Harde politieke strijd in Zweden over houding jegens Sovjet-Unie £094^ Strafvoor Jarl Hjalmarson wegens zijn rondborstige taal over de rode onderdrukking? Belgische regering blind voor belang van visserijbedrijf Gewonden door gevaarlijke proef Snelschaken om klapstuk Adverteert in hel Leidsel) Dagblad I M P R I M E !iïnï;;ïïï;ïïï;;ïï;ïïJJï«;ïï;ïïïJïïïï;ï;iE;;ï;;ïï;nïï5mïï;«ïï;;ïïïïïï;;jï;ï;ï;ï;ïïïjjj5 MAANDAG 28 SEPTEMBER 1959 (Van onze correspondent In Stockholm) Sovjet-Rusland is erin geslaagd de eenheid van de Zweedse partijen ten opzichte van de buitenlandse politiek te verbreken. Op totnutoe ongekende wijze worden de socialisten door de overige democratische partijen aangevallen. De strijd gaat zelfs zover, dat de conservatieve jongeren de socialisten het recht ontzeggen, zich verder „democratisch" te noemen. En dit alles in verband met een „spreekverbod" waarmede wordt bedoeld de weigering van de regering om de leider der conservatieven, Jarl Hjalmarson, in de Verenigde Naties Zweden te laten vertegenwoordigen. Het is eigenlijk een tegenzet geweest van de minister van Buitenlandse Zaken Undèn, die zijn neutraliteitspolitiek in gevaar zag gebracht door de rondborstige taal van de heer Hjalmarson. Deze heeft ronduit gezegd, wat hij over het voorgenomen bezoek van Kroesjtsjef aan Zweden denkt. Hij noemde dit bezoek een ongelukkig en vernederend propaganda-spektakel, waarbij Zweden zou worden genood zaakt met woorden, die niet overeen komen met de gevoelens, de vertegen woordigers van een onmenselijk politiek systeem en de eerste organisator van de oorlogsdreiging, te begroeten. En toen Kroesjtsjef dan werkelijk zijn reeds in details voorbereide bezoek aan de Scan dinavische landen had afgezegd gaf de conservatieve leider het volgende harde commentaar: „Als hij (Kroesjtsjef) dit werkelijk heeft gedaan omdat hy aan voelt, dat de betekenis van een bezoek van de onderdrukker van Hongarije en de bezetter van de Baltische landen hier nogal met gemengde gevoelens wordt opgevat, is dit wel een vooruitgang en geeft het een betere kijk op de dingen. Het is evenwel moeilijk om dit te ge loven". Deze harde woorden kon minis ter Undèn niet gedogen. Hij noemde ze tactloos. Wie zo spreekt, mag Zweden niet vertegenwoordigen in het lichaam, waar oost en west moeten samenwerken. „Dus een straf", zeggen de conser vatieven. ,JDat niet, maar een kwestie van be leefdheid", zegt de regering. Daarmede is echter de strijd niet uit gevochten. De pers snelde te hulp. Het is een onderwerp, dat nog maandenlang zal worden besproken. De niet-socialis- tische partijen zien er namelijk een in menging van Rusland in de Zweedse politiek in. Deze inmenging is al in Fin land duidelijk te bespeuren. Steeds moet rekening worden gehouden met de wensen van de grote buur. Nu zou dus ook Zweden aan de beurt komen! Pijnlijke herinnering Minister-president Tage Erlander heeft nu weliswaar voor de radio plech tig verklaard, dat de Zweedse onafhan kelijkheid hiermee niets te maken heeft (men zal het land tegen iedere aanval op de soevereiniteit verdedigen), maar velen vinden het moeilijk hem te gelo ven. Het is een sluipend gift, dat uit het oosten komt, zegt men. Aangezien men in Zweden van duidelijke taal houdt, heeft het grootste blad nog eens in de archie ven gebladerd en herinnert het aan