Ministeriele nota aan Kamer over voorzieningen voor studenten In bijzonder van sociale aard Ds. H. de Valk op 30 september 25 jaar predikant Geref. Kerken VERVALST RIJBEWIJS ALS „CURIOSITEIT" KOST FL. 75 Rijden niet rijbetvijs van de buurman iets goedkoper: fl. 50 Loop der bevolking te Leiden DINSDAG 15 SEPTEMBER 1959 De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen een tweede nota inzake voorzienin gen ten behoeve van studenten. Bij de behandeling van de eerste nota deed de minister de toezegging een deskundige commissie te zullen instellen, die hem van advies zou dienen omtrent de genoemde voor zieningen. Deze commissie onder voorzitterschap van prof. dr. F. J. Th. Rutten bracht op 22 november 1956 haar rapport „Voorzieningen ten behoeve van studenten" uit. In de onderhavige nota heeft de minister gemeend zich te moeten beperken tot de studentenvoorzieningen van meer sociale aard. Twee voornaamste oorzaken, die de overheid voor de noodzaak hebben gesteld, thans aandacht te besteden aan zowel de financiële als andere omstandigheden van de student zijn het vergeleken bij de jaren van voor 1940 sterk teruglopen van het aantal personen dat financieel in staat kan worden geacht hun kinderen een universitaire studie te laten volgen en de behoefte van de maatschappij aan een steeds groter aantal academisch gevormden. Als men bovendien ziet, dat het aantal studenten voor 1940 ruim 12.000 bedroeg, dit aantal thans meer dan 30.000 bedraagt en volgens berekeningen in 1970 ten minste 56.000 zal bedragen is het vooral begrijpelijk, dat in de toekomst aan een krachtig beroep op de over heidsfinanciën niet valt te ontkomen. Geen inbreuk op vrijheid In verband met de bepaling van het subsidiebeleid moet de aan studenten te verlenen steun worden onderscheiden in individuele steun of directe steun en collectieve voorzieningen. Voor zover door de collectieve voorzieningen de studiekosten in ruime zin worden ver laagd is er sprake van z.g. indirecte steun. Beide steun vormen worden door de minister ieder op zichzelf van belang geacht. De minister is voornemens, ook wanneer de voorzieningen ten behoeve van studenten een integrerend deel van de universitaire taak zullen zijn ge worden richtlijnen in de vorm van aanwijzingen te geven. Het geven van deze richtlijnen zal echter geen inbreuk mogen maken op de zozeer voorgestane universitaire vrij heid. Indien vaststaat dat de ouders of schoon zij primair de verantwoording voor de opvoeding van hun kinderen moeten dragen en zich ook financiële offers voor de studie van deze kinde ren moeten getroosten niet in staat zijn de middelen voor een universitaire stüdie zelf op te brengen zuilen studen ten die geschikt blijken te zijn voor een dergelijke studie van overheidswege tot deze studie in staat moeten worden ge steld. Soepele hantering Met betrekking tot het verlenen van Rijksstudietoelagen merkt de minister op. dat de door de commissieRuitten voorgestelde normen in de praktijk soe pel worden gehanteerd, omdat toepas sing van deze normen niet altijd een waarborg voor een verantwoorde selec tie kan bieden. Als gevolg hiervan is in de laatste jaren zowel het aantal als de gemiddelde grootte van de Rijksstudie toelagen sterk toegenomen terwijl ook een verschuiving heeft plaats gevonden ten gunste van het aantal beurzen in plaats van renteloze voorschotten. In dien het voor de studie benodigde be drag meer dan f 1.200,per jaar be draagt, zal het gedeelte boven de 1-200 gulden als beurs worden toegekend, dit om te voorkomen dat de totale studie schuld te hoog wordt, waarmee een dioor velen gevoeld bezwaar tegen het renteloze