J. TJi, y. Ghesel Grotlie nam afscheid van Amsterdamse Bank, Bodegraven TAPTOE! Loos brandalarm in Zaanstreek bracht duizenden op de been Kon. onderscheiding toegekend Kerkelijk Leven Herdenking 25-jarig jubileum ds. H. de Valk, Katwijk a. d. Rijn waar warmte helpt, helpt PHILIPS Infraphii beter denk daaraan ook bij rheumatiek en verkoudheid Prijzen: 29.75 en 37.50 DONDERDAG 1 OKTOBER 1959 Kwade opzet Onbekenden hebben gisteravond de Zaanstreek in rep en roer gebracht door aan verscheidene brandweerkorp sen, politie en burgerlyke autoriteiten mee te delen dat in de Fabriek van Linoleum N.V. te Krommenie een enorme brand zou woeden. Deze mede deling kwam tot zelfs in Zaandam vanwaar men terstond een groot aan tal spuiten stuurde. Ook uit Koog aan de Zaan en Westzaan kwamen brand weerauto's met loeiende sirenes naar Krommenie. Daar voegden zich enige honderden personenauto's en zeker duizenden brommers en fietsers by uit alle hoeken van de Zaanstreek, als waren ze op de vlucht voor een bom. Toen de duizenden, die op vaak le vensgevaarlijke wyze waren gekomen, niets zagen ging het gerucht, dat het hier een oefening van „Bescherming Be volking" betrof. De B.B. wist nergens van. Merkwaardig wordt het gevonden dat een dergenen een vrouw die het loos alarm in de wereld heeft gebracht, moet hebben geweten, dat burgemeester J. A. C. Provily van Krommenie in een vergadering in Zaandam, in het gemeen- telyk ziekenhuis was. De onbekende vrouw heeft n.l. dit ziekenhuis gebeld en verzocht of de burgemeester zo spoe dig mogelijk naar zyn gemeente wilde komen in verband met een zeer ernstige brand. De Zaandamse brandweer kreeg „het bericht" van een zeer zenuwachtig aan doende man die vertelde: „Er is een grote brand in Krommenie, wilt U alle kringen waarschuwen". Zelfs de blusboot „De Weer" van Zaandam voer naar Krommenie op. De adjudant van politie .Havik te Krommenie is overtuigd van kwade op zet. Van officiële zijde heeft niemand om hulp verzocht. De eerder bedoelde onbekende vrouw schijnt zich bij enkele van haar „meldingen" te hebben aange diend als de vrouw van de wachtcom mandant van Krommenie. Krommenie heeft echter geen wachtcommandant. opdracht overleg te plegen met de Ar- gentijnse kerken over het voornemen bij de volgende synode een zelfstandigheids- verklaring in te dienen en hen zo nodig van advies te dienen en daarover de volgende synode te rapporteren. NED. HERV. KERK Beroepen te Pesse (Dr.) (toez.) A. J. de Bue. vicaris te Rotterdam te Scherpe- nisse P. Posthouwer te Goudswaard. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Mellskerke J. W. Kersten te Scheveningen. Bloemenvaktentoonstelling in Rijnsburg wordt groots MR. J. KLAASESZ VERRICHT OPENING (Van een onzer redacteuren) Woensdag 7 oktober om 3 uur des middags zal de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, de bloemenvaktentoon stelling in de „Flora" in Rijnsburg offi cieel openen. Op de tentoonstelling, die 2200 m2 be slaat, zal men vooral anjers, chrysanten en freesia's kunnen bewonderen. Op het succes van de tentoonstelling van vorig jaar zal worden voortgeborduurd. Het is namelijk zo dat Rynsburg ten opzichte van andere bloemencentra een achter stand, wat de bovengenoemde cultures betreft, heeft in te halen. In