Chefarine 4 Rond de radio Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 16 SEPTEMBER 195» C Vervolg van pag. 1 Kroesjtsjef keek stralend rond Acht muziekcorpsen in het centrum der hoofdstad President Eisenhower nam bij het be gin van de rit van het vliegveld naar het centrum van Washington in de auto plaats tussen Kroesjtsjef en z(jn vrouw Nina. Kroesjtsjef keek stralend om zich heen, wuifde en knikte naar alle kanten en wrong zijn ronde figuur met moeite op de smalle plaats. Naast de chauffeur zat een Russische rechercheur en op de palfreniersplaats zat de tolk Troja- nowski, wiens vader eens Russisch am bassadeur in de V.S. was. Honderden agenten en rechercheurs stonden langs de route van het vliegveld naar de stad, bewaakten de kruispunten en patrouil leerden door de dichte bossen die de be tonnen autoweg omzomen. Velen hadden draagbare zenders bU zich. De tocht van 24 km. maakte in het centrum van Washington, waar acht militaire mu ziekkorpsen zich bü de stoet voegden, de indruk van een militaire parade. De riooldeksels in het wegdek waren vastgeschroefd om mogelijke aanslagen van hieruit tegen te gaan. De belang stelling van het publiek was bijzonder groot: er stonden honderdduizenden langs de route, maar althans het eerste deel vanaf het vliegveld, waar overigens weinig mensen wonen, hoorde men niet veel gejuich. Toen de stoet, geflankeerd door motor politie met huilende sirenes, het monu ment van George Washington passeerde, was de menigte nieuwsgierigen zo dicht geworden dat president Eisenhower de chauffeur opdracht gaf langzamer te rijden om ieder de kans te geven iets van Kroesjtsjef te zien. Ook hier werd slechts incidenteel wat geestdrift ge toond. Op de trappen van Blair House poseerden de beide staatshoofden en Nina Kroesjtsjewa voor de fotografen. Kroesjtsjef kreeg indruk van verkeer Kroesj tsjef schijnt van zijn eerste dag In de V.S. te hebben genoten. Hij zag er opgewekt uit toen hij na het mid dageten bij het Witte Huis aankwam voor zijn eerste gedachten wisseling met de president. Ook toen hij na dit ge sprek met de president onverwachts een rondvlucht boven Washington ging maken, had hij een brede glimlach op zijn gezicht. Het tijdstip van deze vlrukhit aan boord van een hefsohroef- vldegtuig was met opzet zo gekozen, dat de Russische gast een indruk kreeg van de verkeersdrukte tijdens het avond spitsuur. Zo had hij de gelegenheid om te zien hoeveel auto's zich, bumper aan bumper, naar de snelverkeerswegen buiten de hoofdstad spoedden. Ook kon president Elsenhower zijn gast wijzen op de tienduizenden moderne woningen aan de buitenkant van Washington. De president hoopte zo Kroesjtsjef ervan te overtuigen dat hetgeen er op de Amerikaanse tentoonstelling te Mos kou te zien was, niet uitzonderlijk was voor Amerikaanse begrippen en niet *e kostbaar voor de gemiddelde Ameri kaanse arbeider. Assemblee van (le VN gisteren geopend De veertiende Algemene Vergadering van de Ver. Naties is gisteravond in New York geopend. De voormalige minister van Buiten landse Zaken van Peru, de 75-jarige dr. Victor Andres Belaunde, is tot voorzit- tei gekozen. Hij is jaren lang leider van de Peruviaanse delegatie geweest. Na het kiezen van dertien vice-voor- zitters werd de bijeenkomst van de Al gemene Vergadering verdaagd. Tot vice-voorzitters werden afgevaar digden gekozen van Birma, Marokko, de Phillppijnen. Turkije, Roemenië, Brazi lië. Zweden. Zuid-Afrika, Engeland, de V.S., Frankrijk, de Sovjet-Unie en Chi na. Deze vormen samen met de voorzit ter van de Algemene Vergadering en de voorzitters van de commissies, de alge mene of agendacommissie. Deze com missie zou vandaag voor het eerst bij eenkomen. Toen voorzitter Belaunde op een pers conferentie gevraagd werd of z.i. de VN niet „gepasseerd" worden in bepaalde internationale vraagstukken, antwoord de de Peruviaan, dat de V.N. niet een monopolie op het gebied van het vin den van oplossingen hebben. Dr. Be launde was van oordeel dat de nieuwe zitting van de Algemene Vergadering In een