voorschot wordt opgevangen. De minister is van mening dat het werkstudentschap zoveel mogelijk moet worden beperkt. Huisvesting Het ligt niet in de bedoeling van de minister financiële hulp te verlenen in het scheppen van verenigingsruimten. Bij de huisvesting voor de studenten zal de hoogte van het subsidiebedrag RECHTZAKEN Weigering tot levering van melk De advocaat-generaal bij de Hoge Raad heeft gisteren geconcludeerd tot ontslag van rechtsvervolging, van de N.V. Zuivelbedrijf Sterovita, met ver nietiging van het desbetreffende arrest van het Hof te Amsterdam, waarbij deze N.V. tot f. 500 boetè is veroordeeld om dat zij had geweigerd aan een Amster damse kruidenier, die een vergunning voor melkverkoop had, melk te leveren, waartoe zij krachtens een ministeriele beschikking verplicht zou zijn. Mr. van Oosten oordeelde, dat de Hoge Raad niet zal toekomen aan een beoor deling van de rechtsgeldigheid der be treffende beschikking omdat het Hof het leveren verklaarde ten onrechte strafbaar heeft geacht. Het bestreden arrest geeft z.i. generlei grond voor het oordeel, dat de rechter het bewezen ver klaarde kon achten te vallen onder arti kel 15 van het kartelbesluit, (dat op de datum van de arrestwijzing reeds ver vallen was). De Hoge Raad zal op 13 oktober ar rest wijzen. Vernieling in het Café „Congostar" berecht In een zeer korte rechtzitting heeft de Amsterdamse politierechter een boot werker berecht. In enkele minuten tijd waren de verdachte en de getuige ge hoord en was het vonnis uitgesproken: acht weken gevangenisstraf waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar wegens het plegen van vernielingen in café .Congostar" aan de Nieuwendijk. De officier van Justitie had een on voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden geëist. Opnieuw 8 jaar geëist voor poging tot doodslag De officier van Justitie bij de recht bank te Amsterdam, mr. G. R- Nubé, heeft gepersisteerd bij zijn eis van 8 jaar plus terbeschikkingstelling tegen een 40-jarige keukenknecht uit Amster dam. Deze verdachte bleef ook bij de moeten leiden tot een zodanige huur prijs ,dat het met deze voorziening be oogde doel wordt bereikt, waarbij niet uit het oog mag worden verloren, dat de huur van de gesubsidieerde kamers nog altijd hoger zal liggen dan die van de laagst geprijsde kamers. De minister acht de huisvesting een van de belang rijkste onderdelen van de voorzieningen voor de studenten en meent de conclu sie waartoe de commissie-Rutten is ge komen te kunnen aanvaarden. Deze conclusie zegt o.a. dat in vrijwel alle steden waar instellingen voor hoger- onderwijs zijn gevestigd een ernstig te kort aan studentenkamers is, voorts dat de huisvesting van studenten een on derdeel van de volkshuisvesting is, dat in verband met zijn specifieke aspecten afzonderlijke aandacht verdient en ten slotte dat het niet te verwachten is, dat met de oplossing van de woningnood voor gezinnen ook de woningnood van de studenten zal zijn opgeheven. On danks het treffen van voorzieningen als de aankoop van huizen en de bouw van semi-permanente paviljoens is men er niet in geslaagd een oplossing voor dit probleem te vinden. De bouw van flats, plaats biedende aan een groot aantal studenten, lijkt de enig juiste oplossing. De financiering van voorzieningen op een dergelijke schaal schept echter een financieel probleem. Vorming Naar de mening van de minister heeft de universiteit ook wat betreft de licha melijke vorming van de student een eigen taak en verantwoordelijkheid en moet voor elke student de gelegenheid bestaan daadwerkelijk bij de lichame lijke opvoeding en de sportbeoefening