Begrafenis van prof. dr. A. de Buck Laatsle nieuws Wetenschapsman van de eerste echt en gaaf rang mens A. A. Rozier nam afscheid van Leidse brandweer Binnenkort rijwielstalling bij o.l. school in Leiderdorp MAANDAG 2 NOVEMBER 1959 55 „Als wetenschapsbeoefenaar zowel een theoloog als een Egyptoloog en historicus van de allereerste rang, die hijzelf niet zocht maar waar hij als vanzelfsprekend geplaatst werd, en als mens, als karakter, echt en gaaf, een gelukkig mens met een warm hart dat grote vriendschap geven kon". Aldus prof. dr. B. A. van Groningen hedenmiddag in de aula van de begraafplaats Rhijnhof, waar zeer velen bijeenkwamen voor de begrafenis van het stoffelijk overschot van prof. dr. A. de Buck, in leven hoogleraar aan de Leidse Universiteit voor de geschie denis der antieke godsdiensten, die vorige week op 67-jarige leeftijd is overleden. Prof. Van Groningen, die sprak na-lingen en zijn vele persoonlijke vrien- mens de Universiteit en in het bijzon' der namens de theologische en de lite raire faculteiten, merkte bij een typering van prof. De Buck als wetenschapsbe oefenaar op, dat hij tot dit levenswerk geroepen was uit het pastorale ambt, dat hij na zijn studie twee jaar bekleedde. Toen vanuit Chicago een beroep op hem, als predikant met grote kennis van de antieke godsdiensten, werd gedaan voor wetenschappelijke arbeid, werd de kiem gelegd voor deze arbeid die zijn leven zou vullen. In deze arbeid heeft hij op bijzondere wijze telkens weer geworsteld met het weerbarstige materiaal dat hem werd voorgelegd, en dat hij door zijn persoonlijke aanraking en bewerking toegankelijk wist te maken zowel voor de theoloog als voor de Egyptoloog. Want het was het typerende van hem, dat hij op beide terreinen even goed een voor aanstaande plaats bekleedde, met een bijzondere nadruk op het woord goed. In de meest letterlijke zin van het woord is hij daardoor onvervangbaar geworden. Daarom treuren, met de Universiteit en de wetenschap binnen en buiten de grenzen ook vooral de beide faculteiten, waarover zijn werk zich uitstrekte. Steeds was prof. De Buck op de al- lervoorste rang te vinden op deze we tenschappelijke gebieden. Niet omdat hij deze plaats zocht want zjjn karakter deed hem naar het tegendeel streven, maar omdat men, met besef van zjjn wetenschappelijke verdiensten, deze plaats op de eerste rang steeds voor hem inruimde en hem daar plaatst. Als mens en als vriend achtte prof. Van Groningen vooral de warmte van zjjn hart achter een schijnbaar mildhu- moristisch en objectief koel uiterlijk de bron van de grote vriendenschaar, die hij in zijn leven verwierf, dit geldt zo wel voor zijn mede-arbeiders op weten schappelijk terrein als voor zijn leer- God en gebed Het onderwerp, dat gisterochtend in het Loge-gebouw voor de Geüniëerde Loge van Theosofen besproken werd, handelde over: „God en gebed". De theosofische opvattingen over deze on derwerpen verschillen van de hier in het Westen heersende, waar God als een persoonsnaam wordt gebruikt, om een opperst almachtig wezen aan te duiden, die de kosmos met alles wat deze omvat uit niets geschapen heeft en naar eigen willekeur beheerst. Zulk een godsbegrip verwerpt de Theosofie, daar zij God ziet als volstrekte. Onveranderlijke Wet, die niet schept, maar die de bron is, waar alle bestaan uit evolueert. Aangezien dit proces voortkomt uit de godheid, of het Grote Onbekende zelf, staat de godheid niet buiten het heelal, maar is er in en doordringt alles met zijn