co 11; Bij passen duizend kinderschoenen 25 Winkelbedrijf in rep en roer door het bezoek van Kroesjtsjef Mars naar Bonn gaat toch door Ulbricht stelt bewapeiiingsstop voor geheel Duitsland voor Agenda Met een enkel woord DINSDAG 22 SEPTEMBER 1959 Vervolg op pag1 Na de rit terug door het boerenland tussen San José en Frisco, waarbij Kroesjtsjef duizenden huisjes voorbij kwam van het type, dat hy op de Mos- kouse tentoonstelling als „niet typisch Amerikaans" had aangemerkt, geraakte de premier opgenomen in een menigte lawaaiige vrouwelijke klanten van een „supermarket", een reusachtig winkel bedrijf, waar hjj een kijkje nam. By zyn binnenkomst werd Kroesjtsjef meteen door de winkelende vrouwen opgemerkt en in een oogwenk leek het hele bedrijf in oproer. Tientallen agenten en lijfwachten trachtten vergeefs een kordon om de Russische leider te vormen, die overigens in het minst niet uit het veld geslagen leek door de plotselinge warboel om hem heen. Een handenwringende bedrijfslei der smeekte de talrijke fotografen die op de toonbanken, planken en boodschap- penkarretjes klommen, zijn bedjjf niet te vernielen, maar er was geen houden aan. Tenslotte gelukte het de politie Kroesjtsjef aan één kant te ontzetten, maar deze ging rustig door vragen te stellen en artikelen bekijken. Hij kocht niets. Na het bezoek van 20 minuten kon de bedrijfsleider gaan opmaken, hoe groot de schade was Boksers-groet Voor hij naar zijn hotel terugkeerde bracht Kroesjtsjef nog een bezoek aan een nieuwe woonwijk van San Fran cisco. By het hotel werd hij met een warm applaus van omstanders verwel komd. Korte tijd later liet Kroesjtsjef zich op het balkon zien, waar hij de applaudisseerde menigte met de bok sers-groet (ineengeslagen handen boven het hoofd) begroette. Mevrouw Kroesjtsjef had het inmid dels klaargespeeld vele fotografen te ontlopen en zelfs de politie kon haar niet vinden. Nina Kroesjtsjef, zelf een oud-lerares in politieke economie, be zocht met haar beide dochters en me vrouw Cabot Lodge een lagere school en een postorderbedrijf. Daarna aten zy in een exotisch en exclusief Polynesisch restaurant. Rede 's Avonds zat de Russische premier aan aan een diner, dat werd gegeven door de burgemeester van San Francisco. George Christopher, de Raad voor de Wereld aangelegenheden van Noord-Californië en de „Commonwealth Club". De Rus sische leider kreeg een applaus van een Duitse eenheid in komende tien jaar? (Van onze correspondent in Bonn) In een radiorede heeft de Westduitse Bondskanselier Adenauer zondagavond ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de Westduitse regering de hoop uitgesproken dat in het tweede de cennium van de Bondsrepubliek de Duitse eenheid bereikt zal worden. Adenauer werd op 15 september 1949 tot Bondskanselier gekozen. Hy wees er in een terugblik op, dat zich sedertdien de wereldmacht in twee grote groepen heeft gespleten: die van de communis tische staten en die van het Westen. „In de tien jaar, die de bondsrepubliek nu be staat, hebben wtf zijde aan zijde met de vrye volkeren gestaan, daar waar onze Innerlijke overtuiging ons onze plaats aanwees. Wij hebben daardoor het wel zijn van het Duitse volk, van de vrijheid en van de vrije wereld gediend, aldus de Bondskanselier. Adenauer wijdde hierbij bijzondere woorden aan de voormalige tegenstan ders van Duitsland. Tot hen richtte hij namelijk dank voor de enorme hulp, die zij de bondsrepubliek hebben gegeven. Deze hulp is groter geweest dan zij ooit tevoren na een verschrikkelijke moed willig ontketende oorlog door de over winnaars aan de overwonnenen is ver strekt. In het officiële Bulletin van de rege ringsvoorlichtingsdienst te Bonn worden zonder schroom de afgelopen tien jaar bestempeld als „de era-Adenauer". „Wanneer één staatsman", aldus het Bulletin, „de ontwikkeling van de Bondsrepubliek tot internationaal be langrijke staat en tot een land met in nerlijke welvaart mogelijk