1 HANG is alleen HANG als er RANG op staat. Scylla verloor in kat en muis spel (sponsrubber!) van Punch Er is iets veranderd in Londen MAANDAG 19 OKTOBER 1959 Advertentie 8JUUUUimmJULM.» 8 8 8 MJJ.M.U.M tJUM.U9 i 9UJJJA.9 Hg ^>8 8.8.8.8.8.8.8.8.8.8JU.8J.8.8.8.8.8.8jL8JÜL8JüLit Z' 3 ^an9 Pfuit 19 ct per ro! Rang Crème de Cacao 22 ct per rol Tafeltenniscompetitie (Van onze tafeltennismedewerker) Scylla heeft het ook in de uitwedstrijd tegen Punch niet tot een overwinning kunnen brengen. Integendeel. Met de niet mis te verstane cUfers 91 moesten onze stadgenoten zaterdag avond beide punten in Delft achter laten. Ook ditmaal moet het spons rubber, dat zo langzamerhand een revolutie in de tafeltenniswereld te weeg schijnt te gaan brengen, als de directe oorzaak voor deze afstraffing worden aangevoerd. De Leidenaren hebben hiertegen de juiste afweer nog niet gevonden en zelfs Van Zoelen. die toch zeker over de nodige capaci teiten beschikt, kon nagenoeg niets uitrichten. Ook de game-uitslagen geven een heel duidelijk beeld, dat er hier sprake was van een kat en muis spel. In de par tijen van Schüler, de sterkste man bij Punch, was dat zelfs overduidelijk. Want de cijfers 2112, 214, die hij tegen Van der Voort behaalde en de 216, 2111 tegen Van der Laken, maken elk commentaar overbodig. Van Zoelen mocht het tegen hem dan iets beter TAFELTENNIS Verrassende nederlaag van Sparta tegen Maasstad Op het punt van verrassingen Is men in de hoogste klasse van ons vaderlandse tafeltennis niet bijzonder rijk gezegend, want daarvoor liggen de zaken te duidelijk. Maar als er zich dan ook eens 'n verrassing voor doet, is het goed raak ook. Wie zou hebben gedacht, dat 't roemrijke Sparta met zijn coryfeeën en talrijke landstitels, zich zou laten kloppen door 'n onbetekende R'damse club, die vorig seizoen moeizaam de promotiecompe titie tot een goed einde had weten te brengen. De Spartanen werkten de nederlaag tegen Maasstad in de hand door met twee invallers te verschij nen. Maar een feit blijft toch maar, dat zelfs Paul Gimbel het hoofd moest buigen voor Boogaard, die on geslagen bleef en bovendien de Mejj tweemaal zag winnen, terwijl Verste gen de zege tot een feit maakte door van Hans Onnes te winnen. Batswingers heeft zich hersteld! Een fraaie 7—3 zege op het toch altijd moeilijk te kloppen PSV was hiervan het gevolg. De invallers bij Sparta 1 waren de oorzaak dat ook het tweede met invallers moest aantreden. Gevolg: een 82 nederlaag tegen Smash. Wibo 2 deed goed werk door met 73 van Povac te winnen. Scylla kreeg in Delft een heel koude douche want de Leide- naars verloren met niet minder dan 91 van Punch, dat zijn weg in de hoogste klasse .wel zal winnen. In hoofdklasse B wilde Batswingers 2 niet onderdoen voor het eerste en klopte Maasbree met 82. Wibo 3 verloor na spannende strijd met 64 van OTTC. Docos eerste puntje is binnen via een 5—5 gelijkspel tegen Togido. Treffers blijft goed meedoen en liet Luck Raek mét lege handen naar Weert terugke ren. En hoe! Met niet minder dan 91 verloren de Weetenaren, van wie alleen Posno eenmaal kon winnen, n.l. van Hogenboom. Elan kwam maar net tot een 64 zege op Atoom en dan nog voornamelijk door toedoen van Agnes Simon, die driemaal