fj AMATE-grootse manifestatie van, door en voor het wereldmissiewerk Kon. goud voor mej. G. van Alplien Tentoonstelling en fancy-fair Electrolux brengt 4-vaudig comfort in 1 wasmachine! Herdenldng der Kerkhervorming Ds. H. J. A. Haan sprak in Evang. Luth. Kerk Nam na 38 jaar afscheid van Hoogheemraadschap Rijnland Opgericht 1 maart 1860 Maandag 2 november 1959 Tweede blad no. 29888 Opening met veel vlagvertoon Letterlijk met veel vlagvertoon werd zaterdagmiddag de opening van de ,,Amate 1959" ingeleid. Sport-, jeugd- en muziekvereni gingen uit de dekenaten Leiden en Zoeterwoude hadden zich tot een stoet van zeven minuten gefor meerd. Aan het einde van een fikse wandeling door de stad defileerde deze fleurige maar ook rillerige optocht op de Zoeterwoude Singel, waar op het bordes van het Lidwinahuis het purper en grijs van vier bisschoppen zich ver mengd had met het zwart, wit en bruin van missionarissen en missie zusters. Een hulde by voorbaat dus voor de hoofdpersonen van de Amate; de mis sionarissen en missiezusters. De mensen van een vaak keiharde praktijk. De mensen, die in hun jarenlange een zaamheid een schat van ervaring op doen en een enorme kennis vergaren over landen en volkeren, die wij vaak zo gemakkelijk rangschikken onder één noemer: achtergebleven gebieden Vertellen Wat deze mensen nu tot en met zon dag a.s. in de Stadsgehoorzaal doen? Eenvoudig vertellen van hun weder waardigheden. Van de landen, waarin zij hun priesterlijke arbeid verrichten, en van de volkeren, die zij zo graag met Gods woord bekend willen maken. In hun menselijke, vaak met illustraties of voorwerpen onderstreepte praatjes bren gen zy een unieke verzameling van vol kenkundige gegevens en interessante de tails over Afrika, India, China en ande re gebieden, waar zij hun dikwijls zo moeizame arbeid verrichten, naar voren. Zy vertellen van hun voortdurende strijd tegen alle mogelijke vooroordelen en duistere machten. Zij weten uit er varing, waar rassenhaat toe kan leiden. En zy kennen de kracht van het sekta risme, het nationalisme, het fanatisme en het communisme. Zij hebben honger, ziekte, armoede en ellende van dichtbij gezien en soms aan den lijve ondervon den. Op verlaten en eenzame posten hebben zij dit alles moeten trotseren met de geestelijke kracht van hun ge loof en de materiële steun, die hun ge boden wordt, maar helaas veelal on toereikend moet blijven. Gelukkiger geluid Is het een wonder, dat wanneer er over de missie gesproken wordt, altijd de noodklok wordt geluid? Er zijn nog altijd veel meer *ensen en middelen nodig. Daarom verheugde het mgr. C. Kramer O.F.M., bisschop van Luanfu, in zijn openingswoord nu eens een wat gelukkiger geluid te kunnen laten ho ren. Langzamerhand begint het door te dringen, dat de belangen van de daar in beweging komende mensenmassa's ons ook aangaan en hebben wij vrede met de gigantische hulp verleningspro jecten, die op touw worden gezet. „En deze evolutie in onze houding begint zich ook door te trekken ten opzichte van de missie", aldus mgr. Kramer. „Men begint in nieuwe termen te den ken. Men beseft, dat men pacht moet betalen voor de welvaart, die men van God gekregen heeft en dat het geven niet de sluitpost van het budget, maar een normale post op de begroting moet zijn. En het doordringen van dit besef betekent een grote stimulans voor de missionarissen, die vaak moedeloos wor- Feest voor een goed doel MARINE SANATORIUM FONDS HEEFT VEEL GELD NODIG! In