Eisenhowers intocht in Bonn wordt morgen een groot volksfeest... Dercle Europese kruistocht begint met Duitse saluutschoten Met een enkel woord Agenda DINSDAG 25 AUGUSTUS 1959 (Van onze correspondent ln Bonn) Morgenavond om half zeven begint met de landing van een van de modernste wondervogels ter wereld, een Boeing 707-straalvliegtuig, op het Bonner vliegveld Wahn de president der Verenigde Staten Eisenhower aan zijn derde Europese kruistocht! Toen Eisenhower als opperbevelhebber van de geallieerde strijdkrach ten in mei 1945 zijn eerste kruistocht beëindigde, lag Duitsland in puin aan zijn voeten. Toen hfj in mei 1952 als NAVO-opperbevelhebber afscheid nam van Bondskanselier Adenauer had hfj de basis gelegd via de opbouw van de NAVO voor een defensieve kruistocht tegen het communisme en was West-Duitsland in opbouw. Morgen begint de voormalige generaal aan zfjn derde Europese kruis tocht, die op Wahn zal worden ingeluid in een zeer welvarende Bondsrepubliek met.21 Duitse saluutschoten. De brand in het NAVO-manoeuvre-kruit van dit Duitse saluut betekent de aanvang van een poging om de geschokte Weste lijke gelederen te doen sluiten en om met de Sovjet-heer Kroesjtsjef te komen tot een voor ons aanvaardbaar vergelijk, nodig om de wereld van veel politieke hoofdpijn te bevrijden. Amerikaanse grondwet elke Ameri kaanse president, waarheen hij ook gaat, moeten vergezellenNa de wagen van Eisenhower en Adenauer komen auto's met Herter, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, en Von Brent-ano, zijn Duit-se collega, met vele andere Duitse ministers, met goed veertig Amerikaanse hoge ambtenaren, die Eisenhower terzijde moeten staan, met generaals en diplomaten. En twee bussen met honderd Amerikaanse jour nalisten, die achter Eisenhower aan vliegen om Amerika geen woord en geen stap van de president te laten missen. Vanzelfsprekend wil men ook op het vliegveld geen enkel risico nemen, waar het Eisenhowers veiligheid betreft. Op Wahn heeft men bijvoorbeeld zorgvul dig met de Boeing-707 geoefend om te kijken of het kleine vliegveld wel groot genoeg was: het had juist de goede maat, behalve in geval van veel regen, dan is het te klein en moet de Boeing in Frankfort landen en komt Eisen hower per trein naar Bonn. De route van Wahn via Siegburg en Beuel door de nauwe straten van Bonn naar de ambassade der Verenigde Staten te Bad Godesberg is huis voor huis, zijstraat voor zijstraat onderzocht, alsof men iedere hoek, waaronder een aanslag zou kunnen worden gepleegd, uit de weg wilde gaan. Geen enkel risico In de Bondsrepubliek heeft men van dit bijzondere bezoek een compleet volksfeest gemaakt, zoals gisteren bleek uit mededelingen op een persconferen tie te Bonn. Honderdduizend Duitsers zullen morgenmiddag van het vliegveld Wahn tot de Amerikaanse ambassade te Bad Godesberg aan de Rijn reikhalzend en rijen dik staan om een glimp op te vangen van de zonderlinge karavaan, waarin Eisenhower en Adenauer naar Bonn zullen rijden. Geen keizer, geen koning, geen andere buitenlandse presi dent is in Bonn ooit ontvangen op de wijze, waarop men „Ike" zal inhalen: de honderden meters lange karavaan wordt voorafgegaan door gecamoufleer de vrachtwagens met televisie-camera's die elke beweging van Eisenhower en Adenauer op de 25 km. lange tocht de miljoenen t.v.-kijkers zullen melden. Na deze t.v.