Laatste Berichten Eerste Westduitse najaarsbeurzen in het teken van prijsstabiliteit Afspiegeling van cle welvaart - Maar op de Leiziger Messe in Oost-Duitslancl gaat 'f slecht gaat Het LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1959 Gestolen beeldje thans terecht Het beeldje, voorstellende de Bood schap aan Maria ,dat verleden week uit het Aartsbisschoppelijk Museum te Utrecht werd gestolen, is terecht. De gearresteerde 23-jarige loswerkman uit Arnhem, heeft thans bekend dat hU de diefstal gepleegd heeft. Hij bood het beeldje een dezer dagen te koop aan, aan een antiquair in Arn hem. Deze herkende het beeldje echter uit de beschrijving, die de directeur van het Aartsbisschoppelijk Museum, dr. D. P. R. A. Bouvy, ervan gegeven had. De antiquair verzocht de man over een half uur terug te komen, zogenaamd omdat hij even de tijd wilde hebben om de waarde van het beeldje vast te stel len. Hij waarschuwde inmiddels de re cherche en toen de man terugkwam om zijn geld te halen, werd hij ingerekend. Hij is vandaag overgebracht naar het Hoofdbureau van politie te Utrecht. Grote schade door droogte in Drente De aanhoudende droogte in de Drent se landbouw en veeteelt heeft een enor me klap toegebracht en een schade be rokkend die volgens een zeer voorzich tige schatting al 40 miljoen gulden be draagt. Per bedrijf is dat gemiddeld on geveer f. 2500. Tiengemeten zit zonder drinkwater Tengevolge van de langdurige droogte heerst op het eiland Tiengemeten een groot gebrek aan water voor mens en dier. Een vijftal runderen is gestorven door het drinken van brak water. Evenals na de ramp van 1953 zal zoet water per tankboot worden aangevoerd, ditmaal door de gemeentelijke drink waterleiding van Rotterdam. STAKING BIJ ZWANENBERG GEËINDIGD Aan de staking bij de N.V. Zwanen- bergs fabrieken te Oss men zie onder „Met een enkel woord" is vanmiddag om 1 uur een einde gekomen. De arbei ders gingen toen weer aan het werk. In de loop van de morgen werden de gere zen moeilijkheden opgelost. De medede ling is gepubliceerd, dat teruggekeerd zal worden tot het oude systeem van wekelijkse loonberekening. De gestaakte uren zullen worden doorbetaald. VOORSCHOTEN DIPLOMA'S E.H.B.O. Burgemeester Van der Hoeven reikte het Eenheidsdiploma EHBO uit aan de dames L. W. v. d. Wel, C. v. Vliet. E. Koops, S. Jippes, C. J. Kruyt-Roelfse- ma, A. J. Monbagne-VerhoeffE. M. Hermsen- V. Leeuwen, E. Bakker- V. Riel, J. D. Deerenberg - V. Midden en de heren F. Derks, J. v. Ewijk en C. v. d. Werf. De burgemeester wees er op, dat het bezit van een diploma niet bewijst dat men alles weet en kent. maar dat door gestadige oefening de kennis verkregen wordt. Spreker wekte daarom alle aan wezigen op de brigade-avond en te be zoeken. De voorzitter bracht de dank van het bestuur over aan dokter Van Schaik. Frank Derks bood namens de cursis ten dokter Van Schaik en zijn twee helpers geschenken aan. Daarna wer den films vertoond. De voorzitter deel de tot slot mede, dat de brigade weer iedere dinsdag oefent in het Gezond heidscentrum onder leiding van een arts. WARMOND P.V. „WARMOND" De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor jonge en oude duiven vanaf Vilvoorde. Afstand 140 km. In concours waren 120 duiven. De vogels werden in vrijheid gesteld om 9.15 uur met een kalme noordwesten wind. De eerste duif bereikte haar hok cm 11.40.42, de laatste om 11.57.35 uur. Uitslagen: B. Oskam 1-2-4, J. v. Seg- gelen 3. Joh. Oomsen 5, J. Kortekaas 6- 7-9, J. Diemei 8-10, WASSENAAR 100STE DIPLOMA UITGEREIKT Op een samenkomst van de Wasse- naarse afdeling van de R.-K. Nationale Bond voor EHBO, die gisteravond in de R.