AMONS BEWEES ABSOLUTE MEESTERSCHAP IN STERNS GOEDE COMPETITIE START VAN ALGEMENE EN FLUKS Yvonne Hollandia triomfeerde in de Produkten-draverij MAANDAG 14 SEPTEMBER 1959 Na tionale zeilkampioen scli oppen (Van onze zeilmedewerker) In vier races slaagde Ton Amons, met zijn vrouw als fokke niste, er in de Sternklasse in zijn absoluut meesterschap in deze klasse te bewijzen. Maar in de andere klassen van de kampioens wedstrijden op de Westeinder moest de beslissing op zondag vallen. Amons werd kampioen met 4016 p. tegen mej. v. d. Stadt 2460 p. Heet was de strijd in de Pampusklasse. Er waren drie kanshebbers, namelijk G. Biesot. Henk de Ruyter en O. P. Besse- ling. Maar het waren voornamelijk De Ruyter en Biesot, die op elkaar voeren. In de vierde Race had E. A. Labou- chere vóór L. A. L. van Dijken en Biesot na het eerste kruisrak de leiding. Maar in het lange kruisrak van de tweede ronde kreeg De Ruyter kans de gunstige zijde van het kruisrak te kiezen, buiten de bewaking van Biesot en hij rondde het in de windse merkteken als derde achter Van Dijken en G. Timmer en voor O. P. Besseling. De Ruyter slaagde er echter niet in de eerste positie te ver werven, hoewel hij Biesot achter zich liet. Deze had een protest met J. B. Reeder. die werd uitgesloten zodat Biesot vijfde werd. In de vyfde wedstrijd kwam de beslis sing. Weer bewaakten Biesot en De Ruy ter elkaar uiterst zorgvuldig. Biesot ging in de eerste ronde aan de kop en De Ruyter lag in tweede positie. Na het eer ste kruisrak evenwel had Chr. Saur de leiding voor Biesot, Van Dijken en Tim mer, terwijl De Ruyter op de vijfde plaats lag. Biesot liet De Ruyter toen gaan en deze zocht het in een slag, die hem zo veel winst opleverde, dat hij als eerste uit het kruisrak de derde ronde inging. Maar de ruime rakken waren weer gun stiger en E. A. Labouchere nam de lei ding over. De Ruyter ging toen zeer sterk op Biesot varen en in hoog tempo werd een aantal slagen gemaakt, zonder enig acht te geven op de anderen. Toen Bie sot in een positie gekomen was, dat hij het merkteken in één slag kon aanlopen, was de strijd voor De Ruyter afgelopen. Biesot werd eerste vóór Labouchere. De Ruyter, Van Dijken en Saur. en kampi oen met 4275 p. tegen De Ruyter 3175 p. Biesot heeft zijn kampioenschap in een zeer eerlijke strijd verworven en stellig niet cadeau gekregen. In de Olympia jollen waren eveneens vijf races nodig voor de bepaling van het kampioenschap, dat behaald werd door de Oegstgeestenaar Sjirk Haaksma. Tweemaal behaalde hij een overwinning, zaterdag in de vierde race vóór W. Stel lingwerf en zondag voor B. Tournier. Haaksma verkreeg 3222 p. en C. A. A. Visser 2121 p. Niet zo gemakkelijk viel de beslissing in de 12 M2 Sharpies en de 12 Voetsjol- len. Na de vierde race, waarin Bart Kraan een prachtige overwinning be haalde vóór Bouw van Wijk en Jan van Staveren, was het duidelijk, dat Kraan de troeven in handen had en alleen Jan van Staveren in de gaten moest houden. Hy deed dit dan ook consequent, zonder daarbij op een eerste positie te varen. In de vijfde wedstrijd won T. Vlek; Bart Kraan werd tweede, Wim Gulde- mond derde en Bouw van Wyk en Van Staveren waren vierde en vyfde. Hier mede was de tegenstand van Van Stave ren gebroken. Terwijl in de zesde wedstrijd Wim Guldemond op strakke wijze met een grote voorsprong naar de overwinning zeilde, bezette Bart Kraan de tweede plaats, Van Staveren ver achter zich wetend. N. Boschma kwam achter Kraan als derde binnen en Bouw van Wyk werd weer vierde. Bart Kraan werd kampioen met 3492 p., tegen Jan van Staveren 2742 p. Eveneens zes wedstrijden in het totaal