betrokken te worden. Hij is dan ook gaarne bereid, aan elke Universiteit de aanstelling van de hiervoor beno digde leraren in de lich. opvoeding (sportleiders) en hulppersoneel te be vorderen. De minister is het met de commissie- Rutten ook eerls, dat de universitaire gezondheidszorg moet worden be schouwd te behoren tot de taak van de universiteit waarbij de regeling zodanig moet zijn, dat zij in de plaatselijke sfeer past en dat elke universiteit zijn eigen gezondheidszorg regelt- Tenslotte beveelt de commissie-Rut ten per universiteit de instelling aan van een raad vbor voorzieningen ten behoeve van studenten welke aanbe veling de minister gaarne overneemt. Sinds 13 oktober 1946 te Katwijk a. d. Rijn Op 30 september a.s. hoopt ds. H. de Valk, predikant der Gerefor meerde Kerk te Katwijk aan den Rijn, het feit te gedenken dat hij 25 jaar geleden in het ambt werd bevestigd. Hendrik de Valk werd op 24 april 1901 te Rotterdam geboren. Als oudste van het gezin moest hij, na het doorlopen van de lagere school, een betrekking op een handelskantoor aanvaarden en hij bleef tot 1927 in deze functie werkzaam. ZELFSTUDIE Ondertussen bereidde hij zich echter door zelfstudie voor op het staatsexa men en na het beëindigen van zijn kantoorloopbaan volgde hij nog gedu rende een jaar de lessen van de zesde klasse van het Marnix Gymnasium te Rotterdam, waarna hij in 1928 met goed gevolg het staatsexamen aflegde. In hetzelfde jaar ving ds. De Valk zijn theologische studie aan de Theologische Hogeschool te Kampen aan. In 1933 slaagde hij voor het kandidaatsexamen in de theologie. BEROEPEN In 1934 werden op Ifandiaat De Valk beroepen uitgebracht door de Gerefor meerde Kerken van Stellendam, dat toen reeds 22 jaar vakant was, en Me lissant, dat al gedurende 17 jaar geen eigen predikant had gehad. De beves tiging te Stellendam vond plaats in de ochtenddienst van 30 september 1934 door dr. A. Kuyper; in de middagdienst deed ds. De Valk zijn intrede. Op dezelf de dag volgde in de avonddienst van de kerk van Melissant zowel bevestiging als intrede: ook hier verrichtte 'dr. Kuyper de bevestiging. Reeds in 1940 werd ds. De Valk te Katwijk aan den Rijn beroepen, in de vacature ontstaan door het emeritaat van wijlen ds. H. Meijering, welk beroep echter toen niet door hem werd aan- VP~v* Hij bleef dan ook de kerken van Stel lendam en Melissant dienen tot 1946, toen na vertrek van ds. (thans dr.) J. G. Aalders naar Leeuwarden, ophieuw een beroep van Katwijk aan den Ryn volgde. Gedurende al de jaren die hij in Stellendam en Melissant doorbracht, was ds. De Valk tevens consulent van le Gereformeerde Kerk van Ouddorp. In de morgendienst van zondag, 13 oktober 1946 werd ds. De Valk te Katwijk aan den Ryn bevestigd door zjjn voorganger, ds. J. G. Aalders en deed in de namiddagdienst intrede met ^ls tekst Zach. 4 6. Tijdens zijn ambtsperiode te Stellen dam, Melissant en Ouddorp bewoog ds. De Valk zich uitsluitend op kerkelijk terrein. Dit vond zijn oorzaak in het feit dat de drie gemeenten, die het alle gedurende lange tijd zonder eigen pre dikant hadden moeten stellen, al zijn werkkracht opeisten, zodat voor werk op ander terrein geen tijd overbleef. On danks deze zeer moeilijke taak kan de jubilerende predikant echter dankbaar vaststellen dat hij in deze gemeenten veel zegenrijk werk heeft mogen ver richten. Dat hij op gevorderde leeftijd eerst het ambt aanvaardde is in dit verband een groot voordeel geweest. Tijdens zijn ambtsperiode in de drie kerken maakte hij deel uit van de par ticuliere synode te Brielle en mocht medewerken aan de totstandkoming van een nieuw kerkgebouw in