e economische positie van Europa genover Amerika snel verbeterd Gaan onze bloembollen te vroeg weg? ebru iksgoederen U fi f 7 /if *J 5 10 M 11 isi 12 |»J |>fcr' tijging van grondstoffenprijzen <iast komende loonsverhogingen Concurrente speelt grote rol PRINSES BEATRIX REED IN KLASSIEKE FRIESE SJEES ericht 1 maart 1860 <- Zaterdag 29 augustus 1959 Vijfde blad no. 29834 „dog 7 t/m zaterdag 12 september Gebouwen Vredenburg beurs is geopend van 9-18 our; zaterdag 12 september van 9-17 oor --- BANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Catalogus TsgpreMSEitJ ^^fsepjEMBejg JsipiemkrJ ^^Jseptembek^L Mseptember£I A. W Deelnemende t t Huishoudelijke gebruiksartikelen en onderhoudsmiddelen Luxe metaal- en houtwaren, couverts, kunstnijver heids- en religieuze artikelen Luxe aardewerk, porselein, glas en kristal 'Naai- en breimachines Woning textiel en fournituren Kleinmeu- belen Textiel-, kleding- en mode artikelen Goud- en zilverwerk, bijouterieën Uurwerken Parfu merieën, kosmetlka en toiletartikelen Lederwaren Rokersbenodigd heden Speelgoederen Sport en kampeerartikelen Optische-, foto- en filmartikelen Huisvltft- artikelen Kinderwagens Muziek instrumenten Bladmuziek en mu ziekautomaten Winkelinrichting, zoals winkelbetimmeringen, kasregis ters, weegwerktuigen, verkoopauto maten en andere winkelmachines Reclametoegift-, souvenir- cn feest artikelen Etalage-artikelen en -materialen School- en kantoor benodigdheden, zoals schrijf-, teken-, schilderbenodigdheden, papierwaren Handelsinformatie- en voorlich tingsdiensten Vakliteratuur Diversen. New York nog in ban van onzekere factoren (Van onze financiële medewerker) r is deze week in de positie van de Newyorkse beurs niet veel tindering gekomen en veel invloed is er dan ook op de Europese rzen niet van uitgegaan. De koersdalingen worden tot dusver jns weer door een herstel gevolgd, maar van een bepaalde rich- de markt kan niet worden gesproken. Daarvoor zijn de factoren, het koersverloop beheersen, blijkbaar te tegenstrijdig. Men heeft tot voor kort over de staalstaking niet druk gemaakt en nog altijd jnt de invloed daarvan op het Amerikaanse bedrijfsleven in zijn Jiteit niet groot te zijn, naarmate ze langer duurt en navolging jt, wordt toch de onrust groter en in het internationale beurs- :oon blijft New York vooreerst een onzekere factor. dat Nederland zijn aandelen In bloeien de concerns verwisselt tegen buiten landse obligaties en uitzettingen in het buitenland op korte termijn, lijkt ons twijfelachtig. Een feit is dat door de verkopen van Nederlandse aandelen naar het buitenland, de geldmarkt hier zeer ruim, zelfs abnormaal ruim is, zo dat 3-maands papier tegen ls/8 pet. en 12-maandspapier tegen 1% pet. kon worden geplaatst. Ook de gemeenten pro fiteren hiervan, daar zij voor 3-maands geld niet meer dan 1% k 2 pet. behoeven te betalen en voor maandgeld met 1% 1% pet. kunnen volstaan. Maar dat dit voornamelijk een gevolg is van de effec tenuitverkoop naar het buitenland, waardoor in de toekomst dividenden en andere inkomsten uit die aandelen wor den gemist, kan toch niet als een voor deel worden beschouwd. migratie van Netl. adelen duurt voort houdt zich intussen druk bezig de positie van de dollar en de stij ven de geldprijzen op korte ter- welke een zij het ook verzwakte Jag vindt in de koersloop van de sties en ook in het buitenland haar ed heeft. Bij de plaatsing van ands schatkistpapier heeft de Ame- se regering 3.417 pet. moeten beta- cgen 3.150 pet. de vorige maal, voor ands papier resp. 3.782 en 3.690 ra dat zij, tegen de verwachting in, tot verdere verhoging van het offi- disconto is overgegaan, schijnt er ts op te wijzen dat ze op een ont- ning van de geldmarkt blijft hopen, wordt enigszins geremd doordat in iiia, waar de regering zich krach ten het gevaar van de inflatie nog hogere geldkoersen gelden, t daar voor schatkistwissels tot t wordt betaald, waarvan niet al- de Europese, maar ook de Ameri- t