essentie; het ganse heelal tot zelfs het kleinste stof- atoom. Daardoor is het de stuwende kracht tot hogere evolutie in elke be staansvorm. Het gevoel in de mens, dat er een per soonlijk, regelend God bestaat, die alles regelt, komt voort uit onwetendheid om trent de werking van de wet van Karma de wet van actie en reactie, die het heelal beheerst en, dat het wet is, op een onpersoonlijke wijze de gevolgen regelt van reeds bestaande oorzaken. Gebeden in de gangbare betekenis zijn ontstaan door het geloof in een anthro- pomorphisch God, die in staat is Zijn genade te geven, ofwel die te onthouden naar eigen goeddunken, waar de mens geheel machteloos tegenover staat. Zulk een gevoel van afhankelijkheid ontneemt de mens zijn zelf-vertrouwen. In oor sprong en in diepste Zijn een goddelijk wezen zijnde, is volgens de Theosofie het ware gebed de vereniging van de mens met zijn eigen hoogste zelf. Als bewust denkend wezen in staat te redeneren zowel als tot het maken van gevolg trekkingen, is de mens verantwoordelijk voor zijn daden. Daar de natuur door de wet wordt be heerst, za look de mens, daar hij deel uit maakt van de natuur, moeten oogsten, wat hij heeft gezaaid, Zodoende is de mens zelf de maker van zijn eigen lot, van alle goeds of kwaads, dat hem ten deel valt. Wanneer deze leer, door studie en overpeinzing meer begrepen wordt, zal de mens gaan inzien, dat hij door zelf- uitgedachte pogingen en met wilskracht zijn levenshouding in overeenstemming zal moeten en kunnen brengen met zijn goddelijk aspect. Dit alles kan alleen gebeuren door de bestudering van de theosofische leringen en de toepassing daarvan in het dage lijkse leven; deze leringen vormen de basis en verschaffen de middelen voor éen individuele hervorming van de mens. In de Haarlemmerstraat, ter hoogte van de Jan Vossensteeg, raakte zater dagmiddag een 53-jarige inwoner van Alkemade met het wiel van zijn brom fiets in de tramrails en slipte. Hij kwam hierbij zo ernstig te vallen, dat zijn linkeronderbeen brak. De Rijkspolitie heeft zondag te Warmond twee 13-jarige Leidse knapen aangehouden, die in de Mariënpoelstraat te Leiden een bromfiets hadden gestolen en daarmee in Warmond aan het joy- riden waren geslagen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ivonne Maria, dr. van F. A. Visser en S. C. Geldof; Antonius Leonardus Maria, zn. van L. P. A. van Noord en F. van Steijn; Toosje, dr. van J. P. Velthuyzen en C. Smit; Irene, dr. van W. Fakkel en G. J. Bek; Elizabeth, dr. van H. van der Waals en P. Wessel; Robert Josef Peter, zn. van W. O. E. Schwlchtenberg en A M. J. Helling; Cornells Gerrit, zn. van L. C. Snel en C J. van Egmond; Thérese. dr. van B. Mark en E. Jongbloed; René, zn. van C. Berkouwer en M. J. Mantel; Frederikus Johannes Petrus, zn. van F. den. In dit menselijk opzicht moet van prof. De Buck worden getuigd, dat hij een karakter had dat zich laat omschrij ven als echt en gaaf. Hij laat daardoor een dierbare schat herinneringen na, die zijn heengaan bij zonder zwaar te dragen maken. Een troost daarbij is slechts, dat hij een ge lukkig leven in een gelukkig gezin heeft afgesloten en dat bitter lichamelijk lij den hem bij het einde is bespaard. Ds. D. J. Vossers, die als tweede en laatste spreker in de aula het woord voerde, herinnerde aan de lievelings psalm van de overledene, psalm 23, die zo toepasselijk was op de wijze waar op prof. De Buck het leven heeft ge nomen en anderen van zjjn eigen le ven heeft gegeven. Hij heeft dit steeds