Melissant. voortgezette behandeling van zijn zaak iedere schuld aan de hem ten laste ge legde poging tot doodslag op de 74- jarige magazijnbeheerder J. H. Smit aan de Wilgenweg in Amsterdam-Noord ontkennen. Uitspraak op 25 september n.s. OP ANDER TERREIN In Katwijk aan den Ryn kreeg ds. De Valk de gelegenheid zich ook buiten het kerkelijk werk in engere zin te ont plooien. Zo heeft hij een zeer werkzaam aandeel gehad in de totstandkoming van de twee scholen voor buitengewoon lager onder, de ds. J. de Liefdeschool en de Zonnebloemschool, in welke bestuur hij zitting heeft.- Ook aan de totstand koming van het prot. militair tehuis „M. A. de Ruyter" heeft hij een zeer werkzaam aandeel gehad en vervult nog steeds de functie van voorzitter van het tehuisbestuur. Als voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Kleuter onderwijs heeft ds. De Valk tenslotte nog mogen medewerken aan de oprich ting van de kleuterschool „De Kleuter hof". Tenslotte vermelden wij nog dat ds. De Valk op 19 september 1934 in het huwelijk trad en dus dezer dagen ook zijn zilveren huwelijksfeest hoopt te vieren. HERDENKING Voor beide heugelijke feiten zal men in de gelegenheid zijn ds. en mevrouw De Valk geluk te wensen op een re ceptie, die op 29 september a.s., zowel des middags als des avonds, zal wor den gehouden in de zaal achter de Gereformeerde Kerk. De kerkelijke herdenking van het jubileum zal plaats hebben in een ge- dachtenisdlenst in de avond van woensdag 30 september. y even K e r k e 1 ij k L NED .HERV. KERK Bedankt voor Wassenaar (vac. dr. H. J. Honders) J .J. F. Franck te Utrecht (na dere beslissing); voor Ammerstol C. Nie- boer, kand. te Hoogezand; voor het be roep van de classis Rotterdam-zuid als geestelijk verzorger voor het Delta-Zleken- huts W. S. Bakker, directeur Centraal So ciaal Cultureel Vormingswerk te Rotter dam; voor Houten Jac. van Dijk te Gar deren; voor Opheusden T. Langerak te Virtkeveen. Aangenomen naar Thalfang- Moorbach (Rheinliche LandeskircheH. Rietberg te Losdorp. CHR .GEREF. KERKEN Tweetal te Zwaagwestelnde L. Floor te Almelo en W. Heerma te Veenendaal. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenmoer A. C. Lan- gedyk, kand .te 's-Gravenhage. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Ds, L. MOOLHUIZEN OVERLEDEN In de ouderdom van 81 jaar ls gister middag na een kortstondige ziekte in het Diaconessenhuis te Hilversum over leden ds. L. Moolttuzen, emeritus pre dikant van de Ned. Herv. Kerk. Nadat ds. Moolhuizen in mei 1907 door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 3 november van dat zelfde jaar te Wouterswoude in de clas sis Dokkum in het ambt bevestigd. Daarna stond de thans overledene verder nog te Harich in de olassis Sneek Garijp; Minnertsga; en tenslotte nog ongeveer veertien jaar te Oostwold in de classis Winschoten, waar hem met ingang van 24 december 1943 op vijf enzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Het stoffelijk overschot zal vrijdag middag worden bijgezet op de Noorder- begraafplaats te Hilversum nadat voor af om twee uur in de aula een rouw dienst is gehouden. Voor de Leidse kantonrechter Een 45-jarige meubelhandelaar was al eens eerder voor de balie van het kan tongerecht geweest, omdat hjj „onder invloed" met zjjn auto bij een aanrijding was betrokken. Zijn rijbewijs werd destijds voor enige tijd ingetrokken, hetgeen hem niet belette om toch weer te gaan rijden. Toen de Rijkspolitie hem aanhield ter controle van de nodige papieren, kon hij toch zijn rijbewijs tonen, doch bij nadere beschouwing zag de agent, dat er met de datum van dit rijbewijs was geknoeid en spoedig bleek, dat het