ESSO EXTRA Ceta-Bever VLEKKENPASTA tu°bee L35 MOTOR OIL Nederlanders moorden garnalen lit in Noordzee volgens Belgen Kerkgeld voor zichzelf gebruikt Tariefsverhogingen der P.T.T. hebben aan het doel beantwoord Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 26 september 1959 Zesde blad no. 29858 (Speciale berichtgeving) Nadat zoals wjj reeds schreven woensdag de redersverenigingen van de ttromarktlanden in het kader van de Westeuropese Visserijconferentie te Kistende bijeen waren gekomen, is donderdagmorgen, eveneens in het Kunst- n Feestpaleis op de Markt, de grote vergadering begonnen, waaraan de delega- les uit Spanje, Portugal, Frankrijk, België, Nederland, West-Duitsland, Noor- ifgen. Zweden en Engeland deelnamen. De belangrijkste agendapunten die donderdag (en eventueel vrijdag) aan de rde kwamen zyn de kwestie van de territoriale wateren en die van de Europese ïarktgemeenschap. Het feit dat de conferentie niet toegankelijk voor de pers is, heeft vooral in flgië, waar de alarmklok luidt wegens het feit dat zijn visserijbedrijf met Ddergang wordt bedreigd, grote verontwaardiging gewekt. „Men verlangt", zo rordt gezegd, „dat de natie begrip zal hebben voor de betekenis van de visserij, telaan, waarom dan die geheimzinnigheid?" Pers in Oostende is nogal boos Dat Duitsland (met betrekking tot de iropese marktgemeenschap) en Enge- nd (in aangelegenheden betreffende territoriale wateren) de richtlijnen ingeven voor de te nemen beslissingen bijnt wel duidelijk. ,De groten zullen wel voor ons kleine landje een besluit nemen", meent het (Belgische) Visserijblad, wiens dynamische leider, Pieter Van- denberghe, namens het Verbond van de Belgische Zeevisserij lid van de Belgische delegatie ter conferentie is. Deze voormalige onderwijzer, die al nger dan dertig jaar gevochten heeft or de belangen van de Belgische vis- rman, is niet zuinig met zijn kritiek i het gedrag van Nederland als Bene- x-partner. Zijn mededelegatielid Cor- ilis Menu denkt er net zo over en heeft tt zo mogelijk nog minder begrepen het mede (Europese) gemeenschapslid aitsland. Moord De Belgen zijn er van overtuigd, dat derland de Belgische garnalenmarkt )r de Belgen vermoordt met Duitse malen, die als „Nederlands produkt" dus vrij) België worden binnenge- jrd. Het zelfde geschiedt, volgens de Igen, met Deense kabeljauw, die hier Nederlandse vis wordt aangediend. Het is duidelijk wat binnenkort gaat leuren met de zogenaamde seizoen- srschotten van de Duitse GMBH See- shabsatzgesellschaft (waarover wij ds schreven)ook die zullen hun weg via Nederland naar België vinden". Andere grieven van de Belgen zijn: ,4e Nederlanders vangen ondermaatse is voor de Industrie en zogenaamde lufgarnalen, die eveneens naar de vis- aeelfabriek gaan". Volgens de Belgen noorden de Nederlanders de garnalen- tand in de Noordzee uit. Iet lede ogen hebben de Belgen toe- ien, hoe de Nederlanders hen op de ig- en garnalenmarkt in Frankrijk )ben verdrongen: Frankrijk heeft een I kwantum voor de Benelux vastge- !d en omdat de Nederlanders goedko- kunnen zijn dan de Belgen, kopen nu wel van Nederland, niet meer van Igië. )e Belgen zien niet in, waarom hun neluxpartner en (Europese) medege- enschapslid Nederland, alleen of in nenspel met Duitsland, niet tevreden met de zuivere Nederlandse vangsten te voeren naar België. !r zijn geschillen geweest tussen Bei en Frankrijk. „Ze zijn binnen drie tot tevredenheid van beide partijen :elost", aldus de Belgen. „Het moet mogelijk zijn met de Nederlanders een vergelijk te komen. Dit lijkt ons, r alle partijen, veel beter dan dat ?ië, tot het uiterste getergd, over it tot noodmaatregelen". Stief slecht „Het gaat stief slecht", zegt Francois van Meel, nadat hij, alvorens uit te va ren met zijn kotter „Annie-Marie-Fran- Qoise", zijn glas bier heeft betaald aan de vriendelijke man aan de tap in de keurige kantien van de vismijn. Over zijn moeilijk bestaan een vol gende keer. Europese londbouwbespreking te Noordwijk Te Noordwijk worden op het ogenblik besprekingen gevoerd door vertegen woordigers van landbouworganisaties der E.E.G.