HONDERDDUIZENDEN ZULLEN KROONPRINSES BEGROETEN Chefarine 4 Agenda 4-voudige werking... esdta geneeskracht! Met een enkel woord O.*™ Is! WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1959 Groots welkom in Neiv York Honderduizenden Newyorkers zul len vermoedelijk deelnemen aan de grootse feestelijke ontvangst ter ere van Prinses Beatrix, voordat zij naar Washington gaat om een bezoek te brengen aan president Eisenhower. De Rotterdamwaarmee de Prinses de reis naar de V.S. maakt, zal vrijdag de haven van Hew York binnenglijden. Het betekent het ein de van een Oceaantocht, welke tot nu toe zeer voorspoedig is verlopen. Na de aankomst in de haven zal onze Kroonprinses - zoals bekend - overstappen op het Nederlandse oor logsschip „Gelderland", dat haar naar Battery Park zal varen, waar zij voet aan wal zet. Op haar rijtoer over Broadway zal haar een ont- binnenland in opdracht van de Neder- landsch Oost-Indische Compagnie. Begroeting Wanneer de Prinses voor het eerst op Amerikaanse bodem stapt, zal de Nederlandse ambassadeur in de V.S., dr. J. H. van Royen, ter begroeting aanwezig zijn. Verder zullen aanwezig zijn vice-admiraal Thomas S. Combs van de Amerikaanse Marine, als ver tegenwoordiger van de Amerikaanse strijdkrachten, en vele burgeriyke func tionarissen en vertegenwoordigers van particuliere groepen, Nederlanders, die in New York wonen, mensen met Nederlandse voorouders en gewone Amerikanen. De „Ticker Tape Parade" eindigt by het Newyorkse stadhuis, waar burge meester Robert Wagner op het bordes 11-21SEPT PRINSES BEATRIX BEZOEKT AMERIKA 20sept Lunch vangst bereid worden, die de New yorkers slechts aan zeer hoge gas ten voorbehouden: de „Ticker-Tape Parade" waarbij kwistig papiersnip pers en confetti uit de ramen van de wolkenkrabbers uitgestrooid wor den. Zoals bekend brengt Prinses Beatrix tien dagen in de Verenigde Staten door als eregast by de feestelijkheden ter herdenking van de 350ste verjaardag van de aankomst van de Britse ontdek kingsreiziger Henry Hudson. Later tydens haar verbiyf zal zy dezelfde weg volgen, die Hudson heeft genomen op zyn ontdekkingsreis in het advertentie Praag en Warschau zijn pessimistisch Gereserveerd over gesprek Eisenhower-Kroesjtsjef (Van onze Weense correspondent) De communistische partyleiding in Tsjecho-Slowakye en Polen reageert Btroef op het aanstaande bezoek van Kroesjtsjef aan de Verenigde Staten en wykt daarin zo opvallend af van de propaganda in Moskou, dat men daar meer dan gewone aandacht aan moet besteden. Het is vooral iets geheel nieuws in de handelwijze van Praag, dat zich totnutoe angstvallig hield aan de richtlijnen, wensen en wenken van Mos kou. Het Tsjechische partyblad „Rude Pravo" zegt het Russische optimisme niet te delen en laat nu reeds de moge- ïykheid open, dat de ontmoeting niet zal leiden tot de verwachte ontspan ning. Poolse en Tsjechische bladen zet ten systematisch hun campagne tegen Adenauer voort en kunnen niets goeds zeggen over zyn brief aan Kroesjtsjef. Terwyl de Russische pers daarin enkele positieve elementen heeft ontdekt, is deze brief voor de Polen en de Tsjecho- slowaken een document van de grootste onoprechtheid. Wanneer Adenauer zijn deernis met het lot van Polen tot uit drukking brengt, spreekt men in War schau van „krokodilletranen". Voor Praag blijft het de „opvolger van Hit- Ier". Terwyl de Russische pers al vol optimisme is dat de twee staatslieden van gedachten gaan wisselen, herhalen die Poolse en Tsjechische bladen, dat het niet op gesprekken aankomt, maar op daden. En aangezien men deze niet onmiddellyk kan verwachten, moet men voortgaan met de verdediging en dus met verdere bewapening Heinz Riihmann geëngageerd door Weense Burgtheater (Van onze Weense correspondent) De nieuwe directeur van het Weense Burgtheater is erin