GOLDEN MIDWAY Leid se Korfbalbond recipieerde KNKB- ereteken voor D. Vijlbrief Wederom zware nederlaag van Scylla, ditmaal tegen Smash YSSELMONDE DE BESTE IN CRITERIUM DER 2-JARIGEN JUDO LEREN SPORTSCHOOL MAANDAG 26 OKTOBER 1959 Hoogtepunt van zilveren feest In „Zomerzorg" hield het bestuur van de Leidse Korfbalbond zater dag een druk bezochte receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze bond, welke zeker als het hoogtepunt van de viering be schouwd mag worden. Zeer velen, die de korfbalsport in Leiden een goed hart toedragen, waren hier bijeengekomen. Als eerste spreker voerde wethouder J. C. v. Schaik het woord, die namens het gemeentetoestuur de gelukwensen overbracht. Spreker herinnerde aan de glorieperiode van Vitesse en Fluks in de jaren rondom en na de eerste we reldoorlog. In 1934 als kleine bond met 4 clubs en een gering aantal leden be gonnen, telt de CKB nu 11 clubs met 1300 leden. De wethouder meende, dat de huidige terreinsituatie redelijk is en constateerde met voldoening, dat het jeugdwerk bij de korfbalclubs de volle aandacht heeft. Namens de KNKB sprak het hoofd bestuurslid. de heer Jac. van Driel, die er op wees, dat Leiden heel lang een zeer voorname rol in de korfbal- gesehicdenis heeft gespeeld in de pe- De heer H. Zünderman sprak namens de Leidse Jeugd Actie. Zelf oud-korf ballers zich tot het werk van de LJA hoopte spreker, dat steeds meer korf ballers zch tot het werk van ded LJA aangetrokken zouden gevoelen. Spreker deelde mede, dat binnenkort in Leiden noord 'n gebouwtje ter beschikking voor 't jeugdwerk van Vicus Oriëntis gesteld zal worden. De heer J. Beijer sprak na mens de bij de bond aangesloten clubs en overhandigde het bestuur 14 com plete sporttenues voor de wedstrijden van het Leidse 12-tal. Namens de Gemeentelijke School sportcommissie sprak de heer Leenen, die wees op de groei en bloei van de schoolkorfbal-wedstrijden. In 1954 na men 420 scholieren deel, in 1958 waren dit er 708. Zonder de medewerking van node, toen er slechts 2 clubs waren. de LKB zou dit nooit bereikt zijn, aldus Thans wordt de LKB als één van de j spreker. beste korfbalbonden in het land be- Namens de Haagse Korfbalbond schouwd. Spreker overhandigde ver- voerde mr. W. R. Uithof het woord, volgens de KNKB-bondswimpel en Voor de oprichting van de LKB was huldigde in een aparte toespraak de Leiden bij de HKB ondergebracht en erevoorzitter van de LKB. de heer thans hebben beide bonden elkaar D. Vijlbrief, die hij als blijk van waar- weer gevonden in de gezamenlijke dering voor diens vele werk het KNKB-ereteken op de rever speldde. Namens de sportstichting sprak de heer J. C- F. Coers, die op de goede ka meraadschap wees, die er onder de korfballers(sters) onderling bestaat. En kele clubs hebben reeds een eigen club huis en het was spreker bekend, dat er meerdere plannen in die richting be staan. Namens de sportstichting bood spreker een nieuwe vlag aan. Namens de Amsterdamse Korfbal bond, de grootste regionale korfbalbond in het land. sprak de heer A. J. v. Hus, die wees op de goede verstandhouding, die er steeds tussen beide bonden had bestaan. De hee«r C. Goedhart, die namens de afd. Leiden van de KNVB het woord voerde, vergeleek de thans door de LKB afgelegde weg met die van de bergbe klimmer, die na een lange en moeizame tocht tenslotte de top bereikt heeft en dan met dankbaarheid kan terugzien