PERSONEEL GEVRAAGD Huis te koop PERSONEEL!! VROUWEN WERKSTER Opheffings-uitverkoop! VITA N.V. DIEPVRIESBEDRIJVEN NETTE VROUWEN EN MEISJES VERKOPER LINNENMEISJE RIJWIELBEWAARDER EEN JUFFROUW SCHILDER FORD TAUNUS 12M J. VELDHUYZEN Staatssecretaris Verkeer en Rond het 40-jarig Waterstaat: de heer E. G. Stijkel RECHTZAKEN VAN ERKEL vrouwelijke administratieve krachten ABONNEERT U OP DIT BLAD VROUWEN - MEISJES en JONGENS ADMINISTRATIEVE KRACHT (VRL) WOENSDAG 7 OKTOBER 1959 Grote vraagstukken zijn nu aan de orde Gelijk in een gedeelte onzer oplage van gisteren gemeld, is benoemd tot staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat de heer E. G. Stijkel, directeur-generaal voor de industrie en economie bij de Euratom- commissie te Brussel. Deze benoeming zal ingaan op 15 oktober a.s. De nieuwe staats secretaris is liberaal. Eildert G. Stykel is geboren op 17 november 1918 te Arnhem. Van 1944 tot 1946 was hjj aan het Ned. Econo misch Instituut te Rotterdam werk zaam. Daarna werd hij wetenschap pelijk medewerker van het Centraal Planbureau in Den Haag. In 1948 ging hjj naar het bureau van de regerings commissaris voor het Economisch Hulp Program. Twee jaren later trad hij op als chef van het kabinet van de voorzitter der O.E.E.S., belast met de onderhandelingen, die hebben geleid tot de totstandkoming van de Euro pese Betallngs Unie. In 1951 werd hij adjunct-directeur van het bureau van de regeringscommissaris voor het E.H.P. Van 1933 tot 1958 was de heer Stijkel chef van het kabinet van de vice-president der Hoge Autoriteit te Luxemburg, waarna hij in laatstge noemd jaar in zijn huidige functie trad. De heer Stijkel, heeft gisteren in Brus sel tijdens een onderhoud medegedeeld, dat de Internationale vervoersvraag stukken in de ruimste zin van het woord het terrein van zijn werkzaam heden in zyn nieuwe functie zal zijn. „Het Nederlandse transportwezen ligt moeilijk in het Europese verkeersbestel", zo zei de heer Stijkel, die daarbij wees op de wet met de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal bestaande problemen. „Hier liggen voor Nederland grote belangen en de huidige regering heeft daarvoor grote aandacht. Dat Civi geeft hulp aan bedrijfsleven (Van onze Haagse redactie) Veel ondernemers realiseren zich nog onvoldoende welke diensten het Centraal Instituut voor Industrie Ontwikkeling (CIVI) kan verlenen op het gebied van technisch- economisch onderzoek, aldus de voorzitter, mr. H. Albarda, tijdens een persbijeenkomst ter gelegenheid van de verhuizing van het Instituut van de Bezuidenhoutse- weg naar het Prins Hendrikplein 17 in Den Haag. „Deze verhuizing", zo zei de directeur, de heer H. A. Frank, „onderstreept nog eens dat het CIVI vroeger een geheel van de overheid afhankelijke instelling thans een eigen zelfstandigheid bezit, de be kroning op een ontwikkeling die reeds in de naoorlogse jaren een aanvang nam. De individuele ondernemer kan zich met zijn omvangrijke problemen tot het instituut wenden om assistentie. Hij kan als het ware zijn bedrijfsstaf tegen honorering tijdelijk uitbreiden met de medewerkers van het CIVI. Uit het thans verschenen verslag van het Instituut over 1958 blijkt, dat het be drijfsleven een toenemende belangstel ling toont voor het werk van het Cen traal Instituut. Uit de geschiedenis van het CIVI zij aangestipt dat het. Instituut in de jaren '30 werd opgericht door de toenmalige minister van Economische Zaken, prof. Gelissen. Bij het werk waren ook be trokken de oud-premier, dr. Drees, en de huidige premier, prof. De Quay. Het ging om de bevordering van de indus trialisatie, en men begon als een soort departementale afdeling van het mi nisterie van Economische Zaken. Op de huidige weg naar zelfstandig heid zijn overigens reeds successen ge boekt: dit jaar kon men zichzelf met de opdrachten reeds bedruipen, waar door de met de overheid getroffen af lopende subsidieregeling (tot 1961) kan worden gebruikt voor reserveringsdoel