LIGA Produktschap moet beslissen over uitbreiding teeltrecht met 5% Aalsmeerse bloemisten bang voor grote prijsverlaging Groepscommandant Lisse viert zijn zilveren jubileum Speelde garagehouder lielersrol in massale auto verduistering VRIJDAG 16 OKTOBER 1959 Op een buitengewone algemene vergadering te Utrecht heeft de vereniging ,,De Nederlandse Bloemisterij" uitvoerig gediscussieerd over de uitbreiding van het teeltrecht voor de bloemisterij. Er werden twee voorstellen aan de orde gesteld. De Coöperatieve Centrale West- landse Snijbloemenveiling te Honselersdijk had een voorstel ingediend om de teeltvergunning jaarlijks met 10 procent uit te breiden en de warme en koude kassen gelijk te stellen. Het bestuur van de vereniging stelde voorhet Produktschap Siergewassen te adviseren, het teelt recht bloemisterij met 5 procent uit te breiden en daarnaast de huidige richtlijnen voor toekenning van gratis teeltrecht aan beginnende kwekers te handhaven. Beheersing nodig van de produktie Voor het uitoefenen van het beroep van kweker heeft men in de bloemiste rij onder meer een teeltvergunning no dig, die wordt verstrekt door het Pro duktschap voor Siergewassen .Deze vergunningen, die betreking hebben op de oppervlakte open grond, koud glas of warm glas die men voor de kwekerij mag gebruiken, zijn beperkt, omdat men een te grote produktie en daarmee on rendabele prijzen wil voorkomen. Som mige kwekers maken van hun vergun ning geen gebruik en zij verkopen of verhuren die aan collega's. De voorzitter van de vereniging, dr. A. J. Verhage, zei bij de opening van de vergadering, dat de omvang van het areaal een belangrijk vraagstuk is. HU verklaarde, dat de produktiebe- heersing dient te geschieden aan de hand van de afzetmogelijkheden, die ieder jaar weer anders zijn. Het be stuur van de vereniging „De Neder landse Bloemisterij" is van oordeel, dat, wanneer men rekening houdt met de ontwikkeling in bepaalde export- gebieden waar uitbreiding van de eigen produktie plaatsvindt, men niet mag verwachten dat de grote en re gelmatige stijging van de Nederlandse export van na de oorlog, in de ko mende jaren in dezelfde mate zal worden voortgezet. Overigens is de totale produktie in de Nederlandse bloemisterij door intensi vering de laatste tijd sterk toegenomen, op een areaal dat in omvang slechts weinig groter werd. Dr. Verhage was ervan overtuigd, dat een produktiebeheersing voorshands nog nodig is. Pas later kan worden bezien hoe deze moet worden ingepast in het Europese tuinbouwbeleid. Het voorstel van de CCWS te Hon selersdijk werd ter vergadering toege licht door de heer C. van Velden, die verklaarde, dat het motief tot indienen van het voorstel was het bevorderen van de normale groei die een bedrijf moet hebben om een levend orgaan te blijven en de mogelijkheid, jongeren in het bloemisterijvak op te nemen. Meer vrije teelt Met het oog op de Euromarkt meende hij tevens, dat men in ons land meer op de vrije teelt zal moeten aanwerken, aangezien de teelt bij de partners in de gemeenschappelijke markt geheel vrij is, hetgeen met zich meebrengt dat de concurrentiemogelijkheden niet gelijk zijn. Volgens hem stijgen de prijzen van de teeltvergunningen bovendien zo on rustbarend, dat het voor jonge kwekers bijna onmogelijk is, hun teelten uit te breiden. De heer Van Velden verklaarde, dat het niet de taak van de publiekrech telijke bedrijfsorganisatie is, de na tuurlijke expansiedrang van een be drijfstak eenzijdig in een bepaalde