PANTER Prachtig fokvee op Vebo-expositie J. P. VAN DER BLOM Commissaris van de Koningin in Z. Holland toont belangstelling Aehtergebleven gebieden krijgen meer van Moskou dan van de V.S. f2.50 Jpgericnt 1 maart 1860 Donderdag 17 september 1959 Tweede blad no. 29850 SENORITAS Leiden voor 24ste maal Vebo-stad GEBOREN 'acobus Hendricus, zn. van N. J. van 1 en G. M. van der Zwet; Huig, zn. van ;an der Plas en W. Schaap; Wllhelmlna (Una. dr. van T. G. C. Hoogeveen en M van Egmond; Yvonne, dr. van D. 1 Egmond en B. C. NleuwenhuUs; Mar- !'n Irene. dr. van A. Broese van Groe- i en A. Snoeck; Johannes Nlcolaas, zn. J. Beekman en D. Franken; Petrus !- zn. v. J. C. Belt en E. H. G. v. Tol; "aid John, zn. v. J. E. Surquln en T. E. scaud; Richard Petrus Johannes, zn. a W. P. F. Vlnkesteyn en M. H. Stou- Anna Catharlna, dr. van A. Nleuwen- en A. C. Roozendaal; Eric Rudolf, ,van H. H. Dldden en A. Hogenes; Hen- «us Vincentius, zri. van N. de Haas en Gerrlts; Karei Frederik, zn. van K. M. !Phan en A. M. Celosse: Valentine Irêne van w. J. Roth en S. J. P. Kandouw. OVERLEDEN de Jong. 64 Jr., man; H. J. van den :ft. 48 Jr., man; C. P. van de Berg, 4 Jr. "iter; M. Koet, 75 Jr., weduwe van P. •elbach. De minister van Verkeer en Water staat, de heer H. A. Korthals, heeft in Zierikzee de nieuwe keersluis in gebruik gesteld, die bedoeld is om tijdens uitzonderlijk hoge water standen de stad te beschermen. Het vaartuig „Valk" was het eerste schip, dat de sluis passeerde, nadat de minister met een druk op de knop de machtige sluisdeuren had geopend. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde in vergadering bijeen In een rijk met bloemen (van eigen kweek) getooide bovenzaal van de Har monie hield de afdeling Leiden en Om streken van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde haar eerste vergadering in het nieuwe seizoen. Na een welkom, memoreerde de voor zitter, de heer J. H. Smit het overlijden van prof. dr. v. d. Honert, hoogleraar in de plantkunde op wie de afdeling nimmer tevergeefs een beroep deed. Het voornaamste punt van de mede delingen was het voorstel van de Or gaancommissie om in plaats van een veertiendaags orgaan een maandblad uit te geven. De leden waren unaniem tegen dit voorstel daar men vreesde dat dit het verenigingsnaeuws minder actueel zou maken. Het bestuur ontving dan ook de opdracht om dienovereenkomstig het hoofdbestuur mededeling te doen. Bij de ballotage werden twee nieuwe leden verwelkomd, de heren Eradus en Sylvester terwijl overschijving werd ontvangen van mej. Beven uit Baarn en de heer De Jager uit Goes. Bij de be spreking van het komende vergadersei zoen bleek duidelijk dat dit goede belof ten inhoudt, waarbij de leden veel in teressante wetenswaardigheden kunnen opdoen. De beoordeling van de ingezonden stukken werd opgedragen aan de jury bestaande uit de heren Van Egmond. Streng, Esseveld, Veendorp en de heer De Jager als fruitspeciaflist- Bij de in zendingen was een prachtige serie bloe- menpostzegels uit diverse landen, een interessante hobby. De uitslag, die mee telt voor het puntenstelsel van het sei zoen was: Hofman (fruit) 43 punten, Smit 40 pnt Oudshoorn 36 pnt; Hogervorst 35 pnt; de Leeuw 34 pnt en Sormani 32 pnt. De jury sprak haar waardering uit voor de "zeer goede inzendingen. De verschillende inzenders bespraken hierna ieder hun eigen inzending en gaven antwoord op de talrijke vragen uit de vergadering. De heer Smit dankte tot slot de in zenders en wekte de leden op om pro paganda te maken voor de vereniging en sloot' de interessante bijeenkomst. Inauguratie dr. Busia Prof. dr. K. A. Busia, voormalig lei der van de Verenigde Partij in Ghana, die, zoals hij verklaard heeft, uit veilig heidsoverwegingen enige tijd naar Ne derland is