Nu ook n havenstaking in de Verenigde Staten HET TOPMERK halfzware Nu ook invoer bedreigd van het buitenlandse staal Zal pres. Eisenhower spoedig ingrijpen ■i De bakkers en broodbezorgers staan nog in ongunstige positie Met een enkel woord Goede nachtrust Agenda DONDERDAG 1 OKTOBER 1959 Advertentie Moeilijkheden zijn sterk toegenomen (Van onze Amerikaanse correspondent) De twee en een halve maand oude staalstaking in Amerika loopt ten einde. Eisenhower is kennelijk geïrriteerd over de onproduktieve manier van onderhandelen. Hij is derhalve van plan de hem door de Taft Hartley-wet verleende vol macht te hanteren en bevel te geven het werk voor tachtig dagen te hervatten. Indien werkgevers en werknemers thans niet binnen een week tot een akkoord zijn geko men. kan men aannemen dat Eisenhower die volmacht zal ge bruiken. De onderhandelaars hebben thans een laatste kans gekregen zelf tot een ak koord te komen. Men krijgt thans de indruk, dat er serieuzer wordt onder handeld. Daarvoor zijn trouwens ook andere redenen dan alleen de verbolgen heid van de president. Immers, de Ame rikaanse auto-industrie begint de staal- schaarste te voelen, hetgeen uitbreiding van de werkloosheid zou kunnen bete kenen. Bovendien is het hoog tijd de ertsverschepingen over de Grote Meren te hervatten, want half december kun nen de meren reeds dichtvriezen! De havenstaking aan de Amerikaanse Atlantische kust en de Golf van Mexico, die gisteren zou beginnen, zou vandaag worden afgekondigd, nadat de vooruit zichten aanvankelijk gunstig waren. Men verwachtte hedenochtend, dat tachtigduizend arbeiders het werk zul- „Zuurstofgebrek" in Britse industrie Tweeduizend chauffeurs en la ders van zuurstof-tankauto's in de Britse auto- en machine-industrie staken reeds drie dagen en heb ben dientengevolge dertigduizend arbeiders werkloos gemaakt. Het gaat om een loon kwestie. Een be roep op de stakers om het werk te hervatten, wdk beroep gesteund werd door de opperste leiding van het Britse verbond van vakver enigingen, is tevergeefs geweest. Het is overigens de eerste maal, dat het vakverbond zo snel gerea geerd heeft op een wilde staking. Slechts 150 van de 2000 stakers gehoorzaamden ondanks de waar schuwing, dat deze wilde staking een Labour-overwinning bij de verkiezingen in gevaar brengt. Als gevolg van de stopzetting van de zuurstofproduktie wordt in andere be drijven het werk van 250.000 anderen rechtstreeks bedreigd! De bloeiende auto-industrie dreigt tot stilstand te komen. De Vauxhall-fabrieken laten zuurstof en acetyleen overvliegen van het Europese vasteland, zodat ze nog enkele dagen kunnen doorwerken. De British Motor Corporation (Austin en Morris) zal 50.000 arbeiders naar huis moeten sturen, indien de zuurstofvoor ziening niet binnen 24 uur wordt her vat In Birmingham zijn reeds 16.000 man zonder werk en ook in de staalplaat- fabrieken in Cowley (bij Oxford) en in Swindon moest eenzelfde aantal door uitputting van de zuurstofvoorraden op houden te werken. De looneis van de arbeiders in het zuurstofbedrijf is al een jaar in behandeling. De beslissing hier over zal op 20 oktober vallen, maar het geduld van vele arbeiders is uitgeput, zodat zij het werk neerlegden. len neerleggen, waardoor de bedrijvig heid in de havens aan de oost- en zuid kust der Verenigde Staten geheel ver lamd zou worden. Deze staking dreigt verlammend te werken op de invoer van buitenlands staal, noodzakelijk geworden door de Amerikaanse staalstaking. Ook vreest men, dat er thans buitengewoon grote opeenhopingen van goederen in de be trokken Amerikaanse havens zullen ontstaan. De havenarbeiders van New York na men htm besluit ondanks een beroep van de Amerikaanse minister van Ar beid Mitchell, die had verklaard dat een staking het welzijn van het gehele Amerikaanse volk ernstig zou beïn vloeden. Historisch ogenblik Geen voze astma-plek (Speciale berichtgeving) Toen op 26 mei j.l. de Nederlandse Astma Stichting opgericht werd, was dit, gezien uit het oogpunt van de volksgezondheid, een bijzonder heuge lijk feit. Naast de bekende