won. In groep H van de overgangsklasse springen de matige resultaten van de DOS teams in het oog. DOS 2 bereikte tegen Milksteamers ternauwernood 5—5 en het derde kwam tegen Maasstad 3 tot dezelfde score. Beter werk deed Batswingers 3 door zijn 8—1 zege op Wibo 4. Ook Salamanders bereikte niet meer dan 55 tegen Dordrecht uit. De 55 stand was ditmaal troef in deze klas, want ook bij USV - GEB werd dit resultaat bereikt. Treffers 2 won met 7—3 van ATTC 2. doen, met 2117 en 2115 was ook hij volkomen kansloos. Ook de Koreaan Kim bleef baas in eigen huis. zij het dat hy daarmee iets meer moeite had dan zijn teamgenoot. Tegen hem hadden zowel Van Zoelen als Van der Laken winstkansen, beiden dwongen hem drie games af, maar zijn zeer effectvolle en gevarieerde spel deed de balans steeds naar zijn zijde door slaan.. Het enige tegenpunt, waarmee tevens de eer gered werd, kwam van Van Zoelen, die met. 2220 in de derde game Duim juist op voldoende afstand hield. SCYLLA 2—SMASH 3 Heel wat beter verging het de reserves van Scylla. Dit team behoort met de spelers Karamoy, Verkerk en Kanbier tot de sterkste in de Overgangsklasse H. Het ligt daarom in de lijn der verwach tingen, dat het het volgend jaar de Hoofdklasse zal kunnen binnentreden. Een goede stap in die richting werd zaterdag al gedaan tegen het op bezoek komende Smash 3 uit Amsterdam, dat als één der medekandiddten voor de bovenste plaats moet worden beschouwd en waarvan met 73 werd gewonnen. Voor dit resultaat was allereerst Lex Karamoy verantwoordelijk, die met drie overwinningen zijn goede vorm nog eens duidelijk onderstreepte. Verkerk kwam tweemaal tot winst, maar moest tegen de sterkste Amsterdammer, Van Leeu warden, zijn eerste nederlaag van dit seizoen incasseren (1821, 2022). Een ongetrainde Kanbier, militaire dienst, kon aan dit totaal slechts één punt toevoegen, maar tezamen met de overwinning in het dubbelspel was het voldoende om de eindstand op 73 te brengen. TOGIDO 1—DOCOS 1 Docos is er zaterdag in geslaagd zijn eerste winstprint in de hoofdklasse te behalen. Dat gebeurde tegen Togido in Haarlem. Tegen dit met sponsrubber uitgeruste team kon alleen Bakker tot de volle winst komen. Dit bleek achteraf de basis te zijn geweest voor het gelijke spel, want van zijn beide teamgenoten, Grimbergen en Van Veen, wist alleen de laatste een overwinning te behalen op G. Priester. Tegen Van Eyk was hij er dicht bij, maar na een zeer felle en spannende strijd verloor hij met 26—24 in de derde game. Grimbergen speelde deze avond niet bepaald slecht, maar hij miste de nodige zelfbeheersing om op de kritieke momenten de winst te for ceren. Het dubbelspel werd tenslotte een Leidse overwinning, zodat op de valreep de halve winst nog gered kon worden: 5—5. Lisse bleef op de goede weg Dat Lisse op de goede weg is, bewijst wel de derde achtereenvolgende over winning, nu in de uitwedstrijd tegen Delft. Lisse verscheen met een inval ler voor de geblesseerde doelverdediger Baak, voor wie Hoogendoom was op gesteld. Met de wind tegen ondernam Lisse al verschillende aanvallen, terwijl ook Delft de Lisse-verdediging op de proef stelde. Het eerste succes was evenwel voor Lisse. C. v. d. Zwet pas seerde met een prachtig schot de