Tekort van f. 298.547,82 op de gemeentebegroting van Katwijk Hernieuwde activiteit voor de vissershaven te verwachten.... WOENSDAG 4 NOVEMBER 1959 In de raadsvergadering van j.l. donderdag werd aan de leden van de Katwijkse gemeenteraad de ontwerp-gemeentebegroting en -bedrijfs- begrotingen voor het dienstjaar 1960 aangeboden, vergezeld van een uitvoerige nota van aanbieding. Het streven is er op gericht te komen tot vaststelling van deze begrotingen nog vóór de aanvang van het jaar 1960, hetgeen thans mogelijk moet worden geacht. De begroting van de algemene dienst geeft een tekort aan van f 298.547,82, hetgeen veel gunstiger is dan vorig jaar, toen een nadelig saldo van f431.740,60 moest worden geraamd. Hoofdzakelijk is dit gunstiger resultaat een gevolg van de verhoging, ingaande 1958, van het bedrag der algemene uitkering uit het gemeentefonds, welke verhoging voor het jaar 1960, een meerdere inkomst betekent van f 150.309.—, waarmede bij het opstellen van de begroting rekening werd gehouden. Nog geen rekening kon evenwel worden gehouden met een definitieve wettelijke regeling der financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten voor 1959 en volgende jaren, omdat de behandeling van het regerings ontwerp zich nog in een stadium van voorbereiding bevindt. gebleken behoefte aan een verdergaan de opleiding van bevelvoerenden, o.m. voor wat betreft de toepassing van nieu we bouwsystemen, de steeds toenemende industrialisatie in tal van gemeenten met voor de brandweer vaak nieuwe problemen op b.v. chemisch en elektro technisch gebied en, niet minder, de voortdurende technische ontwikkeling van het brandweermaterieel, hebben de provinciale brandweerbonden in Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht in het leven geroepen de Stichting Brandweer opleiding, gevestigd te Amsterdam. Voor de van deze stichting uitgaande cursus hebben B. en W. de commandant doen inschrijven. De nieuwe PTT-alarminstallatie, tot aanleg waarvan de raad op 27 november 1958 besloot, is op 3 september j.l. in be- dryf gesteld en beantwoordt aan de ver wachtingen. Gunstiger resultaat Als gevolg van het ontbreken van een aantal gegevens is het niet mo gelijk een nauwkeurige berekening te maken van de invloed, welke de aanvaarding van het wetsontwerp op het budget van de gemeente zal hebben. Wel staat vast dat een niet- onaanzienlijke verbetering het ge volg zal zijn. Een met het nodige voorbehoud gemaakte voorlopige be rekening geeft aan dat dit voordeel voor de begroting rond f. 175.000 zou belopen. Hierbij is dan reeds re kening gehouden met de werking van een limietbepaling, krachtens welke het uiteindelijk voordeel eerst over een aantal jaren ivordt geno ten. Op grond van deze limiet bepa ling is de korting voor 1960 bere kend op rond f. 202.000, zodat het volle voordeel van de nieuwe rege ling, hetwelk eerst in 1963 wordt ge noten, op rond f. 377.000 wordt ge schat. Deze gegevens in aanmerking nemend, zijn B. en W. dan ook van oordeel dat het gemeentebelang ten zeerste gediend is met een spoedige totstandkoming van de wet. Redelijk Overigens kan de vraag worden ge steld of het redetlijk is, dat het zo juist genoemde uiteindelijke voordeel eerst het vijfde jaar na de inwerkingtreding van de wet - elk jaar wordt nl. 20% meer gegeven - zal worden bereikt. Het wetsontwerp beoogt toch vooral een be tere verdeling van de middelen van het gemeentefonds