het St. Antonius Clubhuis werd zaterdagavond voor een goed doel feest gevierd. De baten zijn n.l. bestemd voor het Marine Sanatorium Fonds, dat nu al 41 jaar lang de t-b.c. en thans ook nog andere ziekten mede helpt bestrij den. De ontspanningsclubs van de Kon. Ned. Grofsmederij verleenden aan deze gezellige avond geheel belangeloos me dewerking. De voorzitter van de propa- ganda-commissie Leiden en Omstreken, de heer W. Taekema, uitte in zijn ope ningswoord daarover zijn grote vreugde. Hij wees erop, dat iedere charitatieve instelling nu eenmaal veel geld nodig heeft om haar taak naar behoren te kunnen vervullen. Aan de hand van en kele cijfers werden vervolgens het nut van het M.S.F. geschetst Na de ver welkoming kregen de leden van boven genoemde ontspanningsclubs gelegen heid een programma, dat hoewel be scheiden van opzet met veel zorg was samengesteld, af te werken. Vrolijk was de muziek van het amusementsor kest en spectaculair het optreden van de acrobatengroep. De acrobaten, onder wie een klein meisje, oogstten terecht zeer veel succes, zowel voor als na de pauze. Om de schetsjes, welke ten to nele werden gebracht, heeft men harte lijk moeten lachen. Later op de avond was er bal onder leiding van de heer H. Doesen met muziek van de dansband van de Mariniers kapel. Dat de aanwe zigen zich kostelijk geamuseerd hebben staat als een paal boven water LEIDSE GYMNASTIEKVERENIGING „DONAR" In Royal vond de jaarlijkse ledenver gadering van de gymnastiek- en volley balvereniging „Donar" plaats. De heer Vermind verwelkomde in zijn openingswoord de leden, waarna het huishoudelijke gedeelte vlot werd afge werkt. De aftredende bestuursleden werden allen bij acclamatie herkozen. In de rondvraag kwam mej. Philipsen met het voorstel om naast de dames-volley bal ook een dames-gymnastiek afdeling op te richten, omdat „Donar" ook reeds een heren-volleybal- en gymnastiek- afdeling bezit. Het bestuur zou zich hierover in de eerstvolgende bestuursvergadering be raden. Verder werden er nog plannen gemaakt voor de viering van het 55-ja- rig bestaan der vereniging. den bij de wetenschap, dat hij zoveel meer zouden kunnen doen, als zij maar geld hadden". Rondgang Een stelling, die de genodigden ook uit de mond van de missionarissen zelf konden vernemen, toen zij op uitnodi ging van de voorzitter van het hoofd comité Amate, de heer Van der Heyden een kijkje namen op de tentoonstelling in de benedenzaal. Uiteraard domineer de daar de priesterlijke tooi. Onder an deren zagen wij de vier bisschoppen, mgr. Kramer, mgr. S. Kuijpers van Pa ramaribo, mgr. Grent van de Molukken en de 70-yarige mgr. U. Lehman, die 45 jaar op de Cook-eilanden heeft ge werkt. Het dichtstbijzijnde eiland lag 1200 km weg. Onder de burgerlijke autoriteiten be vonden zich de burgemeesters van Lei den en Zoeterwoude. Fancy-fair Met moeite konden de vele genodig den zich losmaken van de zo belang wekkend vertellende paters en zusters in de diverse stands om ook boven een kykje te gaan nemen. Toen wy de foyer binnenwandelden hief pater Bosco van Woggelum juist zijn handen op. De zeven jongens op het toneel volgden in gespannen aandacht dit gebaar. Even bleven de handen omhoog toen doken zij snel omlaag en meteen daverden de Mgr. C. Kramer (links) luistert vol belangstelling naar een missionaris: die vertelt over zijn werk in Zuid- Amerika. (Foto L.D./Holvast) eerste ritmische tonen van de vooral bij de jeugd zo populaire „Teenagers