gunstige sfeer was begonnen, het geen tot uiting was gekomen ln het feit, dat de commissie-voorzitters en de vice- voorzitters van de Algemene Vergade ring vrijwel met algemene stemmen werden gekozen. ARCHITECT DUDOK NAAR BAGDAD De Nederlandse architect W. M. Du- dok, die is aangezocht voor het opmaken van plannen voor een nieuw stadscen trum in Bagdad is daar gisteren ge arriveerd. Drukkende stilte Bij het begin van de rit had Kroesj tsjef zijn arm om de schouder van de Amerikaanse president geslagen. Door middel van de tolk voerden zij in de open auto een geanimeerd gesprek. In Washingtons winkelcentrum brak hier en daar gejuich uit en werd er geap plaudisseerd, dit in tegenstelling met de drukkende stilte, die de Rus elders op de rit ontmoet had. Ook bij Blair House klonk applaus. Een woordvoerder van de anti communistische voorlichtingsorganisatie „Christianform" maakte in Washington bekend, dat het in de lucht staande te ken geen X was (de eerste letter van de naam Kroesjtsjef in het Russisch) maar een kruis dat een huurvliegtuig als „zin nebeeld van geloof" had geschreven. Mevr. Kroesjtsjef droeg een grijze Jurk. afgezet met zwart en eerv zwart hoedje. Kort na de aankomst bij Blair House reed Eisenhower verder alleen naar het Witte Huis. Bij een straathoek klonk onverwacht luid gejuich op, het eerste teken van enthousiasme tijdens de hele zender incidenten verlopen tocht van ruim een half uur, waarop de bevolking van Washington aan Kroesjtsjef een waardige, hoffelijke en vriendelijke, maar weinig geestdriftige ontvangst had gegeven. 4 beroemde geneesmiddelen In 13 tablet doen wonderen! Bij pijn, griep of „landerig" ge voel zorgt een enkel tablet dat U metplezierUw werk kuntdoenl ZOubl fO.BO.Voordtlige gezinsverpakking lOOtabl.f 1.S0 Staaltekort in Y.S. wordt nijpend Volgens het blad „Iron Age" is de slaalnood in de Ver. Staten zo hoog ge stegen, dat sommige grote verbruikers binnen twee weken hun produktie zul len moeten staken. De noodtoestand komt tot uiting in enige ontslagen in de autoindustrie en bij andere grote staal- verbruikende industrieën en voorts in een scherpe stijging van de prijzen van buitenlands staal en van staal in han den van makelaars. De situatie is der mate kritiek geworden, dat een tekort aan bepaalde staalprodukten waar schijnlijk zal aanhouden tot zes maan den na de datum, waarop de staking wordt geregeld. De staalverbruikers heb ben thans ongeveer tien miljoen ver bruikt van hun voorraden, die nu nog slechts ongeveer 14 a 15 miljoen ton be dragen, waarmede zij dicht bij het lage punt van 1 januari 1959 zijn gekomen. Premier Kroesjtsjef is gisteren op liet vliegveld Andrews bij Wash ington aangekomen. Hij werd be groet door president Eisenhower. Direct na aankomst inspecteerde de gast een erewacht. In het midden een tolk. Rijksbegroting kwam uit het koffertje (Van onze parlementaire redacteur) Bij de aanbieding in de Tweede Kamer van de Rijksbegroting voor 1960, zei minister Zijlstra gister middag omtrent het algemene beeld van de begroting, dat het tekort geringer is dan voor 1959 en dat het uitgaventotaal een da ling vertoont. Het een en het ander is nodig met het oog op de conjuncturele ontwikkeling, aldus de minister. Voorkomen moet wor den dat door een te groot beroep „van de overheid op de nationale besparingen, spanningen op de kapitaalmarkt ontstaan. Minister Zfjlstra besloot met het uit spreken van de wens, dat het overleg tussen regering en Sta te.i-Generaal bij de behandeling van de begroting, moge geschieden ln een sfeer van goede samenwerking in het belang van 's lands welzijn. Uit het traditionele koffertje met de gulden letters „derde dinsdag in septem ber" diepte de minister daarna de met een oranje lint samengebonden begro tingsstukken op, die de Kamerbewaar der deponeerde op de tafel van de voor zitter. VPRO geeft voorkeur aan vaste tv - avond Weer grote inzomeloctie De V.P.R.O- zou het meest gediend zyn bij de verdeling van de zendtijd (die straks achttien uur per week wordt) als deze omroep de maandag avond als zenddag toegewezen zou krij gen, aldus dr. De Koning bij de toelich ting van het V.P.R.O.