voeren de 12 Voetsjollen. Bijzonder sterk voer hier in de vierde en vijfde wedstrijd A. W. Reyers. Tweemaal werd hij eerste voor J. J. van 't Hoogerhuys. Mej. He- leen Hageman werd in deze races resp. vierde en derde. In de beslissende laatste wedstrijd had Tom Reyers nog een kans, maar nu nam Floor Daniels na de eerste ronde de lei ding over van mej. Hageman en wist die te handhaven. Mej. Hageman werd tweede voor mevr. M. E. Plantenga Tims en Tom Reyers. J. J. van 't Hoo gerhuys eindigde op de zesde plaats maar had na aftrek van de slechtste wedstryd toch voldoende punten voor het kampioenschap. Hy verkreeg totaal 3770 p. tegen Tom Reyers 3594 p. Olympische klassen In het tweede weekeinde van de kam pioenswedstrijden op het IJsselmeer viel in de Drakenklasse de beslissing reeds in de vierde race. Wim van Duyl aan de helmstok van de Trintel II en met als bemanning Jack van den Berg en „Biem" Dudok van Heel, won hij zeer stil weer op een door winddraaiing praktisch bezeilde baan en verwierf dus het recht op de blau we kampioenswimpel. In deze vierde wedstrijd werd Jan Bier tweede en A. Warners derde. Tempo van Wassenaar was beslissend tegen Postduiven (Van onze correspondent) Het hogere tempo van Wassenaar bleek in de wedstrijd tegen Postduiven beslissend te zijn. Postduiven was in de eerste helft steeds iets te laat bij de bal en het ver baasde dan ook niemand, dat al vrij spoedig midvoor Uittenboogaard de Kerkehoutbewoners naar 10 schoot. Wassenaar bleef de baas over alle linies en toen A. van Dijk met een vliegend sohot de stand op 20 had gebracht, vond feitelijk geen der Wassenaar-aan hangers het erg. dat Vrijburg daarna verzuimde uit een toegestane strafschop de voorsprong te vergroten. De druk op het Postduiven-doel bleef aanhouden en na een heftige scrimmage voor het Loosduinse deel werd het 30. In de tweede helft ging de warmte een woordje meespreken. Het tempo was tenminste beduidend lager. Tooh wist de thuisclub de bezoekers nog vol doende in bedwang te houden, zodat doelman Vos er niet zo vaak aan te pas behoefde te komen. Ook de Postduiven- doelman behoefte niet meer naar het net. In een wedstrijd voor de Europese beker voor clubs heeft de Turkse club Fenerbahce gelijk gespeeld: 1—1 tegen Csepel uit Hongarije. Te Athene heeft Olympic fi8l!ra 0eli'k By de Finnjollen kwam het zaterdag nog niet tot een beslissing. Koos de Jong had voor de winddraaiing doorzette een vrij diepe slag gemaakt en kreeg hier door, toen de baan bezeild werd. een vrij grote achterstand. Harry Lesage had de kop met Leo Gerhards kort achter zich. Lesage won de wedstrijd voor Gerhards, J. J. Huurman en Koos de Jong. Maar in de vijfde wedstryd maakte De Jong korte metten. Nadat eerst Rinze Koopmans het veld had aangevoerd, maar terugviel door wier aan zijn roer, nam De Jong de leiding over en toen was de zaak bekeken. Met Lesage achter zich ging hij ver voor de rest uit. In de sterker doorzettende wind evenwel wist Wim Maarse Lesage nog voorbij te komen, zodat de volgorde van aankomst was: 1. De Jong; 2. Maarse; 3. Lesage; 4. Gerhards. Voor de tiende maal werd Koos de Jong landskampioen in de eenmansbo- ten. De Jong vaart dit jaar wel bijzon der sterk en heeft mede door het win nen van het Europees kampioenschap bewezen in een uitmuntende vorm te verkeren. Zware strijd Zwaar was de strijd in de Flying Dutchmanklasse waar zes wedstrijden nodig waren cm tot een beslissing te komen In de vierde race speelde G. A. S. Jongeneel een grote rol. Hij leidde voor Jaan Helder, met wie hij voortdu rend strijd leverde Jongeneel draaide echter bij een merkteken te dicht by