COLDEN MIDWAY Oordeel over Nederlands hockeyteam kan niet mild zijn de enige halfzware Het landentoernooi te München Ondanks draw tegen Spanje en zege (3—0) op Frankrijk die zacht en toch pittig is Rondom de korf ONVERWACHTE NEDERLAAG VAN VICUS ORIENTIS MAANDAG 19 OKTOBER 1959 Het oordeel kan niet mild zijn. Nadat het verzwakte Nederlandse hockey-elftal zich op de sterke ploegen van Duitsland en India had stukgelopen zonder een doelpunt te scoren en op het zwakke Zwitser land een nietszeggende overwinning had behaald, hebben wij in München met belangstelling de wedstrijden van de laatste dagen tegen Spanje en Frankrijk tegemoet gezien. Tegen de hechte Duitse eenheid en het technisch meesterschap van de Indiërs was succes voor onze van enkele debutanten voorziene ploeg bij voorbaat praktisch uitgesloten. Nuttiger nog dan wedstrijden tegen bijvoorbeeld België en Groot-Brittinnië waren geweest, waren daarom deze resterende ontmoetingen met Spanje en Frankrijk, felle, onthousiaste teams, en dus ideale sparringpartners. De Oranjeploeg speelde zaterdag gelijk tegen Spanje (22) en zondagmorgen werd zonder enige moeite met 3—0 van Frankrijk gewonnen. Een redelijk geslaagde finish van dit zware toernooi zou men geneigd zijn te zeggen. Helaas, de cijfers zijn zoals zo vaak bedriegelijk. Zowel tegen Spanje als tegen Frank rijk is door het Nederlands elftal bijzonder slecht gespeeld, en daar mee is dus het gehele Münchener toernooi voor Nederland een debacle geworden. Naast het goede spel van Van 't Hooft in het binnentrio zijn in de wedstrijd tegen de Fransen twee proefnemingen volkomen mislukt. Carel Dekker, die de gehele week beneden de maat speelde en alleen zijn nut bewees bij de enkele ke ren dat een hoekslag goed werd aange geven en gestopt, faalde nu als vleugel speler, terwijl de hard, maar slordig werkende Van Vroonhoven als binnen- speler niet tot zijn recht kwam. Wan neer men daarbij het wijfelende en on zekere spel van Van Erven Dorens als linksbuiten neemt, dan blijft een aan val over, die alleen door het fijne spel van Francis van 't Hooft, de slagvaar digheid van midvoor De Beer en het gezwoeg van Van Vroonhoven enig ge vaar opleverde. Daarachter behoefde de middenlinie tegenover deze soms vlot sa menspelende, maar slechts zelden ge vaarlijke tegenstanders, zich nauwelijks met de defensie te bemoeien, zodat het centrum steeds bezet was. Pover Het was een povere, tempoloze strijd, waarin de vermoeide Fransen dank zjj hun nog lagere tempo en nog grotere slordigheid en gebrek aan reactie toch min of meer overspeeld konden worden. Vergeleken bij de strijd tussen India en Duitsland, die wij de vorige middag op hetzelfde veld van het Bezirksstadion hadden gezien, was NederlandFrank rijk een treffen van de derde rang. In de elfde minuut scoorde Van 't Hooft, nadat een schot van zijn stick aanvankelijk was gestopt. Zeven minu ten later liep De Beer goed door op een dieptepass van Van 't Hooft en na han dig vrij spelen schoot hij langs Dobiguy. Hoewel Theo Houwen de bal bij een strafcorner een keer op de ljjn stopte, is de Nederlandse zege geen moment in gevaar geweest. Een kwartier na de hervatting tikte De Beer, goed doorge lopen na een schot van Mijnarends, de slecht weggewerkte bal in het Franse doel (3—0). In het laatste sfeerloze half uur, waarin even klungelig en dom werd gespeeld, als in een slechte dameswed strijd, gingen nog enkele kansen op een vierde treffer verloren. Ons tophockey is ernstig ziek Het toernooi in