-programma 1959/ 1960. Men kan dan meer continuïteit in de t.v.-programma's brengen. Men denkt bv. aan serieprogramma's. Zo komen er dan zes t-v.-portretten van hedendaagse leidende staatsfiguren en een serie over het leven in de lan den van het Oosten. Na 1 Januari hoopt de V.P.R.O. voorts voorzichtig te kun nen gaan experimenteren met amuse mentsprogramma's. Er komen dan wel licht drie uitzendingen van bestaande cabaretprogramma's (niet Wim Kan). Jef van der Heijden zal een t.v.-spel schrijven naar het boek van BÖU „Und sagte kein einziges Wort". De documen taire programma's, b.v.van de arts A. C. van Swol worden normaal voortge zet. Nog voor het eind van dit jaar wil de V.P.R.O het „Nationaal Omroep- plan", dat deze organisatie enige maan den geleden lanceerde, nader concre tiseren in een schema voor uitzendin gen over beide Hilversumse zenders voor een week. De reacties in omroepkringen met een uitzondering voor de N.C.R.V., die nadere uitwerking van de visie van de V.P.R.O. had gevraagd is slechts pover geweest. Daarbuiten had men echter wei veel interesse gehad voor nadere uitwerking van de plannen, zo als de V.P.R.O. die voorstaat. In november gaat de VPRO weer be ginnen met een serie uitzendingen in de geest van die voor „Een ton voor Triest" zoals die vijf jaar geleden werd uitgezond-en. Deze reeks zal worden in geleid met een speciaal televisiepro gramma. In het kader van het vluchte lingenjaar wil de VPRO met deze uit- zendinigenijseks gewijd aan de vluch telingen in Marokko weer een gelds bedrag bijeenbrengen voor vluchtelin gen. Toon Hermans voor tv. In een extra-aflevering van de K.R.O. filmrubriek op dinsdagavond a.s. zal Toon Hermans de gast zijn van A. van Domburg om een gesprek te voeren over ..Moutarde van Sonansee", de eer ste film vair Toon Hermans, die in ok tober a.s. in première zal gaan. Na dit gesprek over een eersteling volgt de vertoning van een andere eersteling en wel die vair de thans befaamde Ita liaanse regisseur Federioo Fellini ((„La Strada" e.a.). In deze film van Fellini „De blanke sheik", wordt de spot gedreven met de gefotografeerde stripverhalen. In de hoofdrollen ziet men Brunella Bovo en Giulefcta Masina. BINNENLAND Tot buiteiigewoon hoogleraar in de energievoorziening door middel, van stoom aan de Technische Hogeschool te Delft is benoemd Ir. J. J. C. van Lier te Den Haag. De Commissaris van de Koningin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan, heeft gisteren in Sneek een belangrijke Industriële uitbreiding in de tot indus triekern aangewezen stad geopend, na melijk een nleuwbouw-gedeelte van de flexa en verffabrieken van de NV Tjal- lema, aangesloten bij de Slkkens' Lak fabrieken NV te Sassenheim. In deze fa briek wordt vooral verf gefabriceerd voor diegenen, die het in de richting van het ,,Doe het zelf zoeken. In deze richting valt de laatste t(jd een sterke ontwikke ling waar te nemen. Gistermiddag is van een der hellin gen van J. en K. Smit's scheepswerven n.v. te Kinderdijk vlot te water gegleden de '0 m lange en 11.50 brede snljkopzulger .Iiheus". Deze zuiger maakt deel uit van de uit Brazilië verleden Jaar aan de ln dustrlële handelscombinatie „Holland" verstrekte opdracht voor de bouw van een baggervloot, van welke combinatie deze werf medevennoot ls. Gistermiddag is te Amsterdam de 42-Jarlge G. J. van Otterloo. die werk zaam was aan de keersluis in het Am sterdam-Rijnkanaal vermoedelijk door onoplettendheid door een ln de sluis deur aangebracht spuigat gevallen en ln het daar 4i meter diepe kanaal terecht gekomen. Na enige tlja is zijn stoffelijk ovoreohol opgehaald. BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per J giro, verzoeken wij de f 7.50 voor 1 hun abonnement gedurende het 4e kwartaal van dit jaar zo mogelijk vóór 1 oktober a.s. aan ons over te i maken. 