dkw Niemand de deur uit zonder een Brinta-ontbijt! Burgemeester C. J. v. d. Hoeven gaat Voorschoten verlaten Per 16 oktober a.s. benoemd te Ridderkerk Agenda JUNKER RUH gasfornuis Met een enkel woord °É±L 1 il WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 Amusement van hier en ginder (Van onze t.v.-medewerker) Eindelijk hebben de televisiekijkers de eerste flitsen kunnen aanschouwen van Toon Hermans' filmprodukt. Er is al veel over geschreven, maar ook al over gepraat, o.a. in het NTS-journaal. Met de galapremière in zicht, is het er nu dan toch van gekomen iets van de ge heimzinnige sluier op te lichten. Nie mand moet ons echter vragen hoe ons dat bekomen is om de eenvoudige reden, dat het uitgesloten is daarop een oor deel te baseren. Toch zijn er wel 'n paar dingen duidelijk geworden, niet alleen gisteren, maar ook in de loop van Toon's filmtijd. Toon is een wat grillig man, maar zijn grilligheid is één van zijn charmes. Juist daardoor immers weet hij telkens weer en op de meest onver wachte momenten te verrassen. Al 15 jaar loopt hij met filmplannen rond en dan ineens geeft hij zijn andere werk op en begint, hoewel ieder vakman, wie hij om raad vroeg, het hem afried. Hermans, die weet wat een zaal wil, wat dc mens, die zich wenst te amuseren toekomt, heeft weliswaar zelf geen oor deel over zijn produktie gegeven, maar wel gezegd, dat hij er mee doorgaat. Men mag er dus mee rekenen, dat hij tevreden is. Hermans is echter niet al leen maar grillig, hij is ook een gedegen vakman en een serieus werker. Dat lijkt ons bepaald in het amusementsvak, waarin immers zoveel geliefhebberd wordt, eveneens een verdienste. Als hij nu stelt, dat hij er naar verlangde eens op een andere manier dan vanaf het podium de mensen te benaderen, mogen we op grond van de vertoonde stukjes wel als onze verwachting uitspreken, dat hij daarin is geslaagd. Dank zij zijn ernstige aanpak, zijn volkomen toewij ding aan het nieuwe medium, maar vooral dank zij zijn grilligheid. Het leek ons zo, dat de gekke situaties, waarin hij een meester is op het toneel, ook zijn rolprent sieren. Theater-Hermans en film-Hermans blijken, als de voorte kenen niet bedriegen, één en dezelfde persoon te zijn. Hij is zichzelf gebleven en dan lijkt het succes gegarandeerd. Als we maar geen hoge kunst ver wachten, noch ook amusement, geschikt voor buitenlandse consumptie, dan me nen wij, dat deze film het best doen zal in de Nederlandse theaters. Wij stellen dat nationale karakter zo duidelijk, om dat Hermans ons kort geleden, toen wij tijdens een werkpauze een sigaret met hem rookten, uitdrukkelijk verzekerde met het vervaardigen van deze film geen ander doel te hebben nagestreefd dan een produkt te maken voor de Neder landse markt. Eerst als het succes daar van zeker is, zal hij zich misschien gaan wijden aan een film, die ook voor ex port geschikt is. Intussen getuigde de presentatie door Van Domburg als altijd van deskundig heid, maar te weinig van vreugde in het vak, waarover de bekende montage- specialist Rust gelukkig wel beschikte. Na het KRO-programma voerde de NTS ons naar Londen, waar de kijker de gast was van de BBC, die een non-stop amu sement afleverde, waarvan het knappe camera-werk opviel. Het was van een routine en raffinement, zoals we in Ne derland niet kennen. Het was over het algemeen een nogal wulps programma, maar de richting waarin het lichte bal let zich beweegt, is daaraan vooral schuld. Wat een verademing en wat een gebeurtenis Dame Margot Fonteyn te mogen ontmoeten, die danste met een noblesse en elegance, waardoor alle ero tiek als het ware gesublimeerd werd. Zij bracht een glans in deze uitzending, die door niets en niemand werd geëvenaard Advertentie heeft alles mee Baby-oppas (19 jaar) 's nachts aangevallen Onverlaat drong huis in (Speciale berichtgeving) Het aantal aanrandingen, dat de laatste tijd in Rotterdam Hillegersberg is gepleegd, vond omstreeks midder nacht een schrikbarende climax. Toen namelijk drong een man een vrij staand huis aan de Burgemeester de Villeneuvesingel binnen, waar de 19- jarige apothekers-assistente