gekomen en die wellicht ook in Leiden een leerstoel zal gaan bezet ten, heeft gistermiddag zijn benoeming als hoogleraar in de sociologie aan het Institute of Social Studies te Den Haag aanvaard met het uitspreken van een inaugurele rede over het onderwerp: „Sociologie in een snel veranderende maatschappij". Weekend over Saoedie-Arabië op kasteel Oud-Poelgeest Ter voortzetting van de serie week einden over „Landen van het Midden- Oosten", die in 1958 werd aangevangen, zal op het vormingscentrum „Oud-Poel geest" te Oegstgeest op 31 oktober en 1 november a.s. een weekeind gehouden worden, waarin men aandacht zal be steden aan Saoedi-Arabië. De volgende onderwerpen worden besproken: „Saoedi-Arabië, een reis door woestij nen, steden en tijden", door dr. D. van der Meulen, oud-gezant van de Neder landse Regering te Djeddah; „Saoedi- Arabië in de ogen van een modern isla moloog". Tevens zullen dan enige films vertoond worden over de ontwikkeling van Saoedi-Arabië en „Saoedi-Arabië aU economische factor in het Midden- Oosten" door dr. C. Hilten, secretaris van het Midden-Oosten Instituut te Rotterdam. Drie oktoberliederen op grammofoonplaat EERSTE PLAAT VOOR BESTUUR 3 OCTOBERVEREENIGING Onlangs is een opname gemaakt van enkele psalmen en vaderlandse liederen, die in het teken staan van de Leidse 3 oktoberfeesten en dan ook uit traditie steeds gezongen worden tijdens de ko- raalmuziek en de herdenkingsdiensten. De uitvoerenden waren het Leidse koor „Ex Animo" o.l.v. Herman de Wolff met begeleiding van de organist van de Pieterskerk, de heer Adriaan Blankenstein. Deze uitvoerenden, die ieder jaar een actief muzikaal aandeel hebben in deze herdenking, deden o.m. Psalm 9 en de Hymnen „Lof zij de Hel den" en „O gij stadt van Leyden" op de plaat vastleggen. De eerste grammofoonplaat wordt dinsdagmiddag a.s. om 5 uur in „Het Gulden Vlies" officieel aan het bestuur der 3 Octobervereeniging overhandigd. SCHAKEN Galvano-toernooi Voor het Galvano-schaaktoernooi wer den gisteren de volgende wedstrijden ge speeld PhilidorVTL J. BoelsmaA. Smit isj. j. BetheJ. Vogelenzang 01, a" J. KohlbeckJ. v. Dijk 0—1, F. v. d. KaayA. Mamberg 01, E. E. Ernst- brunnerTervoren 10, J. de Rooyv. d. Zon 10, B. C. H. v. d. BoschA. Spek 1—0, B. C. de MikJ. Brugmans L-—'L G. P. SluijtsA. v. Haaster E. W. v. d. BurghW. F. Smit 0—1. To taal 4 Vt, 5 VS Leithen-Daniël Noteboom (Noordwyk) J. NeuteboomJ. Turk 01. W. BeyP. Bedijn 01. J. PlanjerJ. J. Bizot %-%, M. SchoutenF. Hoek 01, M. de Bock J. v. d. Bos 01, P. PlanjerJ. Schoenmaker 10, J. LigtvoetA. den Boer 10, v. DisselW. van Royen 1-0, Slegtenhorst—J. de Leeuw VS—VS, Van Scheepen—B. Cramer 1—0. Totaal 6—5. De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland (met bril in de handtoont zijn belangsteling voor de boerenkaas. Geheel rechts de wnd. voorzitter van de Vebo, ir. P. Advertentie Zweeds onderzoek vol lof over Nederland (Van onze correspondent in Stockholm) Catena Op de eerste dag van de kennisma- 'gstjjd van de Studentenvereniging lena hebben zich 55 kandidaat-leden agemeld. De kennismakingstijd duurt 11 oktober. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Na het eerste trekje weet U het al: een heerlijk, zacht sigaartje. Panter Senoritas. „Nederland is ons al lang voorbij wat betreft steun aan de minder ontwikkelde gebieden. Ondanks het feit, dat dit land minder kapitaalkrachtig is dan Zweden en bovendien bezet is geweest en zijn overzeese gebiedsdelen heeft verloren, toont men in Den Haag op alle gebieden meer hulpvaardigheid dan in Stockholm". Aldus staat te lezen in een rapport dat zal worden overhandigd aan het Centrale Zweedse comité voor technische hulp, waarin zal worden aangedrongen op grotere Zweedse deelneming aan de bijstand voor minder