en kele uitlatingen van de minister van Buitenlandse Zaken. In 1945 zou hy o.a. de politieke rijpheid van de Baltische landen in twijfel hebben getrokken. „Waar deze landen in een hevige par- tijenstrijd zijn verzeild geraakt, is het wel het beste, dat de Baltische landen het nieuwe Rusland aanvaarden, zomede de politieke veranderingen die zijn ont staan door de aansluiting bij de repu blieken der Sovjet-Unie", aldus sprak, volgens Dagens Nyheter, de minister in het jaar 1945 Het blad geeft na een reeks van cita ten het volgende beeld van de huidige Zweedse politiek: een kleine jongen, staande voor een brutale en dronken va der. Vader dreigt met een stok en eist: „zeg nu onmiddellijk„lief, aardig papaatje, vergeef het mij"anders ransel ik je nog eens af. Zo spreekt ook de dictator. En de bedreigde antwoordt, dat de dreiger lief is, hopende aan een pak slaag te ontkomen. Er zijn er velen, zo zegt het blad (dat achter de liberale partij staat) die van worden gegeven. Liever ten onder gaan mening zijn, dat dit antwoord nooit mag dan zich verder laten vernederen. Maar wij zijn nog niet zover, dat wij reeds moeten kiezen. Wij hebben het niet nodig om de knie te buigen. Ook de overige- niet socialistische pers heeft buitengewoon krachtig gerea geerd en daarmee is voor het eerst sinds detotstandkoming e het totstandkomen van de NAVO toen alle partijen het eens waren over de te voeren neutraliteits-politlek een scheur te bemerken tussen de partijen. Een al te grote hoffelijkheid van de so cialisten tegenover de buur in het oosten zou echter kunnen leiden tot een toe nadering van de overige partijen tot de NAVO-landen. Dat dit niet allang het geval is staat in verband met de Finse politiek. De Russische druk op Finland zou nog sterker worden, als Zweden zijn neutraliteit zou opgeven. Interesse in conferentie Oostende nihil (Speciale berichtgeving) Terwijl op de Westeuropese Visserijconferentie te Oostende de laatste besprekingen werden gevoerd, voltrok zich ver van huis, onge veer twintig mijl ten westen van de Elbemond het drama van de Oostendese kotter 0-246 Frans Elza. De vijf opvarenden, die na de aanvaring met het Nederlandse vliegdekschip Karei Doorman om het leven zijn gekomen, behoorden tot de ongeveer tweeduizend man die het Belgische visserskorps sterk is. De onfortuinlijke Frans Elza, een houten scheepje (zoals de meeste Belgische vissersboten van dit type), was een van de 450 eenheden waaruit de Belgische vissersvloot bestaa. Het was het enige scheepje van reder Frans Legein; vele Bel gische reders bezitten niet meer dan één vissersboot. Maar het zijn niet minder dan zeven entwintigduizend Belgische families die direct en indirect betrokken zijn bij het Belgische visserijbedrijf. Het zijn meest gezinnen die het met een (naar Belgi sche begrippen) schraal weekloon moe ten doen: slechts voor enkelen is de ho ge Belgische levensstandaard geen be zwaar, of zij „doen als-of", maar aan deze schijnwelstand zal wel een spoedig een einde komen. De Belgische vissersman wordt heel slecht betaald. Zijn loon staat (het ho gere levenspeil in aanmerking genomen) in geen verhouding tot dat van zijn Ne derlandse collega. Zijn zware arbeid, zijn aantal werkuren per week, de risico's die hij loopt staan evenmin tot enige ver houding met die van zijn landgenoten die in