heeft ge maakt ja, haar door zijn politiek ge activeerd en tot steeds grotere resul taten heeft gebracht, dan is het dr. Konrad Adenauer". Kroesjtsjef loog over Hongarije De „New York Post" schrijft dat de opmerking van Kroesjtsjef dat alles in Hongarije goed gaat, een leugen is. Een zwaar gedocumenteerd rapport dat vrijdag bij de Verenigde Naties is ingediend, toont aan dat Hongarije nog leeft onder militaire bezetting van het Rode leger. Het Hongaarse regime heeft onder bevel van Rusland de terreur in het land versterkt, een algemene aanval op de godsdienst is gaande en de collec tivisering van de landbouw heeft een meedogenloos tempo bereikt. Volgens het bewijsmateriaal zijn alle politieke pro cessen geheim geweest en de pers kan er niet over schrijven. Een dek van stil zwijgen verstomt de angst van het volk. „Waarschijnlijk zal Kroesjtsjef het rapport nooit lezen. De onontkoombare waarheid is echter, dat wat hij beschrijft als een dode rat in de keel van sommige mensen die ze maar niet kunnen doorslikken een zeer levende is die knaagt aan het geweten van de vrije wereld. Speciale havens voor Ned. scheepvaart Nederlandse schepen zullen voortaan alleen worden toegelaten tot de Indo nesische havens van Belawan (Noord- Sumatra), Djakarta, Soerabaja, en Ma kassar (Celebes), zo wordt uit Djakar ta vernomen. Van 17 september af is deze maatregel van kracht, zo heeft de chef van de In donesische marinestaf, kolonel Matadi- nata verklaard. De Nederlandse oceaanschepen zullen slechts van de vier genoemde havens gebruik mogen maken, mits er vanwege de chefstaf van Marine verlof wordt gegeven voor het aandoen van andere Indonesische haven». halve minuut ,toen hy werd binnenge leid. Tijdens een rede bepleitte Kroesj tsjef andermaal voor totale ontwapening en zei. dat de beste manier om oorlog te voorkomen natuurlijk de vernietiging van alle middelen tot het voeren van oorlog is. Kroesjtsjef zei voorts, dat reeds „openhartige besprekingen" met president Eisenhower over internationale vraagstukken, die de wereld verdelen begonnen zijn. Hij hoopte, dat een tweede reeks ontmoetingen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie dichter tot overeenstemming zullen brengen. De Sovjet-Unie beschouwt de opbouw van een communistische maatschappij in de wereld als „een heilige zaak", maar zal de strijd niet met wapens voeren, aldus Kroesjtsjef .Hfj verzekerde zijn ge hoor, dat hij niet poogde mensen in het communistische koninkrijk" te lokken. „Maar wanneer men de gedachten en het streven, die ons bezielen leert be grijpen, zult U zien, wat deze gedachten en dit streven zijn. Wij hebben vele van Christus' voorschriften ter harte geno men, zoals de liefde voor de naaste". Na zijn rede kreeg Kroesjtsjef een ovationeel applaus. De Westduitse mijnwerkersvakbond besloot gisteren „de mars naar Bonn" van vijftigduizend mijnwerkers zater dag a.s. toch te laten doorgaan. Men had de laatste dagen in de Westduitse hoofdstad de hoop gekoesterd, dat deze protestdemonstratie zou worden afge last omdat op diverse punten tegemoet was gekomen aan de eisen van de vak bond. Gisteren maakte de organisatie der mijnwerkers bekend, dat men zaterdag met dertig extra treinen, zevenhonderd bussen en tien binnenvaartschepen Bonn zal gaan „bestormen". De demon stratie, zo beloofde men overigens, zal een alleszins kalm verloop krijgen en het hoogtepunt moeten vormen van de reeks rustige optochten, die de mijn werkers de laatste weken ln verschei dene grote steden in het Roergebied hebben gehouden. Desondanks waar schuwde de vakbond voor pogingen van communistische zijde om de zaak op te ruien. Te Bonn schudt men ondanks deze verzekeringen over de zwijgende optocht het hoofd. Immers, het West duitse ministerie van Sociale Zaken heeft dezer dagen in samenwerking met minister van Economische Zaken Er- hard een reeks maatregelen bekend ge- Pakje met 182.000 in bus vergeten (Van onze