ZUSTER ZEPHYRINA WERD OP GRANDIOZE WIJZE GEHULDIGD Emilie Cli. Knappertstraat in Leiden SANA- TOGEN Veel waardering voor directrice St. Elizabeth Ziekenhuis Leiden Pulchri Studio" bracht duister stuk vol duistere personen Veel waardering voor arbeid K e r k e I ij k L Opgericht 1 maart 1860 Maandag 19 oktober 1959 Tweede blad no. 29876 Na benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau Hoogtepunt in een gezegend leven Groot en bijzonder oprecht was de belangstelling, welke zich zater dag zowel in de morgen als in de middaguren concentreerde rond een van de belangrijkste figuren in het Leidse St.-Elisabethziekenhuis. De naam van deze in alle opzichten bescheiden figuur? Engelina Johanna Allegonda Geerling, in deze omgeving beter bekend als zuster Zephy- rina. Een vrouw van karakter, die vrijwel haar gehele leven in dienst heeft gesteld van God en de naaste. Hoewel wars van elke uiting van lof heeft deze geliefde zuster, die 70 jaar oud is, zich moeten onder werpen aan de wil van al degenen, die haar te gelegenheid van haar gouden kloosterfeest en in verband met het feit, dat zij gedurende 35 jaar de functie vervult van directrice in het ziekenhuis aan de Hooi gracht wensten te eren. Zuster Zephyrina in Leiderdorp geboren trad als meisje van 18 jaar in het klooster van de zuster Francisca nessen van de Menno van Coehoornstraat te Breda en werd twee jaar later geprofest. Zij sprak op het feest van eergisteren zelf van een grandioze huldiging, een hoogtepunt in haar gezegend leven. ,deze hoge onderscheiding behoren, op de borst van de verraste zuster had gespeld werd er luid en spontaan geapplaudi- seerd. Brede belangstelling De volgende spreker was de genees kundig inspecteur van de Volksgezond heid in Zuid-Holland, dr. In 't Veld. Deze zei o.m. dat de wijze waarop de zorgzame directrice de verpleging tot een hoog peil wist te brengen, veel hulde en waardering verdient. Het verheugde hem te kunnen constateren, dat zuster Zephyrina niet alleen aandacht schenkt aan de belangen der patiënten, maar ook aan die van het verplegend perso neel. Spreker wenste de jubilaresse van zelfsprekend geluk met de haar zojuist verleende hoge onderscheiding. Mgr. A. Sanders, voorzitter van de Vereniging R.-K. Ziekenhuizen, noemde zuster Zephyrina een vrouw van de daad en sprak daarna eveneens zijn beste wen sen uit. Ook de receptie was zeer druk bezocht Begonnen de feestelijkheden 's mor- jens met een gezongen H. Mis, opgedra gen door deken W. P. M. Haring, later op de dag vond in het geheel vernieuw de ziekenhuis de officiële huldiging plaats tijdens welke de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, zo als wij in ons blad van zaterdag reeds schreven, mededeelde, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd aan zuster Zephyrina te schenken het Ridderschap In de Orde van Oranje Nassau, 's Mid dags was er nog een zeer druk bezochte receptie, welke eerst na het vastgestelde tijdstip ten einde was. Ook gedurende deze ontvangst heeft het de jubilerende raster niet aan blijken van waardering ontbroken. De rector van het St.-Elisabeth-zie- kenhuis, B. Drost, opende de ochtend bijeenkomst met een kort woord van welkom in het bijzonder gericht tot de vele burgerlijke en geestelijke autoritei ten, de aanzienlijke schare geneesheren en de grote afvaardiging van oud-patiën ten. Diamant Hij gaf daarna het woord aan dokter J. A. Tolenaar, de voorzitter van het medisch college van het St.