Laatste nieuws STADSNIEUWS Freud was bewonderenswaardig in het dragen van pijnlijke ziekte Beurs van Amsterdam Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 15 september 1959 Derde blad no. 29548 Aanbesteding polikliniek DE TROONREDE Oude en jonge traditie v (Van onze t.v.-medewerker) Jong nog is de traditie van het op de televisie brengen van de plechtigheden rond de opening van het zittingsjaar van de Staten-Generaal, met als hoog tepunt net uitspreken van de Troon rede door Hare Majesteit de Koningin. Nog priller is de gewoonte van de hoofdredactie van het Leidsch Dagblad om haar televisie-medewerker opdracht te geven een verslag van die uitzending VOORSCHOTEN POSTDUIVENNIEUWS De Postduivenvereniging „De, Zwa luw" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven (Navluchten), vanaf Vil voorde, afstand ongeveer 134 km. In concours 153 duiven. Gelost 9.15 uur met n.w. wind. Aankomst eerste prijsduif 11.29.18 uur, snelheid 996.10 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 11.42.51 uur, snelheid 904.56 meter per minuut. De prijzen werden als volgt be haald J. P. v. d. Assem 1-5, H. v. d. Wal 2-7, M. Paardekooper 3, A. de Graaf 4, A. G. Kleiweg 6-8, P. N. van Wissen 9-10. WARMOND te maken; direct, heet van de naald, om de lezers, die 's middags verhinderd waren het schouwspel gade te slaan, voor te bereiden op hetgeen hun te waohten staat, wat zij straks na het NTS-journaal op telerecording kunnen meebeleven. Wat U dan wel en niet zien zult, daaruit doen we dan nu maar een greep. De commentator, Dick van Bom mel, blijft achter de schermen, maar we noemen hem graag met eer, omdat als we ons goed herinneren tot heden verschillende commentatoren, tenminste twee, deze functie vervulden. Hij deed het dus alleen en zonder meer goed. Verder was er nog meer nieuw, zoals de nieuwe vice-president van de Raad van State, professor Beel in toga. Verder (maar de kijker doet er goed aan om er scherp op te letten, want ons is het eerlijk gezegd ontgaan) heeft Hare Majesteit zich getooid met het ter gele genheid van haar 50ste verjaardag als nationaal huldeblijk ontvangen platina- armband-horloge. In het begin van de uitzending zal de kijker zich misschien afvragen, waarom er geen close-up van de Vorstin werd gegeven, maar even ge duld dan maar. want dat komt dan nog wel. Indien men zich dan gaat afvragen, waarom Prinses Irene niet eens van dichtbij getoond, dan zal men al snel merken, dat ook aan die stille wens al vlug voldaan wordt. Prins Bernhard ziet men echte alleen in grotere „shots"'. Als Van Bommel gaat vertellen, dat profes sor Anema, die vorig jaar in toga was gestoken, er nu heel anders uitziet, nl. in ambtskostuum is gekleed, dan doet men goed hem niet te geloven, want het is oud-minister Gerbrandy, die met In Haarlem werd onderhands -aanbe steed de bouw van de nieuwe polikliniek voor interne geneeskunde te Leiden, waaraan wij zaterdag ji. een uitvoerige beschouwing wijdden. Er waren zes maatschappijen uitgenodigd. De in schrijvingen waren: N.V. De Kondor (A'dam) f. 10.590.000, A.BM. (A'dami f. 10.463.000, Bredero's Bouwbedrijf (Utrecht) f. 10.362.000, Auxeltra S. A. (Brussel) f. 10.083.000, Ingenieursbur. v. Bouwnijverheid (Oegstgeest) f 10.058.000 en als laagste de Hollandse Beton Maatschappij A'dam) f. 9.781.000. De gunning van de bouw. die zeer spoedig kan beginnen, is nog aangehouden. Het gold hier uitsluitend v bouw van het betonskelet. Op het kruispunt Kippenbrug- Apothekersdijk-Stille Rijn-Vrouwensteeg werd gistermiddag 'n 15-jarige wielrijder, die geen voorrang verleende, aangereden door een vrachtauto uit Zoeterwoude. Met een gebroken rechteronderbeen moest de jongen in het Academisch Zie kenhuis worden opgenomen. Op h^t kruispunt Oude Vest-Mare- dijk-Lange Mare verleende gistermorgen een 23-jarige