geslaagd de bekende Duitse karakter-uitbeelder en vertolker van komische rollen, Heinz Rühmann, aan de grootste schouwburg van het Duitse taalgebied te verbinden. De ac teur is het meest bekend geworden door zijn films, o.a. in „Der Hauptmann van Köpenick". Hy zal ook in Wenen voornamelyk karakterrollen spelen, maar dan in het kader van klassieke stukken, o.a. van Molière en Sha kespeare. Volgens het contract blyft Rühmann vijf Jaar aan het Burg theater verbonden, waar hy dan iaar- lijks zes maanden optreedt. De directie verwacht dat de schouwburg hierdoor nog meer bezoekers zal aantrekken, maar vooral dat het Burgtheater daar door internationaal meer bekend za worden. Tevens werd de internationaal beken de schilder en beeldhouwer Fritz Wot- ruba geëngageerd om de decoraties voor de a.s. opvoering van „Koning Oidipous" te ontwerpen. Voor het enigs zins conservatieve Burgtheater is dit een gewaagd experiment, want Wotruba vertegenwoordigt de moderne richting en is daarom in Oostenryk een fel om streden figvur, In de Verenigde Staten wordt Wj meer gewaardeerd. de Prinses zal ontvangen. Te Gracie Mansion, de officiële ambtswoning van de burgemeester, zal Robert Wagner de Prinses een lunch aanbieden. Zaterdag ontvangt de Prinses verte genwoordigers van de Nederlandse kolonie te New York en New Jersey. Later zal het nieuwe gebouw getoond worden, waarin de kantoren van de KLM zyn ondergebracht. Zondagochtend zal de Prinses een kerkdienst by wonen en des middags met een particulier jacht een tocht maken om het eiland Manhattan, Staten Eiland aandoen en een krans leggen by het gedenkteken voor Henry Hudson. Lunchen met president Maandag a.s. vliegt zy naar Wash ington waar zy de lunch zal gebruiken met president Eisenhower, die de vol gende dag de Russische premier, Kroesjtsjef, ontvangt. Maandagavond keert de Prinses naar New York terug en de volgende dagen zal zy doen wat de meeste bezoekers plegen te doen: rondkijken in New York en een bezoek brengen aan het gebouw van de V.N., waar de Algemene Vergadering juist haar veertiende jaar- lykse zitting opent. Donderdag 17 september zal de Prin ses op de top van het hoogste gebouw ter wereld, de Empire State Building, op de lagere wolkenkrabbers kunnen neerkyken en kunnen zien hoe de sche pen op de rivier als speelgoedbootjes heen en weer varen. De week beginnend op 20 september, vangt de Prinses haar tocht stroom opwaarts aan. Een hoogtepunt van deze tocht zal het oponthoud te Albany, de hoofdstad van de staat New York, zyn. Daar zal Prinses Beatrix de Henry Hudson Parade afnemen, in de ambts woning van gouverneur Nelson Rocke feller aan een diner aanzitten en een galabal bywonen, waarby zy door de gouverneur en mevrouw Rockefeller wordt begeleid. 4 middelen tezamen werken sneller krachtiger en langduriger. In de hele wereld wordl tegen pijn en griep meer en meer een combinatie van middelen gebruikt De 4 middelen van Chefarine „4" elk op zichzelf al beroemd helpen elkaar en werken daardoor bij zonder weldadig. f/ legen pijnen en griep. Geichikl voor de gevoeligste maag, •anl die wordl beschermd door hel bestanddeel (helaroi Dansorkest voor de NCRV Naar wy vernemen zal op 21 septem ber het eerste optreden voor de NCRV plaatsvinden van het orkest Frank Myts. Het genre dansmuziek is voor deze omroep geheel nieuw. Naar het zich laat aanzien zal het orkest, dat uit 17 man bestaat, vanaf 1 oktober geregeld voor de NCRV te beluisteren zyn. Frank Myts, een 21-jarige Hilversummer, is trompettist in het orkest Malando. Zeebrugge bedreigd door Tenieuzen De toekomst van Zeebrugge is in ge vaar, nu Terneuzen is aangewezen als industrieel ontwikkelingscentrum, zo zegt het gemeentebestuur van Brugge in een brief aan de Belgische minster pre sident, de heer Eyskens, waarin de Bel gische regering wordt