Van der Meer Het Is heerlijk Uw gezin goed te doen! Branden maakten feestdag van R.K. Universiteit tot een rampdag Oud-minister Staf 's nachts met kanon voor zijn woning verrast Hij nam het tenslotte gemoedelijk op LEERL. VERKOOPSTER geboorte verloving ondertrouw overlijden familie berichten MAANDAG 19 OKTOBER 1959 Schade van zeker zes ton (Van onze Arnhemse correspondent). Zeker f 600.000 bedraagt de schade die zaterdagmiddag werd aangericht door een felle brand, welke uitbrak in het in aanbouw zijnde pathologisch- anatomisch en bacteriologisch labo ratorium en instituut voor de kin dergeneeskunde van de Nijmeegse R.-K. Universiteit. Maar veel ernsti ger nog dan deze financiële schade, waartegen men is verzekerd, is het tijdverlies, dat deze brand veroor zaakt bij het realiseren van de toch reeds vertraagde nieuwbouwplannen van de R.-K. Universiteit. Het beton- en staalskelet werd door het fel door stutbalken en bekisting- hout jagende vuur zodanig verhit en ontzet, dat een groot gedeelte van het vijf bouwlagen hoge gebouw weer moet worden afgebroken. Gerekend wordt op een tijdverlies van zes tot acht maan den, waardoor ook andere plannen weer op de lange baan moeten worden ge schoven. „Dit was het ergste wat ons kon overkomen", aldus de directeur dr. Van der Werff, die met vele in jacquet geklede bestuursleden op het terrein van de brand aanwezig was. Zij allen waren weggeroepen uit een feestelijk samenzijn in de aula van de universi teit, waar de rector-magnificus prof. mr. L. G. A. Schlichtimg, juist een rede uit sprak ter gelegenheid van de 36ste ver jaardag van de universiteit. De St.-Radboudstdohting zal zich deze „feestdag" lang herinneren, 's Ochtends was al brand uitgebroken dn het eerste in aanbouw zijnde gebouw voor de faculteit der wis- en natuurkunde, waarbij een schade van f 10.000 ont stond. 's Middags volgde de grote brand op de terreinen van de medische facul teit en 's avonds moest de brandweer opnieuw ingrijpen, toen studenten ter gelegenheid van de 36ste dies natalds met brandende fakkels een groet wilden brengen aan de hoogleraren; zij spron gen zo onvoorzichtig om met het vuur, dat op de terreinen van de medische faculteit een bosbrand ontstond. Geluk kig was toen de brandweer nog op het landgoed Heyendael aanwezig en kon direct worden ingegrepen. De heftige brand, die 's middags woedde is hoe ernstig de gevolgen ook nu reeds zijn nog wonderlijk goed afgelopen.'. Aanvankelijk namelijk joeg de wind. de vlammen dn de richting van Verkeersregeling voor DuitslandNederland In verband met de voetbalwedstrijd DuitslandNederland op 21 oktober, heeft de politie van Keulen een aantal maatregelen getroffen om de verwachte verkeersdrukte op te vangen. Het stads verkeer wordt deze middag omgeleid, teneinde de aan- en afvoerwegen tot het stadion zoveel mogelijk te ontlasten. Voor het verkeer van buiten de stad is in de nabijheid van het stadion par keerruimte geschapen, voor autobussen en personenauto's apart. Ter verminde ring van de kans op opstoppingen, wor den de binnenkomende verkeersstromen geheel gescheiden gehouden en vanaf het invalspunt door middel van wegwij zers naar het aangewezen parkeerterrein geleid. Zo is er voor het autoverkeer via Venlo en Krefeld parkeergelegenheid in de wyk Müngersdorf, enkele honderden meters noordelijk van het station. Auto mobilisten, die vanuit Aken de 6tad bin nenkomen, zullen hun parkeerplaats vin den op de Jahnwiese, pal ten zuiden er van. De K.NA.C.