PAg' Oud-Hollandse hotter werd in Lisse Oosters uitgevoerd Kroesjtsjef neemt gezin mee naar V.S. TV-KIJKERS VOORSTANDERS ONAFHANKELIJK TWEEDE NET Agenda Met een enkel woord DINSDAG 1 SEPTEMBER 1959 Schip komt naast dat van Onassis in haven van Monaco te liggen (Van een onzer redacteuren) Akerboom's Scheeps- en Jachtwerf NV te Llsse heeft een origineel bot ter jacht, dat voclr de Middellandse Zee bestemd is, afgeleverd. De proef vaart, die gisteren zou worden ge houden, kon niet doorgaan, omdat de motor nog niet geheel in orde was. Een ingenieur uit Engeland, die de motor zou nakeken, kwam pas gister middag op Schiphol aan. De botter maakt, ook als het schip niet is opgetuigd, een bijzonder fraaie indruk. Het is dan ook een respectabel schip: 21 meter lang en bijna 7 meter breed. Men zal kunnen begrijpen hoe fraai het schip er uit moet zien als het is opgetuigd. Het totale zeiloppervlak bedraagt namelijk maar liefst 142 m2. Ziet het schip er van buiten al bijzon der verzorgd uit, van binnen is dit zeer zeker het geval. Het schip is geheel in de stijl van de oud-Hollandse staten- jachten gebouwd. Het is van staal en versierd met fraaie houten ornamenten in de vorm van allerlei zeedieren, zoals zeepaardjes, zeeslangen en schelpdieren. Opvallend is het sierlijke roer, dat uit gerust is met een uit eikehout gebeeld houwde dolfijn. De teakhouten achter- opbouw, die vanwege de moderne lyn iets lager is dan bij de originele staten- jachten, is ook geheel gebeeldhouwd, evenals dit het geval is met de cockpit. Oosters interieur Het oud-Hollandse schip is van bin nen geheel Oosters ingericht. En hoe wel het interieur op de dag van de proefvaart nog wel niet geheel gereed was de vloerbedekking ontbrak onder andere kon men al zien, dat kosten noch moeite gespaard waren om een zo romantisch mogelijke sfeer te verkrij gen. De kasten, de zeer luxueuze bar en de deuren waren in speciale opdracht van Akerboom door een Haagse hout snywerker „onder handen genomen" en voorzien van tal van Chinese voor stellingen, zoals draken en Boeddha's. Vele deuren zijn van fraai bewerkt glas voorzien. In de salon, die meer wegheeft van een nachtclub, domi neert een glazen deur met een bijna levensgrote zeemeermin. De verblijven voor de opvarenden zijn zeer ruim en voorzien van alle comfort, evenals de keuken, waarop menige huis vrouw terecht Jaloers zou worden. Er zijn heel bijzondere houtsoorten in het schip verwerkt. De eigenaarshut by voorbeeld met grijs syco'more en voor zien van roze glas in loodramen. De salon is betimmerd met fraai wit gelakt ahorn. Vier ton Tweehonderd-p.k. dieselmotoren in blauwe show-uitvoering met verchroom de pijpen kunnen het schip, dat maar liefst vierhonderdduizend gulden kost, een snelheid geven van acht knopen. Voor een verantwoorde navigatie staan een radio-, een gyro- en een vloeistof kompas in. Voorts is het schip nog uit gerust met een hypermodern en feilloos werkende dieptemeter, een windsnel- heidsmeter en 'n buitentemperatuurme ter. In de hut van de bemanning en van de eigenaar, in de machinekamer en op de brug treft men telefoons aan, die het onderlinge contact verzekeren. De eigenaar, de Engelsman John Gaul, die wtf gisteren aan boord spraken was Israël beschuldigt de VAR De Israëlische vertegenwoordiger bU de Ver. Naties heeft gisteren in een brief aan de Veiligheidsraad de Ver. Arabische Republiek beschuldigd van „aanhoudende daden van scheepsroof" waarmee zij de wereldgemeenschap openlijk uitdaagt. De aanhouding van het Deense schip „Inge Toft", dat nog steeds wordt vastgehouden, „schijnt een onderdeel te zyn van een systematische politiek", aldus de Israëlische vertegen woordiger. Een paar dagen geleden heb ben Egyptische functionarissen op een Noors schip dat het Suezkanaal pas seerde, een krat met wetenschappelijke boeken en post voor Israël in beslag genomen. Koning Saoed van Saoedi-Arabië is gisteren voor een officieel bezoek van vier dagen in Cairo aangekomen. Op het vliegveld werd hij door