richting te wringen. Geldbelegging Velen beheren hun teeltvergunning als een geldbeleggingsobject zei de heer Van Velden. Zij verhuren hun vergun ningen tegen jaarlijks steeds oplopende prijzen, terwijl heel wat handelaren als tusenpersonen 'n goede en gemakkelijke boterham aan verdienen. „Als men het eens kon worden over een uitbreiding, voor verschillende jaren vastgesteld, zou degene die zijn vergunning als „een melkkoe" hanteert ten koste van de werkers in ons vak, op zijn minst gaan twijfelen aan de soliditeit van zijn be- Mysterie in Italië De politie te Bracciaho bij Rome stelt een onderzoek in naar de geheimzinnige dood van de 29-jarige Umberto Abrighi; broer van de negentienjarige Alba die twee maanden geleden een jongeman met een mes dodelijk had verwond toen deze tezamen met anderen haar poogde aan te randen. Umberto werd woensdag met een hoofdwond bewusteloos op de spoorbaan gevonden in de buurt van de plaats waar de aanval op zijn zuster was ge daan. Hij stierf in het ziekenhuis zonder nog tot bewustzijn te zijn gekomen. De bestuurder* van een langskomende trein bad hem op de spoorbaan zien liggen. Vlak tevoren zouden spoorwegarbeiders umberto nog op de weg hebben zien staan, terwijl hij, naar het scheen, iets stond op te schrijven. Tegen Alba is destijds geen rechtsver volging ingesteld omdat zij uit zelfver dediging had gehandeld. Vier jongelie den moeten nog voor de aanval op Alba terechtstaan De aanslag op Abrighi is vermoedelijk een moordaanslag. De daders worden door de politie gezocht in de familie- en Kennissenkring van Alba, want alles wijst erop dat hier sprake is van een vendetta tegen de familie van het meisje. Ingrid Bergman kreeg haar kinderen toegewezen Op grond van een uitspraak van een Italiaanse rechtbank heeft de Zweedse hlmster Ingrid Bergman te Rome de drie kinderen teruggekregen, die uit haar huwelijk met de Italiaanse film regisseur Roberto Rossellini zijn ge boren. „Ik ben gelukkig, maar erg moe", ver gaarde Ingrid tegenover journalisten. Het is nog niet bekend wanneer zij met haar kinderen naar haar huis in Parijs zal vertrekken. Voor zover bekend was Rossellini niet aanwezig bij de over dracht van dc kinderen. De wettelijke formaliteiten werden door de wederzijdse advocaten afge handeld. zit en het verkopen zolang er nog een prijs voor te maken is. Dit zou prijs- drukkend werken". Bij de discussie werden, met name door leden uit Aalsmeer en omgeving, nogal wat bezwaren naar voren ge bracht tegen het voorstel van de CCWS. Men voerde aan, dat het geen zin heeft het teeltareaal uit te brei den, wanneer het bedrijf daardoor niet meer lonend kan werken omdat de prijzen door het vergrootte aanbod te ver zakken. Andere sprekers ves tigden er de aandacht op, dat het wel gemakkelijk is om het areaal te ver groten, maar dat de aankoop van grond en dure kassen een eventueel noodzakelijke inkrimping praktisch onmogelijk maken. Over het algemeen was men het er wel over eens, dat maatregelen genomen dienen te worden die de handel in teeltvergunningen onmogelijk maken, of althans voorkomen, dat de prijzen daarvan te hoog oplopen. Onbezonnen Dr. Verhage ontkende, dat het „ren tenieren" op teeltvergunningen in de bloemisterij een grote rol speelt. In ant woord op het betoog van de heer Van Velden zei hij voorts, dat een „gedurfd" beleid waarbij men de feiten niet onder ogen ziet, tot onbezonnenheid leidt. De discussie had tot gevolg, dat de CCWS, om de eenheid van de regeling niet te