-wagen volgt een korps van „witte muizen", zoals men hier de lnhet wit geklede politiemotorrijders noemt. Daarna komt een van de meest bespro ken auto's uit de Bondsrepubliek: een door de Duitse staat gehuurde (en niet geleende) Mercedes-300, die zo verbouwd is dat tussen de beide staatslieden een tolk kan zitten, die elk woord (Adenauer spreekt geen Engels, Eisenhower geen Duitsvan de een aan de ander kan doorgeven in de gewenste taal. De karavaan wordt beschermd door tweeduizend Duitse politieagenten in burger en uniform en door tientallen agenten van de Amerikaanse veilig heidsdienst. In de Mei-cedes-300 bevin den zich enige van die opvallend-onop- vallende lijfwachten, die volgens de Vertraging tussen Rotterdam en Delft Bij de werkzaamheden aan de Rijks weg 13 (Rotterdam-Delft) is thans een stadium bereikt, waarbij op het viadukt bij Overschie slechts van één rijbaan gebruik gemaakt kan worden in beide richtingen. Dit leidt er toe, dat de vlak langs elkaar rijdende files meer dan voorheen worden vertraagd en dat iedere storing onmiddellijk zeer ernstige vormen aanneemt. Van politiezijde wordt daarom belanghebbenden aange raden zoveel mogelijk gebruik te maken van andere verbindingswegen. In het bijzonder wordt het verkeer tussen Rot terdam en Den Haag v.v. gewezen op de mogelijkheid om in beide richtingen via Hillegersberg-Bergschenhoek en Bleiswijk te rijden, vooral op de spits uren. Of anders zich in de situatie te schikken en zich stipt te houden aan de verkeersborden en de politie-aan- wijzingen. GEEN GELUKWENSEN NAAR PRINSES WILHELMINA Maandag a.s. wordt Prinses Wilhel- mina 79 jaar. Van de particulier-secre taresse van Prinses Wilhelmina, mej. Geldens, kwam het volgende verzoek binnen: „Hoewel Prinses Wilhelmina dank baar en zeer erkentelijk is voor de har telijke gedachten en gevoelens, die op haar a.s. verjaardag naar haar uit zul len gaan, heeft zij desalniettemin ver zocht schriftelijke alsook telegrafische gelukwensen achterwege te willen laten, daar het lezen en beantwoorden van vele poststukken op haar hoge leeftijd te grote vermoeienissen meebrengen". Een dode bij botsing in Haarlemmermeer Gisteravond omstreeks halfacht is een kleine autobus op Rijksweg 4 in bot sing gekomen met een vrachtwagen, als gevolg waarvan drie mensen ern stig werden gewond en een gedood. Ter hoogte van het viaduct bij de Bennebroekerweg in de gemeente Haar lemmermeer, waar slechts een enkele rijbaan in gebruikt is, moest een kleine vrachtauto, bestuurd door een inwoner van Voorschoten vaart minderen. Deze wagen had een grote vrachtauto, zonder remmen op sleep. Het gewicht van deze zware sleep, was er de oorzaak van, dat de kleine vrachtwagen dwars over de weg geschoven werd, juist toen uit de tegengestelde kant het busje naderde. De inzittenden van het busje werden allen ernstig gewond naar het Elisabeth Ziekenhuis te Haarlem vervoerd. Om elf uur 's avonds overleed de 35-jarige bestuurder P. Stulp. De andere inzit tenden zijn afkomstig uit Den Haag. Alle records gebroken William Behrensj, commandant van de Amerikaanse door kernenergie voort gedreven onderzeeboot „Skipjack", deel de gisteren in La Spezia aan boord van zijn schip aan journalisten mede, dat de „Skipjack" bij zijn tocht over de Atlan tische Oceaan alle vorige snelheids- en diepterecords heeft gebroken. Het is de eerste maal dat de „Skipjack" in Europa is. Het schip heeft twee weken geleden zijn basis New London in de V.S. verla ten. Via Engeland is het naar de Ita liaanse haven La Spezia gevaren. Behrensj deelde nog mee, dat La Spe zia, het centrum van oceanische onder zoekingen voor onderzeeboten van de NAVO, de enige haven zal zijn, die de „Skipjack" aandoet. Het schip is iets kleiner dan de an dere kernduikboten. Het meet 3050 ton en kan een snelheid van 38 km per uur en een diepte yan 120 meter bereiken. Voor de eerste maal Zo pakt de Duits-Amerikaanse proto- colaire en publiciteitsregie dit bezoek van Eisenhower aan Bonn op grootse wijze aan. Tenslotte is het de eerste keer in de geschiedenis, dat een in functie zijnde Amerikaanse president een Duitse hoofdstad bezoekt teneinde besprekingen te voeren met een Duitse regeringschef. Wel