de jaren na de oorlog is men zich met deze cultures bezig gaan houden. En, wat meer zegt, men breidt het assortiment nog steeds uit. Steeds minder Rynsburgers trekken naar het Westland, omdat men tegen woordig ook in Rijnsburg die anjers, chrysanten en fresia's aan de veiling brengt, waar vraag naar is. Het komt er op aan de glascultuur in Rynsburg uit te breiden en de kopers aan Rynsburg te binden. Ook zal er nog meer geëxperimenteerd moeten worden. Vooral de jonge kwekers zien dit in en zyn dan ook yverig in de weer om nieu we variëteiten te kweken. Een verheu gend verschijnsel is, dat het aantal in zendingen van handelskwekers ongeveer twee keer zo groot is als op de tentoon stelling van vorig jaar het geval was. De tentoonstelling, die groter van opzet is dan vorig jaar, is tot en met zaterdag 10 oktober van 10 uur v.m. tot 11 uur n.m. voor het publiek geopend, 's Avonds zullen doorlopende filmvoor stellingen worden gegeven. Onder meer kan men de film „Lente in Holland" en een rolprent over het corso 1959 bewon deren. De Commissie Onpersooniyke Re clame stelt boekjes getiteld „Nuttige wenken voor wie men bloemen wil schenken" ter beschikking. Europese Voetbalbeker Vorwarts versloeg Wolverhampton W. De Oostduitse kampioensploeg Vor warts won gistermiddag in Oost-Berlyn met 2-1 van de Engelse kampioen Wol verhampton Wanderers in 'n wedstryd voor de 1st eronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker. Alle doelpunten werden voor de rust gescoord. Het was de eerste ontmoeting tussen beide ploe gen. De returnmatch wordt woensdag a.s. te Wolverhampton gespeeld. Rotterdams elftal Het Rotterdams elftal, dat zaterdag op het Sparta-terrein tegen Antwerpen speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Van Diest (Hermes DVS); ach ter: Kerkum (Feyenoord) en Van der Lee (Sparta): midden: Kreyermaat (Feyenoord), Van der Hoek (Feyenoord) en Verhoeven (Sparta); voor: Van Ede (Sparta), de Vries (Sparta), Daniels (Sparta), Schouten (Feyenoord) en Meyers (Feyenoord). SCHAKEN Kandidatentoernooi in Zuid-Slavië Voor het kandidatenschaaktoernooi in Zuid-Slavië werden gisteren te Bied de afgebroken partyen van de 12e, 13e en 14e ronde uitgespeeld. De resultaten waren: FischerOlafsson 10; GligoricKe- res OlafssonSmislov 01; SmislovFischer Vi Na veertien ronden luidt de stand: 1. Keres (Rusl.) 10 pnt.; 2. Tal (Rusl.) 9.5 pnt.; 3. Petrosjan (Rusl.) 8,5 pnt.; 4. Gligoric (Zd-Sl.) 8 pnt:; 5. Smyslov (Rusl.) 6 pnt.; 6. Fischer (V.S.) 5.5 pnt.; 7. Benkoe (statenl.) 5 pnt.: 8. Olafsson (IJsl.) 3,5 pnt. De helft van het toernooi is nu achter de rug. N.-Guinea in de V.N. Hameren op hetzelfde beeld De leider van de Indonsische dele gatie by de V.N. Ali Sastroamldjojo, heeft in de Assemblee van de V.N. ver klaard dat Westelijk Nieuw-Guinea een stuk Nederlandse koloniale politiek is, en dat minister Luns voorstander is van een hulpverleningsbeleid waarby onder ontwikkelde gebieden geen hulp krygen als zy weigeren zy'n „maatstaven van goed gedrag" te aanvaarden. Indonesië, zo verklaarde Sastroamid- jojo, is vastbesloten de onwettige over- blyfselen van het kolonialisme te verwy- deren en West-Irian te herenigen met de rest van Indonesië. „Wy zullen onze stryd voortzetten, wy vertrouwen op de