AFWISSELEND WERK bij „BEGEER" /uUlcr SECRETARESSE Rob hongert de Vries: Jeugd naar Kunst" Ceta-Bever VLEKKENPASTA FILMS Circus Mexico toont programma met climax naar eerste klas! VULPENKLINIEK Toneel, ballet en muziek krijgen applaus met handen en voeten Nina en Frederik in vrolijke musical VAN DEZE WEEK: Visserij Varia Omzet Philips-concern was in eerste lialf jaar 14 pet groter Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 29 augustus 1959 Tweede blad no. 29834 Kleine om vang, goed gehalte Kunstwielrijders een sensatie Een circus hoeft niet over een tent- ln-superlatieven te beschikken om goed te kunnen zijn. Een van de Boltini's trekt thans met het Circus Mexico door het land en durft het aan te verkondi gen, dat dit het kleinste circus van het land is. We durven daar op anderer ge zag niet onze handtekening onder te zet ten, maar toegegeven moet worden, dat de omvang van het circus, waarvan gis teravond op het Schuttersveld de pre mière van de voorstellingen in Leiden ging, bepaald niet indrukwekkend is. Dat heeft psychologisch een temperend ef fect op de verwachtingen, hetgeen ove rigens ditmaal volkomen ten onrechte was. Na een wat zwak begin kwamen ex- vooral na de pauze voortreffelijke num mers met een onmiskenbare climax naar het uitstekende slotnummer, de Poolse kunstwielrijders Burgos. Enkele grepen uit het gevarieerde pro gramma. Aantrekkelijk en bijzonder knap was het optreden van de twee Paultons met hun gedresseerde honden. Het begin daarvan mag wat te lang ge rekt zijn geweest, later kwam er een vlotte afwisseling met als slot een scène waarin we moesten denken aan het lot van de arme Laika. Van uitstekend ge halte was Senorita Valeska in het hoge- echoolrijden. Van een circus dat zich de naam Mexico heeft aangemeten zou men wellicht iets meer werk van de traditio nele circusdieren, de paarden, verwach ten dan het huidige programma biedt, Succes voor het Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" Vrijdag 28 augustus zal In de analen van het Leldse Jeugdorkest en Drum band „De Buroht" worden genoteerd al® een hoogtijdag zoals zich slechts zelden voordoet. Op deze dag was „De Burcht" name lijk naar Groningen getrokken om luister bij te zetten aan de viering van Groningen's Ontzet. De presentatie 's morgens op de Gro ningse Grote Markt aan de autoritei ten en vele duizenden toeschouwers, de daarop volgende mars door de stad en het concert hierna oogstten telkens weer een daverend applaus. En dan het mid dagconcert voor de Kinderkliniek van het Academisch Ziekenhuis. Het was een treffend moment, toen de kleine muzikanten, na hun optreden, door de kleine patiëntjes werden onthaald op limonade en versnaperingen. De hierna volgende mars door de stad met als doel het Stadhuis om daar een af scheidsconcert te geven, zal noch dooi de Groningse Burgerij, noch door de meisjes en jongens van „De Burcht" licht worden vergeten. Het werd een ware triomftocht. Dat de duizendkop pige menigte het afscheidsconcert o.l.v. dirigent W. Martc, afgewisseld door enige shows gebracht door de majoret tes met Drumband o.l.v. instructeur K. de Jeu bijzonder waardeerde, bleek wel uit het feit, dat na een dapper geblazen „Wilhelmus" en de daaropvolgende af mars. een daverende ovatie volgde. Advertentie de nieuwste en beste SCHOOLVULPEN COLLECTOR (lekken uitgesloten INGEBOUWDE PEN (solide molybdeen) ZUIGERVULLING (grote inktvoorraad) 1 JAAR GARANTIE (na één jaar reviseren wij elke Lamy). ALLEEN WIJ VERZEKEREN IEDERE SCHOOLVULPEN tegen verlies en diefstal f 12.50 met metalen steekdop met normale dop f 8.95 Alléériverkoop