1 Onze MAANDABONNEES die per i giro betalen (f2.55) verzoeken wij i ter voorkoming van aanbieding van I i een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. I Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD VOOB HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. VARA: 18DO Nws. en comm. 18.20 La tijnse klanken. 18.50 Act. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 VARA-Varla en gram. 19.15 We zijn er toch zelf bij, toespr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 De mll- Joeenennota, comm. 20.15 Metropole-ork. 21.00 De droom, hoorsp. 21.45 Gram. 22.15 Strljkork. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.35 Idem. 23.5024.00 Soc. nws. ln Esperanto. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Spectrum van het chris telijk organisatie- en verenigingsleven,, caus. 18.30 Leger des Heilsmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Vrouwenkoor. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Omroeporkest. 20.55 Eigen stijl bij cultuur en ontspanning, caus. 21.10 Gram. 21.15 Muzikale lulsterwed- strljd. 22.00 Rep. 22.15 Kamermuz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Platennleuws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.99—17.40 V. d. kind. NTS 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Documentair progr. 20.40 Toneelkron. 20.55 Gevar. muz.progr. 21.15 Zangersportret. 21.30 Fllmprogr. OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Het radiotoestel is een gezellige uitvinding - voor wie de kunst verstaat om het ook eens ó.f te zetten! Als er gasten binnenkomen, leg dan Armstrong and hls All Stars of Wiener Staatsoper gerust even het zwijgen op - er zijn maar weinig dingen vermoeiender dan praten op het ritme van ,,Mack the knife" of met een begeleiding van tientallen uitbundige violen. Als U echter een feestje geeft, met veel mensen die elkaar niet kennen, dan overbrugt een zacht achtergrond muziekje bij de eerste kennismaking Juist zo heerlijk die pijnlijke stiltes. En over feestje gesproken: welke sigaretten legt U klaar voor de gasten? Gladstone natuurlijk! Want Gladstone ls - mèt of zónder Silk Filter - een milde sigaret die ledereen voldoening schenkt. VOORNAAM EN AANGENAAM 20 STUKS F WOENSDAG Harmonie: Ledenverg. Kon. Ned. MIJ. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 u. nam. Pieterskerk: Avondgebed te 7.30 uur nam. DONDERDAG Garenmarkt: K. en O.-excursle naar de Zaan. 8 uur voorm. Veemarkt: Toespraak Commissaris der Koningin tot prijswinnaars Vebo. 2 uur nam. Veemarkt: 24ste Vebo-tentoonafelling vanaf 8 uur voorm. Waaggebouw: Officiële opening Vebo door Commissaris der Koningin. 10 uur voorm. Waaggebouw: Zutvelshow. Wijkgebouw 't Boshuis (Hoflaan)Le denverg. Ned. Christen Vrouwenbond Spr. de heer Dekker over Noorwegen en Zweden. 8 uur nam. Op het stationsemplacement te Alkmaar ls vanochtend de 25-Jarlge ran geerder S. Viering uit een rangerend postrijtulg gevallen. HIJ kwam daarbU met het hoofd tegen een perronselnpaal en werd zo ernstig gewond dat de dood vrijwel onmiddellijk Intrad. BUITENLAND Prof. Sir Ian Heilbron, een van En- gelands vooraanstaande geleerden en pio nier op het gebied van de ontwikkeling van synthetische penicilline, ls maandag op 72-jarlge leeftijd te Londen overleden. Hij was een autoriteit op het terrein der vitaminen en adviseerde ln de oorlog de ministeries van produktie en bevoorra ding. De „Europese prlis", de jaarlijkse prijs voor de stad die net meest heeft ge daan voor de Europese eenheldi. ls dit maal toegekend aan Istanboel. De prijs ls bijna 1900 gulden groot. De Volkswagenfabrieken ln West- Duitsland zullen een bedrag van onge veer vijf miljard mark investeren ln uit breiding der produktiecapacltelt. De maatschappij deelde mede, dat deze uit breiding noodzakelijk ls geworden door het feit. dat in alle 100 landen, waar heen de Volkswagens wnrden geëxpor teerd, nog steeds een levertijd van ver scheidene maanden ln acht moet worden genomen Ex-premler Winston Churchill, die over twee maanden 85 jaar is, zal 6 ok tober as. een verkiezingstournee door zijn kiesdistrict Woodford, ln het graaf schap Essex maken. Hierna zal hij zijn kiesdistrict nog een- of tweemaal bezoe ken. De Amerikaanse autoriteiten over wegen metalen en mineralen ter waarde van ruim drie miljard dollar, die als over tollig worden beschouwd, nog vast te houden ln afwachting van het resultaat van een nieuw onderzoek naar de ge volgen van een kernoorlog, zo heeft de onderdireoteur van het bureau voor de fensiebehoeften, Roy Price, gisteren te Denver verklaard. Volgens hem zou het wel een jaar duren, voordat h$t rë- uog wel sultaat i VRIJDAG Lakenhal: K. en O. Concert Mildred Dllllng (harpiste). 