melody" door de ruimte. Nauwgezet volgden de jeugdige musicerende pries terstudenten van het Willibrord College de aanwijzingen van hun hevig deinen de geestelijke bandleiders. Dit „Marcelino Combo" zorgde voor de muzikale omlijsting van een groots opgezette fancy-fair, waarin op alle mogelijke manieren een prettig maar dringend beroep gedaan wordt op de vrijgevigheid van de beneden enthou siast geworden bezoekers van deze Al gemene Missie Actie Tentoonstelling. Het behoeft nauwelijks betoog, dat de baten van deze fancy-fair geheel ten goede komen van de missie. En zo kan deze waarlijk grandioze geënsceneerde manifestatie beant woorden aan een tweeledig doel. Al lereerst wil zy de bezoekers een in zicht verschaffen omtrent de omvang en zo nodig ook de aarid van het we reldmissiewerk. En op de tweede plaats probeert zij wat middelen te verzamelen om de steeds toenemende kosten van dit missiewerk te helpen bestrijden. Ruim f. 6869 voor vluchtelingenwerk De hier ter stede gehouden vluchte- lingenweek is niet zonder financieel re sultaat gebleven. Brachten aan huis- aan-huis inzameling en de zaterdag ge houden straatcolleote ruim f. 5100 op, de door de dames van het werkcomité ingerichte bazaar in het Volkshuis voegde hieraan nog eens een bedrag van f. 1769 toe, zodat in totaal ruim f. 6869 voor het vluchtelingenwerk werd ingezameld. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het kand. ex. Engelse taai en letterkunde mej. A. van der Beek te Den Haag. Dubbelwandige kuip: Uw sopje blijft heerlijk warm! 2. Roestvrij stalen binmnkuip geen springend email, geen roestvlekken! 3. Ingebouwde electrtsche verwarming 4. Wateraft oerpomp: geen gemors, geen gesjouw met emmers waltrl "je JÊk "ri In de Evangelisch-Lutherse kerk alhier is zaterdagavond het feit van de kerkhervorming herdacht. De voorganger, ds. H. J. A. Haan, nam voor zijn prediking als uitgangs punt hoofdstuk 2 14 van het boek van Habakuk en trok een parallel tus sen deze profeet en Luther. Omstreeks zes eeuwen vóór onze jaar telling. aldus spreker, krijgt Habakuk een visioen van het strafgericht, dat over zijn volk zal komen wegens onrecht en tweedracht. Hij ziet in de geest hoe de Chaldeeën op paarden, sneller dan panters, komen aanstormen als de oos tenwind, om alles in bezit te nemen en aan Juda zijn vrijheid te ontnemen. In grote angst betrekt hij zijn wacht post. een torenkamertje, waar hij wil uitzien of God tot hem spreken zal. Dan komt Gods woord tot hem: „Schrijf het gezicht op en zet het duidelijk op tafe len, opdat men het in het voorbijlopen zal kunnen lezen". Want wel zal de verwezenlijking nog enige tijd uitblijven, maar komen zal het: de Chaldeeën zijn in aantocht. Hij moet er evenwel bij schrijven, dat de vijand niet recht te genover God staat: hij meent zelf God te zijn, vertrouwt op eigen kracht als op een godheid, dat zal zijn ongeluk worden. „Maar de rechtvaardige zal door zijn geloof leven". Ook dat moet er, aldus ds. Haan, bij staan, als troost. Er is dus redding voor wie op God ver trouwt! God vraagt een persoonlijk ge loof. De profeet heeft Gods erbarmende liefde doorleefd toen God hem bij zijn naam riep: Habakuk betekent: „Ik sla de armen om U heen". De man, die eerst bij zijn schrikaan jagend visioen zijn handen wrong, heft ze nu op tot God en verstilt in aanbid ding. Aan de vooravond van de onder gang dicht hij een gebed, eindigend in een jubelzang. Eeuwen later, omstreeks 1513, als Europa bedreigd wordt