einden. Het CIVI telt vier afdelingen: che- mie, textiel, metaal en economie. Er wordt gedacht aan nog een afdeling voor meet- en regelapparatuur en voor automatic. Aan dit laatste, zo merkte mr. Albarda met nadruk op, „zullen wij in Nederland ons uiterste moeten geven om onze concurrentie kracht in de Euromarkt te be houden". heeft o.a. geleid tot het instellen van de nieuwe functie van Staatssecretaris aan het ministerie van Verkeer en Water staat". De Staatssecretaris zeide in antwoord op de vraag, of hij in zijn nieuwe functie zyn ervaringen met de ont wikkeling van de kernenergie nog ten nutte zal kunnen maken, dat hij zeker een belangrijke ontwikkeling van deze energiebron verwacht op het gebied van de scheepvaart. „Ik heb altijd grote belangstelling gehad voor de ontwikkeling van de aandrijving van schepen met kernenergie. Naar mijn mening liggen Juist hier voor de Nederlandse industrie aanzienlijke mogelijkheden. Voor de bouw van grote elektrische centrales, die door kernenergie worden gedreven, ont breekt in Nederland een voldoend industrieel uitgangspunt. Voor de scheepsindustrie ligt dit echter anders. De bestaande uitrusting biedt hier wel degelijk een uitgangspunt om iets tot stand te brengen. Ik wijs voorts op de noodzaak de inrichting van de havens aan te passen aan het nucleaire tijd perk in de scheepvaart." Als vraagstukken, die hij in zijn nieuwe functie zal behartigen, noemde de heer Stijkel verder nog de kwestie van de landingsrechten in de interna tionale luchtvaart, van de goedkope vlaggen en van de Rijnvaart, voorzover het ministerie van Verkeer en Water staat hierbij is betrokken. De heer Stijkel deelde tenslotte mede, dat het in zijn bedoeling ligt zijn werk zaamheden bij de Euratom-commissie onmiddellijk te beëindigen. Groene Kruisdag te 's-Hertogenbosch „Verbijsterende gedachte" In het Cosino te Den Bosch heeft prof. A. Kleijn, voorzitter van „Het Groene Kruis" de „Groene Kruisdag 1959" van ochtend geopend. Prof. Kleijn releveerde, dat in ons land sinds de bevrijding 425 wijkgebou- wen door het Groene Kruis werden gebouwd of vernieuwd. Hiermee is. naar een bescheiden schatting, 10 tot 20 miljoen gulden gemoeid geweest. Mede tegen deze achtergrond vond prof. Kleijn het een verbijsterende gedachte, dat het Nederlandse volk zich per jaar een uitgave van een miljard gulden getroost voor roken, een uitgave, waarmee „men zich als het ware verzekert van het voortbe staan van een lijden, dat tot de ern stigste doodsoorzaken gerekend moet worden". Spreker ontwikkelde hierna de gedach te, dat de mens over het algemeen te weinig zorgvuldig ten opzichte van ge zondheid en leven staat. Hij betoogde voorts, dat de volksgezondheidszorg niet ophoudt bij het wijzen op besmettings kansen en het propageren van tanden poetsen, maar dat de diepere zin van deze zorg moet zijn de mensen bewust te maken van het verband tussen gezond heid en leefwijze. Het gebrek aan zorg vuldigheid uit zich overigens het meent op andere terreinen, bijv., in het verkeer. Prof. Kleijn bepleitte tenslotte een weldoordacht en psychologisch verant woord leiding geven (met een coördina tie tussen alle lichamen, die op dit terrein bezig zijn) aan ons volk bij het doen van een bewuste en redelijke keuze tussen een optimale gezondheid en daarmee strijdige aanvechtingen en be hoefte-bevredigingen. In I960 12.500 immigranten naar Australië Australië is van plan in het lopende begrotingsjaar (van 1 juli 1959 tot 30 juni 1960) 125.000 immigranten toe te laten, o.w. 8.500 Nederlanders, zo heeft de Australische minister voor Immigra tie. Downer, dinsdag in het parlement in Canberra verklaard. Het grootste contingent immigranten zal door Engeland geleverd worden, n.l. 35.000. K.L.M. jubileum In 24 Amerikaanse steden is vannacht een ongekende race tegen het horloge gehouden. Twee dozyn babies zjjn de gelukkige winnaars. In deze 24 steden zjjn namelijk KLM- kantoren gevestigd. Voor het eerste