banken gebruik maken, a slotte zal het geld uit de produk- moeten komen en deze is, zij het een gering deel, van de Ameri- st export afhankelijk, die, zoals weet, de laatste jaren aanmerke- i gedaald, terwijl de import sterk Stegen. De V.S. hebben zich tot i die weelde wel kunnen veroor- i, maar de vrees, dat de V.S. door ilsemene stijging van lonen en pry- op de wereldmarkt zullen worden eprysd" steekt men hier en daar niet onder stoelen en banken. Ook rraag in hoeverre de V.S. haar Mieringsplan ten aanzien van de iwikkelde gebieden zullen kunnen wen zonder in eigen land inflatie ïoorzaken, is aan de orde. e Engelse „Economist" meent dat V.S. daarvoor nog speling genoeg ta, anderen achten een tweede irshaUplan voor de Amerikaanse oomie een gevaar, temeer omdat er i grotere risico's aan zijn verbon- i dan aan de hulp, welke men na oorlog aan Europa heeft verleend, «t al deze onzekere factoren voor in is het duidelijk dat n ho- foop voor de ontwikkeling van de «yorkse aandelenmarkt niet valt trekken. Opwaarts Als het waar is dat, geiyk men ver wacht, de conjunctuur in ons wereld deel en ook in ons land, in de komende door een, als gevolg van toegepaste we- tenschappeiyke vindingen op het gebied van de techniek, de elektrotechniek en de chemie, in opwaartse richting zal gaan, is het te betreuren dat het recht streeks financieel belang by de verdere industriële ontwikkeling van ons wereld deel en van ons land vermindert, zon der dat dit door een gelijksoortig belang by buitenlandse ondernemingen wordt gecompenseerd. Uit een recente Duitse publikatie is gebleken dat West-Duits- land in het eerste halfjaar van 1959 in totaal voor DM 475 miljoen aandelen in het buitenland heeft gekocht, waarvan niet minder dan DM 146 miljoen in Ne derland, terwyl omgekeerd Nederland in die tyd voor slechts DM 29 miljoen Duitse aandelen heeft opgenomen, ter wyl in die tyd voor DM 53 miljoen obligaties werden gekocht. De interna tionalisering van het kapitaalverkeer en ook de nog steeds voortgaande vestiging van buitenlandse bedrijven in ons land moge dan in zeker opzicht aan de Ne derlandse volkshuishouding ten goede komen, het feit dat wy ten aanzien van kapitaalvorming en de mogelykheid van belegging wegens onze verhoudingsge- wys kleine bevolking, by onze Europese en Amerikaanse partners ver ten achter staan, brengt het gevaar mee van een aantasting onzer industriële en finan ciële zelfstandigheid, welke ook de po sitie van de Amsterdamse effectenbeurs geleidelijk zal verzwakken. Het is thans al zo dat meer dan 70 pet. van het ka pitaal van de Koninklyke zich in het buitenland bevindt, van de Unilever ca. 35 pet., van Philips reeds bijna de helft en alleen van het tot dusver minst lucratieve concern, de AKU is het bui tenlands belang tot 15 a 20 pet. beperkt gebleven. Als bekend tonen vooral de Duitsers ook voor onze bankaandelen en aandelen van machinefabrieken een blij vende belangstelling en in zoverre is het gelukkig dat de particuliere besparin gen via de beleggingsinstituten ook in ons land in sterkere mate op de aan delenmarkt zijn gericht. Wij zijn er geen voorstanders van dat de spaarbanken in aandelen gaan beleggen, maar de levensverzekerings,- maatschappyen, die een steeds groter deel van de nationale besparingen tot zich trekken, zouden, op het voetspoor van hun Amerikaanse zusterinstellin gen, wel een wat groter deel van de hun toevloeiende kapitalen op de aandelenmarkt kunnen uitzetten. Volgende week weer Aalsmeerse corso OVan onze Amsterdamse correspondent) De mens in al zyn facetten de goede en de kwade kanten is dit jaar het onderwerp van het traditionele spel in het Amsterdamse Olympische Stadion, dat het Aalsmeerse bloemen corso volgende week zaterdag zal be sluiten. Het is de twaalfde maal, dat dit evenement wordt gehouden, en opnieuw ziullen de prachtige praalwagens en het onder leiding van Marius Kruyne op gevoerde spel een kleurrijk feest worden voor de