door de aanstor mende Turken, betrekt een monnik, zo zette ds. Haan uiteen, zijn torenkamer tje. waar hij wacht op een reddend woord van God. In de uit het Oosten naderende horden ziet hij een straf gericht van God en hij heeft angst voor God als rechter over zijn leven. Hij mat Zaterdag heeft mej. G. van Alphen, commies by de technische dienst van het Hoogheemraadschap van Rijnland, haar ambtelijke loopbaan na een diensttijd van ruim 38 jaar afgesloten, ter gelegenheid waarvan zij is onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Bestuur en ambtenaren van Rijnland namen in de stemmige vergaderzaal af scheid van deze sympathieke en door allen gewaardeerde figuur. Na een woord van welkom van ir. H. de Groot, ingenieur-hoofd van de tech nische dienst, sprak allereerst de dijk graaf van Rijnland, mr. F. M. A. Schok king haar toe. De dijkgraaf bracht haar namens het bestuur dank voor het werk, dat zy voor Rijnland heeft verricht. Spreker getuigde van haar werklust, accuratesse en nooit aflatende zorg voor het haar toevertrouwde deel van de administratie van de technische dienst. Hij tekende de overgang van een dagindeling, welke wordt bepaald door het opgedragen werk, naar een daginde ling, die op eigen inzicht is gebaseerd. Spreker zeide er van overtuigd te zijn, dat mej. Van Alphen, wier belangstel ling hy kende, die overgang goed zou kunnen nemen. Mr. Schokking onder streepte zijn woorden van dank en waardering, met het overhandigen na mens dijkgraaf en hoogheemraden van een enveloppe met inhoud en een fruit mand. Ir. De Groot, hoofd van de dienst waartoe mej. Van Alphen zo vele jaren behoorde, gewaagde van de toewijding en hulpvaardigheid van de scheidende ambtenaresse. Hij bracht haar dank voor het vele goede, dat zij aan de dienst en in het persoonlijke ook aan de amb tenaren van geheel Rijnland heeft ge geven. Hy meende te mogen vaststellen, dat van haar gold, dat het vele goed en het goede veel was. Namens het ambtenarenkorps overhandigde hy mej. Van Alphen enkele geschenken. Namens de dames en heren van de technische dienst sprak vervolgens de heer W. de Kluijver, technisch ambte naar, met wie mej. Van Alphen vele jaren op één kamer heeft samengewerkt. Hij schonk aandacht aan de collegiali teit, de belangstelling voor anderen en de voortdurende opgewektheid van mej. Van Alphen en memoreerde haar spor tiviteit en interesse voor haar geboorte streek, de Betuwe. Dit laatste was voor de ambtenaren van deze dienst aanlei ding een boek te schenken, waarin deze streek uitvoerig wordt beschreven. De bijeenkomst, die na een dank woord van mej. Van Alphen, overging in de gezelligheidssfeer, werd op bijzon der verrassende wijze onderbroken dooi de komst van de heer A. J. Jongeleen, wethouder en plv. hoofdingeland van Rijnland. Wethouder Jongeleen bracht Wethouder A. J. Jongeleen wenst mej. G. van Alphen geluk met haar Koninklijke onderscheiding (Foto L.D./Holvast) de waardering van het gemeentebestuur voor het ambtelijke werk van mej. Van Alphen onder woorden. Aan het slot van zyn toespraak zeide hy, dat de burgemeester zeer tot zyn spijt, verhin derd was aanwezig te zijn om mede te delen, dat het H.M. de Koningin had behaagd mej. Van Alphen te onder scheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer L. Klevering sr. deed de ge lukwensen van de ambtenaren met deze onderscheiding uitkomen, waarna de zichtbaar ontroerde mej. Van Alphen dankte voor deze Koninklijke onder