voor Leiden e.o. BREESTRAAT 145 Telefoon 23211 leiden Tuinfeest in speeltuin „Om de Doorbraak'" Toen gisteravond om halfacht de hekken van de speeltuin werden ge opend en de buurtbewoners van „Om de Doorbraak" in grote getale toestroom den, kon het grote tuinfeest onder het motto „Hupskadee" een aanvang ne men. Op liet smaakvol versierde en praohtig verlichte feestterrein kon jong en oud. tegen een redelijke vergoeding, zijn geluk beproeven bij liet rad van avontuur, buksschieten. speerwerpen, hengelen, ballengooien en tal van an dere bekwaamheidsproeven en geluks- spelen. Ook de dansliefhebbers waren niet vergeten en de grote dansvloer vul de zich steeds weer met danslustige paartjes. Gezien de grote belangstelling voor dit tuinfeest, zal aan het gestelde doel nl. een batig saldo voor de aankoop van nieuw materiaal, zeker worden be antwoord. Ook vandaag van 2 tot 6 uur en van 7 tot 12 uur is er nog feest „Om de Doorbraak-' CHR. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR MEISJES „BOSHUIZEN" Binnen enkele weken zal in Leiden de derde huishoudschool haar deuren openen. Op 10 september a.s. des namiddags te 2 uur zal de cursus worden geopend in een besloten bijeenkomst in het Herv. Wijkcentrum „Het Boshuis" aan de Telderskadehoek Hoflaan. Na afloop hiervan trekken de leerlin gen gezamenlijk naar de nieuwe school aan de Toussaintkade. De officiële opening kan eerst over enkele maanden tegemoet worden ge zien, nadat de school geheel is afge bouwd. maar wat er dan op dit gebied getoond werd was af. Dat gold niet alleen voor Valeska, ook voor de andere paarden man mers. Bijzonder aardig waren voorts de twee Johnnelly's, moeder en (11-jarige) zoon, die met acrobatische evenwichtskunsten groot succes oogstten. We hadden met anders dan bewondering voor de vol maakt beheerste zekerheid waarmee zoonlief zich door een reeks zeer afwis selende toeren heen werkte. Het wil ons voorkomen, dat hij het op dit gebied nog heel wat verder zal brengen. Erika liet een geslaagd nummertje jongleren zien, met ballen, hoge hoeden, brandende flambouwen en andere attri buten. Waar ook werpen bij te pas kwam was het optreden van de Wilkes: in hun Mexicaanse cowboyspelen gingen ze zich onder meer te buiten aan adembenemend messenwerpen. De Bellini's, die na de pauze het enige clownsnummer verzorgden (dat is eigen lijk wel iets te weinig voor een volledig circusprogramma) waren van buitenge wone kwaliteit in een overigens niet door opmerkelijke originaliteit opvallend op treden. Het meest geslaagd vonden wij wel (zoals reeds eerder geschreven) de twee Burgo's uit Warschau met hun kunsten op de fiets. Vooral de vrouwelijke part ner van het duo bracht verbijsterende technische vaardigheid op het kleine plankier in de piste. De overige nummers waren goed zon der bijzondere pretenties. Het, ondanks de kleine omvang van de tent, die overigens „tot de nok" ge vuld was, toch talrijke publiek heeft ge noten van het met een vlotte vaart ge brachte programma, dat ook de komen de dagen te bewonderen valt en stak terecht de dank daarvoor niet onder stoelen of banken. De enig volledige 10-maandscursus. Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 - Telef. 