Yiciis Oriëntis dwong HKV gelijk spel af Franse ruiter Frisson wint de Grote Prijs van stad Amsterdam Y.R.O.N. met ruzie begonnen MAANDAG 26 OKTOBER 1959 Rondom de korf Stelde Vic. Oriëntis verleden week enigszins teleur, dit keer verraste de Kooi- club haar aanhang door het sterke HKV een punt af te snoepen. Het was het eerste verliespunt van de kampioenen, die met dit resultaat nog bltf mogen zyn ook, want V.O. verdiende de volle winst. Het waren vooral de dames van beide ploegen, die in deze ontmoeting op de voorgrond traden. Voor rust hadden onze stadgenoten het voordeel van de sterke wind en de beginaanval wist dit goed uit te buiten. Thea Selier wist op handige wijze V.O. de leiding te bezorgen en van achter de paal zorgde Marry Selier voor het tweede Leidse doelpunt (20). In de tweede opstelling herstelde HKV zich. Mej. v. d. Knoop bracht na 25 minuten de stand op 2—1 en Korsen zorgde enkele minuten voor rust voor 22. Door een ver schot van mevrouw A. de Vink nam V.O. na de hervatting opnieuw een voorsprong (32), doch door mevr. Veltman scoor de HKV nogmaals (3—3). Sjardin straf te vervolgens een fout van Bos af (43), doch ook dit keer kwam HKV terug. Bongers bracht een kwartier voor tyd de schaal opnieuw in evenwicht <44) en daarbij bleef het. Al met al een verdien stelijke prestatie van onze stadgenoten! De Algemene speelde tegen Actief eveneens gelijk. Onze stadgenoten zagen zich in de tweede helft, nadat P. v. d. Pluijm het veld was uitgezonden, een zekere zege ontgaan, want op dat mo ment leidden zij met 30. Voor rust had deze ontmoeting een normaal verloop. Een technisch beter De Algemene slaag de er door tactisch spel in zich ondanks het nadeel van de sterke tegenwind door doelpunten van J. v. d. Water en me vrouw v. Puffelen tot 02 te komen. Na de hervatting werd het spel veel forser. P. v. d. Pluijm werd tengevolge hiervan het veld uitgezonden. P. Kruit slaagde er toch nog in de voorsprong tot 03 te vergroten, doch na het eerste tegenpunt kon Actief in de volgende opstelling zijn numerieke meerderheid uitbuiten om de achterstand geheel in te lopen (33). Ook KNS kwam tot een gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Sperwers (55), waarmede de oranjewitten het eerste winstpunt veroverden. Het begin was be moedigend, want ondanks sterke tegen wind kon J. Kooien uit de eerste de beste Leidse aanval scoren (01). Na 6 minuten werd het echter 1—1 en door een verdedigingsfout even later zelfs 21. Een fout bij de thuisclub werd door mej. A. v. d. Linden goed afgestraft (22) en W. Oudshoorn bracht KNS op fraaie wijze aan de leiding (23). Fou ten in de Leidse defensie leverden de thuisclub voor rust nog 2 doelpunten op. Rust 43. Met wind mee maakte KNS de fout het te veel van verre afstand te proberen. Toch werd het gelijk toen J. Kooien met een doorloopbal inschoot (44). Sperwers veroverde opnieuw een voorsprong (5-4), waarna in een fel slot- offensief Gressie na vele vergeefse po gingen de gelijkmaker inschoot (55), met welke stand het einde kwam. MATIGE STRIJD OlympiaanFluks was een matige wedstrijd, waarbij Olympiaan voor de rust en Fluks daarna het beste van het spel had, dank zij het windvoordeel. Toch namen onze stadgenoten vrij spoe dig de leiding. Na 4 minuten schoot H. v. d. Steen van achter de paal zuiver in (0—1). Met een afstandsschot zorgde Itzig Heine 9 minuten later voor 1—1 en daarna is Olympiaan voor de rust wel sterker geweest, zonder dit in doelpun ten te kunnen uitdrukken. Bij Fluks lukte dit in de eerste helft evenmin, doch na de hervatting had Van Nierop er beter het oog in. In de negende en dertiende minuut had deze speler twee maal succes (1—3). In de derde opstel ling ging het weer minder goed en daar ook de Leidse verdediging zich niet meer liet passeren, bleef het hierbij. Zuiderkwartier moest, zo wij reeds vermoedden, in Ready haar meerdere er kennen. Wel namen onze stadgenoten door H. Devilee het eerste doelpunt voor hun rekening (01), doch dit duur- Competitiestanden Zd.