tienduizenden toeschouwers, die worden verwacht. Eenentwintig grote praalwagens en eveneens 21 met bloemen versierde auto's zullen dit jaar van de bloemen stad naar Amsterdam trekken. De praalwagens worden opgetuigd naar ontwerpen van Toon Noyons, die ook de vorige jaren met deze taak was belast. Deze maal heeft men de namen van toneelstukken gekozen voor de praal wagens en misschien brengt de uit beelding hiervan de toneeldecorateurs nog op ideeën. In het Stadionspel zal het weer de Jeugd zyn, die de grote kern uitmaakt. Aan de dans is een grote plaats inge ruimd. Er wordt om., medewerking verleend door leerlingen van dans- en balletscholen en het Scapino-Ballet. De route door Amsterdam beperkt zioh evenals vorige Jaren tot de korste weg naar het Stadion. By het voorstel tot subsidieverlening aan het Aalsmeer se bloemencorso zyn hierop onlangs in de gemeenteraad aanmerkingen ge maakt. De organisatoren konden ons meedelen, dat er thans voorbereidingen worden getroffen om te trachten een rondgang door de hoofdstad te maken. Snel tempo to ook nog eens weer in het ver- fan het Internationaal Monetair wordt betoogd, is de economische van Europa tegenover Amerika atste jaren in snel tempo verbe en ook de vooruitzichten van ons Meel worden door de leiding van 'onds gunstig beoordeeld. Uit ver- rade gegevens kan worden afgeleid miljarden, door de V.S. na de aan Europa geleend of geschon- ffieer en meer vruchten gaan dra mde vorm van een versnelde in- Mlsatie, een grotere produktiviteit jj stijgende export en dat de Euro- Murzen" doorgaans een vaste stern- weten te handhaven, kan dus niet zeer verwonderen, ons land betreft, moet worden 'ent of de loonsverhogingen, thans in vele bedrijven tot stand ■idan wel worden voorbereid, de ^npryzen in het binnenland en f export onaangetast zullen laten, ra temeer klemt, nu van verschil- grondstoffen rubber, koper, wol de pryzen stygen. Het zal ■aeten blijken of de gestegen en Rjgende produktiviteit daarvoor ""doend tegenwicht biedt. Aanhoudend gunstig dusver 'blyven de berichten uit 'Merlandse bedrijfsleven gunstig en hoewel op de Amsterdamse de omzetten in aandelen niet M groot zyn als enige tyd geleden, m toch biyk van een groot ver- m in de economische mogeiyk- kï? vele ondernemingen. Deze hebben de aandelen Unilever weer de leiding genomen en hoogtepunten bereikt onder de van de opvallend gunstige re- over het eerste halfjaar, die •«Jaarcijfers voor 1959 grote ver- ®gen doen koesteren. .het afnemend belang van de Ne- irff6 bel®gger by de aandelen van hternationale concerns door de ^nasche Handel Maatschappy, S hbar jongste kwartaalsrapport, trii 8 als een nadeel wordt B. omdat, gelijk de president Hn ii landsche Bank trouwens >d j°n2ste jaarverslag heeft daardoor middelen vrykwamen voor de overheidsfinancie- he investering in het buitenland, waar zyn, of het een voordeel is (Van een deskundige medewerker) Reeds jarenlang leeft deze vraag by allen, die „In het vak" hun brood ver dienen en in „de Bollenstreek" kan men haar bevestigend zowel als ontkennend horen beantwoorden. De exporteur, die een Amerikaanse handel heeft opge bouwd, zal de vraagsteller dit exportseizoen wyzen op de dreigende havenstaking, die a.s. maandag in Amerika voor de deur staat en het vervoer over land, naar zyn cliënt die ergens in Ohio huist, dreigt lam te leggen. Het natuuprodukt: de bloembol kan men niet ongestraft in het ruim van een zeeschip; op de havenkade laten staan. Nochtans: de vraag blyft actueel! Labour Day Prof. v. Slogteren: „Stuur bollen later"! Prof. dr. E. van Slogteren, tot voor kort directeur van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse, werd niet moe om op menige vergade ring van het Vak de exporteurs voor te houden: „Stuur de bollen later naar Amerika, zo omstreeks 20 augustus, dat komt de kwaliteit ten goede en voorkomt teleurstellingen". Zyn stem was die van een roepende in de woestyn. Wie een tocht langs de exportbedrijven