gedaan in een grote bescheidenheid, hem enerzijds aangeboden en ander zijds aangekweekt in zijn studie over de vragen van leven en dood, die de mensheid door de eeuwen heen heb ben bezig gehouden, en waaruit hij het besef putte van de betrekkelijk heid van de persoonlijke mens. Ds. Vossers besloot met een meer per soonlijk woord, waarin hij in het bij zonder de nadruk legde op prof. De Buck als overtuigd Christen. Gedekt door een schat van bloemen werd de kist vervolgens naar het graf gedragen, gevolgd door een zeer grote schare belangstellenden. Onder hen be vonden zich o.m. de president-curator van de Leidse Universiteit dr. J. E. ba ron de Vos van Steenwijk, de rector magnificus prof. dr. J. E. Jonkers, vele leden en oud-leden van de senaat, ver tegenwoordigers van vele wetenschappe lijke organisaties en instituten welker arbeid nauwe aanraking had met het wetenschappelijke werk van prof. De Buck en talloze oud-leerlingen benevens vrienden. Bij het graf dankte een zoon voor de grote belangstelling. Kon. onderscheiding voor brandwacht De heer A. A. Rozier, brandwacht eerste klasse te Leiden werd vanmor gen met de bronzen ere-medaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau. De burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, overhandigde deze on derscheiding naar aanleiding van het vertrek van de heer Rozier daar hij de 60-jarige en dus de voor personeel van de brandweer pensioengerechtig de leeftjjd heeft bereikt. De heer Rozier werd, vergezeld van echtgenote en kinderen in de garage van de kazerne aan de Langebrug, waar het personeel van de brandweer stond aan getreden, ontvangen. De burgemeester releveerde de loopbaan van de heer Ro zier, die als jongen van 15 jaar in dienst trad van de Gemeentereiniging te Rotterdam en, na ook nog verbonden te zijn geweest aan de Rotterdamse Tramweg Maatschappij, diende bij de huzaren te Amersfoort, een regiment, waar ook spreker goede herinneringen aan heeft. In 1929 werd de heer Rozier lid van de vrijwillige brandweer te Leiden en in 1931 brandwacht in vaste dienst. In 1942 volgde zijn benoeming tot brand wacht tweede klasse, in 1947 tot brand wacht eerste klasse. De burgemeester memoreerde, dat de heer Rozier het grootste deel van zijn loopbaan bij de gemeente Leiden doorbracht en dat men dankbaar kan getuigen van het vele goede werk, dat de scheidende brandwacht voor de stad heeft gedaan. Het brandweerkorps, aldus de burge meester, is een ere-korps, aangezien het waakt voor de veiligheid van de burge rij en daarbij gevaren trotseert. Spr. ge waagde voorts van de goede karakter eigenschappen, die de heer Rozier bezit Hij heeft de goede geest in het korps steeds hoog gehouden. Hij reikte de helpende hand waar het maar mogelijk was. Daarom ook verheugde het hem te kunnen meedelen, dat het HM de Ko ningin had behaagd de heer Rozier te onderscheiden met de aan de orde van Oranje Nassau verbonden bronzen me daille. De commandant van de brandweer, de heer S. W. Hagedoorn, was de eerste die de scheidende brandwacht met deze onderscheiding gelukwenste. Hij stelde vast, dat men eruit kan concluderen, dat de heer Rozier zijn werk goed heeft gedaan. Het korps heeft te maken ge had met een man, die het werk deed zo- OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren; Michel J., zn. van M. van Gent en M. Wilbrink; Cornelia W. C., dr. van A. J. J. van der Salm en C. H. Ch. Duineveld; Clara J., dr. van J. A. van Duin en A. E. A. Admiraal; Petrus W. G., zn. van J. P. C. van Steen en M. W. van der Ploeg; Bartholomaeus J.. A., zn. van H. A. Reterink en A. L. F. M. Schellart; Simone S. M„ dr. van W. H. M. van Om men en H. M. Ellinckhuijzen; Albertus J., zn. van J. H. Meilink en E. Maatman. Ondertrouwd: J. J. Imminga, 35 jr. en E. Verhaar, 20 jr. Getrouwd: C. A. Verhoog, 33 jr. en A. C. de Groot. 