scheiding. Tenslotte gewaagde ook een broer van mej. Van Alphen van zijn waardering voor de wijze, waarop zijn zuster was toegesproken en onder scheiden. De feestelijke bijeenkomst werd daar na in de kring van bestuur en ambte naren nog geruime tyd voortgezet, ge durende welke tijd een ieder gebruik maakte van de gelegenheid mej. Van Alphen persoonlijk geluk te wensen en van haar afscheid te nemen. Rynland heeft deze dag op sympa thieke wijze afscheid genomen van een ambtenaar, van wie in de op dracht, geschreven in het haar ge schonken boek, wordt getuigd: „Be langrijker dan de naam, die gy draagt, is de naam, die anderen U geven; belangrijker dan de naam, die anderen U geven, is de naam, die gij U hier verworven hebt". zich af met vasten en waken tot hij bewusteloos raakt. Ernstig tracht hij om als echt christen te leven, maar hij kan aan de eisen van de Bergrede niet voldoen en hij gaat God hatenTot hij het inzicht krijgt, dat hij zijn red ding niet moet zoeken in eigen kracht, in het volbrengen van goede werken, maar dat hij zich gelovig moet toever trouwen aan God, uit Wiens hand hij de verlossing, reeds tot stand gekomen door het verzoenend sterven van Chris tus, als een geschenk mag aanvaarden. Nu leest hij met andere ogen de woorden van Paulus: „de rechtvaardige zal door zijn geloof leven". De poorten van het paradijs gaan voor hem open, het wordt een tweede geboorte. En hij schrijft het op een bord en plakt het aan. zodat iedereen zijn troostrijke ont dekking kan lezen. LEVEN UIT HET GELOOF. God begenadigt de mensen om hun geloof. Dit is boodschap voor alle tijden. Uit deze overtuiging, aldus spreker, komt Luther tot zijn omverwerpende daad: hij ontneemt aan de mis het offerkarakter. De opvatting van het opdragen van een mis door een priester ais een verdienstelijk werk, als het op nieuw offeren van Christus, verwerpt hij. Daarvoor in de plaats stelt hij een eredienst, waarin het leven uit het een maal door Christus gebrachte offer en het algemeen priesterschap der gelovi gen tot uiting komt. 31 oktober 1517 kerkbouwactie over de hele wereld: er moet een majesteite lijke kerk gebouw worden als svmbool van de eenheid en de macht van de Kerk. Er is aflaat aan verbonden. De kerk komt er, maar wordt aanleiding tot scheuring. 31 oktober 1959 kerkbouwactie in de Evangelisoh-Lutherse Kerk in Ne derland, waaraan ook Leiden meedoet voor anderen. De Leidse Lutherse gemeente, aldus eindigde ds. Haan, geve zich aan deze actie, niet bij wijze van aflaat, niet om het geweten te sussen, maar uit dank baarheid gedachtig aan de verantwoor delijkheid, die het algemeen priester schap der gelovigen oplegt. Nu 31 oktober op zaterdag viel, is gisteren in vrijwel alle protestante ker ken aandacht aan de kerkhervorming geschonken. Jaarvergadering van Leidse Turnkring Onder voorzitterschap van de heer A. Metz, kwam zaterdag de Turnkring Leiden en Omstreken in vergadering bijeen. Uit de verschillende jaarversla gen bleek, dat men op een zeer goed jaar kan terugzien. Het aantal leden is steeds groeiende en ook de activiteiten mogen zich in een groter wordende be langstelling verheugen. De enige mutatie in het bestuur vormde het aftreden van het technische lid, de heer N. de l'Ecluse. Als erken ning voor het vele werk, dat hij in het belang van de turnsport heeft verricht, werd hem het Lidmaatschap van Ver dienste aangeboden. Zijn plaats werd ingenomen door mej. Jeanne Cats. Als afgevaardigden naar de op 7 no vember a.s. te Utrecht te houden Bonds vergadering van het KNGV werden aangewezen de heer A. G. de Kier (OGAV), J. van Rijn (Hercules) en Jac Pommer (Excelsior). Het werkprogramma van de Kring ziet er als volgt uit: 13 december 1959: KNGV-dameskam- pioenschappen. 