bromfietser geen voorrang aan een auto. De man kwam te vallen en liep een heupfractuur op. De brom fiets en de voorzijde van de auto kregen schade. zijn ambtgenoot professor Cleveringa staat te praten. Dat was het dan voor dit keer. Niet 's morgens, zoals werd opr gemerkt, maar in de stralende middag van de derde dinsdag van september 1959. toen wederom een oude traditie tot leven kwam op het nog jonge, maar toch al een beetje naar de volwassenheid toe gegroeide massacommunicatiemiddel de televisie, waarvoor de Troonrede in uit zicht stelde: meer zendtijd. ZIEKENDAG VAN „ZONNEBLOEM" Morgen wordt in de parochie van St.- Willibrord de jaarlijkse ziekendag onder auspiciën van -de Stichting „Zonne bloem" gehouden. BEJAARDE FIETSER OVERLEDEN In de St.-Ursulakliniek is gisteren overleden de 78-jarige heer H. van Ees, gewoond hebbend aan de Buurtweg, aan de verwondingen die hü opliep bij een verkeersongeval. De heer Van Ees werd vorige week donderdag, toen hij plotseling per fiets de Stoeplaan bij de Sophialaan overstak, aangereden door een personenauto. Aanvankelijk lieten de gevolgen zich niet zo ernstig aanzien en werd het slachtoffer naar het ge meente-ziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag overgebracht. Later verer gerde zijn toestand en werd opname in de St..-Ursulakliniek noodzakelijk. Daar is de heer Van Ees gisteren overleden. DUIVENSPORT „De Gevleugelde Vrienden" Wed vlucht met oude en jonge duiven van uit Vilvoorde, afstand plm. 130 km. In concours 95 vogels, die gelost werden om 9.15 uur. Aankomst 1ste duif om 11.25.56 uur. De uitslag was: J. M. Bredeveld 1- 2-4, J. C. B. Bredeveld 3-10, L. Bloot 5, P. G. Leeuwen 6. W.C. Remmerswaal 7, E. Bredeveld 8, J. P. Bredeveld 9. HM. de Koningin hedenmiddag in de Ridderzaal tijdens het uitspreken van de Troonrede. Concertgebouworkest in 1961 weer naar Montreux Burgerlijke Stand Getrouwd: J. de Winter 26 jr. en C. E. S. Hoogeveen 25 jr. Overleden: H. A. van Hees, 82 jaar. WASSENAAR Jubileumtentoonstelling Pluimveever. Wassenaar De Pluimveevereniging Wassenaar zal ter gelegenheid van het 35-jarig be staan op 1, 2 en 3 januari a.s. een gro te tentoonstelling organiseren van ko nijnen, hoenders en sier- en postduiven. Op een huishoudelijke vergadering, die gisteravond in „Het Wapen van Wassenaar" gehouden werd, deed de voorzitter, de heer H. Jongeneel, mede delingen over de voorbereidende werk zaamheden. Om deze lustrumtentoon stelling een gezonde financiële basis te geven zal een loterij georganiseerd wor den met belangrijke hoofdprijzen zoals een bromfiets en een radiotoestel. Besloten werd, het aantal hoofd- ere prijzen, dat op de tentoonstelling zal worden uitgeloofd, uit te breiden. Het bestuur wordt bij de voorbereiding van de tentoonstelling bijgestaan door een commissie van bijstand van drie leden. De keurmeesters, die voor de tentoon stelling werden aangezocht, hebben zich intussen beschikbaar gesteld. Op de vergadering werden voorts de prijzen uitgereikt, die op de onlangs gehouden tafelkeuring gewonnen wer den. Deze tafelkeuring die wat de jonge sierduiven betreft een experiment was, is een succes geworden. Het volgend jaar zullen konijnen in de klassen A en B afzonderlijk worden beoordeeld. Jaarvergadering Kieviten De Wassenaarse Hockey- en Cricket- clug „De Kieviten" heeft onder voorzit terschap van de heer J. W. van Veen de jaarlijkse algemene ledenvergadering ge houden. In een inleidend overzicht her innerde de voorzitter eraan, dat het af gelopen clubjaar belangrijk was niet zo zeer door de prestaties op het hockey veld, als wel door de materiele voorzie ningen die aan de Kieviten-accommo datie getroffen werden. Het clubhuis werd belangrijk vergroot en voor het eerst kon ook het vijfde veld in gebruik genomen worden. De Kieviten zijn een ryke