maakt, weet dat de Amerikaanse pakkery zijn beslag gekregen heeft en bijzonder in de eerste weken van augustus heeft men van 's morgens vroeg tot in de nacht gezwoegd om de tienduizenden kisten „met ingeblikte bloembollen" op tijd aan de havens af te leveren. Want 1 sep tember dreigt een fatale datum te wor den in het land van Uncle Sam. Nu in zijn land de droogverkoop hand over hand toeneemt en de grote waren huizen per 1 september fleurige bollen- doosjes by honderdduizenden in hun „Garden-departments" te koop aanbie den, moet de Hollandse bollenman het Amerikaanse tempo byhouden. Stem van het laboratorium De stem vanuit het Laboratorium kent men gezag toe en het is geen ge woonte, dat men de adviezen en verma ningen negeert. Het research werk,, waarover men in zyn beginstadium zijn eigen negatieve mening had, heeft zyn onontbeeriyke plaats gevonden en men kan nu volmondig van een samenspel tussen theorie en praktyk spreken. Menig kweker en exporteur weet de weg naar het „Lab" te vinden. In het begin van dit exportseizoen prijkte in de bol lenschuur een kaart aan de wand, waar op gulden regels adviseerden wat te doen om het optreden van „vuur" pre ventief in tulpen tegen te gaan. Beter is later venenden In het algemeen zou het aanbeveling verdienen, wanneqr men de bloembollen enkele weken later verzond, wanneer de bollen de behandeling konden ondergaan die ze geheel geschikt voor de export maakte. De omstandigheden waaronder ze wor den verzonden, zyn nog we eens verre van ideaal. De koelcellen in het scheeps ruim zyn zeker van groot belang om broei te voorkomen, zyn de bollen in Amerika, dan wacht dikwyis een trans port met minder effeciënte vervoers middelen. De opslag in loodsen en wa renhuizen, het transport over honderden kilometers In een vaak zeer heet kli maat, zals dit jaar, het zijn alle facto ren die de kwaliteit der „ambassadeurs van ons land" kunnen beïnvloeden. Van de kwaliteit moeten we het hebben, want er verschynen meer kapers op o.a. de Amerikaanse kust. Daarom waar schuwen de mannen van het weten- schappeiyk onderzoek tegen te vroeg verzenden. Desondanks is men jaren doorgegaan op de oude voet. Men kan dit wyten aan sleur, aan gebrek aan samenwer king by de exporteurs, waarbij de één niet wachten kan, omdat de ander reeds verzond uit concurrentievrees Er zijn echter gegronde redenen voor deze houding om helaas toch maar vroeg te verzenden. Samensprekingen tussen Amerikaanse afnemers cn Hollandse le veranciers toonden de onontkoombaar heid van vroeg verzenden veelal aan. Voeg daarby het principe „De klant is Koning" en de bedreiging van buiten landse concurrentie waaraan onze bol- lenmensen bloot staan, dan beziet men daarna de medaille van twee kanten: van klant en leverancier. Japanse concurrentie Terdege dienen „de verenigde Hol landse bloembollenexporteurs" rekening te houden met de opkomende concur rentie van Japan. Een concurrentie niet in kwaliteit, want ons produkt kan de toets van de vergeiyking met welk pro ducerend land niet alleen ten volle door staan, maar geeft qua kwaliteit de bo ventoon aan, tendele het resultaat van het op wetenschappeiyke basis gefun deerde research-werk, dat in vele lan den erkenning van zyn onmiskenbaar heid afdwong. Maar de Japanezen zyn meesters in de kunst van imitatie. Ze sturen prach tige in kleurendrukwerk uitgevoerde prijscouranten met lage prijzen „all over the world", waarin men de bollen onder dezelfde namen aantreft, als de Hol landse exporteur ze aanbiedt. Het zwaartepunt der concurrentie vanuit Ja pan ligt in hun vroege verzending. Ze verzenden de bloembolleneen maand eerder, want het groei-klimaat is in Japan beter dan aan onze kust. Die vroege verzending is één der belang rijkste factoren, waardoor de exporteurs in onze streek voortyds gedwongen wor den te leveren. Volgende week brengt in Amerika „Labour Day" en op deze snipperdag maken de tuinliefhebbers plannen voor hun tuin. Ze lezen de