andere bedrijven werken. Het Belgische visserijbedrijf schrijft de benarde toestand waarin het is ge raakt geenszins uitsluitend toe aan de (volgens zijn gevoelen) wel zeer aan vechtbare opvatting der Nederlanders van de Benelux- en Europese gemeen schapsgedachte. Het begrijpt helemaal niet waarom zijn eigen regering tot dusver doof en blind is gebleven voor dit nationale belang. Moet een agent zijn linkerhand missen Vier leerlingen van het Groen van Prinsterer Lyceum te Vlaardingen zijn zaterdagmiddag gewond toen zij door het mengen van chemicaliën op een wei land nabij de Burgemeester Van Wal- sumlaan een ontploffing veroorzaakten. Als gevolg van deze gevaarlijke activi teit werden later ook twee politieman nen, de 43-jarige hoofdagent J. Goe- dendorp en de 30-jarige agent A. H. van der Weerd gewond. Agent Van der Weerd zal zeer waarschijnlijk zijn lin kerhand moeten missen. De jongens mengden de chemische stoffen in een kartonnen doos. Van dit mengsel werd een gedeelte in een pa pieren zakje apart gelegd. Toen de jongens het mengsel in een daarvoor meegebracht buisje deden, ont stond er een ontploffing, waarbij zij werden gewond. Toegesnelde burgers brachten de slachtoffers naar het Alge meen Ziekenhuis. Naar aanleiding van dit ongeval werd op het weiland een onderzoek ingesteld door de beide agenten van politie, die met de surveillance-auto in de nabijheid waren, zy vonden daar het zakje dat apart was gelegd, en agent Van der Weerd nam dit in zijn hand mee voor een nader onderzoek. Ze stapten weer in de auto en na enkele meters te hebben gereden werd by het flatgebouw aan de Burgemeester Van Walsumlaan even ge stopt, omdat een dame nog iets over het ongeval aan de agenten kwam vertellen. Hier explodeerde het zakje met het gevaarlijke mengsel, dat agent Van der Weerd nog steeds in de hand hield. Hy werd daardoor zeer ernstig gewond aan beide handen, gelaat en beide benen. Hoofdagent Goedendorp werd licht gewond aan beide benen. De surveillan ce-auto werd ernstig beschadigd. De jongens hebben intussen bekend reeds vorige week zaterdag op dezelfde plaats proeven te hebben genomen, wel ke proeven toen echter zyn mislukt. De Belgische vissersstand, zo zeggen zyn woordvoerders, is altyd het depot geweest, waaruit de Belgische koopvaar- dy en de Belgische marine haar men sen betrok. Als de Belgische regering, zo wordt gesteld, nood- en steunmaatregelen kan treffen met betrekking tot niet-renda- bele mynen, waarom kunnen dergelyke maatregelen dan niet worden genomen ten aanziep van de vissery Het zou, menen de pleiters voor hef instandhouden van de Belgische vissery, voor het land nog altyd beter en goed koper zyn wanneer de regering door een wyze visserijpolitiek, waarby „financiële injecties" niet te ontberen zyn, de na tionale vissery voor een zekere onder gang behoedt. Informatie Met geld alleen zal men er niet ko men. Op de betrokken ministeries moe ten bekwame ambtenaren komen, men sen, die begrip hebben van het visserij bedrijf en alles wat er mee samenhangt. Nog maar kortgeleden moest de im port van vis uit Nederland enkele dagen gestopt worden, omdat, zo verluidde het, de statistieken moesten worden opge maakt. We kunnen hierover een pikante bijzonderheid melden: de functionaris op het betrokken Belgische ministerie kon er niet uit komen enbelde