ontwikkelde gebieden. Leiden is vandaag en morgen voor de 24ste maal Vebo-stad. Toonden vandaag boeren uit Ryn- en Duinstreek op het veemarktterrein de resultaten van het jor hen opgefokte vee, de dag van morgen staat in het teken van de dagelijkse trkzaamheden in en rond de boerderij. Het jonge boerengeslacht zal dan laten jen, wat het op zijn gebied presteert. Bovendien wordt t.e.m. zaterdag in het laaggebouw een zuivelshow gehouden. Een expositie, welke alle nadruk Iaat vallen p de kwaliteit van de boerenkaas. Niet minder dan 350 stuks grootvee en ruim 250 dieren, welke gerubriceerd zijn i de afdeling kleinvee, waaronder een honderdtal schapen, waren vandaag op tt veemarktterrein aangevoerd. De eerste indruk morgen hoopt onze deskun ie medewerker daarover uitvoerig te vertellen was direct reeds een goede, nder het tentoongestelde vee waren prachtige exemplaren van diverse fokkers, ie hiermede hun stal eer aandeden. Ook met het kleinvee waren goede tot beste kresultaten bereikt. Op het moment, dat de jury nog druk n het beoordelen en overwegen was. ramen vele genodigden in het Waag- bouw bijeen ter bijwoning van de of- iële opening van deze fokveetentoon-J filing, welke ook ditmaal geschiedde or de Commissaris van de Koningin Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, die trmede zijn belangstelling voor de ac- iteiten van de VEBO prolonge: en. Be- Ive burgemeester en mevrouw Van inschot en de wethouders J. Drijber en Menken, waren hier mede tegen- ordig mr. dr. P. H. Patyn, secretaris- neraal van Latfidbouw, Visserij en edselvoorziening, ir. A. W. v. d. Plas- he, directeur-generaal van de Land- uw, mr. F. M. A. Schokking, dijkgraaf q het Hoogheemraadschap Rijnland, J. J. G. van Hoek. voorzitter van de snier van Koophandel en Fabrieken or Rijnland en vele burgemeesters uit omgeving. Ir. P. Buck, wnd. Vebo-voorzitter, ette hen in deze historische omgeving rtelijk welkom en richtte een speciaal ord van dank in het bijzonder tot directeur van Markt- en Havendienst, !t zijn staf tot alle gemeentebestu- en instellingen, die zich voor de Expositie edelsmeedkunst Geraniumpje achter het glas, tegen t horretje aan dat zag Maud Smit één van haar zwerftochten door ons id. Een alledaagser beeld is in feite leilijker denkbaar, maar het inspi- irde Maud: ze maakte naar dit voor- eld een broche. Een broche van zilver t drie kleurige bloempotjes en drie iden bloempjes: een geestig oma atje, dat de speelse geest van deze ouwelijke edelsmid verraadt. Werk van deze begaafde Nederlandse nstenares, van haar twee collega's ris Steenbergen en Archibald Dumbar van de Duitse prinses Edda Marie Erker is van a.s. woensdag tot 3 okto- r te zien in de expositiezaal van de V. Leidsche Goud- en Zilverhandel ssum du Chattel Driessen. Het is gedeelte van de Martinshof-collec- een steeds wisselende expositie van rk van verschillende Nederlandse en buitenlandse kunstenaars, die in de er J. Th. Furstner uit Eefde (de col- ttie kreeg de naam van het huis larin hij woont) een ijverig en enthou- promotor bezit. Maud Smit, Archi- Dumbar e.a. werken niet in massa- oduktie: als zy ieder afzonderlijk jaar vierentwintig sieraden maken, dit al zeer veel. W&t zij maken, is liek een ring, een broche, een arm- nd maken zij maar éénmaal, soms :t een enkele variatie en vaak ook wel it zekere persoonlijke kenmerken. Voor nners is dan ook de Martinshofexpo- een hoogtepunt van edelsmeed- nst. Vebo financieel interesseren. Spreker, die over het resultaat der inzendingen zeer tevreden was. verwachtte, dat de fokkers zich ook in de toekomst met grote animo op het fokken van vee, dat aan de hoogste eisen voldoet zouden blijven toeleggen. Het blijft zaak, aldus ir. Buck, dat de veehouders in de Rijn en Duinstreek blijven