I^AASDA hA's 500 Laboratorium-bediende Een Italiaans intermezzo ADMINISTRATIEVE KRACHT (vrl.) SLAGERIJEN 1.39 Drukkerij-binder le of 2e klas Ie klas en 2e klas zetter een bekeerde Israëliet KAPSTER Ie en 2e KAPSTER Mnl. personeel KAPSTER adm. kracht (vrl.) MAANDAG 26 OKTOBER 1959 Ons kort verhaal door Freda Blacktvood Toen ze in bed lag, het breken van de golven hoorde en het zachte briesje, dat langs de palmbomen streek, dacht Miranda: „Mijn moeilijkheden lijkep nu al minder belangrijk, 't Is maar een paar uur vliegen van Londen, maar hier kan ik beter afstand van de dingen nemen. Ik ben wel weggelopen, maar niet voor lang. Soms is dat wel eens nodig en zelfs verstandig. Ik moet er goed over nadenken. Het gaat tenslotte niet al leen om mijn toekomst, maar ook om die van Tony en de kinderen". Miranda rekte zich behaaglijk uit en deed het lampje aan. Toen sprong ze resoluut uit bed en stond voor de grote spiegel van de klerenkast. Ze keek naar haar beeld. Ze zag een vrouw van mid delmatige lengte met een vrij goed figuur. Het haar was kort en donker met bij de slapen enkele grijze vegen. De bruine ogen hadden een sombere uitdrukking en er stonden rimpels in haar voorhoofd. Haar mond, die ver raadde dat ze gemakkelijk kon lachen, vormde waarschijnlijk haar grootste aantrekkingskracht. Ze was goed ge bouwd. Een vrouw van ongeveer veer tig, dacht Miranda, die twee kinderen het leven had geschonken en goed had geleefd en die nu enigszins teleurge steld was. Ze dwong zich tot een glim lach. Toen, met een licht schouderop halen, liep ze terug naar bed en deed het licht weer uit. De volgende morgen ontwaakte ze in stralende zonneschijn. Ze trok een ka merjas aan, opende de balcondeuren en liep naar buiten. De zee was even blauw als de hemel en de zon was warm. Pastel-kleurige villa's lagen te luieren tegen de heuvelhellingen. Diep haalde ze adem alsof ze de schoonheid om haar heen wilde inhaleren. Het was rustig in het Italiaanse stadje. Zelfs in het hoogseizoen zouden er niet veel toeristen zijn geweest. Nu, begin oktober, waren er maar enkele vreemdelingen. De avond tevoren, toen ze aangeko men was, had Signor Enrico, de eige naar van het hotelletje, haar in ge brekkig Engels verwelkomd. „Er zijn nog maar een paar gasten, signora. Over enkele dagen gaan de meeste echter weer weg". Minranda voelde eerder dat er iets bewoog dan dat zij het zag. Ze keek naar boven. Op het balkon schuin bo ven het hare leunde een man over de balustrade. „Bon giorno, signora", riep hij vrien delijk. Zijn stem klonk warm en had een donkere klank. Miranda glimlachte even en ging toen snel naar binnen. Ze trok een lange broek aan en een mouwloos truitje. Het strand, dat bezaaid was met kleine steentjes, zag er uitnodi gend uit. Even later liep ze langzaam langs de halfronde baai. De steentjes voelden warm aan onder de zolen van haar sandalen. De behaaglijke warmte deed al gauw de spanning, waarin ze ver keerde, verdwijnen. Aan het einde van de baai klom ze over enkele rotsen naar een heerlijk plateau om op te zonnen. Daar, met gesloten ogen, ter wijl de zee zich bruisend over de rot sen onder haar stortte, dwong Miranda zich om over haarzelf, Tony en Geral- dina ria te denken. De eerste momen ten verzette zij zich er nog wel onbe wust tegen, maar daarna zag ze alles helder voor zich. „Ach, het is de oude geschiedenis", dacht ze. „Even oud als het mensdom. Een andere vrouw. De driehoeksver