advertenties van hun handelaren en detail „Plant it now" en de kleurentelevisie brengt hun onder ogen, dat de tuin voor het komende na jaar gereed gemaakt dient te worden. Ze verwachten in de zaadwinkels en de warenhuizen bloembollen aangeboden te zien. In vele streken der USA duurt de herfst maar kort, de winter staat voor de deur. In de winter bollen planten dat doet men niet. Het verkoopseizoen van onze Amerikaanse afnemers is dus kort en daarom willen de Amerikaanse handelaren beslist begin september hun bloembollen ter doorverkoop in huis hebben. Wanneer de bollen in de tweede helft van augustus worden verzonden, komen ze voor verschillende plaatsen te laat op Amerikaanse bodem aan. Dat kan wel eind september worden en daarmee nemen de Amerikanen geen genoegen. Deze omstandigheid geeft by de Hol landse exporteurs de doorslag en doet hen de laatste neiging, om gevolg te ge ven aan de vermaning van „hun Prof- fessor" verliezen. Wil men nochtans de kwaliteit van de naar Amerika geëxporteerde bollen ver beteren, dan zal men het waarschyniyk moeten zoeken In een geperfectioneerd transport. Het bevrydende antwoord, dat de oplossing schenkt, blijft uit, de „open vraag" blyft onbeantwoord! Tijdens haar bezoek aan Friesland Geestdriftig publiek brak door de tonnen mt Straatschenderij in Italië Een christeiyk-democratische afgevaar digde heeft by het Italiaanse parlement een wetsontwerp ingediend ter bestry- ding van de straatschendery, die ook in Italië onrustbarende vormen is gaan aannemen, aldus meldt de „Times". In dit ontwerp worden nieuwe soorten straffen voorgesteld voor jeugdige delin quenten, o.a. verwijdering uit het be roepsleven. Volgens het ontwerp zouden jeugdige delinquenten die in groepen van meer dan twee personen optreden en wier storend gedrag kan worden toegeschre ven aan een verlangen om op te vallen, als „maatschappeiyk gevaarlijk" veroor deeld kunnen worden. Aanbevolen wordt dergeiyke personen het eventueel genoten voorrecht van uitstel van dienstplicht te ontnemen. Dit slaat met name op studenten en hierby wordt aangetekend dat vele in de laatste tyd door de politie aangehouden straat schenders telgen uit vooraanstaande fa milies bleken te zyn. De politie heeft order gekregen om streng tegen straatschendery op te tre den. Maar wat thans vereist wordt, al dus de correspondent van de „Times", is een nieuwe benadering van dit nieuwe soort jeugdmisdadigheid daar de be staan de strafwettelyke bepalingen de politie niet voldoende mogelijkheid tot optreden geven. Inmiddels wordt er in perscommen taren op gewezen dat er van de volwas senen een beter voorbeeld uit moet gaan en dat gezin en school in deze een be- langryke rol te vervullen hebben, Zoals wy gisteren nog in een ge deelte van onze edities hebben kun nen berichten is het tweedaags be zoek van Prinses Beatrix aan de twee noordelijke provincies begonnen in het Groningse plaatsje Haren, waar zy een oorkonde inmetselde op de plaats, waar het nieuwe sanatorium „Beatrixoord" gebouwd zal worden. Daarna reed de Kroonprinses naar het oude sanatorium van die naam in het Friese plaatsje Appelscha, waar zij de paviljoenen bezichtigde en zich ge ruime tijd met de patiënten en patiën tjes onderhield. Om half twee vertrok Prinses Beatrix voor een bezoek aan de Cornelia-Stich- ting te Beesterzwaag. Onderweg trok de vorstelijke stoet veel bekijks. De Cor- nelia-Stiohting is een verpleeginrichting voor gebrekkige, zwakke en ziekelyke kinderen .waarvan een deel uit t.b.c.