toezien op de ver betering ook in economisch opzicht van hun bedrijf. Met voldoening con stateerde spreker, dat op vrijwel alle onderdelen van het agrarisch terrein belangrijke vorderingen zijn gemaakt. Advertentie Wenst U ook een modern kapsel Dan naar STEENSTRAAT 57 - TEL. 21721 VEERTIG JAAR BIJ SPOORWEGEN Zaterdag 26 september gedenkt de heer W. J. G. Willemsen, stationsassis tent eerste klasse bij de Ned. Spoorwe gen, op het station te Leiden, de dag. dat hij 40 jaar geleden bij deze Maat schappij in dienst trad. BOEK OVER MOLENS ZUID-HOLLAND Onze stadgenoot, de heer A. Bicker Caarten, is één der medewerkers aan een boek, dat de Historische Vereniging voor Zuid-Holland voornemens is uit te geven over het geïnventariseerde molen- bezit dezer provincie. Niet minder dan 220 molens zullen in het boek worden beschreven en afgebeeld. Buck, naast hem de burgemeester van Leiden. (Foto L.D./Holvast) Z.i. kan ons land op dit terrein de ver gelijking met andere landen glansrijk doorstaan, al blijft er dan ook over de gehele lijn nog eeh verbetering mogelyk. Tenslotte wees ir. Buck op het be lang, dat er in Leiden, als agrarisch centrum, spoedig een nieuwe vee markt komt. De Commissaris van de Koningin, die hierna de opening verrichtte, bracht onder het oog, dat de aandacht steeds gericht moet blijven op kwaliteitsverbe tering en het drukken van de kosten# cijfers. Spreker achtte het nuttig, dat het bijzonder accent, naast het grootvee, ook gelegd wordt op de schapen. In de komende tyd, aldus mr. Klaasesz, vra gen twee belangrijke vraagstukken in de agrarische sector de aandacht, t.w. het waterprobleem en de afneming van agrarische gronden. Bij de oplossing van beide problemen zal van de boeren- organisaties uitermate veel inzicht wor den gevraagd. Na de opening namen de genodigden met grote intersse kennis van de pro- dukten, welke op de zuivelshow waren geëxposeerd, waarna ook nog een bezoek werd gebracht aan het veemarktterrein. Om twee uur volgde het défilé der kampioenen, waarvoor ook mr. Klaasesz zijn belangstelling toonde en zich in een kort woord tot de agrariërs uit de Rijn en Duinstreek richtte. Morgen hebben, zoals gezegd, de jon gerenorganisaties in de landbouwsector het voor het zeggen. Vooral het wed strijdelement is deze dag sterk ingescha keld. De meisjes kunnen haar onder linge rivaliteit uitleven in het boismen- schikken, fruitmand of slaatjes opma ken en het melken. De jongens gaan vee beoordelen, Werktuigen herkennen en uiteraard ook melken. Dat zijn dan allemaal teamwedstrijden. Daarnaast zijn er ook open wedstrij den in het gewichtschatten van vee en voedermiddelen, in de pryzen van merk artikelen (voor meisjes), in het beoor delen van schapen en tenslotte in het veevoeder en kunstmeststof herkennen. En naast deze verschillende huishou delijke of vaktechnische wedstrijden kan iedere bezoek (st) er van deze jongeren dag deelnemen aan een vrije fotowed strijd onder het motto: „VEBO-activi- teit". Ook in 10 stuks f 1.25 dien heeft Nederland op verschillende gebieden grote projecten op touw gezet. Genoemd worden: drooglegging in India en Griekenland, studiecentrum voor le- derproduktie in India en een fabriek in Libië om meer suiker uit dadels te win nen. Tenslotte is Nederland ook royaler wat betreft het geven van studiebeur zen. Al deze feiten zullen nu dus aan de Zweedse regering worden gegeven met het verzoek de Zweedse hulp volgens. Nederlands voorbeeld te verbeteren. De „Electra" spoedig op de K.L.M.