houding. Maar dit keer overkomt het mij, mij en Tony. Nadat we negentien jaar getrouwd zijn Warme tranen vulden haar ogen. Ze ging rechtop zitten en keek uit over de zee. Enkele mensen waren aan het zwemmen en twee bootjes gleden over het water. Op het strand namen een paar badgasten een zonnebad, terwijl twee kinderen met een grote rode bal speelden. Aan de andere kant van de baai, bij de trappen van het hotel, lag een eenzame zonnebader. Langzaam liep Miranda terug. Ze dacht aan haar vertrek uit Engeland. Tony had haar naar het vliegveld ge bracht. Hij had haar stevig vastge houden en haar een goede reis toege wenst. Toch had hij er nogal verbaasd uitgezien. Zou ze er soms beter aan gedaan hebben hem te vertellen, dat ze het van Geraldine wist en dat ze wegging omdat ze wilde beslissen of ze hem zou verlaten of niet? Andere her inneringen aan Tony bestormden haar haar. Tony, die gekheid maakte aan de ontbijttafel voordat hij met een ern stig gezicht naar zijn kantoor vertrok; Tony, die tegen zijn tranen vocht toen zij een documentaire over het Ghetto van Warschau zagen; Tony, die zich zorgen maakte over een of andere za kelijke aangelegenheid; Tony, die vol enthousiasme de keuken ging schilde ren; Tony, die haar urenlang, als was ze een kind, in zijn armen hield toen zij eens wakker was gesechrokken na een nachtmerrie; Tony, die van vreug de niet wist wat te doen, toen de twee ling was geboren; Tony en zij in de eerste jaren van hun huwelijk, toen zij geplaagd werden door geldzorgen en bij tijd en wijle hevige woordenwisselin gen hadden, maar toch ook weer steun bij elkaar vonden; de grote fysische aantrekkingskracht, die zij voor elkaar hadden; Tony, die een schilderijen tentoonstelling bezocht („Verlang je er nu echt niet meer naar om schilder te worden, liefste?"). „In twintig jaar", dacht Miranda, „verzamel je heel wat herinneringen! En de tweeling, meisjes van achttien nu, zou zo geschokt zijn Plotseling trapte Miranda op een badhanddoek. „O, 't spijt me", zei ze, „ik keek niet uit". „Voor mij is het in ieder geval een gelukkig toeval", zei de man, terwijl hij opstond. „Toen ik u vanmorgen zag, besloot ik meteen u zo gauw mogelijk te leren kennen. Het geluk heeft me daarbij nu geholpen Hij glimlachte en er verschenen rim pels rond zijn groen-bruine ogen. Het was een aanstekelijke glimlach en al hoewel ze zich onder zijn bewonderende blik niet helemaal op haar gemak voelde, beantwoordde ze zijn lach. „Sta mij toe, dat ik mij voorstel", zei hij met een licht accent. „Alfredo Do- nato. Ik ben architect. Uw naam ken ik al. Ik heb de vrijheid genomen sig nor Enrico er naar te vragen. Wilt u soms met mij lunchen, mevrouw Lang ton?" Miranda voelde zich blozen en tot haar verbazing hoorde ze zich spon taan antwoorden: „Ik zou dat heel gezellig vinden". Langzaam liepen ze de trap naar het hotel op. Telkens bleven ze staan om van hei magnifieke uitzicht te ge nieten. Toen de trap steiler werd, onder steunde hij haar nu en dan even bi) de elleboog. Het gaf een geruststellend ge voel, maar ze ging toch een eindje van hem af lopen. Hij keek haar aan en glimlachte geruststellend. Signor Enrico begroette hen in de hal. „Uw vrouw heeft opgebeld, signor Donato. Ze heeft gevraagd u te zeggen, dat alles goed gaat. Ze hoopt, dat u het naar uw zin heeft". Toen ze aan het eettafeltje zaten, zei Alfredo „Mijn vrouw kon niet meekomen om dat ze naar onze dochter wilde