-Elisabeth ziekenhuis. Deze begon met er aan te herinneren hoe zuster Zephyrina vlag na de uitbreiding van net ziekenhuis in 1909 de haar in Leiden opgelegde taak aan vaardde en hoe zij reeds in het jaar 1924 de functie van directrice kreeg. En dat terwijl deze religieuze aanvankelijk voor zes weken in de Sleutelstad zou verblij ven. Sedert haar komst steeg het aantal bedden van ruim honderd tot bijna vier honderd. De uitbreidings- en herbouw plannen baarden U veel zorg, maar mede dank zy Uw taaie volharding zijn vele van deze plannen thans verwezenlijkt, aldus spreker. Dokter Tolenaar memo reerde verder het grote verdriet, dat ook zuster Zephyrina in de afgelopen wereld oorlog gekend heeft, met als dramatisch hoogtepunt de sledetocht naar het plat teland, waar zoveel mogelijk voedsel voor de patiënten en een aantal onderduikers bijeengegaard werd. Na het einde van de oorlog eiste de opleiding van de leken- verpleegsters veel van zuster Zephyrina's werkkracht op. De weinige uren nacht rust in aanmerking genomen, bent U nu eigenlijk al aan diamant toe, aldus dok ter Tolenaar, die vervolgens hartelijke woorden van dank sprak voor een pret tige samenwerking, welke er tussen de Jubilerende zuster enerzijds en de dok toren anderzyds bestaat. Aangezien de directrice nog steeds met allerlei plan nen rondloopt volgens spreker het geheim van haar jeugd! werd namens de doktoren geld voor het ziekenhuis aangeboden. Als persoonlijk geschenk zal de jubilerende zuster een album met foto's van de huldiging, het receptieboek en een fraai horloge ter hand worden gesteld. Benoeming Burgemeester Van Kinschot, die het feest in gezelschap van zijn echtgenote bjjwoonde, gaf eveneens uiting aan zijn waardering voor het werk van de ijveri ge directrice. Hij wees op de vele goede eigenschappen, die de jubilaresse steeds hebben gesierd en zei verder, dat niet alleen room-katholieken veel aan haar hebben te danken. Immers veertig pro cent van het aantal verpleegden in het R.-K. ziekenhuis belijdt een andere godsdienst. De burgemeester deed ten slotte mededeling van het feit, dat bij Koninklijk besluit zuster Zephyrina is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 'Nadat hy in het felle licht van de in de grote hal opgestelde schijnwerpers de versierselen, welke by ACADEMISCHE EXAMENS. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. geneeskunde II mej. A. M. van Kesteren (Den Haag) en de heren S. de Graaf (Voorscho ten), J. Th. Hoogeveen (Den Haag) en R. J. Nikkels (Scheveningen)semi- artsex. de heren B. Boldewsing (Suri name) en A. C. Jöbsis (Oegstgeest) artsex. mej. A. A. H. Pieterse (Den Haag), mej. G. A. E. Weis (Den Haag) en de heren W. J. van Amstel (Rotter dam), J .M. M. Huntjens (Den Haag) en C. G. Hurtado te Willemstad (Cura sao). TONEELAVOND DSB Zaterdag gaf de ontspanningsvereni ging „De Stalen Band" voor haar leden in de recreatiezaal van de Hollandse Constructie Werkplaatsen aan de Zoe- terwoudseweg een toneelavond. Het to neelgezelschap van D.S.B. voerde het toneelstuk „Duif en doffer" van Johan Elsensonh op. Na afloop onderstreepte een dank baar applaus de grote waardering welke men voor stuk en spelers had. AUTO DOOR SPIEGELRUIT Zondagmorgen omstreeks vier uur heeft een totnutoe onbekend gebleven auto een kennelijk nogal wilde manoeu vre gemaakt op de Breestraat en is door een grote spiegelruit van V D. ge- iaden. Filmprojector Van de oud-patiënten ontving de nog zo actieve zeventigjarige een wekker klokje met inscriptie als aandenken, ter wijl voor gebruik in het ziekenhuis een filmprojector was aangeschaft. De heer Herreur, die deze geschenken overhan digde, hoopte, dat het apparaat een bron van genoegen en lering zal zijn. Deken Haring kwam evenmin met lege handen, hij bood n.l. uit erkentelijkheid voor het feit, dat zuster Zephyrina in de afgelopen halve eeuw behalve als een kundige verpleegster ook als een goed religieuze geleefd heeft, een geschenk onder couvert aan voor persoonlijk ge bruik. De deken vestigde er o.m. de aan dacht op, dat de zuster vijftig jaar ge leden voor zes weken naar Leiden werd gestuurd, welke plaats zij echter tot veler vreugd niet meer verlaten heeft. Ir. J. A. v. d. Laan haalde in een ge zellig praatje enkele herinneringen op en memoreerde tevens het pionierswerk, dat nu zovele jaren geleden verricht is. Liefde en overtuiging De volgende die het woord voerde was dr. Kaiser van de Kon. Ned. Mij. tot