Delftse doelman kansloos. Er was toen een kwartier gespeeld. De thuisclub zete hiema alles op de aanval en na een haJf uur was het Ditmars, die de partijen op gelijke voet bracht: 1—1. De strijd bleef zeer aantrekkelijk en beide ploegen werkten hard, totdat 7 minuten voor rust A. Bon een kogel op het Delftse doel loste, het leer kwam van de paal terug. Waarna wederom C. v. d. Zwet Lisse een voorsprong gaf, 12. met welke stand de rust aanbrak. De tweede helft was beduidend min der dan de eerste en hoewel Lisse het voordeel van de wind had, was de voor hoede niet zo actief meer. Na 20 minu ten werd een penalty wegens ongeoor loofd aanvallen van een der Delftse achterspelers door Ton Boon keihard ingeschoten, 1—3. Tien minuten voor het einde kroop Lisse door het oog van de naald, toen de Delftse midvoor zo onfortuinlijk was een penalty te missen. Vier minuten voor het einde verkleinde Van Dijk de achterstand door van korte afstand Hoogendoom te passeren, 2—3, en hierbij bleef het. Succes voor Leidse Watervrienden De Leidse Watervrienden namen deel aan de bondszwemkampioenschappen van de Ned. Culturele Sportbond. De publieke belangstelling was zeer groot in het bad te Velsen IJmuiden-Oost. Voor de L.W.V. zijn deze wedstrijden zeer gunstig geweest. Bij de dames werd Gea Jonker bonds- kampioen op de 100 meter rugslag, bij de heren was dit Joop v. d. Hulst op de 200 meter schoolslag. Verder werden 4 tweede en 4 derde prijzen veroverd. De uitslagen luidden: 100 meter schoolslag dames: 1. S. Grossenbrogt (AWV) 1.34.3 sec; 2. G. Prins (LWV) 1.34.9 sec; 4. H. v. d. Vet (LWV) 1.36.8 sec. 100 meter schoolslag heren: 1. B. Hartsema (GWV) 1.20.5 sec; 2. J. v. d. Hulst (LWV) 1.22.9 sec; 4. W. Smit (LWV) 1.25.6 sec; 9. H. Jansen (LWV) 1.31.2 sec. 200 m. vrije slag dames: 1. A. v. Dijk (HWV) 2.59 sec; 3. M. v. Velsen (LWV) 3.12.3 sec. 200 m. vrije slag heren: 1. P. Abbink (AWV) 2.41.3 sec; 5. K. Voskuil (LWV) 2.58.- sec; 6. F. Kerkvliet (LWV) 2.58.8 s. 100 meter rugslag: 1. G. Jonker (LWV) 1.28.- sec; 3. I. Flaman (LWV) 1.32.- sec; 4. A. Sira (LWV) 1.32.- sec. 100 m. rugslag heren: 1. H. Tops (AWV) 1.15.4 sec; 8. J. Reyken (LWV) 1.34.- sec. 100 meter vlinderslag dames: 1. W. Westerdijk (AWV) 1.30.8 sec; 2. H. v. d. Vet (LWV) 1.36.6 sec. 50 meter vrije slag meisjes: 1. G. Heike (ZWVI 35.9 sec: 6. I. Spruyt (LWV) 39.4 sec; 8. A. Sira (LWV» 40 sec; 12. I. Flaman (LWV) 41.5 sec. 50 meter vrije slag jongens: 1. Ch. Heil (AWV) 29.8 sec; 7. J. Nieuwenburg (LWV) 33.6 sec; 20. W. Kukler .LWV) 36.3 sec; 28. G. Jansen (LWV) 40.8 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. J. Schokker (GWV) 3.17.6 sec; 3. G. Prins (LWV) 3.33.4 sec. 200 meter schoolslag heren: 1. J. v. d. Hulst (LWV) 2.59.6 sec; 5. W. Smit (LWV) 3.12.