-landen. Deze zijn verenigd in het „COPA", het comité van produ centenorganisaties in de landbouw, ge vormd als vrijwillige adviesorgaan voor de Europese Economische Gemeenschap. De besprekingen worden ditmaal gepre sideerd door de heer Du Douet de Gra- ville, afgevaardigde van Frankrijk. Hoofdschotel der besprekingen is het Europese graanbeleid. Met erkenning van de onderlinge preferenties en de noodzaak van een zekere bescherming tegen de wereldmarkt wordt nu gezocht naar een compromis, dat de handels belangen ook niet zal hinderen. Ook het vraagstuk van een eventuele overschot positie is onder de loep genomen. Ge zocht wordt naar mogelijkheden tot evenwicht tussen produktie en afzet mogelijkheden binnen de E.E.G. Een ander punt van bespreking is de structuurverbetering in de landbouw en het wegnemen van duidelijke of verkap te werkloosheid. Waarnemers ter conferentie hebben de indruk, dat thans veel meer dan voorheen, concreet gewerkt wordt en dat de algemene wens om tot regelingen en daden te komen groeiende is. Daarbij blijkt het nog niet mogelijk alle vraag stukken geheel op te lossen. Gedetineerde zegt „In gevangenis vastgebonden Een 25-jarige kantoorbediende, die in augustus van dit jaar wegens diefstal len tot vier jaar gevangenisstraf werd veroordeeld en in afwachting van de behandeling van zijn zaak in hoger beroep thans in het Huis van Bewa ring aan de Weteringschans te Am sterdam is opgesloten heeft aan zijn advocaat verteld, dat hij door zijn bewakers mishandeld is. De verdediger, mr. J. A. van Waarden, verklaarde, dat de man verteld heeft een week lang op een brits vastgebon den gelegen te hebben, nadat hij betrapt was op een ontsnappingspoging. Hij had met een ijzervijltje getracht een tralie van zijn cel door te zagen. De gedeti neerde vertelde zijn advocaat met leren riemen op een brits te zijn vastgesnoerd en toen hij opstandig werd, door bewa kers met gummiknuppels te zijn gesla gen. Eenmaal vastgebonden zou hij niet meer in de gelegenheid zijn gesteld naar het toilet te gaan. Slechts eenmaal was hij bevrijd om naar een andere cel over gebracht te worden, maar toen de be wakers ontdekten, dat hij zich een wond in de pols "had toegebracht, werd hij vorige week donderdag opnieuw vastge- Advertentie. Advertentie Boekhouder leidde dubbel leven Niet overwerkenmaar goede sier maken De officier van Justitie bij de Dordtse Rechtbank heeft een gevan genisstraf van 2 jaar en 6 maanden met aftrek geëist tegen een 35-jarige chef-loonadministrateur uit Zwijndrecht, die er van beschul digd was in de jaren 1954—1959 een bedrag van f2400.ten nadele van de N.V. Metaalwarenfabriek Tornado te hebben verduisterd. Voorts zou hij in hetzelfde tijdvak als penningmeester van de Chr. Geref. Kerk van Zwijndrecht een bedrag van f 36.000.