een oud en verlopen rijbewijs was, dat door de meubelhandelaar weer „geldig" was gemaakt. Voor de vervalsing zal hij zich nog elders moeten verantwoorden, doch gisteren stond hij terecht wegens het rijden zonder bevoegdheid. De meubelhandelaar voerde aan, dat hij het rijbewijs niet had vervalst met het oogmerk het weer geldig te maken, doch uitsluitend „als curiositeit". De officier van Justitie, mr. E. v. d. Schans, had weinig waardering voor dit ver weer en laakte de handelwijze van verdachte op zeer scherpe toon. Hij eiste dan ook f 75.boete subs. 25 dagen en als „stok achter de deur" bovendien nog een voorwaardelijke hechtenis van 10 dagen met een proeftijd van 2 jaar. De plaats vervangend kantonrechter mr. W. de Koning kon geen termen voor enige clementie vinden en veroordeelde conform de eis. Ook een 25-jarige Noordwijker was minder fraai te werk gegaan. Hij reed op een motorfiets, doch bezat geen rij bewijs. Bij zijn aanhouding verklaarde hij, dat zijn rijbewijs thuis lag. Een agent ging met hem mee en thuis geko men toonde de Noordwijker het rijbewijs van een vriend. „De manier waarop U probeerde de politie om de tuin te lei den is niet alleen zeer onnozel doch ook bijzonder misselijk", aldus de officier in zijn requisitoir. De kantonrechter tvas het hiermee volkomen eens en veroor deelde de jongeman, conform de eis tot f. 50.- boete subs. 10 dagen. „De Ryksweg 4 leek op dit moment wel een rugby-veld, waarop de Volkswa genbestuurder zijn best deed een scoo ter te vloeren". Aldus verklaarde een agent in de zaak tegen een 26-jarige di recteur uit Wassenaar. De agent reed met een patrouille-wagen achter een Volkswagen, die werd ingehaald door een scooter. De Volkswagenbestuurder haalde op zijn beurt beide voertuigen weer in en week plotseling naar rechts uit. De scooter werd „gevloerd" en ern stig beschadigd. De agent zag een en ander gebeuren. De chauffeur had wei nig tot zijn verdediging aan te voeren en kon niet verklaren waarom hij zo had gehandeld. De eis was niet mild: f. 75 boete subs. 25 dagen. Het vonnis was conform de eis. GEEN VOORRANGSBORDEN Een 30-jarige buschauffeur stond te recht omdat hij met zijn bus op de brug aan de Teylingerweg te Sassenheim een hem tegemoetkomende auto had ge raakt. Zowel de chauffeur als de bena deelde partij (tevens getuige) beklaagde zich erover, dat op de smalle brug geen voorrangsborden waren geplaatst. Bovendien, aldus hun verklaring, had de aanrijding midden op de brug plaats gevonden en niet op de afrit, zoals de situatie-schets van de verbalisant aan gaf. De officier vond hierdoor aanlei ding vrijspraak te vragen, waarbij de kantonrechter zich aansloot. Een 22-jarige tuinder uit Roelof- arendsveen had in open water gezwom men en kreeg een proces-verbaal. Tei^zitting verklaarde hij, dat hij niet wist, dat hij daar niet mocht zwemmen. „Ik moet me toch érgens wassen", zo zei hy. Al spoedig kwam echter uit, dat hij wel degelijk wist, dat hij in overtre ding was geweest, want hij had des tijds tegen de verbalisant gezegd, dat hij de volgende dag weer zou gaan zwem men en had inderdaad toen weer een proces-verbaal gekregen. ,.U moet spor tief blijven en er niet om heen draaien" aldus de officier, die f. 5.- boete of 2 dagen eiste. De kantonrechter maakte er f. 1.- of 1 dag van. „Hoe moet het nü met die andere bekeuring?", wilde verdachte weten. „Daar hoort U nog wel van". By een betrouwbaarheidsrit ten bate van een liefdadig doel, zorgde een 38- jarige Leidenaar met zijn bestelwagen voor de bevoorrading. Ter plaatse niet bekend, reed hij per abuis over een rij wielpad en werd prompt bekeurd. „Mug genzifterij is het", vond de man. De or ganisator van de rit zette een en ander nader uiteen en was dezelfde mening toegedaan. De eis werd f. 5.