München, tien maanden voor de Olympische strijd in Rome gehouden, heeft duidelijk aangetoond, dat het Nederlandse tophockey ernstig ziek is. Misschien niet ongeneeslijk, maar wel zeer ernstig ziek en het lijkt bepaald onwaarschijnlijk, dat de patiënt voor de reis naar Rome hersteld zal zijn. Oh zeker, er zijn vele oorza ken aan te wijzen, die tot de ineen storting hebben geleid. Een onfris se, door beide partijen verkeerd ge speelde ruzie, die de kern van de ploeg enkele routiniers heeft ge kost. Verder een blessure van Theo Terlingen, het niet fit zijn van Van 't Hoofd en het uit vorm zijn van enkele oudgediende, zoals dc pas uit Amerika teruggekeerde Dekker. Het zijn handicaps, die moeilijk te boven zijn te komen, en zelden is 'n Nederlands elftal onder zulke ongunstige omstandigheden voor 'n toernooi gestart. Dat de re sultaten - vijf punten uit 'n reeks van vjjf wedstrijden, waarin niet tegen Groot-Brittannië en België is gespeeld matig zijn geweest, is echter niet het ergste. Erg is, en bedenkelijk voor de toestand van de oranjepatiënt, dat de ploeg in bijna geen enkele wedstrijd gevoch ten heeft voor een zo goed moge lijk resultaat. Het elftal bezat geen wil, geen enthousiasme, geen doorzettings vermogen. Het speelde slordig, traag, ja vaak lamlendig. De bonds- leiding zal uit het debacle van München de les moeten trekken, dat het de hoogste tijd is voor het aanstellen van een goede leider, wie dit ook zal zijn. Alleen dan kan er weer geest en vechtlust komen in het elftal. Dan zal er wellicht een grotere stimulans zijn voor het op voeren van de conditie, want met al de fysieke kwaliteiten, die toch de basis van snelheid en techniek zijn. is het droevig gesteld. Neder land is mede hierdoor in een paar jaar afgezakt tot een tweede-rangs hockey-natie. Gelukkig zijn er ook nog enkele pluspunten uit het toernooi in de Beierse hoofdstad te halen. Voor enkele jonge spelers, die als debu tanten tegen India en Duitsland moesten optornen, is deze zonnige oktoberweek natuurlijk bijzonder leerzaam geweest en daarbij heb ben vooral Ykema, Mijnarends en Van Vroonhoven getoond tot het s-oede materiaal te behoren. Jaap Volgt, die tegen Duitsland zo goed startte, viel daarna sterk terug, maar al met al heeft zich nieuw talent aangediend, dat tot grote rijpheid zal kunnen komen. Slap Zaterdag was Nederland tegen Spanje niet verder gekomen dan een gelijk spel: 2—2. In de vierde minuut van het inter nationale debuut van Charles Coster van Voorhout scoorde de tengere Amster damse midvoor zijn eerste interlanddoel- punt. Het was de honorering voor goed doorzetten, nadat uit een vrije slag van rechtshalf Marres een combinatie Dek ker-Van Vroonhoven met een schot van deze laatste was besloten en de bal van de doelman was teruggesprongen. De Spanjaarden, die door het hogere aanvangstempo van de Nederlanders was overrompeld leken, maakten zich echter langzamerhand los uit de greep en de wedstrijd, die door de gewijzigde Nederlandse ploeg met Mijnarends op de spilplaats en Marres als kanthalf zo overtuigend was ingezet, verliep binnen een kwartier in een slappe vertoning. Ontmoedigd Het was alsof het Nederlands elftal ontmoedigd was door de felle reactie van de beweeglijke Spaanse ploeg en het niet verder de moeite waard achtte zich nog langer uit te sloven. De uitdrukking, die oud-aanvoerder, thans elftalcommis sielid Dick Loggere aan de Ijjn bezigde: „Ik zou er zo wel tussen willen springen" was typerend voor de wijze, waarop na dat frisse begin werd