0 Natu-raLax Wet tot regeling van voortgezet onderwijs is nog onvoldragen De Sint wordt in Amsterdam weer grandioze intocht bereid Prinses Wilhelmina schonk liaar bezittingen op het Loo aan staat Regelmaat van de klok! Opgericht 1 maart 186C Donderdag 5 november 1959 Derde blad no. 29891 Mening van dr. H. W. Tilanus: Advertentie. De voorzitter van de Vereniging voor Chr. Volksonderwijs, dr. H. W. Tilanus, heeft in Utrecht tijdens de algemene vergadering van deze vereniging gespro ken over de huidige situatie in de on derwijswereld. De hoge eisen, die gesteld moeten worden, betekenen de noodzaak van degelijke kennis en bekwaamheid, ook in het eenvoudige. Hy meent, dat de ba sis voor verdere ontwikkeling nog altijd is, goed kunnen lezen, schrijven en re kenen en hij hoopt, dat de nieuwe kweekschoolwet zal kunnen meewerken aan het vervullen van deze eis. AANPASSING De school kan, naar de mening van dr. Tilanus, meewerken aan 'n betere aan passing van het onderwijs aan de capa citeiten van de leerlingen door hen nauwlettend gade te slaan, ook in de omgeving van het eigen gezin. Daar naast kunnen de onderwijzers de ouders van de leerlingen die de school verlaten adviezen geven voor de verdere ontwik keling van de kinderen. De taak van de overheid in dit op zicht ligt, volgens dr. Tilanus, in het sociale vlak. Zij helpt degenen die over de nodige capaciteiten beschikken door het beschikbaar stellen van toelagen en beurzen voor verdere studie. „ONVOLDRAGEN" Het ontwerp van wet tot regeling van het voortgezet onderwijs, noemde spr.. „onvoldragen", omdat een overgangs regeling ontbreekt. Hij deelt niet de mening van de minister, dat er slechts één regeling nodig is voor het gehele voortgezette onderwijs. Het wetsontwerp laat zeer veel over aan algemene maatregelen van bestuur, die iedere minister elk ogenblik weer kan wijzigen, zonder overleg met de Staten-Generaal, aldus de heer Tilanus. Het streven van het nieuwe kabinet is erop gericht, zoveel mogelijk over te la ten asn de vrijheid van de burgers. De heer Tilanus acht het daarom hoogst Mr. dr. Van Rhijn over taak „Raden van Arbeid" Gelijk gisteren in het kort gemeld, heeft de oud-staatssecretaris mr. dr. A. A. van Rhijn te Utrecht een rede gehou den ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Raad van Arbeid. Hij zei, o.a. dat Nederland aanvan kelijk veel meer aandacht had voor de organisatie dan voor de inhoud der so ciale verzekering. Hieruit verklaarde spr. het eindeloze geharrewar om tot de in voering van een goede ziekteverzekering te komen. Dat destijds geen behoorlijke oplossing werd gevonden voor het vraag stuk van de ouderdomsverzekering der zelfstandigen en dat het wegnemen van de fouten der invaliditeitsverzekering is vertraagd, is, z.i., ook hieraan toe te schrijven. Het ziet er, volgens dr. van Rhijn, naar uit. dat een duidelijke scheiding tussen bedrijfsorgaan en overheidsor gaan zal gaan optreden, waarbij de ar- beidsverzekeringen voor rekening komen van het bedrijfsorgaan en de volksver zekeringen voor die van het overheids orgaan. Hij acht de Raden van Arbeid aange wezen voor de uitvoering van de ouder domsverzekering, de weduwen- en we zenverzekering en de kinderbijslag, aan gezien de bedrijfsvereniging als uitvoe ringsorgaan van een volksverzekering onbruikbaar is. Een volksverzekering vraagt een geo grafische en geen bedrijfstaksgewüze uitvoering, aldus dr. van Rhijn. Waarom Belgische baronesse Polen moet verlaten (Van onze Brusselse correspondent) De secretaresse van de Belgische zaakgelastigde in Warschau, baronesse Greindl-Czetwertynska, die enkele ja ren geleden een Poolse prins huwde, is door de Poolse regering persona non grata verklaard. Het departement van Buitenlandse Zaken in Brussel deelde ons mede, dat de Belgische zaakgelas tigde in Warschau, zeer binnenkort over deze geheimzinnige zaak een