in wanhoop ten slotte maar een aantal Ne derlandse instanties op om aldus achter de Belgische importcijfers te komen. Aan bekwame (vooral hogere) ambte naren is, volgens de Belgische pers, op vrijwel elk ministerie een schrijnend gebrek. Voor de Westeuropese Visserijconfe rentie en haar besluiten („die na de besloten byeenkomsten wel per com muniqué bekend zullen worden ge maakt") bestaat bij de Belgische visserij maar bitter weinig belangstelling. De moeilijkheden waarmee het Belgische visserijbedrijf te kampen heeft, moeten in de eerste plaats binnenshuis en in Beneluxverband en dan vooral door een verstandig gesprek met Nederland worden opgelost. Geen enkel nut Zoals de zaken er nu voor staan, zien de zevenentwintigduizend Vlaamse fa milies die direct en indirect te maken hebben met vissery in Nederland geen loyaal Benelux-partner en voor hen heeft een Europese gemeenschap die hardvochtig hun belangen negeert geen enkel nut. Maar nog hebben zij de hoop niet op gegeven, dat met de Nederlanders „een verstandig gesprek" is te voeren. Zwarte dag voor autosport Gisteren was het een zwarte dag voor de Luxemburgse autosport. 2 van de 39 equipes, die zaterdagavond waren gestart voor de zevende ronde van Luxemburg met deelnemers uit België, Frankryk, Duitsland, Zwitserland en Luxemburg, overkwam een ernstig ongeluk, waarby twee doden vielen, terwyi een derde deel nemer ernstig gewond in een ziekenhuis werd opgenomen. Onmiddellyk na het bekend worden van de ongelukken hebben de organisa toren de wedstryd gestaakt. Het eerste ongeluk gebeurde naby Mondorf, waarby betrokken was de 44- jangeBelg Jean Roger Anne die reed met een Triumph TR3. In een scherpe bocht raakt Anne de macht over het stuur kwyt. Tevergeefs probeerde hy zyn wa gen onder controle te krygen, werd eruit geslingerd en overleed korte tyd later aan de verwondingen, o.a. een schedel- basisfractuur, die hy by zyn val opliep. Het tweede slachtoffer was de 33-jari- ge Fransman Jean Couterieux, die in de nacht met zyn Renault 4 C.V. by Witz tegen een boom reed. Enkele uren na het ongeluk overleed ook hy ten gevolge van een schedelbasisfractuur. Zijn co- equiper, de Fransman Chabance, die is opgenomen in het ziekenhuis te Witz, verkeert in levensgevaar. De 29-jarige Engelse autorenner John. P. Townsend is tijdens een trainings ronde op het circuit van Goodwood ver ongelukt. Hij zou starten in door de Bri tish Automobile Racing Club georgani seerde races, doch ging vooraf het circuit verkennen. Hy raakte de macht over het stuur van zijn Chotus Climax kwyt, met het gevolg, dat deze om zyn as draaide om vervolgens via de stootrand uit de baan te vliegen. Town send werd uit de wagen geworpen en overleed ter plaatse. HOCKEY Leiden verloor met 12 ven Laren Ondanks het optimisme in het Lei- den-kamp heeft Laren toch kans ge zien Leiden een nederlaag toe te brengen. Een verdiende nederlaag, daar de Laren-ploeg op het harde veld een vastere stickvorming en stop techniek demonstreerde. Te vaak mis ten de Leidenaren voorzetten en passes van medespelers en dit was niet ge noeg om een licht, doch constant Larens overwicht te bewerkstelligen. Het aanvalsspel der teams was onge veer gelijkwaardig, doch dat van Laren veelvuldiger, dat in Schölvinck een uit nemende stuwende spil bezat, een man die kan zeggen de wedstryd