- sec; 6. H. Jansen (LWV) 3.20.6 sec. 100 meter vrije slag dames: 1. A. v. Dijk (HWV) 1.18.4 sec; 3. G. Jonker (LWV) 1.22.5 sec; 7. M. v. Velsen (LWV) 1.25.9 sec. 100 meter vrije slag heren: 1. P. Abbink (AWV) 1.08.8 sec; 9. F. Kerkvliet Zwemsuccessen in Mechelen In Mechelen (België) zijn gisteravond Internationale zwemwedstrijden gehou den, waaraan ook Nederlandse zwem mers en zwemsters hebben deelgenomen. De 100 meter vrije slag was een com plete Nederlandse aangelegenheid. Cockie Gastelaars (SZC) werd eerste in 1 min. 4.3 sec.: Henny van der Vel de (De Robben) werd tweede in 1.05,5; Astrid Ording ('t Gooi) derde in 1.07,2; Willy Lambour (Naarden) vierde in eveneens 1.07,2 en Tineke Lagerberg (Naarden) vijfde in 1.11.0. Pas op de zesde plaats kwam de eerste niet-Ne- derlandse vertegenwoordigster De Belg verbauwen won de 100 me ter rugslag heren in 1 min. 7,2 sec. Geutjes van Neptunes Amersfoort en de Hagenaar Leenadrs (ZTAN) deelden de tweede plaats met 1.09.7. Wiecer Mensonides (ZIAN) won zowel de 100 als de 200 meter-schoolslae. Op de 200 meter was zijn tijd 2.42,6. Op de 100 meter schoolslag zegevierde de Ha genaar in 1.14.5. Op de 200 meter schoolslag dames werd A^ den Haan verslaeen door de Duitse Urselmann. Het meisje uit Kre- feld zegevier^P in 2.50.7. Ada den Haan kwam tot 2.52.9. De 400 meter vrije slag was weer ge heel voor Nederland. Corrie Schimmel ('t Gooi) won in 5 03, Marian Heems kerk (Naarden) werd tweede in 5.03,6; Jans Koster CtGooi) derde in 5.13 en Mary Kok (De Robben) vierde 5.20,5. De 100 meter rueslag dames leverde België een nieuw nationaal record op. Gabv van den Branden werd eerste in 1.16.3; Tineke Lageberg (Naarden) leg de beslag od de tweede plaats in 1.20,8; Rla van Velzen (ZIAN) zegevierde op de 100 meter rueslae in 1.12.3 vóór Hen ny van der Velde in 1.16.9. (LWV) 1.15.- sec: 10. K. Voskuil 1.17.- s. 4x50 meter wisselslag dames: 1. W. Westerdijk (AWV) 3..22.5 sec; 2. H. v. d. Vet (LWV) 3.23.3 sec; 4. M. v. Velsen (LMV) 3.37.- sec; 6. G. Prins (LWV) 3.41.4 sec. 4x50 meter wisselslag heren: 1. Th. v. Werven AMV) 3.06.4 sec; 5. W. Smit (LWV) 3.32.4 sec; 8. H. Jansen (LWV) 3.39.2 sec; 10. J. Nieuwenburg (LWV) 3.43.6 sec. BADMINTON Zege voor dubbel Sonne ville/Karamoy Badminton heeft zich de laatste jaren in ons land een steeds grotere populari teit verworven. Tijdens de dit weekeinde gehouden Haagse kampioenschappen is dit weer overduidelijk gebleken. Meer dan 150 deelnemers hadden acte de présence gegeven en speelden in de Marlot Hal te Wassenaar meer dan 180 partijen, voordat de winnaars in de diverse klassen bekend waren. In de A-klasse veroverde P. Seth Paul de eerste prijs. Dit leverde hem tevens een plaats op in de selectie-ploeg voor het landentoernooi tegen Duitsland, zo dat voor hem dus van een dubbel succes sprake was. F. Sonneville (Voorschoten), de ex- wereldkampioen, speelde dit keer alleen de herendubbel. Het was vooraf duidelijk dat hij, tezamen met L. Karamoy, de tennis-kampioen, tot de favorieten ge rekend moest worden. Hij heeft zijn aan hang dan ook niet teleurgesteld. In een uiterst spannend duel versloeg dit duo Fortunati/Seth Paul in twee sets. Dat ze het niet cadeau gekregen hebben, blijkt uit de cijfers waarmee zij hun zege be haalden. (1817, 1714). Vooral in de laatste set was de spanning groot. For tunati/Seth Paul kwam met 147 vóór, kregen zelfs ettelijke set-points, maar toen toonde Sonneville zijn klasse. On der daverende byval werd de achter stand ingelopen en toen het uiteindelijk 14—14 werd, was het pleit snel beslecht. De Leidse clubs waren in de B-klasse goed vertegenwoordigd. Vooral VEGLO kwam uitstekend voor de dag. Wong werd B-kampioen door een zege