kind, dat in ieder der steden precies na de twaalfde klokslag het eerst ter wereld kwam, lag een KLM-aandeel van 25 dol lar klaar. De KLM zal deze prijswinnaartjes ver heffen tot leden van de exclusieve „KLM veertigste-verjaardags-ooievaars- club". Het middernachtelijk uur van 6 op 7 oktober was gekozen in verband met de 40ste verjaardag van onze na tionale luchtvaart-maatschappij. De Paus ontving vandaag de heer H. Gombert, hoofdstationchef van de KLM te Rome. ter gelegenheid van de 40ste verjaardag dezer maatschappij in parti culiere audiëntie. Aansluitend op deze audiëntie zond Vaticaan-radio over geschiedenis en werk van de KLM een vraaggesprek uit. Dit vraaggesprek werd in 29 talen uitgezonden. Drie maanden lang zullen driemaal per dag 3000 toeschouwers de „Drie ka naries" en 300 danseresjes in het groot ste revuetheater ter wereld, het Koku- say-theater te Tokio, bij hun viering van het 40-jarig KLM-feest kunnen bewon deren. De ,Drie kanaries" zijn op het ogen blik de meest geliefde Japanse danse resjes, actrices en zangeresjes. Zij zul len als „vliegende geisha's" in KLM- stewardessen-uniformen optreden, om wolkt door hun 300 collegaatjes in „Ne derlandse" kostuums. De feestscene speelt zich af tegen een decor, dat de staart van een modern KLM-vliegtuig verbeeldt. In „Avia-Vliegwereld" officieel orgaan der Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, dat in verband met het 40-jarig KLM-jubi- leum met een speciaal jubileumnummer verschenen is, wordt de instelling aange kondigd van een jaarlijkse prijs voor luchtvaartjournalistiek, welke de KNVVL voor het eerst in april 1961 hoopt uit te reiken. De prijs bestaat uit een gouden penning en een vliegreis met tiendaags verblijf. De hoofdvertegenwoordiger der KLM voor het Verenigd Koninkrijk, de heer Kermer, heeft vanochtend in het kan toor van de KLM te Londen de zilveren medaille der KLM uitgereikt aan de vlieger van het eerste toestel, dat op 17 mei 1920 de KLM-dienst LondenAm sterdam opende, de vlieger H. Shaw. -De heer Shaw zal het vanavond in het Kurhaus te Scheveningen te geven ju bileumconcert van de KLM bijwonen. Zware Peelbrand In de Peel, ten westen van Horst, woedde dinsdag over een oppervlakte van meer dan 100 ha een brand die bijna niet te blussen viel. Slechts door het graven van greppels en sleuven kon het bestrijdingsgebied worden af gebakend en tenslotte de brand wor den gestuit. Zand was het enige be schikbare blusmiddel. Het gebied waarin de brand woedde wordt onderbroken door weilanden, ak kers en een aantal wegen. Er hingen ontzaglijke rookwolken die een ondraag lijke stank verspreidden. Met schoppen gewapende mannen hebben de gehele nacht de wacht gehouden. De brand woedde in een onontgonnen gedeelte van de Peel. in welk gebied zich geen woningen of andere opstallen bevinden. Omtrent de oorzaak van deze brand tast men tot nog toe in het duister. 60 jaar Verbond van Nederlandse Werkgevers In verband met het 60-jarig bestaan van het Verbond van Nederlandse Werk gevers, zal de algemene ledenvergadering van de bond. die op 29 en 30 oktober te 's-Gravenhage gehouden wordt, een bij zonder karakter dragen. De feitelijke ledenvergadering op 29 oktober wordt toegesproken door de minister van Economische Zaken, de heer J. W. de Pous, nadat de jaarrede is uitgesproken door de algemene voorzitter van de Bond, ir. F. Q. den Hollander. DC tweede dag zal in hoofdzaak besteed worden aan het bezoeken van diverse instituten, die behoren tot de T.H. te Delft. Prof. C. van Eesteren ontwerp Lelystad (Van onze Amsterdamse correspondent) De minister van Verkeer en Water staat heeft de stedebouwkundige advi seur van de stad Amsterdam, prof. C. v. Eesteren, uitgenodigd een ontwerp te maken van Lelystad, de nieuwe hoofd stad van de IJsselmeerpolders. De nieuwe stad, waarvan de bouw over enkele jaren zal beginnen, is geprojec teerd ten noordoosten van de huidige nederzetting en het pompgemaal. Over de functie