voor Laren te hebben gewonnen. Een enorm ver schil met Leiden, waar de halfspelers afbrekend volkomen voor hun taak be rekend zyn, doch aanvallend, construc tief opbouwend onder de maat bleven. Laren nam voor rust een 2—0 voor sprong, waarvan één doelpunt met wat veine gescoord en Leiden zag een inge schoten korte corner afgekeurd. Na rust, in deze pittige, in hoog tempo gespeelde wedstryd, was Leiden wat opportunisti- scher en na een kwartier doelpuntte Hilbrands na een afgemeten aanval van dichtbij (1—2). Hoewel er kansen aan beide zyden kwamen, bleef de score ongewijzigd. Dames I verloor van HBS. Een snelle wedstryd, waarin Leiden geen moment de mindere geweest is. Integendeel, door open, snel aanvalsspel schiepen de Leidse dames zich meer kansen dan hun tegen standsters, doch een afwerkster in de Leidse aanval ontbrak. Het spel golfde op en neer, met Leiden het meest op de vyandelyke helft, doch de afwerking liet telkenmale te wensen over. Eén mi nuut vóór tijd maakte HBS een onver wacht doelpunt uit een volkomen onge vaarlijk lijkende situatie, het enige doel punt in deze wedstryd (0—1). Heren II trok evenals I met 21 aan het kortste eind tegen HDM IV. Een wedstryd die gewonnen had moeten worden. Hopenlijk blijven de misstap pen, tot een minimum beperkt. Uitslagen: heren IIHDM IV 12; heren IIISV '35 12; heren IV Delftse Stud. V 2—3; heren V—HBS 21; heren VIHudito 14; heren VII HDS III 20; dames IIEver Swift 1—9; dames III—HGC TV 1—3. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: Be FairHHYC 2—0; SCHC—Amsterdam 1—1; TOGO— BMHC 11; Delftse StudsLaren 11. Overgangsklasse A: Amsterdam 2— Kieviten 2—1; Victoria—TOGO 2 0—1; Leiden—Laren 2 1—2. 2e-klasse C: HHYC 4Groen Geel 2 10; HGC 3Leonidas 23; Tempo '34 —Ring Pass 2 2—2; Leiden 2—HDM 4 1—2. 2e-klasse D: HHYC 5Zuidwyck 12; Te WerveBMHC 5 31; Zandvoort 2 —TOGO 3 0—7; Leiden 3—SV '35 1—2 Dames, le-klasse: Be FairAlliance 00; TOGOBDHC 11; LarenGooi 1—0. 2e-klasse B: Alliance 2Groen Geel 2 101; VOLKieviten 2 04; Leiden -HBS 0—1. i N» j, Een benauwd moment voor het Sparta-doel in de strijd tegen ADO. De Hagenaars versloegen de lands kampioenen met 20. Het zat HVL niet mee tegen de Sehutters: 68 Weer een nederlaag voor HVL, die een overwinning had kunnen zijn. Evenals tegen Dynamo, twee weken geleden in Rotterdam, faalden de roodwitten. Ook nu tegen de Schutters in de laatste fase van de strijd. Een strijd waarin beide ploegen elkaar maar weinig toe gaven. Lucas opende de score voor HVL met een fraai schot langs de paal, 10. Een misverstand in de Leidse-defensie tus sen Hoekstra en Bonte gaf de Schutters 11 en kort daarop werd het zelfs 21. Maar toen hadden Kagie en zijn man nen het aanvalspatroon van de Rotter dammers dóór en wat meer is, Cyril Graanoogst was warm gelopen. Onge- looflyk wat deze jongen gistermiddag in het bijzonder in de tweede helft, aan schoten uit zyn doel wist te werken! Dat het tenslotte een nederlaag is geworden, lag bepaald niet aan hem. De rust ging in met een 43 voorsprong voor HVL door treffers van Duursma, Singeling en Bonte. Tot zeven minuten voor het einde hielden de ploegen elkaar èn qua spel èn qua doelpunten in evenwicht. Byleveld was het, die met een onhoudbaar schot in de korte hoek 66 scoorde. Op de valreep kon de Rotterdamse linksbuiten met twee fraaie boogballen