overwinning omdat onze zaak rechtvaar dig is namelyk de vervulling van de menseiyke vryheidsgeest". De Nederlandse delegatieleider de heer Schürmann antwoordde: „Wat Indonesië heeft getracht te be reiken is dat Nieuw-Guinea by Indonesië wordt aangesloten, ongeacht de vraag of de bewoners dit wensen of niet. Daar tegenover handhaaft Nederland het standpunt dat de bevolking van het ge bied moet beslissen wat zyn toekomstig lot zal zyn. Nederland zal zich neerleg gen by welke beslissing de bevolking ook nemen zal", aldus de heer Schür mann. Verschyn keurig in attributen van SPORTVRIEND WOUT BERGERS HAARLEMMERSTRAAT 232 Koersen Duindigt Mermlra-prijs le afdeling: 1. Golden Arrow (F. Delbrassinne)2. Zampa- 3 Fram. Tot.: wl. f 1.60 (stal), pl. f l.io. fl.30, f2.40. gek. f3.40, cov. f5.60. Neminsco-prijs: 1. The Serpent of Iran (A. Burrell)2. Irish Doll; 3. Cold Wa ter; Tot.: wi. f6,—. pl. f 1.20.— f 1.10. koppel f 5.90. cov. f 2.40. Mermlra-prys 2e afdeling: 1. Quasi (L. Rance); 2. Rose des Vents; 3. Mlstlnguet- te. Tot.: wl. f 16.70, pl. f2.80, f3.90. f2.20. koppel f 42.90. cov. r 19.80. De draverijen: Kallda-prljs: 1. Wlnnifred (J. T. de Graaf) (1.28.7); 2. Xlta Hanover; 3. Xlna S Tot.: wl. fl3.50. pl. f 1.70, f 1.40, fl.30. koppel f 34.20, cov. f 4.30. Marlanne-prils: 1. Xanthos Narciso (J. Wagenaar) (1.27); 2. Vliegende Hollander 3. Woelwater. Tot.: wi. f 1.70, pl. f 1.10. f 1.20, fl.30. koppel f3.40. cov. f2.60. Iboya-prys le afdeling: 1. Yankee Han over (J. T. de Graaf) (1.33.1); 2. Yankee Boy; 3. Y. Kievit. Tot.: wl. f3.30. pl. f 1.40 f 1.50, f 1.60, koppel f7.70, cov. f5.—. Hero-prljs: 1. Ulrica B (M. Vergay) (1.24 9): 2. Whirlwind; 3. Upper Ten. Tot. wl. f4.60. pl. fl.30, f 1.50, f 1.60, koppel f 13.50. cov. f4.70. New Volann-prljs: 1. Quatrlème Poulaln (A. Flnklenberg) (1.25.4); 2. Vlcobs; 3. Urma Norton. Tot.: wi. f5.pl. f2.10, f 1.40. f 1.80, koppel f9,cov. f 4.70. Playsler-prljs: 1. Uranus Koff (P. M. Smit (1.24.2); 2. Sonja Zora; 3. Slta. Tot.: wi. f8.10. pl. f2.50, f3.60. f2.70, koppel f 14.70. cov. f 13.90. Iboya-prijs 2e afdeling: 1. Ysvogel S (M. Vergay) (1.32); 2. Ybe van Papan- hoef; 3. Ydeal Double. Tot.; wl. f3.10. pl. f 1.30. f 1.20. f 1.70. koppel f4.70, cov. 3.90. Totalisator-omzet f 86.374, Sportsplinters In het Nederlandse B-elftal, dat zondag a.s. In Luxemburg een wedstryd speelt tegen het elftal van het Groot Hertogdom, is een wyziging aange bracht. Janssen (Stormvogels), die op de midvoorplaats stond opgesteld, is door een blessure uitgeschakeld en wordt vervangen door Schuurman (ADO). Het Belgische B-elftal heeft gister avond te Aalst met 21 van Luxemburg gewonnen. By de rust leidden de Belgen met 2—0. Arati Saha, een negentienjarige studente uit Calcutta, is in de tyd van 16 uur 20 min. het Kanaal overgezwom men van Cape Griz Nez naar Sandgate. Zij was de jongste zwemster, die dit seizoen het Kanaal heeft bedwongen. In de laatste zes uur had zy het zeer moei- ïyk door de korte golfslag. De spelregel- en protestcommissie van de KNVB heeft het protest behan deld van Willem II naar aanleiding van de op 23 augustus J.l. voor de ere-divisie gespeelde wedstryd ADO—Willem II. De Tilburgers hadden geprotesteerd tegen het toekennen van het eerste ADO-doelpunt. aangezien