— uit het bouw fonds van deze kerk ten eigen bate hebben gebruikt. Bij dit bedrag bevond zich geld van mensen, die de kerk bedragen hebben toever trouwd met de bedoeling, daarvan op hun oude dag uitkeringen te ontvangen. De fraude was uitgekomen doordat bij Tornado een ander boekhoudsysteem werd ingevoerd, dat een dubbele con trole mogelijk maakte. De belangstelling voor de behande ling van deze zaak was bijzonder groot. Verdachte toonde zich zeer berouwvol en met zachte stem gaf hij antwoord op de hem gestelde vragen. Hij reageerde niet op de opmerking van de president, dat ln de tenlastelegging een bedrag van f36.400 werd genoemd, maar dat uit een nader onderzoek was gebleken, dat er om en nabij f 48.000 verdwenen zijn. Met horten en stoten vertelde hij. dat hij bij Tornado was begonnen om kleine bedragen voor zichzelf te gebrui ken. Op de duur was er een aanzienlijk te kort ontstaan, dat hij in zijn angst voor ontdekking had aangezuiverd met geld van de kerk. Hij erkende verder een dubbel leven te hebben ge leid. In plaats van 's avonds voort durend over te moeten werken, zoals hij zijn vrouw had wijsgemaakt, had Ingrijpend besluit fog geen melk naar Frankrijk Alle export-vrijstellingen ingetrokken (Speciale berichtgeving) Iet staat nog steeds niet vast. dat men het verzoek van de Franse regering inwilligen om de in Frankrijk ontstane melktekorten met een dagelijkse «ring van 200 a 250 duizend liter Nederlandse consumptiemelk aan te vullen, t dit voorstel greep de Franse regering terug op het EEG-contingent van 000 ton melk. In zijn vergadering van gistermiddag te Den Haag heeft het tuur van het Produktschap voor Zuivel evenwel besloten met ingang van daag alle bestaande vrijstellingen voor de export van consumptie-, ongesui- de condens- en karnemelk ln te trekken. Dit om de gang van zaken op de relmarkt in verband met een eventuele tegemoetkoming aan het Franse zoek in de hand te houden. Europa naar alle zuivelprodukten is namelijk belangrijk gestegen en voor de komende wintermaanden verwacht men zelfs over de gehele linie een tekort. Dat deze situatie van invloed zal zijn op de prijzen, ook op die in ons land, spreekt vanzelf en het is mede daarom dat de minister van Landbouw ten aanzien van de gehele recente ontwikkeling nog een af»ach tende houding aanneemt. landag bespreking te Parijs e onderhandelingen over alle facet van deze kwestie zullen eerst maan- a.s. in Parijs door het bestuur van Produktschap en vertegenwoordigers de Franse regering worden voort- t Vrijdag a.s. hoopt men dan weer 'ergadering bijeen te komen om ver richtlijnen voor de zuivelhandel te stellen. U het overleg te Parijs zullen twee ten op de voorgrond treden, zo deel- ons de voorzitter van het Produkt- ip. ir. Van Dam, nog mee. Het gaat bij om de vraag of de consumptie- k, bestemd voor Frankrijk wat iling van vetgehalte, prijsberekening betreft aan dezelfde voorwaarden moeten voldoen als de binnenlandse voorziening. Voorts wil men van erlandse zijde bewerkstelligen, dat nieuwe exportstroom een meer end karakter zal krijgen. In dit ver- merkte de heer Van Dam op, dat juist de bedoeling der Fransen is de erlandse melkkraan zo spoedig mo le te sluiten. ?er de intrekking van de vrystellin- voor de export deelde men ons mee, de totdusver in ongelimiteerd aan- verstrekte formulieren, waarmee de irteurs hun transacties achteraf aan Produktschap bekend maken, met ag van heden ongeldig zijn. Voor uitvoer van genoemde produkten de betreffende exporteur voortaan een machtiging bij het Produkt- p moeten aanvragen. Over de voor den, waaronder een dergelijke htiging behoort te worden verleend, men in de komende week eveneens rhandelen. In ieder geval zullen zij afhankelijk zijn van de resultaten Parijse besprekingen. Afwachtende houding Het gisteren genomen ingrypende sluit kan men zien als een uitvloei van de deze zomer totaal gewyzig- situatie op de binnen- en buiten- idse zuivelmarktcn. De vraag in Behalve de droogte is in Frankrijk ook de stijging van het melkgebruik met liter per hoofd van de bevolking per jaar een oorzaak geweest voor