Helder, en een aanvaring was het ge volg. Helder zette protest en later ging Jongeneel dan ook uit de strijd. Maar Helder in de leiderspositie kreeg een nieuwe bedreiging van Ferry Laagwater, een bedreiging, die resulteerde in een fanatieke loef party. In het vuur van de strijd boden de rivalen echter aan Coen Gülcher de kans laag onder door te duiken en dit leverde Gülcher de over winning op voor Helder. Ulrik Jager, Laagwater en Jan Schooneveldt. In de vijfde race had Schooneveldt steeds de beste papieren en pareerde alle aanvallen van Jaap Helder op doel treffende wyze. Schooneveldt werd eerste voor Jaap Helder. Joop Helder. F. R. Kalff en Jac. Kraan. Met vrijwel dezelfde kansen gingen Schooneveldt en Helder de laatste be slissende race in. Eerst Ben Verhagen de leiding, maar kruisend nam Schoo neveldt de kop over. In het spinnaker rak evenwei verspeelde hij zijn kopposi tie weer en Helder ging voor het veld uit regelrecht naar de zege en het kam pioenschap. In deze laatste race werd Ed. Frech derde voor Jac. Kraan en G. A. S. Jongeneel. Jaap Helder werd kampioen met 6011 punten tegen Jan Schooneveldt 5748. Enthousiast Alplien won van VVP: 3-1 (Van onze correspondent) Door met 31 van het Haagse VVP te winnen, heeft Alphen zichzelf een pret tige middag bezorgd. Behoudens een korte periode in de tweede helft (het eerste kwartier) is deze 31 overwinning geen moment in gevaar geweest. Alphen speelde beslist niet feilloos, maar het enthousiasme, waarmee men de strijd tegen de roodzwarte Hagenaars opnam, deed prettig aan. De 21 voorsprong, waarmee men ging theedrinken gaf feitelijk een te geringe afspiegeling van het overwicht, dat Alphen in die eerste helft had ge boekt, te meer daar de Alphenaren in die periode de steun van de vrij sterke wind hadden en meer en zuiverder had den moeten schieten. Met snelle combinaties probeerde Al phen zo snel mogelijk een voorsprong te nemen, hetgeen na 10 minuten gelukte toen een lange pass van rechtsbuiten M. Tuinenburg de naar rechts gezwenkte Hagen bereikte en de afgemeten voorzet van de laatste door de meegekomen linksbuiten Wim Boon keihard werd in gekopt: 10. Alphen bleef VVP stevig in haar greep vasthouden en wist zich nog meerdere kansen te scheppen. In de achttiende minuut bleek een schot van rechtsbinnen Van Elzen de Haagse doel man te machtig en via zijn lichaam rol de de bal in het net 2—0. De gasten her stelden zich echter goed en met diepte- passen door het centrum werd de zwak ke plek in de verdediging van de Rijn streekbewoners bloot gelegd. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat na 35 minuten de achterstand werd verkleind door midvoor Van der Lans, die een fout van spil Mees resoluut afstrafte, 21. Na de thee werd de Alphendefensie onder druk gezet. Steeds was er echter wel weer een Alphen been of doelman Van Krevelen die erger wisten te voor komen. Toen na een kwartier nog steeds de gelijkmaker niet genoteerd was, wis ten de Alphenaren het spel weer in han den te nemen. Men kwam daarbij op fortuintijke wijze aan een derde treffer. Toen namelijk de Haagse linksachter M. Tuinenburg in het beruchte gebied on deruit haalde, knalde Jan Zaad de strafschop (overigens in tweede instan tie) in de VVP-touwen: 31. VVP gaf zich spoedig daarna gewon nen. Bulgarije versloeg Rusland in Sofia Voor groep 3 van de Europese zone in de voorronden van het Olympisch voet baltoernooi heeft Bulgarije de tweede wedstrijd tegen Rusland in Sofia met 1—0 gewonnen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De eerste wedstrijd, die in juni van dit jaar in Moskou werd gespeeld, eindigde in een