Eusje Gommers op de kinderen van het echtpaar Wüst paste. De indringer draaide in een schakelkast in de gang van het pand de stoppen van de stroomvoorziening los. Hevig verschrikt rende het meisje naar de gang, waar de man, die op nog niet geheel opgehelderde wijze was bin nengekomen, haar beet greep. Er volgde een hevige worsteling, waarbij de man het meisje de keel dichtkneep. Plotse ling liet hij zijn slachtoffer, dat op de grond was gevallen, los en rende het huis uit. Uiteraard was het meisje totaal overstuur, maar zij was toch spoedig in staat alarm te slaan. De politie die reeds geruime tijd op een aanrander loert, •heeft direct een kordon rond Hillegers berg getrokken, maar zonder resultaat. De man, ongeveer 28 Jaar oud, voor zo ver het mensje het in het donker heeft kunnen waarnemen, bleef onvindbaar. Het onderzoek wordt met kracht voort gezet. Aanvankelijk werd nog aan roof als motief gedacht, maar gezien de om standigheden zal de aanranding wel de enige opzet zijn geweest. Weer staking in Argentinië De Argentijnse regering heeft de openbare aanklagers opdracht gegeyen een gerechtelijke uitspraak te vragen waarbij de communistische party wordt ontbonden. De regering acht het pro gram van de partij in strijd met de democratische beginselen van de grond - Ongeveer een miljoen industrie-arbei ders, havenarbeiders en vleesverpakkers begonnen vanochtend een staking van 48 uur, geleid door aanhangers van Peron en de communisten. De spoorweg arbeiders, die ook zouden staken, hebben hun staking afgelast, na besprekingen met de minister van Financiën. De sfeer in Argentinië wordt steeds meer ge spannen door het soberheidsprogram van de regering, waardoor de lonen aanzienlijk achter liggen bij de stijgende kosten van levensonderhoud. en die de rest (waarin toch ook werke lijk wel vakwerk werd gepresteerd) deed verbleken, vergeven en vergeten. Waar bij wij graag een uitzondering maken voor de vertolking van door de parodist Richard Hearne van de oude „Lanciers", een kostelijk staal van mime-kunst, waaraan oud en jong zijn vreugde zal hebben beleefd. Elektrisch vissen wordt mogelijk Het vissen met elektro-vistuig zal op een nader te bepalen datum mogelijk worden. Daartoe strekt een recent Ko ninklijk Besluit, dat hiervoor wijzigingen brengt in het riviervisserij-reglement en het algemeen visserij reglement voor de binnenwateren. Het gebruik van dit vistuig zal aan bepaalde voorwaarden gebonden worden door het betreffende districtshoofd voor de visserij en alleen worden 'toegestaan na overleg met de directeur-generaal van de arbeid. Belangen van derden zullen niet mogen worden geschaad en de veiligheid zal verzekerd moeten zijn. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 16 oktober a.s. de burge meester van Voorschoten, de heer C. J. van der Hoeven, benoemd tot burgemeester van de gemeente Ridderkerk. Ridderkerk telt ongeveer 26.000 inwoners en is dus circa tweemaal zo groot als Voorschoten. Chr. Kweekschool Leiden Voor het eindexamen derde leerling (hoofdakte) derde groep zijn aan de Chr. Kweekschool te Leiden geslaagd de heren P. van Zanten te Wassenaar; H. C. Berkheij te Katwijk; N. Bleichrodt te Rijnsburg; G. Dorgelo te Abbenes; P. van Duivenvoorde te Katwijk; C. J.Glijn te Leiden en A. C. Helmus te Sassen- heim. Herexamen 1. Burgemeester C. J. van der Hoeven werd bij Koninklijk besluit van 1 decem ber 1945 met ingang van 16 december d.a.v. benoemd tot burgemeester van Voorschoten, zodat de scheidende func tionaris bijna veertien jaar in deze ge meente gewerkt heeft. Daarvoor was hij burgemeester van De Lier, nadat hij reeds eerder secretaris was van de ge meente Molenaarsgraaf, Brandwijk en Wijngaarden, waar zijn vader burge meester was. Burgemeester Van der Hoeven heeft geen gemakkelijke jaren gehad in Voor schoten. Zoals in alle gemeenten, was Geen goedkeuring van C.A.O. timmerfabrieken (Speciale berichtgeving) Het College van Rijksbemiddelaars heeft aan de betrokkenen bij de CAO voor de timmerfabrieken medegedeeld, dat de in deze CAO voorgestelde ver anderingen niet voor goedkeuring in aanmerking