nieuws Vele problemen in Leiderdorp door mr. Klaasesz onder ogen gezien Met stopzetten van steenfabriek is terdege rekening gehouden Dames brachten ongedwongen bezoek aan bejaardensoos DONDERDAG 22 OKTOBER 1959 Burgemeester koopt Unicef-kaarten Vanmiddag om half drie heeft Jaap Vervoort, een leerling van de derde klas van het Stedelijk Gym nasium, in tegenwoordigheid van medeleerlingen uit zijn klas het eerste doosje Kerst- en Nieuwjaars kaarten van het Kindernoodfonds Unicef aan burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot aangeboden. De burgemeester toonde zich bij zonder verheugd en prees het initia tief. Jaap Vervoort verkocht vorig jaar voor een bedrag van 624 gul den aan kaarten. Hiermede is de verkoopactie van de kaarten, die met en zonder opdruk van een wens verkrijgbaar zijn. in Leiden en een dertiental om liggende gemeenten begonnen. Na de „aankoop"' waren de leerlingen enige tijd de gast van de burge meester. (Foto L.D./Holvast) Varkens en konijnen vonden jammerlijke dood in vlammen Gistermorgen om elf uur zijn bij een korte felle brand in 'n schuur nabij het volkstuinencomplex achter de Marnix- straat te Leiden, twee varkens en zeven konijnen in de vlammen omgekomen. In de schuur stond een ketel varkens voer op een brandend butagass'tel. Door onbekende oorzaak hebben de vlammen de wanden van de schuur bereikt, zodat deze in brand raakten. De brandweer was snel ter plaatse en trachtte met drie nevelstralen te blussen, doch kon niet voorkomen, dat de schuur geheel afbrandde. Een bewoner van de Mar- nixstraa't zag de vlammen en slaagde er in de schuur te openen, zodat nog tien varkens konden ontsnappen Veertig jaar schipper Vandaag was de heer C. C. Brouwer veertig jaar in dienst als schipper bij de fa. C. v. d. Post en Zandvliet, aan de Hogewoerd 100, alhier. Vanzelfsprekend is de jubilaris, die zulk een lange tijd als het ware is samengegroeid met de firma en de familie Zandvliet, bij deze gelegenheid op eenvoudige, doch niettemin hartelijke wijze gehuldigd Hij werd hedenmorgen te 11 uur ten huize van de familie Zand vliet met vrouw en kinderen ontvangen. De heer L. Zandvliet enig firmant van de zaak sprak de jubilaris op hartelijke wijze toe. Hij bracht verschillende ge beurtenissen uit de afgelopen veertig jaar naar voren, herinnerde aan de oorlogstijd met al zijn moeilijkheden door de maatregelen der bezetters, waardoor zelfs nog enige tijd met een zeilboot werd gevax*en en toen de stook olie op was, zelfs met carbolineum werd gestookt. Spr. dankte de heer Brouwer voor zijn onvermoeibare arbeidslust en wenste hem nog vele jaren voor de zaak en voor de binnenvaart toe. Als blijk van waardering voor zijn werk overhandig de spr. hem de medaille van het Ne derlands Binnenvaart Bureau alsmede een enveloppe met inhoud. Mevr. Zand vliet bood aan de echtgenote van de ju bilaris een fraaie mand bloemen aan. Hierna bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. HUURKOOPHORLOGE VOOR EEN DERDE VAN DE PRIJS DOOR VERKOCHT „Café's en straathoeken zijn de be ruchte plaatsen voor helingstransacties", aldus de Haagse Politierechter. Deze had de zaak in handen tegen een 37- jarige Leidse opperman. Verdachte was niet ter zitting verschenen, wel een ge tuige a charge, een vijftig-jarige verko per en incasseerder van de N.V. Accu raat. De laatste had een herenpolshor loge aan verdachte verkocht in huur koop. Het horloge kostte f175.