de hui dige tekorten, speciaal in Parijs, maar ook in de industriegebieden in het noor den van het land. Een probleem, dat zowel in Frankrijk als ons land rijst, is de zorg de zuivelindustrie de fabri cage van boter en kaas bijv. door een plotselinge drastische beperking van de grondstofaanvoer niet in de wielen te rijden. Wat Nederland betreft: een tijdelijke grote afzet van consumptiemelk zou de positie van de export van zuivelproduk ten op de traditionele Europese markten wel eens in gevaar kunnen brengen. Ook de werkgelegenheidsfactor in de zuivel industrie komt dan hierbij in het ge ding. Maar na de opzienbarende maat regel van nu is het wachten voorlopig dus op het verloop van de onderhande lingen in Parijs. hy zich om de haverklap met een taxi naar Rotterdam laten brengen. Daar ging hü dan in dure restaurants eten en in bars gaf hij veel geld aan drank uit. Het gebeurde wel, dat hij op een avond f 200,verteerde. Verder had hij zich dure gebruiksvoorwerpen aange schaft. Op de vraag van de president, hoe hij kans had gezien zolang met zijn manipulaties voort te gaan, antwoord de hy, dat er aanvankelijk noch bij To rnado noch bij de kerk van een doel treffende controle sprake was. Met zijn predikant had hij niet over zijn moei lijkheden durven praten. Hij had het maar op zyn beloop gelaten in de hoop, dat er een „wonder" zou gebeuren. De Officier van Justitie vond de zaak duidelijk. De fraude ten nadele van Tornado is, aldus de Officier, juridisch als aanzien lijk groter te beschouwen. Het is slechts bij f2400,gebleven, omdat verdachte steeds met geld van de kerk de tekor ten aanzuiverde. Strafverzwarend ove rigens achtte de Officier de benadeling van de kerk. Pleitend voor de mentali teit van verdachte vond hij, dat er bij hem behoefte aan straf bestaat. De raadsman, mr. W. Beernink noem de de houding van de kerkeraad der Chr. Geref. Kerk ten aanzien van \er- dachte voorbeeldig. Hy verzocht de rechtbank de man met dezelfde mild heid te willen beoordelen, als de kerk, die hem weer in liefde zal aannemen en hem weer hetzelfde vertrouwen zal schenken als het dat heeft gedaan. I" vr:; '"g 9 oktober. Kroesjtsjef thans in Camp David Gisteravond om kwart over tien Ned. tijd zijn president Eisenhower en zijn gast premier Kroesjtsjef per helikopter van het grasveld bij het Witte Huis naar Camp David vertrokken, waar zij dit week einde hun historische besprekin gen zullen houden. Bij aankomst landde de helikopter op een voet balveldje in een afgeschutte hoek van Camp David, waar Eisenho wers kogelvrije limousine gereed stond om de beide leiders naar het presidentshuis te rijden. Kroesjtsjef. die donderdag nog zeer vermoeid leek, scheen thans goed gemutst. Het overleg zal tot zondagavond duren, waarbij de leiders gesteund zullen worden door o.m. hun minis ters van Buitenlandse Zaken. resp. Herter en Gromyko. Dadelijk na hun aankomst hadden Eisenhower en Kroesjtsjef al een bespreking. Op verzoek van de Russische pre mier zal een film vertoond worden over de historische reis van de atoomonderzeeër Nautilus onder de ijskap van de Noordpool. Mevr. Nina Kroesjtsjef heeft gisteren een bezoek gebracht aan het Nationaal Museum van Washington. Zij stond lang stil bij een Madonna van Raphael die deel heeft uitgemaakt van de kunst schatten der Tsaren en die in 1927 aan een Amerikaans miljonair werd verkocht. „Wat een prachtige verzameling", riep mevr. Kroesjtsjef uit. In het gouden boek van het museum schreef zij: „De schilderijen en beeldhouwwerken in dit museum hebben een diepe indruk op mij gemaakt. Wat een prachtig museum". Op haar eerste officiële persconferen tie in de Verenigde Staten vertelde