Algerijnse plannen van De Gaulle worden van twee zijden bedreigd Chefarine ,4 t marimmm Koning van Marokko onthoudt Bourguiba de vereiste steun Deense schilderijenaffaire dient voor de Amsterdamse rechtbank Eerste Kamer keurt technische wijzigingen crematie wet goed 4-voudige combinatie inderdaad ueet beter! WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 (Van onze Parijse correspondent) De plannen, die Frankrijks president Charles de Gaulle woensdag j.l. ontvouwde om na vijf jaar eindelijk een punt achter de Algerijnse oorlog te kunnen zetten, zijn nog niet veel dichter bij hun verwezen lijking gekomen. Die plannen schijnen nu vooral wel van af twee kanten te worden bedreigd. De zitting van de voorlopige Algerijnse rebellenregering» die al bijna een week in Tunis vergadert, heeft nog altijd geen beslissing kunnen nemen en de pogingen van het Tune sische staatshoofd Habib Bourguiba ten gunste van het Franse voor stel stuiten af op het verzet van de activistische elementen in het Arabische kamp. Gezegd moet echter ook worden, dat Bourguiba evenmin de steun schijnt te ontvangen van de Marokkaanse Koning, op wie hij aanvankelijk eveneens gerekend had. Ook verzet in het Arabische kamp De conferentie van de landen van de MAGREB Tunesië, Marokko en Al gerije waaraan naast Koning Moham med en president Bourguiba ook de voornaamste FLN-leiders zouden hebben deelgenomen, is voor het moment in ieder geval wel weer van de baan. De zwaarste tegenwind bij zijn bemidde- lingsstreven moet president Bourguiba echter nog wel vanuit Cairo ondervinden. Om begrijpelijke redenen voelt kolonel Nasser niets voor een einde van de Algerijnse oorlog zolang voortzetting van de strijd 'het Franse en het Weste lijke potentieel alleen maar verder ver zwakken kan. Reacties Intussen beginnen zich ook in het raam der Franse binnenlandse politiek de reacties tegen De Gaulle's liberale voornemens duidelijk af te tekenen. Zaterdag is het aantal politieke initia len weer met een nieuwe letterkoppeling verrijkt. Geboren werd die dag het RAF, Rassemblement pour l'Algerie Fran?aise ofwel concentratie voor Frans Algerije, waarin een aantal rechtse extremisten, of duidelijker gezegd fascisten, zich verenigd hebben. Oud-premier George Bidault vormt met de uiterst conserva tieve secretaris-generaal van de partij der onafhankelijken Roger Duchet, de fascistische Parijse advocaat Biaggi en enkele gangmakers van de putch in Algerije van 13 mei 1958 als Delbecque en' Thomazo het voorlopige directorium van de nieuwe formatie, waarbij zich ook verschillende Algerijnse afgevaardig den hebben aangesloten. Ministers uit het huidige kabinet behoren officieel niet tot de nieuwe partij, maar men heeft sterke reden te veronderstellen, dat de vice-premier Jacques Soustelle achter de schermen ook hier weer de touwtjes in handen houdt. De nieuwe organisatie heeft haar domicilie dan ook gevestigd in de bureaus van Soustelle's voormalige unie voor het saluut en de hernieuwing van Frans Algerije, die de omwenteling van 13 mei vorig jaar direct had voorbereid. Onmiddellijke politieke gevolgen van de stichting van de RAF hoeft men, en generaal De Gaulle in het bijzonder, nog niet te verwachten of te vrezen. Directe invloed op De Gaulle's politiek ten aanzien van Algerije heeft geen en kele party en de hem vijandige houding van de RAF, die de integratie van Alge rije in Frankrijk in haar vanen heeft geschreven, zou