lang rap port zou telegraferen. Volgens de tele grammen wordt de Belgische baronesse die zich door haar echtgenoot in veel hoge kringen kon bewegen, ervan be schuldigd, dat zij een briefwisseling tus sen de Poolse administratie en de hoog ste Poolse rooms-katholieke autoriteiten, namelijk aartsbisschop Kaczmarek, aan buitenlandse kranten heeft doorgegeven. Het Poolse persagentschap beweert in een communiqué dat personen, die er belang bij hebben om de relaties tussen de staat en de kerk in Polen te scha den, de Belgische diplomaten hebben in gelicht. Volgens een Frans persagentschap is de actie van de Poolse regering tegen de Belgische secretaresse - zij behoorde eigenlijk niet tot het eigenlijke diploma tieke personeel, maar tot het lagere ka der van de Belgische ambassade in War schau - een nieuwe fase in de strijd te gen het bisdom Kielce, welks bisschop sedert enkele maanden in open conflict is geraakt met de regering. Mgr. Kaczmarek heeft van de kansel zeer scherpe verwijten tot de regering gericht. In het algemeen, aldus het Franse persagentschap, schijnt de benoeming van de nieuwe Poolse minister van On derwijs, de heer Tulodzieski, het einde te betekenen van de relatief goede ver standhouding, welke tot nu toe tussen dc regering en de R.-K. autoriteiten in Polen heeft bestaan. De Poolse communistische pers heeft de r.-k. clerus scherp verweten, dat zij het zgn. „mirakel" van de verschijning van de maagd Maria boven de toren van de Augustinuskerk van Warschau niet met voldoende energie heeft tegenge sproken. In Brusselse diplomatieke kringen is men van oordeel, dat de Poolse autori teiten ook hebben gehandeld uit een geest van represaille tegen de vorig jaar uitgewezen Poolse diplomaten, die ech ter in Brussel een uitgebreid spionage- net hadden opgebouwd! Bovendien ver droegen de Poolse autoriteiten klaarblij kelijk niet goed, dat de Belgische diplo maten in Poolse intellectuele kringen werden ontvangen, waardoor zij waar schijnlijk de Belgische ambassade infor maties uit de beste bronnen konden ver schaffen. De familie Grindl is een bekende Bel gische diplomaten-familie uit Luxem burg. merkwaardig, dat het wetsontwerp pre cies het tegenovergestelde inhoudt. „In wezen legt men daarin de macht in handen van de ambtenaar", zo zei hij. en dat zal leiden tot een verdere ver- ambtenarisering, die lijnrecht ingaat te gen dat, wat het nieuwe kabinet zou willen". Alle christelijke onderwijsorganisaties hebben in een gemeenschappelijk rap port hun bezwaren voorgelegd aan de regering en de Staten-Generaal. Op zaterdagmiddag 14 november Leger zwarte Pieten aan limiet gebonden (Van onze Amsterdamse correspondent) De Amsterdamse autoriteiten heb ben St.-Nicolaas laten weten, dat de voorbereiding en uitvoering van de traditionele intocht in de hoofdstad, zal geschieden als gold het een be zoek van een buitenlands staats hoofd. Afgezien van het feit, dat men deze bisschop niet minder eer ivil bewijzen dan aan een Koning, zag men zich hiertoe gedwongen door de toenemende omvang van de stoet - die dit jaar 1800 personen en een twintig tal praalwagens zal be vatten - en de enorme publieke be langstelling. Niemand heeft in ons land meer mensen op de been kun nen brengen dan St.-Nicolaas in Amsterdam. De voorbereiding van de intocht, wel ke zaterdagmiddag 14 november om 2 uur zal plaats hebben, heeft precies een jaar gevergd. Om zich te verdiepen in het verleden van St.-Nicolaas, heeft de Amsterdamse dierenarts dr. J. Gajentaan die tijdens de intochten zonder her kend te worden al tien jaar achtereen de belangrijkste rol gespeeld een be zoek gebracht aan de Italiaanse stad Bari, die ook St.-Nicolaasfeesten kent. Zij het dan op een andere wijze dan ons land. Op 14 november zal een delegatie uit Bari naar Amsterdam komen. Mis schien zullen zij verbaasd zijn, dat zij St.