president Nasser begroet met de traditionele woor den „Allah zij dank voor uw behouden aankomst". Vorig jaar is er onenigheid ontstaan tussen Saoedi-Arabië en de Ver. Ara bische Republiek, nadat Egypte Koning Saoed ervan had beschuldigd dat hy steun verleende aan een samenzwering om de unie van Egypte en Syrië te sa boteren. De Koning en de president zullen in de komende dagen verschei dene kwesties, zoals Palestina, Algerije en Irak, bespreken. De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de Russische pre mier Kroesjtsjef naar de Ver. Staten vergezeld zal worden door zyn vrouw Nina Petrowna, haar twee dochters Julia Nikitisjna en Rada en Kroesjtsjefs zoon Sergei Nikitowitsj. Het bezoek van Kroesjtsjef aan de V.S. duurt van 15 tot 27 september. Ook Kroesjtsjefs schoon zoon Alexei Iwnowitsj Adjoebei zal van de partij zijn. Laatstgenoemde is hoofd redacteur van het blad Izwestia. Het Amerikaanse ministerie v8n Bui tenlandse Zaken zegt met genoegen kennis genomen te hebben van de mede deling, dat Kroesjtsjef op zijn reis naar de V.S. door echtgenote en kinderen vergezeld zal worden. President Eisen hower is op de hoogte gesteld. Kroesjtsjefs schoonzoon zal als cor respondent van de Izwestia de reis van zijn schoonvader verslaan. Julia en Rada zijn beiden gehuwd. Nikitowitsj is 24 jaar en elektro-technisch ingenieur. De meeste regelingen voor het bezoek van Kroesjtsjef aan de V.S. en dat van Eisenhower aan de Sovjet-Unie worden op basis van wederkerigheid getroffen. Het besluit van mevrouw Kroesjtsjef om met haar echtgenoot mee te gaan betekent waarschijnlijk dat mevrouw Eisenhower de president op zijn reis reis naar de Sovjet-Unie zal vergezellen. Functionarissen die de vice-president op zyn reis door de Sovjet-Unie heb ben vergezeld, zijn onder de indruk ge komen van mevrouw Kroesjtsjefs ken nis van de Ver. Staten. Zij zou deze kennis hebben opgedaan uit niet-com- munistische boeken. zeer tevreden over het schip. „Het is mijn derde schip, dat ik in Nederland heb laten bouwen. Die andere schepen waren ook botters. Dit is het grootste en best afgewerkte schip, dat ik totnutoe heb gehad." De eigenaar, die makelaar-in-het- groot is, vertelde, dat hij eerst naar Engeland zal varen om vervolgens koers te zetten naar Monaco, waar zijn schip een ligplaats zal vinden naast het schip van Onassis. „Achter diens machtige schip ligt mijn „scheepje" veilig besohut voor de mistral. Zijn schip vormt voor mij een prachtige beschuttende stalen wand", merkte hy lachend op. Vanuit Monaco zal hij tochten onder nemen naar o.a. de Balearen en de Ita liaanse eilanden. De genodigden staken gisteren hun bewondering voor de prachtige botter, de „Nirvana", dat zoiets als de droom wereld betekent, niet onder stoelen en banken. „Ik zou zevenhonderd Jaar moeten werken voordat ik zo'n schip zou kunnen kopen", verzuchtte een van hen. „En als ik zo lang zou leven zou ik het er nog voor over hebben ook", voegde hij eraan toe. Advertentie. Stem dit tablet]» tegen aambeien om de pijn 14* 1 te stlUen enom afdoend een einde te maken aan die hinderlijke kwaal. Als U de Hemotabkuur volgt kunnen zalf of zet pillen achterwege blijven De zwellingen slinken al gauw, genezing wordt tege lijkertijd bevorderd. Daarom, ook voor U Hemotabs, om van aambeien spoedig te herstellen. De complete kuur (f 1.47) bU apothekers en drogisten. Newyorkse politie zoekt Portoricaanse moordenaars De politie van New York zoekt in de achterbuurten naar een jeugdbenden van Portorioanen, die zondag twee zestien jarige jongens doodstaken en een derde ernstig verwondden. Een vierde werd met een fles op het hoofd geslagen en anderen liepen klappen in het gezicht op. De slachtoffers, allen blanken, her kenden hun aanvallers niet, maar men hoorde de leider roepen „Laten we deze gringoes (blanken) tonen, dat dit Por- toricaans gebied is". Door gevechten tussen jeugdbenden zijn dit jaar acht jongelieden gedood en vele gewond door messteken, kogels of andere wapens. De stryd