-K. Huishoudschool in de Kerkstraat gehouden werd, zijn aan 18 EHBO-ers, die enige tijd geleden met goed gevolg het examen aflegden, diploma's uitge reikt door de docent, dokter J. A. Ro mer. Het honderdste Wassenaarse diploma sedert de oprichting van de afdeling in 1951 kwam in handen van mevrouw C. M. v. d. Meer-Zwetsloot. De voorzitter van de afdeling, de heer H. ten Harkei, wenste haar geluk en bood haar een ver- bandtrommel aan. Onder de geslaagde cursisten waren zes zusters Franciscanessen van Oir- schot, werkzaam op de scholen in de Kerkstraat. Namens de cursisten sprak de heer J. Drummen een woord van hartelijke dank tot de docenten, de artsen Römer en J. A. J. Paulides en de instructeur, de heer C. van den IJssel. Op de vergadering werd nog het woord gevoerd door jkvr. Van Grotenhuis van Onstein, landelijk leidster van de Mal tezer helpsters, die de aandacht van de geslaagde da/hes vroeg voor de oplei ding tot Maltezer helpster, die open staat voor dames van 18 tot 40 jaar. Pastoor Elsenbroek, geestelijk adviseur van de Nationale Bond, sprak een kort woord over de juiste geest, die de r.-k. EHBO-er behoort te bezielen. In oktober a.s. zal de afdeling een nieuwe cursus eerste hulp bij ongeluk ken organiseren. Zaterdagmiddag 4 uur wordt in sportpark Kerkehout een honkbalwed strijd gespeeld tussen de hoofdklasser Sparta en deg Haagse 2e-klasser Storks. Het geldt hier een beslissingswedstrijd in de bekercompetitie van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond. JUBILEUM M. DE HAAN Zaterdagmiddag a.s. van 3 uur tot half 5 wordt in de zaal van flatgebouw „De Burcht" een receptie gehouden ter gelegenheid van het veertigjarig jubi leum van dokter M. de Haan als huis arts in Wassenaar. VOOR DE KANKERBESTRIJDING De onlangs in Wassenaar gehouden collecte voor de kankerbestrijding heeft een bedrag van f. 3584,37 opgebracht, dat is ruim f. 600,— meer dan het vo rige jaar. De inzameling werd georga niseerd door de plaatselijke afdeling van de Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilhelminafonds. Minister Van Rooy opent nieuw fabriekscomplex De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy zal op 6 oktober a.s. de opening verrichten van het nieuwe gebouw voor farmaceutische confectioneringen van de N.V. Organon te Oss. Het gebouw is uit bouwkundig oogpunt een novum voor Nederland, omdat de „gordijngevel" uitsluitend bestaat uit glas en plastic in aluminium profielen. Een betonskelet vervult de draagfunctie. Speciale installaties zorgen dat de lucht op elke afdeling voldoet aan alle eisen van steriliteit, temperatuur en/of vocht gehalte. Roomboterprijs onveranderd (Van onze Haagse redactie) Naar wy vernemen, zal ook de volgen de week de prijs voor roomboter zich handhaven op het peil, dat 14 dagen geleden werd bereikt, en dat voor de detailhandelprijs hier te lande neer komt op f. 5.20 a f. 5.30 per kilogram. De roomboter onderging 7 september j.l. een prijsstijging van ciroa 30 cent per kilogram, waarmee de opwaartse tendens, die al geruime tijd was op te meéken, werd voortgezet. Nadien heeft de prijs zich evenwel gehandVtafd. Zulks hangt onder meer samen met het feit. dat op het verhoog de niveau de verschillende exportmark ten zodanig hebben gereageerd, dat (vooralsnog) voor een verdere aantrek king van de prijzen geen aanleiding bestond. KONINGIN BIJ JUBILEUMCONCERT KLM Koningin Juliana is voornemens'" op 7 oktober het concert, dat ter gelegen heid van het 40-jarig jubileum van de KLM in de Kurzaal te Scheveningen wordt gegeven, bij te wonen. Raad van Algerijnse revolutie verwerpt plan De Gaulle De raad van de Algerijnse revo lutie, het hoogste