gespeeld. Vooral in de aanval is op enkele uitzonderingen na. zonder geestdrift, zonder tempo en., zonder hoofd gespeeld. Daarbij kwam nog, dat linkshalf Ton van Djjck, een speler die met zijn techniek en gevoel voor positie nooit faalde, ineens uit vorm was. De Spaanse rechtervleugel Usoz-Cal zado kreeg zodoende veel vrij spel en het is ook in deze wedstrijd weer doelman De Ruiter geweest, die zijn ploeg voor erger heeft behoed. Na een serie mislukte strafcorners voor Nederland begon Spanje het offensief over te nemen en de eerste de beste korte hoekslag tegen Nederland was raak. Hard en scherp sloeg linksback Cavalier, cornerspecialist bij uitstek, de bal in de zeventiende minuut in de hoek. Dwaling van arbiter Door een merkwaardige scheidsrechter lijke dwaling maar ook na een werke lijk schitterende aanval kon Neder land met een voorsprong de rust ingaan. Een gladde combinatie bij de middellijn opgezet, werd besloten met een through- pass van Coster van Voorhout. Carel Dekker scoorde hieruit op onnavolgbare wijze, doch hij had in buitenspelpositie gelopen toen de pass kwam. De Span jaarden protesteerden en de Duitse scheidsrechter keurde het doelpunt af. Op hetzelfde moment floot zijn Britse collega op de andere terreinhelft voor rust, waarbjj hij naar het midden wees. De Duitsers werd hierdoor kennelijk in de war gebracht. Hij kwam op zijn be slissing terug en gaf doelpunt. In de vijfde minuut van de tweede helft maakte hij het weer goed bij de terecht verontwaardigde Spanjaarden. Bij een strafcorner op het Nederlandse doel stopte Houwen de bal op de lijn met zijn stick. De spelleider gaf echter een strafbully en kende toen Houwen bij het wegwerken van de bal even zijn rechter schouder naar voren draaide, een straf- doelpunt toe: 22. De Oranjemannen reageerden nauwelijks. Zij waren onat tent, zonder strijdlust en zij bleven slecht plaatsen. De wedstrijd eindigde zelfs in een periode van hevige pressie op het doel van De Ruiter. Verdere uitslagen: DuitslandIndia 11; Engeland Zwitserland 20: FrankrijkBelgië 0—3: België—India 2—2; Duitsland— Zwitserland 2-1; Spanje-Engeland 3-3. NOAD won protest Op de zaterdag te Utrecht gehouden vergadering van de protestcommissie van de KNVB zijn de protesten van de eerstedivisieclubs NOAD en Stormvo gels behandeld. Het Tilburgse NOAD had na afloop van de op 20 september voor de eerste- divisie A gespeelde wedstrijd Fortuna (Vlaardingen)NOAD twee protesten ingediend. Het eerste gold het tweede doelpunt van Fortuna VI., dat in bui tenspelpositie zou zijn gescoord. Dit pro test werd afgewezen, maar het tweede, wegens het niet toekennen van een NOAD-doelpunt bij de stand 2—1 voor Fortuna, werd toegewezen. Scheids rechter Veldhuizen kende dit doelpunt aanvankelijk toe. maar keurde het later af op advies van zijn grensrechter. De eindstand van deze wedstrijd, die oorspronkelijk 22 was, wordt nu 32 in het voordeel van NOAD. Tevens werd behandeld een protest van Stormvogels, ingediend na de even eens op 20 september voor de eerste-di visie A gespeelde wedstrijd Stormvogels- Wageningen. Volgens de mening van de IJmuidenaren zou het tweede doelpunt van Wageningen in buitenspelpositie zijn gescoord. Het protest werd afgewe zen, zodat de uitslag 2—1 in het voor deel van Wageningen blijft. Alphen verloor van Celeritas: 2—5 (Van een onzer verslaggevers) Alphen heeft tegen Celeritas geen kans gekregen. De 2—5 overwinning, die de Hagenaars wisten binnen te halen, was wel wat aan de hoge kant, maar ver