23 jr.; H. W. A. Collee, 36 jr. en A. M. Barel, 33 Jr. Overleden ;J. van den Merg. e.v. J. C. de Wilde; J. M. van Bostelen; N. van Kam pen, e.v. E. Plomp; A. Noach. Leanne Eva Maria, dr. van G. T. Rothui zen en L. M. de Roo; Simon, zn. van A. Ie Febre en D. Gtjsman; Ronnie, zn. van I. Neuteboom en C. J. van Ton geren. GETROUWD G. A. van Waasbergen en A. M. de Rid der; E. Alexander en M. C. S. de Jager. Burgemeester Van Kinschot speldt de Koninklijke onderscheiding op. als het hem voor handen kwam, en dit steeds goed deed. Met de beste wensen voor de komende levensjaren besloot hij zijn toespraak, waarna hij de bronzen draagmedaille overhandigde. De heer Hagedoorn verwachtte dat de heer Rozier in ieder geval tegen woordig zou zijn bij de opening van het op 11 december te openen BB-centrum. De heer Rozier heeft aan de opbouw van dit centrum meegewerkt. De oudste brandmeester, de heer B. Klaassen, om schreef de scheidende brandwacht als iemand die je ergens op af kunt sturen en die zijn werk op prettige en nauw keurige wijze doet. Hij was steeds een voorbeeld van plichtsbetrachting en ac curatesse. Tenslotte voerde de voorzitter van de Personeelsvereniging, de heer Ch. v. d. Holst het woord. De heer Rozier ont ving namens deze vereniging een porte feuille en zijn echtgenote bloemen. Na mens de heer Rozier sprak de comman dant een dankwoord, waarna men nog een uurtje gezellig in de kantine bijeen bleef. VOORSCHOTEN Bijna twee dagen in de olie Nadat twee avonden en één nacht de schoorsteen van de Kimshoeve een blauwe walm uitgeblazen had en de be woners van de Vlietwijk in Voorschoten al die tijd een voorproefje gekregen hadden van de in deze tijd van het jaar schaarse oliebollenlucht, trokken zater dagmiddag honderden welpen, kabou ters, gidsen, padvindsters, verkenners en padvinders naar de Kimshoeve en ver lieten deze na enige tijd weer met een grote doos, waarin het goudgele gebak verpakt zat. Bijna tienduizend bollen werden er gebakken; de verkoop vlotte minder dan voorgaande jaren, toch wer den er nog ruim achtduizend verkocht. De overgebleven bollen werden traditie getrouw weer naar het kindertehuis „Nieuw Voordorp" gebracht. De kas is De wereldberoemde zeventigjarige Italiaanse tenor Tito Scipa bracht tijdens zijn af scheidstournee ook een bezoek aan Volendam, waar hij vanzelfsprekend moest poseren met de in klederdracht gestoken jeugd. Prins Bernhard in Lima Prins Bernhard heeft zaterdag bespre kingen gevoerd met de Peruaanse mi nister van Openbare Werken Alfonso Rizo Patron. Na afloop verklaarde de Prins „een levendige belangstelling" te hebben voor een Peruaans plan voor Ne derlandse kolonisatie van ontgonnen ge bieden. Het ministerie van Openbare Werken zal de kwestie bestuderen en het resul taat van het onderzoek naar Nederland zenden. Minister Patron zeide dat de Prins een zeer goede indruk had gekre gen van het klimaat .