—. Hier voor had de opperman éénmaal drie gulden en tweemaal een rijksdaalder be taald. Daarna was de 'betaling achter wege gebleven. Getuige had meerdere malen gevraagd het horloge terug te geven. Later kwam echter aan het licht, dat de verdachte het horloge, nadat hij het een week in bezit had gehad, in een café had doorverkocht aan een derde voor vijftig gulden. Hjj kon zich niet herinneren aan wie hij het had ver kocht. De officier van Justitie achtte het feit bewezen en eiste een onvoorwaar delijke boete van veertig gulden of acht dagen gevangenisstraf en een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie weken met een proeftijd van drie jaar. De rechter veroordeelde de verdachte, die reeds tweemaal eerder met de Justitie in aanraking was geweest wegens open bare dronkenschap, conform de eis van de officier van Justitie. MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 22 oktober. Elerveiling SBE. Aanvoer 270.720 stuks. Handel rede- m. Notering: eieren van 49/55 gram f 10.9312.09, eieren van 55/60 gram f12.5414.29, eieren 60/65 gram f 14.50- 15.77 eendeeieren 53/66 gram f 6.01-10.60 alles per 100 stuks. Coöp. Veluwse Elerveiling Barneveld- Ede. Weekaanvoer circa 1.250.000 stuks. Handel kalm. Notering: eieren 45/50 gr. f9.9311.15. eieren 50/55 gram f 11.39- 12.15. 55/50 gram f 12.53-14.40. 60/68 gr f 14.67-16.55. alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 2.000.000 stuks. Handel kalm. Notering: eieren 61/65 gr f 14.7516.00, algemene prijs f 15.50 per 100 stuks, kiloprijs f 2.50, basis 62 gram, eieren 46/60 gram f 10,— tot f 14.25, ki loprijs f2.17—2.38. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver eniging van Eierhandelaren. Grote eieren f 15.2516.gewicht 62/68 gram, kleine eieren f 13.tot 15,gewicht 56/61 gr. henneëelren f 10.5012.50, gewicht 48/55 Slam. Potlola niet in beroep bij het Hogerhuis De Britse procureur-generaal. Sir Reginald Manningham Buller, heeft vandaag een verzoek van de 30-jarige Podola om bij het Hogerhuis in beroep te mogen gaan tegen het over hem ge velde doodvonnis, afgewezen. Zoals bekend is de in Duitsland ge boren Canadese fotograaf ter dood ver oordeeld wegens moord op een Londense rechercheur. Moeilijkheden op eiland bij N.-Guinea In het dorp Sabon, aan de zuidkust van Frederik Hendrikeiland bq Kaap Vals, ontstond begin oktober een ge vaarlijke situatie door een opleving van de vroegere heidense cultuur, welke haar hoogtepunt bereikte in de moord .op een tweetal vrouwen. Een bestuurspatrouille onder leiding van het districtshoofd Rumbiak trachtte de toestand meester te worden, en slaagde erin de daders van deze dub bele moord op 3 dezer te arresteren. Na deze arrestatie werd door de pa trouille met de gevangenen de nacht doorgebracht in het posthuis van het nabijgelegen dorp Tor. Tegen het ochtendgloren voerden de inwoners van Sabon evenwel een aanval uit op het posthuis, met de bedoeling de gevangenen te bevrijden. Deze aanval kon worden afgeslagen, doch door terug kaatsende geweerkogels werden hierbij het districtshoofd en een politieagent niet ernstig gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Merauke vervoerd teza men met een ernstig gewonde Aller. De inwoners van Sabon zijn hierna in de moerassen gevlucht, waar zij thans worden opgespoord door een bestuurspatrouille onder leiding van controleur van der Veen. De situatie in