verstoren, haar voorstel introk, zonder dat zij echter van mening was veranderd. Bij monde van de heer Van Velden drong zij nog aan op een gericht beleid voor de komende jaren. Het be stuursvoorstel, uitbreiding van de ver gunningen met 5 percent, zal nu aan het Produktschap voor Siergewassen worden voorgelegd. In Nederland zijn momenteel onge veer 10.000 bloemisterijbedrijven. Sinds 1955 zijn aan 1471 kwekers teeltvergun ningen verstrekt voor een oppervlakte van in totaal 3.447.125 vierkante meter. Streng maar rechtvaardig Als men in Lisse de naam noemt van adjudant H. G. Hendrikse. de groepscommandant van de Rijkspolitie dan denkt men aan een politie functionaris die streng maar rechtvaardig is. die altijd een iederon danks zijn drukke bezigheden, vriendelijk ontvangtdie geïnteresseerd toeluistert en die. waar hij kan. steeds de helpende hand biedt. De groepscommandant is er zich ten volle van bewust dat de taak van de politie in het moderne bestel o.a. met zich brengt te voorkomen dat de rechten van de mens worden aangetast. De bevolking kent de politie en is gewend op haar een beroep te doen bij gebeurtenissen van allerlei aard. Lastig „U hebt de grootste groep in mijn dis trict, ja zelfs van geheel Nederland. U hebt een lastige burgemeester maar ook een lastige districtscommandant. Des ondanks bent U een persoonlijkheid op politioneel gebied. Uw groep staat er goed op en uw werk is prima geweest. Alle hulde voor uw vrouw die op zo'n uitstekende wyze gezorgd heeft voor uw gasten uit mijn district". „Moge U het werk in de komende ja ren blijven verrichten op de wijze zoals U het totnutoe hebt gedaan. Mijn per soonlijke dank voor alles wat U hebt gedaan ook voor mijn district". Majoor V. d. Meulen bood een enveloppe met inhoud aan. De heer Guldemond sprak namens het Keukenhof bestuur en bedacht de jubi laris met een grote kristallen asbak. Na mens de groepscommandanten uit het district bood adj. Hoekstra uit Hillegom bij dit zilveren jubileum een koperen hanglamp aan met de wens dat „het licht" van de lamp nog lange jaren over het „bijna mooiste dorp" van de bollen streek mag schijnen. (Men wist dit grap je Hillegom-Lisse als centrum bollen- cultuur wel te waarderen). Weer kreeg mevrouw Hendrikse bloemen. Veel geleerd Opperwachtmeester De Ridder, plv. groepscommandant van Lisse zei: „U vraagt veel maar U geeft alles. Wij heb ben veel van U geleerd. Ik dank U na mens de groep voor hetgeen door U is bereikt voor de vorming en scholing van het personeel". Hij bood een prachtige koperen staande lamp aan. En weer kreeg de echtgenote van de jubilaris bloemen. 's Middags had ten huize van de ju bilaris een zeer druk bezochte receptie plaats, waarbij wederom vele geschenken werden aangeboden en mevrouw Hen drikse nu bijna onder de bloemen werd bedolven. Ook in de organisatie Bescherming Bevolking is aan de politie een belang rijke taak toebedeeld, taken die vaak „midden op straat" liggen. Bij de zware taak die de heer Hendrikse heeft te ver vullen we behoeven hierbij alleen maar te denken aan de verkeersrege ling tijdens de drukke Keukenhof periode is zyn vrouw hem, zoals wij heden morgen ontdekten, een prachtige steun die voor de assisterende politiemensen van buiten een gastvrouw is, waarover zij met grote lof en dankbaarheid spre ken. Het was dan ook vanzelfsprekend dat zij mede betrokken werd in de hul de die haar echtgenoot bij zijn 25-jarig ambtsjubileum donderdagmorgen werd gebracht in de raadzaal van het ge meentehuis