gaan, die spoedig een baby verwacht. Moet u zich voorstellen! Binnenkort ben ik grootvader!" Hij glimlachte berustend. Het eten en de wijn waren voor' treffelijk. Toen de koffie geserveerd was, zei Alfredo: „Wilt u vanmiddag soms een tochtje langs de kust maken? Het zou bést ge zellig zijn en misschien verdwijnt dan die droevige uitdrukking uit uw ogen". Miranda keek geschrokken op. Hij keek haar doordringend aan. Zwijgend reden ze lang de slinge rende weg. Geen van beiden had be hoefte om de stilte te verbreken. Nu en dan keek Alfredo haar even aan en glimlachte De dagen, die volgden, verliepen be vredigend, vond Miranda. Zij en Al fredo waren steeds samen. Ze zwom men samen, lagen samen in de zon te bakken, gingen samen lange wande lingen maken, waar ze heerlijk ver moeid van terugkwamen. De zon gaf haar huid een bronskleur en Alfredo's gezelschap schonk haar rust. Ze begreep, dat Alfredo haar een aantrekkelijke wouw vond en dit her nieuwde haar zelfvertrouwen. Het was balsem voor haar gewonde trots. Nu en dan zei Miranda tot zichzelf! ,,'t Is eigenlijk verkeerd; nee, niet verkeerd, maar onverstandig. Het is on afwendbaar, dat we er ons in zullen verstrikken. Hier, in deze omgeving, vér van ons gewone leven en vér van onze verantwoordelijkheden, zullen we straks onze gevoelens niet meer kun nen beheersen. Het is zo moeilijk voor een man en een vrouw om een plato nische liefde te hebben Tien dagen later was hun vriend schap echter nog even ongecompli ceerd en even informeel. Miranda ge noot van Alfredo's gezelschap en hij van het hare. De waarschuwende stem in haar binnenste zweeg. Op zeker avond, na het diner, stelde Alfredo voor om te gaan dansen in de dichtstbijzijnde nachtclub. „De cha-cha-cha en jive ken ik niet. Ga me dus niet over je schouder heen gooien", antwoordde Miranda. Ze vertrokken in opperbeste stem ming. Het drie-mans orkestje was bijzon der goed en Alfredo bleek, zoals zij al had vermoed, werkelijk uitstekend te dansen. Hij hield haar losjes, maar toch ook weer stevig vast en enkele keren meende ze zijn lippen langs haar haar te voelen strijken. Ze zeiden niet veel. Toen ze naar het hotel terugreden, zei Alfredo met nogal ernstige stem: „We schieten nogal goed met elkaar op, vind je ook niet?" Ze trok haar stola dichter om zich heen. „Koud?" vroeg hij bezorgd. Ze schudde het hoofd. Het hotel was in duisternis gehuld. Voordat zij naar binnen gingen, bleven ze nog even.naar de zee kyken. Het was een heldere nacht met myriaden sterren aan het uitspansel en zacht bruisende golven. Miranda's japon ruiste, toen ze over de lange, met een dikke loper belegde gang liepen. Toen ze bij haar kamer was geko men, stak ze haar hand uil en glim lachte. ,,'t Was een heerlijke dag! Dank je wel". Plotseling greep Alfredo haar stevig bij de armen. „Laat me bij je blijven". Zijn stem leek op gefluister. „Je weet heel goed, dat ik verliefd op je ben, Miranda. Laten we zo veel mogelijk genieten van de laatste dagen, dat we nog samen zijn". „Ik weet, dat ik gemakkelijk van je zou kunnen houden", fluisterde ze, „maar, Alfredo.ik heb een man en je vrouw „Ik hou zielsveel van mijn vrouw", antwoordde Alfredo. „En dat zal ik altijd doen. Ze is een voortreffelijke en lieve vrouw en we hebben samen vijf- en-twintig jaar lief en leed gedeeld. Zij is voor mij de belangrijkste vrouw ter wereld en we zullen altijd van el kaar blijven houden. Wat ik voor jou voel is iets