U.V.S.-XERXES K.N.V.B. DISTANCIEERT ZICH VAN KWESTIE DE MUNCK ortsticliting Sp sluit velden voor jaren... Duitsland Nederland, proef op de som voor Sep Herberger WOENSDAG 7 OKTOBER 1959 Geen éénmanstransferlijs t Publikatie in officieel orgaan bleef uit Voor de KNVB is de zaak De Munck afgedaan. Dat was de mede deling, die mr. W. Nye te Utrecht, die de belangen van Frans de Munck behartigt in de met DOS gerezen kwestie, gistermorgen telefonisch ontving van de heer Burgwal. DOS en De Munck worden verwezen naar de arbitrage-commissie en er tevens opmerkzaam op gemaakt, dat het zich wenden tot de burgerlijke rechter door de KNVB zal worden bestraft. Zoals men zich zal herinneren werd op vrijdagavond 18 september tijdens een te Utrecht gehouden bijeenkomst overeengekomen dat Frans de Munck op een éénmanstransferlijst zou worden geplaatst en dat de clubs zeven dagen de tijd zouden krijgen om een bod op hem te doen. Een zwijgplicht werd opgelegd en overeengekomen werd, dat dit besluit gepubliceerd zou worden in het officiële orgaan van de bond van maandag 21 september. Die publikatie bleef uit. Kennelijk was er toch ergens een lek geweest, want in een radio-uitzending op zondagmiddag 20 september werd de overeengekomen regeling bekend gemaakt. Mr. Nye vertelde dat oefenmeester Van der Leek op 13 juni een bezoek aan Frans de Munok had gebracht om te spreken over het komende seizoen. Er bleek tussen beiden overeenstemming te bestaan, maar op 26 juni ontving De Munck een schrijven van het bestuur van DOS, dat hij op de transferlijst was geplaatst, ondanks een spelers contract voor een jaar en een arbeids overeenkomst voor vijf jaar. De zaak bleef toen rusten, maar kwam eind juli weer aan het rollen, toen De Munck bij terugkeer van zijn vakantie een briefje vond in de garage waar hij zijn auto stalt, dat hij diezelfde avond, om half zes op de training moest zijn en de volgende avond tegen 't Gooi moest spelen. Fysiek en mentaal voelde De Munck zich hiertoe niet in staat. DOS heeft dit als een wanprestatie be schouwd en op 21 augustus ontving De Munck een schrijven van mr. Looten, waarin hem meegedeeld werd dat hij wegens wangedrag was geschorst. Vol gens mr. Nye was het duidelijk, dat DOS van De Munck afwilde. Ook vol doet DOS niet aan de verplichtingen, die het tegenover De Munck ingevolge de overeenkomsten heeft. Wat we nu gaan doen weten we nog niet, aldus mr. Nye. Brengen we de zaak voor de rech ter. dan wordt De Munck door de KNVB gestraft. Geven we haar aan de arbitrage-oommissie, dan is er ook geen perspectief, omdat die de KNVB niet tot medewerking kan dwingen. Repliek van DOS Enkele uren later diende DOS reeds van repliek op het boven staande. Ook daar had men de< mede deling van de KNVB ontvangen dat men zich van de zaak De Munck dis- tancieerde. „Wij betreuren dit ten zeerste", aldus mr. Looten, die in deze de belangen van DOS behartigt, „want met deze beslissing komen wij geen stap verder en is niemand ge baat. De Munck niet, omdat hij niet kan spelen, DOS niet, omdat het de transfersom moet ontberen". Nadrukkelijk is De Munck. volgens mr. Looten, zowel mondeling als schrif telijk gewezen op de konsekwenties van het niet verschijnen op de training, bij de concentratie op 31 juli en het niet meespelen tegen 't Gooi op 1 augustus. En enkele strubbelingen daarna hebben tot de