heeft voor een groot deel een rassenkarakter, waarbij negers, Portoricanen en blanken elkaar bevechten om gebied in de sloppen- districten in handen te krijgen. Onder de armen van New York verkeren de Portoricaanse immigranten, van wie velen geen Engels kunnen spreken, in de sleohtste omstandigheden. Velen wonen in de armoedigste achtertmurten die verlaten zijn door de negers, die geleidelijk omhoog gaan op de economi sche ladder. De zuivering in Algerije In Algiers is maandag bekendgemaakt dat tussen 22 juli en 31 augustus 1.702 rebellen buiten gevecht zijn gesteld by de grote zuiveringsoperatie in het ge bied van Kabylië. Ruim een derde van deze 1.702 man werd krijgsgevangen ge maakt. Twee nieuwe kometen Een Britse amateurastronoom, de 47- jarige onderwijzer George Alcock te Peterborough, heeft twee nieuwe kome ten ontdekt. De eerste vond hij dinsdag vorige week in het sterrenbeeld Noor- derkroon en de andere zondag in het sterrenbeeld Kreeft. DS. J. KALSHOVEN OVERLEDEN In de ouderdom van 84 jaar is te Ede overleden ds. J. Kalshoven, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds. Kalshoven diende de gemeente van Hoogeloon, Kootwijk, Ovezande, Hien en Dodewaard. Pleidooi voor derde macht De Franse minister van Staat André Malraux, die op het ogenblik een reis door Zuid-Amerika maakt, heeft giste ren in Lima stelling genomen tegen de neiging om de huidige wereld in twee kampen te verdelen, het Amerikaanse en het Russische. Hij sprak zich uit voor de vorming van een derde macht. Wij kunnen niet toestaan, dat de V.S. en de Sovjet-Unie, die met hun mate riële macht niets op het gebied van de geest tot stand hebben gebracht, dit gebied gaan koloniseren, aldus Malraux. Binnenkort zal de Rijkspolitie met nieuw materieel op de Nederlandse wegen verschijnen. Foto: aan de flankenonopvallende wagens, waarmee de R.P. in burger gaat patrouilleren. Links: de patrouille wagen voor de grote wegen en de witte motorfiets. Midden: De onge- vallcnwagen. Rechts: patrouille wagen voor de provinciale wegen. Vraag naar meer toneel, variété, reportages, sport en Eurovisie Dat het regeringsbesluit om reclame in de televisie te gaan doorvoeren, de goedkeuring wegdraagt van het over grote deel der kijkers, wordt duidelijk aangetoond door de resultaten van een recent opinieonderzoek over de tele visie, uitgescheven door het weekblad „T V.". Van de 50.000 kijkers, die een enquête formulier ontvingen, namen 3921 toestelbezitters aan het uitgebrei de opinie-onderzoek deel. Van hen verklaarde 82 procent zich vóór reolame in de televisie, 14 procent was tegen en 4 procent had geen mening. Ongeveer 90 procent bleek voorstan der te zijn van een tweede televisie net, SV2 procent was daar tegen en ZV2 procent onthield zich van een antwoord. De verzorging van zo'n eventuele tweede net wilde 72 pro cent toegewezen zien aan een onaf hankelijke T.V. maatschappij, 18 pro cent wilde dit in handen geven van de N.T.S. en de omroepverenigingen, terwijl 10 procent geen mening had. Over de vraag hoe men dacht over het huidige zuilensysteem in de tele visie. kon 19 procent geen oordeel vel len. Tegenstanders van dit system vormden een percentage van 61, terwijl 20 procent het. goedkeurde. In de rubriek van „het gemiddeld bes te programma" won de AVRO met 42 procent der stemmen, de VARA werd met 31 procent tweede, de KRO met 7 procent derde, de NCRV met 4 pro cent vierde en de VPRO met 2 pro cent laatste. In totaal had 14 procent der kijkers hierover geen oordeel. Over het algemeen spraken de kij- zicli uit voor meer Eurovisie-program ma's. meer toneel, variété, muzikale programma's, reportages en sport. De meerderheid achtte het aantal politieke uitzendingen, quizprogramma's en do cumentaires voldoende, terwijl een be perking van het aantal balletuitzendin gen, die kennelijk onder de kijkers niet populair zijn, werd aanbevolen. Advertentie Zit Uw kunstgebit los? Vergéét dat U er een heeft! Bestrooi het 's morgens eenvoudig met COREGA, het Amerikaanse gebitpoeder Dat vormt dan een „kussen", waardoor Uw tanden stevig blijven zitten. Héél de dag! U zult kunnen eten, lachen, spreken zonder enige bezorgdheid. Niemand zal merken dat U 'n kunstgebit heeft. En U zelf het allerminst Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Zijn wij we wakker, door dr. C. J. Schuurman. Eerste lezing: Oude en nieu we moraal. 