19 december 1959: Tumkringkam- pioenschappen. 23 december 1959: leidersbijeenkomst. 28 mei 1960: verenigingswedstrijden. 18 juni 1960: adspirantenwedstrijden (vermoedelijk te Katwijk aan Zee) 24 en 26 oktober 1960: vaardigheids- proeven. Voorts zal o.l.v. de heer Metz een jurycursus worden gehouden. SCHAKEN LSG leed zware nederlaag bij VAS 2 In de gisteren te Amsterdam gespeel de wedstryd voor de le-klasse competitie KNSB heeft het le tiental van het Leids Schaakgenootschap een zware nederlaag geleden tegen VAS II. Weliswaar miste LSC de le bordspeler Van den Berg en moest ook Weiland verstek laten gaan, doch dit gemis vermag het volkomen falen van de overige spelers, uitgezon derd mr. Westra en Van der Nat, niet excuseren. Mr. Westra had reeds de zaterdag te voren gespeeld. Zijn partij werd afge broken, maar zondag, zonder verder te spelen, door de Amsterdammers opgege ven. Van der Nat nam, toen de stand reeds 17 was, ofschoon hij iets beter stond, het remise-aanbod van zijn tegen stander aan. Van de overige partijen valt weinig goeds te vermelden. Anders dan in de eerste wedstrijd tegen de H.Chr. S.V. gingen over, doch niets wilde ge lukken. Integendeel, de gastheren sloe gen onversaagd terug en de ene neder laag volgde op de andere. Deze Amster damse ploeg is misschien wel de sterkste van de groep en maakt ongetwijfeld een goede kans het volgende seizoen naar de hoofdklasse te promoveren. De gedetailleerde uitslag luidt: H. F. Crabbendam (VAS)R. D. Westra (L.S.G.) 10; H. Molenbroek Th. v. d. Oord jr. 1—0; N. Luza—W. G. Demmendal 10; P. de RooyJ. van Steenis sr. 10: J. WilminkJ. van Steenis jr. 1—0; W. J. Plinsinga—W. H. van der Nat G. H. Addicks—T. Blangé 10; J. de JongDr. W. L. Groe- Herman Stenz 25 jaar leider Haagse volkszang Onze stadgenoot, Herman Stenz, zal woensdag in het Haagse Diligentia het feit herdenken, dat hij voor 25 jaar de bekende volkszangleider Arnold Spoel opvolgde als leider van de Haagse afde ling van de Nederlandse Vereniging voor Volkszang. Jarenlang werden de zangavonden in het gebouw voor K. en W. en later in de Dierentuin gehouden. Zelfs Koninklijke belangstelling ontbrak niet. Toen echter de oorlog uitbrak mocht er niet meer in het „openbaar" worden opgetreden. Maar na de oorlog kwam men weer bijeen en onder leiding van Herman Stenz en met medewerking van de leden en het bestuur van de Haagse afdeling herleefde de vereniging en kende het enthousiasme geen grenzen. Op pleinen, in straten en scholen, overal klonk het Nederlandse lied; men moest zijn vreug de over de bevrijding uiten. Thans mag ondanks de televisie de afdeling 's Gravenhage terugzien op een tijdperk van bloei, van grote saamhorigheid en van blijdschap, die ontstaat als men te- samen zingt en dit mag dan het werk van Herman Stenz genoemd worden. Een jubilaris, die ook in K. en O.-verband veel voor muziek en zang doet, en wiens „Hoort de muzikanten" een van zijn po pulaire nummers is. Vele verenigingen hebben het op hun repertoire staan! Leidse N.Z.H. zorgt voor geleidehond Drie Leidse employé's van de Noord- Zuid-Hollandse Vervoersmaatschappij, de heren Zitman, Breuker en Van der Wal hebben een uitstekend initiatief ge toond door de lang niet eenvoudige taak op zich te nemen om zeshonderd gulden in te zamelen teneinde een blinde een geleidehond aan te kunnen bieden. Zes honderd gulden is geen klein bedrag, doch de drie initiatiefnemers bereken den, dat als iedere NZH'er gedurende drie maanden één gulden per maand opzyleg-t, men er is. Wandeltocht t.b.v. nazorg T.B.C.