- subs. 2 da gen. De kantonrechter was milder in dit geval en vonniste met: „Schuldig zonder oplegging van straf". Een 45-jarige gemeente-werkman reed met zijn rijwiel op het Rapenburg, hoe wel dit in verband met de herbestrating gesloten was. „Het was mijn werkterrein, want ik was daar in opdracht" aldus de werkman. „U reed dus in opdracht van Uw chef. Is deze misschien op de pu blieke tribune aanwezig?" vroeg de kan tonrechter. De chef was ei inderdaad en kwam naar voren met een situatieschets. De chef verklaarde eensluidend en de schets behoefde geen dienst te doen. Hoewel de wet in deze geen uitzonderin gen kent. werd de gemeente-werkman wel schuldig verklaard, doch zonder op legging van straf. KONIJN IN DE ZAK Een 60-jarige inwoner var Noordwij- kerhout liep in het duinterrein op ver boden rrnnd t?rv"'<T Bn,'*a meters ver vroeg wat er in die zak zat en kreeg ten antwoord: „Een stuk spek". Bij nader onderzoek zat er tevens een pas-gestrikt konijn in. „Heb ik gevonden en meege nomen om op te eten", verklaarde de man destijds tegen de agent. Ter zitting herriep hij echter zijn verklaring en be weerde thans, dat hij het konijn niet in dc zak had gedaan. Het in aanbouw zijnde aquaduct in de Ringvaart rond de Haarlemmer meer nadert zijn voltooiing. Dit laatste grote kunstwerk in de Rijks weg 4 A van Den Haag naar Am sterdam is thans zover gevorderd, dat men binnenkort de Ringvaart door de grote betonnen bak hoopt te kunnen voeren. Het wegverkeer zal. zoals bekend, onder het water doorrijden. De foto geeft een beeld van de werkzaamheden aan de bui tenzijde van de Haarlemmermeer polder. De weg zelf tussen Hoog- made, tot waar de weg reeds in gebruik is, en het aquaduct, is op het wegdek na reeds voor het grootste gedeelte gereed. Alleen bij Röelofarendsveen is nog een ope ning, waardoor thans de weg loopt. De nieuwe viaducten zijn echter al gereed, zodat het verkeer ook spoe dig de nieuwe route kan volgen en de ontbrekende schakel kan worden aangelegd. „Dat had een ander gedaan en hij wist van niets. „Wie was die ander dan wel?". „Dat zeg ik niet, want ik ben geen verrader". „Was er wel een ander?", vroeg de kantonrechter". U was toen dronken; zag U niet dubbel?". „Neen, in geen geval, die andere be stond echt". Een en ander zal nader worden onder zocht, dus zal de zaak over 14 dagen na der worden behandeld. GEVESTIGD In de week van 3 tot en met 9 sept 1959 P. J. Wolvers en fam„ rijwielhersteller, Koninglnnelaan 59; L. Kapaan en fam., afdelingschef. Stuyvesanthof 17; J. W. Andriessen en fam., leraar, Zoeterw. Sin gel 106; J .Annard en fam., magazijnbe diende. Roodborststr. 27 A. W. van der Kooi geb. Jansen en fam., Roodborststr. 54; G. Fuchs geb. Massaar en fam„ He- renstr. 145; A. A. van Oorschot en fam. dieselmonteur, Utr. Veer 27a; J. de Gelder en fam., magazijnbeheerder, Stuyvesant hof 9; E. Snoek, onderwijzeres, Herengrt. 19; P. C. Taams. Klikspaanweg 16; W. Vroegindeweij, Maredijk 149; W. J. B. I. van den Bosch, 11. verpleegsted, Rijnsbur- 10; L. Woltjer, 11. verpleegster, 10; D. E. Lemette, 11. ver pleegster. Rijnsburgerweg 10; L. A .Visser, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; -■ 1 5ij» J. J. Taffijn, kleuterleidster, Soembastr. 85 G. J. M. Koenderink, Rijn- en Schiekade 34; J. van Tellingen, timmerman, Nieuwe Waardstr. 2; R. F. van Es, Lokhoretstr. 22; A. C .G. M. Heruer, hulp i/d. huish., Pot gieterlaan 18; J. W. Meilink, Klikspaan- weg 11; E. Rljnveld geb. Speelpennlng, Burggravenlaan 230; S. Slooten. gezins- K. Speel- H. J. F. E. Boon, Haarlemmerstr. 