-Nicolaas hier in levenden lijve zien, terwijl hun eigen volksfeest is geba seerd op de reis die een aantal zeelieden eeuwen geleden naar Myra, maakte om het stoffelijk overschot van de Sint naar Bari over te brengen. Hoogtepunten in de stoet van 14 no vember, zal behalve St.-Nicolaas zelf zijn de 20 praalwagens, die onder het motto „Met Sint op reis door sprookjesparadijs" sprookjes zullen uitbeelden. Omdat ge bleken is, dat duizenden kinderen wél. alle strip- maar vrijwel geen sprookjes figuren kennen, zullen draagstukken met verklarende teksten aan de wagens vooraf gaan. Het leger zwarte Pieten is aan een limiet gebonden. Er is een wachtlijst van Pieten aangelegd, die de eerste twee jaar in de behoeften kan voorzien. Volgende week zaterdag wordt St.-Nicolaas verge zeld van 30 Pieten op scooters, dertig op bromfietsen en een groot leger loop pieten. Deze laatsten zullen snoep uitde len. Sinds enkele jaren geleden een toe schouwer door een pepernoot een oog verwonding opliep, is strooien verboden, en heeft Sinterklaas bovendien een W.A.-verzekering voor de duur van de intocht afgesloten. Twintig muziek- en tamboerkorpsen zijn in de stoet opgenomen. De vertegenwoordigers van fotopers, film en televisie, zullen thans dezelfde accommodatie aantreffen als bij de be zoeken van buitenlandse staatshoofden. Te weten: een speciale tribune aan de Prins Hendrikkade, waar de Sint met de schepen „Spanje" en „Bari" zal aanko men onder het lossen van 12 vreugde schoten uit een op een marinesloep op gesteld kanon, en een twee-en-een-half meter hoog platform voor het paleis op de Dam. Om incidenten, zoals verleden jaar met de omvergelopen Duitse foto graaf, te voorkomen, is het Damrak in vakken verdeeld, waarin niet meer dan zes fotografen per vak mogen opereren. Belgisch-Nederlands verdrag? Waarom nog geen ondertekening? (Van onze correspondent te Brussel) Er heerst enige ontstemming in de Belgische regeringskringen over het uitblijven van de ondertekening van het Belgisch-Nederlandse verdrag be treffende de bouw van het nieuwe sluizencomplex te Terneuzen en de verbreding van het kanaal Gent-Ter- neuzen op Belgisch en Nederlands grondgebied. Het verdrag over Terneuzen is gereed, aldus zei ons een woordvoerder van het Departement van Buitenlandse Zaken, maar een laatste moeilijkheid Is door de Nederlandse delegatie op het aller laatste moment aan de orde gesteld. Het gaat om het recht van de Neder landse regering om de nieuwe bedrijven, die zich in de Nederlandse „Kanaal zone" zouden gaan vestigen, vrij te stel len van alle havenrechten. De Belgische delegatie kan aan de Belgische regering niet voorstellen om dit voordeel aan de bedrijven in de Belgische „Kanaal-zone" toe te staan, zonder automatisch de con currentiestrijd tussen de havens van Gent en Antwerpen te doen losbreken. De Nederlandse regering schijnt wel een dergelijk voordeel aan Terneuzen te kunnen geven, zonder de belangen van Rotterdam of andere Nederlandse ha ven-industriegebieden te schaden. Men hoopt echter spoedig dit laat ste twistpunt te kunnen oplossen. De plannen van de Nederlandse Water staat betreffende de bouw van de sluis te Terneuzen hebben de meest kritische Belgische deskundigen be vredigd. De grote werken in Terneu zen zouden van die havenstad een belangrijk centrum voor de vestiging van nieuwe industrieën kunnen ma ken. Stilleven van Jan van Huysum ontdekt Een restaurateur van schilderijen te Delft heeft, in opdracht van de N.V. Amsterdamsche Bank aldaar, vijf schil derijen met bloemen en vruchtenstille vens, zijnde een groot schoorsteenstuk en vier kleinere deurstukken, in restau ratie. Deze schilderijen zijn afkomstig uit een der lokalen van het bankgebouw, een oud patriciërshuis aan de Oude Delft, dat thans een inwendige verbou wing ondergaat. Bij het schoonmaken van de schilde rijen, die van het bijkans verteerde lin nen op panelen