*4* De Kleine Winst auvoer paardenmarkt Valkenburg lim het dubbele van vorig jaar Ook Auping matrassen voor jaren... uverture van de volksfeesten, gehouden zullen worden.... rkelijk Leven jericht 1 maart 1860 Woensdag 9 september 1959 Derde blad no. 29843 van binnen hei best binnenvering of schuimrubber vanaf f 79.- 1» '.v .**»-.■ denmarkt in het Zuidhollandse dorpje Valkenburg: een meer 00 arige traditie en tegenwoordig de ouverture van een twee volksfeest! Vanmorgen was het dan weer zover. Tientallen n en veulens werden op de Castelweg in de onmiddellijke omge- ran de ned. herv. kerk „aan het lijntje gehouden en honderden ingen waren reeds vroeg op de been. Geen wonder eigenlijk, de weersomstandigheden waren meer dan ideaal. Vooral de ja£ van haar grote en ongetwijfeld nieuwsgierige belangstelling eze jaarlijkse paardenmarkt, waaraan de laatste jaren ook een renmarkt verbonden is, blijk. wel aantrekkelijke premies in het voor uitzicht gesteld en verder zou er later op de dag een veulen verloot worden. OFFICIËLE OPENING Na een rondgang door het dorp, voor afgegaan door Valkenburgs Harmonie, heeft burgemeester v. d. Have, met en kele woorden de paardenmarkt officieel geopend. We hebben, aldus de burge meester, in de loop der jaren tijden ge kend van bloei en neergang. Vele zijn in de loop der eeuwen de moeilijkheden geweest, zodat wel eens gedacht is: waar gaat het met onze paardenmarkt heen? Was het weer de laatste jaren bijzonder slecht, thans hebben we een paarden markt overgoten door zonneschijn en een flink aantal paarden. Door alle ver drukkingen heen is de Valkenburgse paardenmarkt gegroeid: een vrije paar denmarkt als symbool van een vrij Val kenburg. Ook de nieuwe marktmeester, Kroesjtsjef brengt ook een bezoek aan Hollywood Hollywood, Amerika's beroemde film- stad zal premier Kroesjtsjef 19 septem ber ontvangen. Men verwacht dat ver scheidene bekende filmsterren, onder wie David Niven, Debo Rah Kerr, James Mason. Frank Sinatra. Gregory Peck, Rita Hay worth en Maurice Chevalier, de Sovjetrussische premier de hand zul len drukken. De produktie van vijf nieuwe films zal ondanks dat het zater dag is ten behoeve van de gast worden voortgezet en Kroesjtsjef zal een rij revuemeisjes kunnen aanschouwen die optreden in Cole Porters film „Can can". Kroesjtsjef zal in de studio's de lunch gebruiken welke onder meer een ijs- taant met een „betekenisvol Russisch- Amerikaans ontwerp" zal omvatten. Maatregelen tegen buitenlandse winkeliers De Indonesische minister van Dis tributie Leimena, heeft verklaard dat de sluiting van winkels van buiten landers met ingang van 1 januari 1960 gevolgd zal worden door andere maatregelen. Door de sluiting zyn voornamelijk Chinese winkeliers getroffen. De Indo nesische minister van Buitenlandse Za ken, Soebandrio, heeft gisteren met minister Leimena gesproken over de vermoedelijke gevolgen van dit besluit voor de betrekkingen van Indonesië met communistisch-China. Maria Callas heeft met haar echtgenoot gebroken De bekende operazangeres Maria Meneghini-Calias heelt gisteren in Milaan, nadat haar advocaten vijf uur met advocaten van haar echt genoot hadden onderhandeld, be kendgemaakt dat zij definitief met haar man heeft gebroken. Het is echter geen breuk om gevoelsrede nen; Onassis (de Griekse scheeps- magnaat iviens naam was genoemd in verband met de geruchten over een op handen zijnde scheiding van het echtpaar Callas) is slechts een goede vriend die me op dit moeilijke ogenblik helpt, zo zei zij. Onassis zelf verklaarde tegenover een journalist dat de geruchten over een romance tussen hem en Maria „sprookjes" zijn, „maar ik moet zeg gen dat ik me slechts gevleid zou