was president Tru man in de zomer van 1945 voor de con ferentie van Potsdam te Berlijn, maar toen was er noch van een Duitse hoofd stad, noch van een Duitse staat, noch van een Duitse regeringsleider sprake. Die zijn er thans allemaal wel en daar om viert het provinciale Bonn de dag van morgen als de belangrijkste dag in zijn bestaan als Duitse hoofdstad: met versierde straten en vrolijke mensen, met een ontmoeting tussen Eisenhower, Bondspresident Heuss en diens opvolger in september Lübke op donderdagmor gen, met een enorm uitgebreide proto- colaire rompslomp, die het Adenauer in zijn eigen huis, Palais Schaumburg, don derdag onmogelijk zal maken bepaalde vertrekken te bezoeken, daar op de deur ervan zal staan „the president only" (alleen voor de president)Bonn staat dan ook totaal en vier dagen lang op zijn kop. Omdat Eisenhower en Ade nauer donderdag vier en een half uur willen beraadslagen over de aanstaande ontmoeting Eisenhower-Kroesjtsjef en over een reeks belangrijke Europese problemen. Jongen van dertien steelt elf mille Vele inbraken opgehelderd in Waddinxveen De Rijkspolitie in Waddinxveen heeft een dertien-jarige jongen aangehouden die ervan verdacht wordt verscheidene inbraken te hebben gepleegd. De jon gen zou in totaal ruim tienduizend gulden hebben gestolen. Tijdens een verhoor door de politie heeft de jon gen bekend een serie tot nu toe on opgehelderde inbraken op zijn geweten te hebben. Eén van de slachtoffers van deze in braken was een melkhandelaar. Deze vermiste onlangs een bankbiljet van f 100.zonder dat daarbij een spoor van de dader was te vinden. Dezer dagen zette de melkhandelaar een val op, waar bij hij op een bepaalde plaats weer een bankbiljet deponeerde, terwijl hij zich zelf verdekt opstelde. Erg lang bleef hij niet in het onzekere, want vrij spoedig hoorde hij een raam openschuiven en iemand naar binnen klimmen. Nog voor het geld weggenomen was, kwam de melkhandelaar tevoorschijn en op de vraag, wat het doel van dit ongewenste bezoek was, antwoordde de 13-jarige in- klimmer dat hij graag de prijs van een liter melk wilde weten. De melkhande laar liet de jongen ma zijn vraag beant woord te hebben, gaan, maar stelde ter stond de politie in kennis van het ge beurde. De knaap werd onmiddellijk gearres teerd. Bij het verhoor bleek, dat hij zich niet alleen schuldig had gemaakt aan diefstal van f 100.bij deze melkhan-. delaar en andere kleine winkeldiefstal len, maar nog meer op zijn geweten had. Zo bleek, dat de knaap enige tijd gele den bij een slager een portefeuille met f 1.000 ontvreemde. De diefstal van een geldkistje met ongeveer f 10.000 uit een Waddinxveense speelgoedfabriek, was eveneens het werk van deze 13-jarige knaap. De jongen is inmiddels ter beschikking gesteld van het parket te Rotterdam. In hoevere ook anderen van deze diefstallen op de hoogte zijn geweest, wordt nog door de politie onderzocht. In verband hiermee kon de politie nog geen mededelingen doen over de vraag waar het geld gebleven is. Een Duitse staalfabriek bouwt op het ogenblik een zeer merkwaardige brug over de Askerofjord, vijftig kilometer ten noorden van Göte- borg in Zweden. De 278 meter lange overspanning bestaat uit dikke holle buizen, die tijdens de constructie nog in stalen kabels hangen, maar mettertijd zelfstandig het wegdek zullen dragen. Een beeld van de draagbuizen tijdens de bouw. Boter, verplicht in karton verpakking Het Bedrijfschap Detailhandel in Melk en Melk- en Zuivelproducten zal zich op zijn vergadering van donderdag a.s. bezighouden met het vraagstuk van de verpakking van roomboter. Men is namelijk van mening dat het zeer ge wenst is te bereiken dat alle boter door de fabrikanten in kartonverpakking wordt afgeleverd, waarmee de kwaliteit van dit