gezagsorgaan van de Algerijnse opstandelingen, heeft het plan van De Gaulle voor Algerije verworpen, aldus meldt het Cairose blad ,,A1 Ahram" van daag. De raad heef£ ,',de vrije Algerijnse regering" opdracht ge geven, spoedvergaderingen te be leggen om de verwerping aan de hele wereld bekend te maken. Geringe lioop voor Schotse mijnwerkers Van een van de mannen, die door een brand in een mijn nabij de Schotse stad Glasgow ingesloten raakten (men zie el ders in dit blad) is bekend, dat hij is omgekomen. Na de middag werd van de züde der hulpploegen vernomen, dat de brand vrijwel geblust was, maar dat men nog niet tot de ingesloten mijnwerkers had kunnen doordringen. Er zou niet veel kans op redding bestaan. De inge- slotenen volgens een functionaris van de Nationale Steenkoolraad worden 45 mijnwerkers vermist bevonden zich ruim driehonderd meter onder de grond. Enkele geestelijken gaan om beurten met de afdalende reddingsploegen mee. Het reddingswerk wordt door gas en rook belemmerd. De oorzaak van de brand zou kortsluiting in een luchtver verser geweest zijn. Een der ingeslo- tenen ging vandaag voor het laatst in de mijn om naar Australië te emigreren. Verkiezingsmanifest van de Britse socialisten In een hedenochtend gepubliceerd verkiezingsmanifest van de Britse sacialistische partij wcrdt over ontwa pening gezegd, dat, zelfs al maken andere landen inbreuk op het bestand op het gebied van de kernproeven. Groot-Brittannië niet mag overgaan tot hervatting van de proeven, maar dade lijk een nieuwe conferentie bijeen moet roepen. In het manifest worden voort s de drie beginselen van de koloniale politiek van de Britse socialisten vermeld. De beginselen zijn: de volkeren, die nog onder koloniaal bestuur staan „heb ben evenveel recht als wij" op eennrege- ring met hun instemming, algemeen Kiesrecht dient in alle delen van de wereld van toepassing te zijn en ras sendiscriminatie moet worden afge schaft. De socialisten geloven, aldus het manifest, in uitbreiding van de socialis tische idee van de staat met een uit gebreid sociaal stelsel tot alle landen van de wereld. Twee werelden, de één blank, goed gevoed en vrij, de ander gekleurd, hongerend en strijdend voor gelijke rechten, kunnen niet. in vriend schap samenleven, zo wordt in het manifest gezegd. Bevrijdingsfakkel in Brussel By het overbrengen van de bevrij dingsfakkel van de Franse stad Bayeux naar Eindhoven hebben de Eindhovense atleten en de hen vergezellende auto riteiten vanochtend halt gehouden aan de voet van de „Congreskolom" in Brussel. Voor de veertiende keer sedert de be vrijding volgde hier een kranslegging bij het graf van de onbekende soldaat. De burgemeester van Brussel, de heer L. Cooremans, nam de fakkel van de wielrenners over en oveihandigde haar aan de eerste van de lopers. Deze zul len de fakkel naar Leopoldsburg bren gen en haar daar overdragen aan de wielrenners. De bevrijdingsmakkel wordt vanavond in Eindhoven verwacht. Belangrijke forten in Laos aangevallen Naar het Laotiaanse ministerie van Voorlichting vandaag heeft bekend ge maakt. worden twee belangrijke forten in de provincie Sam Neoea door opstan delingen, ter sterkte van een bartaljon aangevallen. Militaire waarnemers in Vientiane menen, dat de aanval op de forten, die met mortieren worden be schoten, deel uitmaakt van een tang beweging der rebellen om de provincie. De aangevallen forten zijn het fort Sam Teoe, 56 km. van de hoofdstad Sam Neoea, en het fort Moeongson. Ook even ten noorden van Sam Neoea wordt volgens het ministerie gevochten cn pogen regeringstroepen de opstande lingen terug te drijven. STADSNIEUWS Zilveren jubileum R. L. Lolkes