heel anders.je bent op windend, bedwelmend't zou mijn vrouw in geen enkel opzicht kwaad doen. En we zouden die paar dagen zo gelukkig zijn Zijn stem scheen van heel ver weg te komen, maar toch hamerden zijn woorden luid in haar oren. Ze werd bestormd door velerlei emotiesze voelde zich pijnlijk getroffen, nijdig, beschaamd, ongelofelijk droevig. Plotseling stond ze alleen in haar kamer en leunde uitgeput tegen de deur. Haar ademhaling ging zwaar en moeilijk, haar wangen waren nat van de tranen, maar ze voelde zich kalm en vredig. Ze wist wat haar te doen stond. De volgende morgen werd Miranda vroeger dan gewoonlijk wakker. Ze zat op het terrasje onder een gestreepte parasol en was halverwege haar ont bijt, toen Alfredo verscheen. Miranda vond dat op zijn gezicht een uitdruk king lag als was hij een kleine jongen, die een standje van de meester ver wachtte. Toen ze begon te glimlachen en hem verzocht dichterbij te komen, veranderde zijn blik prompt. Hij keek prettig verrast. Hij liep snel op haar toe en bleef tegenover haar staan. Recht keek hij haar in de ogen. „Alsjeblieft, liefste, vergeef het me zei hij, maar Miranda viel hem in de rede. „Zeg dat toch niet, Alfredo! Ik moet je iets vertellen. Ik wil je bedanken. Ik ben je zo dankbaar Ze struikelde bijna over haar eigen woorden. „Je hebt me de dingen beter doen begrijpen. Gisteravond leerde ik iets heel belangrijks. Iets over liefde en het verschil tussen liefde en verliefdheid. Ik wil je bedanken, Alfredo! Ik geloof, dat iedere vrouw in haar leven eens haar Alfredo moet ontmoeten. Ik zeg het misschien niet erg duidelijk, maar je zult me wel begrijpen" Ze keek naar hem op. Geen van beiden zei iets. „Ik ga vandaag terug naar Londen", zei Miranda tenslotte, „maar ik wil er zeker van zijn dat je heel goed beseft, hoe blij ik ben dat ik jou heb leren kennen". Alfredo nam haar gezicht tussen zijn handen en kuste haar met grote teder heid op het voorhoofd. Door een dicht wolkendek vloog het vliegtuig richting Londen. Miranda had een boek op haar schoot liggen, maar haar ogen waren gesloten. Alfre do's woorden bleven in haar hoofd hameren. „We zullen altijd van elkaar blijven houdende belangrijkste vrouw ter wereldmaar jij bent opwindend, bedwelmend ,En dat is Geraldine voor Tony", dacht ze, „opwindend, maar ik weet hoe diep zijn liefde voor mij gaat. Deze episode zal voorbij gaan, vast en zeker. Het zal pijnlijk voor mij zijn, maar In de Beierse Alpen wordt het vee van de bergweiden naar de stallen vervoerd. Voor late toeristen kan dit bijzonder attractieve tafereeltjes opleveren. Tarief „SLEUTELTJES" I20 woorden i1. 130 woorden f 1.50 (een woord noogstens 12 let ters) Bewijsnummer 10.10 extra Toezending nummer- brieven f 0.20 meer „Sleuteltjes' worden behou dens gebrek aan plaatsruimte, dagelijks opgenomen ons huwelijk is het waard er voor te lijden en er voor te vechten London Airport. Vol vertrouwen stapt Miranda uit het vliegtuig. Tony komt op haar toelopen, glimlachend, en toen zijn armen om haar heen gle den, voelde ze het oude, vertrouwde van zijn nabijheid. ,,'t Is goed je weer te zien", zei ze. „Ik ben zo blij, dat je weer thuis bent. Ik heb je zo verschrikkelijk gemist MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 24 oktober GroenteveilingBloemkool Al 3441; A2 10—21; BI 17—20; B2 12—13 (p. 100 st.)