komen. De voorgestelde veranderingen zouden niet in overeenstemming zijn met de door de regering verstrekte richtlijnen ten aanzien van de gedifferentieerde loonvorming. Anders gezegd: de veran deringen zouden meer ruimte opeisen dan er in deze bedrijfstak beschikbaar is. Werkgevers- en werknemersorganisa ties trachten nu door overleg met het college van Rijksbemiddelaars tot een akkoord te komen. Burgemeester Van der Hoeven tijdens een van zijn. vele officiële handelingen. er tijdens de oorlog ook in Voorschoten een grote achterstand ontstaan op velerlei gebied. Met veel energie heeft de heer Van der Hoeven zijn veelomvat tende taak op zich genomen en zodoen de is er in de afgelopen veertien jaren zeer veel bereikt. Met name de woning bouw is krachtig ter hand genomen en vele nieuwe woningen zijn verrezen, ter wijl er nog vele grootse plannen op het programma staan. Verder kunnen nog gememoreerd worden de scholenbouw, de bouw van het Cultureel Centrum en het Gezondheidscentrum, de restauratie van de Hervormde Kerk en de verbete ringen aan het wegennet. Van de be langrijkste gebeurtenissen in het ge meentelijk leven noemen wij slechts de Treub-herdenking, die o.m. werd bijge woond door de toenmalige minister president, dr. W.. Drees. De burgemeester, die op 7 september 1905 te Molenaai-sgraaf werd geboren, is lid van de Anti-Revolutionaire Partij. Hollandse melk naar Frankrijk? (Van onze Parijse correspondent) De Franse regering zal een be roep doen op België en vooral op Nederland om de normale toevoer van melk in Parijs en in andere grote steden te kunnen blijven verzekeren. Men spreekt over een invoer van liefst 100 miljoen liter melk. Alleen Parijs drinkt per dag in nor male tijden al voor 1.200.000 liters melk, waarvan men de laatste weken er onge veer 150.000 liter tekort kwam. Door de droogte en de daaruit voortvloeiende verminderde melkproduktie is er in vele wijken van Parijs nu een groot gebrek ontstaan, waarover zelfs de gezondheids diensten zich ernstig beginnen te ver ontrusten. By die speciale omstandig heid, als gevolg dus van deze abnormaal droge zomer, voegt zich bovendien het probleem, dat de boeren en de regering het over de melkprijs moeilijk eens zijn kunnen worden. In ieder geval zijn de blikken van de regering en der Parijzenaars wat betreft de melkvoorziening nu vooral op Nederland gericht. Of diezelfde oorzaak, de droogte, ons land intussen in staat zal stellen aan deze oproep van de Franse melkdrinkers te vol doen is een vraag die men hier tot dusver echter nog nauwelyks hoorde stellen. WOENSDAG „In de Moriaan". Opening Sociëteit Hervormd Jeugdwerk. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Lezing prof. dr. F. A. van Baren. „Reisindrukken uit Brazilië". 8 uur nam. DONDERDAG De kleine Burcht: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.: Ned. Come- die „Zachtjes met de deuren!!" 8 u. nam Speeltuin Oosterkwartier" (Borneo- straat)Opening Bejaarden Sociëteit. 2 uur nam. Stadszaal (foyer)3 October Ver. Spr. de heer J. J. Mostard over het Habsburgse Huls. 8 uur nam. VRIJDAG Clubhuis „Oosterkwajrtier" (Borneo- straat)Dahlia-avond. Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. „D.E.V." 8 uur nam. Gulden Vlies: Modeshow Huis de Groot. 8 uur nam Oud-Poelgeest: Gespreksavond over Ja pan. 8 uur nam. ..Over 't Hoff", Gerecht 10: Ledenver gadering Vereniging van Vrijzinnige Her vormden Leiden/Oegstgeest. 8 uur nam. VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 RVTJ: Een nieuwe kijk op de wereld geschiedenis, door prof. dr. Th. J. G. Lo cher. Eerste lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Musette-ork. en soliste. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pro- menade-ork. en sol. 20.55 De man met het koffertje, hoorsp. 21.40 Dansork. en sol. 22.10 Tenor en plano. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.35 Idem. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19 10 Harmonie-ork. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Heinrich Schlitzfeest. 21.30 Klankb. 22.00 Gitaar- recital. 22.15 Kamerork. en soliste. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23.1524.00 Pla- tennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 Jeugdjourn. (-17.40). 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 De toestand in de wereld, caus. 21.00 September song. 21.3022.10 Rep. Advertentie i Prijsopdrijvings- en hamsterwet Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot hernieuwde inwer king stelling van de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939. In de Memorie van Toelichting wordt medegedeeld dat een wetsontwerp van een prijzenwet, waarbij de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 wordt ingetrokken, op 25 oktober 1958 aanhangig is gemaakt bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het laat zich aanzien, dat het nog enige tijd zal duren alvorens dit wetsontwerp, indien het wordt aangenomen, tot wet zal zijn verheven. De ministers van Economi sche Zaken en van Landbouw en Vis serij achten het echter ter verwezen lijking van de door de regering gevolgde politiek van prijsstabilisatie noodzake lijk. dat de bestaande prijsregelende be voegdheden der regering worden ge handhaafd, zolang de prijzenwet nog niét in werking getreden is. Verrijk uw gezin met een BINNENLAND De staatssecretaris van O. K. en W., de heer G. C. Stubenrouch, heeft gisteren in 's-Hertogenbosch de eerste school voor de detailhandel in Nederland geopend. De minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening, mr. G. V. M. Ma- rijnen, zal op 13 oktober a.s. in het RAI- gebouw te Amsterdam de derde Amato openen, de grote tentoonstelling van groenten fruit en aardappelen, die dit maal georganiseerd is ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der centrale markt hallen in de hoofdstad. Onder auspiciën van de thans 25 Jaar bestaande Stichting Nederlands In stituut voor Elektrowarmte en Elektro chemie zal op 10 en 11 november as. in gebouw Marcant te Amsterdam het 11e nationale congres voor elektrowarmte en elektrochemie worden gehouden. In het Kurhaus te Schevenlngen zal van 29 tot en met 30 september 1959 het vijfde congres van de Internationale Ver eniging van Verzekeraars tegen Hagel- schade gehouden worden. 160 afgevaar digden, die gezamenlijk 100 hagelverzeke- ringsmaatschappijen uit 16 verschillende, voornamelijk Westeuropese landen ver tegenwoordigen, zullen aan dit congres deelnemen. Op de onbewaakte overweg in de Deldensestraat te Almelo is gistermiddag een 81-jarige voetganger, de heer D. van den Bosch, uit Almelo, door een uit de richting Hengelo komende sneltrein go- grepen en op slag gedood. De bejaarde man was slechthorend en heeft de trein vermoedelijk te laat opgemerkt. Ook de hond van de heer Van den Bosch werd door de trein overreden. De heer Martono Kadri, de persatta ché van de Indonesische ambassade in Bonn. is benoemd tot opvolger van de heer Soedjoko Hoedyonoto. de pers- en culturele attaché aan de Indonesische di- Êlomatieke vertegenwoordiging in Den aag, die binnenkort naar Indonesië ver trekt. Hij zal medio oktober zyn functie in Den Haag aanvaarden. BUITENLAND De Britse filmster Claire Bloom is te Mallbu in Californië met de Ameri kaanse acteur Rod Steiger in het huwe lijk getreden. Oskar Helme., de voormalige Oosten rijkse minister van Buitenlandse Zaken, krijgt dit Jaar de Nansenmedaille voor zijn bemoeiingen met de vluchtelingen in zijn land zo is te Genève bekendgemaakt. De medaille, genoemd naar de Noorse ont dekkingsreiziger en eerste hoge commissa ris van de Volkenbond voor de vluchte lingen Frid TJof Nansen, wordt sinds 1954 toegekend wegens uitzonderlijk werk ten behoeve van de vluchtelingen. Een twaalfjarige negerjongen is in Nashville in de Amerikaanse staat Ten nessee tot 35 Jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens aanranding van een ze venjarig blank meisjes. Volgens de Finse toeristenvereniging hebben dit Jaar meer dan driehonderd duizend buitenlanders Finland bezocht tegen 265.000 vorig Jaar. De toeristen kwa men vooral uit Scandinavische 'landen. Ook het transito-verkeer naar de Sovjet- Unie is sterk toegenomen. Veldmaarschalk Lord