en het is niet duidelijk waarom de werking daarvan zou moeten worden uitgesteld. Uitgaande van het tekort van rond f. 298.500 en voor het ogenblik rekening houdend met het onder voorbehoud ge raamde voordeel van f. 175.000 resteert nog een tekort van rond f. 123.500, waarvoor dekking moet worden gevon den. Voor het ogenblik kunnen de mid delen daarvoor niet worden aangewezen. Ten eerste omdat nog elke zekerheid omtrent de financiële verhouding ont breekt en ten tweede omdat de ramin gen, zowel van uitgaven als van inkom sten, op redelijke behoeften en moge lijkheden zijn afgestemd. In afwachting van nadere ontwikkelingen, geven B. en W. er daarom de voorkeur aan het on gedekte gedeelte der begroting voorals nog tot uitdrukking te brengen in een raming ten bedrage van het tekort op het volgnummer der begroting dat de beschikking over een gedeelte van de in vorige jaren gevormde saldireserve aan geeft. De begroting geeft een stijging van de uitgaven te zien met f. 453.080,93, waar tegenover staat een verhoging der in komsten van f. 586.273,71. De raming wegens beschikking over de saldireserve kan derhalve, ten opzichte van 1959, met f. 133.192,78 worden verlaagd. Na deze inleiding van algemene aard, gaan B. en W. vervolgens over tot een hoofdstuksgewijze behandeling van de begroting, waarbij het in 1960 te voeren beleid mede wordt betrokken. Op de voornaamste punten hiervan zullen wij hieronder nader ingaan. Politie Bij het hoofdstuk Openbare Veiligheid wordt in de eerste plaats aandacht ge schonken aan de gemeentepolitie. De burgmeester deelt mede te zijn toege treden tot de gemeenschappelijke rege ling betreffende de politieopleidings- school te Wassenaar, waarbij alle ge meenten in de provincies Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland zijn aangesloten, met uitzondering van Rotterdam en 's Gra- venhage, die vanouds hun eigen oplei ding bezitten. De school beoogt een cen trale opleiding in internaatsverband voor nieuw aankomend personeel en verder voortgezette cursussen voor bri gadiers en adjudanten. In het inter- naatsgeld is door de regering een bij drage in uitzicht gesteld van f. 1350, per adspirant. Aangezien de begroting der school sluitend is, zullen de ten laste van de gemeente komende kosten voorshands beperkt blijven tot de con tributie. Verder deelt de burgemeester nog mede dat door de minister van Binnenlandse Zaken de sterkte van het Katwijkse po litiekorps nader is vastgesteld op in totaal 42 ambtenaren. Brandweer Burgemeester en wethouders geven gaarne ook thans uitdrukking aan hun waardering voor de uitnemende wijze waarop de brandweer zich van haar taak kwijt. Met voldoening wordt gewag ge maakt van de bij het korps in grote mate aanwezige ambitie om zich ook theoretisch zo goed mogelijk te bekwa men. Aan alle chauffeur-pompbedieners en aan de commandant kon het diploma van de door de Kring Bescherming Zuid- Holland 1 georganiseerde cursus worden uitgereikt. Met een nieuwe cursus brand wacht 2e klasse is reeds met 20 deelne mers, een aanvang gemaakt. I.v.m. de Bescherming Bevolking De drie blokploegwagens voor de plaatselijke organisatie B.B., waarvoor de raad op 22 januari 1959 krediet ver strekte, zijn op 1 oktober j.l. compleet met inventaris opgeleverd. Het oefe ningsplan, hetwelk thans tot uitvoering kan worden gebracht, is erop gericht om één of meer ploegen te doen deelnemen aan de in het a.s. voorjaar