kort daar voor door een Haagse speler hands zou zyn gemaakt. Het protest werd afge wezen. zodat de uitslag van de wedstryd 3—3 blijft. Onder overweldigende belangstelling werd gistermiddag in het gymnastiek- gebouw in de Spoorstraat afscheid genomen van de directeur van het bijkantoor Bodegraven van de N.V. Amsterdamsche Bank. Een schat van bloemen en vele manden met fruit sierden de fraaie zaal, die reeds geheel met belangstellenden was gevuld toen burgemeester mr. J. J. Croles en zyn echtgenote, de gemeentesecretaris de heer A. M. de Jong en de wethouders C. G. Karssen en H. v. d. HeUden met hun dames binnentraden. Vele relaties van de bank hadden een actie-comité gevormd, dat tot doel had de heer Ghesel Grothe een blijvend aandenken te overhandigen. Namens dit actie-comité vertolkte de heer B. Baars de gevoelens van de burgerij. Als spontane uiting van de Bode- graafse welwillendheid bood spreker een motorgrasperkscheerder, ®»:n fraai ta- pyt en een yskast aan. Namens de Bodegraafse vereniging van Kaashandelaren sprak haar voor zitter, de heer C. F. de Meyere. D<2ze ovehandigde een fyne kaas. De directie van de NV Turkenburg's Kon. Zaad- handel kwam met een vorstelyk ge schenk. De heer P. Turkenburg bood nl. een ontwerp aan van de'tuin van de Prettige relaties Burgemeester Croles zei, dat het hem speet dat de heer Van Ghesel Grothe afscheid van de Amster damsche Bank nam, want de rela ties tussen het gemeentebestuur en deze bankier waren allerprettigst geweest. Naast zijn arbeid als bank directeur heeft de heer Van Ghesel Grothe zich tevens op velerlei ter rein bewogen in het belang van de gemeenschap. Daarom behaagde het H. M. de Koningin hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester wenste de heer Van Ghesel Grothe geluk met deze onder scheiding en zei tot zyn grote genoegen te hebben gehoord dat de Amsterdam sche Bank nog niet geheel los wilde zyn van deze bekwame bankier, doch dat hy voorlopig nog zal optreden als advi seur van deze bank. Harteiyk verwel komde spreker tenslotte de nieuwe di recteur van het bijkantoor Bodegraven, de heer J. Bijleveld. Mr. M. Tieleman, hoofddirecteur van de Amsterdamse Bank, die was verge zeld van twee directeuren uit Amster dam, de heren mr. A. Offers en W. Du- pont, uitte zyn grote erkenteiykheid aan het adres van de burgemeester, in verband met deze koninkiyke onder scheiding en wenste de scheidende di recteur hiermede van harte geluk. Als blyk van waardering bood spreker de heer Van Ghesel Grothe de draagver- sierselen aan by zyn onderscheiding. KATWIJK AAN DEN RIJN Burgemeester mr. J. J. Croles speldt de bijzonder hoge onderscheiding de heer Gesel Grothe op de borst, waarbij mevr. Grothe kennelijk ver heugd toeziet. Foto Leidsch Dagblad nieuwe woning, die de heer Van Ghesel Grothe straks gaat betrekken, alsmede een uitvoerig beplantingsschema. Een onafgebroken stroom van be langstellenden drukte hierna de heer en mevrouw Van Ghesel Grothe de hand. De heer Van Ghesel Grothe dankte tenslotte ontroerd voor zoveel spontane harteiykheid. Hy sprak de hoop uit, dat de heer Bijleveld spoedig in Bode gaven zou zyn ingeburgerd en het zelf de vertrouwen zal genieten. Dames- en herenrijwielen f 89.' Fa. DUSOSWA, Leiden De psalmberijming