mevr. Kroesjtsjef gisteren aan enkele tiental len verslaggeefsters dat zij een voor standster is van meer uitwisselingsbe- zoeken tussen Russen en Amerikanen „om elkaar beter te leren kennen en be grijpen". Zij zat op haar gemak in een groene fauteuil in Blair House en ont hulde haar ondervraagsters ,dat zij niet erg van het huishouden houdt, vroeger college gaf in politieke economie en veel rvr landbouw leerde op de zondagse Gistermiddag reed een zware vrachtauto, beladen met zakken meel en veevoeder, een huis aan de Bergstraat te Amersfoort binnen. Bij het afdalen van een helling wei gerden de remmen van de wagen. Persoonlijke ongelukken deden zich bij het ongeval niet voor, maar aan huis en inboedel valt heel wat te herstellen. MOIO* bonden. Daar zou hij tot afgelopen dinsdag hebben gelegen totdat zijn moeder op bezoek kwam, aldus mr. Van Waarden. De directie van het Huis van Bewaring verklaarde, dat men de man in overleg met de psychiater inderdaad op een brits had vastgebonden. Hij heeft echter niet een hele week achtereen zo gelegen; hij werd geregeld losgemaakt, zo zei de directie. Hieraan werd toegevoegd, dat men tot deze maatregel moest overgaan om hem tegen zich zelf te beschermen. De officier van Justitie bij de Amster damse Rechtbank, mr. R. L. Heukels, stelt een onderzoek in. Het Tweede Kamerlid, mr.. M. Vrolijk, heeft aan de Minister van Justitie ge vraagd: „Is de minister bereid, een onderzoek in te stellen naar de wijze, waarop een dezer dagen een gedetineer de in het Huis van Bewaring aan de Weteringschans te Amsterdam is behan deld, nadat een ontsnappingspoging was verijdeld? Zo ja, is de minister voorts bereid, de resultaten van bedoeld onderzoek op korte termijn aan de Kamer mede te delen?". DE GEREF. KERKEN EN DE RUIMTELIJKE ORDENING De generale synode der Geref. Ker ken heeft in haar zittjng van gisteren zich met allerlei diaconaal-maatschap- pelfjke zaken bezig gehouden. Zij besloot opnieuw negen deputaten te benoemen voor het algemeen diaconal bureau, die o.a. de opdracht kregen de benoeming van een directeur voor te bereiden en een voordracht in te dienen, alsook een Instructie voor deze functionaris op te stellen. Uitvoerig beraadslaagde de synode over de problemen op het gebied van ruimtelijke voorziening in verband met zeer omvangrijke bevolkingsuitbreidin gen tengevolge van vestiging van indus trieën en handelsbedrijven, havenwer ken enz., in de gebieden van de Botlek, de Nieuwe Waterweg, de Europoort en de Deltawerken en de Randstad Holland in het algemeen. Op voorstel van prof. dr. R. Schippers besloot de synode, een commissie te be noemen, die zich op de nieuwe zaak van de Geref. Kerken in de nieuwe gebieden zal bezinnen en daarover op de ver daagde synode van 1960 zal rapporteren. Winst van 27 miljoen Men houdt rekening met verhoging loonpeil (Speciale berichtgeving) Hoewel de tariefsverhogingen van 1957 in het begin van 1958 een remmende invloed op de ontwikkeling van het bedryf der PTT hebben gehad, voldeden zy over het gehele afgelopen jaar genomen toch aan de verwachtingen, die men op dit punt had gekoesterd. Niet alleen werden dreigende tekorten voorkomen, maar ook werd het bedrijf in staat gesteld bü te dragen in de financiering van zijn investeringen. Wat de rentabiliteit van het vermo gen betreft laat het zich aanzien dat het huidige niveau van 6.5 niet kan worden gehandhaafd. Men neemt na melijk aan, dat de verhoging van de pensioenbijdrage aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, welke reeds enkele jaren geleden is aangekondigd en waarmee een bedrag van elf miljoen gulden is gemoeid, voor 1959 van kracht wordt. Bovendien