te houden kringoefeningen. De noodwachters zul len op korte termijn worden voorzien van uniformen. De dit jaar ondernomen pogingen om nieuwe noodwachters aan te trekken zyn praktisch zonder resul taat gebleven. Het hoofd zelfbescher ming heeft m.b.t. het komende winter seizoen van de burgemeester de opdracht ontvangen ten aanzien van de werving, als ook van de praktische oefeningen, de grootst mogelijke activiteit te ontwik kelen. Wil intussen de BB, als belangrijk onderdeel van de ganse civiele verdedi ging, in omvang en paraatheid voor haar taak berekend zyn, dan zal men ook van die zijde, niet van enkelen, maar van de burgerij in haar geheel, meer belang stelling moeten ondervinden dan tot dusver het geval is geweest. Straatverlichting In het komende begrotingsjaar zal worden gestreefd naar verdere moderni sering van de straatverlichting, waarby, door gebruik te maken van TL-mate- riaal, tevens aandacht zal worden ge schonken aan de mogelijkheid tot het bereiken van een besparing op de kosten van het stroomverbruik. Schaoltandverzorging Bij de behandeling van het hoofdstuk Volksgezondheid wordt gememoreerd dat de schooltandverzorging in de ge meente inmiddels een feit is geworden. B. en W. spreken uit dat door het in voeren van deze voorziening de gemeen te Katwijk blijk heeft gegeven te be horen tot de groep van gemeenten, wel de plaatselijke gezondheidszorg zeer ter harte gaat. Schoolmelk Ten aanzien van de schoolmelkvoor- ziening wordt van minder enthousiasme blijk gegeven. De uitbreiding van het aantal deelnemende scholen wordt nog steeds belemmerd door de weigerachtige houding van de diverse schoolbesturen c.q. schoolhoofden. Er zijn echter ge gronde redenen om aan te nemen, dat mede door de invloed van de ouders deze negatieve houding zich op den duur in gunstige zin zal wijzigen. B. en W. spreken de hoop uit, dat deze ontwik keling in het belang van het school gaande kind niet te veel tyd zal gaan vergen. Entgemeensehap Ook in Katwijk zal worden overge gaan tot instelling van een z.g. entge meenschap. Indien de leden elkaar in vruchtbare samenwerking kunnen vin den zal dit orgaan zich kunnen ontwik kelen tot een gesprekcentrum waaruit belangrijke initiatieven, de volksgezond heid rakende, kunnen ontstaan. Het is mede om die reden dat B. en W. gaarne hieraan hun medewerking zullen ver lenen. In het begin van 1960 zullen de kinde ren geboren in de jaren 1945 t/m 1949 en 1958 hun derde injectie tegen de ge volgen van kinderverlamming ontvan gen. Hiermede is dan een einde gekomen aan de massale inentingen zoals die bij de aanvankelijke opzet zijn gedacht Ook nu is nog niet bekend of nog meer leef tijdsgroepen tegen de gevreesde ziekte zullen worden ingeënt. Woningbouw Bij het hoofdstuk Volkshuisvesting wordt uitvoerig ingegaan op de woning bouw. Alvorens enkele beschouwingen te wijden aan de in 1960 te verwachten mogelijkheden, gaan B. en W. in op de resultaten welke in het lopende jaar kunnen worden verwacht. Tot 1 septem ber 1959 waren er 217 woningen voor bebouwing gereed gekomen, terwijl er op dat tijdstip nog 235 in aanbouw waren. Verwacht mag worden dat aan het eind van dit jaar ca. 350 woningen voor be woning gereed zullen zijn. In 1957 en 1958 waren deze uitkomsten resp. 293 en 257 woningen zodat het jaar 1959 een gunstig beeld te zien geeft. Het aantal in uitvoering genomen woningen val evenwel ten opzichte van de voorgaande