-Holland I Zd.-Holland II A HKV 6—11 Zwervers 6—11 Die Haghe 6—11 Actief 6— 9 O. Eibernest 6— 8 Algemene 5— 8 Vic. Oriëntis 5— 6 Fluks 5— 6 Deetos 6— 5 HSV 6— 5 't Zuiden 6— 5 Olvmpiaan 4— 3 Spangen &- 4 Swift 5— 3 Quick 7— 3 Sperwers 6— 2 Regenboog 6— 1 KNS 5— 1 Zd.-Holland II B Zd.-Holland III B Rozenburg 7—12 DKC 7—11 Ready 6—11 Achilles 7—10 Hou Stand 6— 9 Phoenix 7— 8 Merwede 6— 7 ALO 7— 8 ODO 7— 6 Eureka 7— 8 Gymnas. 6— 4 Raven 7— 7 OSCR 5— 3 Crescendo 6— 6 Zuiderkw. 5— 2 Danaïden 7— 6 Velox 6— 0 Pams 6— 2 Ahoy 7— 2 Korfbal- uitslagen Zuid-Holland I: Het ZuidenDie Ha- ghe 58; Ons EibernestDeetos 52; RegenboogQuick 22; Vic. Oriëntis HKV 4—4. Zuid-Holland II A: ActiefAlgemene 33; OlympiaanFluks 13; Zwervers HSV 9—3; Sperwers—KNS 5—5. Zuid-Holland II B: Gymnasiasten Rozenburg 411; MerwedeVelox 51; ReadyZuiderkwartier 72ODO OSCR 3—3. Zuid-Holland III B: ALOEureka 44; AhoyPhoenix 17; DKCCres cendo 65; PamsDanaiden 47; AchillesRaven 64. Res. le-klasse: HKV 2't Zuiden 2 92; 't Zuiden 3Ons Eibernest 2 46. Res. 2e-klasse: Ready 2—De Algemene 2 83; Ons Eibernest 3Quick 2 22; Die Haghe 3Achilles 2 31Deetos 3— Sperwers 2 25. Res. 3 A: Achilles 3Vic. Oriëntis 3 5—2; Wion 2—Fluks 3 3—2; Sperwers 3 —OSCR 2 2—4. Res. 3 B: Actief 2—Het Zuiden 4 8—1; Trekvogels 2—Fluks 2 2—4; HKV 4—Ro zenburg 3 53; Spangen 2De Algeme ne 3 8—0. LEIDSE KORFBALBOND le-klasse: senioren: De Danaiden 2 Vic. Oriëntis 5 11—3; Vic. Oriëntis 4— Noorderkwartier 41; KNS 3Cres cendo 2 06. Adspiranten: le- kL: Crescendo a Vic. Oriëntis a 26. 2 B.: Morskwartier bFluks d 30; Zijlkwartier aKNS c. (KNS c n.o.). 3 A Fluks eVic. Oriëntis d 12; Zijlkwartier bVic. Oriëntis e 31. 3 B: Fluks f—KNS f (KNS n.o.). de niet lang en met de rust leidde Ready reeds met 41. Na een tweede tegenpunt gescoord door mevr. Wagenaar (42), had Ready weer het beste van het spel en scoorde nog driemaal. Eindstand 72. PamsDanaiden was een strijd tus sen twee oude rivalen. Het begon voor onze stadgenoten niet zo best. Wel be zorgde Frans Pasman de schoolclub een 10 voorsprong, doch daarna was Pams beslist beter en met rust leidden de Hagenaars dan ook met 31. In de tweede helft waren de blauwwit ten beter op dreef. Bleiji, had spoedig tweemaal succes (33) en Frans Pasman liet zich ook niet onbetuigd en schoot eveneens tweemaal raak (35) Pams had nog eenmaal succes (45> doch onze stad genoten behielden een overwicht, Broers- ma en Bleiji brachten de eindstand op 4—7. Bij DKCCrescendo heeft het er lang naar uitgezien, dat onze stadgenoten voor een verrassing zouden zorgen. Zij hebben vrijwel de gehele wedstrijd een voorsprong gehad, doch werden in de laatste fase van de strijd toch nog met een goal verschil geklopt (65). Een eervolle nederlaag voor de groenwitten. Christelijke Xorfbalbond Pernix en Excelsior zijn uitgeschakeld De resultaten van zaterdag hebben er niet toe bijgedragen de spanning te ver hogen. De oorzaak was voornamelijk de nederlaag van Pernix tegen R'dam-Zuid. Het spel van de Rotterdammers viel ons beslist niet mee. Het met vier reserves spelend Pernix had niet behoeven te verliezen als de Oranjekragen dezelfde mentale kracht