Ironside, chef van de imperiale generale staf bij het uit breken van de tweede wereldoorlog, is gisteravond op 79-Jarige leeftijd te Lon den overleden. Hij klom op van kapitein in het leger welke rang hij had toen hij als eerste Britse officier in 1914 in Frankrijk landde tot veldmaarschalk tijdens de tweede wereldoorlog. Hij vocht onder meer in de Boerenoorlog in Zuid- Afrika, Hij beheerste twaalf talen. Volgens de jaarcijfers van de contro ledienst verliezen de Zwitserse gletsjers aan omvang. Van de 89 gecontroleerde gletsjers waren er 83 kleiner geworden en slechts 6 aangegroeid. In 58 Jaar tijds is in totaal 275 vlerkante km aan gletsjer- oppervlakte verdwenen. Aanstaande zomer zal waarschijnlijk een expeditie naa-r Oost-Groenland gaan om muskus-ossen te vangen en die naar West-Groenland te brengen ten dienste van het levensonderhoud aldaar. Een fout in de levensbeschrijving van Leon Blum, de in 1950 overleden Franse socialistische leider, heeft de uit geverij Larousse genoopt. 150.000 nieuwe encyclopedieën uit de bibliotheken terug te nemen en te corrigeren, hetgeen de firma op een verlies van enkele tientallen miljoen franken komt te staan. In de te ruggenomen encyclopedieën staat dat Leon Blum eigenlijk van Bulgaarse af komst was en Karfunkelsteln heette. De ze naam blijkt evenwel verzonnen te zijn. Blum was afstammeling van een Joodse familie uit de Elzas, <fle daar al twee honderd Jaax had. gewoond. ge C. A. Cardew, 'n oom van De 89-Jari| veldmaarschall - is doodgestoken in zQn woning bij"Ncheu burggraaf Montgomery, in zijn woning bij Ncheu Midden-Njassaland aangetroffen. Hij was een van de drie nog in leven zijnde pioniers die in 1890 naar Zuid-Rhodesia trokken. In 1893 kreeg hij een functie bij het Britse bestuur aldaar maar hij trok zich in 1921 uit het openbare leven terug. Ruim 40.000 Syrlërs hebben gisteren te Damascus betoogd tegen de terecht stelling van dertien Iraakse officieren op zondag j.l. Z11 protesteerden tegen „het rode bloedbad van Iraakse nationalisti sche figuren" door minister-president ge- neraal-majoor Kassem. De Soedanese minister-president, generaal Ibrahim Abboed, heeft gisteren meegedeeld dat zes hoge officieren van het leger ter dood zijn veroordeeld we gens deelneming aan een samenzwering tot omverwerping van het regime, maar hij voegde eraan toe, dat de doodstraf is veranderd in levenslange gevangenisstraf. De Franse zangeres Edith Piaf heeft dinsdag een spoedoperatie aan de galblaas ondergaan. Zij was daarvoor in het Ame rikaanse ziekenhuis te Parijs opgenomen. Onlangs was de 43-Jarige zangeres te New York tweemaal geopereerd wegens een maagzweer. Het zal geruime tijd duren, voordat z(J weer zal mogen optreden. Gisteren is te Rome, na een hart aanval, de schrijver en Journalist Marcel lo Orano overleden. Hij leed aan lepra, waarmee hij besmet was geraakt in de oorlog tegen Ethiopië toen hij. als bevel hebber van het Italiaanse leger in Soma- liland vier lepralijders redde die in een ziekenhuis waren achtergelaten. Om in ternering In een Italiaanse leprozerie te ondergaan, vestigde Orano zich na de oorlog met ziln vrouw Julia in Parijs waar hij in het ziekenhuis Saint-Louis werd behandeld Later woonde m1 in Rome. Kasavoeboe. leider van de nationa listische party in Belgisch Kongo (de Abako) verkeert volgens het Belgische blad Het Laatste Nieuws" in levensge vaar. Hij zou weigeren zich door blanke artsen te laten behandelen. Hij zou meer vertrouwen in Inlandse medlcilnmannen stellen. Volgens „Het Laatste Nieuws" is het gevaar niet denkbeeldig dat een over lijden van Kasavoeboe door de partij als een politieke moord zal worden voorge steld teneinde onrust onder de bevolking te wekken. Japan gaat binnenkort zijn eerste duikbootbasis 6lnds de oorlog bouwen. Schouwburg: K. en O.: Ned. Come- die „Zachtjes met de deuren!!" 8 u. nam. Warmond (Fire Flies Chalet)Mode show Huis de Groot. 2.30 uur nam. Wassenaar. DeylerhuisVergadering Bond van Plattelandsvrouwen. A. J. van Leusen over „Ouder worden en gelukkig zijn". 7.45 uur nam. Wassenaar. Café van de Zalm: Ver gadering Humanistisch Verbond. Prof. dr. Garmt Stuiveling over „Humanisme en verdraagzaamheid". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm. Bijbelstudie: 11-12 uur, prediking ds. B. Slond. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's getuigen. 8 uur nam. Stationsplein: Herfstexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Huys te War mond. 2.05 uur nam. ZONDAG Eredienst Soefi-beweging. Hogewoerd 175: Openbare toespraak Je hovah's getuigen „Wat is de goddelijke wil voor onze tijd?". 3 uur nam. Wacht torenstudie Jehovah's getuigen, 4 u. nam. Terrein naast St.-Petruskerk (Zeeman laan) Opening verkennerslokaal St.-Lo- dewijksgroep 1 uur nam. Volkshuis: Poppentheater Harlekijn speelt „De toverfonteln". 3 uur nam. MAANDAG Acad. Ziekenhuis (aula): Ned. Roode Kruis: Uitreiking Landsteiner-onderschei- dingen. 8 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur- fotografenver. Spr. J. C. Gompelman over eigen werk. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Film: „Het kind in de schoolleeftijd". Spr. W. W. L. Hulsman. 8 uur nam. Stadszaal (Grote zaal): Jeugdconcert Mij voor Toonkunst. Rotterdams Philhar- monisch Orkest. 2 en 3.30 uur nam. DINSDAG In den vergulden Turk: Leidse Mid denstandscentrale. Spr. dr. P. Th. Pos thumus Meyjes „Samenwerking: verticaal in de zaak, horizontaal in de zaken". 8 uur nam. Stadszaal (Grote zaal): Rotterdams Phllharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flip- se. Pianosoliste Annie d'Arco. 8 uur nam. Zaal „Ons Eiland" (Kortenaerstraat) Avond voor dierenbescherming. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 1—5 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur Lakenhal: Groepstentoonstelling Neder landse Kring van tekenaars (tot 5 okto ber). DE BIOSCOPEN Casino „De glimlach van een Zomer nacht". 18 Jaar. Dagelijks 2.30 en 8 uur, Zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uxor „Het dagboek van Ane Frank". A.l. Werkdagen 2.30 en 8 uur. Zondag 3 en 8 uur. Trianon „De lord, de lady en de but ler". 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en9.15uur. Lldo „Gezworen kameraden". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Cowboy". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend Apotheek Her- dingh en Blanken. Hogewoerd 171 telef. 20502. By geen gehooi b(J Uw hulsart? of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelcfoon 22222. DONDERDAG 24 SEPTEMBER Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram 9.00 Gym, 9.10 De groente man 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.45 Het goud van Aruba, caus. 12.00 Orgel spel. 12.30 Land. en tulnb. meded. 12.33 Instr. trio. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Theaterork. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Gram. 14.55 Logboek 1948, klankb. 15.40 Tenor en plano. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Lichte muziek. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Metropols ork. en solist. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 Gram. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en sol. 21.15 Herdenklngsprogr. Karei v. d. Woes- tijne, klankb. 21.55 Act. 22.10 Romanti sche muz. 22.40 Gram. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.2524.00 Discotaria. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb meded 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijze. 13.20 Lichte muz. 13.40 Dansork. NCRV: 14.00 Rep. 14.45 Noordhollands Fllharm.ork. en sol. 15 50 Gram. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Kamermuz. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17 40 Beurs ber. 17.45 Kinderkoren. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Holland Festival 1959: Strijkkwart. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol.caus. 20.00 Heinrich Schlitzfeest. 21 30 Rep. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken para de. 22.10 Lichte muz. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 TV-spel. 22.20 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. - 12,00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quiz-progr. 