gelijkspel: 1—1. Rusland versloeg reeds eerder Roe menië met 20 in Moskou en in Boeka rest werd het een wedstrijd zonder Alphia deelt winst met Ripperda: 3-3 (Van onze correspondent) Alphia kwam bij Ripperda aan een 30 voorsprong, maar moest deze in de tweede helft weer prijsgeven. De Oranjehemden openden de stryd met fris open aanvalsspel. Vooral mid voor W. de Jong bleek een doorlopend gevaar voor de thuisclub. Hij had spoe dig succes met een keihard schot 01. Hierna volgde even een periode van Haarlems overwicht, maar invaller-doel man Blauw bleek gelukkig in goede vorm. Na een kwartier spelen was het opnieuw W. de Jong. die een goede com binatie met Slagter op de juiste wyze af rondde: 02. Alphia had in deze pe riode onbetwist het beste van het spel, al bleef het schieten van Van Laar en De Leeuw onzuiver. S. Bouthoorn be nutte tenslotte nog een afgemeten voor zet van linksbuiten Slagter: 03. Met deze voorsprong voelde Alphia zich kennelijk reeds het winnende elftal. De thuisclub dacht daar anders over en drukte de Alphianen in de verdediging. Nog voor men aan de thee toe was, moest ook Blauw naar het net voor een schot van de Haarlemse rechtsbinnen: 1—3. Na de pauze nam Ripperda het spel in handen en Alphia moest alle aandacht aan de verdediging schenken. Even brachten S. Bouthoorn en W. de Jong opluchting, maar hun schoten waren te onzuiver. De Haarlemse linksbinnen deed het beter, toen hij een kans kreeg en hard en laag inschoot 23. De gelijk maker kwam enkele minuten voor het einde door de rechtsbinnen, die naar veler mening de bal met de hand in het doel sloeg, hetgeen de scheidsrechter was ontgaan: 33. KAATSWEDSTRIJD Zaterdag vond te Rotterdam een stedenkaatswedstryd Den Haag. Rotter dam, Leiden plaats. Er werd bijzonder strijdlustig, maar sportief gespeeld en een enkele maal kwam alle hout aan de telegraaf. De uitslag luidt: Klasse A: 1. A. Kol dijk, Rotterdam, B. Procee, Den Haag en F. van der Veer, Leiden: 2. B. Faber, Rotterdam, J. Drenth, Leiden en H. Veldstra, Leiden. Klasse B: 1. J. Bleeker sr., Rotterdam, F. de Jong en B. Dijkstra, beiden Den Haag: 2. G. Plantinga, Rotterdam. K. van der Wal jr., Den Haag en J. Dijk stra. Leiden: 3. O. Boomsma, J. de Kant en J. van der Walle allen te Rotterdam. Rondom de korf Draw van Vicus Orientis tegen Die Haghe De nieuwe competitie startte gisteren over de gehele linie en na zo'n eerste dag valt er natuurlijk nog niet veel van de krachtsverhoudingen te zeggen. Van de 6 Leidse teams, die gisteren aantraden, behaalden alleen De Algemene en Fluks de volle winst. Vicus Orientis speelde tegen Die Haghe gelijk en de andere teams uit onze stad, KNS, Zui derkwartier en De Danaiden verloren hun eerste ontmoeting. doelpunten (00). De Bulgaren moeten nog twee wedstrijden spelen tegen Roe menië. Wanneer Bulgarije ook Roeme nië verslaat is de Olympische kampioen 1956, Rusland uitgeschakeld voor de spelen te Rome. Verdere uitslagen van vóór-Olympi sche wedstrijden: Nat. ChinaThailand 31. DenemarkenNoorwegen 42. Denemarken had zich reeds geplaatst voor het eindtoernooi. Jolly Peter iron St. Leger Grote verrassing van Willy's Lieveling (Van onze medewerker) Yvonne Hollandia, met M. Vergay op de sulky, had het slechtste startnummer van de 10 deelnemers aan de Produktendraverij voor 2-jarigen, doch de uitge kookte wyze waarop hy deze Notekraker S-dochter van start deed gaan, gaf hem meters voorsprong op zijn belagers, van wie Yewel Boy (J. S. van Leeuwen) het veld aanvoerde voor Yberflöte, Y Saint Parisien en Ylinotte. Met de regelmaat van een klok draafde Yvonne over het 1300 meter parkoers naar een voor 