jaren een teruggang te zien geven. Het maximum zal namelijk in het lopende jaar niet boven de 240 woningen uit gaan; in 1957 en 1958 waren deze cijfers respectievelijk 296 en 280 woningen. Vandaar ook dat het uitvoeringsniveau aan het einde van het jaar zal zijn te ruggelopen tot ca. 200 woningen. Deze teruggang is voornamelijk het gevolg van de ministeriële zijde getroffen maat regelen tot regularisatie in de woning bouw i.v.m. de sedert enige tijd wederom aanwijsbare symptomen van een zekere overspanning op de bouwmarkt. In hoeverre deze maatregelen van in vloed zullen zyn op de resultaten in 1960 is nog een moeilijk te beantwoorden vraag. Vooralsnog moet er rekening mee worden gehouden dat 1960 een verdere teruggang in het uitvoeringsniveau te zien zal geven. Desalniettemin blijft het streven erop gericht het voor de ge meente noodzakelijke peil van 275 a 300 woningen in uitvoering, bereikbaar te doen zyn. Ervan uitgaande dat het toe te wyzen contingent woningwetwonin gen ongeveer gelijk zal zijn aan de toe wijzing voor 1959, wordt er rekening mee gehouden dat in 1960 weer een bouwplan van ca. 150 woningen in uit voering kan worden genomen. Een bouwplan van een dergelijke omvang is in voorbereiding voor de gronden ten oosten van de Prins Bernhardlaan. Voor wat de mogelijkheid in de z.g. premie-sector betreft wordt er in de eerste plaats opgewezen, dat onder de z.g. eigenbouwers onzekerheid is ont staan over de voor de bouw van deze woningen toe te kennen premie-bedra gen i.v.m. de te verwachten wijziging van de subsidie-regeling. Niettemin wordt erop vertrouwd dat ondanks deze onzekerheid van de zijde van de parti culiere bouwers nog een voldoend aantal bouwplannen zullen worden ingediend om de bouwcontinuïteit in 1960 op peil te houden. Hierbij wordt in de eerste plaats gedacht aan de afronding van het gebied Koestal-Overduin, alwaar nog de gelegenheid wordt geboden voor de bouw can ca. 138 woningen. Hiermede zijn de op dit moment bouw rijp gemaakte gronden alle uitgegeven en, naar wordt gehoopt, in 1960 bebouwd. Daarnaast zullen op korte termijn mo gelijkheden moeten worden geschapen op de terreinen, gelegen in her gebied 't Sandt. Hier zullen nog een 130-tal wo ningen kunnen verrijzen. Indien de in middels aangevangen procedure tot ont eigening van de gronden in de Hoornes- polder een gunstig verloop heeft, in dien zin, dat de gronden alsnog langs minne lijke weg, dan wel tijdig door middel van onteigening in bezit kunnen worden ge nomen, zullen in de loop van 1960 voor stellen worden aangeboden m.b.t. de bouwrijp making van dit gebied, of al thans in eerste aanleg van een belang rijk deel daarvan. In ieder geval is het streven erop gericht dat, uitgaande van de gewettigde veronderstelling dat de positie van de bouwgronden een produk- tie van ca. 300 woningen toelaat, er in 1961 opnieuw, en dan in de Hoornespol- der, bouwmogelijkheden zullen zyn ge schapen. Naast deze activiteiten blijft de sane ring van de oude dorpskernen de vol ledige aandacht houden. De ontwerp plannen hiertoe worden thans nader uitgewerkt. Vertrouwd mag worden dat deze plannen binnen afzienbare tyd ter definitieve vaststelling zullen worden aangeboden. Vissershaven Evenals in voorafgaande jaren biedt de toestand t.a.v. het verkrij gen van een eigen vissershaven jammer genoeg geen ruimte voor een hoopvol geluid. Nog altijd is de reeds in november 1955 aan de