diend was zij zeker. De voorhoede van de gasten, met als uitblinker en motor de eminente linksbinnen Sliphorst, bezorgde Mees c.s. meerdere malen koude rillin gen. De wedstrijd was overigens voor Al phen hoopvol begonnen, vrij spoedig trof een keiharde kopstoot van Hagen, na een voorzet van Wim Boon. de roos 1—0. Hierna kreeg Alphen nog wel enkele sco ringskansen, maar door het falen van Ederveen en kort daarop ook van Elzen behoefde de Haags doelman er niet aan te pas te komen. Toen de gasten de eer ste aanvallen lanceerden, bleek de Haag se linkervleugel het grootste gevaar voor de thuisclub, temeer ook omdat Dus- schoten vaak naar bal, vorm en tegen standers liep te zoeken. Het verwonderde dan ook niet, toen een kwartier latex- de stand al weer gelijk was. De linksbui ten was vrij voor Jansen gekomen, waar- Er vielen gisteren nogal wat verrassingen te noteren voor de Leidse clubs; prettige en onaangename. Tot deze laatste behoort zeker de nederlaag van Vic. Oriëntis tegen het laag geplaatste Spangen en de nederlagen van de 2e-klassers KNS en Zuiderkwartier tegen resp. Swift en ODO. Verrassend in aangename zin waren de overwinnin gen van beide Leidse 3-klassers. De Danaïden en Crescendo, die daarmede wel erg in de kaart van het Delftse DKC speelden. SpangenVicus Oriëntis was een har de strijd, die sterk beïnvloed werd door de krachtige wind. Zoals zo dikwijls kon Vic. Oriëntis tegen het zwaar spelende Spangen zijn normale spel niet ten volle ontplooien. Dat het hard was, getuigt wel het feit, dat niet minder dan 5 straf- worpen 2 aan Spangen en 3 aan Vic. Oriëntis werden toegekend. Door wind- voordeel was de thuisclub voor rust ster ker. Uit een strafworp kon Van Eek de score openen en door dezelfde speler werd het een kwartier later ook 20. Spangen bleef wat gevaarlijker en kwam door Alkhoven met de rust nog met 3—0 voor te staan. Na rust kwam V. O. sterk opzetten. Uit een strafworp scoorde J. Hensen het eerste tegenpunt (3—1). K. Sommeling zorgde na een goed genomen vrije worp voor 32 en er was opnieuw een strafworp voor nodig, die door de zelfde speler benut werd, om tot 33 te komen. Er volgde daarna een zeer leven dige strijd, die kort voor tijd door Van Eek ten gunste van Spangen werd be slist. (43). KNS heeft in de strijd tegen Swift in het eerste half uur de beste kansen op de zege gehad. Door windvoordeel waren onze stadgenoten wel niet direct ster ker, doch zij schiepen zich toch betere kansen dan de Middelburgers. Toch duurde het een kwartier voordat Westbroek van verre afstand inschoot (1—0). Met een doorloopbal zorgde de zelfde speler 8 minuten later ook voor 20, waarna Mondeel 4 minuten daarna eveneens met een doorloopbal tegen- scoorde (21). Direct hierop schoot Rie- zenkamp weer voor KNS raak (31), doch de derde opstelling was beslist in het voordeel van de Zeeuwen. Mej. Dhont en B. de Vries zorgden binnen 4 minuten voor herstel van het evenwicht en direct hierna had ook Eiff succes voor de gasten (34). Even voor rust en 2 minuten daarna misten de Zeeuwen 2 straf worpen, doch een sterk Middel burgs offensief werd door Eiff na 13 mi nuten met een goed doelpunt besloten. (3—5). Vervolgens benutte mej. Steijn een kleine kans (36). Nog even kwam KNS door een fraai schot van mej. S. Rombout terug (46), doch toen Maljers er 4 minuten later met een afstands schot 47 van maakte, was de zaak be keken. Zuiderkwartier kon in de strijd tegen ODO in de eerste helft niet voldoende van het windvoordeel profiteren. Gressie