13.40 Voordr. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Lichte muz. 15.45 Gevar. progr. 16.15 Kritieken. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Johnny's Jaunt. 19.30 Coast and country. 20 00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.30 Gesprekken. 22.00 Gevar. muz. 22.45 Caus. 23.00 Nws. en weerber. 23.0623.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Orgelspel. 12.30 Nws. Daarna: progr. v. d. arb. 13.00 Gevar. muz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. v. races. Daarna: theater- en film- muz. 17.30 Nws. en gevar. muz. 18.29 Weerber.. nws. en act. 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengym. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Nws. en brievenbeantw. 21.00 Vra- genbeantw. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws. en pianospel. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. - 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.30 Italiaanse barokmuz. 17.00 Nws. 17.50 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.35 Gevar. muz. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.00 Gevar. muz. 23.15 Idem. 24.00 Nws. 0.10 Jazzmuz. 1.15 Geyar. muz. Franrkl.jk 3, 324 en 484 m. 12.00 Nws. 12.05 Hedendaagse operettemuz. 14.06 Gr. 16.40 Idem. 17.15 Orgelrecital. 18.30 en 19.55 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.40 Nieuwe gram. 22.25 en 23.35 Gram. 23.5324.00 Gram. Brussel, 324 en 484 m. - 324 m.: 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Franse les. 16.17 Gram. 17 15 V. d. kind. 18.15 Liederen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 19.50 LItt. progr. 20.00 Klankb 20.30 Gr. 21.30 Jazz. muz. 22.00 Nws. 22.15 Radio universiteit. 22.30 Caus. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.30 Gram. 13.00 Nws. 14.30 15.30 en 16.05 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Knapenkoor. 17.55 Gram. 18.55 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Gevar progr. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. Klaus Fuchs getrouwd Dr. Klaus Fuchs, die In Engeland langdurig gevangen heeft gezeten wegens het verraden van atoomgeheimen aan de Sovjet-Unie, is te Oost-Berljjn ge trouwd. Zyn vrouw, Greta Keilson, is de weduwe van een vroeger hoofd van de Oostduitse regeringsvoorlichtingsdienst. Zij kenden elkaar nog uit Parijs, waar heen zij beiden als communist na het aan de macht komen van Hitler in 1933 waren gevlucht. Mevr. Fuchs is in de veertig. De 48-jarige Fuchs kwam op 23 juni in Oost-Berlijn aan, nadat hij in Engeland negen jaar van een vonnis van 14 jaar had uitgezeten. Korte tijd later kreeg hij de Oostduitse nationaliteit. Hij is nu plaatsvervangend hoofd van het Oost duitse instituut voor kernonderzoek te Dresden. Het huwelijk werd op 9 sep tember gesloten. Advertentie! Voor Leiden en omstreken i Gebr. B. H en J. Huisman Wielmakerst. 23 hk. Levendaal 80 J telefoon 22962 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) weer gisteren min. te: neersl. a: 24 uur Amsterdam licht bew. w.stil 19 9 0 Den Helder mist wnw 6 19 15 0 Ypenburg half bew. w.stil 19 11 0 Vlissingen licht bew. wzw 2 19 15 0 Eelde mist wzw 2 20 8 0 De Bilt mist zw 2 21 6 0 Twente mist zzw 2 21 7 0 Eindhoven mist w.stil 18 10 0 Z.-Limburg geh. bew. ZW 2 15 14 1 Helsinki licht bew. nno 2 13 -2 0 Stockholm half bew. w 6 15 8 11 Oslo onbewolkt n 2 15 6 0 Kopenhagen halt bew. w 8 17 11 0 Aberdeen zwaar bew. W 9 17 9 0 Londen half bew. wnw 1 20 8 0.2 Brussel geh. bew. w.stil 17 15 0 Luxemburg mist w.still 22 13 1 Parijs zwaar bew. W-Stil 25 15 0 Bordeaux mist w.stil 28 16 0 Grenoble onbewolkt w.stil 26 13 0 Nice licht bew. n 3 24 17 0 Berlijn onbewolkt w 5 19 11 0 Frankfort mist zzw 1 19 12 0 München regen w.stil 25 13 0.1 Zürich half bew. zo 2 25 13 0 Genève mist wstll 25 12 0 Locarno mist w.stll 24 10 0 Wenen geh. bew. wnw 7 27 16 0 Innsbrucfc zwaar bew. wzw 1 27 13 1 Athene onbewolkt n 3 26 16 0 Rome mist w.stil 27 18 0 AJaccio onbewolkt w.stil 28 17 0 Madrid regenbui w.stil 22 17 0.2 Lissabon zwaar bew. w.stll CO 17 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2