2-jarigen zeer mooie 1.26.7 zege, zonder een moment ernstig bedreigd te worden. Yberflöte (Smit) veroverde kort voor de bovenbocht de tweede plaats op Yewel Boy, doch in het rechte eind kon hy zich toch niet handhaven tegen de Boy en moest met 0.2 sec. verschil met de derde plaats genoegen nemen vóór Ylinotte. De door 13 paarden betwiste openings draverij, waarin nogal tegen de goede draf werd gezondigd, werd een verras sende zege voor de door J. de Graaf ge reden Winnifred, die in het rechte eind de even fouterende Xavero (Vlaar) met 0.1 sec. verschil klopte. X Gouden Rij der. die een startfout had, werd derde. Een wel zeer grote verrassing gaf de stryd om de Soprana-prijs. X Pluto (J. v. Leeuwen) nam resoluut de kop en deze werd voor de tribune gevolgd door Walter Pluto, William Z en Wirna O. Aan de overzijde werd de leider ont troond door Walter Pluto, doch deze kreeg in het rechte eind een fout en William Z (Zeeman) scheen de zege in handen te hebben, doch Willy's Lieveling (Ver hoeve) perste er een sterke eindsprint uit en op foto triomfeerde deze in 1.27.6 km.-tijd en bracht voor haar aanhang f126.20 winnend en f27.40 plaats. X Pluto werd derde. Vrolijke Frans <P. Strooper) boekte in de Valsugana-prys een fraaie overwin ning op Volann Erebus (Ten Hagen), die op foto een neusje voor Vico BS bleef. Vaurien (v. Dooyeweerd) boekte in de Epona-prijs zijn derde achtereenvolgen de zege, door van de kop af te winnen. In de hevige strijd om de verdere plaat sen werd Sofien B (De Visser) tweede. De foto gaf geen verschil voor de derde en vierde aankomende, zodat dit dead- heat werd tussen Promotor O en Very Nice. De amateurdravery werd na vier valse starts een zege voor W. de Graaf met Uranus. Ook hier moest de foto de be slissing voor de tweede plaats brengen, die aan Sweetheart Julia B toekwam vóór Sagne d'Or. Lefèvre won met de Franse import Hippogriffe de internationale draverij in 1.23.7 km.-tijd. De tweede aankomende, Hé Lui, werd uitgeschakeld, zodat Taran tella de tweede plaats innam voor Sorento. Sambo (v. Deuren) bleef in het Cri terium voor 2-jarige volbloeds na hevige strijd met een halve lengte de baas over Phrolic (Burrell). Op 7 lengten volgde Crusader (H. Pye). In de St.-Leger zegevierde de grote favoriet Jolly Peter <v. d. Kraats) ge makkelijk met 3 lengten over zijn stal- genoot Sir Carston Garrington met een enigszins teleurstellende Marialva II als derde. E. v. Dijk won met Chaffy de Hoef slag-wisselbeker. G. C. Dekkers klopte met Heraut de door de Belgische heer- rijder Sombrijn gereden Friaro Delight voor de tweede plaats. UITSLAGEN Rennen Criterium-prijs: 1. Sambo (F. Vandeu ren i (1.51.1); 2. Phrolic: 3. Crusador. Tot.: w. f 1.50; pl. fl.10, 1.10; gek. f2.20; cov. f2.40. St.-Leger-prijs: 1. Jolly Peter (H. J. v. d. Kraats) (3.14.7); 2. Sir Carston; 3. Ma rialva 2. Tot,: w. f 1.10; pl. f 1.10, 1.10; gek. f 4.90; cov. f 4. De Hoefslag wisselbeker-prijs: 1. Chaffy (E. van Dijk) (2.12.1); 2. Heraut; 3. Cold Water. Tot.: w. f2.30; pl. f 1.10, 1.40; gek. f 6.80; cov. f 3.50. Draverijen: Elionora-prijs: 1. Winnifred (J. T. de Graaf) (1.32.7); 2. Xavero; 3. X Gouden rijder. Tot.: w. f 13.-; pl. f2.70, 4.70, 1.70; gek. f 23.30; cov. f 14.40. Soprana-prijs: 1. Willy's Lieveling (J. Verhoeve) (1.27.4); 2. William Z; 3. X Pluto. Tot.: w. f 126,20; pl. f27.40, 7.—, 2.70; gek. f 15.30; cov. f24.60. Valsugana-prijs met autostart: 1. Vro lijke Frans (P. A. Strooper) (1.27.1); 2. Vo lann Erebus; 3. Vico B.S. Tot. w. f 7.90; pl. f2.10, 2.—. 2.10; gek. f 11.80; cov. f5.50. Produktendraverij1Yvonne Hollan dia (M. Vergay) (1.26.7); 2. Yewel Boy; 3 Yberflöte. Tot.: w. f4.70; pl. f 1.50. 