26558 Kerkelijk Leven Generale Synode der Geref. Kerken De generale synode der Gereformeer de Kerken heeft in haar vrijdag te Utrecht gehouden zitting eerst het rap port van deputaten voor de zending onder Israël behandeld. Vervolgens besprak ds. D. A. Vogel uit Geleen het rapport van deputaten voor de evangelisatie in België. In de middagvergadering behandelde ouderling J. de Wolf uit Seerooskerke het verslag van de stiohting „Steun Kerkbouw". Na enige discussie besloot de synode te voldoen aan het verzoek aan de stichting Steun Kerkbouw om zondag 4 oktober tot bouwzondag te bestemmen en de kerken op te wekken tot een bijzonder offer voor deze actie. De synode werd geschorst tot woens dagmorgen. GEREF. KERKEN: Aangenomen naar Harmeien G. van der Veere, kand. te Den Haag, die bedankte voor Hoornsterzwaag. Siegerswoude en Tholen -Poortvliet. Festival te Velp (Van onze Arnhemse correspondent) ,,Wij hebben een enorme honger naar kunst ontdekt bij deze jeugd. Het festival was in een woord grandioos. Ik heb de afgelopen dagen meermalen het gevoel gehad, dat dit een bijzonder moment was in mijn leven. Na ieder toneelstuk, ballet- of muziekuitvoering, was er dat applaus, met handen en voeten In deze woorden antwoordde Rob de Vries, directeur van de toneel groep Theater te Arnhem ons, toen wij hem vroegen naar het resul taat van het vandaag geëindigde jeugdfestival, dat deze week in het Openluchttheater te Velp werd gehouden. Meer dan vijfhonderd jongens en meisjes hadden zich neergezet tegen over een forum van kunstenaars en kunstminnenden. Op deze voorlaatste dag van het festival toonden hier mid delbare scholieren uit het gehele land met voortdurend opklaterend applaus hun dankbaarheid voor de mannen en vrouwen, die voor hen zovele en zo ver scheidene artistieke bronnen hadden aangeboord. Een week lang waren deze meisjes en jongens in touw geweest, hadden zij met de kunstenaars disputen gevoerd over literatuur, muziek, film, toneel, schilder- en beeldhouwkunst, hadden zij genoten van de opvoering door Theater van Shakespeare's „Midzomernacht- droom" en „Het Koffiehuis van Goldoni, van een optreden van het Nederlands Ballet, van rondleidingen door het Kröller-Müller Museum. Albinoni, Vi valdi en Johan Sebastiaan Bach had den hen op de vleugels der muze, ge- Advertentie GEEN KRINGEN! 1.35 PER TUBE Rijkste meisje ter wereld Lido In feite is het voorspel tot deze vrolijke film reeds meer dan twin tig jaar geleden begonnen in Kopen hagen. waar Frederik van Pallandt, zoon van de Nederlandse ambassadeur in De nemarken vaak speelde met de blonde Nina, het dochtertje van een rijke Ko- penhaagse familie. Baron van Pallandt werd overgeplaatst, maar die twee hiel den contact. Zelfs de oorlog kon het niet helemaal verbreken. Daarna zagen zij elkaar terug in Uru- quay, maar weer scheidden hun wegen. In 1956 richtte Frederik in- Trinidad waar hij tropische landbouw studeerde louter voor zijn plezier een calypso bandje op. Een jaar later kwam hij naar Kopenhagen en zocht vanzelfsprekend Nina op. Hij had zijn gitaar bij zich, zong wat en prompt begon het meisje mee te zingen. Het duo was geboren, dat spoedig veel succes op de planken, met. grammofoonplaten en voor de tele visie zou oogsten. Nog onlangs was dit zeer begaafde paar in ons land, waar zij onder meer voor het Koninklijk gezin optraden in Soes'tdijk. En toen moest er ook een film volgen. Het werd „Het rijkste meisje ter we reld". Dat meisje is uiteraard de knappe Nina. Ze speelt in deze film de rol van de dochter van een steenrijke Braziliaan se oliemagnaat. Tegen de wil van haar papa gaat zij er met een calypsozanger vandoor. En dat is natuurlijk de baar dige Frederik. Die twee treden met veel succes overal op, maar de brute papa stelt al zijn financiële stukken in stel ling om een huwelijk te voorkomen. Ten slotte zoekt Nina achtervolgd door de pers en haar vader haar toevlucht bij een vroeger vriendinnetje. Maar die moet als Assepoester bij haar tante leven en daarom stuurt