de generaal dus voor het moment ook nog maar weinig kunnen deren. Niettemin is door de oprichting van de RAF de scheuring in de parlemen taire meerderheid van de regering nu wel een feit geworden. De wens van de generaal een boven-partijdige politiek te kunnen voeren tekent zich nu steeds duidelijker af als een illusie. Naarmate De Gaulle zijn ware inzichten en plan nen openlijker prijs gaf, moesten ook de traditionele tegenstellingen tussen links en rechts wel weer onbewimpeld aan het licht gaan treden. Op den duur zal de president met die omstandigheden zeker wel rekening moeten houden. Troeven Kwantitatief en ook kwalitatief houdt De Gaulle zeker nog sterke kaar ten en troeven in het spel. Men neemt aan, dat hoogstens ongeveer een derde van de Gaullistische UNR de Unie voor de Nieuwe Republiek wanneer puntje bij het paaltje mocht komen zich aan zou sluiten bij de RAF en dus bereid is de persoonlijke trouw aan de generaal in te lossen tegen politieke denkbeelden, in casu de integratie, waar van De Gaulle zich nu wel onmisken baar heeft gedistancieerd. By de con servatieven zou de verhouding voor de generaal vermoedelijk nog wat gunstiger Advertentie Dames- en herenrijwielen f 89.- Fa. DUSOSWA. Leiden Euromarkt zou eigen valuta krijgen De Europese Economische Gemeen schap (EEG of Euromarkt van Frank rijk, West-Duitsland, Italië en de drie Benelux-landen) zal waarschynlijk spoe dig haar eigen valuta, genaamd „Euro- nit" krijgen, zo wordt in Brussel verno men uit een bron, die in nauw contact staat met de Belgische regering. Het doel van deze speciale Europese valuta zou volgens deze bron zyn het prestige van de Euromarkt in het wereldgeld- verkeer te verhogen. De „Euronit" zal gebaseerd zyn op een Euromarkt-fohds, dat opgericht zal worden in samenhang met het bestaande fonds voor investe ringen in de overzeese gebieden. Het plan hiervoor is afkomstig van de Belgische minister van Buitenlandse Za ken, Pierre Wigny. Het zal in de verga dering van de raad van ministers der EEG, die op 15 oktober zal worden ge houden, worden voorgesteld. Het is de bedoeling, dat de waarde van de „Euro nit" later door de raad van ministers wordt vastgesteld. Deze nieuwe geldeen- heid zal volgens dezelfde bron ook diensten kunnen bewijzen voor het vaststellen van de by dragen en garan ties der lid-staten voor een gemeen- schappeiyk Europees fonds. zyn. In dit licht en deze verhoudingen beschouwd zou De Gaulle, indien hü zijn liberale inzichten verder volgen wil, in toenemende mate moeten en ook wel kunnen rekenen op de steun van linkse partyen, groepen en figuren, die totdus- ver de Gaullistische kat eerst nog liever wat uit de boom hebben willen zien. Op het linkse front heeft zich trouwens ook weer een kleine verschuiving doch hier in de richting van een concentratie voorgedaan, nu het democratische actiecentrum, waarin oud-premier Men- des France zyn laatste getrouwen had verenigd, dit weekeinde besloten heeft een fusie aan te gaan met de onafhan- keiyke socialisten, die zich vorig jaar van Mollet's SFIO hadden losgemaakt. Men verwacht dat ook andere dwerg- partyen en -groepen zich volgende dagen of weken nog wel by deze linkse niet- communistische concentraties zouden aansluiten. Positie versterkt Ofschoon deze verschillende politieke repercussies in Frankryk op de voorstel len van De Gaulle zeker niet van ieder belang ontbloot zyn, ligt het zwaarte punt van de verdere