verenigin gen ter bestrijding van kanker, reuma tiek, tuberculose en kinderverlamming ontbrak in Nederland een overkoepe lend orgaan ter bestrijding van de astma. In zijn rede op een gistermiddag te Den Haag gehouden persconferentie, gewaagde de directeur-generaal van de Volksgezondheid, prof. dr. P. Munten dam die als vertegenwoordiger van de overheid aanwezig was zelfs van een „historisch ogenblik". Spreker zag de oprichting van de NAS tegen de achtergrond van zijn jarenlange pogingen om die organisaties, welke in Nederland ieder reeds op hun eigen wijze de astma bestreden, onder één dak te brengen. De voorzitter van de Stichting, jhr. mr. A. Feith onderstreepte nogmaals de noodzaak om met geheel ons volk deze „volksziekte" te bestrijden. Hij was ervan overtuigd, dat de Nederlandse Astma Stichting inderdaad een hiaat opvult en besloot met de ver zekering, dat de Stichting al haar krachten in zal spannen opdat, „er in dit volk geen voze astma-plek meer zij!" De nieuwe OPEL-Rekord nïi met vier deuren. Het Motorhuis nodigt U uit een kijkje te nemen in haar showroom, waar U persoonlijk kunt zien dat de 4-deurs OPEL Rekord: mooi, elegant en representatief is, met een sterke, soepele 1,7 Ltr. motor, hydraulische remmen op alle wielen en waarin 5 personen comfortabel kunnen zitten. Leverbaar met automatische koppe ling (ook te plaatsen in de 2-deurs uitvoering). Argumenten te meer om juist OPEL te rijden: de blijvende hoge inruilwaarde de onvolprezen Motorhuis-service. n.V.HET MOTORHUIS Showroom: Stationsweg 1 en 2. Kantoor, werkplaats en garageMorssingel 1 b Tel. 24741 (4 lijnen) Maand september was ongekend droog Het KNMI deelt mede: De droogte heelt in de algelopen maand september in versterkte mate voortgeduurd, gemiddeld over het gehele land genomen zal niet meer dan 4 mm regen zijn gevallen, zoals uit een voorlopige berekening blijkt, tegen 71 mm normaal. Sedert 1849, het jaar waarin officieel met de me tingen van de regen is begonnen was september nooit zo droog geweest. September 1865 had met 6 mm tot nu toe het record gehouden. In Hoofddorp, waarvan de hoeveelheden neerslag se dert 1735 bekend zijn, was de afgelo pen maand op een na de droogste van dit bijna twee en een halve eeuw be slaande tijdvak. Alleen september 1795 was daar nog iets droger. Het verschil met twee jaar geleden is bijzonder opvallend: Toen was het de natste septembermaand van op zijn minst 100 jaar. In De Bilt viel toen 209 mm regen tegen slechts 3 mm in de af gelopen maand. De verschillen in de hoeveelheid regen waren van plaats tot plaats bijzonder klein, zij bedroegen slechts enkele millimeters. Opmerkelijk is verder dat geen melding is gemaakt van onweer, iets dat in de laatste op zijn minst 70 jaar nooit in september was voorgekomen. Het aantal uren zon neschijn bedroeg te De Bilt 240 tegen 149 normaal. Sedert 1899 toen met de metingen van de zonneschijn is begon nen was september niet zo zonnig ge weest. Het record had tot nu toe sep tember 1928 gehouden toen de zon te De Bilt 232 uur scheen. De temperatuur was overdag gemiddeld vrij veel boven nor maal, maar de nachten waren dikwijls koud. Van de 23 dagen die aan de war me kant waren, brachten er te De Bilt 6 zomerweer tegen 2 normaal. Sedert 1949 had september niet meer zoveel zo merse dagen opgeleverd. Deel van SER nil (lag- en nachtploegen De positie van de arbeiders in het broodbakkerijbedrijf is wat betreft de werktijden nog steeds heel ongunstig. Het is dan ook dringend gewenst, dat daar verbetering in komt, zo meent de S.E.R. in een onlangs aan de staats secretaris van Sociale Zaken uitge bracht advies. De moeilijkheid ontstaat in het broodbakkerijbedrijf. omdat er perma nent gedeeltelijke nachtwerk plaats heeft. Daarin plaatst zich dan de figuur van de bakker-bezorger. Hem komt men niet alleen tegen in het klein- of mid denbedrijf, maar ook in het grootbedrijf neemt hij nog een overwegende plaats in. Hij helpt mee het brood te bakken en te bezorgen. „In het algemeen in sociaal opzicht minder aantrekkelijk", noemt de SER een dergelijke