Limburgse correspondent) Een Heerlens busconducteur vond in zyn bus, toen deze het eindpunt had be reikt, op een bank een pakje. Wie be schrijft zijn verbazing, toen hem bleek, dat zich in het niet afgesloten pakje een schat bevond, namelijk f. 182.000 aan bankpapier. Hy ging er meteen mee naar het hoofdbureau van de buson derneming. Het kapitaal bleek toe te be horen aan een Heerlens toeringcarbe- drijf, dat het geld voor één nacht onder de hoede had gesteld van een zijner kantoorjuffrouwen, die het kapitaal de volgende morgen naar de bank moest brengen. De juffrouw had het pakje bij het verlaten van de bus inderhaast ver geten maakt, die alle tegemoet komen aan de hoge eisen der mijnwerkers. De regering-Adenauer heeft reeds toe stemming verleend om voor al deze maatregelen een zogenaamde voorfinan ciering te geven. Maar de demonstratie kon waarschijn lijk door de vakbond niet meer afgelast worden: de treinen, de bussen en de bo ten waren al besteld en de contracten daarvoor konden niet meer ongedaan worden gemaakt! En daarom, zo ver luidt te Bonn gaat de zwijgende mars naar Bonn door Advertentie En kijk eens naar dit model I Lederen jongens- molière met rubber zool en hak. Bruin oi zwart. Oersterke stappers voor een zeer lage prijs I Maten 41-47 15.95 13.75 32 35 12.50 36-40 Bonn staat sceptisch tegenover het plan van Kroesjtsjef, maar SPD is positief Onaanvaardbaar en ontmoedigend (Van onze correspondent in Bonn) De secretaris van de Oostduitse com munistische partij en werkelijke leider van Oost-Duitsland, Ulbricht, heeft in Oost-Beriyn een zogenaamde bewape ningsstop voor geheel Duitsland voor gesteld als bijdrage tot de ontspanning in de wereld. Tegelijk kwamen te Bonn de eerste officiële reacties los op Kroesjtsjefs ontwapeningsplannen: men houdt die plannen voor onserieus Ulbricht ontvouwde verder een pro gram van vyf punten, waarover rege ringen en parlementen van beide Duits- landen het z.i. eens moeten worden. Het gaat hier o.m. om het doen stoppen van alle atoomproeven met de opwek king erbij, dat ook West-Duitsland zou moeten ophouden Frankrijk te steunen by zyn atoomwapen-experimenten. Maar het is juist de laatste dagen duidelijk geworden, dat van Westduitse kant geen steun is verleend aan de Fransen ten deze.. Ulbricht wenst ook een atoomvrye zone in Midden-Europa, onderhandelingen over de ontwapening van de militaire strydkrachten in Oost en West-Duitsland. opheffing van de militaire steunpunten in beide landen en de vorming van een Oost-Westduitse commissie voor de voorbereiding van een vredesverdrag. Al deze voorstellen acht men te Bonn onaanvaardbaar: het feit, dat deze oude Oostduitse plannen precies passen in het geheel van de voorstellen van Kroesjtsjef acht men zelfs ontmoedigend. Even onserieus vindt men in de West duitse hoofdstad de plannen, vervat in de rede van Kroesjtsjef voor de Ver enigde Naties. Het gaat hier, zegt men, om een hoogtepunt van de Russische propagandagolf van dit moment. Des ondanks is het strikt noodzakelijk, aldus regeringskringen, om die plannen zorg vuldig te onderzoeken. Principieel is men hier steeds bereid zijn best te doen voor een ernstig ontwapeningsvoorstel, maar men ziet het nog als een open- vraag in hoeverre Kroesjtsjefs voorstel ernstig bedoeld is. Teleurgesteld is men over Kroesjtsjefs voorstellen nopens Duitsland. Men zegt hier, dat de Rus sische premier geen duim is afgeweken van zyn oude houding tegenover Duits land. Opvallend is by deze Westduitse com mentaren, dat van sociaal-democratische zijde wel degelijk een zekere positieve reactie gegeven is. Kroesjtsjef, aldus de S.P.D., heeft juist die vragen ter tafel gelegd, die de gewone man verontrusten. Hy heeft met zijn voorstel om de con ventionele strydkrachten in aantal te doen afnemen aangeknoopt by het punt waar de ontwapeningscommissie der Verenigde Naties een zekere eens gezindheid had ontwikkeld. Het Westen, aldus de S.P.D., zou een fout begaan om de voorstellen van Kroesjtsjef als een propagandaslag te beschouwen. Van Nelle bestellen I Advertentie DINSDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Levendaal 1: Hulsh. Gezlnsvoorllchtlng. Spr. mevr. P. M. StijgerEveraert over de zorg voor de a.s. en Jonge moeder. 