ze het bijna radeloze meisje maar door naar een nogal exen- trieke oom. Ook daar is zij echter niet veilig, gelukkig echter weet het onder nemende vriendinnetje raad, die als be loning daarvoor in de armen van haar beminde tuimelt. Zodat, we aan het slot twee gelukkige paren hebben, want het was bij voorbaat te raden, dat alles in orde zou komen. Het gehele verhaaltje is trouwens nogal doorzichtig. Het is duidelijk ge bouwd rond de vocale presta' es van het Deens—Nederlandse bondgenootschap. Maar al is het allemaal wat overdreven, er zit vaart, vrolijkheid en veel muziek in deze kleurenfilm. En dat maakt veel goed. Song of Scheherazade Aantrekkelijke muziekfilm over RimskyKorsakoff Rex Een echt-romantisohe film uit het leven ivan de beroemde Russische ill|j||l!||||||||||l!llllll|ll!lllllllllllllllllllllIIIIUIIIIIIIIIIIM (opera-) componist Rimsky-Korsakoff, die in de tweede helft van de vorige eeuw zulk een grote invloed had op het muzikale leven van zijn land. Telkens ruisen fragmenten van zijn heerlijke, meeslepende muziek ter illustratie van een of andere scène uit de film, die in technicolor is opgenomen en waarin Yvonne de Carlo de altijd weer boeien de rol speelt van de vrouw, die een man tot groots werk inspireert. Dat grootse werk is in dit geval de opera „Schehere- zade", waarvan de muziek nu al zeven tig jaarlang in alle concertzalen ter w,ereld pleegt te klingen. .Aan het slot ziet men een gedeelte van de balletten uit dit werk en ook dit maakt deze film voor belangstellenden aantrekkelijk, al moet men overigens vanzelfsprekend! nogal eens genoegen nemen met een onmogelijke situatie, die alleen maar beoogt een gedeelte van Rimsky-Korsa- koff's muziek te laten horen. Maar dat neemt men dan op de koop toe. Zoals bekend zwierf de componist aanvanke lijk lange tijd als officier bij de Marine over alle wereldzeeën en een Russisch marineschip met de ijzeren discipline, die daar aan boord placht te heersen, speelt dan ook een belangrijke rol. De samenstellers van dit filmwerk zijn er verder in geslaagd liefde en humor, de strijd om de vrouw en de opofferende liefde van een dochter voor haar ver dwaasde moeder, de gevoeligheid van de componist, de arrogantie van een Rus sische Prins en de grillen van een marinekapitein door elkaar te mengen op een wijze, die menigmaal verrassend is. De kleuren zijn een feest voor het oog en Rimsky's muziek zingt bij herha ling door de zaal. Al bij al wel een werk dat aantrekkelijk is. Rock and Roll en gangsters Luxor Elvis Presley kan er wat van. Dat hebben wij ervaren bij het aan schouwen van „King Creole", waarin Elvis Rock-and-Roll't, dat het een lust is voor ogen en oren. Vooral de teena gers zullen veel plezier hebben gehad bij het horen van bekende songs als „Hard headed womna" en „Don 't ask me why". Maar dat was nog niet alles. El- vis liet het niet bij deze twee liedjes. Hij zong er wel een stuk of acht. Alle maal succesnummers, die naar de reacties van het overwegend jeugdige pu bliek te oordelen op hoge prijs werd ge steld. Daarnaast kreeg Elvis ook nog de ge legenheid om zijn acteertalent uit te leven .En dat hij het druk had met deze tweeledige taak kunnen wij U verzeke ren. Er was geen scène, waarin Elvis niet op het witte doek verscheen. En hoe. Als een wat slappe jongen, die in de greep van een groep gangsters raakt omdat hij voor zijn examen op school is gezakt. De liefde voor zijn vader, voor een meisje in een warenhuis, die te weinig van de liefde weet en voor de vrouw van een gangster, die te veel van de liefde weet, staan er voor in dat hij weer op het rechte pad