kunnen voelen als een vrouio van haar klasse verliefd op mij zou wor den". Advertentie verkrijgbaar by HAARLEMMERSTR. SI - TEL. 24958. Amerikaanse reis Prinses Beatrix wordt gefilmd Polygoon-Profilti heeft een filmequipe van drie man naar Amerika gestuurd om de Amerikaanse reis van Prinses Beatrix op de (kleuren- en zwart-wit) filmband vast te leggen. Als chef d'equipe treedt op Piet Buis, die al in Amerika is om de werkzaamheden voor te bereiden. Aan boord van de „Rotter dam" vaart cameraman Huib de Ru mee, terwijl vandaag als derde Karei Das van Grol van Schiphol is ver trokken. RECHTZAKEN Nasleep rusthuiskwestie De Hoge Raad behandelde gisteren een zaak van de officier van Justitie te Haarlem, die cassatie had aangetekend tegen een vonnis van de rechtbank aldaar, dat ontslag van rechtsvervol ging gaf aan een eigenaresse van een rusthuis in Haarlem, doch zij had geen vergunning om een rusthuis te exploi teren. De noodzakelijkheid van een vergunning werd echter voorgeschreven door een gemeenteverordening. Deze verordening is later ingetrokken. Mr. A. D. N. van Löben Seis uit Haarlem heeft het cassatieberoep tegengesproken. Deze verordening, zei hy, ging zo ver, dat zy ingreep in de rechten der burgers en hen volledig aan de overheid overleverde. Het von nis achtte pleiter zeer juist gemoti veerd. De Procureur-Generaal bij de Hoge Raad zal 22 september conclusie nemen. de paardenmarkt weet men in wrg genoeg. Kwamen er in de de eeuw aanvoeren voor van 3000 de jaren na de tweede wereld eed deze markt meer dan eens nend bestaan. In de Jaren 1943 er zelfs helemaal geen markt n. Het jaar daarop verschenen aarden, een vrij behoorlijk aan- De aanvoer van vandaag be- ulm het dubbele van vorig Jaar, anl. ongeveer zestig paarden. Of een paard verkocht zou worden r lieten velen, die op het markt- rondliepen, zich nogal cynisch paardenmarktcomité had even- NED. HE11V. KERK nomen naar Hellendoorn (toez.) ronenburg te Lutelgeest (N.O.P.); bzlenaveen (toez.) L. Llngen te en Dlnxterveen. Aangenomen het r«n de Generale Svnode als leger- 01 E. J. Kuln te Winkel (N.TH.). GEREF. KERKEN «n te Knijpe A. C. Langedijk, 's-Gravenhage; te Ede (vac. B. *rg) J. A. van der Peppel te Lo- l( 's-Graveland K. Snoey te Din- Aangenomen naar Zuillchem P. ti|n, woonachtig te Lelden. lüEF. KERKEN (Vrijgemaakt) nomen naar Stadskanaal L. Douw olde (Dr.); nr. Treebeek I. van lddelstum. CIIR. GEREF. KERKEN n te Wlldervank J .M. Visser te Bedankt voor Schiedam J. P. Haarlem-c. baptisten gemeenten 'itel kerkelijke eenheid nerale synode der Geref. Kerken lïteren het beleid van deputaten geestelijke verzorging van zee-, 1 luchtmacht goedgekeurd. Be de kerken dringend op te wek- medewerking wanneer op haar oep wordt gedaan om tijdelijk -pikant af te staan voor de gees- erzorging van de militairen, node begon vandaag met de be- rs i van de vele voorstellen tot der kerkelijke eenheid tussen ton en de vrijgemaakte Gerefor- torken. In een rapport van prof. wordt een ernstig beroep ge- foel op de eigen kerken als op naakte gereformeerde kerken om told te komen. geref. kerken in synode bijeen nerale synode van de Chr. Geref. neeft in haar gisteren te Rotter- «ouden zitting tal van kleinere 453(1 dgedaan. Zij besloot allereerst Jen<dum te verdelen over acht "es, voor de zaken van de theo- Ui school en van het algemeen be- Ivl alcen van de kerk en het werk [ton, de zaken van de kerk en tnaar binnen, de verhouding tot «rken, de zaken van het christe- en de eredienst, de financiële genheden en zaken betreffende tiding en tweede huwelijk. fnode heeft zich voorts breed- beziggehouden met het rapport fttaten voor de correspondentie hoge overheid, waarbij