gedeelde dagtaak. Tegen de bezorging op zaterdag, die vaak nog een groot deel van de middag in beslag neemt, heeft de SER ook be zwaar. Maar een compensatie hiervoor op een andere dag in de week, zoals men die in andere bedrijfstakken kent, door de bijzondere positie van de bak ker-bezorger vrijwel onmogelijk. Vroeger bestonden deze bezwaren ook allemaal. Men is ze alleen de laatste ja ren nog sterker gaan voelen. Er zijn zo veel mogelijkheden gekomen om vrije tijd te besteden. De arbeiders in het bakkersbedrijf komen er veelal veel minder toe dan hun collega's elders. En wanneer we aanstonds korter gaan werken en mogelijk tot een vrije za terdag komen, zullen deze bezwaren in de bakkerijen nog sterker tot uiting ko men. Daarom moet er iets gedaan worden aan de nadelen voor het bakkerijbedrijf. Dit temeer, omdat de toenemende nega tieve waardering van de arbeid in deze bedrijfstak reeds geleid heeft tot een te kort aan werkkrachten. De afvloeiing naar andere bedrijfstakken is aanzien lijk. De S.E.R. wil eerst - voor men naar andere oplossingen gaat zoeken - eens kijken in hoeverre de moeilijkheden zijn op te lossen door een ploegenstelsel in te voeren. Dezelfde arbeider zou dan afwisselend dag- en nachtwerk moeten verrichten. Dan zou ook de verkoop van vers brood 's morgens om acht uur of zelfs nog vroeger kunnen beginnen. Thans is dit tijdstip - zoals bekend -, nog op tien uur gesteld. De distributie van het brood zou dan ook rationeler kunnen worden opgezet en de figuur van bakker-bezorger zou kunnen verdwijnen. Ook zou de bezor ging, volgens dit deel van de SER, op grote schaal gemotoriseerd kunnen wor den. Een ander deel van de raad is tegen stander van het ploegenstelsel. De dag- arbeid is normaal, zo zeggen zij. en slechts wegens zeer zwaarwichtige rede nen moet nachtarbeid toegestaan wor- Technische dienst van de kustverlichting 50 jaar (Van onze Haagse redactie). Vandaag bestaat de technische dienst der rijkskustverliehting, die de ver lichting van de gehele Nederlandse kust onder zijn beheer heeft, 50 jaar. Van het gebouw van de dienst, die Is gevestigd aan de Zeekant 5 te Sche- veningen en die ressorteert onder het Ministerie van Defensie (Marine)af deling loodswezen, bebakening enz., wapperde vandaag de vlag. Het jubi leum werd echter alleen intern ge vierd. In één der lokalen van het gebouw verzamelde zich het technische en ad ministratief personeel, waar de direc teur van de dienst, hoofdingenieur A., ir. P. J. G. van Diggelen, in een feest rede de belangrijkste werkzaamheden van de dienst en de gebeurtenissen, spe ciaal van de laatste 25 jaar, onder de loep nam. Tot besluit werd een serie kleuren dia's van verlichtingsobjeoten langs de Nederlandse kust geprojeoteerd. Vergadering V.V.D.- raadsleden Zuid-Holland De Vereniging van Staten- en Raads leden van de WD heeft gisteravond in Rotterdam een vergadering gehouden voor WD-gemeentebestuurders in Zuid- Holland ter bespreking van de proble men rond de begrotingen voor 1960. Deze vergadering werd gepresideerd door de heer D. W. DettmeUer. Uitvoerig werd gesproken over het wetsontwerp inzake de financiële ver houding tussen Rijk en gemeente. Vele vragen op het gebied van de gemeente lijke politiek werden mede beantwoord door de heer K. H. Brandt, directeur van het Bureau voor Gemeentepolitiek van de VVD. BINNENLAND Gistermiddag heeft een voorbijganger het stoffelijk overschot van de 2l/2-Jarige S. Paepe aangetroffen In de oude haven van Hilversum. Het kind was met zijn hondje gaan wandelen. Vermoedelijk is het ventje misleid door het ln het water groeiende gras. Toen een politieman het ontzielde lichaampje uit het water tracht te te halen vloog het hondje, dat trouw aan de waterkant was blijven zitten, hem herhaaldelijk naar de keel. Ter gelegenheid van de opening, he den, van de rechtstreekse radiotelegra- fische verbinding tussen Hollandia in Nleuw-Guinea en Port Moresby in Aus tralisch Nieuw-Guinea, heeft gouverneur Platteel vanochtend een telegram van gelukwens gezonden aan de heer Cleland, hoofd van het bewind