8 uur nam Prediker: Spreker evang. Joh. Maas- bach. 8 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: K. en O. rondleiding Zuidzeetentoonstelllng. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Haagse Comedle. „Biedermann en de Brandstichters". 8 uur nam. Wassenaar. DorpscentrumVerga dering „Het Zeepaardje". A. v. d. Nieu- wenhuizen over Zuid-Amerika. 8 u. nam. BINNENLAND De 65-Jarige garagehouder J. Holtlng uit Dalen (Drente), die gisteravond per flets naar de plek reed. waar zijn zoon een overigens niet al te ernstig motor ongeluk had gehad, stak bij deze plek aangekomen, zo onvoorzichtig de Emmer- weg over. dat hij door een Juist passeren de auto werd gegrepen en enkele uren la ter in het ziekenhuis te Coevorden over leed. Wegens een indispositie van zijn rechterhand zal de concertpianist Cor de Groot zich genoodzaakt zien zijn reper toire by zyn jubileumconcerten ln het a.s. seizoen te beperken tot werken voor de linkerhand alleen. Bij besluit van de minister van Op voeding. Cultuur en Volksgezondheid, mr. I. C. Debrat. is een raad voor culturele zaken der Ned. Antillen Ingesteld. Hij zal deze week worden geïnstalleerd. De raad bestaat uit zeven leden uit Curagao. vyf uit Aruba en een uit Bonaire. Gistermorgen ls aan de Lisstraat ln Rotterdam-Noord een woning uitgebrand. De bewoner, de 63-Jaxlge gewezen stoker- olieman A. Lagraauw. had bil een bran dend petroleumstel wasbenzine ln een emmer gegoten om een broek te wassen. Plotseling schoot er een meterslange steekvlam door de keuken. Het echtpaar Lagraauw. waar de vrouw ziek in bed lag. kon zich nog op het nippertje uit de fel brandende woning redden. De brand weer had de brand spoedig bedwongen. De schade wordt geschat op f.10 000; de verzekering bedraagt slechts f.4000. Meer dan 150 directeuren van ge meentewerken en gemeente-architecten, zullen op 24 september tydens het twee daags congres van de Bond van Hoofden van Gemeentenwerken door het gemeen tebestuur van 's-Gravenhage. officieel worden ontvangen. BUITENLAND hebben zondag ln Antwerpen eenbetoging gehouden voor de afkondiging van een amnlestlewet voor hen. die na de oorlog wegens politieke handelingen zyn ver oordeeld. Na de oorlog zijn in België onge veer 90.000 veroordelingen wegens politie ke vergrijpen uitgesproken. In totaal on dergaan nog een honderdtwintigtal po litieke veroordeelden gevangenisstraf. De Chinese „Hong Tsjl" (rode vlag) Sedan, een modern ingerichte zes-per soonsauto ls thans, drie jaar eerder dan aanvankeiyk bedoeld was. ln maesa-pro- duktle gegaan, aldus meldt „Nleuw- Chlna". De 53-Jarige Brit James Swinburn, die in 1957 in Egypte tot vijf Jaar is ver oordeeld op beschuldiging van spionage, ls gisteren op vrije voeten gesteld op grond van een onlangs afkondigde am nestie. Hij heeft meer dan drie Jaar ge vangen gezeten. In 1956 werd hij aange houden. Swinburn was commercieel di recteur van het Arabische nieuwsbureau. Een gevangene ln Celle (Neder-Sak- sen) heeft kans gezien in zijn cel een bloelende kleermakery op te bouwen. Ge zien zyn bekwaamheid op dit gebied had den de gevangenisautoriteiten hem toege staan uniformen voor de bewakers en to ga's voor de rechters te maken. Door met de hem verstrekte 6toffen de uiterste zui nigheid te betrachten wist hy van de resten talloze particulieren tot tevreden klanten te maken, hoe de man de afge werkte stukken uit de gevangenis kreeg ls nog een raadsel. De Tidewater Oil Company heeft medegedeeld, dat zy voornemens ls in Kalundborg, een haven ongeveer 100 km ten westen van Kopenhagen een olieraf- flnadery te bouwen met een beglncapaci- teit van 20.000 barrels