- patiëntjes bestaat, met name gevallen van chirurgische t.b.c., zo vertelde de voorzitter van de'Stichting ir. W. J. de Cook van Leeuwen in het hoofdgebouw. Wij lijzigiiig A.W.W. By de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wyziging van de Algemene Weduwen- en Wezenwet. Aan- Algemene Weduwen- en Wezenwet, dat deze wet op 1 januari 1960 in wer king zou treden. Er staat dan ook een bepaling in ten gevolge waarvan een weduwe recht zal hebben op pensioen als zy op 1 januari 1960 de leeftyd van zestig jaar had bereikt. Nu echter de wet reeds per 1 oktober 1959 in werking zal kunnen treden zouden weduwen, die na 1 oktober maar voor 2 Januari zestig worden in tegenstelling tot de gewekte verwachtingen geen recht op pensioen hebben. Dit nu achte staatssecretaris Roolvink en minister Zylstra biykens hun memorie van toelichting ongewenst. Vandaar dat zij voorstellen de desbe treffende bepalingen zo te wyzigen, dat de leeftyds grens van 1 januari verscho ven wordt naar 1 oktober. Voorts bevat het wetsontwerp voor stellen tot wyziging van enkele bepalin gen van de wet duurtetoeslag 1959, die eveneens nodig worden geacht wegens het vervroegd in werking treden van de A.W.W. EVO over autokeuringen Verplichte keuring van auto's is niet de oplossing om technische gebreken, die gevaarlijk kunnen zyn voor de ver keersveiligheid. te voorkomen. Dit is de mening van de E.V.O., de organisatie van verladers en eigenvervoerders, wier leden meer dan 200.000 bestel-, vracht en bedryfspersonenauto's op de weg brengen. Het percentage ongelukken met autors als gevolg van een technisch ge brek is zeer gering.. Maar dat mag volgens de E.V.O. geen reden zyn om niet alles in het werk te stellen gevaar opleverende technische gebreken zoveel mogelyk te voorkomen. De enige moge lykheid daartoe is goed gericht onder- Gisteren is Prinses Beatrix haar tweedaags bezoek aan Groningen en Friesland begonnen met een be zoek aan Haren, waar zij een door haarzelf getekende oorkonde inmet selde in de fundering voor het nieuwe sanatorium Beatrix-oord, dat daar in aanbouw is. De Prinses tijdens het inmetselen van het do cument. Na zyn uiteenzetting over het werk in de inrichting, die erkend is als sanato rium, bracht de Kroonprinses een be zoek aan de patiënten in het hoofdge bouw, de lighal en de boxen. Verrassing Het programmapunt, waarmee de eerste dag werd besloten vormde een prettige verrassing voor de Prinses. Te drie uur arriveerde zy in het uitbundig feestende Joure, waar als hoogtepunt van een vierdaags feest ter ere van het tachtigjarige Friese Paarden Stamboek een groot concours hippique werd ge houden. Een gejuich steeg op uit de menigte .toen de Prinses het terrein op reed in een landauer, getrokken door twee Friese paarden en bestuurd door de heer J. Venenga uit Koudum. Met de Prinses zaten in de landauer de com missaris van de Koningin in Friesland, de voorzitter van het F.P.S. en de par- tioulier secretaresse van de Prinses. Gedurende meer dan twee uur genoot Prinses Beatrix met de Friezen van een byzonder gevarieerd paardensportpro gramma. Tweemaal begaf de Prinses zich persoon! yk op het veld om een ereprijs uit te reiken. Spontaan De Prinses stal de harten van de Friezen, toen zy spontaan de wens te kennen gaf een ritje te maken in een door de Stichting tot Behoud van oude Friese Sjezen ontdekte en aangekoch te krompaneien sjees. Met de Friese merrie Eabetje voor de sjees en de heer W. Peenstra uit Bartlehlera in Fries kostuum naast zich reed een lachende Kroonprinses twee rondjes over het concoursterreln. Zo geestdrif tig was het publiek, toen zy in de prachtige goudgebieste sjees voorby- recd, dat het door de touwen brak cn In daverend gejuich uitbarstte. Alvorens uit Joure te vertrekken bracht de Prinses nog een bezoek aan de scheepswerf van de firma Joh. van de Meulen en zoon, waar zij een in restauratie zyn de tjotter en een Fries rondjacht bezichtigde, fprnstreeks half zes vertrok zy naar Leeuwarden, waar zij de verdere dag de gast was van de commissaris der Koningin. Vandaag maakt zy met haar jacht „De Groene Draeok" een zeiltocht van Sneek naar Langweer, waar zij de zeil- wedstryden en feesten ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de houd, aldus de mening, door de E.V.O. I zeilvereniging te Langmeer zal bijwo- in een communiqué uitgesproken. 1 nen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7