hadden kunnen op brengen als de Rotterdammers. Via 0—1 nam Pernix door doelpunten van Henk v. d. Velte en Kees Favier (2x> de leiding en na 3—2 werd het door Magda Selier 4—2. Rotterdam-Zuid be waarde de rust in de ploeg en kwam voor de thee op 44. Geknoei bij de Oranjekragen (door enkele Rotterdamse doelpunten» was oorzaak van een 48 achterstand. Pernix achtte zich gesla gen en dus ging het weer wat beter! Henk van der Vegte en Kees Favier zorgden voor een totaal van zes Leidse doelpunten, maar R'dam-Zuid had ook nog eenmaal succes en won verdiend met 69. Pernix is daarmee uitgescha keld. Daardoor werd ook de verliezer van Excelsior-VES kansloos. VES hield door een 1-3 zege een vinger in de pap. PKC won weer. ditmaal met 62 van Merwede. De Sliedrechtenaren komen hierdoor in gevaar, hoewel Vr'schaar het niet verder bracht dan 33 tegen LKV Aan de staart heerst thans meer span ning om de twee degradatieplaatsen dan aan de kop om de titel. R'dam-Zuid 612 Ons Eiland 55 VES 69 Excelsior 54 PKC 8— 8 Vr'schaar 6— 3 Pernix 67 Merwede 54 VEO 6— 6 LKV 7— 2 In IA was leider Ijsvogels vrij, maar had een goede dag. De Haagse vogels lijken op fluweel te zitten, want stadge noot VES 2 hielp een handje door DES in Delft met 45 te verslaan. Met vier VOETBAL Amateurs oefenen Voor het Nederlandse amateur elftal, dat dinsdag 3 november in het Diekman Stadion te Enschede tegen Zwitserland uitkomt, zijn deze week twee centrale trainingsbij eenkomsten gepro j ecteerd. De geselecteerde spelers komen dins dag a s. in het Sportpark „De Vliert" in Den Bosch bijeen en donderdag in het Diekman Stadion te Enschede. De Tsjech dr. Fadrhonc, trainer van Sport club Enschede, zal beide trainingsbij eenkomsten leiden, ook is hy aangewe zen als coach van het Nederlandse ama teurelftal voor deze interland. punten voorsprong hebben de Ijsvogels wel heel mooie kansen. Met 6 invallers bleek Pernix 2 kansloos tegen Fiks. De Oestgeestenaren beslisten de strijd al bij de aanvang met 50. Even kwam Per nix 2 terug (53», maar het resultaat was een duidelyk 73 zege voor Fiks. Hopeloos werd de situatie voor VEO 2, dat in Delft met 40 van DES 2 verloor. DES 2 heeft daardoor nog een klein kansje om de dans te ont springen. Ijsvogels DES VES 2 Fiks Excelsior 2 7—14 7—10 7—10 7— 9 7— 8 Pernix 2 65 Tonego 54 Ons Eiland 2 64 DES 2 7—2 VEO 2 7—0 Nadat in 2A de strijd om de titel reeds een zaak was geworden tussen Warmond en Fluks werd de degradatiewedstrijd een kwestie tussen uitsluitend Pernix 3 en Tempo. Fluks 2 zegevierde met 53 over Tempo en Pernix 3 was met zeer veel reserves kansloos tegen TOP in Sassenheim, dat met 103 won Warmond Fluks Velocitas Fluks 2 6—11 TOP 47 Pernix 3 56 Tempo 3— 4 5—0 5—0 Jumping Amsterdam Hans Winkler met Halla beste combinatie De Franse militaire ruiters zijn gisteren beslist niet met de „Franse slag" aan het werk geweest op het internationale indoor concours hippique „Jumping Amsterdam" in het RAI-gebouw, dat zich zaterdag in de belangstelling van Prinses Beatrix had mogen verheugen. Want alle drie de internationale concoursen op de laatste dag van dit zo geslaagde concours, leverden een Franse zege op. Kapitein De Fombelle zorgde met Bucephale zelfs voor een persoonlijk dubbel in de aanloop nummers tot het sluitstuk van de dag, de Grote Prijs van de stad Amsterdam. En luitenant-kolonel Fresson, de commandant van de Franse militaire rijschool, slaagde er in deze Grote Prijs in de barrage in de wacht te slepen, zodat tegen middernacht voor de derde maal achtereen de Marseillaise weerklonk. Harrie Wouters van den