de omliggende dorpen is rustig. Opstand in Laos is ten einde De communistische opstand in Laos is geëindigd, zo is hedenochtend officieel in dï hoofdstad van Laos, Vientiane, medegedeeld. Men is er in geslaagd de ODstandelingen terug te dringen. Sinds dinsdag zijn zuiveringsacties aan de gang. Procuratiehouder verduisterde f 20.000 Een 36-jarige procuratiehouder uit Schiedam bekende vanmorgen voor de Rotterdamse Rechtbank, dat hij in dc jaren 1954juni 1959 in totaal f. 20.000 had verduisterd ten nadele van de onderneming te Schiedam, waar hq sinds 1948 werkzaam was. Aanleiding tot deze diefstal was dat hij voor zijn vrouw een huis wilde ko pen en niet over voldoende middelen beschikte. Het echtpaar was inwonend en kon geen geschikte huurwoning vin den. Voorts had hij voor zijn vakantie reizen een caravan aangeschaft Uit het verdere verhoor bleek, dat hij met geld van de onderneming elektrotechnische artikelen had gekocht om deze voor eigen rekening met winst te verkopen, hetgeen een mislukking werd. Volgens het psychiatrische rapport was de man in overspannen toestand geraakt. De officier requireerde wegens ver duistering in dienstbetrekking meerma len gepleegd een jaar en drie maanden gevangenisstraf m.a. De raadsman, mr. D. A. Slager, drong aan op oplegging van een lagere gecom bineerde straf. Uitspraak 5 nov. a.s. LEIDERDORP RAADSSTUKKEN De N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenihage heeft een vaste lening aangeboden groot f622.350.ter finan ciering van de volgende objecten: bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie, uitgezonderd de machines, voor de fi nanciering waarvan reeds eerder mid delen werden aangetrokken groot f532.500; vernieuwing van de riolering in de Hoogmadeseweg (f20 800) en ver betering van die weg (f59.500), totaal dus f613.000. BOUW 15 WONINGWETWONINGEN. De prijs van f238.500, waarvoor door de firma Joh. Noorlander en Zonen te Leiden, 15 woningwetwoningen zouden worden gebouwd, ontmoette bij de Pro vinciale directie van de Volkshuisves ting en Bouwnijverheid in deze pro vincie bezwaren. Bovendien hebben Ged. Staten meegedeeld hun goedkeuring te moeten onthouden aan het besluit tot onderhandse aanbesteding, omdat de minister van Volkshuisvesting en Bouw- In een sloot te Hattemerbroek langs de nieuwe Rijksweg Zwolle-Wezep werd gisterochtend het stoffelijk over schot van een jonge vrouw gevonden; het lag voorover in het water- Na on derzoek bleek, dat het een 27-jarige verpleeghulp uit een rusthuis te Nijkerk betrof. Bij de sectie werden geen spo ren van geweld aangetroffen. nijverheid omtrent het vertenen van steun uit 's Rijkskas nog geen beslissing had genomen. Dit stond in verband met het feit, dat G.S. aan de gemeente nog geen toewijzing van een contin gent woningwetwoningen had verstrekt. Op 17 augustus jl. is echter van G.S. bericht ontvangen, dat alsnog een con tingent van 15 woningwetwoningen was toegewezen. Daarom hebben B. en W. opnieuw contact opgenomen met de firma Noorlander en de Provinciale directie, en zijn bhans ten aanzien van de prijs tot overeenstemming gekomen. B. en W. stellen de raad voor de bouw van 15 woningwetwoningen met schuur tjes en het afbreken van de vier op het terrein staande krotwoningen op te dragen aan de firma Joh. Noorlander en Zonen te Leiden voor f220.232. Ook stelt het college voor het Rijk een bij drage in het jaarlijkse exploitatietekort te vragen. Voornoemde firma verzoekt haar te veikopen een perceel bouwter rein, gelegen langs de Bloemhofstraat, bestemd voor de bouw van 6 ééngezins woningen. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar en hebben de prijs voor lopig vastgesteld op f3250 per woning. Zij stellen de raad voor tot verkoop te besluiten. VOORSCHOTEN Boete voor mishandeling Een 22-jarige inwoner van Voorscho ten. die verleden jaar september een schillenophaler uit Voorschoten had geschopt en geslagen, moest zich voor de Haagse politierechter over zijn ge- De rede, die mr. Klaasesz gistermid dag tijdens zijn bezoek aan de N.V. Steen- en Kleiwarenfabriek „Ouder zorg-De Ridder" heeft gehouden, had betrekking op de liquidatie van deze fabriek. De rede was des te meer be langwekkend, omdat de raad vanavond als eerste punt het voorstel van B. en W. tot regeling van de liquidatie van de N.V. te behandelen krijgt. „De N.V. is in de huidige vorm in 1954 opgericht, als voortzetting van twee andere N..V.'s en wel N.V. Steenfabriek „Ouderzorg" te Leiderdorp en N.V. Eer ste Hollandsche Schoorsteenfabriek v.h. de Ridder en Co. te Wassenaar. Grondlegger van de N.V. Steenfabriek „Ouderzorg" is de heer J. van Zanten, die 't bedrijf omstreeks 1880 stichtte. In 1904 deed de heer Hugo van Poelgeest zijn intrede in de steenfabriek „Ouder zorg" en hij heeft deze fabriek belang rijk vooruitgebracht, en wel, in hoofd zaak door zich toe te leggen op de ver vaardiging van handvormsteen. In de tweede helft van de 19de eeuw was de handvormsteen door het invoeren van machines op de achtergrond geraakt en het was vooral de heer Van Poelgeest, die de handvormsteen weer in de pu blieke belangstelling bracht. Eén van de belangrijkste bouwwerken, die in hand vormsteen werden uitgevoerd, was het Vredespaleis te Den Haag, waarvoor in de jaren 1907 en 1908 door de steen fabriek „Ouderzorg" de handvormstenen werd geleverd. Nadien werden vele be langrijke gebouwen, zowel in Den Haag als in den lande geleverd. Ook heden ten dage heeft dit produkt nog een goede naam en wordt in het gehele land gebruikt. VOORTZETTING De N.V. Eerste Hollandsche Schoor steensteenfabriek was een voortzetting van de zaak gesticht door de heer B. L. de Ridder en de heer Max Ferleck, Welkenraedt in België. Deze hadden n.l. omstreeks 1890 een firma opgericht, die zich in Nederland bezighield met het bouwen van fabrieksschoorstenen. De stenen werden aanvankelijk uit België betrokken, waar Max Ferleck eenzelfde firma had. maar tevens 'n steenfabriek exploiteerde. In 1900 besloot men ook in Nederland een fabriek te bouwen, welke fabriek destijds opgericht werd in Oegstgeest aan het Haagsche Schouw Tot 1942 heeft deze fabriek stand gehou den, en werd toen door de bezetters af gebroken. De bezittingen werden gedeel telijk geëvacueerd naar Leiderdorp, in combinatie met de N.V. Steenfabriek „Ouderzorg" werden de zaken in de vorm van een C.V. voortgezet, totdat in 1954 algehele samenvoeging tot stand kwam. DUIZENDEN SCHOORSTENEN Vooral in de jaren 1900—1918 zijn dui zenden schoorstenen gebouwd, toen het stoomwerktuig tot ontplooiing kwam en grote elektrische centrales werden ge bouwd. Ook in de oorlogsjaren 1914 1918 werden nog veel schoorstenen ge bouwd en na enige jaren van inzinking begon men in 1923 vooral schoorstenen voor tuinderijen te bouwen. Men legde zich niet alleen toe op het bouwen van gewone