vereniging, aldus spreker rijk wat bezittingen betreft, maar de liquiditeit laat wel te wensen over, als gevolg van grote investeringen in de laatste jaren. Het jaarverslag van de secretaresse, mej. G. E. Kretzschmar, maakte melding van een ledental van 331, waarvan 145 junio ren. Van de elftallen werden dames 3, dames 5 en heren 5 kampioen. Mej. M. Vigeleyn Nikijuluw bracht het totaal aantal door haar gespeelde interland wedstrijden op 15. Het jaarverslag van penningmeester H. Kolff sloot met een* nadelig saldo van ruim f. 1000,Op de begroting voor het volgend seizoen is een tekort geraamd van f. 1500, Nadat de heer Lambers een verslag van de cricketafdeling had voorgedra gen, besloot de vergadering na enige dis cussie het entreegeld voor nieuwe leden te verhogen. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat in de pjaats van de heer B. v. d. Bosch, dié zich niet herkiesbaar ge steld had, gekozen werd i de heer J. van der Pool. Na de verkiezing van de ver schillende commissies, o.m. van een feestcommissie, werd de beker voor de „best «geklede Kievit" uitgereikt aan Astrid Keers en de scheidsrechtersbadge aan G. v. d. Molen. Aan het slot van de vergadering volgde de traditionele bloe menhulde aan-leden, die zich in het af gelopen jaar weer bijzonder verdienste lijk gemaakt hebben voor de club. Wachtmeester ontkent De vierde gearresteerde wachtmees ter van de verkeersgroep der Rijkspo litie te Amsterdam heeft ontkend be trokken te zijn geweest bij de omko- pingsgevailen, waarvoor eerder drie van zijn collega's die wel hebben bekend werden aangehouden. Na gisteren voor de Officier van Justitie en de Rechter-commissaris te zijn geleid is ook hij ongesloten in het Huis van Be waring. Het- onderzoek van de Rijks recherche in deze corruptiezaak is nog niet geëindigd. Nederlandse legionairs door Algerijnen vermoord Naar het Franse Persbureau AFF meldt zijn twee Nederlandse jonge mannen, die een jaar geleden in het Franse Vreemdelingenlegioen dienst genomen hebben, door Algerijnse op standelingen doodgeschoten. Zij be hoorden tot een groepje van vijf legiocnsoldaten, die in de lente gede serteerd zouden ziin en die door leden van de F.L.N. (Front de Liberation Nationale) bij Mecheria volgens me dedelingen van een naar de Fransen overgelopen rebel zoudep zijn ver moord. De Nederlanders zijn Robertus -van der Eem, in 1940 in Nijmegen geboren, wiens ouders jaren geleden naar St.- Michielsgestel zijn verhuisd en Lam- bertus Nicolaes, die in 1937 in Maas tricht geboren is. Hij is een jaar gele den uit de registers van de burgerlijke stand in deze gemeente geschrapt, we gens vertrek naar Frankrijk. Onderhoud Luns-Mcelroy Minister Luns heeft gisteren een be zoek gebracht aan de Amerikaanse mi nister van Defensie Mcelroy in diens ministerie. De minister was zondag uit New York in Washington aangekomen. Hij staat, naar bekend aan het hoofd van de Ne derlandse delegatie naai? de Algemene Vergadering der V.N. Gestolen brandkast opgevist Uit het water langs de Slachbhuiskade in Den Haag is gisteren opgehaald een ongeveer 600 kilo wegende brandkast. De Haagse politie werd van de vondst in kennis gesteld en legde er beslag op. Om na te gaan wie de eigenaar was, werd er aan de voor- en achterzijde een gat in gebrand. De inhoud bleek te be staan uit de boekhouding van de firma Bezemer aan de Buitenwatersloot te Delft, waar de brandkast op 22 augustus j.l. bü een inbraak was gestolen. Hoewel de boekhouding ernstig van het water te lyden heeft gehad, kan zij nog wel worden ontcijferd. De brandkast zelf is echter niet meer te gebruiken-. Lancering van Vanguard werd uitgesteld De laatste Vanguard-raket die ge bruikt zal worden om een onderzoek in de kosmische ruimte in te stellen zou vandaag van de basis in Cape Canaveral worden gelanceerd, doch