19.00 Opera-fagm. 19.45 Fllin- praatje. 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.40 Gustav Stresemann, vechter voor Europa, hoorsp. 22,05 Act. 22.20 Salzburger Fest- splele 1959: Bariton en piano. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.2224.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 18 00 Lichte muz. 18.20 KVP, pol. caus. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Acta 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Idem. 21.00 Brabants ork. 22.15 Kerkorgel. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Tekenfilm 20.35 Documentaire. 20.45 Idem 21.00—22.45 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 2 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vr. 9.15 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 De bezigheidstherapie bij het zieke kind, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Or gel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 In de wolken, rep. 14.00 Gram. 14.30 Jazzmuz. met comm. 15.00 V. d. Jeugd. 16.15 Ork.conc. 17.05 Gram. 17.25 Roemeens ork. 17.50 Regeringsultz.: Rijksdelen overzee. Jeugduitzending. De brievenbus gaat open. Corresp.club o.l.v. Regina Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mondorgel. 18.40 Act. 18.50 V. d. kind. 19.00 Gitaarspel en zang. 19.10 Klankb. 21.25 Salzburger Festspiele 1959: Nederl. Kamerkoor. 22.05 De weg naar volwassen heid .caus. 22.20 Lichte muz. 22.40 De oogst is binnen, klankb. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.55 Idem. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. Den Burcht (kleine zaal): Demonstratie oliestookhaarden Fa. Van der Ouweelen. 210 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending: Spr. evangelist J. Maasbach (H.Avondmaal) 8 uur nam. Stationsweg (t.o. Zomerzorg)Muizen- stad. 210 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Geregracht: Openluchtsamenkomst Baptistengemeente. 8 uur nam. Wassenaar. Haven: Hengelwedstryd voor jeugd van Buurtver. Oostdorp. 6 uur nam. DONDERDAG Pieterskerk: Voorlichting aan eerste jaars-studenten .11 uur voorm. Levendaal: Aandeelhoudersverg. N.V. Stadszaal (grote zaal)Opera Itallana. 8 uur nam. Maranathakerk: Opening chr. school voor slechthorenden en spraakgebrekkl- gen.. 3 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver .naar Aalsmeers Bloemenspel. 12.45 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert .2.30 uur nam. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Reservaat „De Beer". 9.20 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dageiyks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.e.m. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Rex: „Song of Scheherazade (alle leeft.) Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „Terug uit de hel" (14 jaar). Trianon: „Ein Lied geht um die Welt" (a.l.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino: „Artiesten en modellen" (a.l.). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LIdo: „Het rijkste meisje ter wereld" (a.l.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „King Creole" (18 Jaar). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. By geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. BINNENLAND Donderdag a.s. zal in het kamp „Haid" bij Ansfelden in Oostenrijk, in tegenwoordigheid van de heer Arne Tor- gersen, vertegenwoordiger van de Hoge Commissaris der VN voor vluchtelingen in Oostenrijk, een speeltuin voor vluchte lingenkinderen officieel worden overge dragen. Deze speeltuin werd geheel door Nederlandse organisaties en bedrijven ge financierd. 