op Knoors. Tevoren had hij de handen vol gehad aan zijn clubgenoot P. B. Guérin, die pas in de laatste set na verlenging het hoofd boog (1817). De herendub bel finale was een geheel Leidse aange legenheid. E. en P. B. Guérin hadden op de late avond geen moeite met Wong/ Ballgooy. In het gemengde dubbel in de B-klasse brachten mej. Bonnet en J. Keuning (Smash) het tot de kwartfinale, waar zij verloren van het echtpaar Rid der. De voornaamste uitslagen: H.E. A-klasse: Seth Paulv. d. Sluis: 15—12, 10—15, 15—10. D.E. A-klasse: Mevr. RobbéMevr. Quist: 11—8, 12—10. G.D. A-klasse: Mevr. Sonneville/R. de WitMej. Vogelsang/L. Meyer: 1512, 10—15, 15—10. DD. A-klasse: Mevr. Quist/mej. Vogel sangMej. Reinhard/mej. Kleest: 156, 15—5. Aan het interlandprogramma van het Nederlands amateurelftal is nog een wedstrijd toegevoegd. Op dinsdag avond 3 november a.s. speelt Nederland (amateurs) tegen Zwitserland in het Diekmanstadion te Enschede. Schildwachten voor Buckingham Palace thans ver binnen de hekken teruggetrokken (Von onze Londense correspondent) Sinds zaterdag is er iets veranderd in de typische Londense atmosfeer. De grenadiers en de Cold- stream-gardisten die tot nu toe de wacht hielden voor Buckingham Palace hebben een vernede rende aftocht moeten bla zen, iets wat hun in oor logstijd zelden of nooit zou zijn overkomen. Want zij behoren tot de keur troepen van het Britse leger, die allerlei zware karweitjes aan het front met succes plachten op te knappen. Maar thans moesten zij het afleggen tegen het opdringende pu bliek, vreemdelingen en dagjesmensen die vaak tot op de tenen van de onbe weeglijk voor hun schild- huis staande soldaten in hun scharlaken tuniek, lange blauwe broek en hoge zwarte bontmuts, die op het puntje van hun neuzen schijnt te balan ceren. Zij waren een van de bezienswaardigheden van Londen, die geen be zoeker mocht overslaan. Vooral hun stram heen en weer marscheren en hun stampvoetend zwenken be hoorden tot de dingen, die men gezien moest hebben. Deze „speelgoed"-soldaten staan onder ijzeren Prui sische discipline, gekopi eerd van Frederik de Grote. Zy mogen op straf fe van dagenlang cachot met niemand praten en zelfs niet reageren als ze door dwazen worden ge provoceerd. De filmactrice Ava Gard ner kietelde eens een der bontmutsen onder zijn kin. Er ging een storm van protesten door heel Engeland op. Zoiets stond gelyk aan majesteits schennis! Zaterdag zijn ze ten aanschouwe van duizen den veilig teruggetrokken tot ver binnen de hekken. Men kan de gardeschild wachten alleen nog maar door een verrekijker goed opnemen. Maar tegen de somber grijze voorgevel van Buckingham Palace dat overigens nooit als koninklijk paleis is ge bouwd, maar de hertog van Buckingham in de 18de eeuw tot verblijf diende doen ze het met hun fel afstekende rood misschien wel decoratie ver dan vroeger. Zij kun nen nu in elk geval hun taak op minder vermoeien der wijze volvoeren, want om urenlang, vaak in de brandende zon, met bont muts op temidden van een joelende volksoploop te exerceren was, alle stoere voorschriften ten spijt, bepaald geen pretje.... Kampioensrit K.N.M.V. De uitslagen van de vrijdag en zater dag gehouden kampioensrit van de KNMV luiden: Senioren tot