ontwikkeling in Algerije momenteel als gezegd toch nog wel in Tunis by de Algerynse rebellen- regering. In zekere zin wordt door de toenemende activiteit der Franse extre misten de positie der liberale stromingen onder de Noordafrikaanse politici zelfs verstrekt. Uit die reacties blykt nu immers wel onweerlegbaar, dat De Gaulle uit- eindelyk niet het spel van de fascisten op de ultra's speelt of tenminste spelen wil. Het is echter nog allerminst zeker of ook die versterking op zal wegen tegen de druk die de laatste dagen in verhoogde mate vanuit Cairo en mis schien ook wel uit Moskou op de Algerynse premier Ferrabbas, die evenals president Bourguiba persoonlyk wel met De Gaulle in zee zou willen gaan, wordt uitgeoefend. RECHTZAKEN „Vrije" melkslijter eist melklevering De vestiging van een melkslijter in een gesaneerd gebied vormde de achter grond van een kort geding, dat de heer H. Zuydervliet uit Aalsmeer aanhangig had gemaakt tegen de Melkinrichting Holland N.V. en dat gisteren voor de president van de rechtbank te Amster dam heeft gediend. Ondanks de stellige ontkenning van de onder ede als getuige gehoorde chef buitendienst van de melkfabriek, dat er geen afspraak tot levering met Zuyder vliet was gemaakt toen deze na verkoop van zyn melkzaak in Amstelveen zich vestigde in het gesaneerde Aalsmeer, gaf hy toe dat te vrezen moeilykheden met de slijters in dat gebied en gevaar van een mogelyke boycot tegen de fabriek de voornaamste reden was, dat Zuyder vliet geen melk meer kreeg geleverd van „Holland" N.V. De raadsman van de melkfabriek, mr. D. Schut, had daaren tegen aangevoerd, dat de voornaamste reden van de stopzetting dier levering was: de onvoldoende kredietwaardigheid van de melksiyter, die in Amstelveen reeds een grote schuld had by de fa briek. De heer Zuydervliet eiste in dit geding hervatting van de levering op straffe van een dwangsom van f. 100 per dag. Zijn raadsvrouwe, mej. mr. G. Hollander, beriep zich hierbij op een onrechtma tige daad" en had in de dagvaarding gesteld, dat haar cliënt via allerlei om wegen toch aan melk wist te komen, waarbij hy steeds moest trachten aan achtervolging te ontkomen. Ziezo, ik ga nog even naar 't postkantoor, om geld van mijn spaarbankboekje te halen HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK U. II ...U Moet en. èècA Dit punt liet de president, mr. U. W. H. Stheeman, buiten het geding. Hy deed zich uitvoerig voorlichten over de sane ring en over mogelykheden van vrye vestiging in een dergeiyk gebied. De richtiynen van de minister te dier zake houden inderdaad in dat deze mogelyk heden moeten worden geboden, zo be toogde mr. Hollander, doch dan dienen de melkfabrieken om welke redenen dan ook de levering van melk niet stop te zetten. De Aalsmeerse melksiy ter hield vol, dat de fabriek hem leve ring heeft toegezegd voor zyn nieuwe zaak in Aalsmeer. De president zal dinsdag 29 september a.s. uitspraak doen. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Hermine H. M., dr v. V. J. W. Wensveen en L. J. M. Maas; Terenja, dr v. W. M. van Dijk en M. Relchgelt. Ondertrouwd: P. Schruder en M N. Dekker; J. F. Palecny en I Kant; C. S. Laarman en J. Basman; D. de Jong en N. R. Barug; K. van der Vuurst de Vries en J. Musquetier. Getrouwd: H A. Gerrlts en IJ. Elsen- sohn; G. P. P. A Postma en M. J. Q. Hoekstra; A. C. Hoogeveen en A. C. van Spronssen; C. J. A Snorn en H. J. van der Vegte; B. van Berkel en H. B. E. Bühler; A. Latour en J. M. W. Zwerver. Overleden: B. Boers, 56 Jaar;. H. H. M. Wilde, 70 Jaar: W. A. Pfeiffer, 58 Jaar. Koopman in de dood gedreven De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren een begin gemaakt met de grote zaak tegen een 49-jarige gedeti neerde Amsterdamse koopman. Deze wordt ten laste gelegd: oplichting in vereniging van een Deense koopman te Vejle in Denemarken voor een bedrag van 290.000 D.Kr. (ongeveer f 150.000) en een poging tot oplichting van de Deen se koopman Eric Emborg te Aalborg. In deze zaken, die zich in de zomer van het vorig jaar in Denemarken hebben afgespeeld, hebben 48 oude schilderijen, z.g. „van grote waarde en merendeels van oude Hollandse meesters" een zeer belangrijke rol gespeeld. In Denemar ken heeft deze affaire veel opzien ge baard, mede omdat de koopman uit Vejle, toen bleek dat hij was opgelicht, de hand aan zichzelf sloeg. Van de bewuste 48 schilderyen zijn 34 thans in het bezit van zyn familie en 14 werden door de Deense Justitie ver beurd verklaard. Met deze laatste schil deryen heeft beklaagde ook in Duits land gepoogd zaken te doen. Hy werd toen echter gepakt en veroordeeld tot een straf gelyk aan het voorarrest van vyf maanden. De schilderyen kreeg hy van de Duitse Justitie terug. Omdat volgens de Nederlandse wet een Nederlander niet kan worden uit geleverd verzocht de Deense Justitie de man in zijn eigen land te doen berech ten en in februari j.l. werd een straf vervolging tegen hem ingesteld. Na die maand korte tyd in voorlopige hechtenis te zyn geweest stelde de rechtbank hem voorlopig in vrijheid tegen een borgsom van f 10.000 en onder voorwaarde, dat hy geen contact zou opnemen met ge tuigen. Hy deed dit echter wel (o.a. met de koopman Emborg), verspeelde de borgsom en werd op 28 mei j.l. opnieuw gearresteerd. MEDE-EIGENAAR Volgens de tenlastelegging zou ver dachte tegen de Deense koopman heb ben verteld, dat hij mede-eigenaar was van een katoenfabriek in Brazilië en dat hy de helft van het jaar in Europa woonde. „Myn vader hielp tydens de oorlog ryke Sudeten-Duitsers vluchten. De kinderen van een daarvan wonen nu in Denemarken en willen 14 schilderijen verkopen, waarvoor 120.000 kronen wordt gevraagd. Ik wil hen helpen, maar kan hier slechts over 40.000 kr. beschikken. Het is voor my deels een hulpactie en ten dele ook een sport om deviezen over te brengen", aldus ver dachte, die zeide zich tot de koopman te hebben gewend als collega in de textiel branche. Braziliaanse vrienden van de beklaagde, die in juli in Denemarken zouden komen wilden volgens zyn ver haal de doeken voor 60.000 dollar kopen om ze aan musea te geven. De Deen moest dan 100.000 kronen fourneren en de stukken zouden dan als zekerheid in zijn bezit blijven. Verdachte kwam met de van „expertises" voorziene doeken by de koopman die hem 100.000 kronen gaf, zo staat in de tenlastelegging. Enige tyd na deze eerste transactie kwam verdachte met de Duitser Angus Künster by de Deen. De Duitser deed zich voor als deskundige en groot-inko per die de stukken wilde zien. Künster deed een bod van 90.000 D.M., dat hy later verhoogde tot 95.000 DM. (Deze Künster is later gepakt en in Denemar ken berecht). Deze scène vormde de in leiding tot een nieuwe transactie met schilderijen, waarvoor de Deen nog eens 190.000 kronen gaf. Hij zou aan beide zaken by verkoop aan de Brazi lianen „winst kunnen maken", zo had verdachte hem