„Ik zou graag een puaar hectares kopen om hier in dit prachtige oerwoud te kunnen wonen", zo merkte Prins Bernhard schertsend op. De Prins bracht gisteren eveneens een bezoek aan de Coalaowerven in Lima. Het bezoek van Prins Bernhard aan Peru is bijzonder gevarieerd geweest. Hij maakte een tocht met een militair transportvliegtuig naar een vliegveld in het oerwoud dat met machetes was uit gekapt en voerde lange gesprekken met kolonisten over de kansen op succes bij ontginning, de technieken die hierbij worden toegepast en de omstandigheden waaronder wordt gewerkt. Het vertrek van het vliegveld was een sensatie op zichzelf. Geheel in de stijl van de Afrikaanse „bushpilots" remde de piloot op de wielen terwijl de moto ren op volle kracht loeiden, om daarna de rem los te laten en schuin omhoog te schieten. WASSENAAR VERKIEZING AMBTSDRAGERS In de Hervormde Wijkgemeente „Het Dorp" zijn de volgende ambtsdragers aftredende en niet herkiesbaar: de ouderlingen J. de Geus, A. den Haan, N. Kagenaar, mr. P. L. Schenderling en J. van Zuylen, de ouderlingenkerkvoogd P. G. Mever en K. G. Tiel en de diaken M, I. de Witt. BURGERLIJKE STAND Geboren; Bernardus J., zn. van B. J. Wijerlng en J. G. A. Slot; Xaverlus J. S., zn. van C. Mulder en C. M. Blank; Ma- thilde A., dr. van A. J. de Leeuw en L. Koekebakker; Robert J. W.. zn. van R. Slegtenhorst en T. Bakker; Vincentlus M.. zn. van J. A. Jansen en H. J. T. van Leeuwen; Maria P., dr. van J. F. tenBrug- gencate en A. Vlieland; Alexander, zn. van B. W. van Kalken en G. van Millegen; Johanna, dr. van E. Ennenga en I. R. Kerp. Ondertrouwd; G. M. van der Holst en M. T. C. van der Holst; A. W. de Jong en H. L. Lamboo. Getrouwd: A. P. J. Lion en J. J. van der Plas; F. M. Swlnkels en J. M. H. de Jager; P. Schruder en M. N. Dekker. Overleden: Jacob J. van der Reijd, 52 jr.; C. v .d. Ende, 70 jr.; E. M. Houtman, 54 jr. weer gespekt. Een viertal leiders en leidsters heeft zestien uur staan bakken, een prestatie op zich. De olie was twee entwintig uren achtereen gloeiend en in de grote bak werden aan de ene kant de besiagbolletjes er in gemikt en aan de andere zijde er bruin uitgehaald, via een glijbaan van gaas gleden de bollen de dozen in en werden daarna gesorteerd en geteld. 125 liter olie, 25C kilo bloem, 25 kilo krenten en 10 kilo poedersuiker werden verwerkt. Verbetering gevaarlijke oversteekplaats De openbare lagere school heeft de eerste ouderavond van de nieuwe cursus gehouden, die o.m. door burgemeester Van Diepeningen en de nieuwe onder wijzeres mejuffrouw Van Baren werd bijgewoond. De voorzitter van de oudercommissie deelde mee, dat het St.-Nicolaasfeest op 4 december gevierd zal worden. Des morgens-zal-de Goedheiligman zelf ver schijnen en des middags wordt een voor stelling gegeven van het poppentheater van het Volkshuis. De school heeft thans 206 leerlingen, hetgeen betekent, dat een nieuwe leer kracht kan worden benoemd wanneer er nog vier leerlingen bqkomen. Van de 14 kandidaten slaagden er 10 voor de mid delbare school. Er was een batig saldo van f. 197.66. In de nieuwe kascommissie werden de heren Van Dijk en De Groot benoemd. Bij de bestuursverkiezing werd mevrouw Seret—Cruden herbenoemd. Verheugend was de mededeling van de burgemeester, dat in de komende raadsvergadering een voorstel van B. en W. aan de orde zal komen betreffende de rijwielstalling, een aangelegenheid, die vorig jaar om financiële redenen geen doorgang kon vinden. Ook de gevaarlijke oversteekplaats Hoogmadeseweg Ericalaan, waarvan veel leerlingen van de school gebruik maken, heeft de aandacht van het ge meentebestuur. De Hoogmadenseweg is, zoals men zich wellicht zal herinneren, door de provincie aan de gemeente over gedragen. Volgens de burgemeester zal bij