca nada: s.s. „Rijndam" 8/11; m.s. „Maakef- jell" 11/11; Ned. Antillen: m.s. „Amazo- nas" 11/11; Ned. Nw.-Guinea: m.s. „Schel de Lloyd" 12/11; Nieuw-Zeeland: s.s. „Ran- gltlkl" 12/11; Suriname: m.s. „Nestor" 11/11: Unie van Z.-Afrlka en Z. W.-Afrl- ka: m.s. „Jagersfontein" 10/11. Inlichtin gen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND In Londens West-end zijn gisteravond ruim honderdvijftig arrestaties verricht, voornamelijk wegens baldadigheid en het afschieten van vuurwerk. Het was de tra- ditionelen „Guy-Fawkesnight", de herden king van de mislukte aanslag op de par lementsgebouwen ln 1605. President De Gaulle heeft een bar ln Nimes. 350.000 franken en een hoeveel heid Juwelen geërfd, zo blijkt uit het tes tament van zijn negentigjarige bewonder aarster. Marle Talon, die vorige maand Is overleden De in Hongarije geboren Russische econoom Eugene Varga. heeft ter gele genheid van zijn tachtigste verjaardag de orde van Lenln gekregen. Na de tweede oorlog was hU wegens zijn „Westelijke ge- oriënteerdheld" enige tijd uit de gratie. Een bloedige botsing tussen twee groepen Bollvaanse boeren die het oneens waren over een politieke kwestie heeft 27 doden en een groot aantal gewonden geëist. De ene groep was voor handhaving van de minister van Landbouw, terwijl de andere diana ontslag eiste. De resultaten van de locale verkie zingen van dinsdag in de V.S. zijn niet van dien aard dat daaruit een bepaalde tendens naar voren is gekomen die van nationale betekenis zou Kunnen z(jn voor de presidentiële verkiezingen van 1960. Het ging voornamelilk om plaatselijke kwesties en beide partyen boekten zowel winsten als verliezen. De Philippijnse politie heert strenge veiligheidsmaatregelen getroffen om een ordelijk verloop van de a.s. dlnsda" te houden verkiezingen te kunnen waarbor gen. In de provincies schijnt de politieke spanning van dag tot dag toe te nemen. Dit Jaar zijn ln totaal 61 mensen om het leven gekomen en 178 gewond bij politieke relletjes. Tijdens de verkiezingsperiode zal de gewapende macht ln staat van alarm verkeren. Het Belgische ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteren Poolse be schuldigingen Jegens ae uitgewezen mevr. Grelndl-Czetwertynska. attaché van de Bel gische ambassade te Warschau.' tegenge sproken) De attaché zou correspondentie tussen Poolse autoriteiten en het episco paat, welke een „strikt Intern karakter" had, hebben gezonden aan buitenlanders die „vijandig staan tegenover de goede verstandhouding tussen kerk en staat in Polen". Het ministerie voor Belgisch Kongo en Roeanda Oeroendi heeft met een groep Amerikaanse banken een overeenkomst gesloten voor een krediet van 20 miljoen dollar ter voortzetting van de financie ring van plannen voor economische ont wikkeling. aldus meldt de Morgan Gua ranty Trust. Het krediet zal worden ge garandeerd door de Belgische regering. De kolenmijn „Quartre Jean" te Queue du Bols bij Luik zal, overeenkom stig de wens van de Europese Gemeen schap voor Kolen ti Staal (KSG) op 31 de cember van dit Jaar worden gesloten. De aandeelhouders hebben gisteren op een bijzondere vergadering het besluit daartoe genomen. Tijdens deze vergadering hield ae bevolking van het plaatsje een beto ging, waaraan door schoolkinderen en ver scheidene plaatselijke verenigingen werd deelgenomen en waarop tegen de sluiting van de mijn werd geprotesteerd. Een detachement van 170 Belgische militairen, allen vrijwilligers, is gisteren vertrekt een tweede groe^i van 130 man. De beruchte Newyorkse gangster Prankie Abbatemarco is gisteren door twee gemaskerden doodgeschoten. De aanval lers konden ontkomen. Na een bestelling van vier DC-8 toestellen door de Canadian Pacific Air lines met een optie op nog 5 vliegtuigen van dit type, bevat de orderportefeuille van de Douglasfabrieken thans 