worden overgebracht een werk dat gedeeltelijk al is voltooid is de restaurateur gebleken, dat het schoorsteenstuk en een der kleinere schilderijen van de hand zijn van de stillevenschilder uit het begin der 18e eeuw Jan van Huysum, voor wiens werk tijdens zijn leven al grote bedragen werden betaald. Op het deurstuk is de signatuur van de schilder duidelijk voor de dag gekomen by het schoonmaken, aldus de restaurateur. De drie andere stukken zijn, volgens de heer van Beek, van een zekere Ro- baert, die een leerling van Van Huysum was. De Nederlandse troepen, die vier i hun afscheid ook een bezoek aan I plaatst bij de Are de Triomphe zijn maanden lang m Frankrijk bij La Parijs. De commandant van de I handtekening in het Gouden Boek. Gourtine oefenden, brachten bij I Nederlandse troepen generaal Gips Eet smakelijk De Marokkaanse regering heeft gisteren de doodstraf gesteld op „misdaden tegen de volksgezond heid". Niet minder dan 6700 mensen hebben vergiftigingsverschijnselen getoond na het eten van voedsel dat met olie ivas toebereid. Doden zijn nog niet gemeld maar men vreest dat het aantal zieken tot 10.000 zal stijgen. Het blijkt n.l. dat enkele oliehan delaars overtollige straalvliegtuig- olie aankochten en dit onverteerbare minerale produkt vermengde met de in Marokko voor het eten veel ge bruikte olijfolie. Pers en radio had den reeds enkele dagen de mensen gewaarschuwd op te passen voor on bekende oliemerken. De politie van de hoofdstad Rabat maakte gisteren bekend, dat reeds negen oliehandelaren in arrest zijn gesteld. Op andere kooplieden wordt nauwlettend toegezien. Zelfvoldaanheid De Engelse Daily Telegraph schrijft, dat het betreurenswaardig is, hoe in ge heel West-Europa uiting wordt gegeven aan zelfvoldaanheid van ministers, die zichzelf voor een groot gedeelte als de bewerkers beschouwen van het econo mische herstel, dat geheel te danken is aan de Marshallhulp en aan de intelli gente administratie van deze hulp door wat later de O.E.E.S. werd. De memoires van De Gaulle herinne ren ons eraan, dat West-Europa twaalf jaar geleden in een wanhopige toestand verkeerde. Voor wat toen werd gedaan, hebben de Amerikanen thans het recht van ons en onze naburen de helpende hand te verwachten, waarom zij vragen, aldus het blad. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllj Meeuw van de klok Mensen die 's morgens om elf uur de Delftgauwseweg te Delft passe ren, kunnen daar een kopmeeuw aantreffen die één of twee makre len in ontvangst neemt. Dit gebeurt bij de vishandelaar J. de Bruin aldaar, die er drie jaar geleden een gewoonte van heeft gemaakt om dagelijks om elf uur een kopmeeuw te verrassen met een of een paar makrelen. De meeuw laat sindsdien geen dag verstek gaan. Hij weet de tijd zo goed, dat men het horloge er gerust op gelijk kan zetten. Zonder zich iets aan te trekken van het vrij drukke verkeer strijkt hij om elf uur op de weg neer om toe te happen als hem de lekkernij wordt toegeworpen IllllllllllIlllllllllIII!IllllllIIIllllIll Nationaliteit Z.-Molukkers is „Indonesisch" Op schriftelijk gestelde vragen van het Tweede Kamerlid mej. Ten Broecke Hoekstra (VVD) in verband met de bezwaren van de Zuidmoluk- kers tegen inschrijving in de bevol kingsregisters als zijnde van Indone sische nationaliteit heeft de heer Luns, minister van Buitenlandse Za ken mede namens de heren Beerman, minister van Justitie, en Toxopeus, minister van Binnenlandse Zaken ge antwoord dat inderdaad bij de in schrijving van Zuidmolukkers in het bevolkingsregister als nationaliteit „Indonesische" wordt vermeld. Het is de regering bekend, aldus de minister, dat een aantal van de in de vraag bedoelde personen tegen het ver- Financieel-economisch rapport over Suriname Het financieel-eeonomische rapport dat de Nederlandse deskundigen, de heren Lieftinck en Goedhart, op ver zoek van de Surinaamse