cp de moeilijkheden, die tijdens de tocht werden overwonnen. Namens het be stuur van de afd. Leiden van de KNVB overhandigde spreker een kaartenkast. Leids/Haagse juniorencompetitie. De heer J. Blauw sprak namens de Wethouder Van Schaik compli menteert de voorzitter van de zilve ren Leidse Korfbalbond, dr. M. Roosenschoon (Foto L.D./Holvast) Haarl. Korfbalbond. wees op het .nie mandsland" tussen beide steden, waar nog niet wordt gekorfbald en hoopte, dat men elkaar daar weer zou vinden Namens de Leidse Speeltuinverenigin gen sprak de heer v. d. Huizen, die hoopte, dat de speeltuinverenigingen nog vele adspiranten zouden mogen af leveren aan de korfbalclubs. Als oud-korfballer van het helaas reeds lang ter ruste zijnde Vitesse (3x kampioen van Nederland) voerde mr. E. P. Uittenbroek het woord, waarna de heer E. R. Zuiderduin namens de adspirantencommissie het bestuur een beker aanbood, waarvoor men wel een bestemming zal vinden. Tenslotte bood de heer G. W. Horrée, die op deze re ceptie de verschillende sprekers had in geleid, namens de oudleden een enve loppe met inhoud aan. Vrijwel alle niet op deze receptie vertegenwoordigde regionale bonden hadden schriftelijk of telegrafisch hun gelukwensen gezonden. De voorzitter van de LKB. dr. J. W. Roosenschoon had voor elk der sprekers een persoon lijk woord van dank. Spreker was zeer verrast door de grote belangstelling, die men op deze receptie had getoond en roemde de prettige samenwerking, tussen de LKB de andere bonden en de vele gemeen telijke instanties. TAFELTENNIS Onnes speelt alleen als het er om gaat Het Iaat zich aanzien, dat er dit seizoen in de ereklasse meer span ning kan worden verwacht, dan zich liet aanzien. Nedlloyd, dat in Oudt geen volwaardige derde man bezit, zal het nog heel moeilijk krijgen en ook Sparta's kansen slaan we niet bijzonder hoog aan, omdat Onnes alleen maar zal spelen in wedstrijden waar het er om gaat, dus tegen Ned lloyd, Wibo en Batswingers. In hoeverre de houding van de Ne derlandse kampioen op reglementaire gronden te verdedigen valt, laten we in het midden, maar sportief gezien is het onjuist. Tegen Wibo 2 kon Sparta zich dat natuurlijk veroorloven en een dui delijke 82 zege was het resultaat. Nedlloyd won voor de derde maal met 73. ditmaal van PSV. Tegen Sparta 2 liet Wibo 1 geen twijfel bestaan over de vraag wie de sterkste was. Het enige punt voor Sparta behaalde Claessens, die Bronsgeest in de derde game, die hij met 2119 won, naar een neder laag speelde. Ook Batswingers liet zich van de beste kant kennen en overklaste Povac volledig. Het werd 82. Maasstad werd als leider onttroond door de studentenclub Punch uit Delft, die stellig nog van zich zal doen spre ken. Het werd ook hier 82. Scylla gaat zonder twijfel een heel moeilijk seizoen tegemoet. Voor de derde maal in suc cessie verloren de Leidenaars met dikke cijfers, ditmaal met 82 van Smash. In hoofdklasse B gaat Batswingers 2 zich serieuze kansen verwerven. Tegen Atoom werd met 8—2 gewonnen. Elan is voorlopig de belangrijkste concur rent van de Hagenaars, maar de zege van de Rotterdammers op DOCOS was niet bijzonder overtuigend. Het werd 6-4. Luck Raeck kwam ook nu weer niet tot winst; met 82 verlaren de Weer- tenaren van Togldo. OTTC klopte Bel- crum met 64. In groep H van de overgangsklasse bleef Salamanders in het goede spoor met een 82 zege op Milksteamers. WTbo 4 kwam