-patiënten Zaterdag 7 en zondag 8 november houdt de afdeling Leiden van de Ver eniging tot Behartiging der Belangen van TBC-patiënten in Nederland een wandeltocht, waarvan de baten ten goe de zullen komen aan de nazorgafdeling van deze vereniging. Nog steeds komen vele herstelde TBC- pajtiënten voor nazorg in aanmerking, omdat ze gerevalideerd moeten worden. In samenwerking met de consultatie- en RijksaTbeidbureaus doet de vereniging veel goed werk. Dat diit veel geld kost is duidelijk. Met het organiseren van deze wan deltochten doet de vereniging nu een beroep op het publiek om door hun deelname aan de mars het verenigings fonds te veraterken. De tocht staat on der leiding van het werkcomité voor Leiden en omgeving van de Nederlandse Wandelbond. De vertrektijden zijn za terdag tussen één en vijf uur en zondag tussen tien en een uur. De start vindt plaats: Nieuwe Beestenmarkt 15. HANDWERKCLUB VRIJZINNIG HERVORMDEN HOUDT VERKOOPDAGEN Donderdag 5 en vrijdag 6 november worden in „Over 't Hoff" de jaarlijkse verkoopdagen van de handwerkclub van de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den gehouden. Donderdagmorgen om 10 uur wordt de tentoonstelling geopend. De sluitingsavond zal het karakter van een feestelijke gemeente-avond dragen. BESTUUR DE VLIET Het bestuur van de Leidse Vrouwe lijke Studenten Roei-Vereniging „De Vliet" is als volgt samengesteld: Praeses: mej. W E. Gerritzen; ab- actis: mej. L. C. d'Artillac Brill, Witte Singel 90, Leiden, tel. 26098; quaestrix: mej. N. F. Beckering; commiss. v. mate riaal: mej. A. J. Kammer; commiss. v. fuifroeien; mej. C. M. T. Vlasman; as sessor: mej M. E. J. Vollaers; adv. lid: mej. L. Wacht. Dodelijk ongeval in Oude Wetering Motor tegen afsluitboom van brug gebotst Vanmorgen omstreeks kwart over negen is een motor tegen de gesloten afsluitboom van de brug by Oude We tering gebotst. De bestuurder werd van de motor geslingerd en was op slag dood. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld. Toen het ongeluk gebeurde was het nogal mistig. De motorrijder heeft de slagboom hierdoor waarschijnlijk te laat opgemerkt. Kot na dit ongeluk heeft in de onmid dellijke nabijheid van de brug een ket- ingbotsing plaats gehad, waarbij drie wagens waren betrokken. Er waren geen ernstige gewonden. Er ontstond enige materiele schade. neveld 1—0; A. Frank—M. M. Segaar 10; H. E. G. Herknermr. ir. J. Westra 0—1. Totaal VAS 8Ms, LSG lts. De volgende wedstrijd wordt op 22 no vember te Leiden gespeeld tegen het Haarlems Schaakgenootschap. PHILIDOR I—VIOS I: SV3—1*4 De beide afgebroken partyen uit de wedstrijd Philidor I—VIOS I zijn in re mise geëindigd. Berg kwam telefonisch remise overeen met zijn tegenstander, terwijl Barkema zijn „winst-claim" in trok. De eindstand is dus, zoals verwacht, 5%4t£ in het voordeel van de Leide- naren. Twee andere uitslagen, in deze groep: Moerwijk I—Delftse S.C. I 6tè3%; HCSV II (Den Haag) RLAC iDen Haag) 44xx. Zaterdag 14 november zal Philidor I in een uitwed strijd het kort geleden gepromoveerde Rotterdam II bestrijden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3