c.s. kregen wel genoeg kansen, doch zij profiteerden er niet van, zodat het eer ste doelpunt na 25 minuten aan andere zijde kwam (01).Nadat ODO 2 en Zui derkwartier 1 'n strafworp gemist hadden, zorgde Gressie kort voor het verstrijken van de rust voor gelijke stand. (1—1). De gasten profiteerden na de hervatting veel beter van de krachtige wind. In de eerste minuten van de tweede helft na men zij reeds de leiding (1—2). Wel kwam de thuisclub door Zirkzee nog op 22, doch de gasten bleven sterker en hadden in de resterende tijd nog drie maal succes, waardoor Zuiderkwartier deze ontmoeting met 52 verloor. GOEDE PABTIÏ AchillesDe Danaiden was van Leicjse zijde een goede partij korfbal. Van het begin af hadden onze stadgenoten het initiatief. Wel kwam het eerste doel punt aan Haagse zijde, doch dat duurde niet lang. F. Pasman zorgde spoedig voor de gelijkmaker en in de tweede op stelling hadden onze stadgenoten een overwicht. Elly van Rhijn kon dit in een doelpunt tot uitdrukking brengen en vervolgens benutte Serdijn een strafworp (13). Van verre bracht Achilles de rust stand op 2—3, doch direct na de hervat ting was het reeds 24 door een doel punt van mej. S. Verhoekx (24). Achil les trachtte het spel te verplaatsen, doch slaagde hierin niet. De Leidse blauwwit- ten bleven sterker en liepen door doel punten van Pasman, Kop en Serdyn tot 27 uit. Een Haags slotoffensief leverde de Hagenaars nog 2 doelpunten op, doch kon de Leidse zege niet meer in gevaar brengen. Eindstand 47. PhoenixCrescendo was voor de rust een slap partijtje. Met wind meespelend was Crescendo stei-ker en voor de korf lukte het uitstekend. K. Cornelissen en T. Ouwerkerk zorgden in de beginopstel ling voor een 02 stand en ook de twee de opstelling was gunstig voor de groen- witten, daar A. Schouten met een door loopbal en een ver schot eveneens twee maal de korf vond (04). Door een Haags tegenpunt kwam de ruststand op 14. Na de hervatting kwam een gela den Phoenix binnen de lijnen, dat erin slaagde de achterstand geheel weg te werken(44). Een spannend slot volgde, waarbij A. Schouten Crescendo opnieuw de leiding gaf (4—5), welke voorsprong zij tot het einde behield. Korfbaluitslagen Zuid-Holland I: SpangenVic. Oriën tis 43; HKVRegenboog 53; Quick Ons Eibernest 27; DeetosHet Zui den 66. Zuid-Holland IIA: KNSSwift 47; HSVSperwers 11; OlympiaanZwer vers 12. Zuid-Holland IIB: OSCR—Hou Stand 510; ZuiderkwartierODO 25; Velox Ready 38; Mei-wedeRozenburg 45 (o.p.v. Mei-wede). Zuid-Holland niB: AchillesDanaiden 47; DKCPams 61; PhoenixCres cendo 45; EurekaAhoy 92; Raven ALO 22 (o.p.v. ALO). Res. le-klasse: Het Zuiden 2HKV 3 47: Deetos 2Het Zuiden 3 42; Die Haghe2Vic. Oriëntis 2 62; Ons Eiber nest 2—HKV 2 6—5. Res. 2e-klasse: Regenboog 2Deetos 3 30; Achilles 2Sperwers 2 11; Quick 2Die Haghe 3 14; Ons Eibernest 3 De Algemene 2 52. Res. 3e-kl. A: OSCR 2Hou Stand 2 •fl5; Phoenix 3Spei-wers 3 3—6; Wion 2—KNS 2 1—6. Res. 3e-kl. B: HSV 2De Algemene 3 90; Rozenburg 3Spangen 2 22; Trekvogels 2HKV 4 24; Het Zuiden 4—Fluks 2 1—7. LEIDSE KORFBALBOND Senioren: le-klasse: Crescendo 2Zui derkwartier 2 50. 2e-klasse: Crescendo 3De Danaiden 3 3—6; Vitesse—Vic. Oriëntis 6 5—4. Jun. LKB/HKBOns EibernestFluks A 1—4. Adspiranten: le-kl.: De Danaiden aDe Algemene a 82; Morskwartier aFluks a 24. 2B: Zijlkwartier aMorskwartier b 2—0. 3A: Fluks cVic. Oriëntis e 9—0; Vic. Oriëntis dZijlkwartier b 04. 