- waspeen Al 4.10—7.40; A2 3.70—6.40; BI 4.60—7.20 (per kist); andyvle 1620; gxoenekool 20—28; uien 3.40—5.40 (per kist); rodekool 1521. Aanvoeren: bloem kool 2900 stuks; waspeen 60.000 kg, waar van 40.000 kg voor export werd verkocht. LISSE. 25 oktober Plantgoedveiling Op de bloembollenveiling HBG te Lisse werden by een goede kooplust de volgen de pr\zen besteed1: Tulpen per hl: Korne- foroa 120; Prins van Oostenrijk 150; Dido 75; Golden Harvest 120; Hildegarda 135; Rose Copland 65: Yellow Gem. 160; Grandl Due 220; Themis 90; Kleurenpracht 60; King of the Reds 70; Preludium (zaad) 70; Edith Eddy (ben. 8) 90; Sonja 70; Kansas 90; Gen. de Wet 175; Early Queen 100; Gold Medal 130; Prominence ben. 7 220; Scarlet Cardinal (ben. 6) 170; Pink Glow (ben. 6) 200; Rosy Wings (ben. 9) 175; Texas Gold 70; Red Champion 100; John Gay 140; Edith Eddy 120; Mr. v. d. Hoeff 150. Narcissen per mand: Actaea 17; Fortune 18; Laurens Koster 14; King Alfred 25; St.-Agnes 14; Twink 15; Mount Hood 22; Yellow Cheerfulness 22; Gera nium 16; Flower Record 15; Albo Pleno 25; Unsurpassable 30. Tulpen z. 10 per 100: Orange Favourite 2.80; Van der Eer den 3.15; Purper Copland 2.80; Kleuren pracht 2.75; Clara Butt 3.Piccadilly 5.Eclipse 2.60; Krelage's Triumph 3 50; Vic.; d'Olivelra 2.60: Sunshine 3.60; Rose Marie 3 80; Golden Harvest 3.80; Lincolns. hire 3.25; Early Queen 2.30. ROTTERDAM, 26 oktober Veemarkt: Aanvoer in totaal 1788; vettg koeien en ossen 1142; varkens 646. Prijs in cents In per kg: vette koeien 305325 le kwal.; 275305 2e kwal.; 265275 3e kwal.: var kens (lev. gew.) 184; 182; 180. GEVRAAGD B Lerares huish.school zoekt zlt-sl.k. met kookgel., omgev. Pr of .wijk. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4718 k. B Echtpaar zoekt z(J oude dame of heer inwoning. Vrouw genegen te helpen. Brieven bur. van dit blad no. 4691 k. Te koop gevraagd een kle renkast. Brieven met prijsopg. bur. van dit blad no. 4689 k. B Op modern kantoor wordt gevraagd Jongste bediende (vrl.), dlpl. typen 6trekt tot aanbeveling. Brieven bur. van dit blad onder no. 19366 k. Flink meisje of Jonge vronw gevraagd voor alle voorkomen de werkzaamheden, in het Leids Tehuis voor Meisjesstu denten, van 91 uur. Witte Singel 96, Leiden. S3 Brandkast gevr. Aanb. aan post 6 te Soest. U Te huur gevr. met spoed, opslagruimte. Liefst omg. Bree- straat-Rapenburg, tel. 33311. Na 7 uur 24690. Te koop gevraagd 2e hands handnaaimachine. Mej. Pieterse. tel. 20267. H Werkster vraagt werk bij bejaarde mensen. Brieven bur. van dit blad no. 4770 k. Meisje, 18 j.. zoekt licht kantoorwerk voor halve of enkele dagen in de week. Br. bur. v. d. blad no. 19389 k. Gitarist. Gevraagd gitarist (Am.), goed kunnende spelen, voor begeleiding zangduo. Lt. 1618 Jaar. Br. bur. van dit blad onder no. 4785 k. Te koop gevr. in goede staat verkerende kindertrapauto. Br. bur. v. d. blad no. 4790 k. B Welke eenv. weduwe of al- enstaande vrouw van chr. beg., van ongev. 50 tot 60 1 wil vader en zoon (17 j.) hel pen in de huishouding, waarin de moeder ontbreekt. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4793 k Wie wil m.m.v. bestuur goede dansvereniglng oprich ten? Inlichtingen: Lusthoflaan 36, Leiden. Wegens teleurstelling flink meisje gevraagd, voor alle voorkomende werkzaamheden, plm. 18 jaar, extern. Rust- en verpleeginrichting „Weltevre den", De Laat de Kanter straat 2. B Woonark in huurkoop gevr. met ligplaats in Lelden of omg. Br. met beschrijving en uiter ste prijsopgaaf en betalings voorwaarden bur. van dit blad onder no. 4803 k. B Mevr. v. d. Klaauw, Kern straat 11. Leiden, vraagt een net meisje, voor dag of dag en nacht, v. g. g. v. B -Jongens gevr., leeftijd 14 18 Jaar. Reiskosten worden ver goed. Aanm. Uiterstegracht 144 B Wij vragen voor het beheer van onze pers.kantine, een kantineluffr. Ervaring strekt tot aanbeveling, leeftijd plm. 25 jr. Pers. aanm. N.V. Hema, Leiden. B Door r.