-lijnen De maanden tussen 1 november a.s. en 1 april 1960, die de periode van de winterdienst voor de luchtvaartmaat schappijen vormen, beloven voor de KLM zeer belangrijk te worden. Op de eèrste plaats zullen verscheidene „Elec- tra"-schroefturbinev!iegtuigen door Lockheed aan de maatschappij, worden afgeleverd, terwijl eind jaunari ook reeds de eeirste DC-8, de „Dr. Albert Ples- man" voor de afleveringsvlucht over de oceaan van Long Beach naar Schiphol wordt gevlogen. Dat betekent tevens, dat reeds gedu rende de winterdienst de „eiectra" of- cieel in het luchtnet van de KLM zal worden gebruikt en ook de DC-8 zal, volgens de planen, nog vóór 1 april 1960 op de lyn naar New York worden inge zet. De „Electra" zal op 15 december voor de eerste maal op de lijn naar Cairo via Dusseldorp, Wenen, Istanboel en Anka ra opereren en daarbij de DC-6b van de vloot vervangen, In dezelfde week zal de „Electra" ook in de geregelde dienst op Damascus vliegen en geleidelijk aan zal het viermotorig schroef turbinevliegtuig, dat over de afstand naar Cairo ruim 2 uur minder doet dan de DC-6b, op alle lijnen naar het Midden-Oosten worden ingezet. Zo vervang? de .Electra" van half januari af ook de DC-6b op de dienst naar Teheran, hetgeen een tijds besparing van ongeveer 3 uur betekent. Met ingang van de winterdienst 1959- 1960 neemt de KLM een proef met mu ziek aan boord van de DC-7c toestellen op de intercontinentale lijnen. Via het gewone omroepsysteem zullen grammo foonplaten vlak voor het diner ten ge hore worden gebracht en indien de luchtreizigers dat wensen, ook tijdens de maaltijd. Straaltijdperk eist verhoogde activiteit Het straaltijdperk is thans ook in de burgerlijke luchtvaart definitief ingeluid. De K.L.M. zal in 1960 een aantal vliegtuigen van het type DC-8 in gebruik nemen, waarmede, naar wordt vertrouwd, gunstige resultaten zullen worden verkregen, mede omdat de invoering van de „economy class op de Noordatlantische route tot een belangrijke verbreding van de ver voersmarkt blijkt te hebben bijgedra gen. De Nederlandse burgerlijke luchtvaart komt tegenover een aantal belangrijke nieuwe ontwikkelingen te staan, welke niet alleen de volle aandacht van de K L M. zullen opeisen, doch welke ook van invloed zullen zijn op de interna tionale luchtvaartverhoudingen. De ver dere ontplooiing van de straal techniek zal op de vlootpolitiek van de K.L M. invloed hebben, terwijl de financiering van de snel groeiende kapitaalbehoeften van die maatschappij aandachtig bezien moet worden. Op het gebied van de internationale luchtvaartpolitick zal het straaltijd perk eveneens tot verhoogde activiteit leiden. Dc regering acht het haar taak er voor te waken dat de K.L.M. in genoegzame mate van commerciële rechten verzekerd kan zyn, aldus de memorie van toelichting op de be groting voor 1960 van het Departe ment van Verkeer en Waterstaat. Aidit vraagt Kabinet met alle partijen Aidit, de secretaris-generaal van de Indonesische communistische party (PKIl. die kortgeleden tot voorzitter is gekozen, heeft bij het sluiten van het congres zijner partij, in tegen woordigheid van president Soekarno. de vorming gevraagd van een kabinet waarin alle politieke groeperingen vertegenwoordigd zijn. Aidit achtte dit noodzakelijk teneinde de huidige moeilijkheden te overkomen. Het Indonesische volk richt zich steeds meer naar links., en in de afge lopen twee jaar is de PK.I.. die de vierde partij in het land was. de meest belangrijke organisatie geworden", zo zei Aidit. President Soekarno antwoordde hier op dat de vorming van een kabinet die alle partijen omvat zijn streven blijft. In het bekende rode blikje 20 stuks Het uitvoerige verslag gaat verder in op de toenemende hulp, welke de min der ontwikkelde gebieden van Rusland krijgen, terwijl de hulp uit Amerika volgens het verslag onveranderd blijft. Volgens de verkregen cyfers zouden de oostelijke landen in 1958 ongeveer 6 miljard gulden als giften of kredieten hebben verstrekt. Van dit bedrag zou 5,3 miljard van Rusland