in Papoea en Aus tralisch Nieuw-Guinea. Gisteren is te Schiedam een spoor wegdag gehouden ter gelegenheid van de totstandkoming van de nieuwe verbindin gen Rotterdam-Den Haag en Rotterdam- Hoek van Holland over verhoogde spoor banen en nieuwe viaducten. In verband hiermee kon de befaamde spoorwegover gang over de Overschieseweg worden op geheven. De vyfde „Week van de fotografie' Jaarlijkse manifestatie van de Stich ting ter bevordering van de amateurfoto grafie wordt gehouden van 7 tot en met 14 mei 1960. Gistermiddag is in de Treveszaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat door de heer A. H. Korthals, minister van dit departement, de commissie Vervoers- vergunnlngen geïnstalleerd. De minister verklaarde, dat deze com missie ln het leven ls geroepen om een besparing op de overheidsuitgaven te krijgen. Bij K.b. is dr. A. H. Philipse, ambte naar van de buitenlandse dienst der 2de klasse, benoemd tot Hr. Ms. buitengewoon ;ezant en gevolmachtigd minister ln de jibanese republiek. De gouverneur van de Kon. Mil. Aca demie te Breda, de kolonel der cavalerie, W. Kloppenburg, heeft gistermiddag ten overstaan van het kadettenkorps, officie ren. onderofficieren, docenten en burger personeel van de K.M.A. het commando overgedragen aan zijn opvolger, brigade generaal der cavalerie W. H. C. van Reede. De tijdelijke gezaghebber van Aruba, de heer Arends, kreeg gisteren een hart aanval. Hij kwam tengevolge daarvan op een ongelukkige wijze te vallen en moest ln bewusteloze toestand naar een hospi taal worden gebracht. Hoewel de toestand van de heer Arends lets ls verbeterd, ls hij nog rteeda bewusteloos. De Sovjet-Unie en Noorwegen heb ben woensdag in Moskou een akkoord getekend, waarbij financiële en eigen domskwesties betreffende de Sovjet-re publieken Letland, Llttauen en Estland en de autonome republiek Karelië worden geregeld. Volgens Tass heeft de overeen komst ook betrekking op de Noorse aan spraken op de Noorse trellers, waarmee Noorse burgers in de tweede wereldoorlog naar de Sovjet-Unie zijn uitgeweken. BUITENLAND Voor de vierde maal in de afgelopen zes maanden Is In Hamilton, de hoofdstad van de Bermuda-eilanden, een vrouw ver moord. Woensdagochtend vond men ln een van de straten van het stadje het lijk van een vrouw met een schotwond ln het hoofd. De vrouw, Emma Bland geheten, was vanuit een raam op de vyfde verdie ping van een kantoorgebouw, naar be neden gevallen of gegooid. De vrouwen van Hamilton durven des avonds niet meer alleen over straat te gaan. Het bezoek van premier Kroesjtsjef kost de Amerikaanse belastingbetalers on geveer 150.000 dollar en het ls daardoor het duurste officiële bezoek tot dusver. Kroesjtsjef werd beschermd door de krach tigste velllgheidsmacht die ooit voor een buitenlandse gast op de been is gebracht. De Italiaanse premier, Segni. is gis teren in Washington aangekomen voor een officieel bezoek van vijf dagen aan de Ver. Staten. Vice-president Nixon ver welkomde Segni, die uitgenodigd werd door president Elsenhower, op het vlieg veld van Boston. Segni zei verlangend te zijn om van Eisenhower een indruk over Kroesjtsjefs bezoek te krijgen. Spanje heeft de Wereldbank formeel in kennis gesteld van zijn voornemen en teruggave te eisen van het goud. dat tij dens de burgeroorlog werd geroofd, aldus meldt de correspondent in Washington van het falanglstlsche blad Arriba ln Madrid. Volgens deze correspondent ls de president van de Wereldbank. Eugene Black, voor een bezoek aan Spanje uitge nodigd. HIJ voegt hier aan toe, dat Black mogelijk binnenkort in Madrid zal arrive ren. Meneghini, de echtgenoot van de ope razangeres Maria Callas. heeft bij een verzoek om wettelijke schelding van tafel en bed. dat hij in Milaan heeft ingediend, gevraagd haar als schuldige partij aan te wijzen, aldus heeft zijn secretaris gisteren onthuld. Zijn vrouw had hem na de zee reis met de reder Onassis te kennen ge geven hem (Meneghini) voorgoed te wil len verlaten, omdat zij een ander lief had gekregen die haar liefde beantwoordde. Een rechtbank in Brescia zal