verzocht op haar beurt Brugge als ontwikkelingskern voor de Belgische industrie aan te wijzen. Niet alleen deze beslissing van de Nederlandse minister van Economische Zaken echter heeft ongerustheid in Brugge veroorzaakt. Men vreest ook de concurrentie van Terneuzen door de bouw van een grote zeesluis en de ver beteringen van het kanaal van Gent naar Terneuzen, „die voor een groot deel door de Belgische overheid zullen wor den bekostigd". Het gemeentebestuur van Brugge is van mening, dat op korte termijn het havencomplex van Brugge-Zeebrugge aan de ontwikkeling van Terneuzen dient te worden aangepast. Het voert daarby de plannen van verschillende Belgische en Buitenlandse maatschap- pyen aan om industrie in en rond Zee brugge te vestigen, die aan duizenden arbeiders werk zouden verschaffen als mede de natuurlijke achterstand van Zeebrugge ten opzichte van Terneuzen met zyn gunstiger ligging, toegang en afzetgebieden. Het gemeentebestuur van Brugge dringt bij de Belgische regering aan op uitvoering van de voor Zeebrugge ont worpen plannen, waarvan de uitvoering een bedrag zal vergen van byna 150 mil joen gulden. Dit bedrag is niet alleen bestemd voor de verbetering van de ha ven waarvoor de eerste werken deze week zullen worden aanbesteed maar ook voor de uitvoering van een programma voor industrialisatie, de aanleg van een zeesluis en het graven van een dok. In de brief wordt gezegd dat een be slissing over dit programma geboden is, daar „het vanzelf spreekt dat de toe komst van Zeebrugge gezien de aan Terneuzen verstrekte voordelen, waar van 80door de Belgische staat wordt bekostigd, in gevaar verkeert. Deviezen onveranderd Volgens de verkorte weekstaat van de Ned. Bank vertoont onze deviezenvoor raad namelijk enige wijziging op f 5184 1) miljoen. De hierin begrepen goudvoorraad bleef onveranderd f 4393% miljoen. Stoorzenders kosten Moskou jaarlijks 100 miljoen dollar (Van onze Weense correspondent) Sinds 1956 heeft Polen geen eigen stoorzenders meer, die vroeger het be luisteren van Westerse radioprogramma's bemoeiiykten of onmogelyk maakten. Op deze manier spaart Polen per jaar 20 miljoen dollar, maar dit wil niet zeg gen, dat dit land niet betrokken zou zyn by de koude oorlog in de ether. De voor Polen bestemde programma's uit het Westen worden gestoord door zenders in Litauwen, Tsjecho-Slowakye en vooral in de Sovjet-Unie. En nu kunnen de Poolse bladen hun lezers wel vertellen, dat hun land op dit terrein niet aan de koude oorlog meedoet, maar in feit horen de luisteraars herhaaldeiyk die merkwaar dige piepende of zoemende geluiden, die de Poolse zendingen uit West-Berliin, München of Londen begeleiden. Ondanks deze storingen komt intussen toch 85% van het gezondene goed door. Met uitzondering van Polen bevinden zich in de satellietstaten 25 en in de Sovjet-Unie 125 stoorzenders. Het gebied dat zy bestryken strekt zich uit van de Poolzee tot het zuideiyke Kaukasus en van Tsjecho-Slowakye tot de Oeral. De jaarlykse kosten voor deze koude oorlog in de lucht bedragen ongeveer 100 mil joen dollar. Advertentie Moet u zich zo laten gaan? Vaak wordt alles U Ie veel. Nerveus en overprikkeld is men dan zichzelf en anderen tot last. Twee of drie VALDISPERT dragées geven ook de met be zigheden overladen vrouw haar natuurlijke kalmte terug. VALDISPERT is een zeker werkend, onschadelijk natuur- produkt zonder reuk of smaak. Denk eraan: Vraag Uw apotheker of drogist. Grote eenheid bereikt bij NAVO-vlootstrijdkrachten Admiraal Sir William Davis, bevel hebber van de Britse thuisvloot en be velhebber van de NAVO-vlootstryd- krachten in het oosten van de Atlan tische Oceaan, verklaarde gisteren te Londen, dat de nationale eenheden die onder NAVO-bevel staan nu zoveel op elkaar gelyken dat men ze bijna niet meer van elkaar kan