verschil- B[L?Len' als zondagsrust, subsidie (Foto LJD./Holvast) de heer J. C. van der Nagel, kreeg lof toegezwaaid, voor het vele werk in de afgelopen weken verricht. Ook de voor zitter van het marktcomité, de heer C. Meurs sprak er zijn blijdschap over uit, dat de Valkenburgse paardenmarkt nog blyk geeft levensvatbaarheid te bezitten. De marktmeester tenslotte dankte voor de ondervonden medewerking en hoopte dat het voor allen goede dagen mochten worden. Na de opening waren ruim 70 paarden aanwezig. LAMPIONOPTOCHT Gisteravond heeft Valkenburg reeds een voorproefje gehad van de komende feesten. Er was n.l. een zeer goed ge slaagde lampionoptocht voor de kinde ren. Medewerking hierbij werd ver leend door de drumband D.W.S. uit Rijnsburg en Valkenburgs Harmonie. De belangstelling hiervoor was dan ook buitengewoon groot. Het was een kleur rijk en feestelijk gezicht, al die honder den kinderen met hun lampion. In de optocht reed ook mede een viertal door de kleuterschool verzorgde wagens. Na de tocht door het dorp gaven beide korpsen een muzikale show op de Cas telweg. Het was een prachtige avond en in zijn dankwoord zeide burgemeester v. d. Have in het bijzonder twee namen te willen noemen en wel die van de dames De Boer en v. d. Werf. hoofdleid ster en leidster van de kleuterschool, aan wie men zeer veel dank verschul digd is. Organisatoren van deze avond waren de Oranjevereniging, het Paarden marktcomité en Valkenburgs Harmonie. De burgemeester dankte ook D.W.S. uit Rijnsburg, die een keurige indruk heeft achtergelaten. Op 21 oktober tegen Nederland Herberger lieeft voor nieuwe Duitse aanval nog maar één naam op papier: Uwe Seeler Negri weer Pola voor filiiieamera Een van de beroemdste sterren van Hollywood van dertig jaar geleden staat thans weer voor de filmcamera's. Pola Negri, die in een tiental stomme films heeft gespeeld, is thans 62 jaar en niet meer zo slank als vroeger, toen zij met haar Slavische charme een van de best betaalde filmsterren was. Volgende week beginnen de opnamen van ,,Herr in der Welt" in München en later in de Beierse Alpen. Pola Negri speelt er de rol van een Amerikaanse miljonaire in, die een bezoek brengt aan Europa. Pola danste vroeger in Berlijn in een pantomime, waar zij gedurende de eer ste wereldoorlog werd ontdekt door de Duitse filmindustrie. In 1939 emgreerde zij naar de Verenigde Staten. Haar laatste film was ,.Hi, diddle, diddle", gemaakt in 1943. De laatste jaren leef de zij in afzondering aan de Franse Ri- vièra. Indonesisch diplomaat verlaat ons land De heer Soedjoko Hoed-onoto, eerste secretaris en pers- en culturele attaché van de Indonesische diplomatieke ver tegenwoordiging in Nederland, zal na een verblijf van vier jaar in Nederland, naar Indonesië terugkeren. De heer Hoedyonoto die in afwezigheid van de Indonesische zaakgelastigde, M. Mara- mis tevens optrad als diens plaatsver vanger, zal op 19 september in tegen stelling tot hetgeen bij terugkeer van Indonesische diplomaten gebruikelijk is per vliegtuig naar Djakarta reizen teneinde, in opdracht van de Indone sische regering nog voor het eind van deze maand in Djakarta aanwezig te kunnen zijn. Over zijn toekomstige functie in In donesië zeide Hoedyonoto geen mede delingen te kunnen doen. Daed Beoereoeh overleden? In de kranten te Djakarta wordt een niet bevestigd bericht uit Noord- Sumatra gepubliceerd, dat Daoed Beoe reoeh de eerste leider van de strijd krachten der Daroel Islam in Atjeh, op 1 september op hoge leeftijd zou zijn overleden, nadat velen zijner volgelin gen hun verzet tegen de centrale rege ring te Djakarta hadden opgegeven, trok Beoereoeh zich met een beperkt aantal volgelingen die 'de strijd