AANGEBODEN BUNDEL VAN 110 PSALMEN NOG NIET IN EREDIENST In haar besloten zitting van dinsdag heeft de generale synode der Geref. Kerken te Utrecht zich beziggehouden met de psalmberyming. Besloten werd aan het verzoek van deputaten om de aangeboden bundel van 110 psalmen in de eredienst te beproeven, thans niet te voldoen, maar er wel bij de kerken op aan te dringen van deze bundel ernstig kennis te nemen en deze ook. zij het buiten de eredienst, op allerlei wyzen te beproeven. De synode zal opnieuw depu taten voor de psalmberijming benoe men, onder wie tenminste een musico loog. Aan deze deputaten zal worden opgedragen ten eerste zitting te hemen in de interkericelijke commissie voor nieuwe psalmberyming en daarin mede te werken aan de tot standkoming van een voor de Geref. Kerken zowel als voor de particuliere participanten aan vaardbare beryming. Ten tweede: alle aandacht te besteden aan de door de kerken geuite of nog in te brengen kri tiek op de nu aangeboden proeve. De svnode zal drie deputaten aanwijzen om als bestuursleden zitting te nemen in de interkerkelijke stichting psalmberijming en aan deze stichting meedelen, dat zij met belangstelling heeft kennisgenomen van haar schrijven en van de door haar aan de synode aangeboden proeven van berijming van 110 psalmen en voorts mededeling doen van wat zy ten op zichte van deze proeve heeft besloten. Ten aanzien van de stukken betref fende het psalter 1949 (dr. H. Hasper) besloot de synode o.m. aan hen die haar hebben verzocht terug te komen op de kwestie rondom deze psalter te berich ten, dat naar haar oordeel het geschil dat bestond door de uitspraak van de arbiter, is beslecht en dat zij hierop niet kan terugkomen. Breedvoerig heeft de synode gisteren nog beraadslaagd over de zelfstandig wording van de kerken in Zuid-Ame- rika. De besprekingen resulteerden in een door prof. dr. D. Natua geamen deerde conclusie, waarin besloten werd een contactcommissie te benoemen met Nu 2V.2 miljoen aan spaartegoeden bij de Raiffeisenbank Rini en Janny gehuldigd De meisjes Rini en Janny Bruin, wonende Zanderijweg 3 alhier, zul len wel verwonderd geweest zijn toen zij een uitnodiging ontvingen om met hun ouders ten kantore van de Coöperatieve Raiffeisenbank te verschijnen. Nog verbaasder werden zij toen bleek dat zij aldaar plechtig werden ontvangen door het voltal lige bestuur en de kassier, de heer N. K. Boon. Alles werd echter duidelijk toen de voorzitter, de heer J. P. Rietveld, de meisjes toesprak, waarbij bleek dat door haar inleggingen op 26 augus tus j.l. van resp. f. 11.35 en f. 14.60 het totaal aan inleggingen bij de bank de 2V2 miljoen gulden had overschreden. De heer Rietveld toonde zich hier over byzonder verheugd en het bestuur had dan ook gemeend dit feit niet on gemerkt vöorby te moeten laten gaan. De sterke stijging van de spaartegoeden is een teken des tyds en de sterke toe neming van de welvaart wordt hierin weerspiegeld. De spaarzin van deze meisjes stelde 'spreker ten voorbeeld aan anderen, die nog steeds het belang van het sparen niet begrijpen. Aan de hand van cijfers toonde de heer Rietveld vervolgens de toename van het sparen in Katwyk aan den Ryn aan. De eerste balans na de oprichting dateert van 31 december 1912 en toonde een