van Lelystad is men het nog niet geheel eens. Het zal een verzor gingscentrum moeten worden voor de zuidelijke polders, waarbij het aantal in woners op 20.000 wordt geschat, maar tevens houdt men rekening met de mo gelijkheid, dat deze centraal gelegen plaats een grote aantrekkingskracht zal uitoefenen op bedrijven en instellingen, die in het overvolle westen geen ruimte kunnen vinden. In dat laatste geval zou de stad kunnen uitgroeien tot een kleine 100.000 inwoners. Aan prof. Van Eesteren om deze puz zel op te lossen. Hij denkt aan een „elas tisch plan", dat ruimte laat voor grote uitbreidingen. Gift van f50.000 voor het astma-onderzoek (Speciale beriohtgeving). Organon-Oss, nog maar nauwelijks uitgebreid met een imposant chemisch researchlaboratorium, heeft alweer een hoogtijdag beleefd. In tegenwoordigheid van vele vooraanstaande gasten is gis teren een hypermodern „confectione- ringsgebouw" in gebruik genomen, dat zelfs in Amerika zijn weerga niet vindt. Organon heeft de aanwinst zelf „uniek" genoemd en deze gebeurtenis voldoende belangrijk geacht om de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid als feestgave een cheque ter waarde van f 50.000 aan te bieden, welk bedrag zal worden gebruikt om de Nederlandse Astma Stichting in staat te stellen haar wetenschappelijk astma-onderzoek voort te zetten en uiit te breiden. Drie en een half jaar voor huwelijkszwendelaar De rechtbank te Amsterdam heeft vanochtend een 57-Jarige huwelijks zwendelaar, veroordeeld tot 3% jaar ge vangenisstraf m.a. wegens oplichting van een aantal dames, met wie de man door middel van huwelijksadvertenties in contact was gekomen. Hij had op deze wijze in enkele jaren tijds grote be dragen in handen gekregen tot een to taal van f 144.000. In 1952 was de ver dachte voor hetzelfde delict veroordeeld tot 2 \<2 jaar gevangenisstraf. Israël gelaakt De gemengde Israëlisch-Egyptische bestandscommissie van de Ver. Naties heeft gisteren in Gaza Israël veroordeeld wegens het verdrijven van enige hon derden bedoeïnen van de Azazmastam uit de Negeb in het zuiden van Israël, op 19 september. Daarbij zijn verscheidene bedoeïenen gedood en hun tenten ver brand, aldus de uitspraak van de com missie, die door Israël geboycot wordt. De commissie heeft op Israël een beroep gedaan om de verdreven bedoeïenen weer toe te laten en hun eigendommen terug te geven. Amsterdam wil ruimte voor nieuw stadhuis (Van onze Amsterdamse redacteur) Met een grootscheepse onteigening van niet minder dan 71 woningen en pakhuizen willen B. en W. van Amster dam ruimte maken voor de bouw van een nieuw stadhuis. De percelen zullen worden onteigend volgens de wederop- bouwwet. Het gemeentebestuur zal daar toe goedkeuring aanvragen bij de mi nister van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid. Bedoelde panden zyn alle gelegen tus sen de Amstel en de Zwanenburgwal, dus rond het Waterlooplein. Met de onteigening en het slopen van de hui zen zal een aantal jaren gemoeid zijn. In het voorstel van B. en W. aan de gemeenteraad wordt overigens geen ter mijn, waarbinnen het slopen moet plaatshebben, genoemd. Bij vrijwillige ontruiming zal de ge meente zoveel mogelijk medewerking verlenen voor het verkrijgen van ver vangende bedrijfsruimte. Eventueel kan boven het bedrag, gelijkstaande aan de huurprys van twee jaar, een tegemoet koming in de verplaatsingskosten wor den verleend. Brits vlootbezoek aan Amsterdam De opperbevelhebber in het oostelijk gedeelte van de Atlantische Oceaan, admiraal Sir William Davis, die ook opperbevelhebber van de Britse thuis- vloot is, zal van zaterdag 10 oktober tot vrijdag: 16 oktober een bezoek aan Amsterdam brengen. Zyn vlaggeschip is Hr. Ms. Tyne (captain J. S. Stevens, DSO, DSC). Andere schepen van de vloot die Am sterdam zullen bezoeken zijn de torpedo jagers Hr. Ms. Trafalgar, Hr. Ms. Jutland, Hr. Ms. Dunkirk, de onderzeeboot Hr. Ms. Talent en het bevoorradingsschip RFA Tideflow. Het