regering heb ben opgesteld, is de vorige week te Paramaribo ontvangen. Het rapport is verdeeld over vier hoofdstukken, te weten: 1. Suriname in 1957; 2. Economische groei van 1954 1958: 3. Verwachte ontwikkeling in de periode 19591965 onder invloed van de uitvoering van voorgenomen projecten; 4. Conclusies en aanbevelingen. Het laatste hoofdstuk bevat de vol gende paragrafen: samenvatting der verwachtingen 1959-'65 aanbevelingen inzake omvang en temporisering der in vesteringen, aanbeveling inzake te voe ren krediet- en spaarpolitiek, aanbeve ling der opheffing van fysieke en organi satorische knelpunten op 't gebied van produktie en distributie, aanbeveling in zake uitbreiding van de stichting ma chinale landbouw en aanbevelingen met het oog op overgansproblemen na 1965. Advertentie ^.l 1111111 il 111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 li 11 o/elededl> 1 ^jtzcct £175 2; "4711" Echte Eau de Cologne Altijd zo verkoelend en verfrissend. 4711 "TOSCA" Eau de Cologne Een geur vol romantiek en eigen korokter. 4711 4711 "TROIKA" Eau de Cologne De oporte en pittige geur met het sportieve accent. mui "R HEIN GOLD' Eau de Cologne Een unieke creoti het Wereldhuis '4711 4711 "MASCOTA" Eau dc Cologne Een duet van exotische IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIP Postume hulde aan Prins Hendrik Veilig stellen voor de toekomst melden van de Indonesische nationali teit bezwaar heeft, niet echter hoevelen deze bezwaren delen. Het is de regering eveneens bekend, dat de Indonesische nationaliteitswet een bepaling inhoudt omtrent het bezitten van reispapieren van een buitenlandse mogendheid. De tekst van deze bepaling is echter niet zodanig duidelijk, dat vaststaat, dat een Indonesisch staatsburger, die van een buitenlandse mogendheid een reispapier in ontvangst neemt, de Indonesische nationaliteit van rechtswege verliest. Een en ander is voor de regering geen aanleiding een einde te maken aan het aanduiden in de bevolkings registers van een nationaliteit, welke betrokkenen bij de wet soevereiniteits overdracht is toegescheiden. (Van onze Arnhemse correspondent) Het bericht, dat Prinses Wilhelmina het grootste deel van haar onroerende bezittingen van het Loo aan de Staat der Nederlanden heeft geschonken, heeft destyds nog geen duidelijk inzicht kun nen geven omtrent de bedoeling van deze schenking, omdat zowel over de aard van het geschonkene als over de motieven, welke de Prinses hebben be wogen afstand te doen van deze bezit tingen geen nadere gegevens bekend waren. Daar het evenwel de wens van de Prinses is, dat het Nederlandse volk be grijpt, wat haar tot deze schenking heeft bewogen, zijn gisteren op een perscon ferentie in het Loo hierover nadere me dedelingen verstrekt. In de geschiedenis van de bezittingen, behorende tot het Loo, welke thans in hoofdzaak onder de administratie van de Koninklijke Houtvesterijen vallen, dient onderscheid te worden gemaakt tussen het gedeelte behorende tot het zogenaamde oude Kroondomein en het gedeelte dat thans, na de schenking aan de Staat, tot het nieuwe Kroondomein behoort. Onder het oude Kroondomein valt een gebied, dat na de aankoop van het Loo in 1684 door stadhouder Willem III gaandeweg werd uitgebreid en in 1795 werd geconfisceerd door de Bataafse Re publiek. Na de terugkeer van de Oranjes werd het niet aan de rechtmatige eige naar teruggegeven, doch bleef in het be zit van de Staaat. Wel kwam het gelei delijk onder beheer van de Koning. In 1863 werd het overeenkomstig de wens van Koning Willem III definitief met het Kroondomein verenigd. Van recente datum De geschiedenis van het nieuwe Kroondomein, dus het voormalige privé- bezit van Prinses Wilhelmina, dat thans aan de Staat werd geschonken, is van veel recenter datum Toen in 1886 de Markenwet tot stand kwam, werd het mogelijk de uitgestrekte zich in gemeen schappelijk