en met 175 cc: 1. D. J. Muller (Holten) op CZ, 0 strafpunten; 175 cc t.e.m. 250 cc: 1. Frits Selling (Amsterdam) op Greeves, 1 strafpunt; Boven 250 cc: 1. J. Heijboer (Moercapel- le) op Maico 24 strafpunten. Zijspanklasse: 1. B. P. Emmelkamp (De Bilt) op Zundapp, 136 strafpunten. Junioren tot en met 175 cc: 1. N. L. Pols (Waalwyk) op DKW, 15 strafpun ten; 175 cc t.e.m. 250 cc: 1. J. W. R. van der Kolk (Lochem) op Jawa, 10 straf punten. Boven 250 cc: 1. C. Albers (Ab coude) op BSA, 16 strafpunten. SCHAKEN Kandidatentoernooi in Zuid-Slavië Gisteren is in Belgrado de 22ste ronde van het kandidatenschaaktoer- nooi gespeeld. Alle partijen werden af gebroken. Het waren de ontmoetingen Tal - Smislov, waarin Tal de meeste kansen heeft, Fischer - Keres, waarin Fischer zeer zwak staat, Olafsson - Pe trosjan. die in de afgebroken stelling een licht overwicht voor Olafsson te zien geeft en de partij Gligoric - Ben koe, waarin Gligoric beter staat. Later op de avond liet Smislov be kend maken, dat hij zijn party tegen Tal gewonnen geeft. De F eijenoordev Schouten (links) in duel met de Willem 2-verdedi- ging. Rechts op de foto de Tilburg- se doelman Feyt. GYMNASTIEK Rus Juri Tifov werd Europees kampioen De Rus Juri Titov heeft beslag gelegd op de Europese gymnastiektitel voor heren. In het eindklassement van de wedstryden, die te Kopenhagen zyn ge houden. bezette hy de eerste plaats met 57,85 punten. Tweede werd zyn landge noot Parvel Stolbov met 56.30 punten. Het klassement ziet er verder als volgt uit: 3. Philippe Fuerst (W.-Dld.) 55.45 pnt., 4. Ferdinand Danis (Tsj. Slow.) 55.40 pnt., 5. en 6. ex aeque Wray Stewart (GB) en Ernest Fivian (Zwits.) beiden 55.25 pnt. Chaklin (Rusl.), de wereldkampioen 1958, moest wegens een schouderblessure verstek laten gaan. Hy volgde de wed stryden vanaf de tribune. De Nederlandse gymnasten Jaegers en Boot hebben slechts een zeer bescheiden rol gespeeld. Jaegers bezette in het eind klassement meteen totaal van 50.65 pnt. de 32ste plaats en Klaas Boot eindigde met een totaal van 50.00 punten op de 35ste plaats. VOLLEYBAL Oostduitsers namen het niet De hoofdcommissaris van de Par ij se politie is er de oorzaak van geweest, dat de interland-volleybalwedstryd Frank rijkOost-Duitsland, die zaterdag te Parijs zou worden gespeeld, niet is doorgegaan. De „prefectuur" had ver boden, dat vóór de wedstrijd het Oost- duitse volkslied zou worden gespeeld en bovendien, dat in het stadion de Oost- duitse vlag zou wapperen. Dit namen de Oostduitsers, die zich beledigd acht ten. niet en zy trokken zich terug. Alle pogingen, die de bestuursleden van de Franse Volleybalbond aanwendden om de partyen de poli tie-autoriteit en de leiders van de Oostduitse volleybal- ploeg van hun standpunt af te brengen, leden schipbreuk. PAARDESPORT Hairos II won in Duitsland H ai ros II heeft gisteren in Gelsen- kirchen het Nienbausen Rennen over 3200 meter gewonnen met een km.-tijd van 1.22.1. De Franse hengst van de heer A. Voordouw, die werd gereden door W. H. Gecrsen, had de maximum handicap en vertrok samen met het Duitse paard Fifi Beau Gosse op 3320 meter. Het was een gemakkelijke over winning voor Hairos; aan de finish had hij ruim twintig meter voorsprong op het veld. Er namen 11 paarden aan deze dravery deel. De eerste prijs was 8000 mark. De uitslag luidt: 1. Hairos II (Ned.) (1.22.1); 2. Scipio (Did.) (1.26.6); 3. Fifi Beau Gosse (Did.) (1.23-9); 4. Don Juan (Did.) (1.27.