terecht komt. En hiermee is dan de „happy ending" verzekerd. Tevens ls hiermee een epan- Bij Verolme op Rozenburg is gis teren het drijvende dok Prinses Margriet" van 25.000 ton te water gelaten. Het werd gebouwd in het 110.000 tons gegraven dok op deze werf. Het nieuwe dok, dat een hef vermogen van 11.000 ton heeft, wordt uit de bouwplaats gesleept. De heer C. Verolme vertelde, dat eind 1960 zijn scheepswerven te Heusden, Alblasserdam en Rozen burg zullen beschikken over een dokcapaciteit van ca. 300.000 ton. Naast 't gegraven dok van 110.000 ton heeft Verolme op het ogenblik nog een drijvend dok voor sche pen tot 25.000 ton. In oktober komt daar een van 5000 ton bij, in mei volgend jaar nog een van 35.000. Intussen is men begonnen met de bouw van een combinatie van twee gegraven reparatiedokken, die sche pen van 50.000 tot 90.000 ton kun nen opnemen. nend verhaal verzekerd, waarin heel wat 'te leren valt van hetgeen zich aan de zelfkant van het leven afspeelt. En het gaat er soms rauw toe, daar aan de zelfkant van het leven. Ein Lied geht um die Welt Joseph Schmidt blijft nog een week zingen Trianon De stem van de vroegtij dig en zo tragisch in Zwitserland tijdens de oorlog overleden Duits-Roemeense zanger Joseph Schmidt blijft nog een week klinken in het theater aan de Breestraat nu zijn filmische levensroman „Ein Lied geht um die Welt" geprolon geerd is. De hoofdrollen worden gespeeld door Hans Reiser en de charmante, blonde Sabine Sasselman. De regie is in handen van Geza von Bolvary. Artiesten en modellen Dean Martin en Jerry Lewis in charmante entourage Casino Dean Martin als de alles gelukkende charmeur. Jerry Lewis als de eeuwige stumper, de stuntelaar, de onhandige, die alles verkeerd doet. Dit Amerikaanse lachduo is alweer geruime tijd geleden uit elkaar gegaan, maar hun oude films doen het nog steeds. „Artiesten en modellen" is geheel opge bouwd volgens het bekende schema. De dwaze, onnozele avonturen van liet 'weetal zijn dinnaal echter rijk gegar neerd met vrouwelijk schoon. Het is niet de eerste maal. dat deze film in Leiden draait, maar desondanks, de liefhebbers van een uurtje (soms wat te) uitbundige vrolijkheid kunnen aan de Hogewoerd terecht. In het verslagje van de oliestook- demonstratie werd gisteravond abusieve lijk gesproken over de heer De Nie, be doeld werd de firma J. de Nie en Zn. Medische Dienst Leiderdorp: Dokter Van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Voor wijk verpleegster: Groene Kruis, Kom van Aaiweg 7, tel. 24909. Warmond: Dokter H. A. G. M. Wa lenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 220. Voorschoten: Dokter Th. Thies, Leid- seweg 51, tel. 2520. Voor wijkverpleeg ster: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Wassenaar: Artsen A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en dr. H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, tel. 9124; de apothekersdienst door de Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Oegstgeest: Dokter H. A. Reterink, Joh. Evertsenlaan 14, tel. 20394. stalte gegeven door het strijkorkest „Benedetto Marcello", gevoerd naar het tijdperk van de klassieke kunstmuziek. Maar alle opgedane indrukken en erva ringen waren voor deze scholieren ken nelijk nog niet teveel geweest, want met een honderdtal schriftelijk ingediende vragen, af en toe voorzien van nog wat noodzakelijk geoordeeld mondeling com mentaar, maakten zij het hun gespreks leiders duidelijk, dat het gebodene niet zonder meer aan hen was voorbijgegaan. De jeugd gezocht Beurtelings maakten voorzitter Anton van Duinkerken en leden Ida Wasser