1.40. 1.90; gek. f6.90; cov. f4.20. Epona-prijs: 1. Vaurien (J. van Dooye weerd) (1.27.1); 2. Sofien B; 3. Promotor O. Tot.: w. f2.70; pl. f 1.40. 4.20, 2.30. 1.30 gek. f21.—; cov. f21.30. Aida-prijs voor amateurrijders: 1. Ura nus (W. de Graaf) (1.26.2); 2. Sweetheart Julia B; 3. Sagne d'Or. Tot.: w. f2.30; pl f 1.60, 2.10. 1.60; gek. f 8.30; cov. f7.-. Batavia-prijs: 1. Hippogriffe (F. Lefe- bre) (1.23.7); 2. Tarantella; 3. Sorento. Tot.: w. f7.30; pl. f2.20. 2.30. 3.50; gek. j 20.50; cov. f6.70. Totalisatoromzet f 157.048. Een beeld van de St.-Leger-ren op Duindigt. Winnaar werd Jolly Peter die op de foto nog op de tweede plaats ligt. De wedstryd Die HagheVicus Oriën- tis was tamelijk fors. Het was een span nende kamp met wisselende kansen, waarbij het eindresultaat, een draw, de verhouding wel goed weergaf. Aanvan kelijk domineerde de thuisclub en na 7 minuten kwam dit in de score tot uiting toen Van Hak de Haagse club de leiding gaf. W. Meijer bracht 10 minuten later de stand in evenwicht. Die Haghe nam door Korporaal opnieuw een voorsprong (21), waarna K. Sommeling een straf- worp inschoot (22). Een klein Leids overwicht resulteerde in een derde doel punt, gescoord door J. de La Rie, doch uit een verdedigingsfout werd het door Visser weer gelijk (3—3). Een minuut voor rust gaf W. Meijer onze stadgeno ten opnieuw de leiding (34). In de tweede helft gebeurde er niet veel meer De stand werd na 12 minuten door Be rends nogmaals gelijk (44). Weer be nutte K. Sommeling een strafworp (45). doch Korporaal bracht 10 minu ten voor tyd de schaal weer in evenwicht (55), waarbij het bleef. In de ontmoeting HSVDe Algemene schenen onze stadgenoten aanvankelijk op een grote overwinning af te stevenen. In de beginperiode waren de witblauwen beduidend sterker en kwam HSV er vrij wel niet aan te pas. Na 3 minuten had J. v. d. Water reeds succes en na 18 minuten werd het door dezelfde speler eveneens 02. In de vol gende minuut maakte C. Harteveld er reeds 0—3 van, doch hierbij bleef het voorlopig. De Hagenaars kwamen gaandeweg beter in en op handige wijze scoorde Pannekoek het eerste tegenpunt (13). Vier minuten na de rust bracht Luijt op fraaie wijze de stand op 2—3 en door dit doelpunt keerde de spanning terug. De Algemene werd hierna weer sterker en miste een strafworp. Onver wacht maakte HSV door mej. Hane- maayer gelyk en nam even later door Muzure de leiding over (43), doch J. v. d. Water zorgde direct hierop voor 44. Tenslotte bezorgde Van Iterson onze stadgenoten met een doorloopbal toch nog de zege (45). FLUKS IN MIDDELBURG Fluks had in Middelburg aanvankelijk de lange, vermoeiende reis nog in de benen. In de beginperiode was Swift al thans beter op dreef. Vooral de Leidse aanval liep erg stroef en kon zich moei lijk vry spelen. Geheel overeenkomstig de krachtsverhouding in het veld kwa men de Zeeuwen door 2 doelpunten van Eijff op 20. Op handige wyze passeer de Van Nierop zijn tegenstander (21), waarna een fout in de Leidse verdedi ging door Maljers goed werd afgestraft. (31). Na een goede combinatie bracht mevr. J. Niesing de ruststand op 32. Ook in de tweede helft was Swift in het begin nog iets sterker en kwam na 14 minuten door Mondeel op 42, doch hierna wijzigde zich het beeld van deze zeer sportieve ontmoeting totaal. De Leidse beginaanval had er nu veel beter het oog in en door Betcke en mej. A. Planje werd het binnen 10 minuten ge lyk (44). De slotfase van deze wed stryd was geheel voor onze stadgenoten. Mej. E. Oudsroorn gaf hen voor het eerst de leiding (45), door J. de Kaas werd het 46 en 10 