schorsing van De Munck geleid, waa/rdoor de met hem gesloten con tracten automatisch kwamen te ver vallen. Over een eventueel definitief royement zal een algemene vergadering een uitspraak moeten doen. „DOS wil", zo zei mr. Looten. „een elftal met een heid en de handelingen van De Munck vormden daarvoor een bedreiging. Ove rigens zou DOS niets liever zien, dan dat De Munck weer kan gaan spelen. Maar daarvoor kan alleen de KNVB de oplossing brengen. DOS was en is nog steeds bereid aan iedere redelijke oplos sing mede te werken." FRANS DE MUNCK buitenspel Zowel bij mr. Nye als bij mr. Looten kregen we de indruk dat er toch min of meer aan getwijfeld wordt, dat al leen het verbreken van de zwijgplicht tot de ontstane situatie heeft geleid. Wat het wel is geweest, daarop kan alleen de KNVB antwoord geven. Gevolg van droogte Door de langdurige droogte zijn de grasmatten van de sportvelden in zeer slechte staat geraakt. Het bestuur van de Leidse Sportstichting heeft in ver band hiermede tot zijn grote spijt rnoeten besluiten alle bij de Stichting in beheer zijnde gemeentelijke sport terreinen voorlopig tot 12 oktober a.s. te sluiten, zowel voor het spelen van competitiewedstrijden als voor de trai ning. Een uitzondering wordt slechts ge maakt voor de half-harde oefenvelden (korfbal) aan de Montgomerystraat en de Zoeterwoudse Singel. Deze maat regel van de Sportstichting heeft o.m. tot gervolg, dat de verenigingen Leiden, Sleutels, ZLC, Lugdunum, Roodenburg, Leidse Boys, Oranje Groen, LFC, VNL, VNA, LDWS en ASC (voor zover op Po mona spelend) het komende weekeinde geen thuiswedstrijden kunnen spelen. Ook een aantal korfbalwedstrijden komen te vervallen. Rijvers heeft kleine teen gebroken.... (Speciale berichtgeving) Kees Rijvers heeft in de wedstrijd tegen België zijn kleine teen gebroken. Hij is in de Clara Stichting te Rotter dam behandeld. De gebroken teen zit in het gips en naar schatting van de behandelende geneesheer zal hij twee a drie weken niet kunnen voetballen. Tegen Duitsland zal hij dus niet mee kunnen spelen. Maar ook Feijenoord moet hem node missen. Vanavond al tegen Stade Fransais om de Vriend schapsbeker. Rijvers' plaats wordt inge nomen door Rini van Woerden. Dat viel verkeerd De Engelse voetbal-pool is deze week gewonnen door een groep van 24 leden van de R.A.F., doch een van deze leden van de luchtmacht, de 17-jarige Ken neth Hooton, zit met zijn aandeel in de prijs van ruim twee-en-een-half miljoen lelijk in zijn maag. Kenneths vader is methodistisch pre dikant, die dacht zijn kinderen te heb ben grootgebracht met een afkeer voor gokken. Vader Hooton was dan ook bij zonder ontsticht toen zijn zoon hem dinsdag het grote nieuws schoorvoe tend opbiechtte. Kenneth is nu van plan om het grootste deel van zijn winst aan liefdadige instellingen te geven en van het restant je iets te kopen waar naar hij al lang verlangt. Zijn vader is van plan zondag te preken over „het kwaad van de voetbal-pools". De baas is even weg mijnheer! Je bedoelt toch niet Ja, mijnheer, hij is naar 't postkantoor om te sparen HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK I1="*1 ...U fruet en tikt. WATERPOLO Zuid-Slavië won de Adriatische beker Het zevental van Zuid-Slavië heeft gisteravond in Dubrovnik het landen- waterpolotoernooi om de Adriatische beker gewonnen. Zuid-Slavië speelde met 44 