-Wegeninformatiedienst adviseert om aanstaande woensdag van uit Nederland zoveel mogelijk de auto baan en de wegen ten oosten van de Rijn te vermijden. Hier wordt extra grote drukte verwacht door de tienduizenden bezoekers uit het Roergebied. In het algemeen doet men verstandig door de grens over te gaan by Venlo of Roer mond en slechts gebruik te maken van de minder drukke Duitse verkeerswegen ten westen van de Rijn. Denkt U wel om de groene kaart van de verzekering? Ook voor bromfietsers is die in Duitsland verplicht! Ondanks alle voorzorgsmaatregelen dient men rekening te houden met ver- keerscongesties. Om vóór de aanvang de allergrootste drukte te vermijden, kan men zorgen reeds vroeg aanwezig te zyn. De stadionpoorten gaan al om 12 uur open en van 2 uur af wordt er een voor programma geboden. DS. H. J. TEUTSCHER WEER NAAR NIEUW-GUINEA De Raad voor de zending der Ned. Herv. Kerk heeft aan de generale Synode voorgedragen ter beroeping tot zendings predikant, ds. H. J. Teutscher te Rotter dam, Ds. Teutscher, die reeds voor de oorlog als zendingspredikant naar Nieuw Guinea ging en na zijn repatriëring in 1954 benoemd werd tot directeur van het Diaconale Centrum der Herv. Gemeente van Rotterdam, zal in mei 1960 zijn ar beid in Rotterdam neerleggen en enkele maanden later naar Nieuw-Guinea ver trekken. Hij zal daar volgens de wens van het moderamen der algemeene syno de van de Evangelisch Christelijke Kerk de leiding op zich nemen van de oplei ding van gemeente voorgangers te Se- roei. Bevolking van Celebes lijdt verschrikkelijk De Indonesische minister van Defen sie en chef-staf van het leger, generaal Nasoetion, is gisteren van een reis door Celebes in Djakarta teruggekeerd. Na soetion verklaarde dat in de strijd tegen de opstandelingen belangrijke successen zijn geboekt, maar dat de bevolking in misère leeft en dat de wederopbouw ja ren zal vergen. Openhartig sprak Nasoetion over het leed van de burgerbevolking. Het voor zien in de behoeften van de mensen in de van opstandelingen bevrijde gebie- dens een zware taak. „De bevolking lijdt verschrikkelijk", zo zei hij letter lijk. „In het gehele gebied zag ik men sen onder ellendige omstandigheden langs de wegen". Midden-Celebes is thans van de Per- mesta, doch nog niet van de Daroel Is lam gezuiverd. Sprekend over Zuid-Ce lebes waar dé aanhangers van de Da- roel Islam na een strijd van ruim 10 jaar zijn verslagen, zei Nasoetion: „Wij staan thans voor het probleem 14.000 man van de Daroel Islam/Tentara In donesië. en 34-000 personen, die van hen afhankelijk zijn, een nieuw bestaan te geven. Ook het vraagstuk van de ca. 600.000 vluchtelingen zal moeten worden opgelost". het Academisch Ziekenhuis, op nog geen honderd meter afstand van de vuurhaard gelegen. De muren en ra men van het ziekenhuis werden zo heet, dat de brandweercommandant adviseer de de meest bedreigde vleugel van het ziekenhuis te ontruimen. Hij posteerde verscheidene brandweerlieden in het gebouw, om daar bij het overwaaien van de vlammen de eerste slag op te vangen. Gelukkig ging na ongeveer een kwartier de wind draaien en was al thans dlit gevaar bezworen. Maar ook nu al was de feestdag voor de universiteit uitgelopen op een ware rampdag. Ramp op Okinawa Volgens de laatste berichten heeft de storm „Charlotte" op het eiland Oki nawa aan 45 mensen het leven gekost. De meeste slachtoffers verloren het le ven door grondverschuivingen en het instorten van huizen. Naar schatting is 75% van de tweede rijstoogst en de helft van de