-k. dame gevr. zonni ge ruime gest. zit-slaapk. bij voorkeur m .warme maalt., te gen 1 dec. Brieven bur. van dit blad onder no. 4806 k. AANGEBODEN B Salamanderkachels, luxe kachels, haarden, kolenfornul- zen, waterfornuizen, vuurdui vels, kachelpijpen, ellebogen haardpijpen, kit, asbest, vuur- specie, roosters en alles voor Uw kachel. Hartwijk, Nwe Bees tenmarkt 7-9-4, Leiden, telef. 26627. B Skoda, in prima staat f 375. Joh. Willem Frisolaan 55, Voorschoten. B Voor heer kleine gem. zit- slaapk. met pension. Zoeter- woudse Singel. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4794 k. B Aangeboden een pracht lange leren Jas, grote maat. Bloemistenlaan 23, Leiden. Na 5 uur. (3 Aangeb. zeer mooie zwarte en donkergrijze wintermantel (soort mohair), enkele keren gedragen, m. 42 44. Tevens zwart zijden japon, alles in prima staat. Torenveltstraat 10 Oegstgeest. Tel. 22231. 9 Behang, verf, glas. Grootste keuze R. en D. behang. Alleen verkoop wonderverf, 1 x verven, klaar is Kees. Wij hebben 30- jarige ervaring, dus juiste voorlichting. Rich. J. Blok, Hogewoerd' 62, tel. 23123. Er kend schilder-behanger. B Aangeb. Singer handnaai machine f 85. Elektr. naai- mach. in koffer f 185. Verkoop met garantie. Naaimachine- home Haagweg 172 A, Leiden. B Austin Sedan '49 te koop. Genegen motor of brommer in te rullen. Meerhof 11. B Herenkappers. Biedt zich aan le bediende, bekwaam in moderne modellen, zoals sculp turen, Weense kuif, horizon, rointpoint met föhn en haar snijden. Brieven bur. van dit blad onder no. 4804 k. B Aangeb. Vauxhall Victor super, in zeer goede staat, b.J. 1958. Km.-stand 56300. Benz.- verbr. 1 op 13. Tel. 32752, Lel den. B Aangeb. prima gashaard, 9- staafs. 8000 k.cal., 10 m. gas buis. Te bez. 's avonds tussen 78 uur. Roodenburgerstr. 16. B 1 zit-slaapk. met stookgel. en gebr. van douchecel en 1 slaapk., zeer geschikt voor 2 vrienden of vriendinnen., met voll. pension. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4748 k. B Te koop oliekachel (Valor) met oliekan voor f 25. Witte Singel 10. B Film: op elk kinderfeest een succes! Verenigingsbe stuurders: tijdige reservering voorkomt teleurstelling. Nadere inlichtingen: fotohandel A. G. Ober, Nieuwe 18, Leiden. O Grote moderne drlezits bankstellen f 195.- met zuiver wollen epinglé, geheel verend. Haast U. Tijdig bestellen. Ge makkelijke betaling. Jacob v. d. Doesstraat 106, Den Haag, telef. 322675. Alle motoronderdeien neert motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, te lefoon 11.45.01. B Iedereen is enthousiast ais wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98, Vrouwensteeg 9. tel. 23913. B Overhemdenreparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no iron. Vanaf heden ook de- poth. Self-Service Express. Sto men en verven. „Smits" over hemden- en kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe Rijn 94. telef. 