de Beer Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de heer R. L. Lolkes de Beer, thans chef van de afdeling zakkenreiniging van de NV Meelfabriek „De Sleutels" v/h de Koster Co, bij deze NV in dienst trad. Na met echtgenote en kinderen in het bedrijf te zijn begroet, vond allereerst een intieme huldiging in het directiekantoor plaats. De direc teur, de heer H. J. de Koster, schonk hier aandacht aan de plaats, welke de jubilaris bij de NV inneemt en had bij zondere waardering voor de ijver en plichtsopvatting van de heer Lolkes oe Beer. Namens commissarissen en direc tie werd een enveloppe met inhoud aangeboden. Hierna verplaatste de hul diging zich naar de recreatiezaal, waar ook het personeel bijeen was gekomen. Ir. F. K. Th. Beukema toe Water, even eens directeur, weidde hier uit over de arbeidsprestaties van de jubilaris. De heer De Koster, die hierna sprak in zijn kwaliteit van bestuurslid van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel, bood het vererend getuigenschrift van deze Maatschappij aan. Vervolgens voerden nog het woord de heer J. Beek man namens het fabriekspersoneel en het Jubileumfonds en de heer J. C. Matt aar, voorzitter van de Personeels vereniging M.D.S-, die de gelukwensen van het kantoor- en laboratoriumper- soneel overbracht. Enkele geschenken o.a. tot twee maal toe een enveloppe met inhoud werden aangeboden. Een dankwoord van de jubilaris besloot deze feestelijke plechtigheid. „Drie slachtoffers van de zangeres Maria Callas" Mevr. Evangelina Karagerpoulos, de moeder van de sopraan Maria Callas, heeft zich gisteren op wrange wijze over haar dochter uitgelaten. „Ik was het eer ste slachtoffer van Maria, Meneghini is het tweede en Onassis zal het derde worden. Zo zal het doorgaan, tot haar carrière teneinde is", zei ze van haar dochter. „Maria zal met Onassis trou wen. Ze wilde een schandaal, en heeft het dag voor dag helemaal zelf opge bouwd. Ze wil Onassis' miljoenen, zijn jacht, zijn straalvliegtuig, zij wil Monte Carlo en zij wil zijn vloot tankschepen bezitten" „Ze wil in triomf terugkeren naar de theaters waar ze door haar luimen en Meneghini's gebrek aan tact uitgesmeten is. Ze wil weer in de Scala, in Rome en in de Metropolitan van New York zin gen. Ze zal slagen omdat ze knap, cy nisch en meedogenloos is. Ze heeft een ijzeren wil en heeft altijd alles gekre gen waar zij haar zinnen op zet", zei mevrouw Karageropoulos in een inter view met het Italiaanse blad „Europeo". Maria Callas heeft gisteravond in de Spaanse stad Bilbao weinig succes ge boekt. „La Callas", die haar concert in het Coliseum Albia zelf noemde „een ge beurtenis die ik te boven moet komen", kreeg slechts een matig applaus. Geflo ten werd er echter niet. Onmiddellijk na het concert vertrok zij met een speciaal vliegtuig een vier motorige Skymaster, eigendom van Onassis naar Athene. Voor het con cert vertelde zij journalisten „een ge- voelscrisis" door te maken. Zij scheen erg zenuwachtig. De Russische atoomijsbreker Le nin" kwam dezer dagen in Lenin grad aan, om van daar uit naar het noorden te varen en zijn wintertaak voor het eerst te gaan uitvoeren. Het schip trok in Leningrad veel belangstelling. De Leninis het eerste niet-militaire, door atoom energie aangedreven schip ter we reld. BEURSOVERZICHT Opnieuw lager en stil AMSTERDAM. 