reconstructie van deze weg de over steekplaats worden verbeterd. VELE MOGELIJKHEDEN De heer P. J. Hes, chef afdeling stu die- en beroepskeuze van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Leiden, gaf een overzicht van de studiemogelijkheden, welke er momenteel voor de kinderen bestaan als zij de lagere school hebben doorlopen. Ook de vele technische scho len bieden volgens spreker de mogelijk heid om later een goede boterham te kunnen verdienen. LEIDERDORP FEESTAVOND VOETBALCLUB In het Dorpshuis heeft de Leiderdorp- se voetbalclub haar jaarlijkse feestavond gehouden. Het residentiecabaret „Mo zaïek" en het Haagse damorkest „The Woodschoppers" zorgden met schetsjes en muziek voor een prettige stemming. Er werd een verloting gehouden. Geen spoor van piëteit. (Speciale berichtgeving) Terwjji het stoffelijk overschot van de heer A. Rijks, in leven directeur van de N.V. Handelsmaatschappij De Zwarte Kip, in een aangrenzende kamer lag opgebaard, hebben inbre kers hun slag geslagen in de grote villa te Hattem. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben de daders zich toegang verschaft in de villa door het indrukken van een ruitje aan de ach terzijde en acht Perzische tapijten buit gemaakt. Het merendeel hiervan bemachtigden zij in de hal, waar de rouwdienst zou worden gehouden. Gespeend van alle gevoel voor piëteit hebben zij een aantal grafkransen en bloemstukken, dait daar stond, aan de kant geschoven om de tapijten te kun nen opnemen. Zonder dat de bewoners enig gerucht hebben vernomen, zijn de inbrekers met hun zware last verdwenen. Enige jaren geleden zijn ook enkele tapijten uit de villa van wijlen de heer Rijks gestolen. Ambassadeur in Chili De Chileense regering heeft haar goedkeuring verleend aan de benoeming van de heer J. L. Voüte, thans directeur westelijk halfrond van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag, tot ambassadeur van Nederland in Chili, aldus is te Santiago bekend ge maakt. Het Leidsch Dagblad Als van ouds d© MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. BEURSOVERZICHT Optimistische stemming AMSTERDAM, 2 november. Het Damrak gaf vanmiddag een opti mistische stemming te zien voor de internationale waarden bij een kalme handel. Koerswinsten namen weliswaar geen grote afmetingen aan, doch slechts geringe vraag was voldoende om hogere koersen, vergeleken bij de slotkoersen van vrydag j.l., op het bord te brengen. De hoofdfondsen lagen vrijdag in Wall Street vast en dit was een stimulans voor Amsterdam. De internationale poli tieke situatie werd wat gunstiger beoor deeld, terwijl de staalstaking in Amerika over het hoofd werd gezien. Londen was vast en de tendentie op de Westduitse beurzen goed prijshoudend. De arbitrage kon niet veel uitrichten, waardoor de handel in het algemeen zeer klein bleef. Kon. Olies waren vast bij een notering op f. 159.50, tegen f. 157.60 als laatste slotnotering. Philips, Unilever en Aku een paar punten hoger. KLM werd ex f. 3 interimdividend op f. 120 geadvi seerd tegen f. 122 cum interimdividend vrijdag. In de Scheepvaartenhoek was de stem ming goed prijshoudend. Cultures door- elkaar fractioneel hoger. Van de Staats fondsen gaf de Staffellening een verder herstel te zien hoofdzakelijk als gevolg van de verplichte f. 200.000 vraag. De overige fondsen in deze sector iets vrien delijker. In de Amerikaanse afdeling bleven Studebakers de aandacht vragen en wer den vlot in een ruime open hoek ver handeld van 25 1/8 dollar tot 25 