te Lisse, waar de burgemees ter als gastheer optrad. Vee! belangstelling De jubilaris werd met vrouw en doch tertje de raadzaal binnengeleid door de burgemeester, de districtscommandant van de Rijkspolitie te Leiden, majoor L. J. v. d. Meulen, drs. criminologie, en de heer Tegelaar als vertegenwoordiger van het Keukenhofbestuur. Daar hadden zich o.m. verzameld afvaardigingen van de 12 groepen waaruit het district Leiden wordt gevormd, rechercheurs, de 13 man sterke groep uit Lisse en die ge meenteambtenaren, wier taak samen werking vraagt met de heer Hendrikse. Als eerste sprak de burgemeester de jubilaris toe. Mr. Th. M. J. de Graaf noemde zich een niet gemakkelijk man, die veel eist. Daarom ook al is het werk van de heer Hendrikse geen kleinigheid. In de negen jaren dat wij hebben sa mengewerkt heb ik nooit reden gehad mij aan U te ergeren". Hij noemde de jubilaris een goed politiefunctionaris en een goed gemeentenaar. „U hebt mijn persoonlijke sympatie en ook die van de gemeentenaren". „Wij weten dat uw vrouw veel van koper houdt en wij hadden aanvanke lijk gedacht U een geschenk aan te bie den waarvan de symboliek U wel niet zou ontgaan zijn, namelijk een koperen doofpot. Bij uw zilveren jubileum von den wij het echter meer toepasselijk een zilveren geschenk aan te bieden", het geen een zilveren tafelaansteker bleek te zijn. Mevrouw Hendrikse kreeg prach tige bloemen. Majoor v. d. Meulen, de onmiddellijke chef van adjudant Hen drikse, memoreerde dat beiden de ge meentepolitie hebben gediend. Prins Bernhard 26 oktober in Lima (Peru) In Lima worden voorbereidingen getroffen voor de ontvangst van Prins Bernhard en de aankomst van een Nederlandse handelsmissie. De missie zal vandaag in Lima arri veren en staat onder leiding van dr. Bernard J. Geveke. De Prins wordt op 26 oktober in de Peruaanse hoofdstad verwacht voor een bezoek van vijf dagen. Wagens werden in Oude Wetering verkocht (Van onze Haagse correspondent) Er hing gistermiddag een bijna tastbare spanning in de grote strafzaal van de Haagse Rechtbank, toen de 27-jarige dader van een der sensationeelste auto- mobielzwendels der laatste jaren als getuige a charge zijn vernietigende verkla ringen aflegde tegen de man, die ervan verdacht wordt in deze affaire een helersrol te hebben vervuld en tegen zijn 19-jarige ex-vriendin. Terecht stond een garage-autohandelaar uit Oude-Wetering. Hem wordt ten- laste gelegd dat hy eind vorig jaar ruim 24 auto's uit winstbejag heeft verhandeld. Deze auto's waren geleverd door de verduisteraar, een koopman uit Heemstede. Deze laatste zit op het ogenblik zijn straf van twee jaar uit, hem opgelegd door de rechtbank te Haarlem. Na zijn veroordeling heeft de koopman plotseling „doorgeslagen" zoals de officier van Justitie het (vakkundig) noemde. Liegt de koopman en komen zijn beschuldigingen voort uit wrokgevoelens, zoals de raadsman van de garagehouder gisteren aan het slot van een vijf en een half uur lange terechtzitting betoogde, of spreekt hij thans de waarheid, gedreven door gewetenswroeging, zoals de man zelf beweerde. De koopman verklaarde gistermiddag dat hy samen met de garagehouder de massale autozwendel had opgezet en uitgevoerd. De koopman huurde bij Am sterdamse en Haarlemse autoverhuur inrichtingen in totaal 24 auto's, welke door de garagehouder uit Oude Wetering werden doorverkocht. De koopman zou zeventig percent van de opbrengst heb ben gekregen, waarvan hij de helft weer aan zijn 19-jarige vriendin uit Heem