wensten voort «bouw etc. aan de orde kwamen, te zetten, in de bergen van Atjeh terug. Diefstal van f 12.000 aan tramkaarten De op handen zijnde tariefsverhoging van de Amsterdamse tram heeft een verduistering aan het licht gebracht, die een afrekenchef over een periode van enkele jaren heeft gepleegd. Deze verduistering kwam aan het licht, toen de dader van een diefstal van f 12.500 aan vijfrittenkaarten werd ontmaskerd. Hij was dezelfde man. De diefstal van de rittenkaarten is, een wanhoopsdaad geweest van de af rekenchef. die hiermee de gaten wilde vullen, welke door de verduistering wa ren ontstaan. Dit was trouwens al da delijk de mening van de recherche, die in deze richting verder zocht. Immers, de gestolen kaarten zouden eerstdaags toch uit de circulatie worden genomen. De afrekenchef bijna 20 jaar in gemeentedienst was een van hen in de remise, bij wie de conducteurs hun kaartjes betrokken. In de afgelopen jaren eigende de chef zich steeds geld bedragen toe, welke handelingen onop gemerkt bleven, omdat de chefs steeds een depot van f 35.000 aan tramkaarten in bezit hebben. Hij vreesde echter dat bij de tariefs verhoging, wanneer alle kaarten zou den worden ingenomen, de verduiste ring zou worden ontdekt. In zijn wan hoop vergreep hij zich aan een zending kaarten, welke voor een collega was be stemd De man heeft bekend en is inmiddels voor de Officier van Justitie geleid. Overdracht „Het Witte Huuske" 12 september Het actiecomité „Het Witte Huuske" deelt mee, dat de overdracht van het zonnehuisje voor de twee meisjes Rothuis in Opheusden nu is vastge steld op 12 september, 's middags om drie uur. Aanvankelijk was de over dracht van dit zonnehuisje, waarvoor het comité een financiële actie heeft gevoerd, vastgesteld op 12 augustus, maar kort voor die datum moest een van de meisjes Rothuis in een zieken huis worden opgenomen. Zij is daaruit nu weer ontslagen en kan verder thuis worden verpleegd. De kinderen uit het „Witte Huuske" krygen ook een eigen tuin „zonnetuin". De Boomkwekers vereniging „Boomkwe- kersbelang" uit Opheusden heeft toege zegd een tuin te zullen aanleggen rond het zonnehu je. (Van onze correspondent te Bonn) In West-Duitsland zijn de eerste voorbereidingen getroffen voor het nieuwe seizoen met vele inter nationale ontmoetingen. De bonds- trainer, de beroemde Sepp Her- berger, zit thans evenwel nog diep in de zorgen en wel voornamelijk over de nieuwe aanval van het Westduitse elftal, waarvan hij op het ogenblik nog maar één naam op papier heeft: de Hamburgse midvoor Uwe Seeler. In de Westduitse competitie is men reeds drie weken met het lange seizoen bezig. Ook hier zag men voor het sei- zoenbegin reeksen buitenlandse clubs waartegen de Duitse clubteams zeer redelijke resultaten boekten. Dat maakte de zorgen voor Herberger er evenwel niet minder om. Het Westduitse club voetbal mag nog zo sterk zijn. het sa menstellen van het nationale elftal blijft hier gepaard gaan met enorme moeilijkheden, ook al zijn de verenigin gen tamelyk strak gebonden aan het lijntje van Herberger. Het oog van de bondstrainer is, op de lange termijn, ge richt op 1962, de wereldkampioenschap pen in Chili. Op korte termijn daagt voor zijn ogen een lijstje van data: op 4 oktober wordt het landenseizoen ge opend met een wedstrijd tegen Zwitser land te Bern. Op 21 oktober volgt Ne derland te Keulen. Daarna: 8 november Hongarije, 20 december Joego-Slavië, 27 april Portugal, 11 mei Ierland en „er gens" in het voorjaar thuis tegen Chili. Herberger is thans bezig reeksen spe lers door zijn zeef te laten gaan. Dat deed hy in 1954, toen West-Duitsland het in Zwitserland dank zij een ij&eren conditie en een