gelijk tegen Rusland, rust stand 21 voor Rusland. Italië klopte Hongarije met 52 en werd tweede. Ne derland was uitgespeeld. De eindstand van het toernooi luidt: 1. Zuid-Slavië 6 punten: 2. Italië 6 punten (slechtere doelcijflers)3 en 4. Hongarije en Rus land elk 5 punten; 5. Nederland 0 pun ten. Advertentie Van heden af voorverkoop bij de bekende adressen. Aan de „klassieker" Parijs-Tours, die zondag voor de 53e maal wordt ge houden, nemen 15 Nederlandse renners deel: Coen Niesten, Martin van den Borgh, Piet Damen, Wim van Est, Gerrit Voorting, Peter Post, Arie van Wetten, Bram Sluys, Jo de Haan, Dick Enthoven, Bas Maliepaard, Ab Geldermans, Joop Captein, Jo de Roo en Daan de Groot. GVAV uit Groningen heeft gister avond in een lichtwedstrijd 22 gespeeld tegen de Duitse oberligaclub Preussen Mlinster. Waterpolo-nieuws Gisteravond werden in de Overdekte drie wedstrijden gespeeld. Bij de dames moest Sleutelstad I het opnemen tegen GZC II uit Gouda. In de eerste helft was de Sleutelstad iets in de meerder heid, hetgeen in een mooi doelpunt van Rietje Duffels tot uitdrukking kwam. Na de rust een voortdurend Sleutel stad overwicht, waarbij Elly Stouten twee doelpunten voor haar rekening nam en het einde met een verdiende 30 overwinning kwam. Vervolgens kwamen de herenploegen Sleutelstad III en DKD I in het water. DKD speelde een pittig partijtje. Vrij kort na het begin ontsnapte Max du Prie aan zijn bewaker en na opzwem- men scoorde hij 01. Nog voor de rust vergrootte dezelfde speler met een prachtige boogbal de voorsprong, 02. Na rust kwam DKD weer sterk opzet ten, maar door goed keepen van Henk v. d. Hoorn bleven doelpunten voorlopig uit. Toch maakte Dick van Galen uit moeilijke positie nog een derde doel punt, zodat ook hier het einde kwam met een 03 stand. Tot slot speelde, eveneens in de heren afdeling, Sleutelstad I tegen Donk I uit Gouda een vlotte en soms forse wed strijd. Spoedig na de aanvang werden reeds twee spelers, een uit elke ploeg, door de scheidsrechter het water uit gezonden. Donk wist hierna het eerste doelpunt te scoren, van de 2 meter schoot de Goudse midvoor hard in. Na het uit nemen kwam Johnny Bekkering in het bezit van de bal, passeerde een tegen stander en bracht met een strak schot de ploegen weer naast elkaar, 11. Met deze stand kwam de rust. In de 2de helft poogden beide partijen het met afstandschoten zonder dat deze resulta ten opleverden, zodat in de 11 stand geen verandering meer kwam. /yto,'v- van binnen hei besi van buiten het mooist binnenvering of schuimrubber van af f 79, Het kcin interessant worden in Keulen (Van onze correspondent te Bonn) De grote zege van het Neder lands elftal op België heeft in West-Duitsland met in het voor uitzicht de wedstrijd Duitsland— Nederland op 21 oktober te Keu len grote verbazing gewekt. Na de Duitse overwinning van zondag j.l. op Zwitserland zei men direct over de Nederlandse monsterzege: dat kan bepaald interessant worden op de 21ste, die wedstrijd zal moeten bewijzen of Herbergers elftal de proef op de som tegen de snelle Nederlandse .voorhoede gunstig zal kunnen doorstaan. Men is hier zeer verheugd over de ze ge op de Zwitsers. Weliswaar blijkt uit Zwitserse uitlatingen, dat het Duitse spel, ondanks de 4O-score, niet bij zonder groots was, maar daartegenover staat, dat -de - Westduitse waarnemers enthousiast