sulkeroogst verloren gegaan. Nederlandse serveerster gedood in Zwitserland Bij een auto-ongeluk in Oesingen in de omgeving van Bern in Zwitserland is de 18-jarige serveerster Wilhelmina Cor nelia Visser, geboren in Amsterdam en laatstelijk woonachtig in Duisburg, om het leven gekomen. Zij zat in een kleine Duitse personenauto, die bij een inhaal manoeuvre een frontale botsing met een vrachtauto kreeg. De twee andere inzit tenden van de personenauto zijn even eens om het leven gekomen. Willem van Otterloo is door de KLM benoemd tot lid van de World Society of skippers of the Flying Dutchman. Zaterdag kreeg de musicus uit handen van de heer R. J. Vogels van de KLM de ver- sierselen en documenten van deze onderscheidingf overhandigd tijdens een repetitiepauze van het Residen tieorkest. Studentengrap te Arnhem (Speciale berichtgeving) Zaterdagnacht hebben zes studenten van de Gem. Universiteit te Amsterdam in Arnhem een huzarenstukje uitgehaald, waarmee zjj een „zinvolle daad" beoogden te verrichten. In de Isaac Evertslaan te Arnhem spookte het dienten gevolge om circa drie uur in de nacht bijzonder hevig en dat gebeurde in de voortuin van oud-minister van Oorlog, ir. C. Staf. Zy hadden uit de tuin van het mu seum Bronsbeek een antiek, loodzwaar kanon in het holst van de nacht naar de stadswijk de Hoogkamp vervoerd. Dit vervoer hoewel zeer gewaagd werd door niemand opgemerkt. Zonder brok ken arriveerde men voor het huis van ir. Staf. De wacht van een militaire op slagplaat. pal tegenover het huis van de oud-minister, had evenwel lont ge roken. Toch ging deze niet tot actie over, omdat het zestal met het kanon zich bepaalde tot het uitvoeren van schijnbewegingen. Na enkele minuten belden echter zowel ir. Staf zelf, als de militairen haastig de politie op. De zes studenten hadden het kanon in stelling gebracht, lieten woeste liederen horen en ontwikkelden een hels kabaal onder begeleiding van kleine, nijdige knalletjes. Een kwar tier lang zongen de mannen het ene ongecensureerde lied na het andere. Toen klonk er een schrille vrouwen stem door de nacht, die riep „Solda ten!" De soldaten van de overkant lieten lakoniek „joehoe" horen, maar deden verder niets. Zij dachten mis schien: „de heer Staf is nu toch „ex officio". Onverwachts arriveerde de politie op het toneel. Twee agenten grepen de in dringers beet en brachten hen naar de wachtende auto. Toen de politie ten tweeden male arriveerde om de laatste schutters te arresteren, verscheen ook ir. Staf. „Waarom deden jullie niets?", riep hij tot de soldaten. Deze maakten excuus en zeiden dat zij de politie had den opgebeld. De zaak ging hun verder niet aan, vonden zij. Met het verschij nen van de heer Staf werd er veel dui delijk. „Zij hadden kale koppen. Het NederlandDuitsland tweemaal op T.V. (Speciale berichtgeving) De NTS zal aanstaande woensdag middag de wedstrijd DuitslandNeder land in Keulen rechtstreeks uitzenden. De uitzending begint om vyf minuten voor vier en zal duren tot kwart voor zes. Het commentaar bij deze televisie uitzending zal verzorgd worden door Leo Pagano. 