vasthouden aan een ge sloten systeem tot wereldkampioen bracht. Dat deed hij eveneens in 1958, toen hij uit een reeks spelers er zeven tien zeefde met wie hij het in Zweden tot de kwartfinale bracht. Stabiele verdedigers Herberger kan wat zyn verdediging aangaat, rekenen op een kleine groep stabiele figuren, niet al te jong, maar allen onder of vlak boven de dertig jaar oud. Tot hen behoren de doelver- dedigers Sawitzki en Tilkowski, de achterspelers en stoppers Stollenwerk, Juskowiak, Schnellinger, Erhardt, Pyka en Benthaus, van wie de laatste drie ook halfspelers zijn. Voorts in de middenlinie Szymaniak en Eckel. Uit deze groep kan Herberger zeker een achterhoede en middenlinie vormen, die Nederland op 21 oktober heel wat zorgen kan bereiden. Met de Westduitse aanval is het niet zo gemakkelijk. Herberger zal ongetwij feld de 22-jarige HSV-er Seeler, die in de herfst 1955 te Dusseldorf reeds tegen ons land speelde, als midvoor niet wil len missen. Naast hem staan thans nog slechts vraagtekens. Komt Rahn, thans in Keulen spelend, terug? De lange en dikke kanonnier zal, zo zou Herberger gezegd hebben, nog heel wat vet van zijn body moeten aftrainen, wil hy in aan merking komen voor het nieuwe natio nale team. Maar een Rahn in vorm is nu eenmaal goud waardEen man als de jeugdige Frankfort-midvoor Stein, pas overgenomen uit de ryen der ama teurs, waarin hy o m. tegen het Neder landse amateurelftal successen boekte, komt ook voor een plaats in aanmer king. Maar overigens kan Herberger nog slechts gissen. De wedstrijd tegen Zwitserland zal doen blijken, waarmee de bondstrainer op 21 oktober tegen Nederland zal willen verschijnen: in elk geval met een oude defensie en een jonge aanval Inmiddels gaan er stemmen in de Duitse sportpers op om het roer radi caal om te gooien. Men wil, in het zicht van de nieuwe Braziliaanse styl (waarby iedere teamspeler een alles- speler is, volmaakt van techniek en slim als tacticus) een nieuwe koers volgen. Minder nadruk op de „griind- liche" conditietraining, veel fantasie van de enkeling, streven naar een synthese van techniek en conditie etc. Maar niets duidt erop, dat Herberger voorlopig andere wegen zal bewande len dan voorheen: twee jaar experi menten en dan met een kleine ploeg naar Chili! SCHAKEN Kandidatentoernooi in Zuid-Slavië Het kandidaten-schaaktoernooi is gisteren te Bied iZd-Sl.) voortgezet met het spelen van de partijen voor de tweede ronde. De uitslagen waren: Tal (Rusl.)— Gligoric (Zd-Sl.) 1—0; Olafsson IJsl.) Benkoe (Statenl.) afgebr.; Fischer (V.S Petrosjan (Rusl.) afgebroken; Smislov iRusl.)Keres (Rusl.) afgebr. Na twee ronden is de stand: 1/2 Petrosjan en Tal, beiden 1 pnt en 1 afgebroken partij; 3. Benkoe V2 pnt en 1 afgebr. party; 4. Gligoric p.; 5/6/7. Smyslov, Keres en Fischer allen 0 pnt en 2 afgebr. partijen; 8. Olafsson 0 pnt en 1 afgebr. partij. R. D. Westra uitgeschakeld in afvalwedstrijd Leidse Schaakbond Door een onverwachte nederlaag tegen J. Piket (15) werd Westra jr. (2) uitgeschakeld in de afvalwedstrijd van de L.S.B. Andere uitslagen van de 2e ronde waren $ot dusverre: mr. Mulder (4)P. J. Piket (32) 10; Aussems (42)Schuss (5) O—l; De Jong (10)— Etmans (7) 0—1; Janssen (44)—Slieker (51) 10; Selier (12)Demmendal (3) afgebr.; Gans (46)—v. Dijk (9) afgebr.; Braggaar (37)—mr. Westra (19) afge broken; v. d. Berg (35T. Piket (25) afgebr.; W. F. Smit (27)—De Wekker (36) 1—0; ds. De Lange (28)—Borleffs (54) 1—0. HZ en PC polokampioen van Nederland HZPC uit Den Haag is waterpolokam- pioen van Nederland. Gisteravond won nen de Haagse poloërs in Woerden de beslissingswedstrijd tegen AZPC, Amers foort met 87, na met de rust reeds met 63 te hebben voorgestaan. WIELRENNEN Ronde van Zweden voor Deen Bangsborg De Deen Vagn Bangsborg heeft de 24e Ronde van Zweden voor amateurs gewonnen. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Bangsborg (Den.) de 11407 km in 28 uur 3 min 56.7 sec; 2. Karlsson (Zweden) 28.04.45.2 3 Baunsoe (Den.) 28.08.10.4; 4. Brands (Belg 28.09.35.3; 5. Verstraete (Ned.) 28.10.10.9; 14 Wuurman (Ned.) 28.19.23,4; 16 Van der Putten (Ned 28.21-47,5; 20. Knoops (Ned.) 28.31.37,3. ATLETIEK Smit geschorst tot maandag a.s. Het bestuur van de Haagse Atletiek vereniging Vlug en Lenig heeft gister avond een definitieve beslissing geno men met betrekking tot de voorlopige schorsing van de sprinter Hans Smit, die tijdens de nationale estafettekam pioenschappen weigerde voor zijn club in de finale van de 4x100 meter te starten. Smit, die zijn excuses aanbood, is ge schorst tot en met 13 september a.s. Hij zal dus niet voor V. en L. uitkomen in de wedstrijd om de Prins Hendrik beker, het clubkampioenschap van Nederland voor heren, dat zondag ge houden wordt. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Gra S-prijs: 1. Winnifred (j. P. de Graaf) (1.30.1); 2. Xita Hanover; 3. Xantbia S. Tot.: w. f7.20: pl. f 1.50, 1.30, 1.30; cov. f 5.gek. f 14.20. Hooi-prijs, eerste serie: 1. Vanity Hanovr (M. Vergay) (1.23.9); 2. Uranus Koff; 3. Spencer Nora. Tot.: w. f5.10; pl. f 1.70, 1.30, 1.70; cov .f4.70; gek. f3.70. Tweede serie: 1. Vlieger D (J. Ham) (1.25.2); 2. Victor Hanover; 3. Vlctrix V. Tot.: w. f2.40; pl. f 1.10, 1.10, 1.10; cov. f2.50; gek. f3.30. Klaver-prijs, le afdeling: 1. Walter Mitty (P. A. Strooper) (1.26.9); 2. Why Not; 3. Verlté D. Tot.: w. f2.70; pl. f 1,60. 2.cov. f4.60; gek. f6.10. Korenprljs1. Walter Hollandia (buiten weddenschappen (W. H. Geersen) (1.24.3) 2. Torenvalk S; 3. Victor van Oranje; 4. Unwaersfugel S. Tot.: w .f25.10; pl .14.60. 2.30, 4.40; cov. f5.30; gek. 17.—. Hennep-prijs: 1. Roulette Hanover (E. Leeman» (1.28.2); 2. Norton Williams; 3. Query Hanover. Tot.: w. f3.40; pl. f 2 60, 3.10, 6.20; cov. f 6.gek. f 9.50. Boekweit-prijs: 1. Gao B (A. Siderlus) (1.22.7); 2. O. mc. Gregor (teruggesteld naar tweede plaats); 3. Martini Spencer. Tot.: w .f39.90; pl. f30.40, 12.80. 4.10; cov .f31.—gek. f 16.60. Klaver-prys, tweede afdeling: 1. Wilster S (J. Wagenaar Jr); 2. Wanlta van Barke; 2. Vita Donum. Tot.: w. f2.pl. f l 10 1.10, 1.10; cov. f2.70; gek. f2.70. /,??(2.1"prlj8' flna,p: 1- Vlieger D (J. Ham) (1.24.2); 2. Vanity Hanover; 3. Victor Hanover. Tot.: w. f2.60: pl. f 1 80. 170 2.80; cov. f 5.40; gek. f 5. Totale omzet f 113.381.50. Sportsplinters Voor de le divisie van de Engelse League werd gisteravond de wedstrijd Burnley-Preston North End gespeeld. Uitslag 2-1. De Nederlandse vereniging voor Handel en Industrie op het gebied van scheepsbouw en watersport (HISWA) zal van 11 t/m 20 maan 1960 in de grote zaal van het rai, gebouw te Amsterdam haar negende watersport- tentoonstelling houden, De Italiaanse selectie hockeyploeg, die op het ogenblik een aantal wedstrij den in ons land speelt heeft gister avond in Amsterdam met 4-1 van Hur ley verloren. Bij de rust was de stand De Belg Van Steenbergen heeft de Grote Prijs van Brasschaat, een weg wedstrijd over 150 km, gewonnen. Hij reed de afstand in 3 uur en 42 min. Onze landgenoot Stolker werd zesde. De Roo eindigde als elfde en Damen be zette de negentiende plaats. Met het oog op de semi-interland- wedstrijd Luxemburg-Nederland B. die op 4 oktober a.s. te Luxemburg wordt gehouden, zal een voorlopig Nederlands B-elftal op 16 september a.s. in het sta dion De Vliert te Den Bosch tegen BW een oefenwedstrijd spelen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7