deze lancering is op grond van technische moeilijkhe den uitgesteld. Deze Vanguard zal trachten een 45 kilo wegende satelliet in een baan te brengen teneinde om het magne tisch Veld van de aarde te meten en in lichtingen te verzamelen over straling van de zon en van de bombardementen van meteorietdeeltjes. De lancering zal de experimenten met de een-en-twintig-en-een-halve meter lange raket tot een einde brengen. Des kundigen deelden mede dat de tweede en de derde trap van de Vanguard voor taan gebruikt zullen worden in de Atlas- Able-raket waarmee gepoogd zal wor den een satelliet van 170 kilo in een baan rond de maan te brengen. Dit zal waarschijnlijk tussen twee en vier ok tober geschieden. Zij zeiden voorts dat als de lancering van de „Atlas-Able" zal slagen, dit een nog groter succes zal zijn dan het zen den van een raket naar de maan omdat de „Atlas-Able" een camera mee zal voeren die foto's van de maan zal ne men, ook van de „achterkant" die nog niemand ooit gezien heeft. Minister Klompé heeft gisteren in,versierde woonwagen het kamp Den Bosch een regionaal woonwa- binnen. genkamp geopend. Zij leidde een Hij bleef altijd opgewekt en goedlachs (Van onze Weense correspondent) Sigmund Freud, de grondlegger van de psy- cho-analyse, heeft een bewonderenswaardig voorbeeld gegeven «an levensmoed en opge- wektheid. Reeds in 1917 openbaarden zich ver schijnselen van mond kanker, die voorlopig verdwenen, maar n 1923 in kwaadaardige vorm terugkeerden on twintig chirurgische in grepen noodzakelijk maakten. Het gevolg was, dat het gebeente van zijn gehemelte moest worden verwijderd en een kunstgehemelte werd aangebracht, waardoo- de geleerde grote last had bü het spreken Toch bewaarde mj zijn goede humeur en zelfs zijn kwinkslagen. Toen hij een Franse toespraak moest houden en daarbij jrote moeilijkheden had. verontschuldigde hij zich „miin kunstgehemelre praat schijnbaar niet graag Frans". Een latere operatie bracht aanmerkelijke ver betering, zodat hij ein delijk weer zijn sigaartje kon roken. Nadat hem in Frankfort de Goethe- prijs was uitgereikt, ver klaarde hij, dat hij lie ver een goed kunstgehe melte had gekregen. In zijn laatste levensjaren maakte hij nog een reis naar Italië om zijn vrouw de kunstschatten van Rome te laten zien. Op dat ogenblik schreven enkele Italiaanse bladen, dat hü reeds was gestor ven. Hy maakte de inva sie van Hitier nog mee en daar hü jood was, werd hü door de S.S. las tig gevallen. Hü mocht Oostenrijk weliswaar ver laten, doch eerst nadat de S.S. zün brandkast had leeggeplunderd. Toen hij hierover een schriftelijke verklaring moest afleggen, dicteerde hij: „Ik kan de S.S. bij iedereen ten zeerste aan bevelen". Zün laatste levensda gen bracht hü in Londen door. waar hü twintig jaar geleden in de maand september is gestorven. Hij was toen 80 jaar. Zün kwaal noemde hij ..mün goede en trouwe kanker, waarmee ik nu al zestien jaar het leven deel". Ondanks de groot ste pijn werd hü niet on geduldig en weigerde zelfs pünstillende genees-, middelen in te nemen, omdat hü zün heldere denken wilde bewaren. Zün levenswijsheid vatte hü in de volgende woor den samen: „Het leven te verdragen blüft de plicht van de mens". Zevende tv-avond nu nog in beraad Had de regering de televisie 20 uur zendtijd per week toegestaan, dan had den de kükers op een dagelijkse tele visieavond kunnen rekenen. Nu het per 1 januari a.s. 18 uur wordt is men in NTS-kringen wel verheugd over deze verruiming, maar of nu ook de maan dagavond gevuld kan worden, blijft nog in beraad. Men staat nu voor een geheel nieuwe situatie en deze is nog niet be keken op een zendtüd van 18 uur. Het betekent dan immers, dat er op andere avonden „beknibbeld" moet worden. Het streven is echter wel om ook de zevende avond per 1 januari in de ether te