Be vordering van de Geneeskunst. Hij zei o.m. dat zuster Zephyrina met een on voorstelbare dosis liefde en met evenveel overtuiging de haar opgelegde taak ver vult. Als blijk van waardering bood spre ker een op de plaat vastgelegde cantate van Bach aan. Dr. F. A. Nolle, geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis, die de rij van sprekers sloot, legde in zyn toespraak de meeste nadruk op twee woorden met één en dezelfde betekenis: diaconie en charitas. Niets dan plicht Ontroerd dankte zuster Zephyrina na afloop van de huldi<ring voor al de goe de wensen en de waardevolle cadeaus. Zij verklaarde niets anders dan haar plicht te hebben gedaan en het heerlijk te vinden de zieke mens te mogen hel pen. Alles wat God van my gevraagd heeft trachtte ik zo goed mogelijk te doen, aldus deze gelovige zuster, die het liefst dezelfde dag nog naar Soestdijk zou hebben willen vertrekken om de Koningin persoonlijk te danken voor de hoge onderscheiding! Bezichtiging van het nieuwe hoofdgebouw Er was op deze dag tevens gelegenheid om het vernieuwde hoofdgebouw te be zichtigen. Het St.-Elisabeth-ziekenhuis is twee fraaie opname-kamers rijker ge worden alsmede een polikliniek voor de uroloog, een röntgenkamer, twee nieuwe verloskamers, een operatiekamer voorde gynaecoloog, een aantal ziekenzalen voor kraamvrouwen, een zeer moderne baby afdeling en een nieuwe afdeling voor de keel-, neus- en oorarts. Er is verder ge dacht aan een automatische luchtverver sing en een centrale zuurstofleiding. Kortom een juweel van ziekenhuis-archi tectuur! Zilveren jubileum bij HCW Zaterdag had in de recreatiezaal van de HCW-NEM de huldiging plaats van de heer A. Nieuwenburg, die 25 jaren als lasser in dienst was bij de NEM. Vele personeelsleden waren hier bij aanwezig. De voorzitter van de ju bileumcommissie, de heer C, Moocen, opende de rij van sprekers en gaf het woord aan de bedrijfsleider van de NEM, de heer Leupe. Deze schetste de jubilaris als een goed vakman, een voor beeld voor anderen. De tweede spreker was de lassersbaas, de heer Selier, die namens de bazen een flitsapparaat aanbood. De heer C. Mooten overhan digde namens het personeel een foto toestel. De heren G. Mooten en Beumer spraken hem toe alsmede de heer La- man, voorzitter van ,De Stalen Band", die bloemen en een fruitmand aanbood. Zeer onder de indruk bedankte de ju bilaris de sprekers. Hierna vertrok men naar de directiekamer waar de jubila ris door de directeur, de heer H. Hof man werd toegesproken en een envelop pe met inhoud kreeg aangeboden. Wie was getuige? De Commissaris van Politie te Leiden verzoekt degenen, die getuige waren van een aanrijding tussen een motorrij der en een voetgangster op woensdag, 30 september jl. te 20.00 uur op de Korevaarstraat alhier, zich te melden aan het Bureau van Politie, afdeling Verkeerspolitie, Zonneveldstraat 10. De Maranatha-conferentie, welke deze week wordt gehouden, vindt niet plaats in het geboüw van de Evang. Chr. Gemeenschap aan de Middelstegracht, doch in het kerkgebouw der Baptisten Gemeente aan de Oude Rijn. Men krijgt bü toneelstukken en films die zich in de zogenaamde ho gere diplomatieke kringen afspelen, wel eens de indruk, dat het verwer ven van een positie met enige politie ke invloed altyd gepaard moet gaan met corruptie en dat de politieke lie den zelden beschikken over enige scrupule ten aanzien van de mede mens en in het bijzonder van hen, die een gelijke invloedrijke positie ambiëren. Zo ook in het toneelspel „Je kunt het niet kopen", dat de to neelschrijver Maarten van Vught in een „drakerige" bui op papier zette, waarna de toneelgroep „Pulchri Stu dio" het zaterdagavond op de planken van het St.