zijn over de onverzettelijk heid van de ongetwijfeld sterke defen sie: in doel Tilkowsky, backs Stollen- werk en Juskowiak en als stopper Er- hardt. Szymaniak als linkshalf was de grote'uitblinker. Na wat men hier ge hoord heeft over de wedstrijd Neder- land-België gelooft men dan ook, dat er in Keulen over twee weken hoogst in teressante duels tussen Moulijn en Stol- lenwerk en tussen Wilkes en Szymaniak kunnen komen In het Hamburgse blad „Die Welt" van hedenmorgen is men overigens zowel sceptisch gestemd over de grote Duitse als over de nog grotere Neder landse zege. Het blad schrijft: „Onze volgende tegenstander Nederland kon een sensationele overwinning boeken. Toch zal niemand daaruit besluiten, dat Nederland nu plotseling de totale Europese voetbalelite heeft overvleu geld. Eén zwaluw maakt nog geen zomer en een elftal wordt na een goed resultaat nog geen wereldkampioen". Linkervleugel zorgenkind Men besteedt (uiteraard) veel zorg aan de samenstelling van het Duitse elftal voor de wedstrijd tegen ons land. Aan de achterhoede zal de Westduitse voetballeider Herberger zeker niets ver anderen. Ook de beide kanthalfs, de jonge Benthaus en Szymaniak zullen gehandhaafd blijven. In de voorhoede, zo hoopt men, zal Herberger afstappen van het experiment van zondag jl. toen hij de uitgesproken midvoor Seeler naar de rechtsbinnenplaats dirigeerde om daar te pogen de Zwitserse grendel te openen, en de piepjonge, maar uitmun tende binnenspeler Brülls in het mid den zette. Men gelooft dat op 21 okto ber de 31-jarige Rahn, die ook te Bern weer een doelpunt van kaliber maakte, weer rechtsbuiten zal staan, dat Brülls rechtsbinnen en Seeler midvoor zul len spelen. De linkervleugel is bepaald voor wijziging vatbaar. Linksbinnen Siedl de man die in april 1958 te Am sterdam profiteerde van de beruchte te rugspeelbal van Van der Hart op De Munck, waardoor de Duitsers toen hoogst gelukkig een 10-voorsprong kregen beviel in Bern bepaald niet. Linksbuiten Vollmar uit het Saargebied die ook tegen de Zwitsers scoorde, was wel voldoende maar zeker geen uitblin ker. Met de linkervleugel sukkelt Her berger dan ook bepaald, maar overigens lijkt zijn team sterk, hoewel niet vol maakt. Men hoort hier al een zekere vrees, dat de weinig beweeglijke maar kei harde achterhoede wel eens snel zal kunnen bezwijken tegen de snelheid, die men de Nederlandse voorhoede toeschrijft. En men heeft het Zwit serse verwijt, dat de Duitsers veel te veel in de breedte spelen en de diep tepass nauwelijks blijken te kennen, niet vergeten. Spijt hoort men in Keulen, dat het De Munck, die enige tijd in FC Köln heeft gespeeld, niet vergund zal zijn op „eigen terrein" nog eens een wed strijd tegen Duitsland te spelen. Selectieploeg Bondstrainer Sepp Herberger heeft een ploeg van 21 spelers aan de Duitse voetbalbond voorgesteld als een voorlo pige selectie voor de wedstrijd tegen Ne derland. De spelers zijn: Doel: Tilkowski (Westfalia Heme), Sawitzki (VFB Stuttgart) en Ewert (a. FC Köln); achter: Stollenwerk (1. FC Köln), Juskowiak (Fortuna Düssel- dorf), Giesemann (Bayern München) en Schnellinger (1. FC Köln); midden: Benthaus (Westfalia Herne), Schulz (Union Günnigfeld), Erhardt (Fürth), Wenauer (1. FC Nürnberg), Pyka (Westf. Herne) en Szymaniak (Karls- ruher SC): voor: Rahn (1. FC Köln), Kraus (Offenbacher Kickers), Brülls (Borussia München-Gladbach), Aki Schmidt (Borussia Dortmund), Uwe Seeler (Hamburger SV), Siedl (Bayern München), Herrmann (Karlsruher SC) en Vollmar (1. FC Saarbrücken) Van deze ploeg maakten Tilkowksi, Juskowiak, Erhardt, Szymaniak, Rahn, Kraus, Aki Schmidt en Siedl deel uit van het Duitse elftal dat in 1957 met 21 te Amsterdam van Nederland won. De Los Angeles Dodgers hebben in het Los Angeles Coliseum voor een re cord-aantal toeschouwers van 92.550 het oude record stond op 92.294 de vierde wedstrijd voor de world series (honkbal) tegen de Chicago White Sox gewonnen met 5—4. Zij leiden thans met J1, hetgeen betekent, dat de Chi- Hein Donner kreeg grootmeestertitel Op het jaarlijkse congres van de we reldschaakbond (FIDE) zijn drie spe lers tot internationaal grootmeester be noemd namelyk onze landgenoot Jan Hein Donner de Westduitser Lothar Schmid en de Oostduitser W. Uhlmann. Tot internationaal meester werden be noemd de Argentijn Wexler de Span jaarden F. J. Perez en Farre en de Tsjech Fichtel. De wereld-jeugdkam pioen 1959 de Argentijn Bielicki, ver kreeg deze titel automatisch. Kandidatentoernooi in Zuid-Slavië De uitslagen van de partijen die gis teren zijn gespeeld voor de zeventiende ronde van het kandidatentoernooi te Zagreb luiden: KeresTal 01; Pe trosjanSmislov 01; BenkoeFischer afgebr. Gligoric—Olafsson afgebr. De stand na de zeventiende ronde luidt: 1. Tal (Rusland) 12 punten; 2. Keres (Rusland) 10.5 punten; 3. en 4. Gligoric (Zuid-Slavië) en Petrosjan (Rusland) beiden 8.5 punt en 1 afgebr. partij; 5. Smislov (Rusland) 8 punten; 6. Fischer (Ver. Staten) 6.5 punt en 2 afgebr. partijen: 7. Benkoe (statenloos) 6 punten en 1 afgebr. partij; 8. Olafs son (IJsland) 5 punten en 1 afgebr. partij. Bloeiende vereniging Wielrenners van Swift gaan het 40-jarig bestaan vieren (Van een onzer verslaggevers) De Leidse Ren- en Tourvereniging „Swift-combinatie" bestaat veertig jaar. Op 19 juli 1919 kwamen enkele wielersportminnaars in een zaaltje van „Den Burcht" byeen om de oprichtingsakte te tekenen van de wielrenvereniging, die thans veertig jaar later met haar 65 leden en vele donateurs bijzonder bloeiend te noemen is en in de nationale wielersport een hartig woordje mee gesproken heeft, de afgelopen jaren. Omdat de datum van het jubileum midden in het wedstrijdseizoen viel, zal het bestuur pas deze week recipiëren, namelijk zaterdag a.s. in de foyer van „Den Burcht" van 3 tot 5 uur 's middags. Op 17 oktober is er voorts een feestavond voor leden en donateurs, eveneens in „Den Burcht". Bij de oprichting in 1919 traden elf leden, drie donateurs en één donatrice tot de vereniging toe. Naarmate de le den méér succes boekten in de wieler koersen, gingen méér wielerenthousias- ten uit Leiden en omgeving zich voor de vereniging interesseren. Uit het steeds groeiende ledenkorps zijn in de loop der jaren opvallende talenten naar voren gekomen, die zich in de races altijd in de voorste gelederen lieten zien. De victorie begon voor Swift in 1922, toen Gé Hulst in de rit Leiden- Utrecht vice versa met autogangmaking het nationale record aan flarden reed door de afstand van 100 km te rijden in 2.37.54 uur. Vreugde In 1930 kostte het de verenigingsse cretaris van louter vreugde en opwin ding moeite om de penhouder te han teren. toen hij in de analen moest op tekenen, dat het lid Willem Graafmans