's Avonds om tien uur zal een herhaling van dit programma op tele- recording worden uitgezonden. VOETBAL Briill en Bouwmeester ook naar Keulen Bondscoach Elek Schwartz heeft nog twee spelers uitgenodigd de reis naar Duisburg en Keulen mee te maken. Het zijn de Rapid-speler Harry Briill en de NAC-er Frans Bouwmeester. De toestand van Roel Wiersma was hedenmorgen aanzienlijk beter dan zondagavond. Het is echter vrijwel uit gesloten, dat de PSV-er woensdag zal spelen. Wiersma zelf heeft al tegen bondscoach Schwartz gezegd, dat hij alleen wil spelen als hij zich voor de volle 100 procent fit voelt. zijn studenten, vermoed ik", zei de agent, die jarenlang in Delft de open bare orde heeft helpen bewaken en zo doende de studentenstreken wel kent. Toen viel de aandacht op het kanon, dat dramatisch in de tuin lag. „Dat is een kanon", sprak de oud-minister. Deskundig inspecteerde ir. Staf de gietijzeren geweldenaar. Nadat over duidelijk kwam vast te staan, dat de oud-minister het object van een „stu dentengrap" was geworden, nam hij de zaak vrolijk op. Gistermorgen hebben de studenten het kanon teruggebracht naar Brons beek en een gezwollen redevoering uit gesproken aan het adres van de oude garde (ex-KNIL-ers) aldaar. De com mandant van het Tehuis kreeg een schertsvlinder als vergoeding en het kanon werd teruggegeven. Of er pro ces-verbaal zal worden opgemaakt, is nog niet bekend. Noordwijks zangkoor vcor Radio Luxemburg Het R.-K. Mannen- en Jongenskoor te Noordwijk aan Zee «.uitgenodigd om in april 1960 op te treden voor Ra dio Luxemburg. Ook zal het koor een liederenavond verzorgen voor employé's van de Kolen- en Staalgemeenschap te Luxemburg. In cL3 kathedraal van die stad zal het koor bovendien een hoogmis opluisteren. BID- EN DANKDAGEN IN HET LEGER Het hoofdbestuur van de Nationale Christen-onderoffioieren-Veren. heeft aan de minister van Defensie een re quest gezonden met verzoek de desbe treffende reglementen te willen aanvul len met een bepaling, dat de protes tantse militairen op bid- en dankdagen in de gelegenhed worden gesteld na zes uur de godsdenstoefeningen van de kerk van hun gezndte bij te wonen of, indien deze gehouden wordt, de samen komst van de leger- of luchtmachtpre dikant. NOG EEN HERV. ZENDINGS PREDIKANT NAAR WEST-AFRIKA De Raad voor de zending der Ned. Herv. Kerk heeft een beroep gedaan op prof. dr. J. Bouman, die verbonden is aan de theologische faculteit te Brussel, om zich beschikbaar te stellen om als zendingspredikant der Ned. Herv. Kerk uit te gaan naar West-Afrika om daar de kerk en zending te helpen in de ont moeting met de Islam. Prof. Bouman, die verleden week aan de theologische faculteit van Utrecht promoveerde met een dissertatie over een specialistisch onderwerp met betrekking tot de Islam, zal wanneer hij uitgaat een collega zijn van dr. W. A. Bijleveld in de nieuwe missionaire verantwoordelijkheid, die de hervormde zending in West-Afrika op zich nam. 0 Programma werkbezoek mr. Klaasesz aan Leiderdorp Het programma van het werkbezoek van de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, aan Leiderdorp is als volgt: woensdag 21 oktober van 9 tot 9.10 uur: begroeting door de burgemeester van Leiderdorp in het raadhuis; 9.10 tot 9.45 uur: de heren hebben een bespreking met B. en W.; de dames gaan naai- de Chr. Ulo, waar zij tevens de foto-expe- sitie van de plaatselijke fotoclub zullen bezoeken; 9.45 tot 10.30 uur; de heren voeren een bespreking met de gemeen teraad; de dames bezoeken tuinderijen in het Doeskwartier; 10.30 tot 12 uur: bezoek aan de N.V. Ver. Touwfabrieken. Rondgang door de spinnerij, de weverij en bezoek aan staaldraadkabel- en koperen buizenfabriek. De dames gaan kennismaken met de personeelsafdeling en de afdeling maatschappelijk werk; 12 tot 12.30 uur; autorit via de Zijldijk, de provinciale weg 5 en de Hoogmade- seweg naar de ambtswoning van de burgemeester; 12.30 tot 