voorgespiegeld aldus de tenlastelegging. SOORTGELIJK Tegen de koopman Eric Emborg deed hy een soortgelyk verhaal. Voor de schilderyen had Emborg 140.000 kronen moeten geven. Verdachte vertelde er nog bij zo vervolgt de tenlastelegging dat hij de doeken inmiddels eigen- ïyk al aan een Braziliaan verkocht had voor 140.000 dollar. De verkoop aan Emborg ging niet door omdat diens procuratiehouder argwaan kreeg en hem waarschuwde. De Deense politie werd in de zaak gemoeid. Künster werd ge grepen, maar verdachte slaagde erin naar Nederland te ontkomen. De behandeling begon vanochtend met het verhoor van een der getuigen deskundigen, de veilinghouder B. F. M. Mensing. Deze noemde de bij de schilde rijen behorende expertises misleidend. zy suggereerden ten onrechte dat het waardevolle schilderijen zouden zijn. Ook de Amsterdamse kunsthandelaar E. J. M. Douwes, de tweede getuige- deskundige, verklaarde, dat „het be paald géén waardevolle schilderijen" waren. Ook op deze getuige vuurde de advocaat een reeks van vragen af. TONEELSTUK Tijdens de middagzitting werd nog een verklaring voorgelezen, die Künster voor de rechtbank in Denemarken had afgelegd en waarin hy erkende, dat zyn bieden ten huize van de Deense koop man op de 14 schilderijen: „een toneel stuk" was geweest. Hij had voor dat bieden van verdachte 30.000 DM. voor schot gekregen, die hy hem nadien ech ter weer terugbetaalde. Hij zou van ver dachte een vergoeding krijgen voor zyn medewerking. Aan het slot van de middag werd ver dachte verhoord. Hij verklaarde, dat het verhaal dat hij gedaan had over zijn Braziliaanse vrienden waar was. Hij zeide nu nog overtuigd te zyn, dat hij de schilderyen met winst naar Brazilië waar hy vroeger gewoond had zou kunnen verkopen. Verdachte erkende de doeken te hebben verkocht en daar by te heb ben gezegd, dat de kans groot was, dat hy ze verder zou verkopen en dan de winst samen zou worden gedeeld. Het waren doeken van „grote waarde, me rendeels oude Hollandse meesters". De tweede party, die hij aan de Deen se koopman had aangeboden moest 200.000 D.Kr. waard zyn en ook in deze zaak zou by doorverkoop de winst sa men worden gedeeld. Volgens verdachte had de Deen contractbreuk gepleegd, want verdachte had n.l. tot 20 augustus Mary Dresselhuys heeft gisteren de hamer overgenomen van de Am sterdamse veilingmeester Nienhuis (achtergrond) tijdens een veiling ten bate van het Gesproken Boek voor de blinden. Zij wist de waren voortreffelijk aan de man te bren gen. 1958 optie op de schilderyen genomen. (Voor het geval de Braziliaan toch zou kopen), welke pas na afloop van die termyn het eigendom van de Deen zou den worden. De Deense koopman, die ook in het bestuur van een bank zat, schreef echter in de afscheidsbrief aan zyn vrouw, dat hy niet verder kon leven omdat hij volkomen zyn gezicht ver loren had door deze zaak. De zaak werd geschorst tot morgen. (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gistermiddag het wetsontwerp aangenomen met enige technische wijzigingen van de wet op de crematie. Uitgangspunt blijft dat begraven regel is en dat men de wil om gecremeerd te worden kenbaar moet maken door middel van een notariële akte of een eigenhandig gedagtekende en ondertekende verklaring. Principieel Is er niets veranderd. Dat was voor mevr. Schouwenaar-Franssen (VVD) aanleiding er nog eens aan te herinneren dat in 1955 met de aanneming van de crematiewet een stap achteruit is