-). WIELRENNEN Rik van Looy wint Ronde van Lombardije De Belg Rik van Looy, de vorige week winnaar van Parijs-Tours, heeft giste ren de Ronde van Lombardije gewonnen. In de eindsprint versloeg hy een vyftig- tal renners. Van Looy vestigde een nieuw record voor de Ronde van Lom- bardye door tot een gemiddelde snel heid te komen van 40.899 km. per uur. Het oude record stond op naam van de Italiaan Defilippis met een gemiddelde van 39.705 km. per uur en werd het vorige jaar gevestigd. De uitslag luidt: 1. Rik van Looy (Belg.) 240 km. in 5 uur 52 min. 5 sec. (gem. 40.899 km. per uur), 2. Vannitsen (Belg.) z.t., 3. Poblet (Spanje) z.t.; 4. Fantini (It.) z.t.; 5. Galeaz (Spanje) z.t.; 6. Darrigade (Fr.) z.t.; 7. Bruni (It.) z.t.; 8. Oreste Magni (It.) z.t.; 9. Benedetti (It.) z.t.; 10. Mar tin (It.) z.t. Koersen Mereveld De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Amersfoortprijs le afd.: 1. Walnut Ere bus (J. Hof) 1.31.3; 2. Xenograaf; 3. Xa- vero. Toto wi. f 2.50, pl. f 1.30, f 3.40, f 1.50, koppel f 4.40, cov. f 5.10. Maarsenprijs le afd.: 1. Young Bonni B (L. J. Heyman) 1.28.5; 2. Yellowbird van Miranus; 3. Ylinotte. Toto wi. f 14.70, pl. f4.70, f2.30, f4.60, koppel f 13.80. cov. f 7.40. Maarsenprys 2e afd.: 1. Yasmir (J. Oos- ting) 1.28.2; 2. Yellow Rose; 3. Y. Zella. Toto wi. f3.70; pl. f 1.70, f2.30, f4.30, koppel f 12.50, cov. f 1. .29.3; 2. Vauban Öudenrynprys, amateurrijders: Ologie M (G. v. d. Wal) 1.29.3; 2 B; 3. Xema S. Toto wi. f7.20, pl. f2.10, f 1.50, f 2.30, koppel f 8.10, cov. f 4.10. Prijs der 4-jarige stayers: 1. Way Jewel (P. M. Smit) 1,26.4; 2. William Z; 3. Win ston Hanover. Toto wi. f 1.90, pl. f 1.40, f 2.70, f 2.10, koppel f 3.20, cov. f 5.90. Soestprys: 1. Wendy Hollandia (P. Hey- nen) 1.27.7; 2. Veratonka; 3. Vrolijke Frans. Toto wi. f2.80, pl. f 1.70, f4.90, f3.90, koppel f6.cov. f 11.30. Mereveld's Vier Kilometer: 1. Sandra (A. Th. Knynenburg) 1.25.5; 2. Tilda O; 3. Rol de Cinq Mille. Toto wl. f7.20, pl. f 1.90. f3—, f2.70, koppel f29—, cov. f 8.90. Zullenprys: 1. Valencia (J. Wagenaar Ir.) 1.25.9: 2. Vincent Hollandia; 3. Sir Spencer. Toto wi. f9.40, pl. f3.70, f 1.70, f2.50. koppel f5,cov. f5.60. Mereveld's Herfst-kampioenschapprijs 1. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) 1.24.7; 2. Double Six M; 3. Sonja Zora. Toto wl. fl.10. pl. f 1.10, fl.10, koppel f 1.80, cov. f 1 90. Amersfoortprijs. 2140 m., 2e afd.: 1. Xe- rophyt (J. Oosting) 1 29.9; 2. X Straal W; 3 X. Goudenrijder Toto wi. f 17.70; pl. f3.20, f2.90, f 1.50, koppel f 16.20, cov. f7.80. Totalisatoromzet f 169.049,50. Leidse Bridgeclub DDS De uitslagen van de 2de ronde der viertallencompetitie luiden: Team Kuilmanteam Van Leeuwen 4428; team Krulteam mevr. Ree kers 29—22; team Verboog—team De Nie 5012; team mevr. Visserteam Baggen 3835. 