man, Ben Groenier, burgemeester Ch. G. Matser van Arnhem en nog enkele andere vooraanstaande kunstenaars van de gelegenheid gebruik misverstanden op te heffen en begrippen te verduide lijken. Juist tijdens dit forum kwam de opzet van het festival nog eens goed uit de verf: „Wij kunstenaars hebben hier mee de jeugd gezocht", verklaarde Rob de Vries. Deze artistieke speurtocht is in geen geval zeker niet tevergeefs ge weest! Initiatiefnemer Rob de Vries keek nog even in de toekomst, toen hij op merkte geen spreiding van het festival over andere plaatsen te wensen, maar wel volgend jaar drie manifestaties voor de jeugd van vijf dagen elk, uit sluitend te Velp te houden. Dat is bepaald geen overdreven gedachte, want reeds nu, na een vrjj beperkte en laat ingezette publiciteit, moesten 300 gegadigden teleurgesteld worden". Aan de Rijksvishal te IJmuiden werd gedurende de maand juni van dit jaar een hoeveelheid van 5.900.055 kg vis (veel haring» aangevoerd met een op brengst van f. 3.314.362 (v.j. juni was de aanvoer 5,120.392 kg voor f. 3.110.138). Verse haring stond als no. 1 op de lijst en wel 1.271.859 kg voor f. 482.429 (v.j. juni 698.787 kg voor f. 246.034). Verse makreel no. 2 met een hoeveelheid van 1.184.880 kg (v.j. juni 343.181 kg) met een opbrengst van f. 354.372 (v.j. juni f. 129.925). WERKLOZE VISSERS Medio juni van dit jaar waren te Huil 534 werkloze vissers ingeschreven, tegen 483 in medio juni 1958 en 490 in medio juni 1957. Deze vermeerdering van werkzoekenden moet worden toe geschreven aan het opleggen van trai lers sinds het IJslandse conflict. duitse aanvoer De aanvoeren van vis in de 4 voornaam ste vissershavens van West-Duitsland bedroegen over de maand juni in totaal 23-394 ton (van 1000 kg) met een op brengst van 11-82 milj. D.M. De verdeling was als volgt: Bremerhaven 12.667 ton vis voor 6.37 milj. D.M. Cuxhaven 6-829 ton vis voor 3.54 milj. D.M. Hamburg 2.572 ton vis voor 1.27 milj. D.M. Kiel 1.326 ton vis voor 0.64 milj. D.M. De fabriekstreiler „Fairtry" II arri veerde half juli te Grimsby na haar eerste reis. De lading bestond uit 600 ton (van 1000 kg) visfilet en vis, 202 ton vismeel en 3600 gallon (1 gallon 4.5 liter) visolie. De duur van de reis was 17 weken. Hier en daar moeten kleine veranderingen worden uitgevoerd. Het schip zal 3 weken binnen blijven. Advertentie Afwisselend werk voor de ongeschoolden is tegenwoordig zeldzaam. Bij de Koninklijke Zilverfabriek „BEGEER"' bestaat echter nog volop gelegenheid om na een korte inwerktijd een prettige afwisselingsrijke werkkring te vinden. Loon met premie zoals in de metaalindustrie. Mannen, vrouwen, jongens en meisjes kunnen elke dag op de fabriek LEIDSEWEG 219 te VOORSCHOTEN meer inlich tingen verkrijgen. Dit jaar totale omzet over de 4 miljard? (Van onze financiële medewerker) De resultaten welke het Philips- concern in het tweede kwartaal 1959 heeft weten te behalen, mogen er zijn. De omzet is wel iets lager dan in het eerste kwartaal van dit jaar, namelijk 873 miljoen tegen 895 miljoen, maar zoals bekend is dit een steeds terug kerend seizoenverschijnsel. In 1958 was dit verschil niet zo groot, maar dit is te verklaren als men in aanmerking neemt, dat bij de toen ingetreden op leving in de conjunctuur een sterke bevoorrading bij de handel plaats vond en tevens werd ingelopen op achterstallige investeringen bij de in dustrie. In het jaar 1957 was het verschil veel groter en bedroeg circa 20 miljoen. Het is zeer verheugend dat Philips in tegenstelling met vele andere Industrieën niet met krimpende winstmarges te kam pen heeft. Zelfs het tegendeel