de Schutters toch nog aan de overwinning helpen: 68. Een- wat geflatteerd beeld van de ontmoeting. Een gelykspel zou de ver houding het best hebben weergegeven. VOLLEYBAL Toernooi Prof.wijk Ter gelegenheid van het 10-jarig be-» staan heeft Prof.wyk de afgelopen 10 dagen een toernooi georganiseerd voor teams uit de Afd. Leiden en de over gangsklasse West 3. De uitslagen luidden: heren 2e- en 3e-klasse afd. Leiden: 1. Meerburg 1, 2. Prof.wyk 4; heren le-klasse afd. Lei den: 1. Prof.wyk 2, 2. VVS 2; heren junioren afd. Leiden: 1. Prof.wyk 1, 2. HVL; dames 2e-klasse afd. Leiden: 1. Nw. Brunh. 3, 2. Prof.wyk 3; dames le- klasse afd. Leiden: 1. KVC 1, 2. Prof. wijk 2; dames 3e-klasse afd. Leiden: 1. Meerburg 1, Nw. Brunhilde 4; dames overgangsklasse: 1. Kangoeroes, 2. OVC; heren overgangsklasse: 1. Prof.wyk, 2. Voorburg. De herenteams van de organiserende vereniging hebben zich danig geweerd, getuige de 3 eerste prijzen en 1 tweede prijs. Opmerkelijk was voorts de over winning van Kangoeroes (dames) by de wedstrijden voor de overgangsklasse. Ook de eerste teams van Meerburg heb ben het nieuwe seizoen goed ingezet. Prof.wijk kan terugzien op een goed geslaagd toernooi. Tweede prijs voor P.W. in Estafette-toernooi In de finale van het door de Haagse vereniging „Good Luck" georganiseerde estafette-toernooi heeft het herenteam van Prof.wyk beslag weten te leggen op de 2e prijs. De eerste wedstrijd ging tussen de ploegen van OVC (Den Haag) en CSVD (Delft). OVC wist deze wed stryd overtuigend te winnen 15—10, 15—4. Hierna kwam Prof.wyk in het veld tegen CSVD en ook nu weer ver loor CSVD met 20, setstanden 815 en 1215. De wedstryd OVCProf.wyk moest dus de beslissing brengen. Hoewel Prof.wijk zonder F. Sieval verbeten heeft gevochten de eerste set stonden onze stadgenoten zelfs voor met 11—9 moesten zy uiteindelyk toch het hoofd buigen voor de hoofdklasser. De eind uitslag werd 3—0 voor OVC, setstanden 15—12, 15—12, 15—9. (Van onze schaakmedewerker) Het vorig jaar besloot het Leids Schaakgenootschap op de laatste za terdag vóór 3-oktober een „Hutspot- snelschaaktoernooi" te houden met als prijzen nu eens geen „kunstvoorwerpen" doch klapstukken en worsten! Bestond reeds voor de eerste wedstrijd behoorlyke belangstelling, voor de j.l. zaterdag in het Gulden Vlies gehouden tweede wedstryd schreef een nog groter aantal deelnemers in. Mr. C. J. Goud smit vertolkte ongetwyfeld aller gevoe lens. toen hy aan het eind van de stryd namens alle spelers het LSG dankte voor deze zeer geslaagde schaakdag. Naar gelang van de in de middagron den verkregen resultaten werden de deelnemers opnieuw ingedeeld voor de avondwedstryd. Door deze regeling be houden ook de zwakkere spelers een even grote kans op de pryzen, die voor alle groepen gelyk zyn. De uitslagen zyn: Groep I: 1. Dr. B. V. Bekker 7 punten: 2. R. D. Westra n.Lm.; 3. W. F Schuss beiden 4 p.; ver der C. C. Berg, M. D. Edmans en J. J. Piket allen 3'^ p.; P. J. Preenen 1^ p. en B. Smit 1 p. Groep II: 1. G. P. Sluiter 6 p.; 2. Th. Piket 5 p.; 3. W. G. Demmendal 4 p.; verder P. J. Piket en C. Elzenga beiden 2 p.; A. H. Hooyer en J. Verkuyl beiden 1 punt. Groep III: 1. Mr. A. J. Mulder 7 p.; 2. E. Ketting 6 p.; 3. Drs. P. Selier 4 p. en verder A. J. W. Kohlbech 3 p.; C. H. van den Bosch; ds. P. J. Mackaay, R. A. Munnike, F. Teleng