het ver zoek op 24 oktober in behandeling nemen. Italië kent geen wettelijke echtscheiding. - Dr. C. L. Ebeling, hoogleraar in de Slavische taal en letterkunde aan de uni versiteit van Amsterdam, ls in de auto nome Sovjet-republiek Daghestan ln het oosten van de Kaukasus aangekomen om gedurende twee maanden het Avar een der talen die ln de republiek worden ge sproken te bestuderen. Hij ls voor nemens een boek over het Avar te schrij ven. De militaire autoriteiten ln de Ar gentijnse provincie Salta hebben woens dag de berichten tegengesproken volgens welke een twintigtal Chileense soldaten op Argentijns gebied zouden zijn doorge drongen. Ook de Chileense minister van Buitenlandse Zaken. Vergara Donoso, heeft ontkend dat de Chileense militairen op Argentyns grondgebied zijn geweest. Uit het kantoor van de „Compagnie des wagons llts" op het Parljse „Gare de Lyon" is ln de nacht van dinsdag op woensdag een kist gestolen, waarin zich een bedrag van 15.340.000 franken (onge veer 120.000 gulden) bevond. Prinses Soraja heeft een 18-Jarige Duitser 150 mark geschonken omdat hy haar gouden poederdoosje dat zy van haar ex-echtgenoot, de Sjah van Perzle, had gekregen, teruggevonden heeft. De Prinses had het doosje in het water laten vallen toen zij ln een motorboot een tocht over het meer van Starnberg bij Mün- chen maakte. Marokko heeft de postverbindingen met Israël verbroken, aldus een officiële bekendmaking in Tel Avlv. Israëlische post voor Marokko was teruggezonden met de mededeling dat de postverbindin gen tussen belde landen verbroken waren. Israëlische functionarissen noemden de Marokkaanse actie een „ernstige" kwestie. een doorsnede In Engeland wordt ln de nacht van zaterdag op zondag de wintertyd inge voerd. hetgeen wil zeggen dat de klok ken één uur moeten worden teruggezet. Bij de bouw van een warenhuis heb ben grondwerkers ln het centrum van Warschau een opslagplaats met 8.000 Duitse granaten ontdekt, die ten doel zou den hebben gehad, het midden van de Poolse hoofdstad op te blazen. De snelle opmars van de Russen had de uitvoering van dit plan echter verijdeld. Ten gevolge van het lage peil van de Boven-Rijn zijn de bootdiensten tussen Schaffliausen en Konstanz gestaakt. De diensten tussen Bazel en Rhelnfelden worden normaal onderhouden. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Muz. v. blaaslnstrum. 18.&0 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.30 Radio- krant. 19.50 C.H.U., pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken-para de. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zaal- sportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconc. 23.40 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Orgel en zang. 18.45 Sportpraatje. 18.65 Gesproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar progr. 20.00 Nws. 20.05 Act. 20.15 Concertge- bouwork. en sol. In de pauze (pl.m. 21.1521.45): Medische aspecten van de ruimtevaart, caus. 23.00 Nws. 23.10 Sport- act. 23.20 Dlscotaria. 23A3 Beursber. v. New York .23.55—24.00 Nws. door Zenuwrust Mijnhardfs Zenuwtabletten Tweede t.v.-programma in West-Duitsland In navolging van de recente Franse regeling zal ook West-Duitsland binnen kort waarschijnlyk een tweede televisie programma kunnen kiezen.. Een daartoe strekkend wetsontwerp is gisteren door de regering te Bonn aanvaard, zo ver luidde uit gewoonlijk welingelichte bron te Bonn... Krachtens de wet zullen drie nationale maatschappijen in het leven worden geroepen voor de verzorging van het nieuwe televisieprogramma, korte- golfuitzending naar het buitenland en de Duitse binnenlandse zenders. Op het ogenblik heeft West-Duitsland een tele visieprogramma, dat onder auspiciën staat van regionale maatschappijen evenals het geval is met de geluidsradio. De Bondsraad (Tweede Kamer) moet zich nog over het wetsontwerp uitspre ken. Acteur voor de rechtbank (Speciale berichtgeving) Een 41-jairige acteur, die ervan ver dacht wordt op 26 mei dronken in een auto te hebben gereden en bij Aalsmeer een verkeersongeluk te hebben veroor zaakt, zal donderdag 8 oktober 's mor gens om kwart over tien voor de recht bank in Haarlem moeten verschijnen. Bij het ongeluk kwam een 40-jarige vrouw uit Aalsmeer, moeder van vier kinderen, om het leven. Advertentie. 