Oudenweijer in de barrage. De Fransman werd de laatste rijder en de beste. Williams werd 2de, Wouters van den Oudenweijer derde, 4. Tom Wade en 5 Irene Jansen. -f-* - o -1 1 Harrie Wouters van den Oudenweijer Jrat uMiytnC werd 'in de barrage. De Fransman werd de J laatste riider en de beste. Williams werd de beste amazone Belangrijke uitslagen Ondanks dit Franse overwicht op de slotdag bleef Hans Winkler niet alleen met Halla de beste combinatie van dit concours, hetgeen hem de door H M. de Koningin beschikbaar gestelde medaille voor de Prix des Vainqueurs opleverde, maar tevens de beste ruiter over hëc geheel genomen. De beste Nederlandse ruite was ontegenzeglijk Harrie Wou ters van den Oudenweijer, die het gis- teravon dmet Irene Jansen tot de laatste vijf in de Grote Prijs bracht. De beste amazone van het concours werd natuur lijk Pat Smythe, die, hoewel ze niet tot opzienbarende prestaties kwam, toch in de Belgische en Nederlandse dames geen ware concurrenten had. De beste Neder landse amazone tenslotte was Mady Koster. Incident' Een onaangenaam incidentje in de Grote Prijs was het enige schaduwvlekje op dit concours, dat sportief gezien een bijzonder groot succes werd. Na de eer ste ronde kwamen Hans Gunther Win kler en de Zuidafrikaan Grayston bij de jury protesteren tegen de lengte van het parcours. Officieel was opgegeven 340 meter, waarvoor de deelnemers een rij tijd kregen van 59 sec. Zowel Grayston als Winkler met Halla notabene hadden deze rijtijd overschreden en daardoor strafpunten opgelopen, hetgeen hen in dit zeer sterke gezelschap vrijwel zeker uitschakelde voor de barrage en de Grote Prijs. Volgens de beide heren zou het parcours niet goed opgemeten zijn en zij vroegen niet meer en minder dan het even opnieuw te meten. De interna tionale jury wees dit verzoek af na de bouwer van de parcoursen, de heer Jur- gens, die op dit gebied internationale faam bezit, te hebben gehoord. Winkler en Grayston hadden zich bij deze beslissing neer te leggen. De cij fers wezen trouwens uit, dat die toege stane tijd van 59 sec. behoorlijk aan de ruime kant was. Want al in de eerste ronde had Irene Jansen met Icare FII iedereen verbaasd doen staan met een foutloos parcours in veruit de snelste tijd van 52 sec. Die tyd werd in de volgende omloop door de felle Ier Tom Wade verbeterd tot 41.4 sec. Lang kon hy zich hierop niet beroepen, want op nieuw was het Irene Jansen, die nog sneller ging. Wederom reed zij een foutloos parcours, maar nu in precies 50 sec Met Wade en Irene Jansen kwamen de Engelse kampioen Ted Williams, de Franse luitenant-kolonel Fresson en Internationaal springconcours puis sance gehouden. 1. Seames Hayes (Ier land), Kilbrack, na vier barrages, hoogte 2 meter, 0 strafpunten; 2. en 3. H G. Winkler <Dld.) met Halla en S. Gray ston (Zuid-Afrika) met Capt Bligh, elk 4 strafpunten. Na 3e barrage, hoogte 1,90 meter. Internationaal springconcours om de Ritmeesterprys, volgens het systeem „Speel uw spel". Maximumhoogte der 10 hindernissen 1,40 meter. 1. W. Schee- ren (Vught) met Berenice 890 punten; 2. Pat Smythe (G.B.) met Grand Manan 810 punten; 3. l't.-kl. M. Fresson (Fr.) met Emillius 790 punten. Jachtspringconcours om de Heineken- prys. Parcours 460 meter met 13 hin dernissen (16 sprongen). Rytyd 79 sec. 1. Capt. B. de Fombelle (Frankryk), Bucephale, 59,2 sec. Tyd 54.2 sec., straf- sec. 5 sec.; 2. en 3. Seames Hayes (Ier land) Kilrush, en R. Grayston (Zuid- Afrika), Seahawk 62,8 sec. (57.8 en 5); 4. H. G. Winkler (Did.) Sonnenglanz, 63.