onderscheiden. Sir William, die een bezoek van vyf dagen aan Londen brengt, was zeer tevreden over de samenwerking van de NAVO- eenheden. Ik kan nu zonder vooraf gaande voorbereidingen een gecombi neerde operatie van alle eenheden on der myn bevel uitwerken, zei hy. Advertentie Verrijk uw gezin met een JUNKER RUH gasfornuis BINNENLAND De Nederlandse hellkopterindustrie heeft van de Rijksluchtvaartdienst ten behoeve van Aviolanda, een voorlopige vergunning gekregen voor het ln Pa- pendrecht laten landen en opstijgen van civiele hef schroef vliegtuigen. Een en ander houdt verband met de plannen in Papendrecht een hellhaven aan te leggen. Bij beschikking van de Staatssecre taris van O., K .en W., mr. Y. Scholten, Is ln verband met verblijf buitenlands van de regeringscommissaris voor het ra diowezen, de heer M. van Veen, voor de periode van dit verblijf benoemd tot waar nemend regeringscommissaris van het ra diowezen, mr. H. J. Schölvinck, raadsad viseur in algemene dienst van het mi nisterie van O., K. en W. Op 24 september a.s. zal de heer J. W. de Pous. minister van Economische Zaken, de fabriek van de N.V. chemische Industrie Aku - Goodrich bij Arnhem of ficieel ln bedrijf stellen. Op 17 september zal de Broeder schap der notarissen in Nederland in Deventer zijn Jaarlijkse algemene verga dering houden. Op de dag voorafgaande aan de vergadering zullen de deelnemers 's avonds ten gemeentehuize door het ge meentebestuur officieel worden ontvan gen. Op uitnodiging van de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Korthals, zal de Italiaanse minister van Openbare Werken G. Tognl van maandag 14 tot vrijdag 18 september een bezoek aan ons land brengen. Minister Tognl heeft doen biyken dat hij grote belangstelling heeft voor de Nederlandse prestaties op het ge bied van verkeer en waterstaat en zal ty- dens zijn bezoek een groot aantal Neder landse openbare werken bezoeken. In het gebouw van de Kon. Acade mie voor Wetenschappen, het Trippenhuis te Amsterdam, zal van 22 tot 25 septem ber a.s. een Internationaal congres worden gehouden. Het congres ls georganiseerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Nederlands Centraal Instituut voor Hersenonderzoek en gewijd aan de nageda- htenls van prof. Arlens Kapper, die Jarenlang directeur van het instituut is geweest en zich op het gebied van de neurologie een internationale roem heeft verworven. Op de eerste elektrotechnische beurs, die van 1 tot en met 8 september ln de Apollohal te Amsterdam ls gehouden, ls naar schatting van de organisatoren voor bijna f2.000.000 aan orders geboekt. Ruim 8000 bezoekers waren afkomstig uit vak kringen, de helft van de handelaren ln elektrische .huishoudelijke artikelen. Plan nen bestaan om volgend Jaar wederom ln dezelfde week als de Firato een E.T3, te organiseren Een veenbrand te Bruine Haar, vlak by de Duitse grens by Vroomshoop ls meegevalen, doordat de bestrijders van het vuur hulp van de wind kregen. Ongeveer 15 ha. veen, hei en bosgrond brandde af. De rechtbank te Gent heeft een in woner van Schiedam veroordeeld tot 11 maanden gevangenisstraf en 2000 fran ken boete en hem levenslang het recht ontzegd ln België een auto te besturen. Toen hij in kennelijke staat van dron kenschap verkeerde had hij te Lochristi nabij Gent een dodelijk ongeval veroor zaakt. De ouders van het slachtoffer is 170.000 franken als schadevergoeding uit gekeerd. BUITENLAND Een dertien-jarige jongen heeft be kend, maandag ten zuiden van Stockholm een groot aantal bosbranden te hebben gesticht. Zes van deze branden werden zo ernstig, dat brandweerlieden en mili tairen er uren werk mee hadden, tien a twaalf anderen konden al in het begin stadium geblust worden. De 56-Jarige gouverneur van Kenya, Sir Evelyn Baring, ligt met koorts te bed nadat hij een dertienjarig