het nationaal amateurkampioenschap lange afstand op de baan en op de hometrainer veroverd had. Daar bleef het echter niet bij. In het zelfde jaar- werd J. Verschoor kampioen van Ne derland op de hometrainer over 3 km cago White Sox nog slechts als winnaars uit het strijdperk kunnen treden door de drie resterende wedstrijden in hun voordeel te beslissen. en werd J. Riethoven derde over één km. Het Gouden Wiel destijds een van de meest begeerde wielertrofeeën in amateurkringen kwam in het be zit van Swift. Bij het clubkampioen- schap in 1935 over 180 km werd Swift vijfde. Een van de grote figuren bij Swift is A. van Amsterdam geweest. Hij stond voor de oorlog in 1936-1937 als Nederlands beste wegrenner op de ranglijst en werd o.m. zesde tijdens de wereldkampioenschappen op de weg, die in 1937 in Kopenhagen ver reden werden. Opvallende figuren na de oorlog waren o.a. Jac. de Groot, die in 1949 winnaar van de Ronde van Noord west Nederland werd, winnaar van de Ronde van de Benelux, tweede werd in de rit Amsterdam-Arnhem v.v. en verscheidene andere overwinningen en ereplaatsen behaalde. In 1956 won Swift het clubkampioen- schap van Zuid-Holland en in 1957 pro longeerde men deze titel. In het club kampioenschap van Nederland werd een derde plaats behaald. In hetzelfde jaar dvoeg Swift voor het eerst bij aan de samenstelling van de Nederlandse ploeg voor de Tour de France. A. van Wetten werd in de Tourploeg gekozen, maar moest het helaas na twee étappes al opgeven. In 1958 kreeg de vereniging een zware klap. De jeugdige en veelbelovende ren- Staatsbossen Volkstuintje voor grote publiek Hoog Buurlo centraal pmit op de Yeluwe Het Staatsbosbeheer, dat reeds een niet gering aantal taken had, zoals hout- produktie, nieuwe aanplant en verdere verzorging binnen het bos, wegbeplanting en landschapsverzorging buiten het bos, heeft er na de oorlog een nieuwe taak bij gekregen, namelijk de zorg voor de recreatie. De eenzame zoeker naar natuur en stilte, die tevreden was met het bos, zoals het was, heeft het moeilijk gekre gen met het bewaren van die eenzaamheid. Er komen nu velen, per flets, per bromfiets, per auto, en met het bos zoals het is zjjn zij niet meer helemaal tevreden. Ze willen een grasveld om met de kinderen een spelletje te spelen, een niet al te primitieve zitplaats om al of niet onder het genot van het meege brachte handradiootje de pick-nick te gebruiken, uitzichtpunten waar ze ook zwart op wit kunnen zien waar ze zjjn, een schuilplaats voor als het regent. En dat alles vooral voor de autorijders liefst niet te ver van de grote weg af. In eerste aanleg wil men verschillende attractiepunten verbindende fietspad- tracé's met aansluiting op de hoofdver- keerswegen aanleggen, tot een totale lengte van elf kilometer. Voor een ver dere toekomst heeft men dan nog een veel uitgebreider net van doorgaande rijwielroutes en toeristische autowegen in gedachten. Hoe lang het zal duren voor die wegen en paden er zijn zal grotendeels van het beschikbare geld af hangen. Een speciaal budget voor recrea tie wegen is er niet en ook zal nog over leg nodig zijn met gemeenten en plano logische diensten, omdat het wegennet in dit betrekkelijk kleine gebied metter tijd ook in een groter geheel zal moeten „De Staatsbossen zijn het volkstuintje voor het groté publiek geworden". Zo formuleerde ir. W. G. van