45 Nederlandse studenten heb ben van 15 augustus tot 5 september aan de bouw ervan gewerkt. Te 's-Gravenhage is gisteren over leden prof. dr. H. R. Kruyt, oud-hoog leraar in de fysische chemie aan de Rijks universiteit te Utrecht en oud-voorzitter van de Centrale Organisatie voor Toe gepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek (TNO). Hy is 77 Jaar geworden. Met ingang van 12 september wordt de premieregeling voor het schieten van houtduiven beëindigd. De regeling was ook dit Jaar weer getroffen om de schade die houtduiven aan de landbouw toebren gen, te beteugelen. In de registers van de Burgerlijke Stand der gemeente Hoogeveen is giste ren de 25.000ste Inwoner van deze jge- meente ingeschreven. BUITENLAND By een botsing tussen een vracht auto en een bus op het Phillppynse eiland Luzon zijn zeven mensen levend verbrand en 25 anderen zwaar gewond. Het nieuwe toneelselzoen in Moskou zal worden geopend met drie stukken van Amerikaanse schryvers, n.l. Arthur Millers „Death of a salesman", „West side story" van Arthur Laurents en „The ca reer'' van Jack6on Lee, zo meldt „Ta6s". Het Britse ministerie van Luchtvaart heeft meegedeeld, dat men meent de plaats te hebben gevonden waar de straalbom- menwerper „Victor 2" onlangs in zee is gestort. Men heeft n.l. 14 mijl uit de kust van Pembrokeshire een grote olievlek waargenomen. De wervelstorm Joan heeft op For mosa aan 11 mensen het leven gekóst, terwijl 77 mensen werden gewond. Naar Nieuw China meldt kwamen in de provin cie Foeklen drie mensen om het leven en werden 57 gewond. Op 18 september zullen de eerste DC-8en in de geregelde diensten van twee Amerikaanse luchtvaartmaatschap- Êljen worden opgenomen. United Airlines eglnt op die dag met een DC-8 de non- stop dienst tussen New York en San Francisco en Delta Airlines start op de zelfde datum met een DC-8 op de lijn Atlanta-New York. Beide viermotorige straalvliegtuigen zijn van het transcon tinentale type van de DC-8. De algemene verkiezingen die zon dag in Zuid-Vietnam zyn gehouden, heb ben in feite geen wijzigingen gebracht. Op een na zijn alle leden van de 123 ze tels tellende nationale vergadering geko zen. De enige die zyn mandaat verloor, de vroegere vice-president Vu QuocThong had zich niet herkiesbaar gesteld. Een vijftigtal arbeiders, werkzaam by de bouw van smeltovens voor de Portu- fese nationale staalfabriek te Paio Pires, 7 km. zuidelijk van Lissabon, zijn gister ochtend onder een instordende steencon structie bedolven Acht mannen kwamen om het leven, velen werden ernstig ge wond. Honderden arbeiders leggen op het ogenblik de laatste hand aan een groot stadion dat in Peking gebouwd is. Het zal plaats kunnen bieden aan 80.000 ar beiders. Uit een opvoedingsgesticht voor Jon gens bij Bedford in Engeland zijn de af gelopen dagen Jongens van 15 tot 19 jaar uitgebroken, omdat zy menen dat ze niet evenveel vryheid genieten als jongens in andere gestichten. Zaterdag trokken 90 jongens er tussenuit, doch zij keerden uit vrije beweging weer terug. Zondag ontstond een nieuwe uittocht van 80 man van wie de meesten later weer terug keerden en gisteren ging opnieuw een groep er vandoor. Vier jongens zijn gjste- ren in Londen, waar de politie wegens het bezoek van Eisenhower bijzonder waak zaam is. opgepakt. Op het ogenblik zyn er nog zeven op vrije voeten. Bij opgravingen in een grot te Tsjow- kowtien bij Peking, waar in 1929 voor het eerst overblijfselen van de „Pekingmens" zijn gevonden, is een goed bewaard ge bleven vrouwelijke onderkaak uit de tijd van de Pekingmens (circa 500.000 Jaar ge leden) aan het licht gebracht, zo meldt het persbureau „Nieuw China". Men heeft in de afgelopen Jaren meer van dergelijke vondsten gedaan. Een menigte op een Jaarbeurs ln Augsberg heeft de 61-Jarige Reinhard Krausse doodgeslagen omdat zijn auto de uitgang van een parkeerplaats blokkeerde. Twee mannen zijn aangehouden. De Russische minister van Buiten landse Zaken. Gromyko, heeft maandag een bezoek gebracht aan de Amerikaanse tentoonstelling in Moskou .Hij werd ont vangen door de Amerikaanse zaakgelas tigde ln Moskou en werd rondgeleid door de directeur van de tentoonstelling. Een vierhonderdtal mensen liepen verwondingen op toen de politie in Cal cutta met gummistokken demonstranten uiteenjoeg die protesteerden tegen de voedselpolitlek van de Westbengaalse re gering; 300 mensen zyn aangehouden. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewhde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Lichte muz. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Meisjeskoor en instr. kwint. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad, caus. 13.20 Mil. ork. 14.10 Gram. 15.00 Kamerork. en soliste. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Interscho- lalr Jeugdtoernooi. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Oude muz. 18.15 Spectrum van het christeiyk organisatie en vereni gingsleven, caus. 18.30 Leger des Heilsmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Evangelisatiesamenkomst Unie van Baptisten Gemeenten. 21.00 Gram. 21.15 Gitaar en viool. 21.30 Muzikale luls- terwedstnjd. 22.00 Hollandla groeit op..., caus. 22.15 Kamermuz. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 24.00 Platennieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (over de 4e iyn van 1820 uur) Whispering (Schönberger), They say it's wonderful (Berlin), Orkest Max Greger; (Malando), Orkest Ricardo Santos; Den- goza (E. Nazareth), The Keith Textor Singers; Que sera sera (Livingston), Ma rianne (Gilkyson), Orkest Max Greger; Keith Textor Singers; Blbbling over (Ols- son). Merry polka (Zacharias), Orkest Avalon (Rose), Orkest Max Greger; Bim- bombey (David), Jimmle Rodgers; The continental (C. Conrad), Orkest Les Brown By the light of the silvery moon (Mad den), Jimmy Bowen; The varsity drag (de Sylva), Orkest Pee Wee Hunt; Straw berry fair (Sharpless), The Beverley Sis ters; La Paloma (Yradler), Orkest Billy Vaughn; Coquette (Kahn), Fats Domino; Smilin' through (A. Penn), Orkest Hugo Winterhalter; After you've gone (H. Crea mer), Molly Bee; Let's bop (D. Cava- naugh). Orkest Big Dave; Into each Jife De hoofdrolspeelster in de film „Het dagboek van Anne Frank", Millie Perkins, heeft zich verloofd met de filmster Dean Stockwell, die o.a. bekend is door de film „Compulsion" waarin hy de rol van jeug dige moordenaar vertolkte. Vandaag is een verkeersweg van twee banen opengesteld waarover naar schat ting 30.000 voertuigen onder het nieuwe stationsgebouw van het vliegveld Orly by Parijs dagelijks zullen rijden, Het sta tionsgebouw dat eind 1960 voltooid zal zyn, is gebouwd op een 320 meter lange brug, die een gewicht van 24.000 ton, de helft van het gewicht van de Eiffeltoren, zal torsen, een tweede, bijna even lange brug beslaat een deel van een 4.000 meter lange startbaan van het vliegveld. De tun nels onder beide bruggen hebben een speciaal ventilatiesysteem. Prinses Paola verwacht in het ko mende voorjaar een baby, zo weet de „Daily Mail" te melden. Het Londense blad zegt dat de Prinses dit heeft verteld tijdens haar vakantie op het eiland Ma jorca en dat de Belgische ambassade ln Rome het bericht heeft bevestigd. Een groep Westduitse deskundigen is op het ogenolik bezig in de baal van Flensbulrg circa 8.000 met gas gevulde granaten te bergen, die daar op het einde van de laatste wereldoorlog ln het water waren geworpen. De granaten oxydeer- den in de loop van de tijd en het uit stromende gas dat door zyn verlam mende uitwerking op het zenuwstelsel de dood veroorzaakt vormde een gevaar, zelfs ln sterk verdunde toestand. In Donaberi. een havenstadje aan de rechteroever van de Wouri tegenover Douala in Frans Kameroen, is een r.