Islamle- tlsch meisje van verdrinking heeft gered. Na de redding kwam hij zelf in moeilijk heden en moest door een ander aan wal gebracht worden. Intussen is de gouver neur van Brits-Guyana, Sir Patrick Re- nlson, benoemd tot gouverneur van Kenya als opvolger van Sir Evelyn. Sir Evelyn, die zeven jaar gouverneur van Kenya is geweest, zou aanvankelyk in mei reeds aftreden. Hij stemde toen echter toe ln verlenging van zijn ambtstermijn met een half Jaar. By twee afzonderiyke roofovervallen In Paryse voorsteden zijn gisteren in minder dan een uur tiids bijna elf miljoen franken (110.000 gulden) gestolen. In Aubervllliers in het noorden van Parijs overvielen bandieten een auto waarmee tien miljoen franken van een fabriek naar een bank werden gebracht. Ve Courbevole een voorstad in het zuidwesten .maakten twee mannen een een vrouw bij een overval op een postkantoor 900.000 fran ken bult. Bij deze laatste overval werd een PTT-beambte licht gewond door een revolverschot. Handelaars en souvenirjagers bevolk ten gisteren het grote herenhuis van wij len Koning Feisal van Irak naby Londen Airport waar auto's, meubelen en tapij ten van de vermoorde monarch werden geveild. Een Londense handelaar kocht voor ruim 50.000 gulden een Rolls Royce die voor Kroonprins Abdoel Illah, oom van de Koning, was gemaakt. De Kroon prins werd evenals zijn neef tijdens de revolutie vermoord. Een Jaguar van 1958 van Feisal zelf bracht ongeveer 17.000 gul den op. Meubilair voor een suite ln de stijl van Louis XV ging voor ruim 20.000 gulden weg. De opbrengst van de velling zal worden beheerd totdat ls ultgemaakfr. aan wia het geld toekomt. Een aantal Russische geleerden, onder wie Lysenko, Moeskehlisjvill, Nes- mejanof en Semjonof, hebben in Moskou een protest ondertekend dat gericht is tegen de komende Franse kernproeven. Het nieuws van de komende ontmoetin gen van Kroesjtsjef en Elsenhower heeft de hoop op vrede, geluk en welvaart doen herleven, aldus het protest, en daarom is het Franse besluit om kernwapens te beproeven „een uitdaging van de open bare mening ln de wereld en opgezet om de koude oorlog nieuw leven in te blazen". Volgens berichten die ln Dar es - Salaam zijn ontvangen, heeft de politie in het stamgebied Ngaya ln West-Tan- ganjlka geschoten op betogers die haar aanvielen en daarna de woning van een stamhoofd ln brand staken. Drie betogers werden gewond en het stamhoofd wera in de verkoolde resten van zyn woning aan getroffen. De toestand van de slachtoffers zou redelijk zijn. De politie verrichtte 18 arrestaties. De ongergeldheden kwamen voort uit verzet tegen een nieuwe belas ting op vee. De Deense minister van Buiten landse Zaken, Krag. heeft gisteren ln een rede te Warschau het Sovjetrussische voorstel om van de Oostzee „een vredes- zee" te maken, verworpen. De Russische suggestie ls ln strijd met het Internatio naal recht, zo meende hij, omdat de Oost zee een open zee ls, waarvan de oever- staten niet zomaar een gesloten zee mo gen maken. In Duisburg is officieel meegedeeld, dat er geen vrees behoeft te bestaan voor het doen staken van de scheepvaart op de Rijn. De Westduitse Rljnreders-organi- satie verklaarde dat de huidige peilstand bij Kaub van 1,22 meter in de herfst maanden niet als buitengewoon ls te be- De vroegere Cubaanse president Ba tista is op Madeira aangekomen. Hy heeft van de Portugese regering toestemming gekregen om zich daar te vestigen. Ba tista heeft ln de Dominicaanse republiek vertoefd sedert hij ln januari door Fldel Castro van Cuba werd verdreven. Hij had zich in de Ver. Staten willen vestigen, doch de Amerikaanse autoriteiten hebben hem geen visum willen toestaan. President Elsenhower heeft gisteren, nadat zijn minister van Arbeid, Mitchell, hem op de hoogte had gebracht van de stand van zaken by de nu reeds 57 dagen durende staalstaklng, in een brief aan de twaalf betrokken staalfabrieken en de vakbond aangedrongen om ononderbroken onderhandelingen .