allen 2 p. Groep IV: 1. Mr. C. J. Goudsmit 4% p.; 2. J. de Raay n.l.m. 3. W. D. Wiebes beiden 3 p.; verder J. H. P. Foppen 3 p.; M. J. de Bock 1p. en F. Mulder 0 punten. Groep V: 1. W. H. van der Nat 4% p.; 2. T. Th. Bakker n.l.m.; 3. mr. A. de Bats beiden 2Vz p. verder H. Slegten- horst en P. de Wekker beiden 2 p.; J. de Roo- 1% p. De voorzitter van LSG,. ds. Mackaay reikte na afloop de smakeiyke pryzen uit, waarna hy, met een byzonder woord van dank aan de wedstrijdleider dr. J. B. Wilterdink voor zyn voortref- felyke organisatie, deze geanimeerde schaakdag besloot. AFVALWEDSTRIJD LSB De overige uitslagen in de derde ron de waren: A. Smit (1)—J. J. Piket (15) 10: W. F. Schuss (5)J. Braggaar (37) 1—0; T. Piket (25)—ds. R. D. de Lange (28) 1—0 en W. Janssen (44) F. v. d. Wyngaard (29) 1—0. De loting voor de vierde ronde werd: A. Smit (1)Janssen (44); v. Dyk (9) mr. Mulder (4); B. Smit (6)—Schuss (5) en v. Klaveren (26)Piket (25). Sportsplintere De n.u 39-jarige Pancho Segura uit Equador heeft te Londen bekend ge maakt. dat hy zich na twaalf jaar prof tennis terugtrekt uit de wedstrijdsport. Het tenniscircus Kramer verliest daar mee een van zyn meest attractieve en bovendien sterkste spelers. Het Russische voetbalteam heeft zondag voor ruim 90.000 toeschouwers in het N.E.P.-stadion te Boedapest met 10 gewonnen van Hongarije. Op het 30ste congres van de Inter nationale Schaakfederatie, dat in Luxemburg is gehouden, is besloten de organisatie van het volgende kandida tentoernooi, waarvan de winnaar de wereldkampioen mag uitdagen, in 1962 toe te kennen aan, Curagao. De Nederlandse amateurs Marinus en Van der Lans wonnen zondag een ploegenwedstriid over 60 km. in Huerth (Duitsland). Zij hadden één ronde voor sprong op de Duitsers Rieke en Rog- gendorf, die tweede werden. De modestof die kleur brengt in uw herfstgarderobe: met het karakter van wollen mousseline en de fleur van joyeuze herfstdessins I Wel twaalf ontwerpen, wel tien betoverende kleurenvoor blouses en japonnen. De meestgevraagde stof van het seizoen - bij Gerzon te kust en te keur én onverwacht voordelig: uw Modehuis per meter. 90 cm. breed sohrljving: Hoogl. Kerkgracht School, Middelweg DIVERSEN f 10.beloning! Vermist beige gestreepte angorapoes. Heet Poezella, is 5 Jaar oud. Grunnerielaan 20. Oegstgeest. Vermist zw./wlt gekast, ka ter. roepnaam Mie-Mie. Belo ning v. d. vinder. Utr. Jaagpad 70. Balletschool "Herry Hen- ichs. By beginnelingenclubs voor dames en kinderen vanaf 6 Jaar kunnen nog enige leer lingen geplaatst worden. In- sohryving: - - 42 of afd. 16, tel. 30692. Gelieve geen geld of goede ren af te geven aan mevr. C. BrouwerPhlllppo, daar door my niets wordt vergoed. J. Brouwer, Sumatrastraat 6, Leiden. Wie idee heeft om by voor komende feesten en gelegen heden in Oegstgeest en om streken met muziek, zang en/ of humor op te treden, schryft heden naar J. Visser, Vliet Z.Z. 53, Rynsburg. Wonlngrull. Benedenhuis, omg. Zyislngel voor kl. heel of benedenhuis, langs singels of centrum. Brieven bur. van dit blad onder no. 1771 k. Wonlngrull. Aangeboden zonnige etagewoning, centrum, kamer en suite, slaapkamer, kabinet, keuken .balkon. Gevr. Leiden of omgeving, huis. liefst met tuin, eventueel garage. Br. bur. v. d. blad no. 1698 k.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10