met dezelfde overwinning uit de bus tegen ATTC, dat sinds het vertrek van v.d. Laaken belangrijk aan kracht heeft ingeboet. Bij Wibo ver loren Augustinus en Ursula Artz bei den van Henry. Treffers 2 kon tegen USV niet op; de Rotterdammers ver trokken met een 73 zege weer naar de Maasstad. Dordrecht won met 100 van Maasstad 3- Batswingers 3 behield de leiding, maar het ging moeilijk te gen DOS 3. Nederlands jongerenteam tegen Tsjechen Het Nederlandse jeugdelftal samenge steld uit spelers beneden de 23 jaar. dat woensdagavond a.s. in het Olympisch Stadion bij kunstlicht tegen het jeugd- team van Tsjecho-Slowakije zal uitko men is als volgt samengesteld: Doel: Van Heeswijk (Blauw Wit); achter: De Groot (Hermes DVS) en Veldhoen (Feyenoord); midden: Muller (Ajaxi, Villerius (Sparta) en Burger hof (BW); voor: Bergholtz (MVV), Henk Groot (Ajax), Janssen (Stormvo gels), De Vries (Sparta) en Bouwmees ter (NAC). Ta feiten n iscompetitie De tijd dat de uitslag van de wedstrijden tussen Scylla en Smash van te voren niet met zekerheid te voorspellen was, schijnt wel tot een heel ver verleden te gaan be horen. Sinds de Amsterdammers hun team aanmerkelijk hebben kunnen versterken, zijn zij steeds de Leidenaren veruit de baas ge weest. Ook in het zaterdagavond gespeelde duel waren de bezoe kers superieur. Het werd een we derom zware nederlaag, met cijfers die aan duidelijkheid niets te wen sen overlaten (2—8). Toch moet hieruit niet worden afge leid dat de spanning geheel heeft ont broken. Het speltype van de Amsterdam mers, vooral van hun sterkste man, Kenter, ligt de Scyllanen namelijk bij zonder goed. Tegen hem hadden zowel Van Zoelen als Van de Voort goede kan sen. Vooral de laatste scheen regelrecht op een overwinning af te gaan, nadat hij de eerste game met overmacht had gewonnen. (2115). De prachtige ver dediging van Kenter raakte er echter steeds beter in en toen Van der Voort wat vermoeid raakte, was het snel met hem gedaan (11—21, 16—21). Tevoren had hij al van Habes verloren in een bijzonder snelle partij, waarin hij in de eerste game kansloos was tegen het vastere spel van de Amsterdammer (11—21, 15—21). Ook tegen Schonemeyer moest v. d. Voort de zege laten glippen, al komt het ons voor dat hij tegen deze speler zijn troeven niet voldoende uit speelde. Daar ook Van de Laken geen enkele maal tot winst kon komen, kwam het ditmaal weer op Van Zoelen aan de eer te redden. Tegen Kenter speelde hij een sublieme party, waarin hij zijn tegen stander heel tactisoh bestreerd. Dat hij tenslotte tweemaal in het zicht van de haven, na een voorsprong gehad te heb ben. strandde, pleit voor de rust in het Amsterdamse spel. Tegen Schonemeyer had Van Zoelen meer succes (21—18, 217), maar tegen Habes bleek zijn kruit verschoten (2022, 1921). Een Leidse overwinning in het dub belspel bracht de eindstand tenslotte op 2—8. A VGA—SCYLLA 2 De met enige zorg tegemoet geziene ontmoeting in de overgangsklasse tussen Scylla 2 en A VGA ,is voor de Leidenaren toch met winst geëindigd. De Amster damse ploeg, die ook nog ongeslagen was, bleek te onvast om de Scylla-spelers in moeilijkheden te brengen. Ondanks het voordeel van eigen huis. moesten zy toelaten dat de Scylla-reserves vrij snel onbereikbaar uitliepen. Toen pas bleek dat de hoofdstedelingen iets van hun zelfvertrouwen hadden teruggewonnen. De laatste partijen werden pas na felle Strijd in de