spaartegoed van f. 17.060.96. Op 31 december 1925 was dit reeds f. 71.043.11 terwyi de eerste ba lans in de oorlog, op 31 december 1940, een bedrag vertoonde van f. 151.848.95. In de oorlogsjaren valt dan verder slechts een geringe toename te consta teren. totdat de geldsanering in 1945 een zeer sterke styging te zien gaf tot f. 1.050.930.84 op 31 december 1945. In 1946 volgde hierop een terugslag met een daling van niet minder dan f. 300.000. In 1952 werd en thans defini tief, opnieuw de 1 miljoen gulden over schreden en in 1955 alweer de 1% mil joen. Na drie jaar, in 1958, kwam men op f. 2 miljoen en dan nu reeds, door de stortingen van de beide meisjes, werd de f. 2miljoen overschreden. Namens bestuur en kassier wenste spreker ver volgens die meisjes van harte geluk en bond de kinderen op het hart om ook later, als zij groot zyn, nimmer het spa ren na te laten. De weg naar de bank moet een vertrouwde weg zyn. Als ver rassing boodt spreker tenslotte Rini en Janny ieder een bedrag van f.50 aan, terwijl die ouders als verrassing en als beloning voor de spaarzin die zy bij hun kinderen hadden aangekweekt een kist sigaren en een bos bloemen ten ge schenke kregen. Bijzondere dienst in de Geref. Kerk Tydens een drukbezochte bijzondere dienst in de Gereformeerde Kerk te Kat wijk aan den Ryn werd gisteravond het feit herdacht dat de plaatselijke predi kant, ds. H. de Valk, voor 25 jaar in het predikambt werd bevestigd. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op ds. H. van den Berg uit Sassenheim, die de classis Leiden vertegenwoordigde, predikanten en ouderlingen van de Ge- '"-.rmeerde Kerken in omliggende plaat sen, o.w. ds. A. Langeler namens de ker- keraad van Valkenburg, ds. H. Post na mens de kerkeraad van Rijnsburg, ds. B. Bouma namens de kerkeraad van Noord- wyk aan Zee en de ouderlingen J. van der Schee en P. Ruwhof, namens de ker keraad van Katwyk aan Zee, ds. A. Makkenze met enige ouderlingen na mens de kerkeraad der hervormde ge meente van Katwyk aan den Rijn, af gevaardigden van verschillende kerke- ïyke verenigingen, de heren E. van Wensveen en J. D. van Delft als verte genwoordigers van het bestuur van het Prot. Militair Tehuis waarvan ds. De Valk voorzitter is, een zevental leden van de Gereformeerde Kerken van Stel lendam, Melissant en Ouddorp, alwaar de jubilerende predikant het ambt be diende vóór hy naar Katwyk aan den Ryn kwam en tenslotte burgemeester H. Duiker en wethouder mr. J. van der Plas als vertegenwoordigers van het ge meentebestuur. De dienst werd geopend door de ouder ling de heer P. Reedijk die een woord van welkom sprak en in het bijzonder de genodigden begroette. GEDACHTENISREDE Vervolgens betrad ds. De Valk de kan sel voor het uitspreken van zijn gedach tenisrede, die hij baseerde op 1 Tim. 1 12: „En ik dank Hem. die my be krachtig heeft, namelijk Christus Jezus onzen Here, dat hy my getrouw geacht heeft, my in de bediening gesteld heb bende". Een christelyk jubileum, aldus ds. De Valk, is dat wy de daden des Heren mo gen gedenken. Grote dank ben ik dan ook Hem verschuldigd omdat Hij mij in de bediening heeft gesteld en my 25 jaar lang de kracht heeft gegeven om deze te volbrengen. Dit is enkel genade, want God heeft ons niet nodig. Vervolgens