stede zou hebben gegeven. De vriendin zat ook in het komplot, zo verklaarde de koopman gistermiddag en zij zou thans nog ruim f. 9.000 over hebben, als „appeltje voor de dorst". Zowel de garagehouder als het meisje, dat even eens een getuigeverklaring aflegde, ont kende deze beweringen pertinent. De garagehouder betoogde, dat hij niets had afgeweten van de herkomst der auto's. Hy meende, dat de koopman een bona-fide handelaar in tweede hands auto's was, zo zei hij. SNOEPREISJES Het meisje ontkende eveneens op de hoogte te zijn geweest. Wel had zij met haar vriend allerlei snoepreisjes gemaakt doch voor zo ver zij wist, kocht hij de auto's telkens in Amsterdam en Haar lem en verkocht hij ze vervolgens op regelmatige wijze door aan de garage houder in Oude Wetering. Zij had er geen idee van gehad, dat haar vriend de auto's huurde, want zij had telkens buiten moeten wachten als hij „zaken" ging deen, zowel bij de vermeende aan kopen als later in Oude Wetering. Of de garagehouder medeplichtig geweest was, kon zij dan ook niet zeggen. Zowel haar verklaring als de getuigenis van de ver duisteraar werd op last van de recht bank ter zitting op schrift gesteld en door de getuigen ondertekend, zulks in verband met een eventuele vervolging tegen het meisje (wegens medeplichtig heid of «heling) of tegen de koopman (wegens meineed). De officier van Justitie achtte het be wezen, dat de garagehouder van de her komst der verduisterde automobielen op de hoogte geweest is. Hij eiste één jaar gevangenisstraf tegen verdachte. GEEN AFBRAAKPRIJZEN Ter zitting werden ook nog vyf auto experts gehoord, die verklaarden, dat de verdachte de auto's zeker niet voor afbraakpryzen van de hand heeft ge daan en van wie enkelen, zelf auto handelaar, de rechtbank verzekerden dat verdachte in de autowereld bekend staat als een volkomen betrouwbare en bona-fide handelaar. Verdachtes verdediger, mr. A. W. Bokma, bepleitte in een heftig betoog vrijspraak voor zyn cliënt. Hij wees erop, dat het enige bewijsmiddel, dat er tegen de garagehouder bestaat, een volkomen onbetrouwbare verklaring Is van een reeds driemaal veroordeelde fantast, die kennelijk na zijn veroor deling wraakgevoelens is gaan koeste ren, zowel tegen zijn ex-meisje als tegen de garagehouder en die voorts naar allerwaarschijnlijkheid vermin derd toerekeningsvatbaar is. Uitspraak 29 oktober a.s. In de (les lost geheel op Als pap klontert niet Droog uit de hand héérlijk van smaakl MARKTBERICHTEN LEIDEN. 16 oktober Veemarkt: Aan gevoerd 4 stieren, 58 melkkoeien 280 vet te koeien. 117 vare koeien. 10 pinken. 23 graskalveren. 50 vette kalveren, 20 nuch tere kalveren, 140 vette schapen. 200 fok schapen. 1533 vette lammeren 31 varkens (zeugen), 255 schrammen, 592 biggen, 3 paarden. 3 gelten, totaal 3319 stuks. Notering: voor melkkoeien 8001150, vette koeien schoon gew. 2.703 25; vare koeien 475825; pinken 325525. gras kalveren 175300, vette kalveren lev. gew. 1.902.70: vette schapen 6585: fok schapen 7298; vette lammeren 3585; drachtige zeugen 300375: schrammen 75 95; biggen 4852 en tot 56. Handel: voor melkkoeien lui. varekoeien, pinken en graskalveren kalm. vette koelen willig, vette kalveren traag; vette schapen en vette lammeren goed; fokschapen matig, zeugen, schrammen en biggen redelijk. Op vrijdag 30 oktober a.s. wordt de aan voer van het vijfmiljoenste schaap ver wacht. LEIDEN 16 oktober Kaasmarkt. Een meesterlijk staaltje van sleep- kunst werd gisteren in Middelburg getoond. Een Libertyschip van 7200 ion moest door de brug bij net sta-\kete ..e, .uam tion worden gesleept met aan beide er door zonder een schrammetje, zijden een ruimte van slechts en-1 Aangevoerd 26 partijen Goudse kaas en partllen Leldse kaas. Notering: Goudse ex tra kwal. tot 2.70; Goudse eerste kwal. 2.422.50; Goudse tweede kwal. 2.36 2.41; Leldse eerste kwal. tot 2.50, handel flauw. AALSMEER. 