moet men voor de toekomst rekening houden met een ver hoging van het loonpeil en verbetering van secundaire arbeidsvoorwaarden. Het jaar 1958 heeft PTT, aldus blükt uit het jaarverslag van dit bedryf, een gunstig bedrijfsresultaat van 59.9 mil joen gulden opgeleverd. Het voordelig saldo van de exploitatierekeningen tezamen bedraagt 39.6 miljoen gulden bij een omzet van circa 600 miljoen gulden. Buiten de eigenlijke bedrijfs voering is bovendien voor een bedrag van 20.3 miljoen gulden aan baten ontstaan. De investeringen bedroegen in het verslagjaar 142.6 miljoen gul den. Dit niveau was te laag om in de bestaande behoeften te voorzien. In tegenstelling met het begin van 1958 gaf vooral gedurende de laatste twee maanden van dat jaar de sector „posterijen" een vrij sterke toeneming van het verkeer te zien. Ook de vraag naar telefoonaansluitingen nam in die periode belangrijk toe. De winst van 27 miljoen gulden kon in een vernieu wingsfonds worden gestort, maar op vallend is dat zy vooral is ontstaan in bezoeken aan boerderijen samen met haar man. Mevr. Kroesjtsjef bevestigde voorts dat zij de moeder is van drie van Kroesj- tsjefs kinderen en stiefmoeder van één. Aanvankelijk verkeerde men in de over tuiging dat ze pas 20 jaar geleden met Kroesjtsjef was getrouwd en zo de stief moeder was van Rada, 29, Sergej, 24, en Jelena, 21, die niet mee op reis is ge gaan. Maar zij bevestigde recente be richten dat alleen de oudste dochter, Julia (achter in de dertig), haar enig stiefkind is. Julia is geboortig uit een vroeger huwelijk van Kroesjtsjef, waar uit ook een zoon voortkwam, Leonid, die in de laatste oorlog sneuvelde. Britse avonturier stond in Zwitserland terecht In Winterthur (Zwitserland) is gis teren het verhoor van de Britse avon turier Donald Brian Hume voortgezet en beëindigd, die wegens moord op een taxichauffeur bij een bankoverval in Zürich in januari van dit jaar donder dag voor de eerste dag terecht stond. Hume, die bij zijn eerste verschijnen voor derechter op arrogante en agres sieve manier was opgetreden, maakte gisteren een rustiger indruk. Hij gaf in feite de hem ten laste gelegde daden toe. Hij verklaarde de bankoverval uit gevoerd te hebben, ofschoon hy van te voren gevoeld had dat het mis zou lopen, omdat hij zich geen lafaard wilde voelen. Hij gaf toe de nacht tevoren in de Engelse kerk in Zürich te hebben doorgebracht „mogelijk onder de invloed van Trudi Sommer" die hij zijn verloof de noemt. Hij had van het avondmaal- brood gegeten en van de wijn gedronken en nam uit de kerk een kartonnen doos mee waarin hij later zijn pistool verbor gen had gehouden. Hij gaf toe in het bankgebouw door de doos heen gescho ten te hebben. Bij het wegvluchten van het bankgebouw schoot hij op een taxi chauffeur, die op hem toe was komen lopen, neer. Een punt op een kaart van de stad aanwijzend vertelde hij: „Ik was buiten adem, toen ik hier was. Iemand sprong mij op de rug. Er waren veel mensen in de buurt en een man greep me by myn haren. Dat is alles wat ik me ervan herinner. Ik was blij dat de politie er aan kwam Na het verhoor van Hume zelf werd tot het horen van getuigen overgegaan. de sector „telefonie". Met zyn grote ka pitaalbehoefte zal dit bedrijfsonder deel het meest van deze zelffinanciering kunnen profiteren. Van het totale bedrijfsresultaat is 6.9 miljoen gulden gereserveerd en 26 mil joen gulden als winst uitgekeerd aan het Rijk. Aan het slot van het jaarver slag wordt nog opgemerkt dat de winst van de Rijkspostspaarbank welks re sultaten niet in bovenstaande cijfers zijn begrepen 10.2 miljoen gulden bedraagt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 september