- sec. (58 en 5). Internationale springconcours Par cours a l'Americaine over 9 hindernissen van maximaal 1.40 meter. De deelnemers moesten trachten in 90 sec. zoveel mo gelijk hindernissen te springen. 1. Capt. Bernard de Fombelle (Fr.) met Buce phale 40 pnt. 90 sec.; 2/3. ex aequo Hans Gunther Winkler (Did.) met Son- neglanz en Pat Smythe (Eng.) met Ca rousel 3, beiden 38 pnt. 90 sec. Danlon-schaak toernooi voor Fenny Heemskerk De Nederlandse schaakkampioene mevr. Fenny Heemskerk, heeft het vier de internationale Danlon-dames schaak toernooi op haar naam gebracht. De eindstand luidt: 1. mevr. F. Heems kerk (Ned.) 4 pnt., 2. mevr. R. Bruce (Eng.) 3 pnt., 3. mevr. F. Rinder (West- Duitsland) 2Vi pnt., 4. en 5. mevr. C. Roodzant (Ned.) en L. Timofejew (Zd.- Slavië) 2 pnt., 6. mevr. I. Larsen (Den.) 1% punt. In de nationale invitatiegroep was mevr. H. G. Timmer (Den Haag) met 2Vj pnt. uit 3 de sterkste. In een van de nevengroepen legde mevr. J. Lakomy (Leiden) beslag op de eerste prys. Daniels scoorde alle drie Sparta- doelpunten in de Europa-beker wedstrijd tegen het Zweedse Go thenburg. Op de foto ziet men de eerste treffer. Nederlandse triomf in Schaakduel tegen Britten Nederland heeft de tweedaagse schaakwedstrijd tegen Engeland, die zaterdag en zondag te Cheltenham werd gespeeld, gewonnen. Op de eer ste dag nam het Nederlandse tiental reeds een 6YiVA voorsprong en op de tweede dag was de score toen de reglementaire speeltijd was verstreken 54 in het voordeel van Nederland. Slechts de partij tussen Littlewood en Roessel werd afgebroken. Nederland, dat met 11H tegen 712 punt de leiding heeft ,is reeds zeker van de eindover winning. Bovendien staat al vrywel vast dat ook in de partij Littlewood Roessel het winstpunt naar de Neder lander gaat. De uitslagen van zaterdag waren: PenroseEuwe 12CrakDonner 01; Alexander—Bouwmeester bibi\ Barden—Cortlever 'jHaygarth— Van Scheltinga 01; WadeKramer bi'i; Millir-Barry—Van der Berg li; Cafferty—Barendregt 01; MardleSpanjaard Littelewood- Roessel \i. De uitslagen van zondag waren: Pen roseEuwe '2biClarkeDonner bi— 1i: Alexander—Bouwmeester bibi'. BardenCortlever bibiHaygarth Van Scheltinga '2WadeKramer bibi\ Milnir-BarryVan der Berg v.; CaffertyBarendregt bibiMardle Spanjaard 0—1; LittlewoodRoessel afgebroken Kandidatentoernooi in Zuid-Slavië De Rus Keres is er in de 26e ronde van het kandidatenschaaktoernooi te Belgrado in geslaagd een halve punt op zyn landgenoot Tal in te lopen door ook zijn vierde party tegen Benkoe, even als de voorgaande drie, tot volle winst te brengen. De uitslagen van de 26e ronde waren: TalPetrosjan bibiSmislovGli- gorlc 01; KeresBenkoe 10; Fischer Olafsson afgebroken met winstkansen voor Fischer. De stand na de 26e ronde: 1. Tal (Rusland) lSbi punt, 2. Keres (Rusland) 11 bi punt, 3. Smislov (Rusl.) en Petrosjan (Rusl.) beiden 14 punten, 5. Gligoric (Zuid-Slavië) 12bi pnt., 6. Fischer (VS) lObi pnt. en 1 afgebr. par ty, 7. Olafsson (IJsland) 9 pnt. en 1 afgebr. party, 8. Benkoe (statenloos) 7 punten. ROEIEN Skiffwedstrijd op Amstel Veertien skiffeurs hebben gisteren deelgenomen aan de lange afstandwed- stryd op de Amstel over de traditionele acht kilometer. Het herfstweer heeft het de deelnemers dit keer wel heel erg moeilyk gemaakt. Toch werden alle problemen op sportieve wyze opgelost. De uitslagen waren: Eerste divisie (gladde skiffs): 1. W. J F. Kels (Willem 3) 30 min. 45..8 sec; 2 E. N. M. van Weezenbeek (Kon. Dordt- sche) 31 min. 22.6 sec; 3. J. R. Buzeman (De Maas) 31 min. 43.4 sec; 4. M. B. Alwin (Willem 3) 32 min. 20.2 sec; 5. A. A. Bruggen (Willem 3) 32 min. 47.1 sec; 