„Lauwe onderhandelin gen zijn niet voldoende. Er zijn ononder broken onderhandelingen, ln goed ver trouwen en met de wil een verantwoorde regeling te treffen, nodig", aldus de pre sident. Het elektronisch Instituut van de universiteit van Kioto in West-Japan heeft een typemachine ontwikkeld die de trillingen van de menseiyke stem ln ro> melnse eyiors kan omzetten. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mond-trio. 18.40 Act. 18.50 V. d. kind. 19.00 Lichte muz. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork. en zang. 20.45 Eenmaal in je leven, hoor spel. 21.45 Kamerkoor. 22.15 Lichte muz. 22.35 De weg naar volwassenheid, caus. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50 24.00 Soc. nws. ln Esperanto. Hilversum II, 298 in. NCRV: 18.00 Kamermuz. 18.15 Spectrum van het chr .organisatie- en verenigings leven. 18.30 Leger des Hellskwartier. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muzikale caus. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Pianorecital. 20.15 Jeugdappél Chr. Geref. Jeugdbonden. 21.15 Gewijde muz. 21.45 Gram. 21.55 Kamerork. en so list. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.1524.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Mensendingen, nu20.30 Spiegelder kunsten. 21.00 Biljartdemonstratie. 21.20 Documentair progr. 21.40 Lichte muz. VOOR DONDERDAG 10 SEPTEMBER Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwy- dlng. 10.00 Gram. 10.50 V .d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.45 Langs de Niger. caus. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Jazz- muz. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Twee piano's. 14.30 Gram. 15.00 Logboek 1944, klankb. 15.40 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Promenade-ork. 18.45 Sj 20.05 Concertgeb.orkest. 20.55 Gevar. pro- Sramma. 21.25 Orkest, koor en sol. 22.00 ourn. 22.15 Lichte muz. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. uit New York. 23.25—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit .kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.03 Idem. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pianospel. 13.40 Gitaarduo. NCRV: 14.00 Lichte muz. 14.25 Radiofllharm.ork. en solist. 15.45 Gram. 16.00 Bybeloverd. 16.30 Planorecital 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs ber. 17.45 Gram. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Tenor en orgel. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volksliederen 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. caus. 20.00 Muzikale caus. 20.15 Metropole-ork. en klein koor. 20.45 Muzikale caus. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en SOSO-ber. 23.15 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gesprekken. 20.50 Diana, toneelspel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 13.40 Voordr. 14.00 Lichte muz. 14.30 Exits and entrances. 15.00 Lichte muz. 15.45 Gevar. progr. 16.15 Kritieken. 17.00 V .d .kind. 17.55 Weerber. 1800 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Vragenbeantw. 19.30 Coast and country. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Gesprekken. 22.00 Gevar. muz. 22.30 On bekend. 23.00 Nws. 23.0623.36 Piano recital. Erfelijkheid en geneeskunde Op de televisie-documentaire van 26 augustus j.l. „Erfelijkheid en genees kunde" zijn bij de V.P.R O. zoveel reac ties bmnengekomen, dat dr. J. v. d. Bosch, anthropogeneticus te Leiden, hierop nog graag wil terugkomen. Hij zal dit doen bij de aanvang van het televisieprogramma van zondag a.s. om 8 uur. Hierdoor wordt de rest van dit pro gramma 10 minuten opgeschoven. Op 27 september andere radionieuwsdiensttijden De wyziging van de zendtijden van de radionieuwsdienst zal op zondag 27 september ingaan. Zoals gemeld zal het bulletin dat thans nog om elf uur wordt uitgezonden, om half elf de lucht in gaan en zal er om 23.55 uur nog een korte samenvatting van het nieuws wor den gegeven. Auvti icii iic Voor Leiden en omstreken Gebr. B. H en J. Huisman Wielmakerst. 