25391. H Kredieten t/m. f 3000. (iedereen zonder borg), voor aankoop meubelen en woning textiel, direct van fabriek, enorme keuze en besparing, zeer prettige betaling en onder strikte geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Post bus 538. Den Haag. B Te koop bontmantels, kort en lang, zeer soepele betaling, vanaf f 2.p. w. Vraagt be zoek met collectie aan huis. Strikte geheimhouding. Brie ven bur. v. d. blad no. 19383 k B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes. Volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. VrybliJvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor, Spui 214, Den Haag, telef. K1700 11.34.91, b.g.g. 11.53.96. B Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-inrichting, tel. 30534. B Wilt U van kwaliteit en ser vice verzekerd zijn. Koopt dan Uw naaimachine bij van Steyn, Nwe. Rijn 46 B, telef. 24809. B Veilige ladders en trappen voor schilders, loodgieters, gla zenwassers, kerken, scholen enz. van de Wienese ladder- fabrieken. Houthal, Hogewoerd 99, tel. 22536. B Hoe het zelf, gezellig tim meren met Houthalhout. Boe kenrekken bouwen zonder ge reedschap. Bouwpakketten voor bureau-kinderledikant, kast jes. Houthal, Hogewoerd 99. B Schilderwerk. Voor het be tere schilderwerk, uitgevoerd met prima materialen, plaatst men een opdracht bij v. Stra len, schildersbedrijf, Waard- straat 30, tel. 31926, Leiden. B Zolder aangeboden, zeer ge schikt voor opslagplaats, even tueel werkplaats. Tel. 26260. Na 6 uur. B| Te koop een haard. Te bevr. oefstraat 25. Lelden. B Aangeboden „Worchester" orgel, 3i spel, 2' 4' 8' voet, w.o. basharp, moderne eiken kast, laag model. Nieuwe Rijn 104, Lelden, B Te koop studiepiano, ook geschikt voor verenigingen. Prijs f350. Te bevr.: Plant soen 27. Typen. Aanv. dagelijks. Scholieren spec, tarief. Kon. Erk. Pltmanschool, Plantsoen 65, tel. 26558. S Graszoden in elke hoeveel heid aangeb. J. L. Philippo, Margrietstraat 5, Leiden, tel. 26414. E§ Scholieren! Grijze legertas- sen f 3.50 p. stuk. v. Delft, Steenstraat 45. BS Aangeboden 4 beklede stoe len en 1 tafel (eiken), zwaar eiken dressoir en boekenkast (handwerk). Te bevragen: Rijnsburgerweg 11, Leiden. B Nachtelijke tobberyen. Cal- ma Dragees brengen overspan nen zenuwen tot rust. f2.- bij elke drogist. B Alleenstaande vrouw, 46 jaar met 2 schoolgaande kind., zoekt plaatsing als huish. Liefst Leiden of omg. Brieven bur. v. d. blad, no. 19386 k. E3 Solex de Luxe, in staat van nieuw. Dahliastraat 1A, Lei den. JR| Te koop 14 kippen, ook ge negen te ruilen voor hennen tegen de leg. Adres: Leven- daal 43, Leiden. Snelbrommers. H.M.W. met koppeling f85. H.M.W. 2 versn. f 125. HM.W. „Avada", voor- en a.telescoop f 155. Tevens re paratie aan alle merken onder garantie en zéér billijk. Inruil mogelijk. Pasteurstraat 17. B Scooter D.K.W. „Hobby" 1956, in staat van nieuw. Benz. 1 45. Prijs f475. Onder ga rantie. Inruil snelbrommer mo gelijk. Pasteurstraat 17. B Te koop dressoir, tafel, 4 stoelen, 2 armstoelen, t. e. a. b. Lage Rijndijk 29. B Aangeb. eikehouten dres soir, in prima staat f 15.*—. Cobetstraat 42, tel. 23259. B Aangeboden een in goede staat verkerende mangel. Brie ven bur. v. d. blad no. 4791 k B Pracht accordeon, In staat van nieuw, 7 registers, 120 bas sen, deuren, handeohaafimachi- ne, nog als nieuw, pracht Tele- funken radio, speelt prima. Tevens Puch bromfiets, in pri ma staat. Nieuwe Rijn 60. B Spoed. Vertrek. Damesfiets in prima staat, compleet f 45, herenfiets compleet f 35, slee- stofzuiger, 125 V., compleet f 17.50. Erres radio f75. Hoef- straat 1 (bij de Doezastraat) B Pakhuis