13.45 uur: lunch; 13.50 tot 15 uur: bezoek aan N.V. Ned. Durisol door het gehele gezelschap; 15 tot 15.40 uur gaan de heren naar de steen- en kleiwarenfabriek van „Ouder zorg de Ridder"; de dames bezoeken de bejaardensociëteit, uitgaande van de Hervormde Gemeente; 15.45 tot 17.io uur: samenspreking in het Dorpshuis met vertegenwoordigers van de burgerij. De commissaris van de Koningin zal vergezeld zijn van zijn echtgenote, mevr. L. H. A. KlaaseszDe Bruyne. De in woners van Leidderdorp wordt verzocht woensdag de vlaggen uit te steken. Adenauer kreeg brieven van Eisenhower en Kroesjtsjef De Westduitse Bondskanselier dr. Adenauer heeft zaterdag persoonlijke brieven van president Eisenhower en premier Kroesjtsjef ontvangen. Op een persbijeenkomst deelde hij mee dat hij niet in bijzonderheden over de inhoud kon treden omdat het geen of ficiële brieven waren. Hij noemde de huidige briefwisseling tussen staatsleiders het begin van een nieuwe periode van onderhandelingen tussen Oost en West. Voorts zei hij de Britse en Franse ambassadeurs in Bonn te hebben ontmoet voor besprekingen in verband met deze onderhandelingen. De brief van Kroesjtsjef was een ant woord op die van Adenauer van eind augustus waarin hij gesteld had dat het denkbeeld van algemene en gecontro leerde ontwapening het sleutelvraagstuk voor de wereld is. De Bondskanselier zei zaterdag, dat de voorbereidingen voor besprekingen tus sen Oost en West nu waren begonnen. Lange onderhandelingen moeten wor den verwacht en geduld aan alle zijden is noodzakelijk, zei hij. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, brengt begin vol gende maand - omstreeks 10 november - een bezoek aan Parijs voor besprekingen die ten doel hebben de Brits-Franse meningsverschillen te vex-kleinen, zo is in doorgaans welingelichte kringen te Londen meegedeeld. President Eisenhower heeft voorge steld, dat een Westelijke topconferentie eind november in Parys of Genève zal worden gehouden. Dit voorstel zou de president hebben gedaan in de brieven die hy vorige week aan Bondskanselier Adenauer, premier Macmillan en presi dent De Gaulle liet overhandigen. Dit is door het Westduitse persbureau DPA onder aanhaling van niet nader genoemde kringen te Bonn gemeld. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 16 oktober C.V. Cen.tr. Aalsm. Velling G.A. Anjers per stuk: rood 2041; roze 1532; wit 1020; Or chid. Beauty 2539; Rozen per stuk: Better Times 716; Rosalandia 714; Edith Helen 2033; Parel v. Aalsmeer 10 19; Geh. Duisburg 1526; Pech told 8 15; Verschuren 815; Towny Gold 10 22; Mad. Offmann 1521; Baccarat 25 49; Montezuma 2549; Sweetheart 612; Nympf 30—52. BOSKOOP, 17 oktober Vierlanden 400—200; Better Times 150—120; Hadley 200—180; Gem. 70—100; Butterfly 240 260360; Duisburg 260300; Rosalandia 150—130; Newyorker 520—330—200; Bou- rhé 280; Pechtold 340—280; Nympf 260— 450; Sweetheart 120—170; Fire King 430 240; Aria 150; Else Poulsen 70; Moulin Rouge 2818; Ollson 11090; gepl. Chry- Kamerleden bezochten droog Drente Dertien leden van de Tweede Kamer, landbouwspecialisten, hebben zaterdag middag een bezoek aan Drente gebracht om de enorme schade, die is aangericht door de langdurige droogte, te bezien. 