bezit bevindende bossen en heiden .onder de gemeenschappelijke eigenaren op te delen. Velen gaven er evenwel de voorkeur aan het hen toe gewezen aandeel in de grond weer te verkopen. Door Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik is destijds van deze mo gelijkheid om grond aan te kopen op grote schaal gebruik gemaakt. Vooral aan de initiatieven van Prins Hendrik is het te danken, dat in betrekkelijk korte tijd, voornamelijk in de periode van 1900 tot 1915, duizenden hectaren heide en bos konden worden aange kocht en de houtvesterijen van het Loo hun huidige grootte van ruim tiendui zend hectare kregen. Hiervan heeft Prinses Wilhelmina thans ruim 6700 hectare als het nieuwe kroondomein aan de Staat geschonken. Het overige deel behoorde reeds aan het oude Kroondomein en Staatsdomein. Naast de uitgestrekte bossen, die als een indrukwekkend natuurmonument beschouwd kunnen worden, heeft de Prinses bovendien 140 bijbehorende boerderijen en een dertigtal dienstwo ningen en andere gebouwen aan de Staat overgedragen. Bedoeling De bedoeling van de schenking is ge weest om dit uitgestrekte gebied, aan de totstandkoming waarvan wijlen Prins Hendrik zo'n belangrijk aandeel heeft gehad, ook in de toekomst in zijn ge heel veilig te stellen. Thans, 25 jaar na het overlijden van Prins Hendrik, mag men hem dankbaar zijn, dat vooral door zijn werken in het hart van Nederland dit enorme grote aan landschaps- en natuurschoon zo rijk bedeelde terrein voor het nage slacht bewaard is gebleven. Er zijn ech ter nog meer redenen om hem dankbaar te zijn. Hy namelijk zorgde er voor, dat in de jaren rond de eeuwwisseling, toen er nog feodale toestanden heersten, de arbeiders op het Kroondomein een rede lijk loon kregen. De andere grondbezit ters moesten toen wel mee. Bovendien heeft Prins Hendrik zich behalve met de aankoop van de gronden ook bezig ge houden met het produktief maken er van. Duizenden hectaren heide werden volgens zijn plannen en onder zijn per soonlijk toezicht met bos beplant. De jonge bossen zijn thans volledig uitgegeroeid en vormen met de oude kern een harmonisch en afwisselend ge heel. De stand van het roofwild is er na de oorlog verveelvoudigd en zo vormt het gebied van de Kroondomeinen een bij zonder aantrekkelijk oord voor de na tuurminnaar, die naar rust verlangt. Dat hij deze rust hier ook inderdaad kan vinden, vindt zyn waarborg in het feit dat motorvoertuigen vrijwel overal worden geweerd. Overigens wordt het gebied in de win ter voor een groot deel gesloten gehou den in verband met afschot van wild en drijfjachten. Nieuwe ontdekking helpt in de hele wereld lijders aan hard nekkige verstopping. day in dot/, uil! herstelt de natuurlijke regelmaat Een uitkomst bij hardnekkige verstopping. 60 tabl. f 1.35 Langste reis van een Amerikaanse president Men is in Washington druk bezig de ..goodwill-reis" die presi dent Eisenhower volgende maand gaat maken, tot in bijzonderheden te regelen. Het schijnt dat de pre sident de negen landen die hij op zijn persconferentie genoemd heeft, in deze volgorde zal bezoeken: Italië. Turkije. Pakistan, Afgha nistan, India. Perzië. Griekenland, Frankrijk en Marokko. Het wordt de langste reis die een Amerikaans regeringshoofd ooit heeft ondernomen. Eisenhower vertrekt begin december. Op 19 december moet hij in Parijs zijn voor de Westelijke topconferentie. Vóór Kerstmis wil hij weer in zijn land terug zijn. Wanneer intrekking gulden-biljetten Enige Eerste Kamerleden hebben in het verslag over het wetsontwerp tot wijziging van de begroting Staats Munt- bedrijf 1958 gevraagd „Wanneer nu eindelyk de intrekking van de zilver bons van één gulden is te verwachten" ™na„ar aarVeiding van het feit dat in 1958 30 miljoen zilveren guldens zijn aangemaakt in plaats van 20 miljoen, zoals was voorzien.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9