schoorstenen, maar ook verschil lende bijkomstige werkzaamheden wer den in de na-oorlogse jaren uitgevoerd, zo bijv. de ventilatie-schachten voor de Velsertunnel, 16 stuks, die in recordtijd werden gebouwd. Zowel de steenfabrieken als de afde ling schoorsteenbouw zijn per heden nog voldoende met orders bezet, waar bij voor wat de steenfabriek betreft, er rekening mee is gehouden, dat deze binnen afzienbare tqd zal worden stopgezet". Nadat het gezelschap van de Commissaris van de Koningin, bege leidt door burgemeester en mevrouw van Diepeningen 's middags aller eerst een bezoek had gebracht aan de Durisol-fabriek in Achthoven gingen de heren op bezoek bij de steenfabriek Ouderzorg - De Ridder De dames brachten een bezoek aan het Hervormde Gebouw in de Eiken laan. waar om de 14 dagen een bejaarden sociëteit wordt gehouden. De plaatselijke herv. predikant, ds. J. P. Honnef. ontving de dames, terwijl de oudste twee bejaarden, mevr. deZeeuw en de heer Van der Heyden bloemen aanboden. Veel waardering en hartelijkheid Allereerst werd een kopje thee aange boden, waarbij ds. Honnef met een enkel woord de zin en het doel van dit be- jaardenwerk uiteenzette. Ds. Honnef vond de belangstelling daarom zo pret tig, omdat dit een stimulans betekent voor het zo mooie werk. De bedoeling is de bejaarden gelegenheid te geven oude bekenden te ontmoeten, hen te laten voelen dat ze niet uitgerangeerd zijn en zich ook op de oude dag nog nuttig kun nen maken. Mede daarom is een zgn. felicitatiedienst ingesteld, waarbij de be jaarden op kraambezoek gaan, en dan een cadeautje kunnen overhandigen, dat zij op de bejaardensociëteitsmiddagen hebben gemaakt. Uit de vragen die mevr. Klaasesz en mevr. v. Diepeningen stelden bleek hun warme belangstelling. Daarna onderhiel den de dames zich nog enige tijd op on- gedongen wijze met de bejaarden. De afsluiting van het werkbezoek van de Commissaris had plaats in het Dorps huis waar kerkelijke, culturele, maat schappelijke en politieke groeperingen uit de bevolking waren vertegenwoor digd. Burgemeester Van Diepeningen dankte de Commissaris en diens echt genote voor hun komst, en zei gepro beerd te hebben het ware gezicht van de gemeente te laten zien. De Commis saris dankte voor de ontvangst en zei 's morgens met het gemeentebestuur ge sproken te hebben over o.a. de woning bouw, de agglomeratie en de bruggen- verlegging en verbreding; waarbij de financiële consequenties op de schou ders van G.S. van Zuid-Holland zullen moeten komen. Vervolgens begaven Mevrouw Klaasesz (derde van rechts) onderhoudt zich op onge dwongen wijze met de bejaarden. (Foto L.D./Holvast) Commissaris en mevr. Klaasesz zich naar de verschillende tafels om de wen sen en eventuele zorgen van de verschil lende groeperingen te horen VURIGE WENS Tot slot zei de Commissaris te hebben begrepen dat een van de vurigste wen sen de bouw van een gymnastieklokaal is. De Commissaris noemde Leiderdorp een zeer snel groeiende gemeente. Met deze groei zal de gemeente rekening moeten houden. De handhaving van het eigen dorpskax-akter vond de Commissa ris zeer belangrijk, en zei ten volle be grip te tonen voor de noodzakelijke voorzieningen. Verscheidene heren van de jonge in dustrie langs de v. d. Valk Bouman- weg hadden hun ongerustheid uitge sproken in verband met de komende uitbreidingsplannen. Ook in de agra rische sector liggen daar de moeilijk heden. De