6. W. Kort (Etuf Essen) 33 min. 09 .6 sec; 7.' H. Bullemann (Etuf Essen) 35 min. 25.7 sec. Tweede divisie (overnaadse skiffs): 1 Enters (Willem 3) 33 min. 26.1 sec; 2. Hoekstra (Willem 3) 34 min. 31.6 sec; 3 Voorn (RIC) 34 min. 32.6 sec. Alphia-doelman had zijn dag niet... (Van onze correspondent) Een tegenslag in de eerste minuut van de wedstrijd tegen Delft is Al- phia eigenlyk niet meer te boven ge komen. De gasten kwamen namelijk al heel gauw en heel gelukkig aan een doelpunt. Dien was nog maar nauwelijks bezig, toen de voorhoede van Delft voor het heiligdom van Rietveld verscheen; midvoor v. Don gen loste een schot op doel en nie mand besteedde er byzondere aan dacht aan, doch de Alphia-doeiman greep er finaal naast en zo leidden de gasten al in de eerste minuut met 1—0. Ook daama bleven zy de toon aan geven. Een enkele maal verscheen ook de voorhoede van Alphia voor het vy- andelyke doel, en meestal werden deze aanvallen opgezet door de ijverige Jan van Leeuwen, die deze middag een nuttige party speelde. Het spel was echter te peuterig en de resoluut in grijpende achterhoede van Delft wist daar wel weg mee. Na een kwartier spelen kwam er weer een gevaarlijke aanval op het doel van de gastheren en toen een der achterspelers verzuimde om aan te vallen, kon rechtsbinnen V. Baarle ongehinderd op doel schieten en het was 0—2. Alphia ging daarna wat feller spelen en toen na ongeveer een half uur de Delftse achterhoede het 'n beetje te gemakkelijk opnam, wist de stevig doorzettende Wim de Jong de achterstand te verkleinen. 12. Na de rust domineerde Alphia ge ruime tyd, maar tot doelpunten liet de goede achterhoede van de Delftenaren het niet komen. De bordjes werden ver hangen en toen ontstond er voor het Alphia-doel menig hachelijk moment. Een doelpunt kwam echter aan de an dere kant. By een der, in die periode schaarse, Alphia-aanvallen wist Wim de Jong zich van zijn bewaker te ontdoen en met een prachtig schot onder de lat Alphia weer op gelyke hoogte met de gasten te brengen. De stryd om de lei ding werd toen eerst pas goed ingezet. De rechtsbuiten van de gasten, die bij een hoge kopbal groggy op de grond was geslagen, moest zich laten vervangen. Ondanks deze tegenslag behielden de Delftenaren toch het beste van het spel en verschenen zy telkens gevaar lijk voor de Alphia-veste. Toen bleek echter ook, waarom deze ploeg onder aan bengelt. Doelpunten maken was niet hun kracht, en weer hadden zij .ie medewerking nodig van doelman Riet veld. die beslist een off-day had. By een 'schot van de rechtsbuiten sloeg hy de bal in eigen doel, 23. HOCKEY Wederom verlies voor Leiden Hockey-overzicht Wederom heeft Leiden onnodig de winst laten schieten, ditmaal tegen Vic toria in Rotterdam. De Leidenaren had den enkele wyzigingen in de ploeg aan gebracht, die echter geen verbeteringen bleken te zyn. Helma fungeerde als aan valsleider en spil Jansen (nu rechtshalf) had zijn plaats moeten afstaan aan mid voor Hilbrands. Echter noch Helma, noch Hilbrands bleken hun voorgangers te kunnen benaderen en bewogen zich onwennig over het veld. Na Victoria in de eerste helft weer staan te hebben, met redelyk veldspel van Leiden, kwam kort na rust de eerste treffer van rechtsbinnen Kodde. Uit een snelle, goede aanval doelpuntte hy met een hoge push. De achterhoede, die in deze samen stelling toch al een wankele indruk maakte, verdedigde zich steeds kramp achtiger en vooral Moens moest vaak ten koste van enkele korte corners red ding brengen in ,toch lang niet altyd, benauwde situaties. By een van Leidens uitvallen, die