laatste game beslist. Het re- Talisman klopte Kandahar Sandra toonde haar vorm (Van onze medewerker) Ysselmonde, gereden door Piet Smit, toonde zich gisteren te Duindigt de beste der tweejarige dravers over een 2500 meter parkoers. Direct na de start stelde zy zich aan het hoofd voor Yberflöte, Ylinotte en Ynno (v. Dooyeweerd). Na een halve baanronde ging Ynno naar de tweede plaats en deze stelde vele pogingen m het werk de leidster te onttronen, doch deze gaf geen krimp en bleef op zekere wyze heer en meester om welverdiend in 1.27-km-tijd te zege vieren. Ypermoron werd uitgeschakeld en Ylinotte (Kooyman) bezette de derde plaats voor Y Norton (J. Oosting). In de openingsdravery maakte de met 80 meter handicap vertrokken Why Not (Knijnenburg) korte metten met haar 12 tegenstanders. Na één baanronde had zij de koploopster Xaisine bereikt en draafde toen naar een mooie 1.28.3 over winning. X Gouden Rijder (J. Ham) bleef voor de tweede plaats de baas over de nu en dan fouterende Welti. In de Gonny D-prys leidde W. H. Hollandia (Vergay) in den beginne voor Walter Pluto (v. Dooyeweerd) en Wil ster S (Wagenaar jr.). Voor de tribune lag Wilster tweede, doch aan de over zijde ging Walter Pluto sterk naar voren. W. H. Hollandia werd uit gescha keld en daar ook Walter Pluto een ter- reinkostende fout maakte moest deze Wilster S de zege laten. Willam Z werd derde. De Hanover Bertha-pry s werd by verrassing gewonnen door Victor van Oranje (Verhoeve). Hoewel G. v. d. Wal, die met Visuil S tweede werd, een pro test indiende wegens hinderen, werd de winnaar gehandhaafd en incasseerde Victor Alsvin het derde geld. De stayersprys voor 3-jarigen werd een zekere triomf voor de uitstekende Xiphon L (Zeeman). Na een enkel mis- pasje aan de start legde deze Parisien- zoon direct een straf tempo voor en noch Xanthos Narciso (Wagenaar), die tweede werd, doch wegens onregelmatig draven na de koers werd uitgeschakeld (een wel wat zware straf), noch X Pluto (J. v. Leeuwen) die nu tweede werd, konden Xiphon verontrusten. Ondanks het kleine aantal (6) paar den was de slotdraverij uiterst fraai en spannend. Quatrième Poulain leidde het veld voor Umberto, Q Bascom, New Spencer en Sandra. Aan de overzyde begon Sandra haar opmars en in het2.70.cövr3.90. rechte eind zat alles vlak bij elkaar. Het werd een zeer gesloten aankomst tus sen 5 paarden, van wie Sandra, die geen mispas had gemaakt, met miniem ver schil New Spencer (J. Oosting) klopte. Typhoon werd derde voor Q Bascom. DE RENNEN In de ren om de Gouden Zweep heeft de stalgenoot van Talisman, Altai, waarschijnlijk de grootste bijdrage ge leverd voor de zege van eerstgenoemde. Altai joeg de leider Kandahar (Van Deuren) tot grote krachtsinspanning op en dit duo liep ver van de overige vijf weg. Aan de overzyde ging Talis man (Kammerzelt) naar voren en in het rechte eind had Kandahar niet de kracht om Talisman te weerstaan en moest zich met 2V4-lengte gewonnen geven. Op halslengte werd Jolly Peter (v. d. Kraats) derde. Bij de tweejarige volbloeds hield Mystic Boy (Kammerzelt) met 1 %- lengte Crusador achter zich, op een halve lengte gevolgd door Montezuma. Bij de amateurs en amatrices be haalde de Engels miss Cue een mooie overwinning met Coldwater. Zy liet Meteoor (E. v. Dijk) VA lengte achter zich, terwijl mej. Beissel v. Gymnich met Wunderlumpe op een halve lengte derde werd. De uitslagen lulden: 1. Why Not (A. Th. Knijnenburg) (1.28); 2. X Goudenrijder: 3. Welti. Toto win. 7.90. pl. 1.70. 