246a; J. Seisveld geb. Van der Beid, Herengrt. 100; L. J. Hoeaemaker, Tomatenstr. 62; P. J. M. Overdevest, chauffeur, Konlnginnelaan 24; G. M. Ruijgt, onderwijzeres, Hoge Rijndijk 20b; A. M. Koppius, leraar M.O., Lammen- schansweg 40; B. P. Visser, P. Paaltjens- pad 3; C. C. M. van Hattum, Haarlem merstr. 246a; H. Ongkiehong, Rapenburg 12; D. de Koning. Transvaalkade la; C. Belj, Calandstr. 11; C. W. van Seventer, Rijn- en Schiekade 116; L. Wenink, Steenschuur la; H. J. G. Gillissen, onder wijzeres, Akkerhof 16; J. C .Vermaak, Breestr. 36; B. T. P. Fontein, Pieterskerk hof 26; A. C. G. Oliviqr geb. Jonk, Tem- minckstr. 23; G. N. M. Arkesteijn, Heren grt. 10; J. Kamphues, machinist. Botha- str. 2a; J. E. Reinhoud, verpleegster, Rijns burgerweg 10; A. M. Kaptijn, arts, Was- str. 31; A. M. Kibbeling, Roodenburger- str. 37; J. P. Verhoogt, v. d. S. Bakhulj- zenlaan 21; O. A. Wolda, Groenhovenstr. 8; R. Stoffelsma, Rijn- en Schiekade 95: H. E. Khoe, Klikspaanweg 17; H. J. du Marchie Sarvaas, Klikspaanweg 13; A. M. N. van Oudenhoven, Hogerbeetstr. 1; A. C. W. Swart, Leeuwerikstr. 45; A. Tinkelen- berg, P. J. Blokstr. 27; F. H. T. Creemers da Costastr. 9; J. ten Kate, secretaresse, Nieuwe Rijn 31a; H. J. Graafland, Burg- gjavenln. 11; C. Zijlstra, stationsassis tent, Lammermarkt 64; H. Olthoff, elek- tro-technlcus, W. Beckmanstr. 10; C. A. Post. Kam. Onneslaan 55; B. Fruneaux, tegelzetter, Haarlemmerstr. 138; A. van Nieuwkoop, gem. ambtenaar, C. Schuyt- laan 158; H. F. M. Renier, adm. ambt. PTT. v .d. Waalsstr. 10; C. L. T. Gldeonse leeszaalasslstente. Roodborststr. 10; M. Engelberts, adj.-directrice, Rijnsburgerweg 86; R. D. Snel, secretaresse, Hugo de Vries- str. 78; H. van de Ketterij, chauffeur, Sumatrastr. 110a; P. F. van Overbeeke, militair. Noordeinde 2a; A. J. M. Robben Johan de Wittstr. 36; S. T. S. Parabirslng Kort Rapenburg 5a; M. C. L. Spierenburg verkoopster, Leemansstr. 1; M. 5. Beugels- dljk, kantoorbediende, Haarlemmerstr. 40; W. J. H. Hoekert, P. Paaltjenspad 8; M. H. A. Wubben, Oude Vest 47; A. Blote geb. Van Atten, Hogewoerd 173a; F. W. Hofsteenge, Rijn- en Schiekade 113; J. J. van der Meulen, Zoeterw. Singel 81; H. W. Arts, Pletersk. Choorsteeg 32a: J. A. Tegelaar, gezinsverzorgster, Waardgrt. 37. VERTROKKEN A. C. Kleinjan en fam., Pieterskerkhof 4, nr. Rehden (Gld.) Thijsselaan 7; H. W. R. van de Kasteelen en fam., Burggra venlaan 96 nr. Ede (Gld.) Postweg 31a; J. van Ulsen en fam., a/b. And. Schot kade, nr. Amsterdam, J. Verhuststr. 28; F. L. J .Bakker en fam., v .d. Waalsstr. 34 nr. Rotterdam, Glanerveld 20; J. K. van den Berg en fam., Marnixstr. 123, nr. SpiJ- kenisse, M. A. de Ruijterstr 10b; J. de Wolf en fam.. Oude Rijn 44b nr. Leider dorp, v .d. Valk Boumanweg 46; C. Bel. leb. Brouwer en fam., J. Li-^'ensstr. 5a, nr. Rijswijk (Z.-H.) v. Hardenbroekln. 32; M. Vreeken geb. Smit en fam., P. de la Courtstr. 63 nr. Leiderdorp. A. v. Saksen- str. 36; C. G. van der Voorst en fam., Anjellerstr. 1 nr. Voorschoten, Prof. Lo- rentzln. 34; J. S. M. Schreuder en fam., B. Ballotstr. 48 nr. Verenigde Staten v. N.-Amerika; M. P Hennlnk en fam..Was- str. 23 nr. Leiderdorp, Mauritsslngel 166; M. H. J. Hübner geb. Eikhulzen en fam.. Papengrt. 8 nr. Ermelo, Kosterland 30; H. W. Bouter en fam., Hansenstr. 43a nr. Voorschoten, v. Heuven Goedhartstr. 28; F. de Haan en fam..a/b. Haarl.vaart nr. Sassenheim, a/b. ligg. Sassenheimervaart; A. W. Verbraaken en fam., Lammen- schansweg 147 nr. 's-Gravenhage, Eland- str. 64; G. Goossen geb. Koopman en fam., Os- en Paardenln. 18 nr. Voorscho ten, v. Kempenstr. 