23 hk. Levendaal 80 telefoon 22962 Een woordvoerder van de Algerijnse rebellen heeft in Cairo verklaard, dat ge neraal Gaston Jarrot, de militaire bevel hebber en burgerlijke gouverneur van het gebied van Tiaret ln Algerije, om het leven ls gekomen doordat opstandelingen zijn hefschroefvliegtulg hebben neerge schoten. (In Algiers is maandag bekend gemaakt. dat generaal Jarrot was gedood bij het verongelukken van zijn hefschroef vliegtulg. doch nadere bijzonderheden werden niet gegeven. Een gepensioneerd agent van de Amerikaanse Inlichtingendienst, Munson. heeft aangekondigd dat hij aan een rechtbank zal verzoeken Kroesjtsjef tij dens diens verbiyf ln Amerika te arres teren „omdat hij een Internationaal mis dadiger" ls. De Amerikaanse Senator Johnston is een andere mening toegedaan en heeft voorgesteld dat Elsenhower Kroesjtsjef eens meeneemt naar de kerk „omdat berouw voor geen enkele zondaar ooit te laat komt". Radio-Cairo meldt dat in de woestijn van westelijk Egypte, en in het bijzonder in het gebied van Quattara, uranium- lagen zyn ontdekt. In het bos van Fontainebleau zijn gisteren drie nieuwe branden uitgebroken en ln twee gebieden laaide het nog smeu lende vuur weer op. Honderden vermoeide bestryders van het vuur kwamen in het geweer tegen de vlammen die reeds twee dagen woedden en bijna 600 ha. bos heb ben verwoest. De autoriteiten sluiten de mogelijkheid van brandstichting niet uit. Er ls een onderzoek naar de oorzaak van de branden begonnen. Volgens de Amerikaanse Commissie voor Kernenergie Is de hoeveelheid radio actieve neerslag veroorzaakt door de kern wapenproeven van vorig jaar, kennelijk aan het verminderen, zy maakt dit op uit de cyfers voor Juni, die in de V.S. 30 procent lager liggen dan ln de voor afgaande maanden. Een woordvoerder van het Israëlische leger heeft bekendgemaakt, dat een Is raëlisch officier in de nabyheid van de Egyptische grens is doodgeschoten en be roofd. Hy was tijdens oefeningen in de Negeb-woestijn zijn ondereel kwijtgeraakt. Zijn stoffelijk overschot werd op Israëlisch gebied teruggevonden. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Rep. motorraces. 12.15 Verz.progr. 12.30 Nws. Daarna: progr. v. d. arb. 13.00 Rep. moterraces. 13.30 Nws. en gram. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws.) 15.00 Gevar. muz. 15.25 Rep. Paardenraces. 15.40 Gevar. muz. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitslagen v. races Daarna: theater- en fllmmuz. 17.30 Nws. en gevar. muz. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en vragenbeantw. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Vragenbeantw. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 22.30 Nws. en pianospel. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Ork.conc. 16.30 Barokmuz. 17.00 Nws. 17.50 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Ork.conc. 20.45 Lichte muz. 22.10 Gevar. muz. 23.00 Gevar. muz. 23.15 Ka mermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 14.10 Gram. 14.25 Festival v. Montauban. 16.55 Gram. 17.15 Orgelrecital 18.30 Gram. 19.21 Idem. 20.00 Ork.conc. 22.25 en 23.10 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus.muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen 13.00 Nws. 13.11 en 14.00 Gram. 15.30 Oude muz. 15.45 Pianorecital. 16.00 Koersen. 16.02 Engelse les. 16.17 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Vlaamse liederen. 