kwetsbare produkt ten zeerste zou zijn gediend. Reeds wordt boter in karton verpakt, maar nog niet alle boter. Een verdere ontwikkeling wordt echter sterk belem merd door de onderlinge soms felle prijsconcurrentie. De detailhandel streeft er nu naar de verpakking als voorwerp van concurrentie uit te schakelen, door de kartonverpakking voor alle boter verplicht te stellen. Het kan zijn, dat hierdoor een pakje boter ongeveer 1 cent meer gaat kosten, maar men meent dat tegenover dit mogelijke bezwaar vele voordelen van kwaliteit bescher mende en andere aard gesteld kunnen worden. Fokkerfabriek in Rio niet door ministerie overgenomen De door de Braziliaanse regering aan gestelde beheerder van de Fokkerfabriek te Rio de Janeiro, brigade-generaal Julio Americo Dos Reis, heeft gister avond te Rio gezegd, dat het ministerie van Luchtvaart de fabriek gisteren niet in zijn bezit heeft genomen. Aanvanke lijk was gemeld, dat dit zou gebeuren en dat de vliegtuigproduktie zou worden hervat. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Het ontstaan en de ontwikkeling van de sterren, door dr. C. de Jager. 19.00 Dansmuz. en gram. 19.45 Toneel- besch. 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.35 Caleb mijn zoon, hoorsp. 21.55 Lichte muz. 22.10 Journ. 22.15 Festival1 v. Salz burg: bariton en plano. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York .23.1724.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Gram. 18.20 Regerlngsuitz.: Natuurbescherming en wetenschap, door dr. M. F. Mörzer Bruijns, hoofd van het Rijksinstituut voor veldbiologlsch onder zoek ten behoeve van het natuurbehoud. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Vocaal ens. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Vakantie-(wetensw) aardig heden. 21.00 Omr.ork. en 6ollst. 22.10 Bas en plano. 22.30 Gram. 22.45 Avondgebed en fit.kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 21.50 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 26 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. jeugd. 9.05 Gym. 9.15 Gram. (Om 9.35—9.40 Wa- terst.) VPRO: 10.00 Mijn kind is herstel lend ,caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V .d. vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Edin burgh-Festival: Klass. muz. 12.15 Plano duo. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgelspel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. 13.50 In de wolken, rep. 14.00 Gram. 14.30 Jazz- muz. m. comm. 15.00 V. d .Jeugd. 16.15 Lichte muz. 16.40 Hammondorgel. 17.00 Advertentie WIN 50 ROLLEN KLENE'S DROP: Zend 'n leuke tekening met één Frujetta wikkel aan KLENE N.V. te Amsterdam. Elke week 20 prijswinnaars en vele troostprijzen! Bezoek Eisenhower uitgebreid op TV Aan het bezoek, dat president Eisen hower aan Duitsland, Engeland en Frankrijk zal brengen, zal de N.T.S. via Eurovisie-uitzendingen ruime aandacht besteden. Het voorlopige schema ziet er als volgt uit: Morgen van 18.15 tot 18.45 uur: directe uitzending van de aankomst van presi dent Eisenhower op het vliegveld Keu len—Wahn. Plm. 22.00 uur: filmover zicht vanuit Keulen, waarin zal zijn op genomen de rytoer van Keulen via Bonn naar Bad-Godesberg. Donderdag 27 augustus, 18.00—18.15 uur: directe uitzending van het vertrek van president Eisenhower vanaf het vliegveld KeulenWahn. Van 18.45 tot 19.15 uur: directe uitzending van de aan komst van president Eisenhower op Lon don Airport. In de uitzending van het NTS-journaal op deze dag, dat zal wor den uitgezonden van 20.0022.30 uur zal een filmverslag van het laatste ge deelte van het bezoek van president Eisenhower aan Duitsland worden over genomen, welk verslag op dat moment in Keulen wordt uitgezonden. Maandag 31 augustus: 19.00—19.20 uur: telerecording van het bezoek van president Eisenhower aan Londen met o.a. een bezoek aan St.