ruwe olie per dag of ongeveer 1 miljoen ton per Jaar, welke capaciteit kan worden verdubbeld. Het Oostduitse kabinet heeft giste ren een wetsvoorstel goedgekeurd, waarbij de Oostduitse vlag. die tot dusver gelijk was aan de vlag van de Bondsrepubliek, wordt veranderd. Op de bestaande vlag van drie banen zwart, goud en rood zullen een hamer en een kompas, om geven door korenaren, worden aange bracht. Het Japanse Rode Kruis heeft gis teren 3655 kantoren geopend, waar ln Ja pan wonende Koreanen zich kunnen op geven voor repatriëring naor Noord-Korea. Op dee erste dag hebben zich naar schat ting ongeveer vijftig van de 600.000 Ko reanen ln Japan aangemeld. Op de aan melding wordt toezicht gehouden door 26 mensen van het Internationale Rode Kruis. De algemene vergadering der Ver. Naties heeft gisteren langdurig gesproken over het vraagstuk betreffende een even tuele toelating van communistisch China tot de VN. India heeft daartoe een voor stel Ingediend. Er is nog niet over ge stemd. Een 29-Jarige natlonallstisch-Chlne- se soldaat heeft te Nanto ln het zuiden van Formosa zyn vroegere verloofde met een karabijnschot gewond en negen an dere mensen onder wie haar vader, twee broertjes van veertien en zes jaar en haar tienjarig zusje doodgeschoten. Bovendien werd nog twee meisjes gewond. De vroe gere verloofde van de soldaat zou maan dag trouwen. De soldaat heeft zich van het leven beroofd. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren meegedeeld, dat omstreeks 10 oktober in Tokio besprekingen zullen worden gevoerd over het sluiten van een handelsovereenkomst tussen Japan en de drie landen van de Benelux Premier Ben Goerion van Israël heeft ln een interview gezegd, dat het ontwa- fienlngsvoorstel van de Sovjet-Unie eigen- ijk neerkomt op het plan van de profeet Jesaja om de zwaarden tot ploegscha ren om te smeden en geen wapenhandel meer te leren. Kroesjtsjefs voorstel dient volgens Ben Goerion te worden aanvaard mits er een doeltreffende controle kan warden georganiseerd. De Franse minister Jacques Soustel- le heeft gisteren ln Nieuw-Caledonlë een waterkrachtcentrale geopend, door mid del waarvan de nlkkelproduktle van het eiland verdrievoudigd kan worden. Het grote kasteel Esterhazy ln Hon- garye bij de Oostenrijkse grens is zondag voor het publiek opengesteld. Het com munistisch regime heeft de oorlogsschade hersteld. Een paar duizend mensen luis terden in de tuin naar het oratorium ..Die Jahreszelten" van Haydn, die bijna der tig Jaar kapelmeester op Esterhazy was. In Japan heeft men blauwe geculti veerde parels verkregen na de parels zes en half uur te hebben blootgesteld aan atoomstrallng. Volgens deskundigen zal het echter nog enige tijd duren voordat deze parels ln grote hoeveelheid kunnen worden geproduceerd. Leden van het regionaal weerkun dig station Jamboel in Zuid-Kazakhstan hebben een driehoekige hagelsteen van 2 kg gevonden na een hagelbui bij deze stad. Voorts waren er veel hagelstenen van ca. zeventig gram. De achtjarige Timothy Fearan uit Londen ls gisteren de Jongste bergbe klimmer geworden, die de top van de 3600 meter hoge Wetterhorn by Grlndel- wald heeft bereikt. Hij maakte de tocht ln gezelschap van twee Zwitserse gidsen, zijn vader en zijn 12-jarige broer Patrick. Timothy's overgrootvader was 100 Jaar geleden de eerste man die de berg be klom. Te Wellington (Nleuw-Zeeland) ls aan board van het Nederlandse vracht schip „Van Waerwljck" een partij smok kelwaar in beslag genomen, bestaande uit horloges, kykers, transistor-radio's en sigaretten. Het schip heeft een Chinese bemanning met Nederlandse officieren. Volgens betrouwbare kringen is gis teren een visser op het communlstisch- Chlnese eiland Lappa terechtgesteld na een rechtzitting ln de open lucht, die door 1000 mensen werd bijgewoond Hij was beschuldigd van het smokkelen van horloges en medlcynen naar het vaste land. VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Promenade-ork. en soliste. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Gram. 19.45 Toneelbe schouwing. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 21.05 De zonderlinge telefoon, hoorsp. 22.00 Hawaiian muz. 22.15 Act. 22.30 Pianorecital. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.17 New York calling. 23.2224.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Regeringsultz.: Nationale reclasseringsdag 1959. Misdaad en de toekomst van de delinquent, door drs. J. H. Hoornweg, directeur van het nationaal bureau reclassering. 18 30 V. d. jeugd. 18.45 Vrouwenkoor. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Brabants halfuur. 21.05 Omr.ork. en soliste. 21.55 Berechting, psychiater en reclassering, gespr. 22.20 Orgelspel. 22.45 Avondgebed en llt.kal. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz.. KRO: 2020 Filmbeschouwing. 20.45 Speelfilm. NTS: 22.30—23.15 Eurovisie: gevar. progr. te Londen Van Nelle bestellen Advertentie. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gvm. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.10 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. (9 359 40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land. en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12 38 Pianoduo. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Hammond orgel en zang. 13.50 In de wolken, rep. 14 00 Gram. 14.30 Jazzmuz. 17.50 Rege ringsultz.: Emlgratiebur Het emlgratle- praatle van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 RVU: Een nieuwe kijk op de wereld geschiedenis. door prof. dr. Th J. G. Lo cher. Eerste lezing. 19 00 V. d kind. 19.10 Musette-ork en soliste. VPRO: 19.30 V. d Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pro menade-ork en sol. 20.55 De man met het koffertle hoorsp. 21.40 Dansork. en sol. 22.10 Tenor en piano. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23 15 Gram. 23.35 Idem. 23.50—24.00 Soc. nws. ln Esperanto. Van Nelle bestellen I Advertentie Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SO.S.-ber. 7.10 Gram. 7.13 Gewilde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8 15 Gram. 8.30 Polltiekapel. 9 00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 940 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.20 Blaasork. 11.45 Orgel en hobo. 12.30 Land- en WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 11.5012.20 uur nam. „In de Moriaan". Opening Sociëteit Hervormd Jeugdwerk. 8 uur nam. Oppenhelmstraat: Officiële opening openbare lagere scholen Oppenhelm- en Sumatrastraat .3 uur nam. Stadszaal (fover): K. en O. Lezing prof. dr. F. A. van Baren. „Reisindrukken uit Brazilië". 8 uur nam. Wassenaar. Verenlglngsgeb.. Kerk straat; Feestvergaderlng R.-K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden. 2.30 uur nam. DONDERDAG De kleine Burcht: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.: Ned. Come dle „Zachtjes met de deuren!!" 8 u. nam. Speeltuin ..Oosterkwartier" (Borneo- straat)Opening Bejaarden Sociëteit. 2 uur nam. Stadszaal (foyer)3 October Ver. Spr. de heer J. J. Mostard over het Hababurgse Huis. 8 uur nam. VRIJDAG Clubhuis „Oosterkwairtier" (Borneo- straat)Dahlia-avond. Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. „D.E.V." 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.: Ned. Come dle „Zachtjes met de deuren!!" 8 u. nam. Warmond (Fire Flies Chalet): Mode show Huls de Groot. 2.30 uur nam. Gulden Vlies: Modeshow Huis de Groot. 8 uur nam Wassenaar. DeylerhulsVergadering Bond van Plattelandsvrouwen. A. J. van Leusen over „Ouder worden en gelukkig zyn". 7.45 uur nam. Wassenaar. Café van de Zalm: Ver gadering Humanistisch Verbond. Prof. dr. Garmt Stuiveling over „Humanisme en verdraagzaamheid". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm. Bijbelstudie: 11-12 uur, prediking ds. B. Slond. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's getuigen. 