Commissaris zei, dat voor al deze zorgen ook bij het gemeentebestuixr, een open oog is. Ook zei de Commissaris, dat deze gemeente trots mag zqn op zijn goede scholen en zijn mooie zwem bad. Vele Leiderdox-pers zijn naar Ca nada geëmigreerd. „Ze zullen daar nu wel onderhand een satellietstad hebben gevestigd", merkte mr. Klaasesz onder hilariteit op. Namens de raad en de ge meenschap van Leiderdorp bedankte de burgemeester tenslotte mr. Klaasesz en i diens echtgenote voor hun komst. drag verantwoorden. HIJ verscheen ech ter niet en werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot f. 25.boete of vijf dagen. De schillenophaler. die als getixige was opgeroepen, verklaarde, dat ver dachte spijt had getoond over zijn op treden. Een opmerking van de schillen ophaler over het gedrag van verdachte was aanleiding tot de mishandeling. BURGERLIJKE STAND Geboren: Annemarle, dr van J. de Jongh en M. M. Leenen; Franslna O. ,dr van J. Talakua en S. Nanlohy; Ellt H zn van C. J. A. Hakker en E. Smith; Martlnus A., zn van A. van der Valk en G. H. van Vliet; Hlllegonda J.. dr van H. van Veen en A. C. Oosterom ;Sergius J. O. R. F., zn van W. J. F. Sweerts en A. J. M. Trom melen; André A. A., zn van C. G. Verwelj en L. A. F. Freeze. Ondertrouwd: C. A. B. van der Peet en A. J. van der Bijl; M. van der Werf en G. W. Kolderman. Getrouwd: J. P. M. Devllee, 23 Jaar en C. J. M. Meijer, 23 Jaar. Overleden: P. den Outer, 80 Jaar, e.v. A. Spanjersberg; M. Uylenberg, 11 dagen. WARMOND TAFELTENNIS „Steeds-Vooruit" Voor de compe titie verloor het eerste damesteam met 7—3 van Sparkler. Het eerste heren team verloor van Docos met 64. BURGERLIJKE STAND Geboren: Diederik, zn van A. F. Lee mans en F. W. Boschma. Ondertrouwd: W. N. van Dorp, 24 Jaar en E. C. Heemskerk 25 Jaar. Getrouwd: M. F. l'Ami, 26 Jaar en J. M. Bartels, 26 Jaar. WASSENAAR Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeu- tisch examen voor geodetisch ingenieur de hee-r C. J. Houtman, te Wassenaar (met lof). BEURSOVERZICHT Unilever en Philips in reactie AMSTERDAM, 22 oktober De handel was vandaag kalmer ver geleken bij die van gisteren toen in Unilever nom. f. 937.000 werd omgezet en in Philips nominaal f. 346.000. Uni lever en Philips waren beginbeurs in reactie als gevolg van de forse koers stijgingen van de vorige dag. Er kwam aanbod los tengevolge van winstnemin gen, waardoor de koers daalde tot 683. Op dit lage niveau werd steun geboden, waardoor de koers steeg tot 687. tegen gisteren als slotprijs 696. Gedurende de niet-officiële nabeurshandel van giste ren werd als hoogste prijs 701 betaald. Amerika had vandaag geen belangstel ling voor het margarinefonds, waardoor de handel een vrij kalm verloop had. De zeer vaste stemming op de West- duitse bexirzen gaf aan het Damrak een behoorlijke ondergrond. De staalst-aking wordt dramatisch, doch Wall Street trekt zich er heel weinig van aan. De koers van Philips daalde van 648 tot 645 tegen gisteren als slotprijs 648%. Aku lag aanvankelijk ruim 2 punten boven het vorig slotniveau doch moest hieiwan later een punt prijsgeven. Kon. Olie, die in Wall Street een halve dollar hoger sloot, viel bij een prijs van f. 154, onver anderd bij gisteren, tegen. De Scheepvaartwaarden waren nau welijks prijshoudend. Op de cultuur- afdeling waren de verschillen niet groot vergeleken bij de vorige slotkoersen. Amsterdam Rubber min of meer prijs houdend. De