18 SEPTEMBER Men is aan het Damrak de laatste dagen de richting een beetje kwijt. Er heerst een volslagen onzekerheid over het komende verloop van de markt en niets duidt er nog op dat de afbrok kelende koersbeweging binnenkort plaats gaat maken voor een herstel. Velen achten dit herstel pas moge lijk na beëindiging van de staking in de Amerikaanse staalindustrie. Inmiddels (Van onze correspondent in Bonn) De resultaten van de eerste Westduitse najaarsbeurzen worden bijzonder positief gewaardeerd. De „Messen" staan alle in het teken van de hoogconjunctuur, zoals die dezer dagen nog eens duidelijk in het licht trad door de bekendmaking van het aantal werklozen in augustus: 200.000, dat is 15.000 minder dan in juli en een laagterecord voor de Bondsrepubliek. De jaarbeurzen te Frankfort, Keulen en Offenbach zijn van deze welvaart opnieuw een dankbare afspiegeling. Daarentegen gaat het op de Oostduitse, eens zo vermaarde jaarbeurs, de Leipziger Messe, opnieuw niet bijzonder goed. Thans wordt er te Offenbach evenwel gesproken van stabiele prijzen, een ge volg zowel van rationaliseringsmaat regelen in de industrie, als van de con currentie van andere grondstoffen dan leer.«Vooral van buitenlandse zijde was men te Offenbach over de contacten van de eerste dagen zeer tevreden. Men profiteerde uiteraard in deze branche zeer van het intensieve en lange reis- seizoen en van de mode van langere en bredere damestassen. Oost-Europa komt nog ver achteraan In Keulen is intussen de heren- modeweek gesloten, waaraan 330 expo santen uit vele landen deelnamen. Men spreekt in het eindoverzicht van stabie le prijzen en grote belangstelling uit het buitenland. De Nederlandse inzen ding op deze confectiebeurs onder aus piciën van de Stichting Nederlandse Herenmodebeurs. is bijzonder goed aan haar. trekken gekomen. De belangstel ling voor de Nederlanders was zeer groot, het contact vooral met Zwitserse en Amerikaanse inkopers had een le vendig verloop, zo deelde men ons te Keulen mee. Kwaliteit en prijs van de Nederlandse herenconfectie bleken be paald gunstig in de markt te liggen, zodat men kan spreken van zeer te vreden Nederlandse exposanten op deze Europese herenmodebeurs. De Messe te Frankfort aan de Main is een algemene jaarbeurs met een sterke nadruk op textiel-, en voedings- en genotmiddelen. Het aantal deel nemers is vergeleken met 1958 iets ge daald, vooral waar het de buitenlanders betreft. Desondanks bleek dat deze zo genaamde „Herbstmesse" zich ontwik kelt tot de grote Duitse jaarbeurs voor consumptiegoederen in de brede zin des woords en zo een tegenhanger wordt van de industrieële goederenbeurs te Hannover. Ons land is te Frankfort op nieuw vertegenwoordigd met een eigen paviljoen. De vraag is opgeworpen of het nog wel veel zin heeft dat buiten landse exposanten zich verzamelen in nationale paviljoens, omdat duidelijk zou worden dat de onmiddellijke con currentiestrijd temidden van de Duitse exposanten de inkopers directer aan spreekt. Overigens gaf Frankfort tot heden toe voor de 2700 exposanten geen klagen: de komende herfst en winter beloven, waar het de Bondsrepubliek betreft grote afzetten in alle branches. Opval lend is daarbij dat enerzyds gespro ken wordt van steeds langer wordende leveringstijden, aan de andere kant van stabiele prijzen, een gevolg onder meer van de sterke buitenlandse con currentie vooral in de textielsector. De stryd is ook zeer scherp in de voe dingsmiddelensector, waar de omstreden contingenten voedings- en genotmidde len spoedig uitgeput waren. Uit alles bleek in elk ge val dat deze Frankforter Messe zich als internationale jaarbeurs voor con sumptiegoederen in een stijgend aan zien mag verheugen en dat dus goede zaken worden gedaan bij gelijkblijven de prijzen. Te Offenbach is de inter nationale lederwarenjaarbeurs gehou den met 425 exposanten. De leder- warenindustrie lijdt dit jaar in geheel Europa nogal onder prijsstijgingen van huiden en ging in het begin van