1.30, 1.60. gek. 20.90, cov. 4. Gonny D-prijs: 1. Wilster S (J. Wage naar Jr.) (1.28.5); 2. Walter Pluto; 3. Wil liam Z. Toto win. 2 90, pl. 1.20, 1.20. 1.20. gek. 5.50. cov. 4.60 Criterium der 2-Jarigen: 1. Ysselmonde (P. M. Smit) (1.27.—); 2. Ynno; 3. Yli notte. Toto win. 2.50, pl. 1.20, 1.40, gek. De Fransman Jacques Anquetil heeft de Grote Prys van Lugano, een tydrit over 75 km, gewonnen in de recordtyd van 1 uur 49 min. 26.8 sec., hetgeen een gemiddelde betekende van 41.938 km per uur; 2. Ercole Baldini (It.) 1.49.44.2 3. Alcide Vaucher (Zwitserl.) 1.52.28.2; 4. Fausto Coppi (It.) 1.53.49.-. Advertentie bü PIETERSKERKGRACHT 9, LEIDEN - TELEF. 23728 ALPHEN AAN DEN RIJN: Gymnastiekzaal - Paradijslaan dond. en vrfjd.-avonden 810 u. Hanover Bertha-prys: 1. Victor van Oranje (P. J. Verhoeve) (1.26.1): 2. Vis uil S; 3. Victor Alsvin. Toto win. 11.40, pl. 3.70, 1.80. 2.90, gek. 22.50. cov. 4.30. Stayersprys: 1. Xiphon L (J. Zeeman) (1.28.4); 2. X Pluto. Toto win. 2.pl. 1.10. 1.20. gek. 3.90. cov. 2.70. Iboya-prils: 1. Sandra (A. Th. Knijnen burg) (1.24.2. New Spencer; 3. Ty phoon. Toto: win. 3.20. pl. 1.70. 3.50, gek. 15.10, cov. 4.20. De rennen: Hollandse Handicap: 1. Mystic Boy (A. Kammerzelt); 2. Crusader; 3. Montezuma. Toto win. 4.90. pl. 1.60. 1.70. 3.90. gek. 9.cov. 5.60. Mi-Carême-prijs1. Cold Water (miss J. Cue) 2. Meteoor; 3. Wunderlampe. Toto win. 3.40 (stal), pl. 4.80. 2 80. gek. 29.60. cov. 4.80 Gouden Zweep: 1. Talisman (A. Kam merzelt): 2. Kandahar; 3. Jolly Peter. Toto win. 3.10 (stal), pl. 3.90, 2.30, gek. 10.10. cov. 3.80. Totalisatoromzet f. 124.246. Zuitlhollandse titel voor J. de Wolf Gisteren werden in de Stadsgehoor zaal de Zuidhollandse Judokampioen schappen verwerkt in de Gele, Groene en Blauwe bandklassen. Reeds by de voorwedstryden werden vele partijen door fraai uitgevoerde worpen beslist. Als eerste punt van het programma werd het Judo-principe gedemonstreerd door P. J. v. Leeuwen en H. Raar van de Sportschool Luiten. Hierna werden de kampioenschappen afgewerkt tot de halve finales. Doordat G. v. d. Tang, J. C. Bakker en H. Beukenholdt hun wed strijd verloren, stond als enige Leidenaar J. de Wolf door een overwinning op A. v. d. Hal uit Den Haag. in de kwart finale blauwe banden. Met een schitte rende schouderworp wist hij de veel zwaardere K. v. d. Heuvel uit Rotterdam uit te schakelen en zich in de finale te plaatsen. Deze laatste wedstrijd wist hij door overwicht op H. Gouweleeuw uit Delft, op beslissing van de scheidsrech ters, te winnen, zodat hij tot grote vreugde van het Leidse publiek het kampioenschap in de blauwe bandklasse op zijn naam bracht. De 18-jarige J. de Wolf van de Sportschool Luiten, die vorig jaar in de Jeugdklasse het Districtskampioenschap op zijn naam bracht, zal op 29 november as. het District Zuid-Holland vertegenwoordigen te Rotterdam, waar gestreden zal wor den om het Nederlands Kampioenschap. In de overige klasse waren de uitslagen als volgt: sultaat was dan ook een 73 overwin ning voor onze stadgenoten, waarbij de verliespunten kwamen van Kanbier en Karamoy, terwijl ook de dubbel in Am sterdam bleef. DOCOS—ELAN Voor Docos laat het succes in deze competitie nog op zich wachten. Zater dag werd na een zenuwslopende, vier uur durende Stijd, van het Rotterdamse Elan