50.000 ha, een kwart van de totale op pervlakte van Drente, is tot noodgebied verklaard. De schade wordt berekend op 48 miljoen gulden, waarbij niet is inbe grepen de schade ten gevolge van ge dwongen verkoop van vee en die tenge volge van het feit dat in het komende voorjaar talrijke percelen weer moeten worden gescheurd en ingezaaid. De schade op de gemengde bedrijven is het grootst. Tengevolge van de mis oogst is voederwinning onmogelijk ge worden. Het kopen van nieuwe voorra den is bijzonder moeilijk omdat de aan- voerprijzen zeer hoog liggen. De hulp actie, die het mogelijk maakte dat bie tenkoppen werden aangevoerd heeft wel verlichtend geholpen. Het provinciaal voedselbureau in Drente waarschuwt te gen het onoordeelkundig voeren van suikerbieten aan het vee. Maar voorlopig ziet men in het gebruik van suikerbieten de enige oplossing. CHAUFFEURSINSIGNES ANWB De afdeling Zuid-Holland van de Kon. Nederl. Toeristenbond ANWB hield zaterdagmiddag zijn jaarlijkse vergadering te Rotterdam. Tijdens deze drukbezochte vergade ring werden vele ANWB-chauffeursin- signes „Trouwe Dienst" uitgereikt. De ze onderscheiding verleent de ANWB aan chauffeurs, die gedurende 12V2 fo 25 jaar onafgebroken in dienst zijn ge weest van firma's, instanties of parti culieren. Een insigne voor 25-jarige dienst kre gen o.m. de heren P. J. Witteman in dienst bij mevrouw L. E. Roosen-Oving te Wassenaar en J. Filippo werkzaam bij W. Vollebregt, Vervoerberijf te Oegstgeest. De heer K. Passchier werk zaam by de firma Gebr. L. en J. van Rij jr. te Oegstgeest ontving een in signe voor 12 -jarige trouwe dienst. SPAANSE PREDIKANT VEROORDEELD TOT 2 MAANDEN De Spaanse predikant José Nunez Moreno, die beschuldigd werd van bin nendringing in zijn kapel nadat deze door de Spaanse autoriteiten was geslo ten, is veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en 1.000 peseta's (ca. zestig gulden) boete. Het vonnis zal niet worden uitgevoerd met het oog op de amnestie die vorig jaar bij de pausver kiezing verleend werd. De eerste herfststorm bracht giste ren weer vele nieuwsgierigen naar de Scheveningse pier. santhen 1315; Nerine 120100; Tros- chrysanten brons 60100; roze 9035; wit 6575- lila 4556; rood 3845; SU micifuga 27—31; Gips 107; Pernetta ge mengd 220280; wit 180110; rood 160— 140; Calicarper 6045 per tak; Sneeuw- bes 5027; Generum 1416; Nerine gr. bl. 37 per stuk; Cydonia met vrucht 43 per kelk; Plumosa groen 5543; Zinnia 3019; Daliah's 14—18; Physöstegia 31- 16; Mahonia 34; Couffeur groen 41 per kg; Prins Hendrik 18 per stuk. In pot: Phv- loden 42; Peperoma 26; Varens 19; As- plenium 50; Pernetta plant 11075. KATWIJK AAN DEN RIJN. 17 oktober. Groenteveiling: bloemkool Al (per 100 st.) 35,tot 45,idem A2 (per 100 st.) 15,— tot 25,idem Bl (per 100 st.) 25.tot 29.—, idem B2 (per 100 st.) 11.— tot 19.- waspeen Al (per kist) 3.705,70; idem A2 (per kist) 4.tot 6.70; idem Bl (per kist) 4.906.20; groene kool 22.tot 26.uien (per kist) 5.20; andijvie 18.00, Aanvoeren: bloemkool 1.700 stuks, waar van 500 stuks voor export werden ver kocht; waspeen 83.000 kg, waarvan 65.000 kg voor export werd verkocht. LISSE, 16 oktober. Plantgoedveiling, De aanvoer bedroeg ongeveer 2600 mand plantgoed. Er was ook weer veel belang stelling voor deze veiling en de handel verliep zeer vlot. TULPEN per hl.: Adorno f 100,Apel doorn, zaad 200; Blng Crosby, zaad 300; Calif of Bagdad 230; Carara 130; Edith Eddy, beneden zift 9 125; China Pink 70; Electra 175; El Toreador 210; First Lady, zaad 300; Golden Harvest 110; Korneforus 125; Krelages Triumph 125; Mr. Kerbert 105; Paul Richter, zaad 180; Piccadilly, beneden 9 100; Plcotee 70; Pink Glow, zaad 270; Piquante 200; Prinses Beatrix 150; Rose Copland z 10/11 70; idem zift 6/10 40; Oranje Nassau z 9/10 190; id. z. 