zyn levensloop schetsende memoreerde spreker hoe hij als oudste van een groot arbeidersgezin aanvankelyk gedwongen was om een andere richting te kiezen. Steeds heeft hij echter de begeerte ge had om eenmaal het predikantsambt te mogen bedienen en de Here heeft hem daartoe de weg gebaand. Via een dik wijls zeer moeilyke zelfstudie mocht het dan 25 jaar geleden zover komen. Veel voldoening heeft het ambt hem in die jaren geschonken. Met gevoelens van grote dank herdacht spreker de jaren doorgebracht op Flakkee, die eerst ten gevolge van de malaise en daarna de oorlogstyd veel problemen met zich brachten. Ook in de stormachtige na oorlogse Jaren in Katwyk aan den Ryn ontmoette spreker veel zegen op zyn pad. Spreker verklaarde zich dankbaar voor de goede gezondheid die hy tot dusver mocht genieten, waardoor het slechts eenmaal in al deze jaren is voor gekomen dat hy een predikbeurt moest verzuimen. Ondanks persoonlyke tegen slagen en teleurstellingen, die er ook wa ren, aldus de jubilaris, geprezen zy de Heer. Tenslotte bracht spreker dank aan allen die hem hadden gesteund by het volvoeren van zyn ambt, doch bovenal aan God, en las een gedeelte uit het derde hoofdstuk van de brief aan de Efeziërs, waarin een uiteenzetting wordt eeeeven omtrent het doel van het ambt. GELUKWENSEN Nadat door ie organist van de kerk, de heer A. van Veen, enige orgelsoli wa- In W or uier graaf t men under grote moeilijkheden verder naar ,,het ding", dat daar onlangs een gat in een weiland sloeg. Ondanks zware pompen heeft men bijzonder veel last van het grondwater, dat binnen de damwand in het gat blijft staan. ren gespeeld, was er vervolgens gelegen heid voor deputaties en afgevaardigden om ds. De Valk geluk te wensen. Als eerste bracht ds. H. van den Berg uit Sassenheim de gelukwensen namens de classis Leiden over. Namens het gemeen tebestuur sprak hierna burgemeester Duiker, terwyl de ouderlingen A. Brink man, J. Baart en L. Teunis achtereen volgens de gevoelens van de kerken van Stellendam, Melissant en Ouddorp uit drukten, waarby eerstgenoemdè spreker in het byzonder herinnerde aan de moei lijke arbeid aldaar. De gezamenlijke ge reformeerde verenigingen uitten hun felicitaties via de heer P. A. Schoneveld. Ds. A. Makkenze voerde het woord na mens de kerkeraad der hervormde ge meente. De heer E. van Wensveen sprak een woord van dank en gelukwens na mens het bestuur van het Prot. Militair Tehuis „M. A. de Ruyter" en de afdelin gen Katwijk aan den Ryn, Katwyk aan Zee. Rijnsburg en Valkenburg van de Kon. Nederlandse Militaire Bond Pro Rege. GESCHENKEN Ouderling C. van der Spyk, als tolk van kerkeraad en gemeente bracht dank voor alles wat door ds. De Valk voor de Gereformeerde Kerk van Katwyk aan den Ryn werd verricht. Om dit werk te vergemakkelyken bood hij hem een bromfiets aan. Ook mevrouw De Valk- Van den Berge werd in de dank betrok ken en ontving een elektrische platen speler. Nadat de aanwezigen staande ds. en mevrouw De Valk hadden toegezongen Ps. 121 4 „De Heer zal U steeds gade slaan", beklom ds. De Valk opnieuw de kansel voor het uitspreken ven een dankwoord. Ouderling C. van der Spyk besloot de byzondere dienst met het uitspreken van een dankgebed.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5