gezet, omdat in tegenstelling tot de praktyk van voor 1955 begraven nu principieel voorop is gesteld. Zy noemde dit een inperking van de vrijheid, waartegen de VVD zich daarom destyds had verzet. In weerwil van de bezwaren van de nieuwe wet, waar hy in 1955 persoonlyk tegen had gestemd, vond de heer In 't Veld (PvdA) toch een voordeel dat toen een onwettige toestand gewettigd is. Hy pleitte echter voor opheffing van het verbod aan de gemeenten medewer king te verlenen aan de oprichting van een crematorium. Als de VVD daartoe niet het initiatief neemt, hoopt de heer In 't Veld dat het initiatief zal uitgaan van de PvdA in de Tweede Kamer. In weerwil van dit betoog merkte de heer Seegers (CPN) op dat al het water van de zee niet kan afwassen dat de crematiewet van 1955 tot stand is ge komen met medewerking van de PvdA in het kabinet en in de Tweede Kamer. Hij noemde de wet een typisch voorbeeld van onverdraagzaamheid. Tegen crematie verklaarde de heer Kropman (KVP) nog steeds bezwaren te hebben. Voor ons, zei hy, is een be grafenis een godsdienstige plechtigheid, een christelyk erfgoed. Aan het behoud daarvan moet een volk, dat zich chris telyk noem't, niet tornen. Met vrijheids beperking heeft de wet van 1955 niets te maken. Crematie is toegestaan. Zy is alleen aan meer voorwaarden verbonden. Uit een oogpunt van openbare orde was hy voorlopig tegen opheffing van het verbod voor de gemeenten mee te wer ken aan de oprichting van een crema torium, want daar wordt verschillend over gedacht. Tegen de technische wy- zigingen had niemand, blykens de ver klaring van de heer Diepenhorst (AR) bezwaar, zodat het wetsontwerp zonder hoofdeiyke stemming werd aangenomen. Minister Toxopeus is thans in het bezit van het eindrapport van de com missie betreffende een algemene her ziening van de wet op de lijkbezor ging, waarbij het ontwerp voor een ge heel nieuwe wet is gevoegd. Dat rap port heeft de minister om advies ge zonden aan diverse instanties, zoals provincies en gemeenten. Als de ad viezen binnen zijn zal de regering een standpunt moeten bepalen. Het kabinet heeft zich in ieder geval thans nog niet uitgesproken over een ander principieel standpunt tegenover cre matie. V/er werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is op zich zelf al wereldberoemd. Maar de combinatie in één tablet werkt toch nóg beter dan kan worden verwacht. Deze 4 middelen in één tablet doen wonderen en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Bi) pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kuni doen t j 20 tabl.f.0.80.Voordeligegezinsverpakking 100 tabl.f. 3.60 j Bosselaar vervangt Cor van tier Gijp In de opstelling van het voorlopig Nederlands elftal, dat hedenavond in Rotterdam een wedstrijd tegen Saar land speelt, zijn enige wyzigingen ge komen. Rechtsbuiten Cor van der Gijp is geblesseerd en wordt vervangen door Bosselaar (Sparta). De reserves Van Dijk (Sparta) en Kerk hof fs (SPCL Enschede) hebben even eens blessures opgelopen. Roffel van GVAV vervangt Van Dyk. Voor Kerk- hoffs is geen vervanger aangewezen. De Sparta-doelman Van Dyk heeft zondag j.l. in een wedstrijd tegen Volendam een kuitbeen gebroken. De Westduitse arbiter Willy Ommer- born zal zondag 4 oktober de wedstryd tussen het Luxemburgse elftal en de Ne derlandse B-ploeg, die in de hoofdstad van het Groot Hertogdom wordt ge speeld, leiden. SCHAKEN Kandidatentoernooi in Zuid-Slavië De uitslagen van