eskader komt op zater dag 10 oktober te negen uur 's morgens in Amsterdam aan. Dit bezoek zal admiraal Davis in staat stellen om be sprekingen te voeren met hooggeplaatste officieren van de Ned. Marine over kwesties betrekking hebbende op de ge meenschappelijke NAVO-verdediging. Herter blijft optimistisch De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Christian Herter, heeft gisteren op een persconferentie alle vra gen en speculaties over een topconfe rentie afgesneden door te herhalen wat president Eisenhower de vorige week zei, namelijk dat de kwestie van een derge lijke conferentie en wanneer en waar deze zou worden gehouden, een voor werp van overleg met andere landen is. Vóór voltooiing van dit proces kon hij niets zeggen. De minister zei, dat hij optimistisch wilde blijven wat betreft de resultaten op de lange duur van de besprekingen tussen president Eisenhower en premier Kroesjtsjef, die o.m. de spanning aan gaande Berlijn hadden verminderd en een einde hadden gemaakt aan een sfeer van bedreiging, die de voortzetting van onderhandelingen over de Berlynse kwestie verhinderde. Herter zei verder, dat er aanwijzingen zyn, dat de Sovjet-Unie en communis- tisch-China een nogal verschillend standpunt innemen ten aanzien van de kwestie van regeling der internationale problemen met vreedzame middelen in plaats van met geweld. Hij wilde zich niet uitlaten over de vraag hoe groot de meningsverschillen tussen beide landen zijn, maar naar de uiterlijke verschijn- Als afsluiting van het zeilseizoen heeft vanmorgen bij de „Bonte Koe' bij de Kaag de start plaats gehad van „Schippertjesdag"Er namen 34 boten aan de wedstrijd deel. Er stond een flinke bries en het zonnetje scheen volop. (Foto L.D./Holvast) Dr. W. G. Harrenstein overleden In de ouderdom van 73 jaar is giste ren te Amsterdam plotseling overleden dr. W. G. Harrenstein, emeritus-predi kant der Geref. Kerken, die hij in tal van functies heeft gediend. Na zyn pro motie aan de Vrije Universiteit te Am sterdam op een proefschrift getiteld: „Het arbeidsterrein der kerk in de grote steden" werd dr. Harrenstein in 1918 predikant te Medan en de eerste predi kant der Ger. Kerken onder de ver strooiden in Indonesië. In 1923 werd hij predikant te Amsterdam, welke stand plaats hij in 1936 met Santpoort verwis selde. Vervolgens was hij nog negen jaar predikant te Weesp. toen zijn to tale blindheid hem noopte met ver vroegd emeritaat te gaan. In 1939 is dr. Harrenstein ook werkzaam geweest als leger- en vlootpredikant in algemene dienst. Zijn verdiensten ^vonden erken ning door zijn benoeming tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Caryl Chessman verliest opnieuw een ronde Een rechter in Santa Clara Country heeft afwijzend beschikt op het verzoek van Caryl Chessman om z(jn thans op 23 oktober bepaalde executie uit te stel len opdat hij kan getuigen in het pro ces tegen zijn raadsman en zijn litte rair agent. Deze worden beschuldigd van samenspanning met kwaad oogmerk: zy zouden het manuscript van een later verboden boek uit Chessman9 cel naar buiten gesmokkeld hebben. Chessman is elf jaar geleden ter dood veroordeeld, en heeft al die tijd zijn dood in de gaskamer van de San Quen- tin gevangenis kunnen ontwijken door gerechtelijke procedures aan te spannen. Inmiddels is namens Chessman bij het opperste gerechtshof van de staat Californië een nieuwe procedure be gonnen, die weer verband houdt met het proces-verbaal van de rechtszitting waarin Chessman ter dood werd ver oordeeld. Volgens Chessman zijn de no tulen, door twee verschillende griffiers verzorgd, onjuist, maar tot dusver heeft hij op dit punt nog nooit gelijk gekregen. Chessman woont al elf jaar in de do dencel. Honderden veroordeelden heeft hij zien wegvoeren naar het kamertje waar de stoel staat met de bak zoutzuur eronder waar cyaankali-kristallen in vallen. De daaruit ontstane gassen zijn dodelijk. In de meeste Amerikaanse sta ten worden ter dood