dit jaar zelf ook tot prijsverhogingen over. Russische inzending wekt grote teleurstelling Op de Leipziger Messe in communistisch Oost-Duitsland is het niet allemaal botertje tot de boom voor de 6500 exposanten ondef wie duizend Westduitsers. Noch in de radio- en te levisie-branche. noch bij de auto's kwam men van Oostduitse zijde zelf boven de prestaties van het vorige jaar uit. Daarentegen zouden er wel verbe teringen merkbaar zijn in dé textiel- sectoi\ waar men wat de kleuren aan gaat de Westelijke dessins navolgt. Een teleurstelling vormt de Russische in zending, die produkten toont, welke een enorm gebrek aan smaak vertonen. Het gaat hier zowel om ijskasten als om meubels. Daarentegen worden de Sovjet-Russische televisietoestellen ge roemd. De Chinezen uit Rood-China komen te Leipzig wel bi.iionder aardig voor de dag. voornamelijk in de textiel sector. In het algemeen is er een ten dens waarneembaar van steeds sterker wordende Oosteuropese deelneming aan deze eens zo vermaarde internationale jaarbeurs. Van Westelijke zijde toon de men dit jaar weer minder belang stelling dan 't vorige jaar. De algemene indruk voor wat de communistische landen op deze Messe aangaat, is dat het nog wel lange tijd zal duren voor de Sovjetrussische profetie aangaande het inhalen van het Westen met de eigen produktie werkelijkheid wordt. Vooral de Russische inzending toont te Leipzig aan, dat de Sovjet-Unie op het stuk van allerlei consumptie-goe deren nog ver achter het Westen aan komt. Ook Oost-Duitsland komt ach teraan bij een vergelijking met de Bondsrepubliek: dit geldt zowel bij te levisie (het 53 cm bceldtoestel is nog Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken niet in de maak), stereo-radio-ont vangst, grammofoonplaten, elektrische scheerapparaten en dergelijke. Men sukkelt, zo wordt bericht, in de Oost europese landen met een ongelooflijke bureaucratische rompslomp, die een juiste produktie onmogelijk maakt en die de technische voorsprong van het Westen nog altijd groter in plaats van kleiner laat worden. Tientallen (loden door wervelstorm De wervelstorm Sarah, die gisteren Zuid-Korea heeft getroffen, heeft onge veer 64 doden en 195 gewonden geëist; 22 mensen worden vermist. Volgens de politie bedraagt het aantal daklozen 25.000; 360 kleine vaartuigen zijn ge zonken. Uit Tokio is gemeld, dat de wervel storm in Japan aan 15 mensen het leven heeft gekost. Er zijn 103 gewon den en 33 vermisten. laat Wallstreet dagelijks een teleurstel lend verloop te zien, waaraan ook de spanning rondom het bezoek van Kroesjtsjef meewerkt. Geen wonder dat de Amsterdamse beurs op deze laatste beursdag van de week weinig te beteke nen had. De markt liet zeer weinig af faire zien en de koersen, vooral voor internationale fondsen, kwamen over de gehele linie op lager niveau. De aandelenmarkt had dan ook wei nig te betekenen en aanvankelijk ging de belangstelling eerder uit naar de obligaties. In deze sector waren Neder landse Staatsfondsen ietwat gedrukt als gevolg va nde nieuwe leningen. Van daag zyn immers de prospecti versche nen van de 4% pet leningen tegen 99 pet van Amsterdam en Rotterdam, na dat hieraan was vooraf gegaan het prospectus va neen nieuwe 4% pet le ning a pari van de Bank voor Neder- landsche Gemeenten. De reeds eerder uitgegeven 4% pet lening van deze bank is nog niet over de parikoers heen. Eerder ligt de koers een fractie daar onder. Vandaag werden voor het eerst verhandeld de 4% pet obligaties der provincie Gelderland, uitgegeven tegen 99 pet. De adviesprijs was eveneens on der de emissiekoers. Op een koers van 631 was Philips bij na 7 punten lager en Unilever bij een koers van 636 verloor een zestal punten. Ook Aku was flauw gestemd en Kon. Olie bewoog zich op ongeveer f. 159 het geen boven Amerikaanse pariteit was. Wederom was de scheepvaartmarkt ge drukt en ongeanimeerd. Van de cultu res heeft Amsterdam Rubber de deze week behaalde winst weer vrijwel geheel verloren. De markt sloot ongeanimeerd. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 18 SEPTEMBER Londen 10.59%10.60; New York 3.773/4—3.78; Montreal 3.97%—3.97%; Parijs 76.97%7J.07%; Brussel 7-55 7.55Frankfort 90.3090.35; Stock holm 73.00—7305; Zurich 87.36—87.41; Milaan 60.88%60.93%; Kopenhagen 54.80—54.85; Oslo 52.94"2—52.99%; We nen 14.64%1465%; Lissabon 13.21 13.22%; Ankara 3.76%—3.77Praag 1 52.84—52.94. Beurs van Amsterdam Vrijdag 18 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4»,5 100A 100,', Ned '59 4M, 1 100', Ned '53 344 MH 94 '»B Grootboek obi 344 80 Ned '47 3'4 (3) 9344 9344GB Ned '5 1 344 9 5 96 led '53 3441 94 L 94GL Ned '56 3'4 93% 93 Ned '48 34 89L 881 i Ned 59 444 98s,4 98 -GB Ned '54 344 90 89Ï.GL Ned '55 1 3'4 90 89 Si Ned '55 II 3'4 9144B 91 Ned '37 3 Dollarlng '47 3 92 91% Investeringscert 3 97 "a 97,,; Ned 62-64 3 98% 98 Indie '37 A 3 94A 944, Grootboek '46 3 B9%''u Ned WÏ 6% 109'A 109 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind B 42 J1% Nat Handelsbank 161% 160QB Ned Handelmij 240GB 235 Amst Rubber 98% senemoah"207ÓB MJOB AK.U 369% 363GB Berkel's Patent (v.) 272GB 27l,2 Calve Delft cert 636 62»™ Deli Mij en (Ver 169.50 169.50 Kon Pap v Gelder 243 2«GB Hoogovens eert 566 Müller en Co NE 310% 3o1r_ Ned Kabelfabr 40<GB 396GB Philips 636% 629GB Philips pref 244% 241 Unilever 641% «?ni'2 Wilton Feyenoord 214 Biliton '2de r 333 Dordtse Olie gew 723GB '18/4 Kon Olie (f20.-) 162 161 'idem <50 f 20 160.20 159.— Holl Amer lijn 162% 160/4 Java China Paket 149 KLM 124.50 125 Kon Ned Stmv MU 159 ,£0 Kon Paket My 129 Stoomvaart Mij Ned 167 Nievelt Goudr eert 133%- 137% v Ommeren eert 246 247 Kon Rott Lloyd 150 147% Ned Scheepv Unie 140% 141GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam '47 (3%) 3.. 94% 94% idem 48 <3%) 94% 94% rt'dam '52-1 (4%) 99 idem *37 Mil '3%> 94% idem '38-1 (3%) C3 Bankwezen Bank N. G *58 (5%) 104% 104%L id N W.B '52 <4«4) 98,V Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 97% 97% Premieleningen A'dam '53 3 95% A dam '51 2% 89% 89% A'dam '56 I 2% 82% 81% Adam '56 II 2% 92% 92% Eindhoven '54 2% 82% 82 Enschede '54 2%.... 82 80% Den Haag '52 I 2% 88% 88% Idem II 2% 88% 87% R'dam '52 I 2% 89% Idem n 2% 90% 90 Idem '57 2% 98% 99 Utrecht '52 2% 92 Z.-Holl 1957 2% 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstelllngen Robeco 208 207 Amst Bank 319% 316% HJB.U eert 248 248 Rott Bank 295% 290 Twentsche Bank 262 260 Industrie Ondernemingen Albert Heyn385 383 Borneo Sum H. MU 72 71% Ned G en Sp fabr 298 295 Kon Ned Grofsm 157% 150% tnternatio 140 135 Int Kunststoffenind 46 47 Leidse Wolspinnerij 37y 373 Rott. Droogdok Mij 631 630 Sikkens Lakfabr '53 610 605 Ned Mij Walv.vrt 118 117 Zaalberg 144 140L Ing bur v BouwnUv. 257 256% Spoorwegen oei) Spoorweg MU 85L Amerik fondsen Canadian Pacific R 26H 26% Intern Nickel 94% 93% Anaconda 61% 61% BeUuenem Stee] 55% 55% Cities Service 52% 51% General Motors 54A 53f|exd. Aemiecotl 96% 95% Republic Steel 77% 77% Shell Oii 74% 74% Union Pacific 31 Un States Steel 101%exd 100% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving AanaeieD V K 17/9 Edeimet Kon AA 75 74 Pret w a idem 85 84% -M rrolas B 335L 330L Holl Constructie 424GB Ver rouwtabrieneD 282 285GB Wernink's Betonm 141GB 139% V u .7 Textiel 103 133%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5