Tweede Kamer gedane belofte tot het uitbrengen van een rapport door de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Landbouw en Visserij over het vissershavenpro bleem niet ingelost. Bovendien biedt de rijksbegroting 1960 ten deze geen perspectief. Desondanks kan, omdat het om een levensbelang van de gemeente gaat, moeilijk in een houding van afwachten worden be rust. Er wordt op gewezen dat onlangs werd voorzien in de vaca ture van voorzitter van de Stich tingscommissie „Zeehaven Kat wijk" door benoeming van de heer dr. mr. K. P. van der Mandele en in die van lid door benoeming van de heren mr. F. G. van Dijk en A. Pronk. Deze commissie tracht door her nieuwing van contacten andermaal de belangstelling van de regering voor de materie te wekken en zo doenlijk het daarheen te leiden dat bij verruiming van de budgettaire mogelijkheden het plan tot uitvoe ring kan worden gebracht. Dode en drie gewonden bij autobotsing (Speciale berichtgeving) Op de Schaardyk, te Rotterdam, zyn gistermiddag twee personenauto's tegen elkaar gebotst. Daarbij is de 70-jarige weduwe M. GroeneveldBlok, uit Krimpen aan de Lek gedood. Haar zoon, de 37-jarige J. Groeneveld werd met een zware hoofdwond en een hersenschud ding naar het Westerziekenhuis ge bracht. De heer Groeneveld reed met zijn moeder in de richting Rotterdam, toen aan de andere zijde van de smalle dijk een met balen stro beladen vrachtauto werd gepasseerd door een lesauto. Daarin zaten de rij-instructeur S. Koopmans en zijn leerlinge, de 39-ja rige mevrouw E. SandhövelBoerboom, beiden uit Rotterdam. Leerlinge en instructeur merkten de tegenligger te laat op. De personen auto's botsten met grote kracht tegen elkaar. Beide voertuigen werden bijna geheel vernield. Zowel de heer Koop- mans als mevrouw Sandhövel werden wij ernstig gewond. Zij werden even eens naar het Ziekenhuis overgebracht. Graanoverslag Amsterdam begint oktober 1963 Het nieuwe graanoverslagbedrijf te Amsterdam, waarop van Rotterdamse zyde nogal wat kritiek is geuit, zal per 1 oktober 1960 in gebruik worden gesteld. Op dit datum zullen de installaties, die worden opgericht in de Minervahaven nabij de Vlothaven gereed moeten zyn. De bouw hiervan zal worden verzorgd door de N.V. machinefabriek Du Croo en Braun te Amsterdam. Inmiddels is reeds een begin gemaakt met het gereedmaken van de terreinen, waar de overslaginstallaties een plaats zullen vinden. Hiervoor heeft de Amster damse gemeenteraad een bedrag van 11% miljoen gulden uitgetrokken. Bo vendien wordt de Vlothaven, waar enkele honderden woonschepen liggen, voor het grootste deel ontruimd om straks voor de graanschepen de mogelijkheid te bie den hier te kunnen zwaaien. Problemen inzake hel zandwinmngsyraagstuk (Speciale berichtgeving) De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft onlangs aan de vaste commissie van de Rijksdienst voor het Nationale plan opdracht gegeven om in overleg met de provinciale besturen de ruimtelijke aspecten van het zand- winningsvraagstuk in het algemeen en in het Westen des lands in het bijzonder te bestuderen. De minister is er zich van bewust dat de hieraan verbonden problemen zeer complex zijn en zich telkens onder an dere feitelijke omstandigheden voordoen. Het zal dan ook nauwelijks mogelijk zijn voor de oplossing algemene lijnen aan te geven. Aan de andere kant is de minister van oordeel dat de met de be slissing belaste bestuursorganen