wonderlyk genoeg niet voor buitenspel werd afgefloten (vermoedelyk keek de scheidsrechter niet) scoorde De Haas in samenwerking met Deutmont en Helma een goed tegenpunt. Victoria had ech ter de greep op het spel en liet deze niet meer los. Toch moest de achterhoe de nog blunderen alvorens Kodde via een solodoelpunt Victoria aan een voor sprong hielp (21). Een onnodige nederlaag voor Lelden. DAMES De Leidse dames leden tegen BDHC 3 hun derde nederlaag in het jonge sei zoen en zullen zeker geen hoge ogen gooien, zoals vorig jaar. BDHC was èn tactisch èn technisch de meerdere van Leiden en toonde een team verband, waartegen dat van de Leidse dames maar povertjes afstak. Tegen de verhouding in nam Leiden de leiding door mej. Fetter, een nieuwe speelster uit Eindhoven en behield deze tot rust (01). Na rust echter scoorde het domine rende BDHC verdiend 3 treffers, waar tegenover beiden geen enkele kon stel len, zelfs geen aanvaardbaar tegenspel. Sportsplinters De interland voetbalwedstryd tussen Hongarye en Zwitserland, die zondag te Boedapest werd gespeeld, is geëindigd in een 80 overwinning voor de Hon garen. By de rust was de stand 60. De eerste wedstryd in de voorron den van het Olympische voetbaltoernooi in groep 2 van de Amerikaanse zone tussen de Antillen en Suriname is ge ëindigd in een geiykspel (22). Voor de derde maal heeft de Nederlandse schoolslagzwemster Ada den Haan het hoofd moeten buigen voor het Duitse meisje Wiltrud Urselmann. Tydens internationale zwemwedstryden in net 25 meterbad van Duisburg zege vierde Wiltrud Urselmann op de 200 meter schoolslag in 2 min. 50.9 sec. over de Nederlandse meisjes Ada den Haan (2.53.5) en Betty Heukels (2.59.3). Onze landgenote Danie van Rossem heeft te Arlon een internationaal floret- toernooi voor dames gewonnen. In een wedstryd om de vacante titel van Europees kampioen lichtge wicht heeft de Italiaan Mario Vecchiatto in de 8e ronde gewonnen van de Frans man Lahouari Godin. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Voorburgse Schermver- eniging „Athos' zyn te Rijswyk nationale sabelwedstryden gehouden, die gelden als voorronden voor de zondag 1 novem ber te Voorburg te houden finale. Voor deze finale klasseerden zich Heidenryk (5 gew.. part.), Thomsaasen (4), Vunde- rink (3), Kardolus (5), J. Kuypers (3) en Vermolen (3). De voetbalwedstryd Nederland— Noorwegen, die op woensdag 4 november te Rotterdam wordt gespeeld, zal wor den geleid door de Franse arbiter Schwinte. Grensrechters zijn: Devillers en Fauquembergh (beiden Frankrijk). Dag en nacht heerlijk warml Veilig, reukloos en uiterst zuinig - 24 uur achtereen, zó brandt alleen een échte "Aladdin". Een kwaliteits product van de bovenste plank 1 Gemaakt om U jaren lang van dienst te zijn, zonder storing. Adaddinkjuc. PETROLEUM CONVECTOR Vraagt prospectus aan bij: J. G. DE ZEEUW N.V. Postbus 84, Dordrech^ (Van onze Amsterdamse correspondent) In de Bond van Vrye Radiohandelaren die nauwelyks tien dagen oud is, doet zich reeds een stroming voor die de voorzitter wil uitstoten. De voorzitter, de heer L. M. Ph. M. Slootmans, is tevens de initiatiefnemer en organisator van de donderdagavond j.l. opgerichte VR.O.N. (Vrye Radio Omroep Nederland). Enige leden van de bond zeggen nu: .Denaam van de bond wordt misbruikt voor de wilde plannen van die piratenzender. Wy voelen niets voor een tweede Lu- tine". Maar de heer Slootmans zegt: „De VRON heeft niets te maken met de bond. Het enige verband tussen beide instanties is slechts, dat de twin tig aandeelhouders van de VRON toe vallig allen lid zyn