-Antoniius Clubhuis kon opvoeren. Zoals gezegd, „drakerig", niet zozeer waar het de intrige aangaat, doch meer zoals Van Vught de figuren in dit spel tekende: te geëmotioneerd. Het stuk speelt zich af rond de invloedrijke Ro bert Stafford, die zich langs allerlei slinkse wegen hoog in het maatschap pelijke zadel heeft weten te werken. Hij wordt echter gewantrouwd door zijn vrouw ten aanzien van bepaalde prak tijken en daarnaast gechanteerd door het echtpaar Steinfeld. waarvan we in het stuk overigens alleen de vrouwelij ke helft, Martha, te zien krijgen. De overige figuren, die hun partijtje in dezew antrouw-corruptie-duister ver leden-intrige meeblazen zijn al even mysterieus waar het hun antecedenten aangaat. Thomas Braine, de onvermij delijke butler, schijnt heroïnehandelaar te zijn geweest in het verleden. Het dienstmeisje Mabel Brand blijkt in de loop van het stuk ook niet de ogen schijnlijke onschuld te bezitten, want zij zit de butler op de huid, daar deze twee vriendinnen van Mabel in het on geluk schijnt te hebben gejaagd. Verder Staffords secretaris Frank Wood, die een geheime adoratie koestert voor me vrouw Virginia Stafford en het echt paar James Gilley, die geprotegeerd werden door Stafford, doch op den duur de band verbreken. Kortom een duister stuk met duis tere figuren. Wat het spel aangaat, verdient regisseur M. J. van de Kwar tel beslist lof. Hoe onmogelijk de schryver zyn karakter soms ook ge schapen heeft, door het spel werden ze toch op zijn minst aanvaardbaar ten tonele gevoerd. Robert Stafford kreeg een goede hoewel soms krampachtige uitbeelding van G. Meyers. Zijn vrouw Virgina, werd goed gespeeld door mevrouw A. Pie- ters-Pont. Een bijzonder woord van lof ook voor mej. J. M. van de Kwar tel, die Martha Steinfeld speelde en deze figuur op de juiste momenten het provocerende gaf, dat ze nodig had. De overige rollen werden, op een enkele uitzondering na, goed gespeeld door J. van Noord, Oda van Diest, Hans Jongmons, L. Opdam en L. Klink. Zestig jaar Leidsch Volkshuis Het werk van het jubilerende Volkshuis wordt hoog getaxeerd. Wie daaraan nog getwijfeld mocht hebben, had zaterdagmiddag de receptie moeten bijwonen, welke ter gelegenheid van dit twaalfde lustrum in de grote zaal van het Volkshuis werd gehouden. Twee uur lang heeft het bestuur de felicitaties van zeer velen, samengekomen uit tal van maatschappelijke, culturele en kerkelijke kringen en jeugdbeweging in ontvangst mogen nemen. Het gemeentebestuur, dat het Volkshuiswerk eveneens met grote belangstelling volgt, zorgde bovendien voor een aardige verrassing. Teneinde zijn waardering in een concrete vorm te uiten en de gedachte aan de eerste directrice, mej. Emilie Ch. Knap pert, levendig te houden, zal in de toekomst ergens in Leiden een straat naar haar worden genoemd. Druk bezochte receptie Wethouder J. C. van Schaik, die hiervan mededeling deed, ivees voor af op de centrale plaats, welke het Volkshuis in de Leidse gemeenschap inneemt. Velen hebben hun vorming aan het iverk van het jubilerende te huis te danken. In het kort schonk Burgemeester jhr. mr. F. Hvan Kinschot wenst de jubilerende zus ter geluk met haar benoeming tot Ridder in de Nassau. Orde van Oranje (Foto I spreker aandacht aan de grote ver anderingen, welke zich op sociaal en cultureel ierrein in deze zestig jaar hebben voltrokken. Ook met de volksgezondheid ivas het in de be ginperiode van het Volkshuis treu rig gesteld. In het nemen van ini tiatieven heeft het Volkshuis meer dere malen in de voorste gelederen gestaan. Hulde bracht de heer Van Schaik aan de drie hoogleraren, die indertijd het initiatief tot de oprich ting van het Volkshuis namen en aan de eerste directrice, mej. Knap pert, die in grote bewogenheid met het lot van zeer velen haar baanbre kend werk is begonnen. Om haar ar beid te eren, zal men in de toekomst in Leiden een Emilie Ch. Knappert straat kunnen vinden. De voorzitter van het Volkshuis, prof. dr. J. Goslings, dankte voor dit sympa thieke gebaar, waarin hij een bewijs van grote waardering voor het Volkshuis werk zag. Onder de velen, die deze middag ge lukwensen aanboden, waren o.m. de heer J. W. van Raay, inspecteur van de afdeling jeugdzaken