35; W. van Ommen en fam., Heemskerkstr. 93 nr. Voorschoten v. Heuven Goedhartstr. 18; D. K. Voet en fam., A. Duycklaan 4 nr. Ned. Nieuw- Guinea; E .van de Wall en fam., Rijns burgerweg 37 nr. Verenigde Staten v. N. Amerika; L. H. Moore en fam., Hoge Rijn dijk 19 nr. Verenigde Staten v. N.-Ame- rika; G. Huizinga, Mezenstr. 2 nr. Oegst geest, Laan v. Oudpoelgeest 30; J. J. M. Kok, Hof laan 6 nr. Tilburg, MadellefStr. 17; S. K. Bruinsma, Leeuwenhoekstr. 2 nr. Oegstgeest, Terweeweg 73; M. Keere- weer, Öranjegrt. 43 nr. Rotterdam, a/b. Karei Doorman; G. P. van den Berg, He- iengrt. 45a nr. WanroiJ. Kapelstr. 30; J. E. GIJzenij, Medusastr. 22 nr. Oegstgeest, Duinzichtstr. 1; C. Sloos, Vaartkade 9 nr. Woubrugge, a/b. ligg. Oude Kerkweg; F. H. Velzel, Roodborststr. 7 nr. Duitsland; M. Dijkstra, Witte Singel 89 nr. 's-Gra- venhage, Surinamestr. 26; M. G. J. A. Martijn, Witte Singel 46 nr. Arnhem, Velperweg 137; M. Versluis, G. Doustr. 12 nr. 's-Gravenhage, Leyweg 294; W. J. E. Voet, Herensteeg 13 nr. Nijmegen, Hinde- str. 54; J. W. de Jong, Noordeinde 2a nr. Delft, Bosschastr. 68; P. M. M. A. Bron- zwaer, Colenbranderstr. 10 nr. Maastricht, Stationsstr. 37; E. G. Hesslng, Merelstr. 17 nr. Amsterdam, Raadhuisstr. 29 hs.; M. M. G. van Bers. Fagelstr. 15 nr. Oegst geest, Regentesselaan 14; J. M. W. Pater- nostre. Rapenburg 131 nr. Zandvoort, de Favaugeplein 17 hs.; W. F. J. Klelnsmlede Pieterskerkhof 4 nr. 's-Gravenhage, v. Stlenhovenstr. 19; C. R. J. Noort, Steen- schuur la nr. Utrecht. Weth. Diemont- laan 21; K. Vreeken, Meldoornstr. 14 nr. Leiderdorp. A. v. Saksenstr. 36; J. H. W. Mak, Bllitonstr. 3, Duitsland; C. H. Bult Sumatrastr. 90a nr. Amsterdam, J. Ver- hulststr. 86 hs.; I. P. Soonieus, Hoolgrt. 3 nr. Voorschoten. Leldseweg 163; E. J. Kerkhoven, Hoogl. Kerkgrt. 23 nr. Rijs wijk (Z.-H.) v. Hardenbroekln. 32; M. C. W. Kroon, Leeuwerikstr. 8 nr. Eindhoven Parklaan 95a; H. J. Bartelds geb. Kruif, Witte Singel 81 nr. Delft, Papenstr. 20; J. M. Bonser, Groenhovenstr. 8 nr. Groot Brittannlë; A. C. Nljland geb. Gaijkema, Herenstr. 110 nr. Bussum, Pr. Margriet plantsoen 3; L. P. M. Zonderop, Tulpen- str. 19 nr. Tilburg, J. V. Oudenhovenstr. 11; W. H. Staverman, Fruinlaan 6, nr. Groningen, H. W. Mesdagstr. 82; J. G. Kuenen. Cobetstr. 43 nr. Groningen, v. Speyckstr. 34b; A. M. Smithuis, Noord- einde 50, nr. Tilburg, C. Houbenstr. 1; F. van Saazen, Varkenmarkt 7 nr. Berkel en Rodenrijs, Noordelndseweg 100; C. Jansen, Kloksteeg 13 nr. China; J. de Wijn, Ra penburg 29 nr. 's-Gravenhage, Laakkade 80; W .den Hollander. Vijf Meiplein 58 nr. Amsterdam. J. P. Heijestr. 180 I; B. A. Bol Burggravenln. 24 nr. Zaandijk, Ds. Bor- stlus6tr. 2; W. E. M. Vrouwenvelder, Haar lemmerweg 69 nr. Rotterdam. Maaskade 131b; C. Hlllebrand, Evertsestr. 38 nr. Amersfoort, Kon. Wilhelminaln. 1; A. M. Schut, Rijnsburgerweg 10 nr. Amsterdam, Linneauskade 5; N. J. Zimmerman, Rijns- b.weg 119a nr. Rotterdam, Roderijslaan 24b; C. Overdulve, de Sltterlaan 47 nr. Middelburg, Veerseslngel 148; N. A. G. van Rossum. Utr. Jaagpad 25 nr. Amsterdam, Pretoriusstr. 67II; H. B. Stouten, Drlft- str .120 nr. Duitsland; J. de Bock, Kool park 2 nr. Baarn, Amsterdamsestr.weg 41; T. T. Schuursma, Rijnsburgerweg 10 nr. Bloemendaal, Brederodelaan 54; E A. Finch, Rijnsb.weg 125a nr. Groot Brittan nlë; J. A. R. G. Paquette, Rijnsburgerweg 95 nr. Canada; L. Zwaap, vreewijkstr. nr. Hilversum. Heuvellaan 9: E. G. M. Grobben, Noordeinde 50 nr. 's-Gravenhage C. Speelmanstr. 26; A. Bosch, Noordeinde 2a, nr. Doorn, Mariniersweg 7; A. I F. Oopenhelm. Rapenburg 60. nr. Voorburg»

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5