15 oktober Centr. Aals meerder Veiling G.A.: Snijbloemen p. st.: Clematis 3080: Gerbera 2064; Bouvar- dla 15—48: Calla 20—53; Euphorbia 15— 45; Chrysanten gr. bl. 3563; idem kl. bl. 1037; per kelk- Lelies 2555; per bos: Ornithogalum 60170; Cyclamen 70 180; Freesla 140—380: Iris 130380; An jers per stuk: Rood 2037: roze 1529; wit 818: Orchid. Beauty 2543; Rozen: Better Times 715; Rosalandla 612; Fdlth Hellen 2041; Parel v. Aal6m. 7 15; Geh. Duisburg 1529; Pechtold 6 13: Verschuren 714: Towny Gold 820; Mad. Offmann 1533: Baccarat 4574; Montezuma 3057: Sweetheart 818: Nympf 3562. Potplanten. Grote pot - kleine pot.: Adianthum 3540; Anthurium 200 360, 100—120; Asplenium 80—100, 30—35; Aphelandra 100200. 8085; Begonia Semp 50—60. 20—35; wlnterbl. 60120, 20—30; Eyes 150—220. 40—50; Blad bego nia 8085. 3035; Bougainvilles 300 450 100160; Cactussen en vetplanten 80—150 32—35; Coleus 50—60. 12—15; Campanula Isophylla 3050; Croton 100180. 6085; Cyclamen 200380. 80 —120; Dlefenbachia 200—300. 80100; Euphorbia Splendens 150-190. 30-35; Fi cus 150300, Gem. planten 60 75; Gesneria 4050; Hedera bont 100 125 3035; Monstera 300500. Ne- phrolepis 200400, 20—30; Primula Obc. 100120 4065; Phllodendron Scandens 4060; Sansevierla 150250. 50120; St-Paulla 5075; Scindapsus groen 5085; Idem bont 90100; Trade- scantla 6065. 1215; Varens gem. 25—33. In de gistermiddag gehouden zit ting van de Tweede Kamer werd onder meer de interpellatieaanvrage van de heer Burger aan de orde ge steld. Tijdens de debatten aan de regeringstafel van links naar rechts minister mr. A. C. W. Beerman van Justitie, minister-president prof. dr. J. E. de Quay en minister mr. E. M. Toxopeus van Binnenlandse Zaken. Atoombommenwerper in de V.S. neergestort Een achtmotorige B-52 atoombom menwerper van de Amerikaanse lucht macht is hedenochtend by Columbus, Mississippi, na een botsing met een tankvliegtuig neergestort. De atoombom ontplofte niet. Een woordvoerder van de basis Columbus, bij de gelijknamige plaats, zei, dat de B-52 in de lucht van brandstof werd voorzien door een KC- 135 straal-tankvliegtuig. Tijdens het overhevelen van de brandstof deed zich een botsing voor waardoor beide toestel len neerstortten. El ktoestel had een bemanning van vijf of zes koppen. Er zouden vier over levenden zijn. Explorer en Loenik De radiozenders van de Amerikaanse kunstmaan Explorer-VI, de z.g. molen wiek-satelliet, zijn ruim een week ge leden uitgevallen, zo Is thans bekend gemaakt. Zij werden gevoed met zonne- energie en hebben twee maanden ge werkt.. Het was de bedoeling, dat zij het meer dan een jaar zouden volhouden. Men heeft, het uitvallen nu pas be kendgemaakt, omdat men hoopte, dat de zenders zich nog zouden herstellen. Tass heeft gemeld, dat vandaag van Loenik m seinen zijn ontvangen, welke een aanwijzing zijn, dat de aarde-maan- satelliet in de goede koers is en de reis in de richting van de aarde blijft voort zetten. KATWIJK AAN DEN RIJN. 15 oktober Groenteveiling: Bloemkool A 1 2744; A 2 17—23; B 1 27—31; B 2 13—15 per 100 St.; waspeen A 1 4.706; A 2 37.10; B 1 5.307; per kist; bospeen