minuten voor tyd stelde mej. C. Planje de Leidse zege veilig. (4—7). KNS nam in de ontmoeting tegen Ac tief driemaal de leiding, doch moest tenslotte beide punten toch aan de gas ten laten, doordat de Rotterdammers van begin tot einde bleven volharden en zich geen ogenblik door tegenslag lieten inti mideren. In de beginopstelling had men maar 8 minuten nodig om tot de stand 11 te komen. Aan Leidse zijde had J. Kooien de score geopend, doch de vreug de was van korte duur. Daarna kregen beide ploegen vele kansen, doch pas 5 minuten voor rust kwam er door een doelpunt van mej. Rombouts wijziging in de stand (21). Dertien minuten na de hervatting kwam de gelijkmaker (22), waarna invaller Regeer ander maal de oranjewitten een voorsprong gaf (32). Zoals reeds gemeld, slaagde de thuisclub er niet in deze te behouden. Het werd niet alleen 3—3, doch ook nog een 43 nederlaag voor KNS. Zuiderkwartier had tegen Rozenburg een zeer vlotte start. De geelblauwen overheersten in den beginne in deze stryd volkomen en schenen recht op een grote overwinning af te stevenen. Broers en Gressie hadden maar weinig tyd no dig om de stand op 20 te brengen en ook in de tweede opstelling was het al Zuiderkwartier, wat de klok sloeg. Devilee zorgde met 2 fraaie doelpun ten binnen 20 minuten voor een 40 voorsprong. Daarna pas kon Rozenburg wat op adem komen, doch het ene tegen punt, dat de Rotterdammers voor rust produceerden, verontrustte Zuiderkwar tier nog geenszins. Rust 4—1. Het bleek al spoedig na de hervatting, dat de geel blauwen hun krachten niet goed ver deeld hadden. Rozenburg gaf nu geheel de toon aan, liep haar achterstand niet alleen geheel in. doch zegevierde ten slotte nog met 64. Een wedstryd met een zeer teleurstellend verloop voor de Tuinstadwykbewoners na een uitstekend begin De Danaiden is in verhouding tot het vorig seizoen nogal verzwakt. Ver schillende prominenten van voorheen zijn naar elders vertrokken, zodat de schoolclub in een geheel gewijzigde for matie uitkwam. Het is desondanks een goede wedstryd geworden. De Haagse gasten waren in hoog tempo gestart en liepen snel uit tot 0—3. voordat de thuis club liet merken, dat zij er ook nog was. Mej. C. Philipsen scoorde 13 en na een nieuw Haags doelpunt werd het door mej. N. Moonen 24. De ruststand kwam met 25. Na de hervatting deed de thuisclub verwoede pogingen haar achterstand weg te werken. P. Kop en B. Bleyi brachten de spanning er weer in door ieder een maal te scoren (4—5), doch op het be slissende moment sloeg de schaal naar Haagse zyde over. Met een zesde doel punt besliste ALO deze ontmoeting in haar voordeel (46). Korfbaluitslagen K.N.K.B.: Zuid-Holland I: Quick—HKV 3—7i Deetos—Spangen 5—2; Die Haghe—Vic, Orientis 55; Het ZuidenRegenboog 65. Zuid-Holland IIASperwersZwer vers 2—5; Swift—Fluks 4—7; KNS—Ac tief 34; HSVDe Algemene 45. Zuid-Holland IIB: ODO—Ready 4—9j Hou Stand—Merwede 3—3; OSCR— Gymnasiasten 3—6; Zuiderkwartier—Ro zenburg 46. Zuid-Holland IIIB: AchillesAhoy 7—2; De Danaiden—ALO 46; DKC Eureka 73; PhoenixRaven 92 Res. le-kl.: HKV 2—HKV 3 6—3; Het Zuiden 2Het Zuiden 3 56; Zwervers 2Deetos 2 47; Ons Eibernest 2Vic. Oriëntis 2 12—1. Res. 2e-kl.: Sperwers 2—Die Haghe 3 4—3; Ready 2—Deetos 3 6—2; Achilles 2 De Algemene 2 5—7. Res. 3 AHou Stand 2—Fluks 3 7i OSCR 2Achilles 3 60; Phoenix 3 Vic. Oriëntis 3 41. Res. 3 B: Spangen 2—HKV 4 2—3: HSV 2—Fluks 2 1—8; De Algemene 3— Actief 2 1—4; Rozenburg 3—Het Zuiden 4 65. Oriëntis B Christelijke Korfbalbond Weer dubbel Leids succes Onder zomerse omstandigheden kon ook zaterdag het CKB-programma weer vlot afgewerkt worden. Toch waren er enkele