verloren. Goed tafeltennis viel hier zelden te beleven en opnieuw bleek dat het team grotendeels drijft op de kracht van de op deze avond weer uitstekend spelende Gerard Bakker. Hij won zijn drie partijen, maar in een schier ein deloze „prik party" tegen de ex-Hon- gaarsen en wereldkampioene mevr. Si monAlmazi, met de grootste moeite. Hij won tenslotte, door overschrijding van het tijdslimiet, bij de stand 2322, in de derde game. Daar van zijn teamgenoten alleen Van Veen met moeite een punt aan de score kon toevoegen en het dubbelspel verlo ren ging, moest de overwinning met 4-6 aan de bezoekers worden gelaten. Voetbal in Engeland Een dag zonder verrassingen Het werd ditmaal een zaterdag zonder verrassingen. Op Wolverhampton Wan derers na wonnen alle top-clubs. De laagst-geplaatsten behaalden, met uit zondering van Leicester City, dat tegen Arsenal gelyk speelde, ook ditmaal geen enkel punt. De ranglijst onderging dus slechts heel onbelangrijke wijzigingen. Tottenham voert, met 20 punten uit 14 wedstrijden, de ranglijst van de eerste divisie aan. West Ham United bezet met één punt minder de tweede plaats en de derde plaats wordt gedeeld door Wolver hampton Wanderers en Blackburn Ro vers, die beide 18 punten hebben. Luton Town, dat met niet minder dan 40 van West Bromwich Albion verloor, bezet de laatste plaats met 7 punten uit 14 wedstrijden. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Birmingham CityFulham 24; BurnleyManchester City 43; Chelsea Everton 10; Leeds UnitedBlack burn Rovers 01; Leicester CityAr senal 22; Manchester United—Shef field Wednesday 31; Newcastle United Bolton Wanderers 02; Preston North EndWolverhampton Wanderers 43 Tottenham Hotspur—Nottingham Forest 21; West Bromwich AlbionLuton Town 40; West Ham UnitedBlack pool 10. DE WOLF (Foto L.D./Holvast) Gele banden: L. Kuiper (Den Haag) kampioen door een overwinning op P. Harman Vlaardingen» en Groene ban den: W. Hoekman (Rotterdam), kam pioen door een overwinning op Kleyheeg (Schiedam). Het middagprogramma werd afgewisseld door demonstraties, o.a. het Nage-no-Kata, uitgevoerd door P. v. Leeuwen en H. Raar. en een zeer in de smaak vallende Jeugddemonstratie door de heer W. Luiten met zijn zeer jeugdige leerlingen, die in een competitie tegen hem fraaie worpen wisten te maken, tot grote hilariteit van het publiek. Lisse werd na (le rust overspeeld Met overtuigende cijfers heeft TYBB de successenreeks van Lisse gebroken. Hoewel de rust met gelijke stand (11) was ingegaan, was de algemene verwachting wel, dat de Haarlemmers door hun hoger tempo zouden zege vieren. Alleen in de eerste helft was deze wedstrijd aantrekkelijk. Lisse moest zich terdege inspannen om doelpunten te voorkomen, doch na 20 minuten spelen moest doelman v. d. Lans toch voor een schot van linksbuiten Jansen zwichten. Er deden zich voor beide doelen ver scheidene hachelijke momenten voor, maar door goed werk van beide doelver- dedigers werden vele moeilijke situaties opgehelderd. Totdat vlak voor de rust v. Kesteren voor Lisse een corner nam, waarna de bal ineens in het doel ver dween: 11. In de tweede helft, toen TYBB het voordeel van de wind had, wisten de Haarlemmers reeds na 5 minuten door rechtsbuiten Blom de leiding te nemen. Hoewel Lisse even flink in het offensief kwam, keerde het getij spoedig weer ten gunste van de Haarlemmers. Door een aarzeling van midhalf v. d. Poel