de partyen die gis teren voor de tiende ronde van het kan- didatentournooi te Bied zyn gespeeld, luiden: FischerBencke 1-0; TalKe- res 0-1; Smislov—Petros jan *6. De party OlafssonGligoric werd af gebroken. Na de tiende ronde luidt de stand: 1. Keres (Rusland) 6% pnt en 1 afgebr. party; 2/3 Tal en Petrosjan (belden Rusland) elk 6 punten; 4. Gli goric (Zuid-Slavie) 5 pnt en 1 afgebr. party; 5. Fischer (V.S.) 4 pnt; 6. Smis lov (Rusland) 3% pnt en 1 afgebr. par ty; 7. Olafsson (IJsland) 3 pnt en 2 af gebroken partyen; 8. Benkoe (Staten- loos) 3 pnt en 1 afgebr. party. Leids Schaakgenootschap Het LSG zal het komende seizoen in de competitie uitkomen met de volgen de 10-tallen: le tiental (le-klasse KNSB): 1. C. B. v. d. Berg, 2. R. D. Westra, 3. Th. v. d. Oord jr., 4. W. G. Demmendal, 5. J. van Steenis sr., 6. T. Blangé, 7. J. van Stee nis jr., 8. W. H. van der Nat, 9. mr. ir. J. Westra, 10. M. M. Segaar. Vaste reserve: H. Th. Weiland. 2e tiental (le-klasse LSB)1. J. Ver- duyn, 2. R. Sattler, 3. ir. M. Ellerbroek, 4. dr. J. H. Meilink. 5. P. v. d. Laan. 6. E. van Dyk, 7. J. P. W. Weyermans, 8. dr. J. B. Wilterdink, 9. C. Elzenga, 10. dr S. A. Nieuwzwaag. Vaste reserve: I. Vogelenzang. 3e tiental (le-klasse LSB): 1. E. M J. v. d. Valk. 2. Th. Piket. 3. ir. G. F. Cool, 4. D. H. F. de Jong, 5. W. Masch- kow, 6. ds. P. J. Mackaay, 7. C. Fasseur, 8. P. S. Anes, 9. J. de Raay, 10. P. de Wekker. Vaste reserve: Jac. Vreeken. 4e tiental (2e-klasse LSB): 1. Th. v. d. Oord sr., 2. J. L. Kanbier, 3. J. H. v. Geldrop, 4. A. Dortland. 5. J. J. W. Bor- leffs, 6. J. L. Wiebes, 7. P. v. d. Bosch, 8. N. van Groeningen, 9, mr. A. de Bats. 10. J. Balkestein. Vaste reserve: C. J. de Jongh. De winterwedstryd van het LSG vangt 29 september aan. HENGELSPORT D.V.S. hield een wedstrijd in het Aar kanaal. Er werd in totaal 9353 gram vis gevangen. Uitslag: 1. W. van Berkel 1000 gr; 2. R. Zandvliet 840 gr; 3. L. Schuchhard 798 gr en grootste voorn: 4. J. van Loon 780 gr en grootste blei; 5. L. J. Kernet 585 gr; 6. W. van Loon 570 gr; 7. Voge lenzang 510 gr; 8. W. Koreman 488 gr; 9. A. Flippo 488 gr; 10. L. Vlasveld 325 gram. IJSHOCKEY Toch ijshockey op de Hoky-baan Tegen de verwachting in zullen het komende seizoen op de HOKY te Den Haag yshockeywedstryden worden ge speeld. De Haagse IJshockey Stichting zal namelyk voor de training en de wed- stryden van het HOKY-team over de kunstysbaan kunnen beschikken. Om de ploeg zo sterk mogelijk te la ten uitkomen heeft men drie Canadezen gecontracteerd t.w. de 20-jarige Zenas Buehler (doelverdediger) en de spelers Bill Patterson (22 jaar) en Donald Cook (21 jaar). Bovendien onderhandelt men nog met een vierde Canadees, die als speler-coach zal moeten optreden. Reeds op 4 november zal men de HOKY-ploeg aan het werk kunnen zien en wel tegen het Zweedse team Al- fredshamn. Europees kampioenschap bridge te Palermo In het toernooi om het Europees kam pioenschap bridge (heren), dat te Pa lermo wordt gehouden, heeft Italië na de tiende ronde met 20 punten de lei ding vóór Groot-Brittannië (19 pnt.) Frankryk (18 pnt.) en Zweden (15 pnt.). De uitslagen van de wedstryden ge speeld voor de tiende ronde luiden: Finland—Libanon 5643, Denemar ken—België 62—46, Egypte—Zwitserland 8432, Noorwegen—Oostenryk 63—32, Groot Brittannië—Ierland 34—21, Italië Spanje 7555, ZwedenDuitsland 6248, Frankryk—Nederland 6935.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7