Staatsfondsen gaven geen veranderingen van enige betekenis te zien. Grootbanken vrijwel op de vorige slotprijzen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 22 oktober Londen 10.59%—10.60%; New York 3.77ft—3.77H; Montreal 3.98ft—3.9944; Parijs 76.87%—76.97%; Brussel 7.54%— 7.55; Frankfort 90.31—90.36; Stockholm 72.94—72.99; Zürich 86-94%—86.99%; Milaan 60 81%—60.86%; Kopenhagen 54.79%—54.84%; Oslo 52.94—52.99; We nen 14.60%—14.61%; Lissabon 13.21%— 13.22%; Ankara 3.76fJ—3.77A Beurs van Amsterdam Donderdag 22 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100ft 100% Ned. '59 4% 100A 100ft Ned. '53 3% 94 94% Grootboek obl. 3% 80 Ned. '47 3% (3) 90% 90% Ned. '51 3% 91ftGB 95Va Ved. '53 (3%) 93% 93jj Ned. '56 3% 93%GB 93% Ned. '48 3% 87% 87ft Ned. '59 4% 97fè 97% Ned. '54 3% 89 89% Ned. *55 I 3% 89 89% Ned. '55 II 3% 90% 90% Ned. -37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 89% 89% Investeringscert. 3 96H 96% Ned. 62-64 3 97% 97ft Indië '37 A 3 92 92% Grootboek '46 3 89%GB Ned. WB. 6% 109% 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 41% Nat. Handelsbank 160 lo8 Ned. Handelmij227 "S Amst. Rubber 111% H.V.A148 145% Senembah 614 bioou A.K.U379% 381 Berkel's Patent (v.) 270GB 269GB Calvé Delft cert. 691% 682 Deli Mij .en (Ver.) 172GL 170.70GB Kon Pap v. Gelder 246GB 249 Hoogovens cert627GB 617 Miiller en Co. NB. 320GB 320 Ned. Kabelfabr402GB 402 Philips 648% 645% Philips pref240GL 241 Unilever 696 687% Wilton Feyenoord 202 201 Biliton 2de r 325GB 329% Dordtse Olie gew. 695GB 695GB Kon Olie (f20.—) 155.50 155-60 idem (50 f 20.—) 153.95 15410 Holl Amer. lijn 163 161 Java China Paket 149 149% KLM125.20 124 Kon Ned. Stmv.Mij 167% 166% Kon. Paket Mij136% 136% Stoomvaart Mij. Ned. 168 167% Nievelt Goudr. eert. 142% 141% v Ommeren eert. 249% 249% Kon. Rott. Lloyd 149 Ned. Scheepv Unie 143% 142% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 93% idem '48 (3%) 94 R'dam '52-1 (4%) 98% idem '37 I-III (3%) 94 idem *38-1 (3%) 103li Z.-Holland '56 (4%) 101% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 99% 103U id. N.W.B. *52 (4%) 98 97% Indnstr. Obligaties Phihps Dollarlng '51 96% 96% Premieleningen A'dam '53 3 98% Adam '51 2% 82% 82% A'dam '56 I 2% 81% 82 A'dam '56 II 2%92% 92 A Eindhoven '54 2% 82 83 y4 Enschede '54 2%80 80% Den Haag '52 I 2% 88% 88 Idem U 2% 87% 87 y4 R'dam '52 I 2% 90 Idem II 2% 89 88% Idem '57 2% 100% 1007a Utrecht '52 2% 91% 91% Z.-HoU 1957 2% 97ft 97 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 209 209 Amst. Bank 310 311 H.B.U. eert238 240% Rott. Bank 275 273 Twentsche Bank 252% 250 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 394 399 Borsumij. 71 71% K. N. Ed.met. A-AA 78% 77% Idem pref. wd85% Electrolesmij. 355 357 Kon. Ned Grofsm 155% Holl. Constructie 450 453 ing. bur v Bouwnljv 263 Internatio136% 136% Int. Kunststoff. Ind. 48 Leidse Wolspinnerij 373% Rott. Droogdok Mij 605 600 Sikken's Lakfabr. 625 630 Ver Touwfabrieken 296 293 Walvisvaart 118% 116% Wernink's Betonm 145 146 Van Wijk Textiel 101% Zaalberg 137 137 Spoorwegen Deli Spoorweg MiJ. Amerik. fondsen Canadian Pacific R 26 ft Intern Nickel 95% Anaconda 60 Bethlehem Steel 55% Cities Service 48% General Motors 53 Kennecott91% Republic Steel 74%B Shell Oil 70% Union Pacific 32 ft Un. States Steel 98% 7% 26 ft 95% 59% 54% 48 53 91% 74% 71% 31%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7