kreeg linksbuiten Jansen een juweel van een kans, die hij wist te benutten. Na dit doelpunt speelde Lisse een verloren wedstrijd. Tien minuten voor het einde belandde een schot tegen de paal, en door de verwarring, die hieruit ontstond, schoot P. Wassenaar in eigen doel. In het laatste gedeelte was het alles TYBB wat de klok sloeg. Maar het bleef bij de 41 stand voor de Haarlemmers. YYSB schoot uit liaar slof tegen leider Wassenaar (Van onze correspondent) Vergezeld van een groot aantal supporters, gewapend met toeters, vlaggen en ratels, kwam de ongesla gen koploper Wassenaar bij VVSB wel op een heel koude kermis. De Bavoniensen bleken deze middag bij zonder op schot. Doelman Vos werd niet minder dan vyfmaal naar het net gestuurd! Aan de andere kant hielden Neder- stigt c.s. de zaak potdicht. Wassenaar begon enthousiast, maar nadat de VVSB-defensie de zaak be keken had, werd de eigen aanval op toeren gebracht. Dit toerental bleek zo hoog te gaan, dat de Wassenaar-ach terhoede tempo tekort kwam en steken ging laten vallen. De sterk verjongde VVSB-voorhoede sneed als een mes door de Wassenaar-defensie en het verbaasde dan ook niemand, toen na 10 minuten spelen midvoor Duiven voorde een voorzet van v- d. Voort fraai benutte 10. Tien minuten voor de rust keek Wassenaar tegen een 20 achter stand aan, toen linksbuiten v. d. Voort de Wassenaar-defensie zijn hielen liet zien en het leer hard langs Vos in het net schoot. Na de hervatting kwam er een offen sief van Wassenaar, maar de VVSB- achterhoede hield prima stand en wist het spel weer te verplaatsen. Duiven voorde pikte een scherpe pass achter de Wassenaar verdedigers op en met 'n forse trap werd het 30. Kort daarop scoorde rechtsbinnen Van der Weij- den 40 en midvoor Duivenvoorde maakte aan alle onzekerheid, zo er daarvan nog sprake mocht zijn, een einde door het vijfde doelpunt voor zijn rekening te nemen: 50. SJC verloor doelpunten race bij Oranjeplein Onder de rook van Duindigt heeft SJC lange tijd de doelpunten-race met Oranjeplein vol weten te houden. Toch moesten de Noordwij kers op het laatst nog het overigens verdiende gelijke spel laten schieten, toen doelman De Lange voor de vierde maal naar het net moest. In de eerste helft wogen beide par tijen goed tegen elkaar op, al kon de SJC-voorhoede tegen de zich fel verde digende Oranjeplein-achterhoede moei lijk tot een schot komen.. De Haagse midvoor kon dit blijkbaar wel en schoot na een twintig minuten voor de eerste maal de bal langs doelman De Lange: I 10. Na de hervatting maakte Gerard van Egmond spoedig gelijk: 11, maar de Wassenaarse linksbinnen wist zyn elftal opnieuw de leiding te geven: 2—1. SJC hield goed vol en Gerard van Egmond iiet de Noordwijkers opnieuw juichen: 22. Een nog al dubieuze penalty bracht de thuisclub daarna opnieuw aan de leiding: 32. die echter door Piet Vink weer werd opgeheven, toen hij direct na de aftrap de bal keihard langs de Oranjeplein-doelman joeg: 3—3. Kort voor het einde ontstond het vierde doelpunt, van de thuisclub, dat haar de volle winst opleverde: 43. Geen centrale training voor Nederland-Noorwegen Het ligt niet in de bedoeling van de KNVB voor de interlandwedstrijd Ne derlandNoorwegen, die woensdag 4 no vember in het Feyenoord Stadion te Rotterdam wordt gespeeld, nog central? trainingsbijeenkomsten te houden.,

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 14