3de ronde: team mevr. Visser—team mevr. Seis 4812; team Verboogteam Krul 4015; team Kuilmanteam me vrouw Reekers 4824; team Baggen team v. Leeuwen 4731. De stand luidt thans: 1. Team mevr. Visser 3 gesp. 5 pnt.; 2. team Kuilman 24; 3. team Verboog 34; 4. team Baggen 23; 5. team Krul 22; 6. team mevr. Reekers 32; 7. team v. Leeuwen 3—2; 8. team De Nie 20; 9. team mevr. Seis 20. Waterpolo-nieuws De eerste wedstrijd voor de bekercom petitie, waaraan drie Leidse ploegen deelnemen (LZC, De Sleutelstad en De Zyl) heeft voor de Leidse Zwemclub reeds winst opgeleverd. Zij het met enige moeite. Dat was te wijten aan het bad (het miljoenen-Kolpa-bad te Vlaardingen heeft een vrij smal, on diep, binnenbad), aan de opstelling (de Leidse ploeg kwam met een expe riment in de voorhoede te voorschijn) en aan het feit, dat het de eerste wed- strijd van het seizoen was. De Vlaardingse ploeg nam spoedig de leiding, nadat de Leidenaren voor doel een prachtige kans om zeep geholpen hadden. Ja, liepen zelfs, weer dank zij de ex-Robbenspeler Bennie Arons, tot 2—0 uit. Dick Timmermans was dit kenneiyk te gortig en hoewel heftig gehinderd door Bennie Arons wist hy nog voor rust tegen te scoren: 21. Na rust ver dedigde LZC de ondiepe zijde (waarin men circa 4 5 meter staan kon) en kwam daardoor? direct in het offensief. Eerst leverde dat een doelpunt op van de hand van Joop Groeneweg en daarna één van Jac. van Meygaarden. Het beeld van de wedstrijd was nu ver anderd. Nu stond de Leidse ploeg voor. Zo bleef het ook, ondanks enige snelle aanvallen van Leidse zijde en ondanks een numerieke meerderheid, die de Vlaardingse ploeg na het uitsturen van Dick Timmermans, gedurende ruim anderhalve minuut verkreeg. Eindstand dus 2—3 in het voordeel van LZC. Sportsplinters De equipe van zaal Van den Berg (Amsterdam), bestaande uit de floret- tist Mandl, de degenschermer Dwinger en de sabreur Heidenryk, heeft het Roelof Burgerschild behouden. Het team werd eerste in het eindklassement van een equipewedstryd op 3 wapens, welke te Amsterdam werd gehouden. Op de tweede plaats werd beslag gelegd door de schermvereniging Utrecht. De Bredase atleet Frans Kun en zegevierde zondag te Roosendaal in de nationale 25 km. loop. De uitslag luidt: 1. Frans Kunen (Sprint) 1 uur 22 min. 198 sec.; 2. Fons Veldhuyzen (KNAU- Üd) 1.23.56.2; 3. Piet Bleeker (Lvcur- gus) 1.26.00 9; 4. J. Smits (AAV '36 Al phen a. d. Ryn) 1 28.45.5. Nino Farina, de 53-jarige ex-we reldkampioen der autocoureurs, is za terdag gewond geraakt, toen zijn wagen op de hoofdweg AostaTurijn in bot sing kwam met een vrachtwagen. Zijn medepassagier werd by dit ongeluk ge dood. Farina, die in 1950 wereldkam pioen werd. zaï ongeveer een maand in het ziekenhuis moeten blyven. Het Noorse voetbalelftal, dat woensdag 4 november a.s. te Rotterdam tegen het Nederlands elftal uitkomt, heeft zondag een 2—6 nederlaag gele den tegen het nationale elftal van Zweden. Te Helsinki heeft Finland zondag de eerste wedstrijd gespeeld van groep 2 van de Europese zone in de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi. Finland verloor de wedstrijd met 13 (rust 01) van Polen. Behalve Finland en Polen is in deze groep Duitsland on dergebracht. De te Cardiff gespeelde voetbal- wedstryd tussen de landenploegen van Wales en Engeland is geëindigd in een gelijk spel: 1—1. Bij de rust leidden de Engelsen met 1—0.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10