van het ministerie van Onderwijs K. en W., de burgemees ter. jhr. mr. F. H. van Kinschot - hij kwam eerst aan het einde van de re ceptie -, de rijksinspecteur van het L.O., de heer A. Boogaards, het bestuur van de Leidse Jeugd Actie en K. en O., mej. M. Ruth, oud-directrice, die dertig jaar haar krachten aan het Volkshuis heeft gegeven, ds. D. J. Vossers, voorzitter van de Centrale kerkeraad der Leidse Herv. gemeente, tevens in zijn kwaliteit van voorzitter van de Ver. voor Chr. Onder wijs, de commissaris van Politie, de heer J. Dreeuws, dokter J. G. Bazuin, directeur van de GG en GD, de heer F. C. Mabesoone, directeur van de Gem. Bedrijfstechnische School, de heer A. Galjaard, chef van de Plantsoenen dienst, de hortulanes, de heer H. Veen- dorp, mej. Heyse, directrice van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reu- vens", een deputatie van de Prov. Jeugd raad, mej. mr. A. Versprille, gem. ar chivaris. de heer C. J. Vogel, secretaris van de Mythylstichting, de heer C. Marks, voorzitter van de Werkgemeen schap „De Ratel", mevr. Th. J. Boogerd- Marius en P. Stutterheim, resp. presi dente en directeur van het clubhuis „De Sperwers", de heer W. C. van Zwieten namens de Stichting Herv. Jeugdzorg, de heer J. Aalders. voorzitter van de Alg. Kath. Werkgeversvereniging, mr Ph. J. de Ruyter de Wildt. voorzitter van de Sociale Raad en secretaris van de Leidsche Ver. van Industriëlen, mej. H. H. F. Henderson, directrice van de Huis houdschool aan het Rapenburg en voorts een vertegenwoordiging van diverse Volkshuizen uit Nederland, het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, de Leidse Het gemeentebestuur biedt geluk wensen aan. Van links naar rechts: mevr. A. Brouwer-Hegbroek, prof. dr. J. Goslings, ir. M. P. Schutte, de directeur, de heer H. van Duijne en wethouder C. van Schaik. (Foto ld./Holvast) Bond van Speeltuinverenigingen, het Geref. Jeugdverband, de Ver. van Vrijz. Hervormden, de Leidse Soroptimisten- club, het Clubhuis „De Spreeuwpot", tal van gemeenteraadsleden en vele vrien den en leiders (sters) en oud-clubleiders van het jubilerende Volkshuis. Mevr. Gottmer-v. d. Mei, die namens de Vrouwenclub en vele oud-leden van deze club gelukwensen aanbood, over handigde het bestuur een bedrag van f. 110, dat zal worden aangewend voor de inrichting vaneen te bouwen gezins huisje op het Langeveld onder Noord wij kerhout. De heer H. Zunderman jr., secretaris van de Leidse Jeugd Actie, wees in zijn woord van waardering en gelukwens, op de grote veranderingen, welke zich in het jeugdwerk hebben voltrokken en op de goede samenwerking, die in de loop der jaren tussen L. J. A. en Volkshuis is gegroeid. INTERESSANTE EXPOSITIE Velen hebben deze middag tevens de gelegenheid aangegrepen om een kijkje te nemen op de in de zalen van het Volkshuis ingerichte expositie, welke een interessant beeld gaf van de ontwikke ling en veelzijdigheid van het Volkshuis werk. Bovendien geeft een clubkamer anno 1899 een aardige indruk van de sfeer, waarin voor zestig jaar het werk geschiedde. Prof. dr. Goslings, die deze tentoonstelling met een kort woord opende, dankte allen voor de inrichting, waaraan vele uren zijn besteed. CJMV opende winterseizoen In gebouw Prediker zün zaterdag door het bestuur van de sectie CJMV en Jongenswerk twee bijeenkomsten georganiseerd voor de clubs, die by de sectie zijn aangesloten. In de middag uren kregen de jong^ensclubs een amusant programma aangeboden, ter wijl 's avonds de jeugd boven de 16 jaar een oabaretprogramma voorge schoteld kreeg. Na het openingswoord traden als eersten op de Ri-Ra-Roely's van de Chr. Jeugdvereniging UKS met vlot accordeonspel. De Haagse goochelaar Mr. Benco gaf een half uur lang goede goocheltrucs ten beste. Vooral de Indische manipu- latiëns brachten vele jongeren tot na denken. De lachsalvo's waren niet van de lucht, toen na de pauze de Wijnan- co's muzikale clowns, ten tonele ver schenen en hun uitgebreid repertoire afwerkten. Nadat Mr. Benco nog enkele trucs had laten zien, ging men over tot de prijsuitreiking van de gehouden sport avonden. Voorzitter Boogaards memoreerde in zijn huldigingstoespraak de complica ties, die zich bij de organisatie van de sportweek hadden voorgedaan. Jammer was het, dat sommige clubs, door aller lei omstandigheden, verstek moesten laten gaan. 