8/9 150; z. 7/8 100; z. 6/7 50; Peach Blos som 150; The Bishop 140; Wintergold 145; Wintergold, zaad f 90, ROELOFARENDSVEEN, 16 oktober Ornlthogalum 50110; Cyclamen 60— 108- Freesia 75365; Iris 130145; Ane monen 100110; Troschrysanten; Carna val 3045; Chastity 21—37; Evelyn Bush 4762; Salamander 3044; New Princes 38—57- Chats worth 15—39; Oldlandj Seep. tre 28-^—51; Shirley 18—35; Bright Eye 22 —34; Horwood 26—41; Bamby 24—34; Crimson Champion 3143; Beryl 3862; Clasina Mary 3044; Joke 28—64; Sans Soucy 2544; Satelliet 3844; White Ho- 2657; Sim Buis 6066; Normandië 3448; pink Simon 50—56 per bos; idem geplozen: Southdown Pink 715; Breit- ner 7ii; Evelvn Bush 813; Medaillon 621; Derek Ellis 713; New Princes 6— 10; Migoll 512: Perfection 1013; Car- naval 6--9; Devils Cap 510; Loveliness 810; Rapier 1115; Jacob Maris 1618; Mlllersdale 6—9: Sheila 8—11; Champion 710. Am. Anjers: Bremer 1218; Sim roze 1228; rood 1526; Harvest Moon 15—18; Nerine 11—52 p. stuk. Groenteveiling: Aardbeien 1.291.39 p. doosje; tomaten exp. A 85114; B 75— 90- C 59100; afw. 2062; kropsla I 10 19; II 312; andijvie 716; komkom mers 1532; kassnijbonen 131149; stek 59100; stambonen 5368; stokprinses- senbonen 90108; pronkbönen 2556. ROTTERDAM, 19 oktober. Veemarkt. Aanvoer in totaal 1950. Vette koeien en ossen 1169; Varkens 781. Prijs in cents per kg: vette koeien le kw. 300—318; 2e kw. 270—300. 3e kw. 260270; varkens (lev. gew.) 183 180 176. TER AAR. 16 oktober Groenteveiling: kassnijbonen 118149; idem stek 5766; stokprinsessenbonpn 86116; stamprin- 98121; spekbonen 2 50- witte pronkers 3661; idem stek 1832; tomaten exp. A 98—117; idem B 80—86: idem C 92— 108; tomaten binnenland A 2260; idem B 25—65; Idem C 2036; idem CC 20— 27 idemb onken 2351; andijvie 712; waspeen 1011; rodekool 25; groenekool 2325; idem stek 7; sav. kool 1819; kroten 1020; prei 2326; komkommers stek 9; spruiten 49 alles per kg; sla 5— 16; bloemkool A 4068; idem B 2238; idem C 1018; komkommers 927, alles per stuk; bospeen 1013; selderij 27, alles per bos. Appelen: Allington Pippin 2535; Jonathans 1720; idem val 10— 11; Goudreinetten 2130. Peren; Berga- motte 10; stoofperen 17; druiven 1.50, al les per kg. GEVRAAGD voor direct in kruideniers- bedrijf. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 28071. zyn gebeurtenissen, die het noodzakelijk maken kennisgevingen aaD familie, vrienden en bekenden te verzenden. Schakelt o om zekerheid te hebben, dat o niemand vergeet, het LEID SCH DAGBLAD In. Met cjjD ruim 21.000 abonnees is het verreweg de meest gelezen courant in Leiden en omstreken en dus bet aangewezen advertentie- medium voor Als de thermometer daalt, stijgt de behoefte aan stevige kost. Hier is een echt kraohtvoedingsprogramma van uw Keurslager. Stuk voor stuk kwa liteitsaanbiedingen, waar ook uw portemonnaie tevreden over kan zijn. Zeer voordelig en heel goed is onze ROOKWORST „POPULAIR" Een flinke, oergezonde sappige rookworst van ca. 250 gr. voor slechts 0.98 Ouderwets degelijke kost ROLPENS 0.45 p. 100 gr. BAKBLOEDWORST 0.20 p. 100 gr. Bij BODE KOOL: LAMSVLEES vanaf 1.50 p. 500 gr. I Extra voordelig: KARBONADEN 1.78 1.98 2.08 p. 500 gr. RUNDERLAPPEN vanaf 1.58 p. 500 gr. Vleeswarenreclame: 250 gr. ROOKWORST 0.68 150 gr. HAM 0.68 WOENSDAG: GEHAKT met kruiden 1.58 p. 500 gr. GEK. VLEES VOOR DE HOND 0.35 p. 500 gr. Uw gezin heeft recht op het beste. Koop dit beste voordeliger bij Keurslager Korevaarstraat 4 Telef. 20179

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4