waar bij in de eerste plaats aan de provinciale besturen is te denken gebaat zullen zijn met het beschikbaar komen van meer basismateriaal omtrent de te ver wachten behoeften en de aanwezige mo gelijkheden voor bevrediging daarvan. Indiase studenten demonstreren Circa 700 Indiase studenten hebben gisteren gedemonstreerd voor de ambas sade ven commumistisch-Ohina in Nieuw-Delhi De studenten eisten de onmiddellijke terugtrekking van de Chinese troepen uit Indisch gebied. De Indiase studenten houden vandaag een „anti-aanvallersdag". De studenten be toogden eerst voor het hoofdbureau van de Indiase communistische partij. Zij schreeuwden „weg met de agressie" en „dood aan Tsjou Enlai". Daarna trok ken zij naar de ambassade van commu- nisisch-China, waar zij werden opge vangen door een sterke politiemacht. Twee van de belangrijkste bladen van India hebben er woensdag bij de Indiase regering op aangedrongen militaire hulp in het buitenland te zoeken om de Chi nese agressie af te kunnen slaan. De Hindustan Times" gaat zelfs zover dat zij de regering aanbeveelt wapens aan Rusland te vragen! NIEUWE UITGAVEN: Op het nippertje door W. Kennes. Helen's ster rijst, door L. Graeme. Danny's negerslaaf, door E. C. Nevin. Jeugdpockets. Uitgeverij „Helmond" te Helmond. „Het raadsel van de drie gestalten"; „De weduwe in de wilgen" en „Drie dar tele doodgravers", door Havank. „Kom in mijn gondel", door N. de Buron. „Die verkeerde weereldt", door mr. A. Roothaert. Verschenen in de Zwarte Beertjes-serie bij uitgeverij A. W. Bruna, Utrecht. ,.U en Uw operatie", door dr. B. R. Reiter. Uitg.: Scheltema en Holkema N.V., Amsterdam. Polly Parker en Polly draagt een zonne hoed. door Anneke Bloemen. Meisjes boeken. Ultg.; De Fontein. Utrecht. „Het geheim van de zinkende eend"; „Het geheim van de dartele lokvogel"; „Het geheim van de verdoofde verdach te"; „Het geheim van de gemaskerde lok vogel"; „Het geheim van ae eenzame erf genaam"; „Het geheim van de luie min naar". Detective-pockets, door E. S. Gard ner. Ultg.: Meulenhoff. Amsterdam. „In de Galeries de la Madeleine, door D. Forel. „Sylvia gaat trouwen", door R. Phi lippe. Levend gevangen", door Berthol- let. „Opdracht bij de pool", door H. Ver- nes. Maraboe-pockets. Ultg.: Meulenhoff. Amsterdam. „De zigeuners", door F. Bor- dewyk. „De teerling is geworpen", door Jean Paul Sartre. „Mens. bodem en voe ding", door dr. C. van Rijsinge. „Een an dersdenkende", door A. Cohen. „Meesters der vertelkunst"; „Achter de schermen van de diplomatie", door dr. A. L. Con- standse. Pockets: ultg.: Meulenhoff, Am sterdam. „De zwerftocht van Belcampo. „Mensen in nood", door Jan van Ryssel. „Gesprek ken over honden"; raadgevingen van een ervaren hondenkenner over ae omgang met honden, door C. A. Kruis. Uitgaven van Kosmos. Amsterdam. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 3 november CV Centr. Aalsm. Velling G.A.Snybloemen per at.: Clematis 55115; Gerbera 2074; Bou- vardla 1560; Calla 3080; Euphorbia 2059; Chrysanten gr. bl. 2560; idem kl. bl. 1542; perb os: Ornithogalum 40 95; Cyclamen 70170; Freesia 140420; Iris 150180; Chrysanten tros 60115; Anjers per stuk: rood 3054; roze 15 34; wit 10—21; Orchid. Beauty 30—59; Rozen: Better Times 1224; Rosalandla 12—25; Edith Helen 4065; Parel v. Aals meer 1224; Geh. Duisburg 2556; Pechtold 1021; Verschuren 1020; Towny Gold 1230; Mad. Ofmann 15 40 jaren Raden van Arbeid De Raad van