komen. De meeste „hulp" betreft kredieten die over enkele jaren terugbetaald moeten wor den in goederen (wij tekenen hierbij aan dat Finland heeft ondervonden, hoe af hankelijk men op dergelijke wijze van de kredietgever kan worden). Opvallend is het verhoudingsgewijs grote bedrag, dat Rusland in de loop der jaren aan Joego-Slavië heeft gege ven. nl. 1.8 miljard gulden. De Zuid- amerikaanse landen kregen dertig mil joen. dus verhoudingsgewijs nog weinig. Daarentegen ging 4.4 miljard naar lan den in Azië en Afrika. Ter vergelijking noemt het verslag de Amerikaanse hulp op economisch en technisch gebied. Deze zou gedurende de jaren 1953—'57 ruim 18 miljard heb ben bedragen. Dat is 4.5 miljard per jaar, terwijl de oostelijke landen in 1958 liefst zes miljard hebben gegeven. Daarbij kan nog aangetekend worden, dat de Russische hulp stijgende is, ter wijl die van Amerika stagneert. In het onderzoek wordt, gelijk gezegd, uitvoerig ingegaan op de hulp welke Nederland de minder ontwikkelde ge bieden doet toekomen. Gedurende 1957 stelde Nederland bijvoorbeeld twee keer zoveel vakkundigen ter beschikking van de verschillende organisaties van de Verenigde Naties dan Zweden. Boven- Gepensioneerden Ned. Spoor- en Tramwegen De afdeling Leiden van de Bond van Gepensioneerden bij de Ned. Spoor- en Tramwegen hield gistermiddag in het gebouw Prediker een vergadering. De voorzitter, de heer T. J. G. Jansen, her dacht in zijn openingswoord de overle den oud-voorzitter van de feestcommis sie de heer J. Weeda. die altijd veel voor de afdeling Leiden heeft verricht. Na het verslag van de kascommissie, werden de voorstellen voor de algemene vergadering op 26 oktober a.s. te Utrecht in verband met de huurverho ging en ziekenfonds besproken. In ver band met de groei van de afdeling Lei den (210 leden) werd het bestuur met twee leden uitgebreid. Nadat twee af gevaardigden voor de algemene vergade ring waren gekozen, sloot de voorzitter, deze goed bezochte vergadering. EINDEXAMEN CHR. KWEEKSCHOOL Voor het eindexamen (3de leerkring hoofdakte) zijn aan de Leidse Chr. Kweekschool geslaagd: de heren J. Ber ger te Oegstgeest: J. P. den Boer te Waddinxveen; C. Janssen te Leiden; J. v. Leeuwen te Aarlanderveen; T. v. Oos ten te Wassenaar: G. C. A. Ottevanger te Leiden: J. Overduin te Leiden en H. C. Terpstra te Leiden. Afgewezen geen. NIEUWE UNIFORMEN BB Ook dit jaar zal een groep noodwach- ters deelnemen aan de 3 oktoberviering. Bij de taptoe dragen de noodwachters hun nieuwe uniformen. Muzikale mede werking zal worden verleend door de 40 man sterke BB-drumband uit Druten (Gld.). Op 3 oktober zelf zal een groep, bestaande uit een honderdtal nood- wachters, vooraf gegaan door de Dru- tense drumband, deelnemen aan het in entvangst nemen van de traditionele haring en wittebrood. Voor en na de deelname aan deze manifestatie zal een rondgang door de stad worden gemaakt. Zowel op 2 als op 3 oktober zal het nog in aanbouw zijnd BB-Centrum aan de Middelstegracht dienen als start- en eindpunt van de deelnemende groepen. ENGELSE DIENSTEN IN OUD-KATH. KERK Het ligt in de bedoeling, dat ook het komende seizoen wederom Engelse diensten in de Oud-Kath. Kerk worden gehouden. Iedere laatste zondag van de maand zal rev. V. B. Wynburne uit Den Haag in deze diensten voorgaan. LAMPIONOPTOCHT „ONS EILAND" Morgenavond trekt de jaarlijkse lam- pionoptocht van de Speeltuinvereniging „Ons Eiland" door de straten van de Zijlstogel en omgeving. Om half acht vertrekt de stoet van de speeltuin in de Korteaiaerstraat. CONCERT VAN DER WERFPARK Het Leidsch Politie Muziekgezelschap geeft morgenavond een concert in het Van der Werfpark, onder leiding van de directeur, de heer D. Anderson.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3