3 B: Fluks f—KNS e 1—1; Zuiderkwar tier bFluks g 42. COMPETITIESTANDEN Zuid-Holland I HKV 5—10 't Zuiden 5—5 Die Haghe 59 Spangen 64 O. Eibernest 56 Quick 62 V. Oriëntis 45 Regenboog 50 Deetos 55 Zwervers Actief Algemene HSV Fluks Zuid-Holland IIA 59 Olympiaan 58 Swift 47 Sperwers 5—5 KNS 3—3 5—3 5—1 4—0 Zuid-Holland II B Rozenburg 610 Gymnasiasten 54 Ready 5— 9 OSCR 4—2 Hou Stand 69 Zuiderkwartier 42 Mei-wede 55 Velox 50 ODO 6— 5 Competitie CKB Van het programma van zaterdag ging één wedstrijd niet door en dat was die tussen Pernix en Merwede in de hoofd klasse west. De spanning aan de kop is hier wel enigszins geweken. Excelsior deed het in Rotterdam wel goed, maar met 87 wist R'dam Zuid deze wedstrijd toch te winnen en dat betekende, dat ook Excelsior voorlopig is teruggewezen. VES heeft zich niet verder laten terug dringen. De Hagenaars versloegen PKC met 63 en de Papendrechters spelen ook geen rol meer. Vr.'schaar won voor de eerste maal: VEO scoorde wel negen maal, maar de Hai-dinxvelders deden dat toch een keer meer. Aan de staart is de spanning toegenomen, temeer daar Ons Eiland niet van GKV won. De roodbroe^ ken moesten zelfs een 03 achterstand wegwerken en dat lukte maar net (33) R'dam Z 5—10 Ons Eiland 5—5 Pernix 5— 7 Excelsior 4—4 VES 5— 7 Merwede 4—4 VEO 6— 6 Vr.'schaar 5—2 PKC 7— 6 GKV 6—1 Meer verrassingen waren er in de le klasse A. Het werd voor leider Ijsvogels een uitstekende dag. Pernix 2 moest met 84 voor de Hagenaars de vlag strijken. De concurrenten van Ijsvogels deden het bepaald niet best. Vooi-al VES 2 niet. De kampioenen verloren op eigen veld met 610 van Excelsior 2 en lijken thans kansloos. Ook DES stelde zijn aanhang teleur in Oegstgeest. Fiks bereikte in deze potige wedstrijd een zeer goed re sultaat: 88. Bepaald opgelucht zal Ons Eiland 2 zijn. Met 14 werd van DES 2 in Delft gewonnen. De degradatiestrijd schijnt hier uitsluitend een aangelegen heid te worden tussen DES 2 en VEO 2. Ijsvogels DES VES 2 Excelsior 2 Fiks 7—14 6—10 6— 8 7— 8 6— 7 Pernix 2 55 Tonego 54 Ons Eiland 2 64 DES 2 6—0 VEO 2 6—0 Bepaald spannend blijft de strijd in 2A. Het eerste treffen tussen Warmond en Fluks kwam niet tot een beslissing en met 33 blijven de kansen voor beide twaalftallen vrijwel gelijk. TOP was toch nog iets zwakker dan Velocitas en ver loor met 47. Pernix 3 verloor zijn 4e wedstrijd. Nu van Fluks 2 in Noordwijk met 32. Warmond 611 TOP 3—2 Fluks 4— 7 Pernix 3 4—0 Velocitas 56 Tempo 40 Fluks 2 2—2 Zuid-Holland III B DKC 6—9 Crescendo 5—6 Achilles 6—8 Phoenix 6—6 Raven 6—7 Danaiden 6—4 ALO 6—7 Pams 5—2 Eureka 6—7 Ahoy 6—2 Een rampzalig momentniet alleen voor het slachtoffer, maar voor het gehele Nederlandse voetbal: de troef voor het oranjeteam voor de wedstrijd tegen DuitslandRoel Wiersma. wordt ernstig geblesseerd van het PSV-veld gedragen. bij Alphens goalie het leer niet onder controle kon krijgen en midvoor Dat voor het inschieten had: 11. De gasten ondernamen ook hierna nog enkele gevaarlijke aanvallen, maar doelpunten kwamen er in die eerste helft toch niet meer. Ook Alphens voorhoede wist zich enkele kansen te scheppen, maar het zwakke spel van de binnen- spelers was oorzaak dat de Haagse ach terhoede steeds weer kon wegwerken. Na de thee waren de eerste aanvallen voor Alphen, maar reeds bij de eerste de beste tegenaanval faalde Alphens linker verdediging en toen Jansen door uitlo pen hot gevaar probeerde te onderschep pen. was hij juist een stap te laat bij de midvoor, die het leer langs hem in het verlaten doel knalde: 12. Even wist Al phen het spel naar de andere kant te verplaatsen, maar direct