77e Iedere middag en avond modeshow en gezellig tabaret Gecombineerde kaarten voor trein, trom en Damesbeurs verkrijgbaar aan het station. den. Zij achten het mogelyk voor de ge hele bedrijfstak het algemene aanvangs- uur op zes uur 's ochtends te stellen. Hierby kan - volgens hen - de ontwik keling van de verpakkingstechniek, waar bij het brood daags voor de verkoop wordt gefabriceerd, een mogelijkheid bieden tot soepele aanpassing aan dit systeem. DONDERDAG Pieterskerk: Zangdienst „Ex Animo" m m.v. Theo Olof en Adr. Blankenstein. Spr.: ds D. J. Vossers 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia" .8 uur nam. Schouwburg: Gezelschap Johan Kaart. „Nachtdienst". 7.30 uur nam. Wykgebouw Levendaal: Feestavond Leidse Chr. Oranjever. 8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Geünieerde. Loge van Theosophen. 11 uur voorm. Volkshuls: Poppentheater „Harlekijn" speelt „Het onbekende eiland". 3 uur nam. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dageiyks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.e.m. 5 oktober. Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Lakenhal: Groepstentoonstelling Neder landse Kring van tekenaars (tot 5 okto ber). BIOSCOPEN: Casino: „Een akker voor God" (God's little acre) 18 Jaar. Dagelijks 2.30 en 8 uur. Zaterdag: 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag 2.30. 4.45 7 en 9 15 uur. Luxor: ..Het dagboek van Anne Frank" (The diary of Anne Frank) a.l. Dage lijks: 2.30 en 8 uur. Zondag: 3 en 8 u Lldo: .De Indische graftempel" (Das In dische Grabmal), 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Trianon: „Al Capone. dictator van de onderwereld". 18 Jaar. Dagelijks; 2 30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30 7 en 9.15 uur. Kex ..De zwarte baretten" (No time to die). 14 jaar Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Getuige charge". Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend de Zuider-Apo- theek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Pol. caus. 20.30 Rep. 21.00 Een bruid ln de morgen, toneelstuk. VOOR VRIJDAG 2 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.16 Gram. 7.30 De douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Gram. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Ka- mermuz. 14.20 Dameskoor. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Planorecital. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kin derkoor .17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. en zang. KRO: 18.20 Steek eens op heren. 18.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 V.V.D., pol. caus. 19.40 Gram. 20.30 Operettemuz. 21.00 Lichte muz. 21.20 Gram. 22.05 Lich te muz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Opvoeding en ouderlijk gezag, caus. 22.50 Gevar. progr. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 De Nederlandse vrouw ln het buitenland, caus. 10.05 Morgenwydlng. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Gram. 11.30 N.V.V.-congres ,rep. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.- rubr.: 1. De teelt van brouwgerst. 2. Pro vinciale ploegwedstrijden in Zevenhulzen. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose .12.50 Openluchtklanken. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dans muz. 13.55 Beursber. 14.00 Vrouwenkoor. 14.20 Voordr. 14.40 Gram. 15.00 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Act. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.40 N.V.V.-Con- fres. rep. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. PRO: 19.30 Het platteland nu. gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 De BU- bel en ons geloof .caus. 20.20 Zweedse muz. 20.35 Regeringsuitz.: De Verenigde Naties ln de afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands perma nent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties .20.45 Voordr. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.15 Buitenlands weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Radlofilharm. ork. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. KRO: 20.30 Gastenboek .20.45 TV-do- cumentalre. 21.15 Pimpernel Inn, TV-spel. 21.40 Sportpraatje. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 1820 uur) 1. Franz Léhar „Das Land des Lachelns" Operette in drie bedryven op tekst van Herzer en Löhner. Medewerkenden: Lisa, Elisabeth Schwarz kopf, sopraan; Gustav. Erich Kunz, bari ton; Sou-Chong, Nicolai Gedda, tenor; Ml Emmy Loose, sopraan; Tschang. Otakar Kraus. bariton; Fu-Ll, Felix Kent. spreek- rol; Bediende. Andre Mattonl. spreekrol; Het Philharmonla, Koor en Orkest olv. Ot to Ackermann. 2. Johann Strauss Sr. 1. Sperl-Polka op. 133. Orkest v. d. Weense Staatsopera olv. Anton Paullk. 2. Radetzky-Marsch op. 228 Philharmonisch Orkest van Wenen olv. Clemens Krauss. 3. Franz von Suppé. Ouverture Eln Morgen, ei Mlttag, ein Abend in Wien Fhllharmonisch Orkest van Londen olv. Georg Soltl. 4. Johann Strauss Jr. G'schlchten aus dem Wiener Wald, wals op. 325. Sympho- nle Orkest van Wenen olv. Rudolf Moralt. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Gevar. muz. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 14.00 V. d. scholen .15.00 Brievenbeantw. 15.30 Onbekend. 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Reconstructie v. beroemde rechtszaken .20.00 Ork. conc. 21.00 Nws. 21.15 At home and abroad, 22 45 Cabaretprogr. 23.00 Nws. en weer ber. 23.06—23.36 Cello en piano. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Lichte muz. (Om 13 30 Nws.) 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws.) 15.00 Milit. ork. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. v. races en gevar. muz. 17.30 Nws. en Roundabout. 18.20 Weerber., nws. en act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Pol. caus. 19.05 Journ. 19.24 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en discussies. 21 15 Gevar. muz. 22.15 Accordeonspel. 22.30 Nws. 22.45 Oude dansmuz. 23.30 Nws. en Southern serenade. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Gevar. muz. 16.05 Koorzang. 17.00 Nws. 17.40 Ork. conc. 19.00 Nws. 21.45 Nws. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Am us. muz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.35 en 18 30 Gram. 19.11 Kamermuz. 19.50 Gram. 19.55 Nws. 20.00 The rake's progress, ope ra. (Om 21.00 gram.) 23.5224.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Ork. conc. 12.30 Weer ber 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Orgelrecital. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen 16.02 Gram. 16.55 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Cellorecital. 18.15 Boekbespr. 18 30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Automo- blelkron. 19.40 Gram. 19.45 Klnderweelde. 20 00 Festival van Vlaanderen: Hedendaag se muz. 21.00 Kunstkalelsdoskoop. 21.15 Festival v. Vlaanderen (verv.). 21.45 Gram. 22 00 Nws. 22.15 Operamuz. 22.45 Gitaar en fluit. 22.55—23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 13.59 Weerber. 14.00 Opera muz. 14.50 Gram. 15.30 Idem. 16.05 Idem. 17 00 Nws. 17.10 en 18.38 Gram. 19.10 Ge var muz. 19.30 Nws. 20.00 Festival v. Luik 21.30 Gram. 22 00 Nws. 22.10 Dansmuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) S if £23 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Franfurt München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist zwaar bew. zwaar bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew. geh. bew. onbewolkt mist onbewolkt regen onbewolkt licht bew. onbewolkt half bew. onbewolkt l 20 5 1 19 9 1 20 2 21 12 0 0 0 0 0 0 0 2 20 4 0 ozo 2 20 5 nw 7 wnw 2 wstil nw 4 w.stil no 2 no zzw 1 wstil zw 1 nnw 5 nnw 2 ono 5 wstil 18 9 18 11 24 10 23 8 4 19 4 0 2 23 6 0 4 24 14 0 il 22 11 0 5 23 11 0 11 17 3 0 2 19 4 0 1 15 -1 0 LI 17 2 0 1 17 7 0 16 13 0 14 -1 0 19 0 0 13 -0 0.1 14 23 10 0 25 11 0 23 14 0 15 0 25 14 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2