tegenslagen. Bij VelocitasWar mond in 2A werd de strijd 20 min voor tyd gestaakt wegens sleutelbeenbreuk van één der Leiderdorpse dames. In de hoofdklasse west moest bij GKVPernix Ton Tieleman reeds vóór de rust het veld ruimen op dokters advies, eveneens door kwetsuren aan de schouder. Overigens hebben de beide Leidse hoofdklassers weer succes ge boekt. Pernix moest in Gorinchem een 20 achterstand wegwerken en pas na 3—3 leidden de oranjekragen by rust met 35. Daarna was de stryd eenzijdig Via 37, het laatste Gorinchemse doel punt (47) gevolgd door nog twee Leidse treffers: 49. Ons Eiland had tegen Merwede in Sliedrecht succes. Ook hier 9 Leidse doelpunten, waar Merwede 6 treffers tegenover stelde (6—9). Zoals verwacht was VES het derde twaalftal dat voor de tweede maal won. VEO deed het nog niet eens zo slecht door 5 treffers te plaatsen, maar VES maakte er toch 2x zoveel en dat was dus 510. Excelsior en R'dam Zuid speelden hun eerste wed strijd en dat betekende voor hun tegen standers de tweede nederlaag. Vooral Excelsior deed het met een 62 zege op PKC uitstekend, maar R'dam Zuid moest met een magere 45 zege op Vr.'schaar genoegen nemen. De uitslagen luiden: Hoofdklasse west: VEOVES 510; MerwedeOns Eiland 69; GKVPer nix 49; ExcelsiorPKC 62; Vr.' schaarR'dam Zuid 45. le-klasse A: Ons Eiland 2Ijsvogels 08; DES 2Excelsior 2 46; Tonego VES 2 4—5; Pernix 2—DES 3—3; Fiks— VEO 2 9—3. 2e-klasse A: Velocitas—Warmond 2—6 (20 min voor tyd gestaakt); Tempo- Fluks 5—11. Leidse Korfbalbond le-kl.: Zuiderkwartier 2—De Danaiden 1—7; Vic. Oriëntis 4—Vic. Oriëntis 5 174; Noorderkwartier—KNS 3 9—2. 2e-kl.: KNS 4De Danaiden 3 14t Vitesse—Fluks 5 3—0. Jun. HKB—LKB: Morskwartier A— •Fluks A 8—5; De Danaiden A—KNS A 14. Jun. LKB: Fluks B—Vic. 4—7. Adsp.: le-kl.: Morskwartier a—KNS a 2—3; De Algemene a—Crescendo a 53t Fluks aDe Danaiden a 63. 2 AFluks b—Fluks c 3—1De Danai den b—Zuiderkwartier a 71. 2 BDe Algemene b—Zyikwartier a 3—1; Crescendo b—Fluks d 2—3; KNSo De Da narden c 13. 3A: Zijlkwartier b—KNS d 1—0 3B: Fluks g—De Danaiden d 2—li Fluks fZuiderkwartier b 12. Indeling competitie tafeltennis De indeling van de landelijke tafel- tenniscompetitie is thans vastgesteld. De groepen, waarbij de afdeling Den Haag met tot haar terrein behorende plaatsen als Delft, Leiden, Roelofarends veen. Alphen etc. is betrokken zien er als volgt uit: Eredivisie: Sparta, Amsterdam; Ned- lloyd, Amsterdam; Smash Amsterdamj Batswingers Den Haag; W.I.B.O Den Haag; Scylla Leiden; P.S.V. Eindhoven; W.I.B.O. 2 Den Haag; Sparta 2. Am sterdam; Punch, Delft; Maasstad, Rot terdam; Povac, Amsterdam üoofdklasse B: W.I.B.O. 3, Den Haag; Luck Raek, Weert; Belcriim, Breda; Batswingers 2, Den Haag; Docos Lei den; O.T.T.C-, Oss; Treffers. Roelof- arendsveen; Atoom, Eindhoven; Togido, Haarlem; Elan, Rotterdam; Maasbree, Rotterdam. Overgangsklasse F: Salamanders, Den Haag; Batswingers 3, Den Haag; G.E.B. Den Haag; D.O.S. 3, Den Haag; ATTC, A-lrphenD.O.S. 2 Den Haag; U-S.V. 1, Rotterdam; Dordrecht. Dordrecht; W.- I B.O. 4, Den Haag; Treffers 2, Roelof- arendsveen; Maasstad 3. Rotterdam; Milksteamers, Rotterdam. Overgangsklasse H: Scylla 2, Leiden; Disnie. Hoorn; Rappiddty, Beverwijk; Treffers. BovenkarspelA.V.G.A. 2, Am sterdam; AMVJ., Amsterdam; Smash 3, Amsterdam; Togido 2. Haarlem; T.Y.B.B., Haarlem; Maccabi, Amster dam; Wilskracht 2, Utrecht. Noordwijkse Golfweek Gisteren werd op de banen een 18 holes strokeplay voor dames en heren met 26 handicap en hoger gespeeld. Winnares werd mevr, Bakker-Schut De tweede plaats waa voor mevr, Schiff.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 14