verdoordeelden ge- executeerd op de elektrische stoel of door ophanging, terwijl nog een enkele keer de valbijl wordt gebruikt. De gas kamer, die in de San Quentin staat is een unicum. selen te oordelen was hy toch van mening, dat de Sovjet-Unie en China nauw en als goede vrienden samenwer ken. De minister was overigens van mening dat de Sovjet-Unie, wanneer zy erken ning als leider van de communistische wereld blijft eisen, in zekere mate ver antwoordelijk moet worden gesteld voor de acties van andere communistische landen. RIJWIELSTALLINGSBEDRIJF nabij het Station vraagt gegadigden voor de functie van voor zowel vast als in los dienstverband. Leeftijd niet ouder dan 60 jaar Goede bijverdiensten voor gepensioneerden. Brieven onder opgave van leeftijd aan bureau van dit blad onder nummer 26964 KANTOOR Gevraagd voor spoedige indiensttreding leeftyd plm. 18 jaar, goed handschrift, enigszins bekend met administratie en kunnende typen. (Prettige werkkring) Schriftelijke sollicitaties met opgaaf verlangd salaris WASSERIJ SPRONK Gebr. Vasen - WITTE SINGEL 14 - LEIDEN Bekend WERELDCONCERN vraagt voor zijn rayon Leiden een die in staat is op grond van zijn verkoopcapaci teiten, de verkoop van zijn moderne huishoudappa- raten te behartigen. VEREISTEN: algemene ontwikkeling, beschaafd optreden, leeftijd boven 25 jaar. Uitsluitend energieke heren, die de wil hebben in de verkoop een blijvende positie te verwerven en een inkomen van plm. f xoo.per week te verdienen, gelieven te solliciteren onder nummer 26967 aan het bureau van dit blad. bevattende 5 kamers, zolder, keuken, achtertuin met schuur, blijvend vrij uitzicht. Over plm. 3 maanden leeg te aanvaarden. Te bevragen: Gerard Brandtstraat 12, Leiden. Restaurant IN DEN VERGULDEN TURK. BREESTRAAT 84 - LEIDEN, vraagt net Zaterdagsmiddags en zondags vrij. Indiensttreding bij voor keur spoedig. Sollicitaties aan de directie. en een HALFWAS gevraagd. SCHILDERSBEDRIJF KOREVAARSTRAAT 14 Telefoon 33788 - Leiden Van particulier te koop bouwjaar 1954, kleur reseda groen. Benzineverbruik 1 - 12. Bel. f 72.— per jaar. Compleet met kachel, rolhoes, achterult- rijlamp - parkeerhoes, extra reserveband Het geheel in onberispelijke staat. Prijs f2100. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 26916. Bü de diverse MEDISCHE AFDELINGEN van het ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN bestaat gelegenheid tot plaatsing van enkele Minimumleeftijd 20 jaar. De werkzaamheden zullen o.a. bestaan uit het ontvangen van patiënten, administratie, typen en archiefverzorging. VEREISTEN: middelbare opleiding of dipl m.u.l.o.; diploma typen. Zy, die stenografisch kunnen opnemen, genie ten de voorkeur. Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, min. f202,75, max. f333,17 bruto per maand. Schriftelijke sollicitatie te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken van het Academisch Ziekenhuis .J (1416' jaar) kunnen direct geplaatst worden. Ook halve dagen of enige dagen per week van 18 jaar af, die niet elders in loondienst werk zaam zijn, kunnen in de avonduren werkzaam heden verrichten. LICHT en SCHOON WERK. gevraagd voor halve dagen. ZUID-HOLLANDSE LOONBEDRIJVEN VALKENBURG Z.-H. Voor spoedige indiensttreding gevraagd een voor typewerk en eenvoudige kantoor werkzaamheden. Sollicitaties schriftelijk of mondeling CENTRALE COÖPERATIE L.T.B., Hoge Waard, Koudekerk aan den Rijn. Horloges - pendules - reiswekkers - bijoux - horlogebanden enz., ruimen wij tegen FANTASTISCH LAGE PRIJZEN op. Wekkers vanaf 4.50; horlogebanden vanaf 2.50. GROTE SORTERING IN DE NIEUWSTE MODELLEN. Janvossensteeg 73 Leiden heeft nog plaats voor enige ALLEEN DAGDIENST. Gunstige werktijden. Loon volgens C.A.O. plus prestatiepremie. Voor flinke werkkrachten is een goed loon te bereiken. Aanstelling in vaste dienst is mogelijk. Inlichtingen en aanmelden dagelijks van 916 uur HOGEWOERD 183, LEIDEN.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4