is het ge val. Kwam het winstpercentage van het eerste kwartaal 1959 uit op 6,9 procent, in het tweede kwartaal kwam het op 7,4 procent. Voor het eerste halfjaar be draagt het winstpercentage gemiddeld 7,2 tegen 6,8 procent, in 1958, 5,9 procent in 1957, welk percentage eveneens gold voor het jaar 1956. In een gisteren ge houden persconferentie werd dienaan gaande medegedeeld, dat deze stijging noodzakelijk een gevolg is van de toe nemende bedrijfsefficiency. Die stijging van de omzetten met 14 procent ten op zichte van dezelfde periode in 1958 (eer ste halfjaar 1958 ten opzichte van het eerste halfjaar 1957 elf procent) ligt iets boven de verwachtingen, welke destijds in het jaarverslag 1958 werden uitge sproken. Er is alle reden aan te nemen, dat Philips ook in het tweede halfjaar dit percentage kan handhaven, hetgeen zou betekenen dat de omzet van 1959 dan zal uitkomen op ruim 4,1 miljard tegen 3,6 miljard in het jaar 1958. De liquiditeitspositie stemt tot grote tevre denheid. Per ultimo juni bedroegen de liquide middelen 576 miljoen, tegen 589 miljoen per ultimo maart 1959. Wel iets lager, maar in het bedrag van einde maart waren ook nog begrepen de winst uitkeringen 1958. Gezien deze bevredi gende liquiditeit mag men aannemen dat dit jaar nog geen nieuwe middelen zullen behoeven te worden aangetrok ken. De voorraden zijn verhoudingsge wijs iets gestegen en bedragen thans 34 procent (vorig kwartaal 33 procent) van de jaaromzet. Per ultimo juni 1958 was het 38 procent. De gemiddelde kre diettermijn aan debiteuren is daaren tegen iets gedaald. Voor de jaarresulta ten zal het crescendo-effect nog enigs zins versterkt worden doordat de koers winst op verkochte effecten ,1.67 mil joen eigen aandelen en 33.000 gulden zes procents-preferente aandelen) niet in de kwartaalcijfers zijn verwerkt. Hierop zal een zoet winstje zijn behaald, want deze stonden pari op de balans, doch aandeelhouders moeten nog enige tijd geduld hebben om te weten wat zij hiervan krijgen. Gezien het thans be haalde resultaat en hierbij in aanmer king genomen de te verwachten ont wikkeling zullen zij minstens op een onveranderd dividend van 14 procent mogen rekenen en vermoedelijk ook al weer op een bonus van vijf procent uit de nog aanwezige agioreserve. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Hendrik Jacobus, zn v. T. van der Plas en T. van der Plas; Johanna Clara Mane dr v. H C. van Nlerop en J. C. Paardeko- per; Gerardus Jan, zn v. J. van Iterson en A. H. Petit; Gerardus M. W. M. zn v. J. W. Hoogenboom en M. W. Meijer; Lucie Geertruida, dr. v. C. Llgtvoet en G. M. Overdljk; Monique Helene, dr v. J. Par- levllet en D. Plug; Michel Johannes, zn v. J. van Ewljk en J. Bakker; Dirk, zn v. J. Hellenberg en D. van der Pias; Antoinet te Johanna Maria, dr v. J. Verhoog en J. M. Vink; Gijsbert Carel, zn v. G. Mojet en A. Wijnand; Hendricus Cornells Gijsber- tus zn v. C. P. van Tol en C. M. Voll'ering; Willem Leonard, zn v. W. A. F. van de Kamp en M. E. J Bots; Jan Peter, zn v. J. op den Kamp en P. M. M. Welschen. ONDERTROUWD P. J. Edelaar en S. M. Marijt; J. Koster- bok en A.M de Hooge; C. Geel en M. de Fuijk; J. Holste in en C. Bei|; J. H. van Kooperen en G. de Mey; A. C. Bouwmans en H. J. Verhoeven; G. M. Rijsdijk en H M J. van der Stok; P. Pijnnaken en C. A J. M. Feiten; G J. Abrahams en J !t Meertens; G. van Tol en J M Plelanen P £,relk en G A- E Wels- c van Ho\ eii en T. G. Lanenga; P. van Kins en M. G van der Klauw. OVERLEDEN: B. Banning. 89 J. van Dijk, 70 Jaar, «chtgenotéKsTvan der Bent.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3