5/8 dol lar. Vorige slotkoers was 251/4 dollar. De hoek aandelen Walvisvaart bleef vanmiddag gesloten. De koers werd op nieuw hoger geadviseerd. Er gaan ge ruchten ter beurze over een bod op deze aandelen door het Unileverconcern. WISSELKOERSEN Amsterdam, 2 november. Londen 10.591/4—10.59%; New York 3.77%—3.77%Montreal 10.59%—3.99% Parijs 76.90—77.00; Brussel 7.55—7.55%: Frankfort 90.54—90.59; Stockholm 72 97 —73.02; Zürich 86.85%—86.90%; Milaan 6°-88%; Kopenhagen 54.79%— ÏHÜÏ1 52-91%—52.96%; Wenen lï'wvTÏ l1%: Lissabon 13.20%— 13.221/4Ankara vervallen. Beurs van Amsterdam Maandag 2 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100y4 100,T, Ned '59 4% 100A lOOftGL Ned. '53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% 80 Ned '47 3% (3) 90H 91% Ned '51 3% 95 95 Ned '53 (3%) 93% 93% Ned '56 3% 93A 93 H Ned '48 3% 87% 87% Ned '59 4% 97% 98AGL Ned '54 3% 89% 89% Ned '55 I 3% 89A 89A Ned. '55 II 3% 91B 91GB Ned '37 3 89 A Dollarlng '47 3 89% 89% Investeringscert 3 96HGB 96HGB Ned. 62-64 3 97A 94% Indië '37 A 3 92% 92% Grootboek '46 3 89%GB Ned W B 6% 10912 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40% 40%GB Nat. Handelsbank 158 151 Ned. Handelmij227% 227% Amst. Rubber HOI/4GB 110% H.V.A145% 145% Senembah 610GL 610GB A.K.U375 %GB 378% Berkel's Patent Cv.) 270% GB 275GB Calvé Delft cert. 685 690 Deli Mij.en (Ver.) 170 172 Kon. Pap v. Gelder 249 249% Hoogovens cert650GB 657GB Mtiller en Co. NH 324 328% Ned Kabelfabr 407%GB 407GB Philips 649% 653GB Philips pref236y4GB 237% Unilever 686% 692% Wilton Feyenoord 200 %GB 202 Biliton 2de r 337%GB 339% Dordtse Olie gew. 712 716% Kon Olie (f20.—) 159 159 idem (50 k f.20.—) 157.60GB 159GB Holl Amer lijn 158GB 158% Java China Paket 146 145 K-L-M 122 121.50exd. Kon Ned Stmv Mi) 164%GB 165%GL Kon Paket My 136 135 Stoomvaart Mij Ned 163 162 Nievelt Goudr cert 139y4 138 v Ommeren eert. 249 247 Kon Rott Lloyd 143 143 Ned Scheepv Unie 139% 138% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam "47 (3%) 3.. 94% 93% idem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 97% 98 idem "37 I-III (3%) 94 Z-Holland '56 (4%) ~"Tj Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 104 103% id. N.WH '52 (4%) 97% 97 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97A 95% Premieleningen A'dam '53 3 97% A'dam '51 2% 83 82% A'dam '56 I 2% 81 y8 81%, A'dam '56 II 2% 91% 91% Eindhoven '54 2% 82 Enschede '54 2%80% Den Haag '52 I 2% 88 Idem II 2% 87% R'dam '52 I 2% 90 Idem II 2% 88% Idem '57 2% 98 Utrecht '52 2% 91% Z.-Holl. 1957 2% 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 211 212 Amst. Bank 320% 319% HH.U. eert246% 249 Rott. Bank 275% 279 Twentsche Bank 250 249% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 399 395 Borsumij67% 68 K. N. Ed.met. A-AA 91 93 Idem pref. wd. 92 95 Electrolasmij357 Kon. Ned. Grofsm. 154% 153L Holl. Constructie 449 440 Ing. bur. v Bouwnijv 275 275% Internatio 136% 137% Int. Kunststoff. Ind. 48% 50 Leidse Wolspinnerij 365L 361 Rott. Droogdok Mij 600 Sikken's Lakfabr. 638 646 Ver. Touwfabrleken 295% 297 Walvisvaart 122% 123% Wernink's Betonm. 157% 158 Van Wijk Textiel 101% Zaalberg 133 Spoorwegen Dell Spoorweg My 7B Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 26 y8 Intern Nickel 97% Anaconda 63 A Bethlehem Steel 56y8 Cities Service 50% General Motors 53% Kennecott95 •m.hlir Steel 73% Shell Oil 71 %B Union Pacific 30% Un. States Steel 09% 7% 55 49% 54% 74 72 31%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11