-k. missiepost door terroristen overvallen. De Franse pater Musselin werd meeen kap mes vermoord. some rain must fall (Roberts), The Inkspots; Raunchy (Justls), Orkest Billy Vaughn; Someday (J. Hodges), Ricky Nelson; Charleston (C.Mack), Ork. Pee Wee Hunt; Little drummerboy (Slmeone), The Beverley Sisters; Stars in my eyes (Kreis- ler), Orkest Hugo Winterhalter; Whole Lotta loving (Domino), Fats Domino; Sail along silvery moon (Wenrich) Orkest Billy Vaughn; Sweetheart (R. Scott), Peggy Lee; The bunny hop (R. Antho ny), Orkest Ray Anthony; Stagger Lee (Archibald), Lloyd Price; Mad about the boy (N. Coward) Orkest Billy May; Sing sing sing (L. Prima), Paul Anka; Chimes blues (K. Oliver), Davenport blues (L. Beiderbecke)Eddie Condon and his all Stars; Autumn ln New York (V. Duke), The George Shearing Quintet; Wolverine blues (J. Morton), Eddie Condon and his all Stars; Yesterdays (J. Kern), Midnight in the air (L. Feather), The George TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 v. d. kind. NTS: 17.30— 17.40 Intern, jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Attentie. 21.05 Fllmprogr. 21.35 Poëtisch progr. 22.00 Dagsluiting BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 11.45 Int. Festival v. Edinburgh: Instr. ens. 12.30 V. d. boeren 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Klankb. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 Ork.conc. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Progr. voor oudere luisteraars. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 18.40 Volksdansen: 19.00 Exits and entrances. 19.30 Henry Wood Promenade Concert: Ork.conc. 21.00 Nws. 21.15 Verv. promenadeconcert. 22.05 Caus. 22.20 On bekend. 23.00 Nws. 23.06— 23.36 Strijk trio. Engeland, BBC Light Programme. 1500 247 m. 12.00 Interv. en gram. 12.30 Nws. en gevr. progr. 13.00 Onbekend. (Om 13.30 Nws.) 13.45 V .d. kind. 14.00 V. d. vrouw 14.15 Caus. 14.30 Nws. en discussie. 15.00 Ork.conc. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitslagen v. races. Daarna: Japanse muz. 17.30 Nws. en gevar. muz. 19.00 In terv. en gram. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Hoorspel. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr.. (Om 23.30 Nws.). 23.55 24.00 Nws. Nordwestduitsche Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Ork.conc. 20.00 Hoorsp. 21.15 Pianorecital. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Gevar. progr. 23.15 o.io Lichte muz. Gevar .muz. 24.00 Nws. 0. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Ork.conc. 20.00 Hoorsp. 21.15 Pianorecital. 21.45 Nws. 22.10 Jazz- Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.05 en 14.10 Gram. 15.10 Kamermuz. 18.30 Gram. 20.16 Klankb. 21.51 Gram. 23.10 Concrete muz. 23.30 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 13.50 The Fairy Queen, ope ra. 16.00 Koersen. 16.02 Engelse les. 16.17 Gram. 16.30 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.10 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Leken- moraal en -filosofie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogische caus. 22.25 Indiase muz. 22.55 Nws. 23.00 V .d. zeelieden. 484 ni.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Idem. 14.15 Muz. uit België. 15.15 Koorzang. 15.30 Chansons. 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Gevar .muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 2.10 Vrye Tijd. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) S S w> H cS Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon licht bew. onbewolkt mist onbewolkt mist onbewolkt motregen onbewolkt onbewolkt geh. bew. half bew. licht bew. zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt half bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. motregen zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. half bew. zwaar bew. geh. bew. w.stil 20 9 ozo 2 18 12 ono 2 20 10 nno 4 19 12 v.and. 19 5 ono 2 19 6 w^tll 20 4 ono 5 21 7 nno 3 20 6 nnw 4 13 9 nnw 2 17 3 w-stll 21 12 n 4 17 9 w.stil 16 6 nno 4 21 9 w.stll 20 7 nno 5 19 8 w.stil 22 9 nno 2 24 8 w.stll 21 12 n 2 25 18 nnw 2 17 8 no 2 20 10 zo 1 16 3 w^tll 19 5 zw 1 20 6 O 2 20 1 w.stll 19 8 O 2 20 5 w^tll 24 ono 4 28 14 ono 3 26 15 w.stll 29 15 no 2 30 19 wnw 4 25 17

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2