150 stuks met een totale waarde van bijna vier mil jard gulden. Op het eilandje North Rona van de Hebriden worden jaarlijks meer dan 20.000 Jonge zeehonden geboren, aldus heeft een groep geleerden ontdekt. Het doel van de expeditie was niet alleen een „volkstel ling" onder de zeehonden te houden, maar ook zoveel mogelijk kalveren met een me talen ring te merken en materiaal te ver zamelen voor een gedetailleerd rapport over het kalven van zeehonden op het eiland. Luitenant-kolonel Frantlsek Tlsler, die als militair attaché was verbonden aan de Tsjechoslowaakse ambassade te Washington, heeft eind Juli verzocht zich met zijn vrouw en kinderen als politiek vluchteling in de Verenigde Staten te mogen vestigen. Het verzoek is ln over weging. aldus een mededeling van Lin coln White, woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, die hiermede een in een Newyorks dagblad verschenen bericht bevestigde. Op de algemene vergadering van de F.A.O.. de Voedsel- en Landbouworganisa tie van de V.N.. zijn gisteren te Rome bij geheime stemming twaalf landen tot de organisatie toegelaten. Het zijn Cyprus en elf Afrikaanse landen, die pas onafhan kelijk zijn geworden of binnenkort onaf hankelijk worden. n.l. Guinea, de federatie van Rhodesië en Nyassaland, de federatie van Nigerlë, Kameroen. Somallland, Tsaad, Madagascar. Gabon, Senegal. Soe dan en Togoland. De F.A.O. telt thans 88 leden. De Sovjet-Unie is het belangrijkste land dat niet deel uitmaakt van de or ganisatie. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.20 De hangmat. 18.50 Rege- ringsultz.: Sociale actualiteiten. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.50 Avondrust, hoorsp. 20.20 Beiers omr.ork. en solist. 21.20 Kunstru briek. 21.40 Vocaal ens. 22.00 Kunstoverz. 22.20 Gram. 22 30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Beiers omr.ork. 23.45 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De caus. 19.00 V .d. kind. li 19.30 Geloven ln deze tijd. caus. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Indrukken v. toneelpremières, caus. 20.20 Volksliederen. 20.35 De wereld ver gadert, caus. 20.4521.00 Godsdienst, en wereld, caus. VARA: 21.00 Quiz. 21.50 De Verkoopdag |z. Her- VRIJDAG Acad. Ziekenhuis (aula): Uitreiking Landstelner-onderscheldlngen Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. Ant. Clubhuis: Lelds Academ. Kunst centrum. Zangeres Clara d'Ovar. 8 uur nam. Over t Hoff (Gerecht 10) Handwerkclub Vereniging v. Vr(Jz. vormden. 2.305.30 en 79.30 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed oJ.v. ds. J. Wlersma van Wassenaar. 7.157.50 uur nam. Rapenburg 6Lezing zuster Acursia voor Contactcommissie Kinderbescherming over: „Het debiele kind". 8 uur nam. Schouwburg. Toneelgroep Theater. Opv. van „Mama San". 8 uur nam. StadsgehoorzaalMissletentoonstelling. 9—12 uur, 1.30—5.30 en 7.30—10.30 uur nam. Leiderdorp: School Hoofdstraat 103 „Het kind ln het gezin", expositie. 25 en 79 uur nam. Leiderdorp: Een v. d. lokalen achter de Geref. Kerk. Vergadering ARJOS. De heer H. v. d. Ploeg over „de andere partij". 7.45 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie-bijeenkomst Chrlstengem. Ecclesia. 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Opening Jeugd honk Herv. Jdarewijk. 4.30 uur nam. Doopsgezinde kerk: Adventkerk, bijbel studie 1011 uur voorm. .prediking 1112 uur voorm. Voorganger K. O. van Oossa- nen. Evang. Luth. Kerk (Hoogl. Kerkgracht 26): Avondgebed. 7.157.45 uur nam. Gymnasium (aula): Prop.avond „Uno Sumus Animo". 8 uur nam. StadsgehoorzaalMissletentoonstelling. 912 uur, 1.305.30 en 7.3010.30 uur nam. Stationsplein: Strandexcursle Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.05 uur nam. ZONDAG. Maranatha-kerk: Najaarszendlngsweek. Spr. ds. P. Sierat. 