doen komen. In NTS-kringen is men over de aangekondigde verruiming van financiën en zendtijd zeer verheugd, vooral thans een vier jarenplan is voor gelegd (in 1963 30 zenduren» en de kijk gelden mede ten gerieve van de tele visiemogelijkheden zullen worden ver hoogd (tot 40 gulden met een overgangs- retributie van 36 gulden). Dit beleid op langere termijn maakt het de televisie mogelijk meer concrete plannen op He stellen. Of populair gezegd: men weet thans waaraan men toe is en de toe wijzing is niet direct tegengevallen. Voor de NTS is thans tevens de tüd aangebroken met vaart aan haar bouw plannen td beginnen. Uiteraard is thans nog niet te zeggen wanneer met de bouw van deze nieuwe studio's (te Hil versum) begonnen kan worden, maar de tüd van de werkelijke opbouw van het t.v.-apparaat is thans toch wel aange broken, aldus het NTS-commentaar. Er is ook geen twüfel aan, dat langzaam aan meer en meer diensten van de NTS uit Bussum naar Hilversum zullen wor den overgebracht. Prinses Misjiko in blijde verwachting, meldt Tokio Het Japanse Hof heeft vandaag offi cieel meegedeeld dat Prinses Misjiko in maart een baby verwacht. In strijd met de traditie van het Keizerlijk Huis zal de Prinses zelf haar baby voeden. Prin ses Misjiko en Kroonprins Akihito tra den in april in het huwelijk. Het was de eerste maal dat een lid van de Keizer lijke familie met 'n niet-adellük iemand in de echt werd verbonden. Russische atoomijsbreker maakt eerste reis De Russische atoomüsbreker „Lenin", die de afgelopen dagen na een proef vaart in de rivier de Newq voor anker lag, is vandaag zün eerste reis begon nen. De energie voor dit eerste door atoom kracht gedreven oppervlakteschip wordt geleverd door drie kernreactors. De „Lenin" zou verscheidene jaren kunnen varen zonder nieuwe brandstof in te nemen en de krachtigste ijsbreker ter wereld zijn. De machines hebben een vermogen van 44.000 pk, dat het vaar tuig in staat stelt door üsvelden van ongeveer twee meter dikte te blüven varen. Sovjetrussische geleerden hebben gezegd, dat de „Lenin" zün weg direct naar de Noordpool kan banen. Er gaan speculaties dat de Sovjetrussische auto riteiten de „Lenin" een of andere spec taculaire missie hebben gegeven, die de fantasie der mensen prikkelt op het openblik dat premier Kroesjtsjef in de V.S. is. BEURSOVERZICHT Lagere, stille markt Amsterdam, 15 september De effectenbeurs was vandaag eerder in mineur hetgeen in de eerste plaats een gevolg was van het teleurstellende verloop van Wall Street. De gebeurtenis sen in verband met het Russische bezoek aan Amerika, de lancering van de maanraket, de nog voortdurende sta king in de Amerikaanse staalindustrie zijn alle factoren die de bèleggers hui verig maken. Vandaar dat het aanbod, hoewel dit niet groot is, al gauw in staat is de markt te drukken. Dit miste zün invloed niet op het Damrak, waar Het Concertgebouworkest is gister avond per Lorelei-express teruggekeerd uit Montreux. Het orkest heeft zün reeks van zes concerten, die het daar in het programma van de Septembre Mu sical heeft gegeven, besloten met een uitvoering van de Eerste Symfonie van Mahler onder leiding van Paul Klecki. Het concert werd behalve door vele Europese zenders, door een groot aantal Amerikaanse radiostations overgenomen. De leiding van het festival heeft tüdens een aan het orkest aangeboden souper in het kasteel Chillon officieel mede gedeeld dat het Concertgebouworkest is uitgenodigd in september 1961 wederom deel te nemen aan de Septembre Mu sical te Montreux de koersen van de internationale fond sen over de gehele linie op lager niveau kwamen. Kon. Olie lag ongeveer op het niveau van Wall Street n.l. f. 162, hetgeen een verlies van gisteren betekende van ruim f.1. Philips was een viertal punten la ger, Unilever herstelde na 6381.