gevaar ont stond er toch niet voor de bezoekers, die door hun linksbinnen Sliphorst op een 13 voorsprong kwamen. Alphen begon daarna de zaken weer beter aan te pak ken en uit een door Dusschoten geno men vrije schop kopte Hagen het leer keurig in de uiterste bovenhoek: 23. Er moesten daarna nog ruim 20 minuten gespeeld worden en met een sterk aan vallend Alphen leek nog alles mogelijk. Toen echter vijf minuten later Alphens defensie de zaak weer eens dacht te kunnen afkijken scoorde midvoor Dat opnieuw: 24. Daarmee was Alphen ver slagen. Dezelfde speler bracht daarna de stand nog op 25. Alphia liet winst liggen bij DHL: 1—1 (Van een onzer vei-slaggevers) Toen Alphia in de laatste minuten van de wedstrijd bij DHL een strafschop werd toegekend, juichte al wat Alphen was bij voorbaat. Een op zijn benen tril lende S. Bouthoorn zag echter geen kans deze unieke kans op de volle winst te benutten. Hij knalde het leer enkele me ters naast het doel, zodat de Alphianen genoegen moesten nemen met een 11 spel waarmee zij overigens dubbel en dwars tevreden mochten zijn. De eerste tien minuten waren voor de thuisclub, waarbij vooral de snelle linksbuiten zich wist te onderscheiden en doelman Kramer, die de geblesseerde Rietveld uitstekend verving, enkele ma len in actie bracht. Toen Alphia tot en kele tegenaanvallen kwam, schoot eersfc Wim de Jong en later Koenekoop in de handen van de Delfste doelman. Het plaatsen en opbouwen van de aanval liet in berrie elftallen nog al wat te wensen. Alphia trok in de tweede helft direct fel ten aanval, maar spoedig moesten de Oranjehemden weer alle aandacht be steden aan de verdediging. Meerdere malen moesten alle zeilen worden bij gezet om doelpunten te voorkomen waarbij vooral enkele vrije trappen met veel moeite konden worden weggewerkt. Toen de tweede helft 17 minuten oud was, wist de DHL-midvoor van een aar zeling in de Alphia-defensie te profi teren en Eh-amer het nakijken te geven: 10. Wonderlijk genoeg herstelde Al phia zich, ondanks de heftige druk op haar doel. Uit een vrije trap wist D. Uit hol met een keihard schot via het hoofd van een der DHL verdedigers de gelijk maker in te schieten 11. Toen vijf minuten voor het einde de doorgebi-oken Koenekoop binnen de bekende lijnen ge haakt werd, schoot Bouthoorn, zoals wij reeds meldden de bal meters naast het doel. Het einde kwam derhalve met een puntenverdeling. Rest nog te vermelden, dat de Delftse rechtsachter 3 minuten voor het eindsig naal naar de kleedkamer werd gestuurd, wegens ongepaste opmerkingen over de leiding. TENNIS Tennisploeg voor wedstrijd tegen Finland Voor de wedstrijd tegen Finland om de Koning Gustaaf-beker, is de Neder landse ploeg samengesteld. Als aanvoer der en dubbelspeler treedt op J. H. Goris, terwijl P. van Eysden en J. A. Karamoy de ploeg completeren als singlespelers. Om zoveel mogelijk te wennen aan de snelle, overdekte houten banen, zal in Nederland worden geoefend in de Sporthal van de Technische Hogeschool te Delft, welke wel de snelste baan in ons land is. De wedstrijden worden verspeeld op 30 en 31 oktober en 1 november. Het team zal op dinsdag 26 oktober van Schiphol vertrekken. De merrie Petite Etoile van de Ali Khan heeft zaterdagmiddag op New Market de Champion Stakes over 2010 meter gewonnen. Daarmee verdiende dit succesvolle paard, dat in haar zes starts van het seizoen ongeslagen bleef, de Oaks en de 1000 Guineas race won, ruim honderdduizend gulden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 14