-Paul's Cathedral. Van 19.20 tot 19.40 uur: directe uitzen ding vanuit no. 10 Downingstreet van het gesprek tussen Eisenhower en Mc- millan, gevolgd door een korte samen vatting in het Nederlands. Woensdag 2 september: 17.4518.35 uur: directe uitzending vanuit Parijs van de plechtigheden bij de Are de Triomphe. Niet alleen door deze extra-Eurovisie uitzendingen, maar ook in het NTS- journaal zal aan dit bezoek veel aan dacht worden geschonken. Aangezien verwacht mag worden, dat in de genoemde tijden wijzigingen wor den aangebracht, zal de NTS via het scherm daags tevoren steeds te 20.20 uur (dus na afloop van het Journaal) de juiste aanvangstijden bekendmaken. ATLAS MET SUCCES GELANCEERD Een intercontinentale Atlas-raket is met succes vanaf basis Cape Canaveral gelanceerd. De raket maakt een proef vlucht van 9000 km over de zuidelijke Atlantische Oceaan. Later werd bekend gemaakt, dat een marinevaartuig drie uur na het afschieten een bus met ge gevens uit zee heeft opgevist nabij het eiland Ascension. binnenland BIJ Koninklijk besluit van 12 augus tus is met Ingang van gisteren benoemd tot staatssecretaris van Buitenlandse Za ken. dr. H R. van Houten. Dit besluit is gepubliceerd in de Staatscourant van gis teren. Te Bazel is zondag tijdens een va- kantietocht plotseling overleden de heer J. Stammes uit Wageningen. hoofdbe stuurslid van de Vereniging van leraren en onderwijzers lichamelijke opvoeding in Nederland en voorzitter van de afde ling Gelderland van deze vereniging. Donderdag wordt in Gouda voor de negende maal in successie de Jaarlijkse Goudse vee- en kaastentoonstelling ge houden, waarvoor geselecteerde dieren zijn Ingezonden uit de Krimpenerwaard. de Alblasserwaard. de Rijnstreek en Delf land. Dit Jaar wordt alleen rundvee toe gelaten van abortusvrije bedrijven. Aan de kaasexpositie is een dorpenwedstrijd om de beste boerenkaas verbonden. In Amsterdam is gistermiddag gear riveerd George Rukldi Omukama (Ko ning) van Toro (deelstaat in Oeganda). Hij is vergezeld van zijn dochter, Prinses Elisabeth, die te Cambridge geschiedenis studeert. Zij brengen een vakantlebezoek aan Nederland van twee en en halve dag. Hij logeert ln het Carltonhotel ln Amster dam. Het bezoek is onofficieel. buitenland Groenland staat op het punt het straaltijdperk binnen te gaan. De eerste voorbereidingen worden thans getroffen om straalvliegtuigen op Groenlandse vlieg velden te kunnen doen landen; zo wordt 't vliegveld van Sondre Strömfjord veran derd in een der modernste luchthavens ter wereld. Er wordt door honderden m Ex-president Harry S. Truman van de VS heeft op een persconferentie mee gedeeld dat hij aan twee boeken bezig is. Het eerste ,,Mr Citizen", geeft een be schrijving van de overgang van zijn ambtsleven naar het bestaan van gewoon burger. Het tweede is een geschiedenis van de VS. bestemd voor kinderen tussen 10 en 16 jaar. Truman heeft al twee boe ken geschreven die handelen over de acht Jaar die hij in het Witte Huis heeft door gebracht. De wereldberoemde Zweedse tenor Jussl BJörling is gisterochtend voor de tweede maal in twee weken door een hartaanval getroffen. Hij werd daarop naar het Rode Kruis-ziekènhuis in Stock holm overgebracht Een woordvoerder van het ziekenhuis bevestigde dat de zanger was opgenomen, maar weigerde de aard van de ziekte onthullen. De eerste hart aanval trof Björllng op 11 augustus toen hij op het punt stond in een vliegtuig op het Stockholmse vliegveld Bromma te stappen voor een concert in Göteborg. Deze aanval werd door zijn dokter be schreven als van „weinig betekenis". De pastoor van Nova Gorica aan de Jaegoslavische-Itallaanse grens is door een Joegoslavische volkstribunaal tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij geweigerd had het huis te ze genen van een echtpaar dat alleen voor de wet was getrouwd, aldus meldt een Slo- weens blad. Twee Jonge Italiaanse studenten hebben voor een rechtbank in Londen toegegeven, dat zij 205 maal Franse geld stukken hebben gebruikt voor de automa tische treinkaartjesmachines ln de Lon- dense ondergrondse stations. Zij bleken nog in het bezit te zijn van 2800 Franse geldstukken. Zij zullen naar Italië worden teruggestuurd. Om deviezen voor dure import-thee en -koffie te sparen heeft de regering van de Verenigde Arabische Republiek besla ten deze beide dranken voor Egypte te vervangen door twee volksdranken, be staande uit een aftreksel van gepofte gerst en koffie en uit groene en zwarte thee met kruizemunt en anijs. De Egyp tische pers is een reclamecampagne ter ondersteuning van de maatregel begon nen Een wervelstorm heeft het leven ge kost aan twaalf mensen op de Amoy- eilanden voor de Zuldoost-Chinese kust. In drie uur tljds viel er 200 mm regen. 220 vissersboten werden vernield en vele huizen stortten ln. In het Tiroolse bergdorp Alpbach is zondag een kunsttentoonstelling „Het ionge Nederland" geopend, waar 70 wer en van moderne Nederlandse kunste naars schilderijen, grafisch werk en sculpturen zijn geëxposeerd. Na Alp bach zal de expositie nog naar Llnz, We nen en Baden-Baden gaan. Een Westduitse filmmaatschappij te München heeft bekendgemaakt dat zij een fllmcontract heeft gesloten met de bekende operazangeres Maria Meneghinl Callas. Het contract, krachtens hetwelk Maria Callas de hoofdrol zal spelen ln een film ,,De prima donna", moet nog gete kend worden. Begin volgend jaar zouden de opnamen aanvangen. De Japanse autoriteiten hebben be kendgemaakt, dat een Russische patrouil leboot twee Japanse vissersboten, die op 40 km ten zuidenoosten van Nemoero, ge> legen op Hokkaido voeren, hebben aan gehouden en opgebracht. De trellers zou den binnen de Russische territoriale wa teren zijn geweest, die de Sovjet-Unie op twaalf mijl heeft gesteld. dinsdag Den Burcht (Grotezaal): Demonstratie kolen-, olie- of gasverwarmlng fa. deNie. Geregracht: Openluchtbijeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. Middelstegracht 3Opwekkingssamen komst. 3 en 8 uur nam. Prediker: Spr.: Evangelist J. Maasbach. 8 uur nam. woensdag Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning .12.50—1.20 uur nam. Den Burcht (Grotezaal): Demonstratie kolen-, olie- of gasverwarmlng fa. deNie. Geregracht: Openluchtbijeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.308 uur nam. donderdag Den Burcht (Grote zaal): Demonstratie kolen-, olie- of gasverwarmlng fa. deNie. Boshof: Openluchtbijeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. vrijdag Den Burcht (Grotezaal): Demonstratie kolen-, olie- of gasverwarmlng fa. deNie. Boshof: Openluchtbijeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. Halte HTM-station: Avondwandeling langs strand en duin. Ned. Chr. Reisver. 6.20 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis ver. naar Taptoe Delft. 7 uur nam. Boshof: Openluchtbijeenkomst Baptis tengemeente. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Om de Doorbraak: Tuinfeest. 2-6 en 7- 12 uur nam. Schuttersveld: Circus „Mexico". 3.30 en 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- vereniging naar de Linnaeushof. 2.15 uur nam. Stadszaal (vestibule); Inschrijving uit deling haring en wittebrood 3 oktober. 610 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Schuttersveld: Circus „Mexico". 3.30 en 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Aandeelhou- dersverg. N.V. Leidsche Wolspinnerij. 11 uur voorm. Schuttersveld: Circus „Mexico". 