18.30 V .d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Verz.progr. 20.30 De akademie der diskoflelen. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. en toeristisch nws. 22.15 en 22.30 Gram. 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12.30 Gram. 13.00 Nws. 14.30 Kamermuz. 15.30 Gram. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Festival v. Barokmuz. v. Brescia. 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. WOENSDAG Geregracht: Openluchtbyeenkom6t Bap tisten Gemeente. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed te 7.30 uur nam. Van der Werfpark: Openluchtconcert „Werkmana Wilskracht". 8 uur nam. DONDERDAG Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. dr. B. W. Schaper. 8 uur nam. Meermansburg 2: Excursie Ver. Oud- Leiden" naar Meermanshof. St-Anna-hof en Waaggebouw. 2 uur nam. RehobothLedenvergadering Vron. 8 uur im. Ryksherbarium (Nonnensteeg)Leden- verg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Borneostraat: Receptie Speeltulnver. „Oosterkwartier". 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 33 a: Ledenverg. Broederschap van oud-padvinders en-sters. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond 85-Jarlg be staan „Nut en Vermaak". 8.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Feestavond Speeltuinver. „Oosterkwartier). 8 uur n.m, ZONDAG Luxor-tehaterByz. kerkewerk Herv. Gem. Film: „Hoe de bijbel tot ons kwam". 10.30 uur voorm. Schouwburg: Nationaal Volkstoneel „De witte non". 8 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur fotograf en ver. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nm. DINSDAG Rehoboth: Ledenverg. Bond van Chr. Plattelandsvrouwen. Spr. mevr. Berghout- Rozeboom: „De vrouw ln en bulten het huweiyk". 8 uur nam TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dageiyks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.ejn. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 2—4 uur. BIOCOPEN Rex „De beul van Springdale" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon „De levensroman van Joseph Schmidt" (a.l.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Een zomer vol hartstocht" (18 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donder dag: „Nachten zonder liefde" (18 Jaar). Liflo „De tijger van Eschnapur" (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor ..Die glücklichste Fr au der Welt" (a.l.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Te Leiden zijn geopend Haven-Apotheek Haven 18, tel. 20085 en de Douza-Apo- theek, Douzastraat 31, tel. 21313. Bij geen gehoor bi) Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a d b 0> c O 3 S a- ie Amsterdam onbewolkt o 2 24 13 0 Den Helder onbewolkt zzo 4 23 16 0 Ypenburg onbewolkt w.stll 25 11 0 Vlissingen onbewolkt o 3 24 6 0 Eelde mist ono 1 26 6 0 De Bilt onbewolkt ozo 3 25 11 0 Twente onbewolkt wstil 26 0 Eindhoven onbewolkt w.stil 25 8 0 Z.-Limburg onbewolkt zo 2 24 10 0 Helsinki onbewolkt nw 1 16 3 0 Stockholm onbewolkt wnw 1 6 0 Oslo half bew. nno 2 23 10 0 Kopenhagen onbewolkt wnw 3 20 10 0 Aberdeen licht bew. w 2 24 6 0 Londen onbewolkt n 1 26 4 0 Brussel onbewolkt w.stll 24 9 0 Luxemburg onbewolkt nno 4 22 10 0 Parys onbewolkt w.stlil 26 10 0 Bordeaux onbewolkt o 3 26 13 0 Grenoble zwaar bew. w.stil 23 12 0 Nice onbewolkt n 6 24 14 0 Beriyn onbewolkt w 2 24 12 0 Frankfurt onbewolkt o 3 24 10 0 München onbewolkt w.stil 20 5 0 Zürlch mist w^tll 21 6 0 Genève onbewolkt w.stll 22 7 0 Locarno onbewolkt o 2 22 7 0 Wenen half bew. wzw 2 21 6 0 Innsbruck onbewolkt w.stll 24 4 0 Belgrado mist w stil 8 0 Athene zwaar bew. n 3 18 0 Rome onbewolkt W-Stll 26 13 0 Ajaccio onbewolkt w.stll 25 11 0 Madrid regenbul nno 1 28 17 0.1 Mallorca onbewolkt WA til 27 14 0 Lissabon hall bew; nno 2 29 17 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2