per EDO bos 40; andijvie 818; uien 5.30 per kist; groenekool 2427; prinsessen bonen 127 135; rodekool 932; selderij 8 p. 100 bos; peterselie 67; kervel 78 per 100 bos; wlttekool 17. Aanvoeren: bloemkool 1600 stuks, waarvan 500 stuks voor export wer den verkocht; waspeen 67.00 kg. waarvan 35.000 kg voore xport werd verkocht. LISSE, 14 oktober Plantgoedveiling. De aanvoer was 3000 mand plantgoed. De belangstelling was weer zeer gTOot en de handel zeer vlot. Tulpen per hl: Alberio 110; Apeldoorn 225; Bartlgon Max 60; Bellona zaad 300; Blue Parrot 80; Bren ner 152; Brilliant Star 200; Charles Need- ham 80; Couleur Cardinal 120; Cordell Hull 60; Crown Imperial 65; Dover zaad 225; Dyanlto 150; Edith Eddy 140; Elec- tra 160/ Emmy Peeck zaad 380; Fantasy 65; Fiery Star 175; Fred Moore 110; Frid- jof Nansen 100; pele Prins 90; Gen. de Wet 280; Golden Harvest 100; Golden Measure 50; Holland's Glory 230; Inglesc. Yellow 40; Insurpassable 100; Kansas 150; Korneforos 130: Krelage's Triumph 125; Mr. v. d. Hoeff 180; Mappa 100; Nivea 200; Pax 240; Paris 180; Preludium 125; Prins van Oostenrijk 195: Prinses Elisabeth 70; Prominence 280; Red Bird 110; Royal De light 85; Rijnland 80; Sonja 60; Spring Song ben. 9 140; Sweet Harmony 250; Virtuoos 220; Yellow Glans 85; Kranen burg 110. Narcissen: Callfornlö 18: Carlton 23; Cheerfullness 14; Covent Garden 40. LISSE. 15 oktober Gladiolenvelllng: Het veillngseizoen van gladiolen is weer begonnen. De belangstelling voor dit ar tikel is zeer gTOOt. De aanvoer was ech ter nog niet groot, maar spoedig wordt een zeer grote aanvoer verwacht. Gladio len 14/op, 12/14. 10/12: Agnlta 4.35 3.90. 2.40; Early White 4.35. 3 55 2.50; Gold Dust 4.90, 3.65, Hpchsommer 4.35, 3.80, 2.25; Hopman's Glory 5.30, 4.35 Lilac Wonder 4.10. 3.20, 2.25; Mabel Violet 4 30, 3.70. 1.80; Pactolus 3.—, 2.25. 1 70; Rosa van Lima 4 20. 3.Sans Soucy 4 25, 425 Sneeuwprinses 3.70. 2.85. 2 05; Splc and Span 4 55. 4 05. 3.20; Winston Churchill 5 70. 3.85. 2.05. ROELOF ARENDS VEEN. 15 oktober Bloemenveiling Ornithogalum 441 08; Freesla's 751.05; Anemonen 6196; Iris een 1.101.20; Cyclamenbloemen 9098; Troschrysanthen Beryl 3963; Goldene Sonne 3044; Oldland Sceptre 2761; White Hope 25—44; Shirley 2146; Hnr- wood 2651; Marianne 2439; Slni Buis 5063; Filmster 3853; Chatswortn 18 36; Crimeon Champion 3047; Carnaval 2855: Chastity 2139: Clazlna Marv 30 44; Cotswold Flame 35—52; Joke 24 55; New Princes 3067- Normandië 28 01; Evelyn Bush 43—58; Dellghtfull 24— 45; Sans Soucy 2644 per bos: Idem gc- nlozen: Derek Ellis 8—15- Witte Veder 710: Medaillon 816; Breitner 711; Pr. Ward 810: Mlllersdale 611; Sout.- down Pink 9—17; Penlne Snow 8—10; Migoll 6—12; Regalia 14—10: Wildfire 9—11; Bill Sneed 0—13: Devils Cap 8—14; Champion 7—13: Evelvn Bush 9—16; Sheila 812; Carnaval 610 per stuk. RIJNSBURG, 15 oktober Bloemen veiling Flora: Troschrv'antenHorwood 4370; Filmster 1838- Peter Pan 35— 63; Chatworth 30—62; Shlrlev wit 30—42; Idem roze 3566; Idem crème 3566; Aaveil 4045: Pink Prlde 110—140; Wen dy geel 23—28: White Hope 3045; Sans Soucy 2034. Mosquito 24—27; Babs 36 —39; Bright Eye 21—25; Normandië 48— 55 per bos: Grote Chrysanten 12001«09; Mlgolle 8001200; Soundrun Pink *>000; —2200; Day Dream 7001100; Pink Prlde 14001800; Evelvn Bush 12001500- White Joy 1300-1600- Bill Sneed -400— 1600; Aliso Colson 13001400; Gnlvin Sun 700—900; Delemore 19002000; Per fection 900—1000 alles per 100.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 19