der Kloot, inspecteur van het dienstvak Natuur bescherming, het tijdens een gisteren gehouden persexcursie, waarop Staats bosbeheer ter gelegenheid van zijn 60- jarig bestaan een indruk gaf van ver scheiden van zijn werkzaamheden. Staatsbosbeheer, en met name het dienstvak van ir. Van der Kloot, acht het nu zijn plicht dat „volkstuintje" zo in te richten dat de naar vervoermiddel en wijze van recreatie verschillende be zoekers er allemaal wat aan hebben zonder elkaar in de wielen te ryden, en zonder dat er te veel verboden hoeft te worden. Dat wil men bereiken door ver betering en uitbreiding van het verhar de wegennet voor de gemotoriseerde toe rist en door het aanleggen van afzon derlijke, ook los van de bestaande zand wegen liggende, routes voor fietsers en wandelaars, van pick-nickplaatsen, speel weiden, parkeerplaatsen, uitzichtpunten, kampeerterreinen, schuilhutten, enz. Op de Midden-Veluwe heeft men als centraal punt voor zulk een aan veler wensen voldoend recreatiegebied Hoog Buurlo gekozen, in het bos ge legen met dichtbij uitgestrekte heide velden, waar men van de heuvels af prachtige vergezichten heeft. De be doeling is, om Hoog Buurlo heen een verharde ringweg te leggen, het ge motoriseerde verkeer inclusief brom fietsen op of, wanneer er geparkeerd moet worden, buiten die ring te hou den, en het binnenste van de ring rustig te houden voor fietsers en wan delaars. ner Reinier Riethoven nam, na in Zandvoort het nationale kampioenschap voor nieuwelingen te hebben behaald, deel aan de Acht van Chaam. In de eindspurt een massale valpartij. Zonder bij bewustzijn te zijn gekomen, over leed Reinier Riethoven de nacht, vol gende op de wedstrijd aan de gevolgen van de val. Het afgelopen jaar bracht eveneens mooie successen. In de wed strijd om het clubkampióenschap van Nederland bereikte men de zevende plaats. Vooral bij de nieuwelingen meld den zich opvallende talenten. De jonge Bertus Zoet legde in het afgelopen sei zoen 18 maal beslag op een eerste plaats. Deviezenverlies van 6 miljoen De goudvoorraad van de Nederland- sche Bank is, blykens de weekstaat, met f 130 miljoen verminderd door over dracht van geel metaal aan het Rijk ter voldoening door het Ryk van de ver plichting tot storting in goud van het eenvierde gedeelte der verhoging met 50 van de Nederlandse deelneming in het Internationale Monetaire Fonds. Hiermee is de voorraad goud vermin derd tot f4263.7 miljoen en die van goud en deviezen samen tot f 5033.4 mil joen. Dit laatste betekent een daling van f 136.3 miljoen, zodat er een klein deviezenverlies is ontstaan van ca. f6 miljoen. „Doe het zelf" in Rotterdam „Doe het zelf", gold gistermiddag ook bij de opening van de tentoonstelling „Uw vrije tijd", georganiseerd door de Kon. Ned. Jaarbeurs en de Stichting „Doe het zelf", in de Ahoy' hal te Rot terdam. Men wachtte namelijk tot de eerste bezoeker zich zou melden om deze de opening te laten verrichten. Het bleek een echtpaar te zijn: de heer en me vrouw A. Verwey uit Den Haag. In een racewagen, die zelf te maken is, reden zy de tentoonstelling in. Op de expositie zyn niet alleen mate riaal en gereedschap te zien, waarmee men het zelf kan doen, maar ook wat sommige hobby-isten maken van - en in hun vrye tyd. De tentoonstelling duurt tot en met 11 oktober.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7