van de Bond van Vrye Radiohandelaren". Inmiddels is de VRON, die de kust vaarder „Lynbaan" heeft gecharterd en een vyf kilowatt-zender heeft besteld om begin december met reclame-uitzendin gen van de acht myi uit de Noordzee kust liggende „Lynbaan" te beginnen, benaderd door enige Engelse zakenlieden die hebben voorgesteld het radioschip op een centraal punt in de Noordzee te ver ankeren, opdat de zender Nederland zo wel als Engeland zou kunnen bereiken. De organisatoren van de VRON hebben het Britse voorstel in overweging ge nomen en bestuderen thans de conse quenties. O.a. zou de zendcapaciteit van vyf kilowatt belangryk moeten worden opgevoerd om de zender een grotere draagwydte te geven. Volleybalcompetitie Argos-dames winnen in Energie-hal Een set lang de eerste koester den zaterdagavond de DRL-supporters in de Energiehal te Rotterdam de illusie, dat hun damesteam revanche ging nemen op Argos voor de in de afgelopen competitie geleden neder lagen. DRL begon inderdaad overdon derend. Links en rechts suisden de smashes langs het Argos-blok. Met 15—8 ging de set voor Argos ver loren. De eerste klap bleek in dit geval echter beslist geen daalder waard. Op geen stukken na. Want terwyi Alice Rysbergen c.s in de verdediging naar een top groeiden, verloren geleidelijk aan de DRL-aanvallen het flitsende en verrassende afmaken aan het net. Met 1510 werd het set-geiyk. Argos kwam in de derde set via Alice Rysbergen, Jacqueline v. d. Plas en Joke Kleingeld tot enkele prima aanvallen. Aanvallen, die de zwakte van het DRL-team dui delyk aan de dag brachten. De veld- dekking! Elke behoorlyk gerichte smash trof doel. Er was nog een opmerkeiyk verschil tussen beide ploegen. Bij Argos uitstekend serveren vooral An Dick- hof wist op dit punt van wanten by DRL legio serve-missers. Met 156 won Argos de derde set. Daarmee was het pleit in feite beslecht. De vierde set gaf Argos een nog wat ruimere score, 154! SCHAATSENRIJDEN Technici van KNSB vergaderden De zevende technische jaarvergadering van de Koninklyke Nederlandse Schaatsenrijdersbond, die zaterdag middag te Amsterdam werd gehouden, is mogelyk de laatste geweest. .Zo het voorstel daartoe op de algemene jaar vergadering, die op 28 november a.s. te Groningen wordt gehouden, wordt aangenomen, zullen de technische zaken voortaan worden behandeld op de „grote" vergadering. Naar goed Nederlands gebruik heeft een commis sie de mogelijkheden hiervoor bestu deerd en het advies luidde gunstig. Over het afgelopen seizoen was de heer Roos (voorzitter T.C. langebaan) niet geheel ontevreden, ofschoon het toch ook geen reden tot juichen gaf. Het feit alleen al, dat Broekman nog steeds een van onze beste ryders is. is geen bewys van kracht. Er zyn thans twee groepen, namelyk de „oudjes", die nog steeds behoorlyk mee kunnen komen, en de jongeren, die wel gestadig vooruit gaan, doch nog niet het peil hebben bereikt, waarmee zy de routiniers kun nen verdringen. De training wordt serieus aangepakt zaterdag hebben de ryders hun eerste officiële training op rolschaatsen gehad in de omtrek van Haarlem. Het aantal jongeren, dat voor uitzen ding in aanmerking komt, zal waar- schijnlyk worden uitgebreid, nu de KNSB een bedrag van 29.950 gulden heeft gekregen uit de pot van de KNVB- voetbaltoto. Aan het NOC is een aantal ryders opgegeven voor mogeiyke deelneming aan de Olympische Winterspelen te Squaw Valley, t.w. Pesman, Broekman, v. d. Berg, De Graaff, v. d. Grift en Kroon, wier uitzending echter nog geenszins een feit is.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10