met kleine boven woning te koop aangeboden, in centrum stad, moet iets op geknapt worden. Leeg te aan vaarden. Zeer geschikt voor pasgehuwden, Vraagprijs f 5000 Br. bur. v. d. blad no. 4788 k. DIVERSEN B Wilt U dansen bij kaars licht? Bezoekt dan Dancing „Shall we Dance". Elke zater dag van 812 uur in café- rest. „Royal", Doezastraat. B Koopt U contant? Met een deelnemerskaart van onze In- kcopcombinatie ontvangt U zonder vragen automatisch 10% korting in 40 bekende winkels. INDUSTRIE in de naaste omgeving van Leiden vraagt voor spoedige indiensttreding: die na enige tijd van inwerken in staat is, zelfstandig de loonadministratie te doen. Gewenst: min. mulo-opleiding en goede Tekenvaar digheid. Kantooropleiding. Salaris: afhankelijk van genoten opleiding en bekwaamheid. Eigenhandig met inkt geschreven sollicitaties met volledige gegevens te richten onder no. 28742 aan het bureau v. d. blad. Op het LABORATORIUM VOOR ANORGANISCHE EN FYSISCHE CHEMIE der Rijksuniversiteit, Hugo de Groot straat 27, Leiden kan geplaatst worden een in de rang van lab-bediende D. Salaris afhankelijk van leeftijd; maximum f326,77 per maand plus f 13,48 huurcompensatie. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan de hoogleraar-directeur van bovengenoemd laboratorium. gram PRIMA LAPPEN 1.60 KARBONADE (klein beentje) 1.65 VERSE WORST1.40 GEHAKT (speciaal) Tui^f 1.30 HACHEEVLEES 1.40 Tegen inlevering van onderstaande WAARDEBON 500 gram GEHAKT I met gratis zakje kruiden PAKJE MARGARINE SAMEN Stukje ROSBIEF 2.50 Extra mag. lappen 2.10 Riblappen 2.10 Karbonade 1.65, 1.90, 2.10 Speklappen (doorr.) 0.90 Speklappen (mager) 1.50 Geldig t.m. donderdag STEENSTRAAT 18 NU! BIEFSTUK 100 gram 60 ct. VOOR UW ERWTENSOEP zyn wij ruim gesorteerd. ONS SUCCES 1 kg. pak in plasticzak 89 CENT HAARLEMMERSTRAAT 216 B Ons kortlngsysteem werkt als volgt: Eerst prijs vragen, dan kopen, pas bij betaling deelnemerskaart tonen. Dus korting op de echte verkoop prijs. B Voor gezinnen, verloofden, ondertrouwden, bij verhuizing of gezinsuitbreiding tientallen guldens voordeel. Vraag vrij blijvend Inlichtingen. Leidse Inkoopcombinatie, Postbus 158 Lelden. R Nette man, weduwn., oud j zoekt langs deze weg kennismaking met weduwe of gescheiden vrouw, ongeveer dezelfde leeftijd. Brieven bur. van dit blad no. 4684 k. B Woningruil. Aangeb., omg. 5 Melpleln, mod. 3-k.flat met event, garage. Gevr. 4- of 5- k.flat of woning. Brieven bur. van dit blad no. 4795. Door 't bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd en door militaire dienst zijn bij ons plaatsen open voor een en een Schriftelijke of persoonlijke aanbiedingen gaarne spoedig. Flink loon en vergoeding van reiskosten. BOSKOOPSE HANDELSDRUKKERIJ BOSKOOP - TELEFOON 2748 KENNISGEVING F. SLAGTER spreekt dinsdag a.s. 8 uur in „PREDIKER", Janvossen- steeg 17, Leiden. Komt allen! TOEGANG VRIJ! Gevraagd een goed kunnende permanenten en watergolven. HET KAPPERSHUIS J. RIJNBENDE Hoofdstraat 67, Noordwyk aan Zee, telefoon 2498. Na 6 uur 3408. Gevraagd voor direct ter bediening en verzorging van vatenwasmachine en ver dere lichte werkzaamheden. STATIONS REST. LEIDEN. Aanm: le perron tussen 917 gevraagd, goed kunnende watergolven. KAPSALON v. HEERINGEN Morsstraat 16 - Tel. 23309 Biedt zich aan een 18 jr., m. enige jaren kantoor ervaring, in bezit van type diploma. Br. onder no. 28769 bureau van dit blad.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4