7 uur nam. Openbare School Telderskade (aula): Kerkdienst voor gerepatrleerden. Voorg. ds. H. Heule .10 uur voorm. Overdekte: Doopdlenst. Volle Evangelie Zending o.l.v. evangelist J. Maasbach. 3 uur nam. StadsgehoorzaalMissletentoonstelling. I.305.30 en 7.3010.30 uur nam. Zomerzorg: jaarbijeenkomst afd. Lelden Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7.15 uur nam. MAANDAG. De Doelen: Leldse Amateur-fotografen - verenigng. 8 uur nam. MarekerkContactcommissie Evangeli satiewerk. Spr. ds. G. van Duinen. 8 uur nam. DINSDAG Schouwburg. Ensemble Lotte Goslar met „For Humans Only" 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: Feestavond „De Professorenwijk". 8 uur nam. Witte Rozenstraat: Opening bejaarden centrum 3 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van bezinning. 12.501.20 uur nam. In den Vergulden Turk: R.-K. Midden standsbond. Dhr. Lemkes over verkoopge sprekken. 8 uur nam. Rehoboth: Najaarszendlngsweek. Spr. ds. P. Slump. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal„Leldse Kunstkring voor Allen". 8 uur nam. StadsgehoorzaalJeugdvoorstellingen M- brigadiers. 1.30 en 4 uur nam. St.-AntoniusclubhuisChr. Toneelgroep „Timdelerclub" speelt: „Terugkeer". 8 uur nam. DONDERDAG St.-Antoniusclubhuis: Feestavond Ont- spannings- en Ontwikkelingsver. N.Z.H. Opvoering van „Betje regeert'8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Het Residentie Orkest. Solist Louis Stotljn (fagot). 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Lange Vrouwkerksteeg 2): Werk van Kees Buurman en Bert Jonk Werkd. 25 en 79 uur; "8 zon dags 25 uur (tot 14 november) Lakenhal, ren toonstelling Jozef Cantre (tot 9 november) Rijksmuseum Geolugle en Mineralogie v. d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 Zon- en feestdagen 2—4 uur DE BIOSCOPEN Casino „Een vrouw van slechte repu tatie". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30 en 8 uur. Zaterdag: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „De hel van Noord-Afrika". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Alle schijnwerpers aan". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Zolang er mensen zijn". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De laatste torpedo". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „That Midnight kiss". DIENST DER APOTHEKEN Geopend: Apotheek Kok, Rapenburg 9. tel 24807. By ireen echoot bi) I'm nuisarlt of specialist (of diens waarnemers) hel op dokterstelefoon 22222. naakt eaarde, documentaire. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Muz. caus. 23.55 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 Te- levlzier. 20.40 Reportage. 21.05 Gevar. progr. 21.4522.00 Fllmprogr. NTS: Euro visie Wenen: Rep. Intern, concours hip- pique. VOOR ZATERDAG 7 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V d. zieken. 11.45 Franse chansons. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.60 Act. 13.00 Nws. 13.15 Wat vraagt de Wllll- brordzondag van ons?, caus. 13.20 Platen nieuws. 13.30 Lichte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Kamermuz. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole ork. en solist. 15.16 Fran se les. 15.30 V. d. Jeugd 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportcomm. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbe- antw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memo- Jandum. 19.30 Gram. 20.20 Lichtbaken, caus. 20.30 Lichte muz. 21.10 Pol. caus. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30, Nws. 22.40 Jong - oud - eeuwig. 23.55 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en rep. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 8.50 Voor U en uw gezin, caus. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijde lijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Pol. caus. 10.30 Her haling uit verschillende programma's 11.35 Pianorecital. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Land- en tulnbjneded. 12.33 Hits aan de spitè. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Sportnws. VARA: 14.10 V. d. jeugd. 14.45 Gram. 14.55 Van de wieg tot het graf, caus. 15.10 Gevar. muz. 15.35 De Mammoet-wet Cals, caus. 15.50 Omr.ork. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Muzlekklosk 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.35 Redt een kind, kankb. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Wie ls het? 21.40 De Z 69. hoorsp. 22.10 Oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Llchta muz. 23.25 Dansmuz. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Meisjeskoor. 20.35 Intermezzo. 20.40 Ma rionettenspel. 20.55 Gevar. progr. 21.50 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 830 m. 12.00 Ork.conc. 12.30 Reportages. 13.00 Gevar. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.10 Hoor spel. 16.10 Gevar. progr. 17.10 Boekbespr. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportprogr. 19.45 Gevar. muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Inter views. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.30 Gram. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Plano recital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 ra. 11.00 Gevar. progr. Om 11.30 en 12.30 Nws. 13.00 WedBtr. tussen scho len. 13.30 Nws. en lichte muz. 13.45 Sport- overz. 14.10 Gram. 14.45 Fllmprogr. 15.15 Races. 15.35 Zang. 16.05 Gram. 16.15 Ge var. progr. 16.45 Voetbal. 17.46 Pianospel. 5.15 Ge- 18.00 Sportrep. 19.00 Gevar .muz. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.24 Voetbal. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.20 Ork.conc. 22.05 Gram. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. 0.80 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 809 m 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Gram. 15.30 Volksliederen. 16.30 Amusmuz. 17.30 Popul. muz. 19.00 Nws. 19.30 Kamermuz. en zang. 21.10 Ork.conc. en sol. 21.45 Nws. 22.10 Ork.conc. 22.40 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.00 Weer ber. Daarna: gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.40 Kamer muz. 21.30 Hoorsp. 23.05 Gram. 23.53— 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Ge var. muz. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleldo- scoop. 14.30 Journaal 15.00 Accordeon- spel. 15.15 Volksliedjes. 15.45 Accordeon- spel (verv.) 16.00 Gevar. muz. 16.45 Mars- muz. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Gevar. muz 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelrecltal. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Gram. 21.15 Amusmuz. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.15—24.00 Lichte muziek, 484 m.: 12.17 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 20.30 Ge var. muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 2" d s '«StS3 I s a la s SS mist w.stil 11-0 0.3 zwaar bew. o 4 9 5 2 mist nno 2 10 -1 0.5 mist ono 2 9 2 onbewolkt o 2 9 1 mist no 2 9 0 mist no 2 6-1 mist w.stil 8-1 •Limburg mist nno 2 7 2 Helsinki zwaar bew. nw 3 6-0 Stockholm onbewolkt nw 1 5-5 Oslo mist n 2 6-4 Kopenhagen geh. bew. no 7 6 4 Aberdeen regen z 6 10 7 Londen onbewolkt n 2 11 1 Brussel mist n 18-0 Luxemburg regen nno 0.1 1 Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Alacclo Madrid Mallorca Lissabon nnw 2 10 -0 1 2 mist mist w.stil 12 geh bew w-stll 5 licht oew. nnw 7 17 motregen ono 4 5 4 zwaar oew. no 4 7 4 sneeuw no 2 3 1 regen nnw 2 3 2 geh. bew. ono 6 5 zwaar bew. watll 14 2 geh. bew. n 4 9 5 sneeuw w.stll 3 0 regen ono 4 9 6 zwaar bew w.stil 15 8 licht bew ono 2 16 5 onbewolkt nnw 2 18 5 licht bew. nno 2 21 7 licht bew. nno 4 22 13

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2