's Avonds zorgde het gezelschap „Mu- To-Ca's" voor een aantrekkelijk va riété-programma. Nadat de medewerkers (sters) aan de zaal waren voorgesteld, kwam Piet Keur voor het voetlicht. Hy zong enkele nummers. Vervolgens werden enige schetjes gebracht. De goochelaar, Mr. Slodang zorgde voor verrassende mani pulaties. Na de pauze werd „De harem van de vrijgezel" opgevoerd. Verder traden voor het voetlicht de Mountain-boys met Zuidamerikaanse liedjes, Piet Keur met Piove en Little Serenade en mevr. Bakker met een de clamatie over Bal Masqué. Het geheel werd muzikaal omlijst door de Mu-To- Ca-band. Het bestuur van de sectie CJMV en Jongenswerk heeft plannen ontwor pen tot versteving van de coördina tie. Alle aangesloten clubs krygen om streeks half februari de kans hun krachten onderling te meten op het gebied van toneel, muziek, declamatie en handenarbeid. Gezien de grote be langstelling van het vorig jaar voor deze vrijetydsbesteding zal hiervoor een aparte zaal worden ingericht. Tevens zal er een sportweek worden georganiseerd. Advertentie Dames- en herenrijwielen f 89.. Fa. DUSOSWA, Leiden Swift vierde feest Zaterdagavond heeft de Wielrenver- eniging „Swift Combinatie" haar veer tigjarig bestaan op feestelijke wijze her dacht, met een uitstekende variétéshow in de grote zaal van „Den Burcht". Een aantal artiesten, o.w. Kees Verhulst, Henny Chouffour, The Cromaldines. The Honolulu Stars en De VVasborders hebben gezorgd voor de nodige vrolijk heid, terwijl The Rhytme Boys na afloop een gezellig bal van de nodige dansmu ziek voorzagen. Voordat het feest begon heeft de voor zitter van de feestcommissie, de heer H. J. Vogelenzang aan het bestuur hulde gebracht, die het na het moeilijke werk in de afgelopen jaren toekwam. De heer Vogelenzang noemde het een buitenge woon genoegen om het bestuur te hul digen en namens leden en donateurs een geschenk aan te bieden. Wat dit ge schenk was, werd men gewaar, toen het doek openschoof en een groot blauwwit verenigingsvaandel zichtbaar werd, ge dragen door de dames Neuteboom en Riethoven, die beiden ook een groot aan deel gehad hebben in de voorbereidingen van het feest. Naast het fraaie vaandel, bood de feestcommissie ook nog een gloednieuwe portable schrijfmachine aan liet secretariaat aan. De voorzitter van „Swift Combinatie", de heer J. van de Leek, zei ontroerd te zyn. Hy dankte de feestcommissie en al- Lusteloos? neem even NED. HERV. KERK Beroepen te Luttelgeest (N.O.P.) (toez.) E. Kimpenaar te Nleuwleusen. Aange nomen naar Wassenaar (vac. dr. H. J. Honders) dr. Th. C. Frederlkse te Meppel. Bedankt voor Winterswijk (toez.) H. Radders te Eindhoven voor Nederhe- mert (toez.) C. den Boer te Veen (NBr.) GEREF. KERKEN Aangenomen naar Maasdijk (2de be roep )K. Snoey te Dlnteloord. CHR. GEREF. KERKEN GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Meliskerke J. W. Kersten te Scheveningen. len, die aan dit geschenk hadden bijge dragen. Nadat hij de aanwezigen ver welkomd had, in het bijzonder de ere leden en afgevaardigden van zusterver- enigen, kon het feest eerst goed be ginnen. Later op de avonvd viel de beide ere leden G. C. Hulst (die echter afwezig was) en G. Hendriks nog een huldiging ten deel. Zij behoorden tot het groepje mensen, dat Swift veertig jaar geleden oprichtte. De voorzitter overhandigde hen een zilveren speld en bood bloemen aan. Tevens drukte de voorzitter zijn dankbaarheid uit tegenover de feest commissie door de vier leden een ge schenk en eveneens bloemen te over handigen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3