Arbeid te Utrecht viert vandaag het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Raden van Arbeid. Mr. dr. A. A. van Rhijn sprak tijdens deze jubileumbijeenkomst over „Veertig jaren Raden van Arbeid en Invalidi teitswet". Gistermiddag is Hr. Ms. op- nemingsvaartuig „Snellius" onder commando van It. ter zee eerste klasse P. T. Plaatsman uit Den Helder naar Nieuw-Guinea ver trokken. Het schip werd uitgeleide gedaan door de Marinekapel. De operazanger Jules Moesdie vrijdag zijn tachtigste verjaardag hoopt te vieren. De in Amsterdam wonende operazanger begon in 1902 zijn carrière bij het Amster dams Lyrisch Toneel. 36; Baccarat 4586; Montezuma 3057; Sweetheart 1222; Nympf 4062. POTPLANTEN: Grote pot - kleine pot: Adlanthum 4045; Anthurlum 300 500. 100150; Asplenlum 80100 3035' Aphelandra 200300. 90105; Azalea 300 600, Begonia Semp. 7080. 3035- Idem wlnterbl. 100—180. 20—30; ld. Eges 200300. 4060; Bladbegonia 100120 2535; Bougalnvlllea 300450 100165-' Cactussen en vetplanten 100180, 1225; Coleus 5055. 1220- Croton 5075* Cyclamen 300—530. ioo—150; Dlefenba- chla 200—300, 80—90; Euphorbia 150-250, 25—35; Ficus 150310. Gem. planten 6075; Marantha 4560; Hedera bont 160175 3545; Nephrolepis 200 350, 2035; Primula Obconica 100125, 4065; Philodendron Scandens 60 70; Sanaevieria 200400. 100160; St.- Paulla 6075; Sclndapsus groen 70—80; Idem bont 90100; Trades- cantla 50—60. 12—22; Varens gem 3035. KATWIJK AAN DEN RIJN, 3 november Groenteveiling: Bloemkool IA 4145; A2 1135; Idem Bl 2829.99; B2 11 per 100 st.; waspeen Al 6.608.20; A2 4.89— 7.30; Bl 6.40—8 20; B2 2.10—2.50 per kist; andijvie 917; groenekool 1018; rode kool 13—26; uien 5.20—5.40 per kist; pe terselie 46 per 103 bos; seldery 46 p. 100 bos. Aanvoeren: Bloemkool 160O st.; waspeen 73.000 kg waarvan 45 000 kg voor export werd verkocht. RIJNSBURG, 3 november Bloemen veiling Flora: TroschrysantenSensation 7075; Bornholm 70—75; Caroline 55— 58; Golden Glint 70; Blanche de Portant 6070; Superform 6873; Sous D'crr 60 68; Choco 8590; Pauline 5060 Mos quito 30—32. TER AAR. 2 november Groentevei ling: Kas6nijbonen ongesn. 8891- stam- prlnsessenbonen 1.58; witte pronkers stek 20; witlof 1 1.12—1.35; Idem 2 71—35- id. stek 13—28 andyvie 16—22; Idem B-7— 12 prei 33; waspeen 15—19; Idem B 7; spruiten afw. 29 idem stek 22—26; uien 30; rodekool 18—29; Idem stek 12- groe nekool 2129 idem stek 9; savoyekool 20; spinazie 5354 alles per kg; bloem kool B 2023; idem 1013 per stuk: bos- peen 3132 per bos. Appelen; Jonathans 30; Idem 2 12; BTamley Seedling 19; Goudrelnetten 25; aüpelen val 15. Peren: Kamperveen 19; Westlandse wflnperen 50; Idem 2 37; Gleser Wildeman 24: Jo- deperen 15. Druiven 1 82 alles per kg. Bloemen; Chrysanten 20 per bos. Tomaten export: A 1 051.86; Idem B 83—96; idem C 98—1 23: tomaten bin nenland A 2478- Idem B 2073: Idem C 20—25; Idem CC 20—24; idem bonken 2037 alles per kg. WOERDEN. 4 november Op de kaas markt te Woerden zyn aangevoerd 96 partyen kaas Eerste kwal. 2.452.51; tweede kwal. 2.392.44; extra kwal. tot 2 54. Handel flauw. In vergelijking met de kaaspryzen van gisteren, genoteerd op de kaasmarkt te Bodegraven ls er thans een opmerkeiyke daling ingetreden In i Bodegraven werd e'steren voor eerste kw. genotpprd 2.552.63 en voor extra kwal. tot 2.80. hetgeen een groot verschil is met de vandaag te Woerden genoteerde I pryaen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9