3.30 en 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: ..Kyk-race" voor kinderen (plm. 12 Jaar) 1012 uur voorm. (t.e.m. 31 augustus) Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.; zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.e.m 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Vroom en Dreesmann: Tentoonstelling ..Het Rijksdeel Suriname", (t.e.m. 29 aug.) BIOSCOPEN Trianon „Ein Lied geht um die Welt" (De levensroman van Joseph Schmidt) a.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Waar iedere man wapens draagt" (Warlock) 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Overval ln de Pacific" (up perl- scope) 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Kop op. borst vooruit", a.l. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „De dochter van de ambassa deur" 14 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. 's Middags 2.30 uur „Donald Duck en zijn vriendjes ".Donderdagcyclus: „John ny knapt het op". 18 Jaar. Te Leiden is geopend apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. By geen gehoor b(j Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelcfoon 22222. Vakantletlps. 17.50 Regerlngsuitz.: Emi gratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Act. 18.50 V. d. Jeugd. 19.00 Lichte muz. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.45 Een vijfmarkstuk Müller genaamd, hoor spel. 21.55 Kamermuz. 22.30 De weg naar volwassenheid, caus. 22.45 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 en 23.30 Gram. 23.50— 24.00 Soc. nwsk ln Esperanto. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gram. 12.10 Strijkkwart. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamerork., koor en solist. 12.37 Ned. Herv. kerkd. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Pique Dame, opera. (2e en 3e be drijf gr.). 15.35 Kamermuz. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Interscholair Jeugdtoernooi. 17.40 Beursber. 17.45 Kamerork. NCRV: 18.00 Kamermuz. 18.15 Spectrum v .h. Chr. Organisatie- en verenigingsle ven. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Harmonle-ork. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Pla norecital. 20.15 Kamerork. en solist. 21.05 Bovenop de aardbol, klankb. 21.35 Ge wijde muz. 22.05 Gram. 22.15 Metropole- ork. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.1524.00 Platennieuws. grammofoonplatenprogramma (Over de vierde HJn van 1820 uur) All the things you are (Kern), Orkest Werner Müller - Why do I love you (Kern) Eddie Calvert - Make believe (Kern), Or kest Joe Loss - The song is you (Kern), Bobby Hackett - Long ago and far away (Kern), The Don Elliott Quintet - Smoke ?ets in your eyes (Kern), Orkèst Harry lermann - Can't help lovln* that man (Kern), Eddie Calvert - I won't dance (Kern), Orkest Eric Jupp - The way you look tonight (Kern). Bobby Hackett - Pick yourself up (Kern). Orkest Ray An thony - When I fall in love (V. Young), Nat King Cole - Amore (Gaze). Orkest Joe Loss - Tenderly (Lawrence), The Mc- Gulre Sisters I love my baby (Warren), Orkest Joe Loss - May be (Gershwin), Dean Martin - Mandolino (Les Paul), Les Paul - A very special love (Allen). Debbie Reynolds - My golden baby (Abraham). Horst Wende and his Skiffle Boys Wenn Teenager trftumen (Gillam), Peter Kraus You are my sunshine (Charles), Horst Wende and his Skiffle Boys - Du gehörst mlr (Scharfenberger, Peter Kraus - Diana (Anka), Horst Wende and his Skiffle Boys - Mlt siebzehn (Scharfenberger), Peter Kraus Sugartime (Phillips), Horst Wen de and hls Skiffle Boys - Johnny Guitar, Kay Martin - Rd Ro Robinson (Jany), Les Paul - I can't give you anything but love (J.McHugh). Dean Martin - Chee chee oo chee (Seracinl), Orkest Joe Loss The heel, Kay Martin - Shine (Mack), Orkest Joe Loss - Love is the thing (V. Young, Nat King Cole - Non stop riff (Schneeblegl), The Edelhagen All Stars - Stumbling (Confrey) - South America ta ke it away (Rome). Pearl Bailey - Like the moon above you (Rumshlnsky) - Ta king a chance on love (Duke) - The Edel hagen All Stars - I cover the waterfront (Green). Wild Bill Davison and the Spree City Stompers - You came a long way from St:-Louls (Brooks). Pearl Bailey - Ballln' the Jack (Smith) I never knew (Kahn). Wild Bill Davison and the Spree City Stompers - September ln the rain (Warren). Wild Bill Davison and the Feetwarmers. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Jazzmuz. 20.50 De oude draaidoos. 21.15 Documentair progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.20 Gram. 12.30 Rep. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Klankb. 13.55 Crlcketuitsl. 14.00 Strljkork. 15.00 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Progr. voor oudere luisteraars. 17.00 V .d .kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 18.40 Volksdansen. 19.00 Hoorsp. 19.30 Henry Wood Prom. Cone. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.15 Onbekend. 23.00 Nws. 23.0623.30 Pianotrio. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 217 m. 12.00 Gram. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Dansmuz. (Om 13.30 Nws.) 13.45 V. d. kind. 14.00 Voordr. 14.15 Klankb. 14.30 Nws. en discussie. 15.00 Verz.progr. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitslagen v. races. Daarna: Lichte muz. 17.30 Nws. en lichte muz. 18.00 Rep. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en gevar .progr. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. 22.40 Ge var. muz. (Om 23.30 Nws.) 23.5524.00 Nws Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 14.15 Kamermuz. 15.15 Pianorecital 16.00 Vrol. muz. 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.35 Lichte muz. 20.15 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Ge var. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.05 Gram. 14.10 Idem. 15.10 Kamermuz. 15.55 Ge var. muz. 18.30 Gram. 20.00 Festival v. Luzern. 22.05 Gram. 23.10 Concrete muz. 23.30 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.15 Gram. 15.00 Furia Italiana, opera buffa. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Orgelrecital. 17.50 Boek bespr. 18.00 Ork.conc. 18.10 Lekenmoraal en -filosofie. 18.30 V. d .sold. 19.00 Nws. 19.30 Volksliederen. 20.00 Hoorsp. 21.25 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Volksliederen. 22.50 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V .d. zee lieden. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Idem. 14.15 Muz. uit België. 15.15 Koorzang. 16.30 Zang. 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.30 Jazz muz. 18.55 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 21.32 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) fa 6 5 jo a s si) s SS Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. mist half bew. mist Zuid-Limburg zwaar bew. Helsinki regen Stockholm regen Oslo onbewolkt Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen zwaar bew. Londen geh. bew. Brussel geh. bew. Luxemburg lloht bew. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Lissabon geh. bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. zwaar bew. mist onbewolkt mist mist mist onbewolkt mist licht bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt wzw 3 25 w 8 22 w 4 25 w 4 22 wzw 4 27 wzw 2 26 zw 2 28 wzw 1 28 zzw 4 28 z 7 27 w 8 24 wnw 2 23 w 1 23 wzw 4 w 4 27 zw 1 26 nno 2 26 w.stll 27 nno 3 28 w.stil 27 nnw 4 25 w 16 4 17 1 18 0 18 0 0 0 0 15 0 16 0 17 0 1 zzw 2 27 W-stil 26 w.stll 26 o 1 26 w-stil 28 w.stll 28 w.stll 31 nno 5 32 ono 2 30 3 24 wat 11 30 4 34 18 0 20 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2