- tot 641. AKU was zwak gestemd op 371%. In de Scheepvaarthoek ging vrüwel niets om. Aandelen KNSM waren licht aangebo den. Van de cultures moeten wederom certificaten Delimaatschappü genoemd worden die tot beneden f. 170 inzakten. Alles ging echter gepaard met zeer be perkte affaire. Voor twee claims was het vandaag de laatste dag van verhandeling n.l. Misset en Wessanen. Vooral de claims Wessa- nen zün vrij druk verhandeld. Ned. Staatsfondsen weinig veranderd. De markt sloot stil met beperkte schomme lingen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 15 september Londen 10.59%—10.60; New York 3.771S—3.87A; Montreal 3.96"»3.97%; Parüs» 77.05 77.15; Brussel 7.55%7.55%; Frankfort 90.32%—90.37%; Stockholm 73.03%— 73.08%; Zürich 87.34%—87.39%Milaan 60.91%—60.96%; Kopenhagen 54.78%— 54.83%; Oslo 52.93%—52.98%Wenen 14.64%-14.65%; Lissabon 13.20%-13.22% Ankara 3.76%—3.77%Praag 52.84—5254 Dinsdag 15 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 100% 100 A Ned '59 4% 100% 100 A Ned '53 3% 95B 95 Grootboek obl 3% 80 Ned '47 3% (3) 93 GB 93% Ned '51 3% 96% «led '53 (3%) 94% 94 A Ned '56 3% 94% 94% Ned '48 3% 89 89", Ned 59 4% 98UGL 98%GB Ned '54 3% 89 B 90 Ned '55 I 3% 89% 90 Ned '55 H 3% 91 %B 91% B Ned "37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 92%GL 91% Investeringscert 3 9711 97 }i Ned 62-64 3 98%GB 99 A Indië '37 A 3 94% 94% Grootboek '46 3 89%OB Ned WB 6% 110% 110% ACTIEVE AANDELEN Clt Handl en ind B 42% 42% Nat Handelsbank 164 162% Ned Handelmü 243 244 Amst Rubber 96% 96% HV.A 149 %GB 149% Senembah 205GB 205GB AKU 375% 370" Berkel's Patent (v.) 266GB 267 Calve Delft cert 648 650GB Deli Mü en <Ver) 170.90 169.50GB Kon Pap v Gelder 247 244 Hoogovens cert 569GB 570GB Miiller en Co NB 314% 315 Ned Kabelfabr 398GB 400GB Philips 642% 638 Philips pref 245GB 245 Unilever 644 641% Wilton Feyenoord 215% 215 BUiton 2de r 343 342% Dordtse Olie gew 725 725GB Kon Olie (f20 164.50 163 idem (50 f 20—16350 162 Holl Amer lijn 163 163 Java China Paket 151% 151% KL.M 125 124 Kon Ned Stmv Mil 161GB 160% Kon Paket Mü 129%GB 129% Stoomvaart Mü Ned 167% 169% Nievelt Goudr eert 140% 141 v Ommeren eert 248% 245 Kon Rott Lloyd 152% 150 Ned Scheepv Unie 141% 141% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3.. 94% 94% Idem 48 '3%) 94% 94% R'dam *52-1 (4%) 98% 98% Idem *37 I-m (3%) 94% HPTT» *38-1 T3%> Bankwezen Bank N G '58 (5%) 105 104*1 fd N WB '52 (4%) 98B 99 Industr Obligaties Philips Dollarlng '51 97% 97% Premieleningen A'dam 53 3 97 A'dam 51 2% 89 89% A'dam '56 I 2% 82 82% A'dam 56 II 2% 92% 93 Eindhoven '54 2% 72% 82% Enschede '54 2% 81% 82 Den Haag '52 I 2% 88% Idem II 2% 87% 87% R'dam '52 1 2% 89% 89% Idem II 2% 89 89% Idem '57 2% 98% 98 Utrecht '52 2% 91% Z-Holl 1957 2% 98% 9SA NIET ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnsteliingen Robeco 210 210 Amst Bank 325% 324% HBU eert 248% 248 Rott Bank 295% 295% Twentsche Bank 272 270 Industrie Ondernemingen Albert HeyD 395 390 Borneo Sum H Mij 71% 71% Ned G en Sp fabr 296 296 Kon Ned Grofsm 157% 157% Internatio 137 137% Int Kunststoffenind 48 Letdse Wolspinnerij 380 373 Rott Droogdok Mij 635 Sifckens Lakfabi '53 609 Ned Mii Walv vrt 116 117 Zaalberg 135B 143B Ins bur v Bouwnüv 260 257 Spoorwegen ueli Spoorweg is^Ü 871. Amerik fondsen Canadian Pacific R 27A 26li Intern Nickel 94% 94 Anaconda 6311 62% Bethlehem Steel 56 54% Cities Service 53 A 52%exd. Genera] Motors 55A 54% Kennecott 97 96% Republic Steel 78% 78% Shell OU 77% 76 Union Pacific 30% 30% Un Stetes Steel 103% 101% Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving AandeleD VK 14/9 Edelmet Kon AA 76% 76% Pref w.a Idem 85 83% ■7iprt.rolas B 340L Holl Constructie 430L 425L Ver Touwfabrleken 285 284 Wernmk's Betonm 139 140GB •-'«41. TVyfjpJ

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9