8 uur nam Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Vrou wenbond .Spr. ds. C. A. van Harten van Delft. „Wat zegt de bijbel over blijd schap?" 8 uur nam Van der Werfpark. Concert Leidsch Politle-muzlekgezelschap. 8 uur nam. VeemarktVebo- Jongerenwedstrljden. 8 uur voorm.12 uur 's middags. Waaggebouw: Zuivelshow. Leiderdorp: Gebouw Eikenlaan N.C.V.B. Spr. as. G. van Duinen uit Was senaar. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Clubhuls. Oosterkwartier (Borneostr.) Officiële opening Dahllaver. ..Johan Ma ter" en Fruitteeltclub „Prof. Ir. Sprenger" 3 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10—11 uur voorm. Bijbelstudie: 1112 uur voorm., prediking ds. K. C. van Oossanen. Garenmarkt: Excursie Ver. „Oud-Lel den" naar poldermolens bij Hoogmade en Rljpweterlng. 1.15 uur nam. St.-AntonlusclubhulsCabaret-avond S.R.O. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Cabaretrevue P.V. „De Royalisten". 8 uur nam. Waaggebouw: Zuivelshow. Zwarte Pad 32: Opening Buurthuis „Noord". Leldse Volkshuls. 3 uur nam. ZONDAG BreeBtraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J Robert. 2.30 uur nam. Pieterskerk. Jeugddienst ter Inleiding van winterseizoen hervormd jeugdwerk. Spr. ds. J. N. de Ruiter. 10 uur voorm. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Artls. 9.24 uur voorm. Volkshuls: Poppentheater „Harlekijn" speelt „De toverfontein". 3 uur nam. MAANDAG In den Vergulden Turk: Genootschap NederlandEngeland. Spr. A. J. P. Taylor: „De hedendaagse Britse pers". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Lezing Simon de Waard voor Ned. Chr. Reisver. over: „Tus sen Grieken en Goden". 8 uur nam. DINSDAG Prediker: Spreker evang. Joh. Maas- bach. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O. rondleiding Zuldzeetentoonstelling. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 ^-12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur Lakenhal: Groepstentoonstelling Neder landse Kring van tekenaars (tot 5 okto ber). DE BIOSCOPEN Trianon „De lord, de lady en de but ler". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uuit zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. VOOR DONDERDAG 17 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. AVRO: 7DO Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V .d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Radiofllharm. Ork. en solist. 12.00 Zang en plano. 12.25 Marlnlerskapel. 12.30 Land- en tulnb^neded. 12.33 Llcnte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole-ork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Cello en plano. 1430 Gram. 15.00 Log boek Bevrijding 1945. 15.40 Gram. 16.00 Gevar. progr. 17D0 V. d. Jeugd. 17.30 Dans- muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Jazzmuz. 19.15 Gram. 9.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Salzburger Festival 1959: Koor, ork. en sol. 21.35 Gevangene in vrijheid, klankb. 22.00 Gram. 22.10 Act. 22.25 Lichte muz. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.25 24.00 Discotaria. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 1239 Act. en Hudsonherden- klng in Amerika, rep. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 1330 Lichte muz. 13.40 Dans- muz. en zang. NCRV14.00 Ork.conc. 14.30 Philharm. Ork. en solist. 15.30 Trompet en orgel. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Koor zang. 17.00 V .d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Kinderkoren. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Muz. v. blaasinstrumenten. 18.50 Sociaal perspec tief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 CHU, pol .caus. 20.00 Muzikale caus. 20.15 Voor portaal der bevrijding, documentair klank beeld. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodieken- parade. 22.10 Orgelconc. 22.45 Avond overdenking .23.00 Nws. 231524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 2030 Filmprogr. 20.50—22.50 T.v.-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 13.40 Voordr. 14.00 Lichte muz. 14.30 Exits and entrances. 15.00 Lichte muz. 15.45 Gevar. progr. 16.15 Kritieken. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gesprek. 19.30 Coast and country. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Gesprekken 21.45 Gevar. muz. 22.30 Voordr. 22.45 Caus. 23.00 Nws. en weerber. 23.0023.36 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Orgelspel. 12.30 Nws. Daarna: progr. v. d. arb. 13.00 Gevar. muz. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Ultsl. v. races. Daarna: theater- en fllmmuz. 17.30 Nws. en gevar. muz. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en vragenbeantw. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Vragenbeantw. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nw6. en pianospel. 23.56 24.00 Nws. Xordwestduitscher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Klass. muz. 19.00 Nws. 20.00 Hoorsp. 21.00 Jazzmuz. 21.45 Nws. 22.10 Kamermuz. 23.15 Ork.conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.10 Gram. 14.25 Festival v. Carcassonne. 16.40 Gram. 17.15 Orgelrecital. 18.30 en 19.16 Gram. 20.00 Ork.conc. 21.40 Nwe. gram. 22.25 en 23.35 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Amus.muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koer sen. 16.02 Franse les. 16.17 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Davidfondsllederen. 18.30 V .d. sold. 19.00 Nws. 19.30 en 19.40 Gram. 20.00 Belaard- conc. 20.30 Gram. m. comm. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Duitse volksmuz. 22.30 Gram. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.30 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.00 en 14.30 Gram. 15.30 Gram. 15.40 Operamuz. 16.05 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Barok- Advertentle! Voor Leiden en omstreken Gebr. B. H en J. Huisman Wielmakerst. 23 hk. Levendaal 80 telefoon 22962 Luxor „Houseboat". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lhlo „Opstand der Gladiatoren". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Casino „Het veld van eer". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Spionagecomplot Hongkong". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Brood en wijn". AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Te Lelden ls geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807 BU geen gehoor bij Uw halsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelcfoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z. -Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg ParUa Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca zwaar bew. zwaar bew. mistbank, licht bew. zwaar bew. mistbank, mist half bew. zwaar bew. lioht bew. onbewolkt onbewolkt lloht bew. motregen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. weerlicht mist licht bew. zwaar bew. zwaar bew. lloht bew. mist zwaar bew. onbewolkt onbewolkt half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt ei bö "2 I 0 0&E c w.stll 19 8 0 nno 6 18 15 0 wstll 19 10 0 ono 4 21 12 0 w-stll 18 10 0 w^tll 20 5 0 wstil 22 4 0 Wstil 24 9 0 no 4 24 11 0 wnw 6 12 -1 0 nw 6 17 3 11 nnw 1 23 5 0 n 4 17 11 0 zw 1 16 6 0 no 4 21 13 0 w.«tll 24 11 0 o 2 24 13 0 W.sttl 28 16 0 O 4 27 18 9 wstll 24 12 0 W-stll 23 16 0 W 6 22 10 0 Ozo 2 27 10 0 zzw 2 23 12 0 wstll 24 12 1 w.stil 24 w.stll 24 11 0 w.stll 22 wzw 1 20 11 ono 1 28 18 ZO 1 24 14 ono 2 25 13 W*til 28 15 lino 4 29 17

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2