8 uur nam. Stationsplein: Herfstexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Huys te War mond. 2.05 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk:. Spr B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Hogeweord 175: Openbare toespraak Je hovah's getuigen „Wat ls de goddelijke wil voor onze tyd?". 3 uur nam. Wacht torenstudie Jehovah's getuigen, 4 u. nam. Terrein naast St.-Petruskerk (Zeeman laan): Opening verkennerslokaal St.-Lo- dewyksgroep 1 uur nam. Valkshuis: Poppentheater Harlekyn speelt „De toverfonteln". 3 uur nam. MAANDAG Stadszaal (Grote zaal): Jeugdconcert My voor Toonkunst. Rotterdams Phllhar- monisch Orkest. 2 en 3.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.em. 5 oktober. Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur Lakenhal: Groepstentoonstelling Neder landse Kring van tekenaars (tot 5 okto ber). DE BIOSCOPEN Casino „De glimlach van een Zomer nacht". 18 Jaar. Dagelijks 2.30 en 8 uur. Zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Het dagboek van Ane Frank". A.l. Werkdagen 2.30 en 8 uur. Zondag 3 en 8 uur. Trianon „De lord, de lady en de but ler". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en9.15uur. Lido „Gezworen kameraden". 18 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Cowboy". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Te Leiden is geopend Apotheek Her- dlngh en Blanken. Hogewoerd 171 telef. 20502. Bi) geen gehooi bi) Uw hulsarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. tulnbmeded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gr. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Metropole ork. 13.50 Louise, opera (gr.) 15.30 Klavecimbel en viool. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Interscholalr jeugdtoer- nooi Haarleml 959. 17.40Be ursber.l 7.45 Meisjeskoor. 18.15 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven, caus. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Harmonle-ork. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Heinrlch Schützfeest. 21.30 Klankb. 22.00 Gitaar- recital. 22.15 Kamerork. en soliste. 22.45 Avandoverd. 23.00 Nws. 23.1524.00 Pla- tennleuws. Van Nelle bestellen I Advertentie. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de vierde lijn van 1820 uur) Crazy violins (Wildman), Orkest Hel mut Zacharias - I'll string along with you (Turner) - Orkest Werner Muller - The high and the mighty (Tiomkin). Or kest Max Greger - Sarah (Aznavour), Or kest Helmut Zacharias - Kautchuk (Bochmann). Orkest Max Greger Anna baiao - Auf Jamaica - Tamplco - O Ma- majo, The Kolibris Wonderful Copen hagen (Loesser), Orkest Helmut Zacha rias - Sleigh-rlde ln Alaska (Cleber), De Selvera's Maria from Bahia (Misraki), Orkest Erwln Halletz - You're sweetheart (McHugh), Sonny James - Launchin' rockets (Balk), Orkest Kurt Edelhagen - Louella (McHugh), Lys Assia - Hawaiian war chant (Noble), Ork. Tommy Dorsey - Nobody's sweetheart I'm looking oyer a four leaf clover - Waiting for the Robert E. Lee, The Jhonston Brothers - South of te border (Kennedy), Ork. Erwln Hal letz My happines BergantlneDe Sel vera's - Sweaisch polka (Alfven), Ork. Helm. Zacharias - If I had a talking pic ture of you (Henderson, Sonny James - Famenco boogie (Gietz). Orkest Kurt Edelhagen Giorgio (Burkhard), Lys Assia - Bolero (Durand), Orkest Ricardo Santos - La mer (Trenet), Orkest Armand Migianl - Les feuilles mortes (Kosma), Les Bass Harmonistes - C'est si bon (Bettl), Hazel Scott - Je cherche après Titlne (Danlderff), Orkest Armand Migianl - Nults de Chine (Be- nech) J'al deux amours (Scotto). Maria Candldo - Ramona (Wayne), Georges Blanés - La vie en rose (Loulguy), Orkest Armand Migianl - Je chante (Trenet) - Forget me not (Martin). The Kalln Twins Mlt siebzehn - Hula Liebe - Du gehörst mlr. Orkest Max Greger I got a feeling (B. Knight), Ricky Nelson - Dansero (Heyman), Orkest Tommy Dorsey -.No other arms no other lips (Kramer), The Cordettes - Some of these days The honeysuckle and the bee - Hello! Hello! Who's your lady friend In a shanty ln old Shanty Town, Russ Conway - Jam for Brlgette (Hampton), Lionel Hampton - Hamp swings the bells (Ellington) - Royal Garden blues (Williams), Bobby Hackett and his Jazz Band - Basin street blues (Williams), Jack Teagarden - I want a big butter and egg man (Venable) Bobby Hackett and his Jazz Band. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 Jeugdjourn. (-17.40). 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 De toestand in de wereld, caus. 21.00 September song. 21.3022.10 Rep. Van Nelle bestellen I Advertentie. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.30 V. d. boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Zang en piano. 13.40 Caus. of voordr. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Progr. v. oudere luisteraars. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 18.35 Dansmuz. 19.00 Exits and entrances. 19.30 Quiz-progr. 20.00 In. terviews. 20.30 Piano-recital. 21.00 Nws. 21.15 Klankb. 22.15 Kamermuz. 22.45 Caus. 23.00 Nws. en weerber. 23.0623.42 Viool, cello en plano. Engeland, BBC Light Programme, 1500 247 m. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Gevar. muz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Fabrleksfanfare en zang. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Ultsl. van races. Daarna: gevar. muz. 17.30 Nws. en ork.conc. 18.00 Gram. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.35 Gram. 18 45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19 25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 2030 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz. proer. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr. (Om 23.30 Nws.). 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. - 12.00 Walsmuz. 13.00 Nws. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 1735 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Dansmuz. 20.35 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Jazz. 22.30 Instr.conc. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Gevar. muz. 1.15 Lichte muz. Frankr(|k 3. 280 en 235 m. - 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.05 en 14.10 Gram. 15.10 Ork.conc. 18.30 Gram. 19.55 Nws. 20 00 Gram. 20.15 Festival v. Salzburg: ork. conc. 21.52 Gram. 23.10 Concrete muz. 23.30 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gr. 14.00 Schoolradio. 14 45 Muziekfestival v. Prades: ork.conc. 16.00 Koersen. 16.03 Engelse les. 16.17 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Ork conc. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gr. 18 70 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 en 19.40 Gram. 20 00 Hoorsp. 21.10 Gram. 21.30 Ork.conc. 22 00 Nws. 22.15 Caus. 22.25 Volksliederen. 22 55—23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13 00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 en 14.15 Idem. 15.15 Man nenkoor. 15 30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17 00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. Van Nelle bestellen I Advertentie WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regen licht bew. regen regen regen motregen regen regen regen onbewolkt zwaar bew. onbewolkt regen zwaar bew. zwaar bew. mist half bew. onbewolkt regen zwaar bew. half bew. mist zwaar bew. licht bew. half bew. half bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt licht bew. licht bew. licht bew. wat 11 nno 4 nno 1 wnw 9 w 4 w.stll zzw 4 wzw 4 w.stil zo 1 W3tll n 5 zw 3 wzw 3 zzw 4 wstll wzw 1 o 2 W.stlil wnw 2 n 2 zo 2 ono 1 w.stll o 5 no 4 a 13 a 3 20 14 3 9 19 15 1 4 21 15 3 5 22 16 4 3 18 12 3 4 20 14 3 5 22 13 3 6 23 13 2 24 13 1 15 8 17 3 16 12 16 6 22 15 25 13 25 14 28 15 26 15 22 25 23 16 24 15 26 14 25 14 23 10 21 14 19 7 24 11 24 9 26 17 27 17 28 16 16 30 20 28 18

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2