Leidse Coöp. Groente en Fruitveiling. Per 100 kg: an dijvie 711; pronkbonen 2439; snijbo nen 4396; stam bonen 4872; stokbo- nen 3641; kroten 1115; kroten, ge kookt 35; rodekool 2427; gelekool 18; groenekool 1621; wlttekool 811; pos telein 714; prei 1023; spinazie 1440; spruiten A 4476; idem B 2176; toma ten A 2048; idem B 3356; Idem C 21 34; Idem CC 20; uien 1020; waspeen 16 27; witlof 6471. Per 100 6tuks: meloe nen 2368; bloemkool A 1147; Idem B 1214; komkommers A 1236; idem B 8 —25; idem C 18; sla A 3.10—15. Per 100 bos: bospeen 1029; peterselie 2.905.50; selderij 5.4011. AALSMEER, 25 sept. C.V. Centr. Aalsm. Velling G.A. Clematis per stuk 3080, Gerbera 1559. Bouvardia 1543. Chry santen gr.bl. 35—79. Idem kl.bl. 10—25, Lelies per kelk 1024, gladiolen per bos 1557, Ornitihogalum 60155, Oyclamen 3595, Zinnia 15—38, Dahlia gr.bl. 15 43, Idem kl.bl. 10—38. Fresias 80—195, Irissen 85195. Anjers per stuk: rood 25. roee 20, wit 18. Orohld. Beauty 33. Rozen Better Times 14, Rosalandia 11. Edith Helen 26. Parel v. Aalsmeer 17. Geh. Duls- berg 28. Pechthold 9, Verschuren 10, Tow- ny Gold 17, Mad. Ofman 14. Baccarat 49, Montezuma 34, Sweetheart 18, Nymf 34. BOSKOOP. 25 september Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling"; Butterfly 260 220; Duisburg 360300; Newyorker 440 360; Offman 260; gem. 80100; Better Times 240—160; Rosalandia 150—120; Vierlanden 320—200; Hadley 220—140; Pechtold 260160; Nympf 260320; Ju weeltje 5545: White Sweetheart 5523; Sweetheart 100140; Else Poulsen 70 80: Moulin Rouge 3040; Ellen Poulsen 7551; Fire King 270180; Aria 130 110; Wolf Glorie 12085; Orleans roze 38 46; Ollsson 120—100; Durandll 100—65; Troschrysanthen geel 5357; wit 3062; lila 7072; Generium 1514; Sneeuwbes 4375: Pernettia wit 180; rood 130180; gemengd 140; Plumosa groen 6665; gr. bl Chrvsanthen 28—26; Pernettia plant 160230; Troschrysanthen gem. 1195; Herfstasters 22; Slergras 86; Dahlia Pompon 1427; Zinnia 3224; Gladiolen 5548; Virburnun bes 1512 per tak; Phygostegla 4542; Hellanthus 27; Tri- toma 5545; Dubbele Asters 6557; En kele Asters 5147; Prins Hendrik 2510; Le Coultre 23 In pot: Trades 2019; Ficus 31; Va rens 2930; Peperomia 44; Hedera 39; Coleus 23: Bladbegonla 31; Begonia 23; Gesneria 36. KATWLJK AAN DEN RIJN. 25 septem ber. Groenteveiling: Bloemkool A1 (per 100 St.) 28—53. Idem A 2 10—32, Idem B 1 2034. bloemkool B2 10—18, waspeen A 1 (per kist) 3.907, waspeen A 2 3.606.20 idem B 1 6—7 90, Idem B 2 1.80— 2 A0, bos. peen (per 100 bos) 2843, andijvie 79„ prinsessenbonen 4866, postelein 8. pronk bonen 3344, groene kool 1123, aard beien per doosje 200 gr.) 7981, se 1de. rle (per 100 bce) 8—10, uien (per kist) 1.403.60, kervel (per 100 bos) 6, peter selie (per 100 bos) 48, tomaten 2434, sla (per 100 st.) 511, snijbonen 5476. rode kool 2527, krulpeterselle (per 100 bos) 68, kroten (per kist) 2 903.70, komkommers (per 100 6t.) 1118. spina zie 2734. Aanvoeren: bloemkool 25.000 stuks; waspeen 75.000 kg., waarvan 40.000 kg. voor export werd verkocht. ROELOFARENDSVEEN. 25 september - Groenteveiling: Aardbeien I 921 14; ld. II 3962 per doosje: kropsla 313; an dijvie 79; bloemkool 1018; komkom mers 823; tomaten Export A 4149: ld. B 5160; Idem C 3239; Idem afw. 20 42; kassnijbonen 7792; Idem stek 35— 59; pronkbonen 2335; dubb. stambonen 51—72 per 100 kg. RIJNSBURG, 25 september Groente veiling: Uien 1619: andlivle 710; groe nekool 2025; rodekool 2227; waspeen A 2030; id. B 2535; herenbonen 50 60 per kg: selderij 810; peterselie 67; radijs 1011; bospeen 2542 per kg; bloemkool A 30—45; B 2030; C. 10—14 per stuk; sla 515 per krop.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 17